Autor Tema: Misteriozni film  (Posjeta: 78806 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #240 : 06.09.2012. 16:42:41 »
Ma njemu samo podmetnes gomilu svega i svacega i on ne moze da odoli a da ne odgleda  ;D .  Evropa mu je bila mala pa sada zna ceo Holivud a uskoro i Bolivud :).  Salu na stranu. Covek je kapacitet.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #241 : 07.09.2012. 09:55:23 »
Ma njemu samo podmetnes gomilu svega i svacega i on ne moze da odoli a da ne odgleda  ;D .  Evropa mu je bila mala pa sada zna ceo Holivud a uskoro i Bolivud :).  Salu na stranu. Covek je kapacitet.

slažem se, e da se to još kako može unovčiti, hmmm  :aha:

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #242 : 10.09.2012. 16:01:31 »
Mislim , nije mi film misteriozan , ali me pamcenje slabije sluzi u zadnje vrijeme. Ako moze neko ko se sjeca, da mi objasni , koja je fora oko ovog filma? Jay and Silent Bob Strike Back
Znam da je bila neka prica oko njegovog nastanka , jer je Kevin i napravio i glumio u filmu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #243 : 10.09.2012. 16:14:53 »
Ma film ko film. Kao neka vrsta parodije, ali opet to nije. Znači, Jay i Bob su tipovi koji se stalno napušavaju  ;D i bacaju razno razne reference na serije, filmove. Kevin je i sam rekao da je veliki fan filesa pa ima jedna scena kad kaže "Maybe this is all conspiracy, like in X-files... ROSWELL STYLE!"  ;D

I naravno, cijela jedna scena posvećena SW-u. Svi njegovi filmovi su zabavni pa čak i ovaj njegov zadnji horor Red State

I naravno http://www.imdb.com/title/tt0109445/ njegov najpoznatiji i najbojli film. Ima lijepih naslova. Mallrats, Dogma.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #244 : 10.09.2012. 16:19:56 »
Ma gledao sam ja to davno , ali znam da se digla neka fama oko filma.
A za odgovor  :naklon:

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #245 : 13.09.2012. 06:10:14 »
Talijanska komedija. Stari navija za Romu , a sin izrod za Lacio. Starog trese kriza srednjih godina i zaljubljuje se u djevojku ili prijateljicu od sina ??? Znam samo da je ekstra komedija.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #246 : 13.09.2012. 08:35:13 »
Verovatno misliš na ovaj film

Il tifoso, l'arbitro e il calciatore (1984)
http://www.imdb.com/title/tt0086438/
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #247 : 13.09.2012. 22:52:59 »
Nije , noviji je film. Bio je kod nas par puta na televiziji. Film je sniman krajem 90` tih pocetkom 00`tih. Ekstra je komedija. Glavni glumac je i narator.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #248 : 26.10.2012. 16:31:50 »
Znanstvena fantastika, film sam gledao sredinom 90-ih.
 Budućnost, ljudi su proizveli robote koji izgledaju jednako kao ljudi i dali im umjetnu inteligenciju.
 Glavni junak je policajac, koji naravno mrzi robote. I naravno dobio je robota za partnera. Nije sigurno, ali policajac je bio crnokos, dok je robot plavokos. Ti roboti su mogli umirati, ali kad umru, izvadi se iz njih nešto (čini mi se) zeleno, gdje im je smješten um i možeš normalno sa njima razgovarati.
 Pretkraj se desi da robot pogine i sjećam se zadnje scene kad čovjek (njegov partner) ukrade njegovu svijest i zajedno igraju karata.
 Vjerojatno je snimljen negdje 1989-1994.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #249 : 26.10.2012. 16:51:52 »
http://www.imdb.com/title/tt0093185/



Evo jedan film za tebe http://www.imdb.com/title/tt0091829/ vjerujem da će ti se svidjeti.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #250 : 26.10.2012. 18:26:31 »
Pogledat ću i taj, ali nije to taj. Vidim po priči. Ne spominje se uopće robot.
Mrzim lopatare i limune

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #251 : 26.10.2012. 19:43:43 »
Gledao sam nekad davno film koji nikako ne mogu da nađem...uglavnom sjecam se da se desila pljacka kasina i nakon sto pljackasi uzmu taoce onda djevojka koja radi u kasinu pođe da prica svoju zivotnu pricu...uglavnom bila je kao mala u nekakvom logoru pa nakon strahota koje je prezivjela na srecu bjezi i nakon toga prica kako je dosla do toga da radi u kasinu...uglavnom film je super

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #252 : 26.10.2012. 20:50:33 »
Mrzim lopatare i limune

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #253 : 26.10.2012. 21:42:34 »
My Name Is Modesty: A Modesty Blaise Adventure (2004) - IMDb



p.s. Još tražim ovo moje.

Hvala puno to je taj film samo ne kontam odakle mu ocjena 4.4 na imdb-u  ???
Quentin Tarrantino je umijesao prste u ovaj film  clapp Jos jednom hvala

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #254 : 26.10.2012. 21:49:13 »
Da, jedan od mojih lošijih filmova :ccc:
Mrzim lopatare i limune

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #255 : 12.11.2012. 16:23:21 »
Trazim jedan stariji film, mislim da je sa kraja 80's ili pocetak 90's. Ekipa pljackasa odlucuje da opljacka banku. A svega cega se secam je da su se prerusili u razne razne maske. Ne mogu vise da se setim od ovoga. Mislim da su pojedini imali smesne maske a neki i horor maske.


Takodje jos jedan film, akcioni triler isti period. Svega cega se secam da su bila neka dva nerazdvojna detektiva koji su resavali misteriozna ubistva. Jedan od njih na pri kraju filma gine u poteri za ubicom u nekoj zgradi. Detektiv mislim da je ubijen na stepenicama izmedju spratova.


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #256 : 12.11.2012. 17:21:02 »
Možda ovo http://www.imdb.com/title/tt0102685/ s tim da ovdje nisu horror maske...

ili ovaj, ali to si sigurno gledao ;) http://www.imdb.com/title/tt0113277/

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #257 : 12.11.2012. 21:16:09 »
Ovaj Point Break moze lako da bude taj prvi sto sam trazio. Kada sam pogledao trejler jedino sta mi je probudilo secanje su ti pljackasi sa maskama. Tako da je moguce da je to.
Drugi, Heat, sam gledao i nije taj. Bas veceras treba na Pink 2 da bude.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #258 : 22.12.2012. 15:27:33 »
1. Na par mesta sam videla sinopsis, ali ne mogu sad da se setim gde (pa da tako iskopam o kom je filmu reč). Mislim da igra Hale Beri, ali nisam sigurna...uglavnom, trebalo bi da se radi o surogat-majci koja dolazi da živi sa bračnim parom kome treba da rodi bebu, pa se ispostavlja da je šizofrenična ili nešto tako...

2. Ovo verovatno niko živ ne zna, ali da probam ;D film sam gledala kao dete, znači sniman je u prvoj polovini devedesetih ili ranije. Turski je film, glavni lik se zove Kemal, ribar je po vokaciji ;D ženi se nekom buržujkom, dobiju dete...jednom prilikom neki njegov drug nju napada dok spava, ona se brani, ovaj ih zatiče i misli da je sve na dobrovoljnoj bazi, ne veruje joj da ga nije prevarila i najuri je kod oca, a ćerka ostaje sa njim. Posle n godina, on živi sa ćerkom, umire na kraju filma...eto, to je sve čega se otprilike sećam. Je l' ima neko makar blagu predstavu o kom se filmu radi?

Offline antloger

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #259 : 06.02.2013. 19:18:44 »
Pozdrav svima. Nadam se da mi necete zameriti sto vam odmah postavljam pitanje, nov sam na forumu. medjutim listah forum i naletih na ovu temu. Pa se setih jednog filma, kojeg ne mogu da se setim :)
Imao sam ga nekad davno na VHS-u, film je negde iz '60-tih, '70-tih, rec je o spageti vesternu, i secam se dobro da je na kaseti pisao naziv "Amigo, na tebe je red da umres". Verovatno mu to nije bio naziv, ali po tome ga pamtim. U filmu se radi o dvojci brace cini mi se, koji su se sreli nakon nekog vremena, jedan je stalno vrteo neke novcice, i onda je valjda stariji zatvorio ovog mladjeg u bunar, jer mu nije verovao da su braca, pa ga je tu ispitivao, kako im se zovu deda, tetka itd. Jesu sture informacije, ali eto, ne secam se vise :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #260 : 06.02.2013. 19:40:07 »
Pozdrav svima. Nadam se da mi necete zameriti sto vam odmah postavljam pitanje, nov sam na forumu. medjutim listah forum i naletih na ovu temu. Pa se setih jednog filma, kojeg ne mogu da se setim :)
Imao sam ga nekad davno na VHS-u, film je negde iz '60-tih, '70-tih, rec je o spageti vesternu, i secam se dobro da je na kaseti pisao naziv "Amigo, na tebe je red da umres". Verovatno mu to nije bio naziv, ali po tome ga pamtim. U filmu se radi o dvojci brace cini mi se, koji su se sreli nakon nekog vremena, jedan je stalno vrteo neke novcice, i onda je valjda stariji zatvorio ovog mladjeg u bunar, jer mu nije verovao da su braca, pa ga je tu ispitivao, kako im se zovu deda, tetka itd. Jesu sture informacije, ali eto, ne secam se vise :)

http://www.imdb.com/title/tt0062397/reference

Troppo per vivere... poco per morire (1967)
Also Known As:
"Your Turn to Die" - International (English title)


Offline antloger

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #261 : 06.02.2013. 19:52:36 »
Hvala veliko na odgovoru.
Mada, i ja uspeh da nadjem taj film, po nazivu, mada to nije taj na koji sam ja mislio.
Setio sam se jos da ovaj iz bunara, stalno zove ovog majore, ili kako vec.

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #262 : 17.02.2013. 20:12:20 »
Da li neko zna koji je film koji ću opisati u kratkim crtama:
-Lik treba da se oženi i očekuje da će vereničin otac platiti venčanje, ali taj otac nema pare i u dugovima je
-Sad je fora što taj glavni lik upadne u striptiz klub tako što ga je vereničin otac tu ubacio i slučajno mu dobro krene posao i sad polako skupljaju pare za venčanje i za tastov dug

Ostatka se ne sećam. Hvala unapred  :rose:

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #263 : 24.04.2013. 23:38:11 »
Desi se neka nesreća, na napuštenom ostrvu imamo 2 grupe djece koje se odmetnu, kasnije postanu neprijatelji.

Film nije sniman tako davno i čini mi se da je dobio oskara. Hvala.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #264 : 25.04.2013. 09:56:24 »
Da nije Gospodar muha? Ima tri verzije filma. http://www.imdb.com/title/tt0100054/
Mrzim lopatare i limune

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #265 : 25.04.2013. 18:02:41 »
Da, hvala!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #266 : 18.05.2013. 01:23:24 »
Kako se zove onaj poznati animirani film, star barem 20 godina o čovjeku koji dođe u neku vukojebinu, nigdje nema drveta i on ih polako počne zasađivati. Na kraju filma nakon 40-ak godine već je starac (mislim da je imao dugu bradu) i na tom mjestu je sad divna šuma. Dolaze neki političari da se slikaju s njim... Sjećam se da stil crtanja nije bila ravna linija, već artistički.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #267 : 18.05.2013. 01:34:26 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #268 : 18.05.2013. 01:50:48 »
Hvala  smileyNO1
Mrzim lopatare i limune

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #269 : 18.05.2013. 16:27:35 »
Lepa i poucna prica. Veoma mi se dopadaju ovako uradjeni animirani filmovi, ali odavno vise nema sa ovakvim stilom izvedbe i gde narator vodi celu  pricu.


Tags: