Autor Tema: nadam se da se ovo nece destit  (Posjeta: 12125 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.


Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #1 : 19.11.2011. 07:58:41 »
Meni je juče stigao e-mail od provajdera da ne smem skidati pirateriju, pogotovo torrent, jer ako me ulove, provajder će nadležnima dati sve informacije, itd itbl.


Glupost živa, uništavaju internet, jer je 60% ljudi na internetu samo zbog downloada... Bilo to legalno ili ne..

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #2 : 19.11.2011. 08:17:14 »

Offline Zlatkohmmm

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 87
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #3 : 19.11.2011. 08:40:41 »
glupost ili ne ali zadnje 2 godine je zatvoreno mnogo blogova gde sam skidao muziku, a sada skoro sam jurio seriju supernatural dvdripove i koji god direktni link da sam otvorio obrisano, jedva sam nasao, a i jos sa par serije sam primetio da su odjednom obrisane

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #4 : 19.11.2011. 08:59:16 »
A i ti si našao Kurir da citiraš... :facepalm Doduše, ovaj članak i može da prođe, ali 95% je najobičnije smeće.

I da se ovo desi, naći će se drugi načini za skidanje sadržaja, a možda će se i ljudi malo više socijalizovati uživo. :) Ako se nadaju da će porasti prodaja nepiratisanog sadržaja, u to čisto sumnjam, mada mislim da im je prvenstveni cilj kontrola informacija na internetu, jer je on dosad bio oslobođen cenzure.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #5 : 19.11.2011. 09:30:16 »
Zakon koji se izglasa u Americi važi za teritoriju SAD. Ne vidim kako bi oni mogli na osnovu svog zakona da gase sajtove koji su hostovani u Švedskoj, Kini, Srbiji, ili bilo gde na svetu, osim u SAD.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #6 : 19.11.2011. 09:39:07 »
Blokiraće DNS, ali onda vlasnik samo preregistruje sajt na sličan domen. Ja gledam sport preko interneta, i stalno se menjaju te adrese za poneko slovo. Znači da ih već sad ganjaju i (pokušavaju da) gase. Pored toga hoće da obavežu pretraživače da izostavljaju rezultate koji sadrža linkove ka piratisanom sadržaju i dr. Problem bi mogao nastati, jer ima puno zemalja koje Amerima ljube cipele, a ni oni nisu suptilni i nije im nimalo strano nametanje svojih ideja i demokratije.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #7 : 19.11.2011. 09:42:20 »
Zakon koji se izglasa u Americi važi za teritoriju SAD. Ne vidim kako bi oni mogli na osnovu svog zakona da gase sajtove koji su hostovani u Švedskoj, Kini, Srbiji, ili bilo gde na svetu, osim u SAD.

I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl? Osim ako on, možda, ne živi u SAD? :)

Inače, čuo sam za to, ali sam čuo i da će se povesti neka kampanja da se taj zakon ne izglasa. Ne znam tačno kako ide taj proces, ali nadam se da će biti uspešno.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #8 : 19.11.2011. 09:56:10 »
I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl?
Čak i ako ga je dobio, to može da bude samo blefiranje. Kažnjiva je distribucija, a ne korišćenje piratskog materijala. Ne ide se u zatvor ni zbog popušenog džointa, iako je marihuana droga.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #9 : 19.11.2011. 10:52:48 »
I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl?
Čak i ako ga je dobio, to može da bude samo blefiranje. Kažnjiva je distribucija, a ne korišćenje piratskog materijala. Ne ide se u zatvor ni zbog popušenog džointa, iako je marihuana droga.

Upravo to! Distribucija. Ti možeš skinuti sadržaj i kažeš da ga ideš kupiti jer si pogledao pa ti se sviđa i želiš ga u kolekciji.
Jedino ako te netko prijavi i dođe ti policija i nađe spržene dvd-ove onda si najebo... LOL

Nisam lud, majka me testirala!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #10 : 19.11.2011. 11:18:18 »
I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl?
Čak i ako ga je dobio, to može da bude samo blefiranje. Kažnjiva je distribucija, a ne korišćenje piratskog materijala. Ne ide se u zatvor ni zbog popušenog džointa, iako je marihuana droga.

Upravo to! Distribucija. Ti možeš skinuti sadržaj i kažeš da ga ideš kupiti jer si pogledao pa ti se sviđa i želiš ga u kolekciji.
Jedino ako te netko prijavi i dođe ti policija i nađe spržene dvd-ove onda si najebo... LOL

ovisi o lokalnom zakonu, u HR nije dozvoljeno ni posjedovanje ni distribucija bilo uz ili bez zarade
May the Plasma be with you!

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #11 : 19.11.2011. 11:23:54 »
I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl?
Čak i ako ga je dobio, to može da bude samo blefiranje. Kažnjiva je distribucija, a ne korišćenje piratskog materijala. Ne ide se u zatvor ni zbog popušenog džointa, iako je marihuana droga.

Upravo to! Distribucija. Ti možeš skinuti sadržaj i kažeš da ga ideš kupiti jer si pogledao pa ti se sviđa i želiš ga u kolekciji.
Jedino ako te netko prijavi i dođe ti policija i nađe spržene dvd-ove onda si najebo... LOL

ovisi o lokalnom zakonu, u HR nije dozvoljeno ni posjedovanje ni distribucija bilo uz ili bez zarade

krbo, moram te ispraviti. Tata mi policajac, sad sam provjerio s njime i možeš snimati filmove na komp, ali ne smiješ ih distribuirati.  ;) Dok se ne hvališ okolo, siguran si. Naravno jedino ako imaš neke neprijatelje kji jedva čekaju da te prijave.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #12 : 19.11.2011. 11:30:18 »
ovisi o lokalnom zakonu, u HR nije dozvoljeno ni posjedovanje ni distribucija bilo uz ili bez zarade

E pa to je ono što mene brine. Zna li neko da li je i u Srbiji taj slučaj?


krbo, moram te ispraviti. Tata mi policajac, sad sam provjerio s njime i možeš snimati filmove na komp, ali ne smiješ ih distribuirati.  ;) Dok se ne hvališ okolo, siguran si. Naravno jedino ako imaš neke neprijatelje kji jedva čekaju da te prijave.  ;D

Pa čekaj, da li to znači da još uvek možemo da budemo mirni što se tiče skidanja materijala preko torenta, wareza i ostalog? Odnosno, da li će, i u kojoj meri, taj zakon (ako ga donesu) uticati na nas?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #13 : 19.11.2011. 11:44:11 »
Ne znam za Srbiju, ali kod nas dok se ne donese drugačiji zakon vezan za pirateriju možeš skidati, ali ne smiješ distribuirati. I ne mogu ti ništa dok te netko ne prijavi i kod tebe nađu CD-ove i DVD-ove sa snimljenim sadržajem jer nećeš moći dokazati da nisi dobio novce od toga.  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #14 : 19.11.2011. 12:33:48 »
Psi laju karavani prolaze..
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #15 : 19.11.2011. 12:52:54 »
E, bas ce doci nekom od nas da pretresaju gajbu pa jos po nalogu iz US  u_jeeeeeeeeee

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #16 : 19.11.2011. 13:32:18 »
Postoji razlika između torenta i wareza, jer kod torenta u isto vreme i skidaš i distribuiraš, dok kod wareza samo skidaš. Ali, mislim da ne treba preterano da brinemo. Piraterija je uvek postojala i uvek će postojati.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #17 : 19.11.2011. 14:38:08 »
KZ R. Srbije

Neovlašćeno iskorišćavanje autorskog dela ili predmeta srodnog prava
Član 199.
(1) Ko neovlašćeno objavi, snimi, umnoži, ili na drugi način javno saopšti u celini ili delimično autorsko delo, interpretaciju, fonogram, videogram,
emisiju, računarski program ili bazu podataka,
kazniće se zatvorom do tri godine.
(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko stavi u promet ili u nameri stavljanja u promet neovlašćeno drži umnožene ili neovlašćeno stavljene u promet primerke autorskog dela, interpretacije, fonograma, videograma, emisije, računarskog programa ili baze podataka,
(3) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinjeno u nameri pribavljanja imovinske koristi za sebe ili drugog, učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do pet godina.
(4) Ko proizvede, uveze, stavi u promet, proda, da u zakup, reklamira u cilju prodaje ili davanja u zakup ili drži u komercijalne svrhe uređaje ili sredstva čija je osnovna ili pretežna namena uklanjanje, zaobilaženje ili osujećivanje tehnoloških mera namenjenih sprečavanju povreda autorskih i srodnih prava, ili ko takve uređaje ili sredstva koristi u cilju povrede autorskog ili srodnog prava,
kazniće se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(5) Predmeti iz st. 1. do 4. ovog člana oduzeće se i uništiti.
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #18 : 19.11.2011. 14:46:46 »
Postoji razlika između torenta i wareza, jer kod torenta u isto vreme i skidaš i distribuiraš, dok kod wareza samo skidaš. Ali, mislim da ne treba preterano da brinemo. Piraterija je uvek postojala i uvek će postojati.

Upravo to, narod i kad stavi upload limit uploada na 1 kbps on i dalje uplouduje, dakle oni ga mogu sasvim regularno optužiti. Amerika neka ganja pravdu u svojoj zemlji, a druge neka ostave na miru. U ostalom, mi njima i nismo bitni jer oni od nas (i zemalja trećeg svijeta kao što su Pakistan/Indonezija/Indija/Bangladeš..) ne očekuju profit. Njima suze kreću kada neko sa zapada skine Windows 7 koji košta 200$, za pola sata.

Skoro su isključili i jedan švedski tracker, TTi, zbog piraterije.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #19 : 19.11.2011. 16:26:03 »
KZ R. Srbije

Neovlašćeno iskorišćavanje autorskog dela ili predmeta srodnog prava
Član 199.
(1) Ko neovlašćeno objavi, snimi, umnoži, ili na drugi način javno saopšti u celini ili delimično autorsko delo, interpretaciju, fonogram, videogram,
emisiju, računarski program ili bazu podataka,
kazniće se zatvorom do tri godine.
(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko stavi u promet ili u nameri stavljanja u promet neovlašćeno drži umnožene ili neovlašćeno stavljene u promet primerke autorskog dela, interpretacije, fonograma, videograma, emisije, računarskog programa ili baze podataka,
(3) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinjeno u nameri pribavljanja imovinske koristi za sebe ili drugog, učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do pet godina.
(4) Ko proizvede, uveze, stavi u promet, proda, da u zakup, reklamira u cilju prodaje ili davanja u zakup ili drži u komercijalne svrhe uređaje ili sredstva čija je osnovna ili pretežna namena uklanjanje, zaobilaženje ili osujećivanje tehnoloških mera namenjenih sprečavanju povreda autorskih i srodnih prava, ili ko takve uređaje ili sredstva koristi u cilju povrede autorskog ili srodnog prava,
kazniće se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(5) Predmeti iz st. 1. do 4. ovog člana oduzeće se i uništiti.

Ne pada mi na pamet ovo da čitam, samo ću reći da panduri i kupuju i prodaju piratske diskove.

Ako nekoga uhapse, to je zato jer se nekom zamerio ili samo za primer kad se prodavci osile  ;)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #20 : 19.11.2011. 16:48:17 »
Ni u jednom od ovih članova ne prepoznajem sebe.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #21 : 20.11.2011. 00:07:40 »

Ma mi se ne moramo brinuti da ce nas neko hapsiti ili tuziti. Prije ce nestati piratskog materijala na Internetu  rofl rofl

Znaci moramo se brinuti da kroz izvjesno vrijeme necemo imati sta skinuti, iako nije ni to realno, Rusi su tu da prkose Amerikancima  ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #22 : 20.11.2011. 00:25:02 »
Kinezi ce sve preuzeti i sa i bez amera, tako da nema brige  smileyNO1

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #23 : 20.11.2011. 11:32:35 »
I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl?
Čak i ako ga je dobio, to može da bude samo blefiranje. Kažnjiva je distribucija, a ne korišćenje piratskog materijala. Ne ide se u zatvor ni zbog popušenog džointa, iako je marihuana droga.

Upravo to! Distribucija. Ti možeš skinuti sadržaj i kažeš da ga ideš kupiti jer si pogledao pa ti se sviđa i želiš ga u kolekciji.
Jedino ako te netko prijavi i dođe ti policija i nađe spržene dvd-ove onda si najebo... LOL

ovisi o lokalnom zakonu, u HR nije dozvoljeno ni posjedovanje ni distribucija bilo uz ili bez zarade

krbo, moram te ispraviti. Tata mi policajac, sad sam provjerio s njime i možeš snimati filmove na komp, ali ne smiješ ih distribuirati.  ;) Dok se ne hvališ okolo, siguran si. Naravno jedino ako imaš neke neprijatelje kji jedva čekaju da te prijave.  ;D

nebojsa je u pravu, procitao sam to u BUG-u nedavno, mislim da je broj 226

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #24 : 20.11.2011. 13:03:38 »
I ja tako mislim, ali zašto bi onda Milan dobio onaj mejl?
Čak i ako ga je dobio, to može da bude samo blefiranje. Kažnjiva je distribucija, a ne korišćenje piratskog materijala. Ne ide se u zatvor ni zbog popušenog džointa, iako je marihuana droga.

Upravo to! Distribucija. Ti možeš skinuti sadržaj i kažeš da ga ideš kupiti jer si pogledao pa ti se sviđa i želiš ga u kolekciji.
Jedino ako te netko prijavi i dođe ti policija i nađe spržene dvd-ove onda si najebo... LOL

ovisi o lokalnom zakonu, u HR nije dozvoljeno ni posjedovanje ni distribucija bilo uz ili bez zarade

krbo, moram te ispraviti. Tata mi policajac, sad sam provjerio s njime i možeš snimati filmove na komp, ali ne smiješ ih distribuirati.  ;) Dok se ne hvališ okolo, siguran si. Naravno jedino ako imaš neke neprijatelje kji jedva čekaju da te prijave.  ;D

nebojsa je u pravu, procitao sam to u BUG-u nedavno, mislim da je broj 226

ne, ni nebojsa, ni njegov otac ni BUG nisu u pravu. U zakonu (koriste zakon o zaštiti autoskih prava i kazneni zakon) se
osim distribucije spominje i skladištenje. Osnova je ekonomska korist i to se najozbiljnije proganja no dodan je i pojam "šteta" što u svom zahjetvu definira nositelj ili zastupnik autorskih prava.

De malo uključite običnu logiku, tip je nešto ukrao (film, jasno je na svakom nosaču označen zakonski dio) i onda ga nudi
uokolo bez naknade i gle ti dođeš i uzimaš bez naknade ukradeno i praviš se lud kako ti nemaš ništa s tim?
I tako 1,2, 50, odjednom 100 blu-raya na disku za čije gledanje nisi nikome platio naknadu - šteta je počinjena.

Zar stvarno mislite da je zakonito besplatno uzeti ono što se prodaje?

Nađeš 100.000€ na ulici ili iPhone 4S, jao baš zgodno što sam to besplatno našao, nisam ukrao pa ću zadržati - e neće ići.

Nitko vam neće doći u kuću zbog skidanja filmova (još ne) no ako dođu nekim drugim poslom bit će gnjavaže.
Možemo se mi ovdje zezati no kad dođe policija i sud onda se mnogi klepe po glavi.

Obzirom na svoju ekspertizu (i druženje na tenisu) imam dosta kontakata s onima koji rade na tom polju, a znam i one kojima su prostori očišćeni od informatičke opreme kao i kupce (ne pirate nego kupce) ilegalnog sadržaja koji su nakon pada pirata išli u policiju na čašicu razgovora. ZAMP ima dosta zanimljivog teksta na svom Webu, a zakone vam neću citirati.

Neću vas više ni uvjeravati.
May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #25 : 20.11.2011. 13:08:50 »
Ok, i koje su kazne ako ti drotovi otkriju poveću količinu sprženih filmova, serija? I hoće li se to uskoro početi provjeravati? Kladim se da i među drotovima ima onih koji skidaju, pa videoteke imaju spržene novije filmove.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #26 : 20.11.2011. 13:47:27 »
Ma ja sam znao jednog koji se bavio prodajom piraterije, dosta sam ih vidjao po Beogradu, kako kupuju u onim prolazima i na tezgama...

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #27 : 20.11.2011. 17:27:51 »
Svojim ocima sam video pre jedno godinu dana, da ona dvojica koji citav zivot prodaju diskove u prolazu na Terazijama,
ubacuju u disk tri, cetiri soma din. i daju dvojici drotova.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #28 : 20.11.2011. 21:34:58 »
krbo sve si u pravu ali govorimo o hrvatskom zakonu!! a znas kakvi su nasi zakoni, imaju rupa kao svicarski sir  ;D

a i ti tu govoris o skladistenju, ali download (po mogucnosti ne torrent zbog uploada) pogledas i obrises
to je opisano u bugu legalno prema nasem zakonu, nisam ja govorio o distribuciji i skladistenju, to je nesto drugo, pogotovo distribucija

u 45 min koliko treba da pogledas epizodu valjda nece nitko pokucat na vrata  bejzbol1
a onda brisi dokaze

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: nadam se da se ovo nece destit
« Odgovor #29 : 21.11.2011. 00:00:16 »
nije sve tako crno, samo ne prodavati, nikako prodavati.

sudska praksa, koliko znam, je dosta blaga i prema onima koji prodaju, a ovako neki flimovi bez zarade nisu zanimljivi.

lijencina: film možeš legalno pogledati samo na dva načina: kupovinom originalnog nosača ili iznajmljivanjem istog originala u videoteci koja to regulira s nositeljem autorskih prava. Nema trećeg, ostalo je sve ilegalno. (o TV programu ne pričamo)

Priča kako je tebi slučajno upalo 8Gb HD ripa koji si slučajno 2h gledao pa obrisao ne pali, bi li tebi upalila da si sudac?
(btw korištenjem torrenta kako je igniss dobro primijetio trenutno si pod težim sankcijama jer istovremeno i distribuiraš.)
To u BUG-u mi izgleda poput "legalno je sve ono za što te nisu uhvatili"
Prolazim pored CD shopa, odnesem 5 CD samo da ih preslušam i odmah ih vratim, ili to pokušam objasniti policiji nakon snimke na nadzornoj kameri "ma sigurno bih vratio, samo da preslušam". Eh, BUG.

No nije smisao sudstva da samo mlati po ljudima uokolo zbog svakakve siće.

Teško da će netko stradati zbog kućnog gledanja, još nemamo ništa slično 3-strike no kad uđemo u EU, e onda ne bih bio siguran kako neće biti 100 čudesa, Oni u EU parlamentu su jako pametni kada donose zakone koje im ameri trpaju.
(uglavnom nemaju blagog pojma o čemu glasuju, to je neka vražija tehnika, a oni samo političari)
Cijela Švedska pogazi svoje zakone pa ugnjavi one pirate bay jadnike zbog amera.

Dosta često pratim što se tu sve događa i namjerava dogoditi i nikako ne smrdi na dobro (za besplatno gledanje).
Jedino su Španjolci genijali, sudskim je putem utvrđeno da trackeri i sva mjesta s linkovima nemaju baš ništa sa samom distribucijom ilegalnih stvari i ne mogu zbog toga odgovarati. (što je svakoj normalnoj osobi u svijetu potpuno jasno no američke pare kažu drukčije)

I mi (HR) imamo zakone koje pišu neuki pod lobiranjem. Ima li logike da dio cijene svakog praznog CD/DVD/BD, sticka, mem. kartice ide ZAMP-u za autorska prava, a onda me ganjaju ako na njih nešto i stavim jer sam prekršio aut. prava koja sam platio, WTF?
I nemamo ni Vrhovnog ni Ustavnog suda koji bi takvim papcima opsovao sve po spisku i ukinuo takve budalaštine.


Ja se nadam da vas neće nitko nikada ganjati zbog serija i filmova no tek toliko da znate u kojim vodama plivate.

eto da imate što čitati...
May the Plasma be with you!

Tags: