Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318537 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1320 : 29.04.2016. 20:30:37 »
Prvi film nakon pete sezone, a drugi nakon devete.

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: The X-Files
« Odgovor #1321 : 29.04.2016. 22:15:28 »
Prvi film nakon pete sezone, a drugi nakon devete.

Hvala

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1322 : 09.05.2016. 19:09:46 »
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1323 : 09.05.2016. 19:20:12 »
Neka bude i ovdje najbolji duo ikad!!!

Inače, rolingstone magazin je napravio svoju listu 50 najbolji televizijskih dua. Očekivano Mulder i Scully se našli na prvom mjestu.

Njihov top 10

10. Troy Barnes and Abed Nadir, 'Community'
9. Norm and Cliff, 'Cheers'
8. Walter White and Jesse Pinkman, 'Breaking Bad'
7. Benson and Stabler, 'Law & Order: SVU'
6. Felix Unger and Oscar Madison, 'The Odd Couple'
5. Captain James T. Kirk and Mr. Spock, 'Star Trek'
4. Bert and Ernie, 'Sesame Street'
3. Tina Fey and Amy Poehler, 'Saturday Night Live'
2. Lucy and Ethel, 'I Love Lucy'

1. Mulder and Scully, 'The X-Files'
Citat:
Can professional ethics, intellectual antagonism, unyielding loyalty, platonic friendship, and raw sexual tension all get along? I want to believe. Put simply, Dana Scully and Fox "Spooky" Mulder were, and are, the most complex and compelling male-female partnership ever to be put on the small screen. Mulder's fanaticism and Scully's skepticism, her cool and his heat, David Duchovny's irresistible sex appeal and, uh, Gillian Anderson's irresistible sex appeal — X-Files creator Chris Carter could not have created a better pair of FBI agents to embody his series' pre-millennium paranoia, nor cast two better actors to play them. Friends, rivals, partners, lovers — they're every great TV duo all at once, which makes them the greatest of all.


Kompletna lista http://www.rollingstone.com/tv/pictures/50-best-tv-duos-of-all-time-20160426

http://all-that-is-interesting.com/real-x-files

Home  :dash
Da, to se već odavno zna za Home. Evo ti još zanimljivih trivija http://uproxx.com/tv/10-fascinating-facts-disturbing-episode-tv-broadcast-television-history/

Jebote, kad gledam današnju horor televiziju to je sve prepičkasto. Ne može se ništa usporedit sa Filesima. Pročitaj triviju pod brojem četiri.
« Zadnja izmjena: 09.05.2016. 19:22:24 Mulder »

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1324 : 09.05.2016. 19:32:04 »
Au Chapline  :o

Prebolesna epizoda..kad se bude ponovno gledao XF ta epizoda se preskače obavezno.

Predobro su napravili šminku mrs.peacock...nisu ju mogli ružnije napravit :D
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1325 : 12.05.2016. 23:46:33 »
Imdb je napravio listu najbolji horor serija u posljednjih 25 godina. Naravno, na toj listi ima mnogo užasnih odabira, ali tako kaže imdb rating pa su po tome išli.

Filesi naravno na prvom mjestu. S time da su trebali računati i na Twin Peaks pošto ima dosta horora i puno više nego recimo na toj listi vampirski dnevnici i slične serijice  :facepalm uglavnom, uz nedavno odabir rolling stonea za najbolji duo ikada, sad imdb odabrao kao najbolju horor seriju. Filesi i dalje podstavljaju gtranice za sve ostale serije, i dalje šire utjecaj nakon toliko godina.

Citat:
The truth is out there, and fans want to believe that, first, this is one of the best shows of all time and, second, it needs to stay on the air. David Duchovny and Gillian Anderson introduced alien believer Agent Mulder and skeptical doctor Agent Scully back in 1993, with the show running for nine seasons until 2002. It went away for over a decade, with the exception of a couple of films, and just returned for a brief six-episode run in 2016.
 

Vidim da nema ni American Gothic http://www.imdb.com/title/tt0111880/ koja bi se s tom ocjenom našla na sredini.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1327 : 16.05.2016. 20:40:15 »
Treba izdržat do 2017/18  :nema:

Nadam se da će bit bar 13 epizoda
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1328 : 17.05.2016. 18:16:34 »
I ja, i da će biti dosta MOTW epizoda navijacica

Offline _Sen

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
Odg: The X-Files
« Odgovor #1329 : 11.06.2016. 12:27:58 »
Fenomenalna serija, u.rana matorcima koji nikako da shvate da žive u aoristu - predjašnje svršeno vreme.

Iz daleka još nekako, ali pretegnutu Skali facu i staračke pege po vratu i rukama u gro planu doživnjavam nagonskom potrebom da povratim.

Imam 45 godina, uživam u svojim godinama, ali serije sa glavnim junacima od 50-60 godina... Bljak..

Elem kako trunke mašte nema medju mladjima od 30, gutanje išijalgičnih povampirenih serija i nije tako loše..

Ne brinite se do 2017/2018 možda se i pogledaju u ogledalo, a sin napuni 20 i postane agent FBI.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The X-Files
« Odgovor #1330 : 12.07.2016. 19:20:36 »
Koja je najkvalitetnija verzija što se tiče 6. sezone?
Ima li brrip?

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1331 : 12.07.2016. 19:34:36 »
Pa ti biraj:


Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The X-Files
« Odgovor #1332 : 12.07.2016. 19:38:39 »
Ako može link na PP?  smileyNO1

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1333 : 12.07.2016. 20:00:46 »
Poslano  smileyNO1

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1334 : 21.07.2016. 23:52:05 »
Hahahaha, ova ženska je ista Scully...


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1335 : 22.07.2016. 00:01:51 »
Pa to je Kimberly Kane. Najvsjetlija točka filma.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo

Offline Ciceron

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1337 : 25.08.2016. 14:56:37 »
Ma ja govorim cijelo vrijeme o konzensusu kritike/publike i kakav je status Filesa među njima. I kao što se vidi gore, status među kritikom/publikom je da se radi o jednoj od najboljih serija svih vremena. To je činjenica. Govorim o statusu i kako je serija prihvaćena. I onda dolaze razno razni troleri, a ne čitaju što se piše jer im to nije cilj.

E pa, ja se unapred izvinjavam, ali pogledah svih 14 "neoborivih" činjenica koje Molder navodi u svom postu kojim "ruši sve zlabude". Redom:
1) Najbolja serija 90-ih, a ne svih vremena.
2) Kult šou nije isto što i najbolja serija svih vremena.
3) Isto.
4) Isto.
5) Sa ovim se slažem. Rad Darina Morgana nešto je najbolje što postoji na televiziji. Nekoliko pojedinačnih epizoda, međutim, nije dovoljno da izvuče čitavu seriju.
6) 25. mesto. Vala, teško da je "jedna od najboljih svih vremena" kada je na sred liste. Jeste među najboljima, ali "jedna od najboljih ikada"?
7) Verovatno jedina validna tvrdnja, a opet je u dnu liste najboljih deset.
8 ) Inovativnost, a ne kvalitet. (Mada je to verovatno povezano, ali budimo precizni)
9) Pogledaj šta A.V. Club kaže za neke druge delove serije, pogotovo za ovaj škart od poslednje epizode koji ti dižeš u nebesa.
10) Najbolje SF, a ne svih vremena.
11) Isto.
12) Isto, iako je navedeno drugačije.
13) Otprilike realno.
14) Na ovoj listi, prvi su "Prijatelji", i nije drugo nego treće mesto. "Žica" je ispod "Seksa i grada". Toliko o kvalitetu liste.

Sada ću sigurno ispasti provokator i troler, pa ako smatrate (ne Molder, nego administratori) da sam preterao, banujte me i brišite ovo. Nadam se da nisam nikoga uvredio, ali ne mogu da gledam više kako Molder napada, ponižava i otvoreno vređa sve koji se ne slažu sa njim. Neka pogleda malo Alana Sepinvala, neka pogleda komentare tu, na A.V. Clubu-u, na IMDb-u... Stvarno ne znam ko to "oduševljeno" prihvata novu sezonu od publike. Od kritike, znamo da se Karterove epizode popljuvane, kao što i treba. Poslednja epizoda ne da je smeće, nego je tipičan holivudski završetak, bez imalo originalnosti. Ne mogu da verujem da je ovo pisao isti čovek koji je napisao i onu sjajnu seriju.
Da se razumemo, ja obožavam ovu seriju, ali ne mogu da se lažem da je "najbolja ikad". "Sopranovi", "Žica", "Dedvud", "Momci sa Medisona", "Čista hemija"... Sve to ima konstantan kvaliet koji "Dosije Iks", na nesreću, nisu održali do kraja. Jeste to vrlo kvalitetna serija, ali došle su i kvalitetnije. Ovoj seriji je mesto u 90-im godinama.
To je moje mišljenje, i mislim da je u redu što je tako, da imam pravo na njega, i da ne moraju da me nezivaju "ovcom" zato što mi se ne sviđa ovaj novi škart (mislim na Karterov deo epizoda). Dakle, živi i pusti druge da žive. Moje mišljenje treba da se toleriše isto tako kao što se tolerišu i raznorazna Molderova prozivanja, samo zato što se neki od administratora slažu sa njim.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1338 : 25.08.2016. 17:02:41 »
Zašto imam osjećaj da na "neke iz administracije" misliš na mene? I zašto misliš da bih brisao postove ili banirao nekoga jer je izrekao svoje mišljenje, a usput nije vrijeđao?

Ne smijem to raditi, jer bi brzo bio kontaktiran od sila dobra i ne bi više dolazio na ovaj sajt jer mi jedemo malu djecu za doručak...  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Ciceron

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1339 : 25.08.2016. 17:07:01 »
Zašto imam osjećaj da na "neke iz administracije" misliš na mene? I zašto misliš da bih brisao postove ili banirao nekoga jer je izrekao svoje mišljenje, a usput nije vrijeđao?

Ne smijem to raditi, jer bi brzo bio kontaktiran od sila dobra i ne bi više dolazio na ovaj sajt jer mi jedemo malu djecu za doručak...  :)

Ne, ne, ne mislim na Vas, niti na bilo koga pojedinačno. Mislim samo na to da ne vidim zašto bi inače neko tolerisao Molderovo navaljivanje. Ne mislim da jedete malu decu, niti mislim da je bilo ko ovde zao. Neizmerno poštujem sve iz administracije, uključujući i Vas (prevodili ste "Poaroa", to je sasvim dovoljno za mene), i žao mi je ako sam Vas uvredio. Sve najbolje.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1340 : 25.08.2016. 17:12:07 »
Sve je dopušteno osim vrijeđanja. Ako nama to promakne uvijek možete prijaviti post. Nitko nema protekciju. Sve najbolje, također.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1341 : 27.08.2016. 01:28:13 »
A mene zanima koliko će moderatori tolerirati tvoje laži i ovo što si pisao za vrijeđanje jer nigdje nisam nikoga vrijeđao. Kako mi je ovo deja vu, ljudi poput tebe. Di je vrijeđanje, to je prvo pitanje?

A sad pogledaj ove činjenice opet...



Može se tebi svidjeti ili ne, ali kritika je rekla svoje, a to je da je jedna od najboljih serija svih vremena kao i najutjecajnija. To je serija koja je osvojila tri zlatna globusa za najbolju seriju godine. To je još jedino uspjelo Mad Menu.

Idemo malo o statusu među kritikom. Sad će biti jedini cilj rušiti mitove od vas trolova pošto znam da to jeste jer konstantno širite laži, a modus operandi vam je identičan.

Činjenica 1:
Citat:
The X-Files received positive reviews from television critics, with many calling it one of the best series that aired on American television in the 1990s.

Činjenica 2:
Citat:
British newspaper The Independent called the show "one of the greatest cult shows in modern television."

Činjenica 3:
Citat:
Entertainment Weekly listed the show at #4 in the "25 Best Cult TV Shows from the Past 25 Years,"

Činjenica 4:
Citat:
In 2004 and 2007, The X-Files ranked #2 on TV Guide's "Top Cult Shows Ever"

Činjenica 5:
Citat:
In 1997, the episodes "Clyde Bruckman's Final Repose" and "Small Potatoes" respectively ranked #10 and #72 on "TV Guide's 100 Greatest Episodes of All Time.

S time da se i The Post Modern prometheus nalazi na top listama najboljih epizoda.

Činjenica 6:
Citat:
In 2013, TV Guide included it in its list of the "60 Greatest Dramas of All Time"[197] and ranked it at #25 on their list of the "60 Best Series of All Time"

Činjenica 7:
Citat:
Empire magazine ranked The X-Files ninth best TV show in history, further claiming that the best episode was the third season entry "Jose Chung's From Outer Space".

Činjenica 8:
Citat:
According to The Guardian, MediaDNA research discovered that The X-Files was on top of the list of the most innovative TV brands.

Činjenica 9:
Citat:
The A.V. Club called the third season The X-Files' "best season and maybe one of the greatest TV seasons of all time", noting it was consistent and "[swung] from strength to strength" between mythology and stand-alone episodes

Činjenica 10:
Citat:
drugo mjesto u 50 najboljih sf serija.

Činjenica 11:
Citat:
peto mjesto među 50 najboljih sf serija.

Činjenica 12:
Citat:
četvrto jesto među 100 najboljih

Činjenica 13:
26. mjesto najblje napisanih serija

Činjenica 14: - ovo su izabrali "We asked more than 2,800 industry people — including 779 actors, 365 producers and 268 directors, among others — to choose their favorite series of all time"
Citat:
drugo mjesto najboljih serija svih vremena.

Jel se ja slažem sa tom cjelokupnom listom? Naravo da ne, ali to ovdje nije bitno. Nisam bitan ja, niste bitni vi niti itko drugi. Bitan je status. Kao što se vidi po statusima među kritikom, X-Filesi su konstantno u top 5, top 10 što potvrđuje i dokazuje status kao jedne od najbojlih serija svih vremena. O utjecaju bolje da ne pričam. Za to imate knjige i knjige napisanih, akademskih radova zašto su Filesi najutjecajnija serija svih vremena. Rast interneta je svakako tu pomoglo, ali sreća je sastavni dio svega.

Filesi su osvojili sveukupno 5 zlatnih globusa. Dva za glumce i 3 za najbolju seriju godine. Samo je još Mad Menu uspjelo osvojiti tri zlatna globusa za najbolju serije godine.

Citat:
The X-Files: 10 Reasons Why It Ruled Our TV Screens

To celebrate this amazing milestone here are ten reasons why X-Files was, and still is, one of the best television shows ever aired.[/url]

Ja ovo radim iz principa jer znam da će nastaviti trolati. Kao što sam i napisao na prošloj stranici da je to jače od njih i da im je to cilj. Ovo uopće neće ni pogledati jer ih osporava i dokazuje ono što govorim. Status je tu  :najbolja:





E pa, ja se unapred izvinjavam, ali pogledah svih 14 "neoborivih" činjenica koje Molder navodi u svom postu kojim "ruši sve zlabude". Redom:


1) Najbolja serija 90-ih, a ne svih vremena.

Oprosti, ali ja nigdje nisam napisao da je činjenica kako je najbolja svih vremena već jedna od najboljih. Za mene je naravno najbolja, ali ne postoji najbolja serija svih vremena, a da je činjenica. Ni Filesi, ni Sopranosi, ni Žica ili Zona Sumraka, ali te serije se smatraju kako po kvaliteti tako po utjecaju jednim od najboljih. Takav im je status i kod kritike i kod publike.

2) Kult šou nije isto što i najbolja serija svih vremena.

Ma nemoj mi reći. Kultne serije/filmove sam već objašnjavao prije 4, 5 godina na ovom forumu. Kultan je i Baywatch i slična sranja. Ali kultne su i odlične stvari. Ono zbog čega su te serije kultne su fan baze. Zbog toga Star Trek i Filesi imaju najveći utjecaj jer su to dva najveća televizijska fandoma. Da si uključen i fandom kao ja već preko 10 godina, a možda i u neki jesi ne znam, ali ako jesi onda valjda ideš na konvencije, upoznavaš ljude, priča se o poboljšanju fandoma i tako. S vremenom znaš tko su Bog i batina u tv fandom svijetu (Trekkiei i Philesi).

3) Isto.
4) Isto.
Isto je kao kad neku seriju proglašiš među najboljima. Ovo isto znači utjecaj = kvaliteta.


5) Sa ovim se slažem. Rad Darina Morgana nešto je najbolje što postoji na televiziji. Nekoliko pojedinačnih epizoda, međutim, nije dovoljno da izvuče čitavu seriju.
Pa tu ne pričamo o nekoliko epizode jednog pisca. Darin se najviše spominje jer je najbolji. Ne postoji bolji, ali tu imaš još niz izvrsnih pisaca od Cartera na vrhuncu kakve je epizode pisao od dua Glen Morgan - Wong do naravno Vincea Gilligana. Malo pronjuškaj po internetu writer's room kroz povijest i Filesovi pisci se uvijek uzimaju kao primjer jedni od najboljih što je razumljivo jer imaš toliko scenarista i toliko žanrova pa je mašta beskonačna.

6) 25. mesto. Vala, teško da je "jedna od najboljih svih vremena" kada je na sred liste. Jeste među najboljima, ali "jedna od najboljih ikada"?
To je lista 60 najboljih drama od kojih su Filesi na 25 mjestu. Ja da slažem listu najboljih drama, Filesi isto ne bi bilo visoko već bi to bili Sopranosi ili Žica. Daj samo malo čitaj. X-Filesi su ponavljam multižanrovska serija koja kombinira dramu, sf, horor, misteriju, triler i komediju. U svim tim žanrovima Filesi se nalaze visoko. U horor i sf žanru skoro pa uvijek među prva tri mjesta. Kad se sve to zbroji, onda ti se dolazi do tog konzensusa i opet to je činjenica. To nije otkrivanje tople vode.

7) Verovatno jedina validna tvrdnja, a opet je u dnu liste najboljih deset.

Da, stavili su na 9. mjesto najbojlih serija svih vremena. O tome ti govorim. Postoji stotine kvalitetnih serija i Filesi su uvijek među određenom grupom i to je činjenica.


8 ) Inovativnost, a ne kvalitet. (Mada je to verovatno povezano, ali budimo precizni)
Pa inovativnost je povezana sa kvalitetom što si i sam napisao u zagradi. Tu opet dolazimo do utjecaja.


9) Pogledaj šta A.V. Club kaže za neke druge delove serije, pogotovo za ovaj škart od poslednje epizode koji ti dižeš u nebesa.

Dobro, i? To je kao da ti ja napišem pročitaj što su napisali ovi sa digital spy-a ili od Muira (ako si čuo za njega) ne znam, možda nisi jer on nije na nivou popularnosti av cluba i sličnih, ali zato mnogi prepoznaju njegov rad. Ovo su argumenti što piše http://reflectionsonfilmandtelevision.blogspot.hr/2016/02/the-x-files-my-struggle-ii-february-22.html a možeš odmah i pročitati što poznate osobe iz tv i filmske industrije govore o njemu. Shvaćaš, jednako su subjektivni kao svi mi. Zato kad mi uletiš pročitaj što kaže A. V. Club je isto što kažeš ti ili netko drugi, ali naravno sa objašnjenjem. Ako ja objasnim zašto mi se svidjela epizoda, ti to poštuj. Isto kao što ću ja poštivat ako ti objasniš zašto ti se nije svidjela. To nije nametanje mišljenje već obična rasprava. Glupo je o ovome pričat nakon ovoliko godina na internetu.


10) Najbolje SF, a ne svih vremena.
Pročitaj ovo što sam ti napisao za dramu. Vidiš, negdje stavljaju za dramu, negdje sf, negdje horor. Niti jednu seriju osim Zone Sumraka (sf, horor, fantazija) ne satavljaju na toliko lista. Zato što je multižanrovska i zato što postoji kvaliteta. Da ne postoji kvaliteta, ne bi bila toliko prepoznata od toliko magazina, kritičara, publike...
11) Isto.
12) Isto, iako je navedeno drugačije.[/quote]


13) Otprilike realno.
Zona Sumraka je najbolje napisana serija svih vremena iako mogu prihvatiti Sopranose na prvom. Filesi trebaju u top 10 zbog prvih 6 sezona i zbog različitih žanrova.

14) Na ovoj listi, prvi su "Prijatelji", i nije drugo nego treće mesto. "Žica" je ispod "Seksa i grada". Toliko o kvalitetu liste.

Ali opet to je nebitno. Citiram
Citat:
"We asked more than 2,800 industry people — including 779 actors, 365 producers and 268 directors, among others — to choose their favorite series of all time"

Opet ti govorim kakav je konzensus među kritikom, ovdje među ljudima koji rade u filmskoj i tv industriji. Rijetko ćeš naći 2.800 ljudi iz tog svijeta. Kod kritike ti je uvijek 10-ak ili više ljudi. Dakle, i meni se okreće želudac kad vidim da je Seks i grad ispred Žice. Okreće mi se želudac kad vidim da i nemaq Mućki, ali shvatim da je logično jer su ovo ameri pa osim Fawlty Towers nisu ni gledali ništa drugo britansko. Cijelo vrijeme govorim o konzensusu i statusu i uvijek se Filesi nalaze na takvim listama bilo sf, drama, horor, bilo po utjecaju, bilo po najdražoj seriji i to je čvrsta činjenica kao što se vidi.

Sada ću sigurno ispasti provokator i troler, pa ako smatrate (ne Molder, nego administratori) da sam preterao, banujte me i brišite ovo. Nadam se da nisam nikoga uvredio, ali ne mogu da gledam više kako Molder napada, ponižava i otvoreno vređa sve koji se ne slažu sa njim. Neka pogleda malo Alana Sepinvala, neka pogleda komentare tu, na A.V. Clubu-u, na IMDb-u... Stvarno ne znam ko to "oduševljeno" prihvata novu sezonu od publike. Od kritike, znamo da se Karterove epizode popljuvane, kao što i treba. Poslednja epizoda ne da je smeće, nego je tipičan holivudski završetak, bez imalo originalnosti. Ne mogu da verujem da je ovo pisao isti čovek koji je napisao i onu sjajnu seriju.
Ali prika, ovo što ti radiš nije u redu. Napisao sam ti na početku da mi pokažeš gdje sam vrijeđao. Čemu uporno takvo izmišljanje.  I onda mi pričaš o Sepinwallu. Kojeg sam i upoznao na konvenciji prije par godina. Čovjek koji je ORIGINALNI fan X-Filesa zbog čega je i postao tv kritičar. Ne znam jel znaš kakav su Filesi izvršili utjecaj na današnje najpoznatije tv kritičare. Svi su originalni fanovi. Od Ausielloa do Zacha Handlena i svi oni imaju Filesi među najboljim serijama. I onda sad govoriš o kritici kojoj se nije svidjela nova sezona. U redu, ali ono što nikad nisam volio je taj kontekst i biranje. Pa zašto onda ne prićaš o kritici koja je voljela novu sezonu. To me podsjeća na one znanstvenike kad su htjeli ukinuti Mišakovi emisiju pa je Mišak uredno dogovorio "zašto se ne osvrćete na one znanstvenike koji me podržavju i koji su bili u emisiji".

Da se razumemo, ja obožavam ovu seriju, ali ne mogu da se lažem da je "najbolja ikad". "Sopranovi", "Žica", "Dedvud", "Momci sa Medisona", "Čista hemija"... Sve to ima konstantan kvaliet koji "Dosije Iks", na nesreću, nisu održali do kraja. Jeste to vrlo kvalitetna serija, ali došle su i kvalitetnije. Ovoj seriji je mesto u 90-im godinama.
To je moje mišljenje, i mislim da je u redu što je tako, da imam pravo na njega, i da ne moraju da me nezivaju "ovcom" zato što mi se ne sviđa ovaj novi škart (mislim na Karterov deo epizoda). Dakle, živi i pusti druge da žive. Moje mišljenje treba da se toleriše isto tako kao što se tolerišu i raznorazna Molderova prozivanja, samo zato što se neki od administratora slažu sa njim.
I opet, to je tvoje mišljenje, a ja u tom svojem postu nisam pričao o zasbnim mišljenjima već statusu. Sopranosi, Žica i X-filesi imaju takav status. Ali Filesi baš kao i Zona Sumraka imaju ogromnu prednost zbog utjecaja. To će ti reći svaki taj kritičar jer imaju najraznovrsniji utjecaj koji je ikad viđen. Hoćeš pop kulturu, hoćeš na druge serije pa sve do drugih pisaca. I onda ti sad govoriš ne mogu da se lažem kao da se svatko laže ko kaže suprotno. To je odmah tipična internet zamka.

A za konstantan kvalitet. Prika, ako je nešto čvrsti konzensus kod Filesa, to je da su prvih 6 sezona remek djelo. Žica nije izdržala 6 sezona, Breaking Bad isto, Deadwood isto. Jedino Sopranosi. Ali sad dolazi do nećeg posve drugog što opet vidim da si birao i ne spominješ. Filesi su imali 24 epizode po sezoni, većinom. Sve ove nabrojane serije su imale po 10, 12, 13 epizoda. Nekad više kao Sopranosi 6. sezona. Sad zamisla da su te serije imale 24 epizode punih 6 sezona. Ili trajali 9 sezona sa takvim tempom. Da, i ja mislim...

EDIT:

Da čestitam rođendan sa zakašnjenjem glazbenom genijalcu Marku Snowu koji je stvorio najprepoznatljiviju tv galzbenu podlogu i mnoge druge za različite epizode. Hvala na svemu!!!



« Zadnja izmjena: 27.08.2016. 01:47:49 Mulder »

Offline Ciceron

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1342 : 27.08.2016. 02:26:28 »
"A mene zanima koliko će moderatori tolerirati tvoje laži i ovo što si pisao za vrijeđanje jer nigdje nisam nikoga vrijeđao. Kako mi je ovo deja vu, ljudi poput tebe. Di je vrijeđanje, to je prvo pitanje?"
Evo, sam ovaj ton je, po mom mišljenju, uvredljiv. Ja sam to verovatno i zaslužio, jer sam prvi počeo, ali imaš ovde i ljude koji su samo istakli da se ne slažu s tobom, a ti si ih etiketirao kao "trolere" i lažove.
1) Slažem se, ne postoji najbolja, ali to što je bila uticajna ništa ne znači. Serije Dejvida Kelija bile su itekako uticajne u 90-im godinama, a sada su itekako prevaziđene (što je šteta, jer volim Kelija).
2) I sam si lepo rekao, nisu samo odlične serije kultne, to je i bila poenta.
5) E, izvini, ali ja sam itekako upoznat sa piscima na seriji (naravno, ne kao ti, ali nije baš da nemam pojma). Da ne skrećem s teme, proučio sam i Morgana i Vonga, i Giligana (posle Morgana, omiljene su mi njegove epizode), i Kartera i Spotnica (mada me ni jedan ni drugi ne impresioniraju, naročito Karter, ali, svakako, kapa dole za trud i maštu). Ali, posledica tolikog broja ljudi su vrlo različiti stilovi pisanja i neujednačen kvalitet. Ova serija je najzanimljivija u tom pogledu, ali, recimo, "Žica" ima takođe mnogo pisaca. Da li se razlikuju stilovi pisanja. Ne, i u tome je njena genijalnost. Sve je savršeno sklopljeno, sve savršeno teče. Ali, naravno, to je samo moje mišljenje.
6) Okej, to je dobar argument.
7) Slažem se.
8 ) Slažem se.
9) Dobro, njemu se to sviđa, hvala na linku. Ali ipak mislim da malo preteruješ u hvali Karterovih epizoda. Zar je ovo stvarno u rangu njegovih najboljih? Ali, dobro, svi smo subjektivni.
10) Ovo već pokrismo.
13) S ovim se jednostavno ne slažem, ali neka.
14) Drago mi je da su nam slične reakcije na neke delove ove liste.
E sad, ja znam da "Dosije Iks" ima veliki koncenzus među publikom, ali ipak mislim da nema baš toliki koliko ti to predstavljaš. Sve i da sam u pravu, sve i da opadne popularnost serije, mislim da ti to nikada ne bi priznao, uz dužno poštovanje.
Što se tiče Sepinvala i ostalih, jeste on bio originalni fan serije, ali ne i ove nove sezone, ne baš toliko. Uglavnom sam govorio o tvojim napadima na ljude koji su imali zamerke na novu sezonu, mada je bilo i onih kojima se nije svidela sama serija. Nema potrebe da ih napadaš i da odgovaraš s tolikom netrpeljivošću (mislim uglavnom na početak tvog posta upućenog meni, posle je ton bio sasvim u redu).
I da, što se tiče broja epizoda, daleko da su sve epizode u prvih šest sezona remek delo. Počeli su da se gube u sopstvenom petljanju još tokom petog serijala, ali nebitno je sad to. Postoje u svakoj sezoni neke jako dobre, dobre, odlične, loše, užasne, solidne i druge epizode. Teško da je svaka remek delo. Kod "Žice"? Sasvim druga priča. Sve je tu sa razlogom, sve je savršeno povezano, nema jedne jedine reči koja je izgovorena, a da nema neko značenje.
Ja izuzetno poštujem tvoje mišljenje. Ali mislim da kada ovako napadneš nekoga, kao u ovom delu koji sam citirao, i mnogo puta ranije, to izražava netoleranciju. Spreman sam da se izvinim za "vređanje", jer je moguće da ti to ne doživljavaš tako. Ali, da je ponižavajuće, jeste. Zamisli da ti se neko sa prezirom obrati sa frazom "ljudi poput tebe".
U svakom slučaju, drago mi je da možemo da razgovaramo o ovako dobroj seriji, pa neka su i ovakve okolnosti. Uopšte, drago mi je što razgovaram sa nekim toliko dobro potkovanim kao što si ti, i rado bih saslušao tvoje preporuke. Nema potrebe za svađom. Evo, ako sam preterao ili te uvredio, izvini, iskreno. Samo me je iznerviralo što si se toliko odlučno suprotstavljao svima drugačijeg mišljenja, kada može i lepše. Recimo, većina odgovora na moj post je zanimljiva i bez nekog neprijateljskog tona, koji je, čini mi se, bio prisutan u nekim prethodnim postovima, a i na početku ovog poslednjeg. Shodno tome, i moj "napad" je bio neprijateljski, iako nije trebalo da bude tako. Kako god, slažemo se da je serija odlična, samo ne oko toga koliko je tačno odlična. Sve je to jasnije kad se na miru argumentuje.
Dakle, svaka ti čast na svemu što si uradio za sve nas koji volimo filmove i serije, i opet, nisam hteo da stvarno uvredim, pisao sam u afektu.
Ne bih želeo da budem u neprijateljskim odnosima sa nekim toliko pametnim i sjajnim kao što si ti, baš naprotiv.  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1343 : 27.08.2016. 02:44:59 »
U Vancouveru  :D http://www.hollywoodreporter.com/news/x-files-creator-chris-carter-922437

Evo sa comic cona u Chicagu  :) bili Gilly, Duchovny, Mitch i Davis. Pričalo se o svačemu  ;D


Offline AlejaSerija

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Bitorrent Sync Forum, 8 terabajta Tv Serija
    • AlejaSerija
Odg: The X-Files
« Odgovor #1344 : 27.08.2016. 09:20:42 »
definitivno jedna od najboljih tv serija

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1345 : 01.09.2016. 12:12:54 »
Ova zadnja sezona, moglo je to puno bolje...

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1346 : 08.09.2016. 18:39:30 »
Imal ko link za soundtrack čitave serije da mi šibne u PM ? Imao sam nekad prije , ali ne mogu više da ga pronađem
I want to belive

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1347 : 10.09.2016. 19:15:19 »
da su filesi "mrtvi" pokazala je zadnja sezona. to je bilo podgrijavanje hladne juhe na naglo. njeno stanje najbolje opisuju ova stara:  "... ej kakve sam konje im'o..."

ako i TP ovako podbace, "navijat ću" da se ne nastavi ni deadwood, ni carnevale, ni awake,...

Offline Ciceron

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1348 : 10.09.2016. 20:50:13 »
da su filesi "mrtvi" pokazala je zadnja sezona. to je bilo podgrijavanje hladne juhe na naglo. njeno stanje najbolje opisuju ova stara:  "... ej kakve sam konje im'o..."

ako i TP ovako podbace, "navijat ću" da se ne nastavi ni deadwood, ni carnevale, ni awake,...

Pa i nije to baš isto, po mom skromnom mišljenju. "Dosije Iks" i "Tvin Piks" su proizvodi 90-ih godina. Ove tri serije koje si najbrojao su iz 21. veka, pa pretpostavljam da bi njihovi tvorci mogli bolje da ih prilagode sadašnjem vremenu, ako im se pruži prilika.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1349 : 11.09.2016. 12:08:09 »
da su filesi "mrtvi" pokazala je zadnja sezona. to je bilo podgrijavanje hladne juhe na naglo. njeno stanje najbolje opisuju ova stara:  "... ej kakve sam konje im'o..."

ako i TP ovako podbace, "navijat ću" da se ne nastavi ni deadwood, ni carnevale, ni awake,...

Pa i nije to baš isto, po mom skromnom mišljenju. "Dosije Iks" i "Tvin Piks" su proizvodi 90-ih godina. Ove tri serije koje si najbrojao su iz 21. veka, pa pretpostavljam da bi njihovi tvorci mogli bolje da ih prilagode sadašnjem vremenu, ako im se pruži prilika.
...samo sam htio naglasiti koliko su me filesi u posljednjoj sezoni razočarali. u današnje vrijeme je možda i tema filesa u ovom formatu "pase". možda su filesi, kako ti kažeš, serijal XX stoljeća?! ...ali sigurno je da glavne glumce treba mijenjati tu jedino nema možda. a deadwood????  "...ej kad se samo setim al se nekad dobro jelo baš..."