Autor Tema: Sense8  (Posjeta: 57797 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Sense8
« Odgovor #90 : 18.06.2015. 23:12:56 »
Jedva cekam drugu sezonu. Bas sam ocarana serijom.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Sense8
« Odgovor #91 : 18.06.2015. 23:27:56 »
Odgledao!!!. Preterano popularizovanje LGBT populacije, u vecini slucajena nevezano sa samu radnju serije. Sto se mene tice serija je zavrsena bez obzira na eventualne sledece sezone!
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #92 : 19.06.2015. 01:32:36 »
Savrsenstvo! Odavno me odabir glumacke ekipe nije odusevio jos od serije Lost. Uzivao sam u svakoj epizodi. Zanimljiva prica, fenomenalna gluma, hemija medju njima...oseca se njihova povezanost... Ovo je serija koja ima dusu. Odlicna fotografija i muzika. U 12. epizodi, poslednja numera ponovo islandski Sigur Ros.

https://www.youtube.com/watch?v=Jn8AhOS0R-4

https://www.youtube.com/watch?v=XP8IlISeTr4 (live sa njihovog koncerta)



« Zadnja izmjena: 19.06.2015. 02:02:13 mwsavko »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Sense8
« Odgovor #93 : 20.06.2015. 12:15:24 »
prvo: ivane, ti nisi normalan. hvala na prijevodima  smileyNO1

ne znam uopće odakle da počnem pa ću krenut od naslova. za seriju u kojoj su osjećaji stavljeni na prvo mjesto, nažalost, skoro ništa nisam osjetio. mislim da je za to dijelom kriva i glazba, koja mi ovdje nije pogođena u trenucima kad se treba izazvat moja emotivna reakcija. isti čovjek je radio glazbu za ovo i za Cloud Atlas (Tom Tykwer), samo što je to u CA bilo savršenstvo, a ovdje mi je dosta slabo.

što se osjećaja tiče, jedanput sam se naježio kad su svi slušali onu pjesmu od Non 4 Blondes, a drugi put kad Michael i Lito razgovaraju u muzeju pa mu Michael priča kako su ga zlostavljali (taj lik je sigurno pisala Lana Vačovski) i u tom razgovoru mi je najpamtljivija rečenica ostala:
Spoiler for Hiden:
Najveće nasilje koje činimo je nad nama samima. ili tako nešto.
ostao sam posve ravnodušan na onaj koncert Rileynog tate.

još jedna scena koja me isprva 'zgrozila' je ona
Spoiler for Hiden:
kad se svi seksaju jedni s drugima, orgijaju. prvo misliš fuj, a onda zapravo skontaš da je to logično jer svi oni dijele osjećaje
tako da mi je i to jedna od boljih scena.

nažalost, tolio su se fokusirali na same likove da je radnja ostala rupičasta. i zato me podsjeća na animee. jer recimo dosta epizoda počne tako da su likovi negdje, u nekoj situaciji, a zapravo nemamo pojma kako su dospjeli onamo, kao da fali prvih pet minuta da poveže s prethodnom epizodom.

pitanje o zadnjoj epizodi i zadnjoj sceni:
Spoiler for Hiden:
Will se nakrkao sedativima da mu Šaptač ne može penetrirati u glavu. i onda ga je još jednom Riley uštrcnula. znači li to sad da Will mora cijelo vrijeme biti uspavan? sljedeće sezone bit će mu jako dosadne :)

na glumu nemam primjedbi, ali ni pohvala. najbolji/najzanimljiviji likovi su mi Michael/Nomi i Capheus. najdosadnija je Indijka. najbolja mi je priča ona Litova jer je skroz čudna, i smiješna i tužna... ostale su više-manje šablonske.

veliki minus mi je i dalje to što u prve 4. ep svi govore engleski. ne znam za vas, ali nisam uopće imao dojam da se radnja odvija u Londonu, Indiji, Meksiku... jedino mi je Island bio prepoznatljiv. Ovo ostalo kao da je snimljeno u Los Angelesu...

Sto se tice jezika, ima odredjenih segmenata kada pricaju na maternjem. Postoji scena kada Van Dam govori Sun, tj pita je da li ti govoris mojim jezikom, a ona njemu uzvraca pitanjem da li ti govoris korejanskim? A ipak, razumeju se.
Mislim, nije objasnjenje, ali donekle su opravdali engleski.
Serija je za americko trziste, pa je samim tim neizvodljivo da likovi ne govore engleski. 
elegantije bi to riješili da su u prve 4-5 ep. svi govorili svojim jezicima i onda dalje govorili samo engleskim. to mi baš jako smeta.

malo sam razmišljao o Netflixu i 'rušenju granica' između filma i stvarnosti, tj. likova i gledatelja, pa mi je pala na pamet sljedeća zamisao, koja bi se mogla upotrijebiti u nekoj novoj seriji ili čak ubaciti u Sense8. ali neće sto posto jer je to jako 'out of the box'
otprilike ovako (nema spojlera, samo moje fantazije):
Spoiler for Hiden:
recimo da u sljedećoj sezoni (a može i u zadnjoj da bude veći šok) netko od njih 8 umre i to je, naravno, nenadoknadiv gubitak za njih. ali saznaju da u svijetu postoji sensat koji ih prati otkad su oni postali sensati, zna sve što oni znaju i osjećaju (ali oni njega ne osjete i to im je jako čudno). i počnu tražiti, ali ne nalaze ga... (sad tu treba smislit još nekakvu radnju, jel), ali na kraju oni skuže tko je to i doslovno kažu u kameru*: To si oduvijek bio ti. (gledatelj) i bum, svi smo mi sensati!

*ne mora biti tako banalno da stvarno pogledaju u kameru, ali kroz nekakvu viziju ili nešto.

moja ocjena je 7
, s tim da ako Vačovski hoće da si sačuvam ovu seriju, morat će smislit neku zanimljiviju priču za dalje. inače, svaka čast za ideju, izvedbu i sve što je bilo potrebno da se ova serija snimi  clapp

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #94 : 20.06.2015. 12:42:49 »
pitanje o zadnjoj epizodi i zadnjoj sceni:
Spoiler for Hiden:
Will se nakrkao sedativima da mu Šaptač ne može penetrirati u glavu. i onda ga je još jednom Riley uštrcnula. znači li to sad da Will mora cijelo vrijeme biti uspavan? sljedeće sezone bit će mu jako dosadne :)


Verovatno će u drugoj sezoni tragati za rešenjem "kako sprečiti to" a za to vreme on će biti uspavan.

Mada još ne znamo da li će biti druge sezone  :-X :-X :-X




Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Sense8
« Odgovor #95 : 20.06.2015. 12:54:45 »
Ja sam negde procitala da ce biti-2016.
Mada to su mozda nagadjanja, ne secam se najbolje o.O
« Zadnja izmjena: 20.06.2015. 12:56:28 co2 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #96 : 20.06.2015. 13:01:13 »
Ja sam negde procitala da ce biti-2016.
Mada to su mozda nagadjanja, ne secam se najbolje o.O


Još se ništa zvanično ne zna.

I ova prva sezona je planirana za 2014.  :-X :-X :-X a prikazana je ove godine.

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #97 : 21.06.2015. 20:24:21 »
Procitao sam negdje da je u planu pet sezona :D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Sense8
« Odgovor #98 : 21.06.2015. 21:13:49 »
imaš na serijali novu recenziju. mogla bi ti se više svidjeti od one prve.

meni su sve bile dobre.

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #99 : 22.06.2015. 03:20:15 »
imaš na serijali novu recenziju. mogla bi ti se više svidjeti od one prve.

meni su sve bile dobre.

Dobro ih je Lev "popljuvao" pa su morali novu recenziju  :pevusi:

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #100 : 25.06.2015. 16:38:43 »
Odgledah seriju i dobra mi je. Jasno je kao dan da je LGBT zajednica finansirala ovaj serijal i taj deo mi je odvratan*. Sve u svemu, šteta odlične sf priče, upropašćene radi popularizacije LGBT-a. Sviđa mi se, do duše, kako je Nomi iskoristio svoju devijantnost da smuva "lezbejku". Njih dvoje mogu imati decu, u mojoj knjizi, to je relativno blisko normalnom**. Nastaviću da gledam. Inače verujem da će u sledećuj sezoni
Spoiler for Hiden:
u početku pandur nositi povez na očima, dok ne nauči da je i sa Šaptačem veza dvosmerna, pa će ga na kraju samoubiti. Nadam se da će u procesu osloboditi Sayida

« Последња измена: 26-06-2015, 23:53:57 Goran88 »***
_______
* Kada je cenjena administracija, iz meni još nepoznatih razloga korigovala moj post, napravljena je greška koja je izmenila smisao mog teksta. Meni nije odvratan momenat da jedna lobi grupa finansira neki projekat. Štaviše, opšte je poznato da je LGBT zajednica finansirala i omogućila nastajanje nekoliko vrsnih umetničkih ostvarenja. Meni su jednostavno odvratne scene homoseksualnog snošaja, te sam to pokušao da poređenjem objasnim nekome kome je to normalno. Uistinu mi je žao što je ovako uskrnavljen moj lični stav, te mi je imputirano nešto drugo. Ovo nije politički stav, već isključivo lični. Sama činjenica da sam seriju odgledao i da planiram da je gledam i dalje govori o tome da nisam LGBT-mrzac (iako ih nešto posebno i ne simpatišem).
** Molim administraciju, kada koriguje moje postove, da onda izbriše i ovaj deo teksta, jer sam po sebi, izbačen iz konteksta, je vrlo seksistički što nije u mojoj prirodi. Kod mene, svesno i birano, nema govora mržnje i netolerancije na forumima već isključivo iznosim lične stavove.
*** Osim gore navedenog, molim za obaveštenje na PM o učinjenom prekršaju, sa citatima, a ukoliko je prekršaj proizveo i sankciju, i pouku o daljem postupanju. Unapred hvala na razumevanju
« Zadnja izmjena: 29.06.2015. 13:02:23 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #101 : 25.06.2015. 22:30:33 »
I nije ovo baš za djecu. Ako se ne sjećate, pale su čak i jedne gej/hetero/transumne orgije. A pogledao sam tek osmu epizodu, možda ima još toga poslije.
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Sense8
« Odgovor #102 : 26.06.2015. 01:55:59 »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Sense8
« Odgovor #103 : 26.06.2015. 12:19:01 »
Au ljudi, pa sto toliko popljuvaste coveka sto je izneo svoje misljenje? Svako ima pravo da gleda i da komentarise ono sto zeli. Valjda tome forum i sluzi. Ne znam zasto se bilo ko uvredi ako neko kaze neku losu rec za seriju koju on prati i voli. Jos nisam odgledao ovo, planiram tek, ali mislim da nema potrebe za ovakvim napadanjem bilo kog clana ovde.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #104 : 26.06.2015. 23:59:18 »
Tema je otključana.


Izbrisani su svi postovi koji ne sadrže nešto o seriji.


Držite se teme a ne politike.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Sense8
« Odgovor #105 : 28.06.2015. 12:17:46 »
Držite se teme a ne politike.

Ovo što je Goran rekao.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #106 : 29.06.2015. 12:46:37 »
Vidim da je u ovih par dana dok nisam bio na forumu neko modifikovao moj post, kao da je bilo i brisanja i neke rasprave. Iskreno mi je žao, nisam imao nikog nameru da uvredim.

PS.: Molim Vas, ozbiljno shvatite moj potpis
« Zadnja izmjena: 29.06.2015. 13:06:33 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #107 : 05.07.2015. 16:35:39 »
Odgledao tek sad prvu ep, trip od epizode sto sam i ocekivao ali nista narocito, pogledacu jos jednu da joj dam sansu... ali ako bude kao prva odustajem definitivno...

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #108 : 06.07.2015. 07:42:26 »
odgledana i druga, moje licno misljenje je da je serija gora od turske sapunice... Kraj ep je malo zanimljiv kada se pojavi Sajid iz Losta :D Mozda nekd kada budem u vikendice i napolju bude nevreme i ne budem imao sta da gledam drugo... pogledam ovo i do karaj... ali do tada odustajem :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #109 : 06.07.2015. 10:42:53 »
Radnja ti se počne ozbiljnije razvijati tek od pete epizode.
Ja sam došao do 11., imam još jednu.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #110 : 06.07.2015. 13:46:52 »
Radnja ti se počne ozbiljnije razvijati tek od pete epizode.
Ja sam došao do 11., imam još jednu.
e sad si me zaintrigirao.... odgledah i 3ep mozda najbolja do sada... :D
odgledacu jos 2 onako danas ne idem na posao :D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Sense8
« Odgovor #111 : 06.07.2015. 20:53:07 »
Nitko nije spomenuo scene poroda? Moram priznati da su mi bile malo (prilično) previše. Baš je bilo umjetnički opravdano i potrebno gurnuti kameru ženi među noge?

Serija je zanimljiva, likovi kako koji, neki više (Wolfgang, Capheus), neki manje (Riley, Will, Kala). Ne smetaju me ni političke poruke koje se pokušavaju progurati, ni "brzo" zbivanje i izmjene likova, nego nekakva nedorečenost u radnji, ne znam objasniti. Jako je lijepo snimano, šareno, izražajno, glazba mi se isto sviđa, ali kao da nešto ne dostaje.

Kako bilo, nastavljam s 2. sezonom...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #112 : 06.07.2015. 20:57:24 »
Nitko nije spomenuo scene poroda? Moram priznati da su mi bile malo (prilično) previše. Baš je bilo umjetnički opravdano i potrebno gurnuti kameru ženi među noge?

Baš sam gledao sinoć tu epizodu i razmišljao sam kako je to nepotrebno za radnju serije. A i odurno je. Na jednom sam kadru zaustavio sliku da vidim što je. Nisam siguran, ali mislim da ono nisu pravi prizori.
Usput, i u toj se epizodi (ako nisam pomiješao brojeve epizoda) ističe LGBT-propaganda. Imali smo samo dvije ljubavne scene (od kojih je jedna bila nepotrebna), a obje su bile gej.
Spoiler for Hiden:
Litovo žvaljenje s konobarem i momkom kad se pomire te nepotrebna scena seksa Nomi s curom.
Mrzim lopatare i limune

Offline Cvija01

  • Član
  • ***
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #113 : 06.07.2015. 20:58:51 »
Nitko nije spomenuo scene poroda? Moram priznati da su mi bile malo (prilično) previše. Baš je bilo umjetnički opravdano i potrebno gurnuti kameru ženi među noge?

Serija je zanimljiva, likovi kako koji, neki više (Wolfgang, Capheus), neki manje (Riley, Will, Kala). Ne smetaju me ni političke poruke koje se pokušavaju progurati, ni "brzo" zbivanje i izmjene likova, nego nekakva nedorečenost u radnji, ne znam objasniti. Jako je lijepo snimano, šareno, izražajno, glazba mi se isto sviđa, ali kao da nešto ne dostaje.

Kako bilo, nastavljam s 2. sezonom...

Ne mogu da verujem,bas to mislim,svaka cas na komentaru drinks

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Sense8
« Odgovor #114 : 06.07.2015. 22:32:04 »
Baš sam gledao sinoć tu epizodu i razmišljao sam kako je to nepotrebno za radnju serije. A i odurno je. Na jednom sam kadru zaustavio sliku da vidim što je. Nisam siguran, ali mislim da ono nisu pravi prizori.

http://io9.com/the-wachowskis-say-they-filmed-a-live-birth-for-their-t-1683307179

Spoiler for Hiden:
Andy: We have live births.

Lana: Live births even.

Andy: Babies coming out of vaginas.

What? No.

Andy: Yes. Tune in. In May, you'll see.

Nije slika, ne bojte se  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Sense8
« Odgovor #115 : 06.07.2015. 23:03:14 »
ako je stvarno bilo stvarno, meni onda i nije bilo tako gadno  :ne-zna

Citat:
A i odurno je.
sram te bilo! to je priroda u punom sjaju, nešto najljepše što se ženi može dogoditi i slično...  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sense8
« Odgovor #116 : 06.07.2015. 23:06:45 »
Nitko nije spomenuo scene poroda? Moram priznati da su mi bile malo (prilično) previše. Baš je bilo umjetnički opravdano i potrebno gurnuti kameru ženi među noge?

Serija je zanimljiva, likovi kako koji, neki više (Wolfgang, Capheus), neki manje (Riley, Will, Kala). Ne smetaju me ni političke poruke koje se pokušavaju progurati, ni "brzo" zbivanje i izmjene likova, nego nekakva nedorečenost u radnji, ne znam objasniti. Jako je lijepo snimano, šareno, izražajno, glazba mi se isto sviđa, ali kao da nešto ne dostaje.

Kako bilo, nastavljam s 2. sezonom...
Moram ti onda preporučiti najbolju scenu poroda ikad snimljenu na filmu http://www.imdb.com/title/tt0102116/ film je sam po sebi izvrstan i dosta zaboravljen pa ako nisi gledala. Izgleda da ti jedino porod neće tako dobro sjesti  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #117 : 06.07.2015. 23:08:17 »

ako je stvarno bilo stvarno, meni onda i nije bilo tako gadno  :ne-zna


Citat:
A i odurno je.
sram te bilo! to je priroda u punom sjaju, nešto najljepše što se ženi može dogoditi i slično...  :)
Nisu mi takve stvari za TV. Oni očito pokušavaju srušiti neke tabue s ovom serijom.
Gledao sam par puta porođaje i nisu mi baš ovakvo izgledali. Iako oni to nisu najdetaljnije prikazali. Kad su već snimali, što nisu prikazali kako joj se vagina raširi na 20 cm, a ne na svaku ženu potrošiti 10 sekundi? Ovdje je uglavnom bila prikazano previše krvi, i to je to.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #118 : 07.07.2015. 09:44:01 »
Pogledao sam i finale; zanimljiva epizoda, bilo je dosta akcije. Opet su nas počastili porađanjem, i to detaljnim.  srcesmajli  Mana sezone je što je previše spora radnja, ovo će biti nešto kao Under the Dome, trebat će čekati pet sezona da se sve riješi.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ryo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Just a gangster. I suppose...
Odg: Sense8
« Odgovor #119 : 07.07.2015. 12:04:08 »
Ne zanima me ova serija, ali gledao bih samo to poradjanje, pa ako možeš da mi napišeš u kojoj epizodi se dešava i na koji minut da premotam?