Autor Tema: Predlažite za unapređenje sajta!  (Posjeta: 300321 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1110 : 13.01.2012. 16:58:40 »
pa moram ja to u bazi, kodu i formi slozit. na ovaj sajt ne ide nist novo vise. ceka se nova verzija :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1111 : 13.01.2012. 22:09:39 »
Bruno, a otprilike, kada će biti gotova nova verija?


P.s. ti sve ove predloge ubacuješ na novu verziju sad dok kodiraš ili? xD

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1112 : 13.01.2012. 23:54:29 »
nece tak brzo, to sigurno jer nemam vremena bas previse. cilj mi je staviti u prvi dio bar ovo sto je sad (samo malo lakse za administrirat i mozda ljepse)

trenutno radim na frameworku za sajt, to ce mi sigurno jos mjesec i nesto trebat. kad to bude gotovo onda se nadam da ce sajt ici brzo jer nema previse posla uz dobar framework :P

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1113 : 14.01.2012. 13:45:28 »
moze i milan to dodat. ajde ja cu danas navecer. z, daj me podsjeti ak zaboravim :D
pionir
Dodao sam VHSRip.


DANKESCHON
Mrzim lopatare i limune

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1114 : 21.01.2012. 17:43:50 »
Bruno, ili neko ko ima ftp pristup, ako može da se ubaci link u "Moj meni" u onaj fiksirani bar što se nalazi na sajtu :) Pa u taj moj meni da se doda kalendar serija, da ne moram ići na forum pa onda na taj link xD


Hvala unapred :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1115 : 21.01.2012. 18:41:02 »
Zašto na forum, ima link na sajtu.


Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1116 : 21.01.2012. 19:02:26 »
Omg, ćorav sam xD Mislio sam da je to neka reklama, nisam ni pokušavao :) Hvala :D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1117 : 15.02.2012. 23:59:41 »
Predlazem da razvrsite dokumentarne serije posebno. Posto se redovno ubacuju, prevode sve vise i vise pa za neko vreme ce jako biti nepregledno pregledati po slovima serije i dokumentarce. A i bice mnogo jednostavnije nekome ko trazi samo dokumentarce ili serije pa da se ne brkaju jedno sa drugim. Znaci na home page sajta gde stoji 'SERIJE' da se tu doda 'DOKUMENTARCI' pa da se tu razvrstaju svi dosadasnji dokum. koji su se pojavili na sajtu/forumu.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1118 : 16.02.2012. 12:17:19 »
mislim da sve serije imaju upisane zanrove pa ce se moc po tome razvrstavat. samo ne jos :)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1119 : 16.02.2012. 13:45:53 »
Do tada ih možete pretraživati preko foruma. U podforumu O dokumentarcima postoji spisak svih dokumentaraca koji imaju barem jedan titl.
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,10736.0.html

Potražite što vas zanima, kliknite na link i vidjet ćete u prvom postu link do titlova na sajtu.

Offline extra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1120 : 28.02.2012. 21:20:18 »
nece tak brzo, to sigurno jer nemam vremena bas previse. cilj mi je staviti u prvi dio bar ovo sto je sad (samo malo lakse za administrirat i mozda ljepse)

trenutno radim na frameworku za sajt, to ce mi sigurno jos mjesec i nesto trebat. kad to bude gotovo onda se nadam da ce sajt ici brzo jer nema previse posla uz dobar framework :P
Možda ne bi bilo loše dodati opciju za sortiranje titlova po datumu prikazivanja.
Ovo bi pomoglo da se lakše sagleda redosled gledanja pojedinih serija.
Mada bi kod npr Firefly-a verovatno napravilo zabunu  :ceska: zato što se redosled emitovanja i redosled na DVD-u razlikuju.
« Zadnja izmjena: 28.02.2012. 21:23:25 extra »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1121 : 28.02.2012. 21:28:06 »
Serije i upisujemo prema rasporedu emitiranja. Naravno, za one koje nemaju objavljene taj podatak upisujemo drugi redoslijed, npr. redoslijed na DVD-u, ali takve serije su izuzeci i uglavnom se radi o starijim serijama. Uvijek nam je prvi izbor redoslijed emitiranja.

Offline extra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1122 : 29.02.2012. 06:07:09 »
U okviru same sezone da, ali ostalo ne.

Ljudi se lako zbune oko toga kada treba odgledati specijale, web epizode, dodatni materijal, i sl.
Npr, BSG ili Lost.
Takođe bi bilo lakše uočiti ovakve propuste.


Offline Mouse

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
    • Balkan Music BLOG
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1123 : 21.03.2012. 00:33:12 »
Sve mi se svidja, tj. dobro je organizovano, ali bih poradio na dizajnu...dugo trajete, bas dugo i mislim da vam treba neki jako originalan, dobar i jednostavan dizajn. Ako zatreba pomoc, tu sam, posto sam u Photoshop-u pravi maher :D

Takodje, na forumu kada kucam poruke, malo me iritiraju ovi razbacani smajlici, nekako nepregledno...ali ne smeta, samo predlazem do perfekcije :D

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1124 : 21.03.2012. 09:39:21 »
sad mi se javis :P

crtkara nest kolega iz firme, samo je slab sa vremenom pa ide dosta sporo. a nije ni da ja imam vremena radit sad :)

ak imas kakvu ideju daj da vidim pa cu rec jel ides u dobrom smjeru il ne :)

Offline Mouse

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
    • Balkan Music BLOG
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1125 : 21.03.2012. 15:29:23 »
Npr. kakvu ideju? Da uradim ceo skin ili logo? Ili sto?

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1126 : 08.04.2012. 10:16:52 »
Vidim da prilikom uploda nema opcija za SDTV. Ako je kome mrsko, mogao bi dodati.  ;D

Offline MarkoNG

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1127 : 28.04.2012. 16:41:50 »
Ne znam da li je ranije ovo postavljano,ali bih zeleo da pitam da li je moguce napraviti "licne favorite",kako bi recimo ovo biranje favorita imalo mnogo vise koristi za samu osobu koja je birala favorite.Samim tim bi i brzi dolazila do tema sa svojim omiljenim serijama koje iz ne prevelike popularnosti nisu u top sekciji,npr 30 rock,HIMYM itd.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1128 : 28.04.2012. 16:48:30 »
Postoji to. Klikni na ikonu koja se nalazi pored same serije i pojavit će ti se pod Moj meni -> Moje omiljene serije u donjem desnom kutu ekrana na sajtu.


Offline MarkoNG

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1129 : 02.05.2012. 19:49:20 »
Postoji to. Klikni na ikonu koja se nalazi pored same serije i pojavit će ti se pod Moj meni -> Moje omiljene serije u donjem desnom kutu ekrana na sajtu.



 :dash
 :facepalm
 rofl

U svakom slucaju,hvala  :majstore

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1130 : 08.05.2012. 21:16:32 »
Hmm, sad mi je palo na pamet jedan predlog :D


Da postoji lista nešto tipa "Trenutno gledam", i onda tu da stoji lista serija koje trenutno gledam pa kad se završi gledanje, bude nešto tipa ocena za seriju, i kratak komentar. Nešto na taj fazon, ako ne može na ovu skriptu, moglo bi na novu :)


Takođe, moglo bi biti nešto tipa, odgledane serije, i na index-u da bude nešto tipa "Predlozi serija", pa da se izvlači iz favorita, ili nešto na taj fazon..

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1131 : 04.06.2012. 18:49:11 »
Prvo bih pohvalio sve ljude koji su ucestvovali u izgradnji sajta.  clapp Stvarno Vam hvala sto ste dosli na ovakvu ideju za sajt.  smileyNO1

Dalje imam jedan predlog. Ako vam nije previse komplikovano i ako ne trosi previse "resursa" mozda ne bi bilo lose da napravite statistiku broja skidanja nekog prevoda. Tu postoji dvostruka korist. Prvo prevodilac vidi koliko mu je trazen prevod. Dok vi sa tehnicke strane mozete da vidite koji prevodi se vise traze pa ako je to potrebno da ga stavite na brzi server... mada mislim da sajt nije bas toliko opterecen.   :)

U svakom slucaju ideja za pravljenje ovakve centralne baze prevoda za serije je genijalna. Hvala vam sto ste podelili to sa nama.  ;)  drinks

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1132 : 04.06.2012. 19:28:57 »
nece biti countera nikakvog (bar ne za sad i pogotovo ne javnog) :)

sto se resursa za server tice, sad je ok. na 20ak % je potrosnja memorije i oko 15-30% procesor (ovisno o broju ljudi na sajtu)
ako ce i trebati jaci server to ce biti dosta skuplje jer ovo je najjaci VPS koji mozemo imati, dalje postoje samo dedicirani serveri koji su od 100-150€ i vise mjesecno... :)

Offline Mitko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1133 : 06.06.2012. 05:07:57 »
Moj sledeci predlog bi bio...
Recimo ako odem skidati neki prevod a taj prevod na neki nacin nije u funkciji  :neverovatno: da pored svakog prevoda postoji opcija "PRIJAVI GRESKU" gde ce ga sledeci KLIK prebaciti na nekoj posbnoj temi ili u ovom slucaju bas ovoj jer je po tom pitanju naj advekatnija.

I jos jedan predlog...
Menu bar bi se mogao malo promeniti. Sto se tice naziva "SERIJE" ne znam kako i koliko bi uticalo na korisnike da bude pod imenom "PREUZIMANJE PREVODA" jer nekako SERIJE ne znam, ipak su tu prevodi, nadam se da me razumete sta hocu reci.

 drinks

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1134 : 06.06.2012. 08:17:19 »
Ko god da je skinuo one dve trake reklama na pocetnoj strani hvala mu!  clapp  ;D

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1135 : 06.06.2012. 10:07:26 »
bit ce ih jos! :P

ja se nadam :)

mitko:
bila je funkcija za prijavu losih prijevoda / linkova na starom sajtu, ne znam zasto to nisam napravio i na ovom :)
bit ce na novog verziji sigurno, bez brige

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1136 : 08.06.2012. 10:33:27 »
E kad spomenuste lose prevode. Pa mozda ne bi bilo lose da se oceni prevod. Npr stavke: sinhornizacija, kvalitet prevoda,...
Zasto? Pa ja sam do sada nailazio na prevode koji su odlicno prevedeni ali nemaju dobru sinhronizaciju ili obrnuto. Ipak i ako se lose oceni nek se zna zasto je ta losa ocena. Za dobre naravno 5 ili 10 zvezdica. :)

Za reklame... jeste da ih ne volim jako me nerviraju, pogotovu one dve trake na pocetnoj strani. No bolje je da ih ima, valjda sajt zaradi nesto od toga.

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1137 : 08.06.2012. 10:38:20 »
E kad spomenuste lose prevode. Pa mozda ne bi bilo lose da se oceni prevod. Npr stavke: sinhornizacija, kvalitet prevoda,...
Zasto? Pa ja sam do sada nailazio na prevode koji su odlicno prevedeni ali nemaju dobru sinhronizaciju ili obrnuto. Ipak i ako se lose oceni nek se zna zasto je ta losa ocena. Za dobre naravno 5 ili 10 zvezdica. :)
a nema tebi dobru sinkronizaciju, nekom drugom je sve ok. to ne znaci da prijevod ne valja :)

Za reklame... jeste da ih ne volim jako me nerviraju, pogotovu one dve trake na pocetnoj strani. No bolje je da ih ima, valjda sajt zaradi nesto od toga.
da bar ima zarade, sve ode na server :) prosle godine je bilo i za napravit majica i dijelit no od kad je google blokirao oglase, nema za majice :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1138 : 08.06.2012. 13:11:26 »
mislim da google blokira samo ilegalne warez i ostale sadržaje, ovo je legalan posao. ako imaš volje, bori se na sudu.
Mrzim lopatare i limune

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1139 : 10.06.2012. 17:05:12 »
E kad spomenuste lose prevode. Pa mozda ne bi bilo lose da se oceni prevod. Npr stavke: sinhornizacija, kvalitet prevoda,...
Zasto? Pa ja sam do sada nailazio na prevode koji su odlicno prevedeni ali nemaju dobru sinhronizaciju ili obrnuto. Ipak i ako se lose oceni nek se zna zasto je ta losa ocena. Za dobre naravno 5 ili 10 zvezdica. :)
a nema tebi dobru sinkronizaciju, nekom drugom je sve ok. to ne znaci da prijevod ne valja :)

Za reklame... jeste da ih ne volim jako me nerviraju, pogotovu one dve trake na pocetnoj strani. No bolje je da ih ima, valjda sajt zaradi nesto od toga.
da bar ima zarade, sve ode na server :) prosle godine je bilo i za napravit majica i dijelit no od kad je google blokirao oglase, nema za majice :)

Pa zavisi Bruno ako se prevod postavi za neku odredjenu verziju serije onda nema sta tu da se razmislja. Ili odgovara za tu verziju ili ne odgovara. Npr. Game of thrones sezona 7 epizoda 4 verzija XVID - axxo. Ako ova verzija odgovara - sinhronizacija je dobra ako ne odgovara nije.
Primetio sam da ste poceli da insistirate na verzijama ripova serija i da za njih kacite prevode tako da se ova ideja u potpunosti uklapa u ovu pricu. Administratori posle lakse mogu proveriti koji prevod ne valja a koji valja. Npr. ako neki prevod oceni 10 ljudi od kojih 9 kaze da prevod ne valja... pa verovatno onda nesto ne valja sa tim prevodom.
Oko kvaliteta prevoda nema potrebe da pricam. Mada tu opciju bih dozvolio samo ljudima koji su nesto preveli. Glupo je da neko ocenjuje prevode a da pri tome nema pojma nista o tom poslu.
Ako necete nesto da se cimate oko programiranja za sve ovo onda nema problema, da ne duzim previse.

Za zarade... pa da ima velike zarade ti bi bio kao vlasnici google-a ili facebook-a.  :P Na zalost za sada to ovde nije slucaj, mada ko zna mozda se desi neko cudo. Mada ja verujem u cuda. :)

Tags: Marker