Autor Tema: Misteriozni film  (Posjeta: 78857 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #180 : 10.05.2011. 22:07:24 »
Da nije možda The Road to Wellville

Hvala, Macondo, mislim da jeste, koliko sam videla po trejleru! smileyNO1
Mada me buni onaj deo sa invalidskim kolicima, izgleda da sam to izhalucinirala. ;D

Offline filmofil81

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #181 : 14.05.2011. 13:31:58 »
Jedno pitanjce, ne znam hoce li biti dovoljno da neko prepozna o kojem se filmu radi, no da probamo.
Film je komedija, ono cega se secam jeste da je radnja vezana za kafanu, ili neki kafic, negde na nekoj obali, da li je neki lik dosao valjda tu preko letnjeg raspusta da radi, ne mogu bas tacno da se setim, bio je prikazivan na pinku tamo negde 90-tih cak mislim da ima dva dela, i da su ga preveli nesto u fazonu Kod Majka, ili tako neki nebulozan naziv, znam da ima veze sa imenom Majk.

Offline gombica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #182 : 30.05.2011. 21:05:24 »
evo jos jedan majstore..

ovako radnja nekako ide, lik nadje omotnicu kod nekog lika u kojoj se nalaze upute.
On pocne ici za tim uputama i  na kraju zavrsi na kao nekom ruskom ruletu
koji su priredili bogatasi, a pobdjdnik ruleta osvaja puno love..

??
13

Offline gombica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #183 : 30.05.2011. 21:13:16 »
evo jos jedan majstore..

ovako radnja nekako ide, lik nadje omotnicu kod nekog lika u kojoj se nalaze upute.
On pocne ici za tim uputama i  na kraju zavrsi na kao nekom ruskom ruletu
koji su priredili bogatasi, a pobdjdnik ruleta osvaja puno love..

??
Film se zove 13

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #184 : 24.06.2011. 16:10:16 »
Zna li neko koji je ovo film, dakle, jedan poznati glumac (jbg ne mogu se sjetiti) odlazi u Japan da se bori za njihovog cara, jedino što znam je da je radnja filma u srednjem vijeku, tako nešto, a on na kraju filma prilazi tom njihovom caru i onda svi počinju da plaču, valjda što se borio za njih a svoje je ostavio :)

 

Šteta više što ne znam ,valjda će neko skontati?  :'(

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #185 : 24.06.2011. 16:13:48 »
The Last Samurai?




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #186 : 24.06.2011. 16:15:36 »
I ja mislim da je to ono što traži...

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #187 : 24.06.2011. 16:54:05 »
The Last Samurai?
Jeste. Hvala ti.  :)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #188 : 24.06.2011. 21:59:20 »
Ako se neko seća kako se zove jedan američki stariji film? Gde nacisti jednu svoju padobransku jedinicu pošalju u Veliku Britaniju, maskirane kao neki poljski odred, koji treba da se bori na stranu saveznika, a u stvari im je cilj da obezbede uporište na obilu u priremi invazije na Britaniju. Ali ih naravno englezi otkrivaju, i sećam se samo na kraju filma da se  poslednji okršaj odvija u jedno crkvi, kada se oni tamo zabarakadiraju i presvlače u švabske uniforme da bi se borili do poslednjeg.

Nikako da se setim imena filma niti ko glumi.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #189 : 24.06.2011. 22:18:02 »
Meni pada na pamet jedino ovaj http://www.imdb.com/title/tt0074452/

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #190 : 25.06.2011. 08:44:07 »
Meni pada na pamet jedino ovaj http://www.imdb.com/title/tt0074452/

Da, garant je na taj mislio  8)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #191 : 25.06.2011. 10:09:56 »
Izgleda da je to. Hvala.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #192 : 26.06.2011. 00:58:19 »
Zna li neko ove? :(

1) Muslimani kao imigranti odlaze u Dansku, kćer se bavi karateom i odlazi u sam vrh, dolazi do faze kada se trebs boriti sa muškarcima, što joj otac zabranjuje. Film je noviji i tu se još pojavljuju njen brat i majka..


2) Mislim da je Kineski/Japanski, brat i sestra nemaju para za cipele, pa kad jedno završi sa školom cipele daje drugome koji ide u školu.

Često su ga prikazivali na hrt2 :)

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #193 : 26.06.2011. 14:30:43 »

2) Mislim da je Kineski/Japanski, brat i sestra nemaju para za cipele, pa kad jedno završi sa školom cipele daje drugome koji ide u školu.

Često su ga prikazivali na hrt2 :)

Mozda mislis na Homerun (2003), remake Children of Heaven (1997)? http://www.imdb.com/title/tt0356696, http://www.imdb.com/title/tt0118849/

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #194 : 26.06.2011. 18:04:09 »
Zna li neko ove? :(

1) Muslimani kao imigranti odlaze u Dansku, kćer se bavi karateom i odlazi u sam vrh, dolazi do faze kada se trebs boriti sa muškarcima, što joj otac zabranjuje. Film je noviji i tu se još pojavljuju njen brat i majka..


Fighter (2007)  :)

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #195 : 27.06.2011. 12:22:58 »
Jeste, Homerun i Fighter, hvala vam  :)

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Kako se zove film?
« Odgovor #196 : 31.07.2011. 11:11:22 »
Pozdrav, pokusavam se sjetiti ili nac, no ne ide me.
Dakle, zanima me kako se zove film u kojem se 12 (ili vise) visokih vojnih i politickih duznosnika 3 Reicha okuplja u onom dvorcu nekom i donose vazne odluke o tome kako ce rijesit zidovsko pitanje? Prakticki se cili film radi u toj sobi.
Hvala.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #197 : 31.07.2011. 11:18:51 »
Malo si promašio temu pa sam je spojio s postojećom. Što se tiče odgovora na tvoje pitanje, radi se o filmu Conspiracy s Kennethom Branaghom, Stanleyjem Tuccijem, Colinom Firthom i drugima.

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #198 : 31.07.2011. 11:39:42 »
Moje isprike za krivu temu di sam stavio. Na mobu sam pa mi sporo radi, nisam sve pregledao. Hvalana odgovoru, to je taj film.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #199 : 20.09.2011. 14:51:58 »
Ja znam koji je film u pitanju, ali ne znam gde drugde ovo da postavim. Zanima me kako se završio Matrix 2? Sad ponovo gledam treći deo a nikako ne mogu da se setim kako je Neo završio u tom međusvetu? I baš mi nije najjasnije šta je tačno matrix, mislim, oni se tu povezuju, kao idu u stvaran svet, ili šta je već... sve mi je pobrkano, pozaboravljao sam sve, gledao sam ga kao mlađi pa mi je sve bilo samo fajt. Ako bi neko mogao da mi razjasni ove stvari...
De gustibus non est disputandum.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #200 : 20.09.2011. 15:23:14 »
Ja znam koji je film u pitanju, ali ne znam gde drugde ovo da postavim. Zanima me kako se završio Matrix 2? Sad ponovo gledam treći deo a nikako ne mogu da se setim kako je Neo završio u tom međusvetu? I baš mi nije najjasnije šta je tačno matrix, mislim, oni se tu povezuju, kao idu u stvaran svet, ili šta je već... sve mi je pobrkano, pozaboravljao sam sve, gledao sam ga kao mlađi pa mi je sve bilo samo fajt. Ako bi neko mogao da mi razjasni ove stvari...

Spoiler for Hiden:
Matriks (matricu) su izmislile mašine s uznapredovalom veštačkom inteligencijom koje je čovek stvorio. Kad su postale dovoljno samosvesne, došle su do zaključka da su one naprednije od ljudi, pa su rešile da ih istrebe. Pošto strojevima treba energija da bi radili, ljudi su zamračili nebo kako sunčevi zraci više ne bi dopirali na Zemlju pa tako roboti ne bi imali odakle da crpe energiju. Međutim, roboti su uvideli da ljudsko telo krije velike zalihe energije, pa su napravili one stanice u kojima su ljudi prikačeni na razne cevi, potopljeni u čahure s nekom sluzju, a njihovo telo se koristi kao izvor energije. Matriks je program koji je učitan u ljudsku svest kako bi rasli i obezbeđivali energiju. Praktično, um je obmanut da postoji spoljni svet kakav mi znamo i da čovek kao jedinka normalno živi u njemu. U stvarnosti je to sumoran svet bez Sunca, sa nebom prekrivenim gustim crnim oblacima, u kome vladaju strojevi.

Ali nisu svi ljudi porobljeni, i oni su se okupili u podzemnom gradu Zionu, blizu središta Zemljine lopte, sa ciljem da organizuju otpor. Morfeusu je Proročica rekla da je Neo odabran da vodi ljude do oslobođenja. Zato on daje Neu da bira, pa ovaj odabere da vidi kakva je stvarnost zaista. Svojim brodom Nabukodonosorom Morfeus izbavljuje Nea i isceljuje ga na brodu. Budući da već postoje oni priključci na telu, moguće je učitati neku sposobnost direktno u mozak — npr. borilačke veštine, vožnju helikoptera i sl., koje mogu biti primenjene po povratku u Matriks. Neo je razvio sposobnost da savija zakone fizike u Matriksu, iako su oni prepisani iz stvarnog sveta: zato uspeva da skoči mnogo više, da leti, zaustavlja metke itd., dok se programi u Matriksu — koji je skup mnogih programa — moraju njima povinovati, pa zato agenti Smit ne mogu leteti, jer kao programi moraju pratiti određene instrukcije. Da bi ulazili u Matriks i izlazili iz njega, Neo i družina koriste telefonske linije.

Spoiler for Objašnjenje trećeg dela, ne čitaj ako ga nisi gledao:
Ni u Matriksu ne teče sve savršeno, pa su se agenti Smit razvili i odvojili od matice, a tako i drugi programi: Francuz koji drži ključara i drugi. Zato su Neo i Matriks napravili dogovor da Neo uđe u unutra i istrebi Smitove koji su postali praktično virusi, a da zauzvrat prestane eksploatisanje ljudi kao izvora energije. Neo, naravno, uspeva. Tu se film završava.
« Zadnja izmjena: 20.09.2011. 15:29:05 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #201 : 20.09.2011. 15:38:09 »
Zahvaljujem, sad mi je sve jasno  smileyNO1
De gustibus non est disputandum.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #202 : 20.09.2011. 15:42:20 »
Ovo našao na wikipediji.

Film ocrtava budućnost (kraj 22. stoljeća) u kome ljudi žive u Matrici (virtualnom svijetu), dok njihova tijela zapravo služe kao izvor energije strojevima.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #203 : 20.09.2011. 15:52:30 »
Ta trilogija se ne može gledati sa zadrškom većom od dana po filmu, jer ćeš se izgubiti kao što ti se i dogodilo. Meni je ona kao jedan film.
Usput, jedan od najboljih SF filmova(ili trilogija) svih vremena.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #204 : 20.09.2011. 15:57:21 »
Ta trilogija se ne može gledati sa zadrškom većom od dana po filmu, jer ćeš se izgubiti kao što ti se i dogodilo. Meni je ona kao jedan film.
Usput, jedan od najboljih SF filmova(ili trilogija) svih vremena.

Slažem se, od mene 9/10 za trilogiju i za pojedinačne filmove. Pre neku godinu jedne sam subote seo i odgledao sva tri dela zaredom: lepo se sklopi priča, jedino treba celih šest sati da se sve pogleda, ali sam zato na kraju trećeg filma bio oduševljen. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #205 : 20.09.2011. 16:01:33 »
Meni prvi dio odličan, a drugi i treći samo dobri. Nisam baš oduševljen s tom trilogijom. BTTF mi je najbolja trilogija  ;D

Možda bi i KUM bio, ali treći dio mi je jednostavno ostavio gorak okus...

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #206 : 20.09.2011. 16:05:36 »
Meni prvi dio odličan, a drugi i treći samo dobri. Nisam baš oduševljen s tom trilogijom. BTTF mi je najbolja trilogija  ;D

Možda bi i KUM bio, ali treći dio mi je jednostavno ostavio gorak okus...

Ma OK, ukusi su različiti, meni su sva tri dijela fenomenalna, pogotovo kada sam ih gledao prvi put, odnosno 1., pa kada je izašao drugi 1. i 2., a kada je izašao treći dio 1,2,3 u jednom danu... ne možeš drugačije...
Slažem se za Kuma, potpuno nepotreban 3. dio...
I hvala vam za ideju što pogledati ovih dana, pa makar po 5. put...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #207 : 20.09.2011. 16:10:16 »
Šta je BTTF? Povratak u budućnost (Back to the Future)? Nisam to nikad gledao (sad ćete osuti paljbu :D). Takođe mi je i Born jako dobra trilogija, naročito druga dva dela. Za Kuma isto mislim kao i vas dvojica.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #208 : 20.09.2011. 16:10:58 »
Evo, preključe i juče sam odgledao prvi i drugi deo a danas treći, extra trilogija, šta reći. Al' nešto sam bolestan pa eto, malo me baš ne drži pažnja. Odlična je trilogija, dajem joj 9,5.
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Misteriozni film
« Odgovor #209 : 20.09.2011. 16:15:53 »
Šta je BTTF? Povratak u budućnost (Back to the Future)? Nisam to nikad gledao (sad ćete osuti paljbu :D). Takođe mi je i Born jako dobra trilogija, naročito druga dva dela. Za Kuma isto mislim kao i vas dvojica.
Nisi nikada gledao?  :o ma šalim se, ali pogledaj kada budeš u mogućnosti  smileyNO1

Čini se da je ovako, za djecu, ali to je po meni najkompleksnija trilogija ikada snimljena. Pogotovo drugi dio gdje tebaš biti cijelo vrijeme koncentriran

@Zkarlov, mogao bih i ja ponovno, stvarno nikada ne dosad  ;D



« Zadnja izmjena: 20.09.2011. 16:23:04 Mulder »

Tags: