Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318541 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1230 : 22.02.2016. 20:01:17 »
Sad čak i ima smisla. Sjeti se kraja prve epizode ove sezone
Spoiler for Hiden:
kad netko nosi cigaretu Smokeyu i već sam tad rekao da mi se to čini kako je ženska ruka. Samo onda još ne znamo tko je bio na mobitelu jer je s nekime razgovarao.

A čuj, ja sam se sam uvjerio da i oni dobri ljudi se mijenjaju kroz godine tako da ću pričekat pa da vidimo zašto se okrenula iako to ne znači da je negativac jer ima mnogo opcija zašto je surađivala s njime i na koji način.

Ne vjerujem da je supervojnik.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1231 : 22.02.2016. 23:50:01 »
E da ti si odma nakon te prve epizode govorio

Spoiler for Hiden:
da ti se čini da je to ženska ruka i stvarno lako moguće da je njena... ali stvarno ne znam koji bi razlog bio, samo možemo pretpostavljati

ovo me tako zaintrigiralo sad, strašno, a kaj je najbolje ne znamo ni kako je smoking man preživio


Offline jmarkovic92

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: The X-Files
« Odgovor #1232 : 23.02.2016. 10:47:51 »
Jeste gledali? Kakvi su utisci? Ja evo počinjem još jednom, nisam baš ispratio sve prvog puta.  :D

Послато са 7044X уз помоћ Тапатока


Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1233 : 23.02.2016. 11:09:44 »
Jeste gledali? Kakvi su utisci? Ja evo počinjem još jednom, nisam baš ispratio sve prvog puta.  :D

Послато са 7044X уз помоћ Тапатока
polako kasnije... gledam posle kada se vratim sa posla... smor vec poslednja a taman sam se navikao :D

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1234 : 23.02.2016. 11:16:07 »
WOW! :o Kakav kraj  :o , kakav cliffhanger  :o Pa kako nam mogu to raditi ??

Spoiler for Hiden:
Uglavnom , izgleda da je ovom epizodom potvrđeno ono što su natuknuli u 4. sezoni , epizoda 7. Da je CSM najmoćniji čovjek na svijetu. Boli njega ona stvar šta će se desiti sa populacijom.I jako tužno šta se desilo sa Reyesovom . Postala je sluga psihopati ...

Meni je epizoda fenomenalna , napeta do samog kraja .
I want to belive

Offline Arda Vanja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: The X-Files
« Odgovor #1235 : 23.02.2016. 13:28:46 »
Hvala sto ste nam unistili X-Files. Ovo je bilo super lame. O Boze, zar sve sto je dobro i kultno mora da se vrati, muze i ubije? Proklete pare! Sta sve nece raditi zbog njih.
Dolazim sa sedmog saturnovog prstena, medju zemljanima sam a zemljanin nisam.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1236 : 23.02.2016. 18:58:53 »
Postavljen prijevod za zadnju epizodu, radujem se novoj sezoni s više epizoda.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1237 : 23.02.2016. 19:03:30 »
super, gleda se večeras  smileyNO1 :majstore

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1238 : 23.02.2016. 19:40:03 »
Hvala, zkarlov. drinks
Dobra završnica.
Spoiler for Hiden:
Nadam se da će ih zeleni pokupiti i vršiti na njima eksperimente.  ;D
Razneti ih sigurno neće kao što su onu nesrećnicu.

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1239 : 23.02.2016. 20:19:59 »
Bedno finale, kao i ova sezona uglavnom. Stvarno mi nije jasno sta je sa glasom od Skali, zasto uvek zvuci kao da sapuce, nepodnosljivo je slusati.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1240 : 23.02.2016. 20:30:37 »
WOW! :o Kakav kraj  :o , kakav cliffhanger  :o Pa kako nam mogu to raditi ??

Spoiler for Hiden:
Uglavnom , izgleda da je ovom epizodom potvrđeno ono što su natuknuli u 4. sezoni , epizoda 7. Da je CSM najmoćniji čovjek na svijetu. Boli njega ona stvar šta će se desiti sa populacijom.I jako tužno šta se desilo sa Reyesovom . Postala je sluga psihopati ...

Meni je epizoda fenomenalna , napeta do samog kraja .
Yep, vrhunsko finale. Budem kasnije poslije utakmice napisao utisak. Cijelo vrijeme mi je bio smiješak na licu tijekom nekih scena  ;D

Inače, Gillian Anderson je imala laringitis https://en.wikipedia.org/wiki/Laryngitis zadnje dvije epizode. Druga epizoda Founder Mutation je bila snimljena kao 5. epizoda, ali je premještena i prikazan kao druga. I ako odvrtite film, vidjet ćete da u toj epizodi glas od Gilly je jako slab zbog laringitisa. Tako i u finalu. A i da nije to imala, glas se mijenja. Pogotovo u kasnijoj dobi.

wu-hu https://twitter.com/Annealiz1/status/702097121265188864

Offline draganbre

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1241 : 23.02.2016. 20:40:26 »
Hoce li biti jos koja sezona ili je ovo kraj?

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1242 : 23.02.2016. 20:45:08 »
Bedno finale, kao i ova sezona uglavnom. Stvarno mi nije jasno sta je sa glasom od Skali, zasto uvek zvuci kao da sapuce, nepodnosljivo je slusati.

Dzek Bauer sindrom :) a i namestila je facu kao kineske porcelanske lutke. A tek Molder, sepuri se kao nasminkani ostareli momak...

ALI ovih 6 epizoda vise mi lice na intermeco pred punu sezonu i nadam se pravom X-Files.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1243 : 23.02.2016. 20:59:23 »
pogledao sam prvu epizodu. atmosfera je dobra i izgleda kao da nije prošlo 20 godina od zadnje epizode. ali scenaristički mi je bila slaba i u jednom trenutku tako blesava da bih bez problema mogao prekinuti gledanje

Spoiler for Hiden:
znači Mudleru, koji deset godina traži i istražuje vanzemaljce, cijelu koncepciju sjebe jedna Ruskinja (ona crna - Sveta?) koja mu kaže da to nisu vanzemaljci, nego vlada. i on joj povjeruje i za pet minuta promijeni mišljenje za 180 stupnjeva - više nisu vanzemaljci, sad je vlada za sve kriva! i onda ispriča cijelu povijest kako je to navodno išlo od pada letećeg tanjura u Roswellu... odakle mu to???

tako da se veselim MOTW epizodama više nego mitološkim. ne znam čime nas više mogu iznenaditi.
kad sam počinjao gledati seriju bio sam ko Mulder (htio sam vjerovati i vjerovao sam), sad sve više postajem Scully (s pišom).

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1244 : 23.02.2016. 22:19:25 »
Odlično finale. Sve ono što su gradili su uklopili perfektno. Nadam se da će Carter ostati živ jer ovo znam da se ne sviđa nekim zemljanima o čemu Carter govori. Ovčice će i dalje biti zaslijepljene. Neka neka. Bravo, gospodine Carteru. Zato nikad nije bio hollywoodski igrač niti igrao po njihovim pravilima.

Idem od novih agenata. Puno su mi bolji u ovoj epizodi
Spoiler for Hiden:
Robbie kao Miller me uvjerio ovaj puta. Nije imao neke jake dramske scene, ali lijepo je vidjeti pomalo naivnog, ali zaigranog lika koji je mlad i koji je spreman ići daleko. Umro sam kad je rekao Smoking Manu "tko ste vi" hahahahhaha. S druge strane Lauren kao Einstein puno simpatičnija. Imala je odlične scene sa Scully i cijeli njihov razgovor mi je dobro sjeo. Kako su objašnjavali uz dodatak znanosti + fikcija i zvučali uvjerljivo bilo mi je baš toplo oko herca. 

Scully
Spoiler for Hiden:
ovaj puta ona spašava sve. Odlično odglumila, imala nekoliko all time scena. Kasnijekad traži Muldera, zapela u prometu uz muziku od Marka Snowa za naježit se.

Mark Snow je tu opet oduševio. Pogotovo taj završni dio glazbene podloge nevjerojato napeto i uzbudljivo.

Ono što im je zapleo u prvoj epizodi, ovdje dolazi stvarno prefektno. Kao na pladnju jer je sad puno lakše srediti neke zamisli.

Mulder
Spoiler for Hiden:
imao odličnu scenu kad se fajta. Inače je uvijek dobivao batine, ali nikad nije odustajao. Sad je kroz sve ove godine očito učio na nekim vještinama. Njegov pogled na kraju kad se pojavi svemirksi brod prekrasno.

Najbolji dio epizode je apsolutno Smoking Man. Tu dolazimo do toga kad toliko uživam u epizodi da mi je cijelo vrijeme smiješak na licu. Još jednom pokazao i dokazao zašto je Old Smokey najbolji televizijski negativac. Svaka njegova scena zvuči tako dobro i cool, dijalozi su mu najbolji, svi oni one lineri i laži. Nema većeg manipulatora.
Spoiler for Hiden:
Tu moram i uključit Reyesicu koju namjerno spominjem u spoileru da ne pokvarim ostalima užitak. Žao mi je što je to napravila. Sad, ne mislim da je ona negativac niti loša osoba. Napravila je samo loš potez kao što svatko radi. Nemojmo zaboraviti da ona nikad nije upoznala Smoking Mana kakav je on ustvari. Došla je tamo u bolnicu i Smoking Man joj je ponudio dogovor koji nije mogla odbiti. Uzeo joj je dušu, sklopila dogovor s vragom. Vjerujem da će se to u potpunosti razjasniti u idućoj sezoni.

Najbolje scene Smoking Man i Mulder. Ježio sam se čitavu scenu koju su imali i čitavi govor.

Citat:
Vidiš čovjeka koji leži... Naizgled slabog čovjeka... No ja sam najmoćniji čovjek na svijetu.
Hahahahah, kako joj je laganini zaprijetio. Ona ne može ništa. Može se truditi izgledati samopouzdano, ali u dubini duše zna da govori istinu.

Citat:
Kontrolirao sam te prije nego si saznao za mene.

Ili najjača hahahahahah
Citat:
Svaki čovjek ima svoje slabosti. Moje su oduvijek bile samo cigarete.

I to izgovara na način koji niti jedan drugi glumac ne može.

Što se tiče cliffhanger, ajme
Spoiler for Hiden:
taman počela govoriti o Williamu i kaže joj Miller pa gdje je, a Scully mu odgovara ne znam gdje je naježio sam se i onda svemirski brod. Kakav završetak.

Uvijek su voljeli tako završavati. Finale prve, druge, četvrte sezone pogotovo.

Postavljen prijevod za zadnju epizodu, radujem se novoj sezoni s više epizoda.

Hvala na prijevodu.

Svi se radujemo nakon ove odlične sezone. Drama, trilera, horor, sf, komedija. Bilo je svega. Ovo je tako očito da su se vratili zbog glavnog razloga, a to su fanovi s time da su sa finalom i dovukli nove fanove, ali ovoliko mješanja priče su uvijek radili i drago mi je da su uspjeli. Svima koji su radili na serijia zahvaljujem se kao što se zahvaljuje svaki fan. Nove sezone će biti u to nema sumnje. Samo je bitan raspored glumaca.

Kad dođe nova sezona, dolazi Vince jer je rekao da se želi vratiti, ali sad nije mogao zbog BCS i one druge serije koju je imao. Vratit će se i Frank Spootnitz (desna ruka Cartera), sad ima svoju seriju The Man in the High Castle.

« Zadnja izmjena: 23.02.2016. 22:27:09 Mulder »

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The X-Files
« Odgovor #1245 : 24.02.2016. 04:04:10 »
Odlično finale. Sve ono što su gradili su uklopili perfektno. Nadam se da će Carter ostati živ jer ovo znam da se ne sviđa nekim zemljanima o čemu Carter govori. Ovčice će i dalje biti zaslijepljene. Neka neka. Bravo, gospodine Carteru. Zato nikad nije bio hollywoodski igrač niti igrao po njihovim pravilima.



samo sto se krece od pogresne pretpostavke da su Amerikanci Bogom dati, toliko su vanzemaljcima bitni da su prvo kontaktirali eisenhowera, inace ti vanzemaljci su trazili da se nadju sa UN-om ali Uncle Sam je to izricito odbio i odgovaraju samo njemu.. nebeski narod, jehovini svjedoci, arijevska rasa.. itd.  pronadji slicnosti.


on topic.
epizoda mi je bila ok, ali i dalje mi nesto fali, nikako da se skoncentrisem dok gledam. ovaj povratak je klasicni primjer krave muzare. zivjeli do novog muzenja :D


Offline IV Sa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1246 : 24.02.2016. 10:47:09 »
Ja sam iskreno razocaran sezonom i finalom.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1247 : 24.02.2016. 11:04:23 »
Pogledana 6ep ok solidno... ali utisak cele sezone je da je bas pravljena za fanove i kao takva je odlicna... e sad mozda su neki razocarani... ali mene su lepo nasmejali i bilo je lepo videti ih opet...Ako bude i nova sezona bice super...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1248 : 24.02.2016. 17:05:50 »
pogledana druga - klasični Dokumenti X, svidjela mi se. super.

pogledana treća - da imam top listu pet najboljih epizoda bilo koje serije, ova bi ušla u to! ludo, originalno, zabavno (smiješak mi je bio na licu od početka do kraja). odlično napisano, fenomenalno  clapp ovo će mi sigurno biti najbolja epizode ove sezone.

inače, sad mi je sinulo Fox + Mulder = Folder, Dana +Scully = Dully (dosadno, monotono)

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1249 : 24.02.2016. 17:33:05 »
Pogledana poslednja epizoda. Nisam se nesto previse ni uzrujavao zato sto nisam nista ni ocekivao. Osecao sam se kao da gledam animal planet, poprilicno opusteno. Sesta epizoda ima iste probleme kao i prva, samo sto je u ovoj sve izgledalo mnogo losije. Licno najslabija epizoda ovog reboota.

Ono sto je podloga ove epizode jeste lik na TV-u koji naciju upozorava na strasnu zarazu. Samu takvu primesu nisam mogao da shvatim ozbiljno. Danas imamo gomilu likova na internetu, TV-u, drustvenim mrezama koji to rade. Da li je nekog briga za takve likove? Ne. Niko ne obraca paznju. Ono sto hocu da kazem je da u takvoj situaciji njega niko ne bi uzeo za ozbiljno, dok se u epizodi oko toga pravi podloga.
Rezime je, da je sa te strane seriju pregazilo vreme kao sto je ovde vec neko napisao par stranica u nazad. To je najbolja definicija danasnjih Filesa.

Da nastavim dalje. Nije da pametujem vec pokusavam da iznesem ono sto mi se nije dopalo.
Spoiler for Hiden:
- Scully. Covece... Najgora stvar koju su uradili. Ova nova 'verujem u sve sto mi kazete Scully' je najveci poraz ovog reboota. Scully bi trebalo da je skeptik, suprotnost Mulderu, naucnik, ona koja trazi dokaze i istrazuje, a ne ovakva kakvom su je predstavili.
- Cliffhanger. Pogresno na mnogo mnogo nacina.
- Findmyphone.biz. Kao da gledam neku sharkando epizodu. Smejao sam se koliko je izgledalo retardirano.
- Scena u kojoj se Mulder bori. Latentni slow motion. Mulder kao u Banshee-u. A to im se vec desilo sa Scully u drugoj epizodi kad otima pistolj onom decku. Nepotrebno.
- Onda, ljudi na ulicama. Izgleda da je tradicija da se u svakom filmu/seriji kad god izbije zaraza ljudi izadju na ulice i lome izloge. Zasto da ne. Prikazite nam i to.
- E sad, najveci show je na kraju. Izgleda da je potrebno jedan sat vremena voznje automobilom od Juzne Karoline do Vasingtona, sa sve guzvom u saobracaju i problemom nabavke goriva u datim okolnostima. A to vreme je dovoljno da bi se napravila potpuno nova vakcina i distributirala za isti vremenski period. Sjajno.
Kada je Scully radila onaj test njene i Svetine krvi i kada je analizirala genom u prvoj epizodi, bio je potreban citav dan da bi rezlutati stigli. U ovoj epizodi oni za citav jedan sat uspevaju da sprece svetsku pandemiju.
Mislim, mi volimo Filese ali nismo toliko retardirani da nam serviraju ovakve gluposti.

Dobra stvar je to sto ce ovaj reboot biti zaboravljen za nekih mesec dana. Izuzev trece epizode koja odise starim Filesima i koja je genijalna. Ostale su lose i uzasne.  Dalje necu gledati i trudicu se da mi Filesi ostanu u lepom secanju.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The X-Files s10e06 My Struggle II
« Odgovor #1250 : 24.02.2016. 23:26:30 »
^Slažem se otprilike s tobom. Mulder i Scully su opet prikazali očajne glumačke bravure, stidio sam se u njihovo ime. Također su i režiranje epizode uz scenarij malo podbacili. Radnja epizode je navrat-nanos. Onaj njihov suradnik što vodi emisiju je samo filler u scenariju, ali nije previše potreban. Možda bude bitniji u idućoj sezoni. Gledat ću ako bude druge sezone. Gledljivo je ovo. Samo što je daleko ispod razine starih sezona.

Spoiler for Hiden:
- Scully. Covece... Najgora stvar koju su uradili. Ova nova 'verujem u sve sto mi kazete Scully' je najveci poraz ovog reboota. Scully bi trebalo da je skeptik, suprotnost Mulderu, naucnik, ona koja trazi dokaze i istrazuje, a ne ovakva kakvom su je predstavili.
Spoiler for Hiden:
Za Scully nije ništa čudno jer je ova starija Scully preživjela puno, više puta otimana, dobila je dijete s Mulderom koje je morala sakriti i svašta nešto joj se zbilo pa nije ni čudo da više nije skeptik oko vanzemaljaca.
Spoiler for Hiden:
- Findmyphone.biz. Kao da gledam neku sharkando epizodu. Smejao sam se koliko je izgledalo retardirano.
Spoiler for Hiden:
Na što misliš? Ovo sam očito zaboravio. Misliš na ono što se Mulder nije htio javiti na telefon?
Spoiler for Hiden:
- E sad, najveci show je na kraju. Izgleda da je potrebno jedan sat vremena voznje automobilom od Juzne Karoline do Vasingtona, sa sve guzvom u saobracaju i problemom nabavke goriva u datim okolnostima. A to vreme je dovoljno da bi se napravila potpuno nova vakcina i distributirala za isti vremenski period. Sjajno.
Kada je Scully radila onaj test njene i Svetine krvi i kada je analizirala genom u prvoj epizodi, bio je potreban citav dan da bi rezlutati stigli. U ovoj epizodi oni za citav jedan sat uspevaju da sprece svetsku pandemiju.
.
Spoiler for Hiden:
To je onaj najgori dio u scenariju ove epizode. Dok sam gledao, nisam mogao vjerovati kolika je to glupost. Scully je super-žena koja će izliječiti cijeli svijet. Mulder će crknut svaki čas, a zapeo u prometu i traže ga. Jedva ga nađu i sad još samo moraju naći njihovog sina za kojeg ne znaju gdje je, jer ga on jedini može spasiti. clapp 8)
« Zadnja izmjena: 24.02.2016. 23:29:01 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files s10e06 My Struggle II
« Odgovor #1251 : 25.02.2016. 00:01:12 »
Spoiler for Hiden:
- Findmyphone.biz. Kao da gledam neku sharkando epizodu. Smejao sam se koliko je izgledalo retardirano.
Spoiler for Hiden:
Na što misliš? Ovo sam očito zaboravio. Misliš na ono što se Mulder nije htio javiti na telefon?
Spoiler for Hiden:
Ono kada agent Miller trazi Muldera, tj njegov telefon preko sajta findmyphone.biz, ma covece agent si FBI-a i ako ne mozes da pronadjes kolegu pomocu svojih resursa, onda ugasite agenciju i biro i sve to tamo. Izgledalo je tuzno.

Spoiler for Hiden:
- E sad, najveci show je na kraju. Izgleda da je potrebno jedan sat vremena voznje automobilom od Juzne Karoline do Vasingtona, sa sve guzvom u saobracaju i problemom nabavke goriva u datim okolnostima. A to vreme je dovoljno da bi se napravila potpuno nova vakcina i distributirala za isti vremenski period. Sjajno.
Kada je Scully radila onaj test njene i Svetine krvi i kada je analizirala genom u prvoj epizodi, bio je potreban citav dan da bi rezlutati stigli. U ovoj epizodi oni za citav jedan sat uspevaju da sprece svetsku pandemiju.
.
Spoiler for Hiden:
To je onaj najgori dio u scenariju ove epizode. Dok sam gledao, nisam mogao vjerovati kolika je to glupost. Scully je super-žena koja će izliječiti cijeli svijet. Mulder će crknut svaki čas, a zapeo u prometu i traže ga. Jedva ga nađu i sad još samo moraju naći njihovog sina za kojeg ne znaju gdje je, jer ga on jedini može spasiti. clapp 8)
[/quote]
Spoiler for Hiden:
Ili kad Scully stoji ispred bolnice u kojoj vec satima ne pustaju ljude, a ona ih poziva da slobodno krenu unutra jer eto, sad odjednom moze.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Behemoth

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1252 : 25.02.2016. 20:41:18 »
Ovo nije dobro. Skali super glumi dok Molder kao da čita, priča bez emocija.
Vratio sam se na par starih epizoda da vidim kako je tad glumio i vidim da je bio isti.

Ne znam šta vi mislite, ali za mene je on baš loš glumac.
Da li sam to tada gutao zato što je bilo drugo vreme, odnosno nismo imali izbora kao danas pa da uporedimo sa nečim, ili je do mene ne bih znao.

Nadam se da će biti bolje.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1253 : 25.02.2016. 20:44:17 »
Ja sam gledao stariji serijal zadnji put negdje oko 2008. godine i ponešto kasnije kad se davalo na HRT-u i dobro je bilo. Ako u 90-im nisam mogao uspoređivati, tada valjda jesam. Jednostavno je ovaj novi serijal loš. Nakon pogledane prve epizode, mislio sam kako ovo ipak nije krađa para fanovima i hvatanje za nostalgiju, ali nakon odgledane cijele sezone, ipak jest.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1254 : 25.02.2016. 21:02:28 »
Ovo nije dobro. Skali super glumi dok Molder kao da čita, priča bez emocija.
Vratio sam se na par starih epizoda da vidim kako je tad glumio i vidim da je bio isti.

Ne znam šta vi mislite, ali za mene je on baš loš glumac.
Da li sam to tada gutao zato što je bilo drugo vreme, odnosno nismo imali izbora kao danas pa da uporedimo sa nečim, ili je do mene ne bih znao.

Nadam se da će biti bolje.
Može se tebi svidjeti ili ne, ali kritika je rekla svoje, a to je da je jedna od najboljih serija svih vremena kao i najutjecajnija. To je serija koja je osvojila tri zlatna globusa za najbolju seriju godine. To je još jedino uspjelo Mad Menu.

Idemo malo o statusu među kritikom. Sad će biti jedini cilj rušiti mitove od vas trolova pošto znam da to jeste jer konstantno širite laži, a modus operandi vam je identičan.

Činjenica 1:
Citat:
The X-Files received positive reviews from television critics, with many calling it one of the best series that aired on American television in the 1990s.

Činjenica 2:
Citat:
British newspaper The Independent called the show "one of the greatest cult shows in modern television."

Činjenica 3:
Citat:
Entertainment Weekly listed the show at #4 in the "25 Best Cult TV Shows from the Past 25 Years,"

Činjenica 4:
Citat:
In 2004 and 2007, The X-Files ranked #2 on TV Guide's "Top Cult Shows Ever"

Činjenica 5:
Citat:
In 1997, the episodes "Clyde Bruckman's Final Repose" and "Small Potatoes" respectively ranked #10 and #72 on "TV Guide's 100 Greatest Episodes of All Time.

S time da se i The Post Modern prometheus nalazi na top listama najboljih epizoda.

Činjenica 6:
Citat:
In 2013, TV Guide included it in its list of the "60 Greatest Dramas of All Time"[197] and ranked it at #25 on their list of the "60 Best Series of All Time"

Činjenica 7:
Citat:
Empire magazine ranked The X-Files ninth best TV show in history, further claiming that the best episode was the third season entry "Jose Chung's From Outer Space".

Činjenica 8:
Citat:
According to The Guardian, MediaDNA research discovered that The X-Files was on top of the list of the most innovative TV brands.

Činjenica 9:
Citat:
The A.V. Club called the third season The X-Files' "best season and maybe one of the greatest TV seasons of all time", noting it was consistent and "[swung] from strength to strength" between mythology and stand-alone episodes

Činjenica 10:
Citat:
drugo mjesto u 50 najboljih sf serija.

Činjenica 11:
Citat:
peto mjesto među 50 najboljih sf serija.

Činjenica 12:
Citat:
četvrto jesto među 100 najboljih

Činjenica 13:
26. mjesto najblje napisanih serija

Činjenica 14: - ovo su izabrali "We asked more than 2,800 industry people — including 779 actors, 365 producers and 268 directors, among others — to choose their favorite series of all time"
Citat:
drugo mjesto najboljih serija svih vremena.

Jel se ja slažem sa tom cjelokupnom listom? Naravo da ne, ali to ovdje nije bitno. Nisam bitan ja, niste bitni vi niti itko drugi. Bitan je status. Kao što se vidi po statusima među kritikom, X-Filesi su konstantno u top 5, top 10 što potvrđuje i dokazuje status kao jedne od najbojlih serija svih vremena. O utjecaju bolje da ne pričam. Za to imate knjige i knjige napisanih, akademskih radova zašto su Filesi najutjecajnija serija svih vremena. Rast interneta je svakako tu pomoglo, ali sreća je sastavni dio svega.

Filesi su osvojili sveukupno 5 zlatnih globusa. Dva za glumce i 3 za najbolju seriju godine. Samo je još Mad Menu uspjelo osvojiti tri zlatna globusa za najbolju serije godine.

Citat:
The X-Files: 10 Reasons Why It Ruled Our TV Screens

To celebrate this amazing milestone here are ten reasons why X-Files was, and still is, one of the best television shows ever aired.[/url]

Ja ovo radim iz principa jer znam da će nastaviti trolati. Kao što sam i napisao na prošloj stranici da je to jače od njih i da im je to cilj. Ovo uopće neće ni pogledati jer ih osporava i dokazuje ono što govorim. Status je tu  :najbolja:

Takav je konzensus među kritikom/publikom, a Duchovny je dobio globusa i ostale nagrade za tu ulogu. Za loše uloge se ne dobiva tako nešto. Samo od dobre do odlične glume.

Nakon ove odlične sezone, donosim radosnu vijest

Citat:
The X-Files could be adding more awards to the trophy case. The 42nd Annual Saturn Awards nominees were announced on YouTube this morning and The X-Files got several nominations. The Saturn Awards honor outstanding work in the genres of science fiction, horror, and fantasy. The X-Files was nominated for Best SciFi TV series. Gillian Anderson was nominated for Best TV Actress for her work as Dana Scully and David Duchovny was nominated for Best TV Actor for his role as Fox Mulder.

Ji-ha

Gilly je bila fantastična ove sezone, a Duchovny jako dobar, i odličan u trećoj epizodi. Vidjet ćemo, ali lijepo je vidjeti da prepoznaju odličnu glumu.

Dobro je to Sepinwall napisao za Gilly
Citat:
This was a wonderful showcase for Gillian Anderson — particularly the ache in Scully's voice as she asked Mulder why Margaret's last words were about their child — and the situation also brought out the best of Duchovny.
« Zadnja izmjena: 25.02.2016. 21:05:41 Mulder »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1255 : 25.02.2016. 21:18:16 »
pogledana druga - klasični Dokumenti X, svidjela mi se. super.

pogledana treća - da imam top listu pet najboljih epizoda bilo koje serije, ova bi ušla u to! ludo, originalno, zabavno (smiješak mi je bio na licu od početka do kraja). odlično napisano, fenomenalno  clapp ovo će mi sigurno biti najbolja epizode ove sezone.

inače, sad mi je sinulo Fox + Mulder = Folder, Dana +Scully = Dully (dosadno, monotono)
Oho-ho, nisam znao da voliš te humoristične epizode. Inače, treću epizodu ti je napisao Darin Morgan, a on je na originalnoj seriji napisao najpoznatije humoristične epizode. Baš mi je drago što ti je u pet najboljih epizoda bilo koje serije.

I još se jednom pokazuje i dokazuje kako Filesi djeluju drugačije na ljude. Ja volim sve žanrove koje serija pokriva, ali neke vole mitologiju, neki poput amisa vole te humoristične i pametne epizode, neki nešto sasvim deseto. Evo, helleru je gore druga epizoda bila najbolja, a ovdje ne pričamo o sezoni od 20+ epizoda već od samo 6 epizoda i opet toliko različosti. To mi samo govori da su Filesi uspjeli. Vratili su se zbog fanova i pokazali današnjim serijama istinu i ono najvažnije, maštu. Kad su Filesi došli 90-ih, odmah su ih nazvali modernom Zonom Sumraka. I takva su uvijek bili. Multižanrovska serija gdje se nađe sve za svakoga. Zato je ova sezona više nego uspješna.

Inače amis, meni Were Monster nije među pet najboljih, ali mi je bez sumnje nešto najbolje što je televizija ponudila u zadnjih 10-ak godina. I lijepo je vidjeti da i kritičarima isto.

Evo odlične recenzije od Muira (legenda u sf/horor zajednicama). Njegove analize su uvijek čvrsto argumentirane
http://reflectionsonfilmandtelevision.blogspot.hr/2016/02/the-x-files-my-struggle-ii-february-22.html

Inače, njemu je pak sasvim druga epizoda najbolja ove sezone. To je peta epizoda, Babylon. Evo što kaže za Babylon.
Citat:
“Babylon” is not only the best episode of network television this season, for example, but the best episode of network television in years. It is a genre-bender. Not exactly action, not exactly sci-fi. It thrives on how it blurs definitions such as though (as well as definitions of terms like "extremist.")

I opet se samo potvrđuje ono gore što sam pisao. Za svakoga ponešto. Amise, javi kad pogledaš Babylon, baš me zanima kako će ti se dopasti.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1256 : 25.02.2016. 21:28:09 »
da, stvarno istina ovo što kažeš da je svakome različita najbolja ;D meni je peta npr  :-X

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1257 : 25.02.2016. 21:36:22 »
Aplauz za nominaciju. Možda i ubere nagradu jer je konkurencija u tom polju slaba po onome što sam ja gledao. Expanse nisam još završio do kraja; na trećoj sam epizodi pa ne mogu da uporedim. Ali kako god, ne bih se bunio da Fajlsi osvoje. No to će im biti jedina nagrada jer sledeće godine dolazi kralj SciFi-a.   clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1258 : 25.02.2016. 21:39:59 »
Tako je, iduće godine dolazi Star Trek. Samo po meni Filesi ne bi trebali biti ni nominirani u sf kategoriji jer to je serija koja je drama, horor, sf, triler, akcija, misterija, komedija. Vrlo je teško naći jedan žanr. Tako je uvijek bilo dok je Star Trek čisti sf.  :)

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The X-Files
« Odgovor #1259 : 25.02.2016. 21:43:55 »
I ovde "ispade" samo da je pojedinac u pravu ,a da su svi ostali neznalice  :vid-ga:
Cycling 4 life