Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318551 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1200 : 17.02.2016. 19:01:58 »
Svidela mi se epizoda, do sad nismo imali ovakvu u celom opusu.
Do sada mi je najbolja epizoda Founder's Mutation, a najslabija My Struggle.  :om:

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1201 : 17.02.2016. 23:12:56 »
Dakle ja se samo predbilježavam na topic, prošli mjesec sam počeo sa serijom (jesam mlad ali serija je klasik - što je da je) i evo me na početku treće sezone. Navodno su najbolje epizode ispred mene. Jedva čekam  :volim

P.S. Jako cijenim IMDb i uvijek gledam ocjene serija/epizoda te mi smeta što je finale 9. sezone "The Truth" ocijenjeno s 8,5 a ne nekom kolosalnom ocjenom tipa 9,5 ali vidjet ćemo.

Vi uživajte s 10. sezonom do koje će meni trebati još malo da stignem ali evo seriju već obožavam te sam jako blizu lijepljenju "X"-a na prozor.
;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1202 : 17.02.2016. 23:23:36 »
Neka i ovdje bude post o jednoj od najboljih serija (status među kritikom/publikom) i najutjecajnijom serijom (status među kritikom/publikom)

Idemo malo o statusu među kritikom. Sad će biti jedini cilj rušiti mitove od vas trolova pošto znam da to jeste jer konstantno širite laži, a modus operandi vam je identičan.

Činjenica 1:
Citat:
The X-Files received positive reviews from television critics, with many calling it one of the best series that aired on American television in the 1990s.

Činjenica 2:
Citat:
British newspaper The Independent called the show "one of the greatest cult shows in modern television."

Činjenica 3:
Citat:
Entertainment Weekly listed the show at #4 in the "25 Best Cult TV Shows from the Past 25 Years,"

Činjenica 4:
Citat:
In 2004 and 2007, The X-Files ranked #2 on TV Guide's "Top Cult Shows Ever"

Činjenica 5:
Citat:
In 1997, the episodes "Clyde Bruckman's Final Repose" and "Small Potatoes" respectively ranked #10 and #72 on "TV Guide's 100 Greatest Episodes of All Time.

S time da se i The Post Modern prometheus nalazi na top listama najboljih epizoda.

Činjenica 6:
Citat:
In 2013, TV Guide included it in its list of the "60 Greatest Dramas of All Time"[197] and ranked it at #25 on their list of the "60 Best Series of All Time"

Činjenica 7:
Citat:
Empire magazine ranked The X-Files ninth best TV show in history, further claiming that the best episode was the third season entry "Jose Chung's From Outer Space".

Činjenica 8:
Citat:
According to The Guardian, MediaDNA research discovered that The X-Files was on top of the list of the most innovative TV brands.

Činjenica 9:
Citat:
The A.V. Club called the third season The X-Files' "best season and maybe one of the greatest TV seasons of all time", noting it was consistent and "[swung] from strength to strength" between mythology and stand-alone episodes

Činjenica 10:
Citat:
drugo mjesto u 50 najboljih sf serija.

Činjenica 11:
Citat:
peto mjesto među 50 najboljih sf serija.

Činjenica 12:
Citat:
četvrto jesto među 100 najboljih

Činjenica 13:
26. mjesto najblje napisanih serija

Činjenica 14: - ovo su izabrali "We asked more than 2,800 industry people — including 779 actors, 365 producers and 268 directors, among others — to choose their favorite series of all time"
Citat:
drugo mjesto najboljih serija svih vremena.

Jel se ja slažem sa tom cjelokupnom listom? Naravo da ne, ali to ovdje nije bitno. Nisam bitan ja, niste bitni vi niti itko drugi. Bitan je status. Kao što se vidi po statusima među kritikom, X-Filesi su konstantno u top 5, top 10 što potvrđuje i dokazuje status kao jedne od najbojlih serija svih vremena. O utjecaju bolje da ne pričam. Za to imate knjige i knjige napisanih, akademskih radova zašto su Filesi najutjecajnija serija svih vremena. Rast interneta je svakako tu pomoglo, ali sreća je sastavni dio svega.

Filesi su osvojili sveukupno 5 zlatnih globusa. Dva za glumce i 3 za najbolju seriju godine. Samo je još Mad Menu uspjelo osvojiti tri zlatna globusa za najbolju serije godine.

Citat:
The X-Files: 10 Reasons Why It Ruled Our TV Screens

To celebrate this amazing milestone here are ten reasons why X-Files was, and still is, one of the best television shows ever aired.[/url]

Ja ovo radim iz principa jer znam da će nastaviti trolati. Kao što sam i napisao na prošloj stranici da je to jače od njih i da im je to cilj. Ovo uopće neće ni pogledati jer ih osporava i dokazuje ono što govorim. Status je tu  :najbolja:

Svidela mi se epizoda, do sad nismo imali ovakvu u celom opusu.
Do sada mi je najbolja epizoda Founder's Mutation, a najslabija My Struggle.  :om:
Meni recimo FM nije najbolja epizoda ove sezone, ali baš mi je drago kad nekome je jer je to samo još jedan dokaz različitosti u Filesima. Ima za svakoga ponešto.  :drugari

Dakle ja se samo predbilježavam na topic, prošli mjesec sam počeo sa serijom (jesam mlad ali serija je klasik - što je da je) i evo me na početku treće sezone. Navodno su najbolje epizode ispred mene. Jedva čekam  :volim

P.S. Jako cijenim IMDb i uvijek gledam ocjene serija/epizoda te mi smeta što je finale 9. sezone "The Truth" ocijenjeno s 8,5 a ne nekom kolosalnom ocjenom tipa 9,5 ali vidjet ćemo.

Vi uživajte s 10. sezonom do koje će meni trebati još malo da stignem ali evo seriju već obožavam te sam jako blizu lijepljenju "X"-a na prozor.
;)

Ma makni se imdb-a odmah. Vjeruj mi, mnogi zemljani ne shvaćaju kako imdb i slične stranice djeluju na vas. To je trend, trendovska stranica i potpuno nevažeća. I da Filesi ili Mućke imao savršenih 10/10 na toj stranici, prisralo bi mi se jer izbjegavam takve psihološke stranice gdje su ljudi ovisni o nekakvim ocjenama, a realno to subjektivni su jednako kao što smo svi mi. Drugo je kad govorimo o radu kamere, glumi, scenarij. Sve te stvari se relativno mogu objektivno odrediti, ali sveukupni dojam je na kraju subjektivan i izbjegavaj čim više. Čim si napisao da si zabrinut jer nešto ima takvu i takvu ocjenu, već psihološki djeluje na tebe. Nemaš kaj biti zabrinut. Boli te ona stvar što većina misli jer na kraju krajeva to je tvoje mišljenje i nevažno je hoće li se poklopiti sa manjinom ili većinom.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1203 : 18.02.2016. 00:49:54 »
Kako dobra epizoda jaooo uvjerljivo mi Najbolja u ovoj sezoni inace su mi tijekom ostatka serijala nekako najllsije bile one ep koje su bile vjerskog karaktera Ali ovo aaaa ne ne ma prejaka epizoda... I mulderkov trip HAHAHA HAHAHA rofl
Bilo je I smijesnih I dirljivih trenutaka ma pre pre epka potpuno Sam odusevljen

Poslano sa mog HTC Desire 320 koristeći Tapatalk


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1204 : 18.02.2016. 00:53:00 »
Evo poglddao promo za iducu epku dobro je mulderko pretpostavio sto bi se moglo dogoditi da sad ne spojlam... Al jos Sam pod dojmom prosle epizode tako da me trenutno I ne interesira toliko iduca ;D

Poslano sa mog HTC Desire 320 koristeći Tapatalk


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1205 : 18.02.2016. 01:21:18 »
Da, ni meni religijske nisu baš nešto iako mi je Revelations iz treće sezone jako dobra. Tamo je glumio http://www.imdb.com/name/nm0077720/ uglavnom su uvijek bile ozbiljne, a ova tu je fakat puno smijeha i suza. Eto, za svakoga ponešto.

Spoiler for Hiden:
reyesica se vraća u finalu.

Skinner je ovdje prejak kak maše s ručicama umro sam hahahahahhaha.
Spoiler for Hiden:

Bravo, Sarah http://munchkyn.com/tv-reviews/the-x-files-babylon/ uvijek odlične analize. Inače originalni Philes i pisac. Sjajne su joj kratke priče.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1206 : 18.02.2016. 09:17:19 »

Skinner je ovdje prejak kak maše s ručicama umro sam hahahahahhaha.
Spoiler for Hiden:


 rofl rofl rofl Znači nisam jedini , koji ih je primjetio .
I want to belive

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1207 : 18.02.2016. 13:07:49 »
evo prospavana noć, ali još uvijek sam pod dojmom ;D

što se tiče reyesice, znam da će se vratiti u ovoj sezoni pa eto dosad je nije bilo znači bit će u toj zadnjoj epizodi i tome se radujem meni su ona i doggett baš bili super, pogotovo u devetoj sezoni imali su mislim dvije ili tri epizode koje su se vrtile baš oko njih i te njihove veze koja malo sliči i na mulderkovu i scullyjevu, tak da se nadam da ćemo i doggetta vidjeti u novoj (11.) sezoni

inače ova agentica einstein ;D ne mogu se sjetiti gdje sam vidio tu glumicu već prije al opasno mi je išla na živce baš me nervirala no sad u filesima mi je bila dobra... al jaoooo kakva epizoda aaaa

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1208 : 18.02.2016. 13:18:39 »
Ja je pamtim u odlicnoj seriji Six Feet Under, dobra je glumica :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1209 : 18.02.2016. 13:21:03 »

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1210 : 18.02.2016. 13:47:27 »
Ja je pamtim u odlicnoj seriji Six Feet Under, dobra je glumica :)
Takođe, obožavao sam je u toj seriji. Drago mi je da je dobila ulogu u Dosijeu iks.

;D

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The X-Files
« Odgovor #1211 : 18.02.2016. 14:59:37 »
Razmisljao sam sta tacno fali ovoj sezoni i dosao sam do zakljucka da fali - misterija koja je bila zvijezda vodilja cijelom serijalu. Uzmite X-Files misteriju i dobicemo ovo sad sto gledamo. Nekome moze biti super,nekome vracanje na stare dobre dane, nego je pak razocaran, pogotovo jer sezona trajer samo 6 epizoda, neko se osjeca prevarenim.
Nisam ni odusevljen ni razocaran. sve je objasnjeno ranije, sad da stvaraju novu pricu nema se ni vremena ni prostora. Mislim da je i Carter toga svjestan, pa publici umjesto toga nudi malo zabave i za svakog ponesto.


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1212 : 18.02.2016. 17:18:01 »
         Nedostaje povezanost sa glavnim likovima; to je moj osnovni problem dok gledam ove nove epizode. Ta povezanost o kojoj govorim, imaju je samo pravi fanovi, koje interesuju ova dva glavna lika. Ja sam potpuno ravnodušan dok ih gledam, ne zanimaju me njihovi životi uopšte. To je skoro kao da, nakon 15 ili više godina, sretneš nekoga iz školskih dana, i sad bi kao trebalo da si odjednom jako zainteresovan i postavljaš mu mnoga pitanja vezana za njegov život, što je gotovo uvijek licemjerstvo... I sama činjenica da se radi o samo šest epizoda, dodatno pogoršava utisak dok gledam. Početak epizode (četvrte, a mslim da je tako bilo i sa drugom) me podsjetio odmah na Fringe, jer je moje sjećanje na tu seriju neuporedivo svježije nego na X-files, takođe i povezanost sa likovima mnogo jača, i pošto mi ona padne na um i sjetim se kako je izgledala, ovo mi onda izgleda nekako kao neka šala, neozbiljno, nekvalitetno, u odnosu na Fringe. Dakle, znam da nije ok porediti, ja to ni ne radim, nego samo pričam o osjećaju dok gledam. Previše je ovo rađeno za velike fanove da bi novi stigli da uživaju. Mislim, mogu se oni zabaviti nekom epizodom i da im ona bude zanimljiva, ali to je samo kratka vožnja koja neće ostati ni u kakvom posebnom pamćenju; vožnja nakon koje nećeš ostati još da sjediš u autu, dok ti se slegne utisak, pa tek onda izaći, nego ćeš odmah otvoriti vrata i ići što dalje od vozila... Četvrta epizoda je u suštini dobro urađena. Neke scene su mi se baš svidjele, posebno mislim na onu kad Smećar ubija onu ženu u kući; svidjelo mi se zbog načina snimanja i muzike. Ali scena sa majkom od Skali je za mene skroz loša. Previše često imam osjećaj da se glumci obraćaju direktno nama, a ne da razgovaraju međusobno. I uopšteno je prejak osjećaj da su sve ovo odradili radi fanova. Recimo, u jednom trenutku Skali sjedi u autu, u suzama, a minut kasnije izvode neku foru da nas nasmiju... dakle, ne leži... I onda ubace super scenu sa onim umjetnikom na kraju.
 

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1213 : 18.02.2016. 19:54:19 »
kad gledam ovu sezonu filesa više nisam siguran da želim novu sezonu deadwooda ili carnivalea.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1214 : 19.02.2016. 01:13:44 »
Dobre su mi bile prethodne epizode ali ova mi je losa. Prvo ne znam sta ce ovaj manekencic u seriju. Nisu se valjda zabrinuli za gledanost kada su snimali? Ne snima se nastavak bilo cega nego X-files. Samim pojavljivanjem serije posle tolko godine gledanost mora biti velika, sledeca sezona ce pokazati kolko su dobili novih gledaoca, fanovi ce uvek ostati uz ovu seriju.
Nema bas taj smek iz '90 definitivno, oseti se u ovih 5 epizoda da zele da prilagode novoj publici. Sto je i razumljivo jer danas zivimo u vremenu gde je statistika najbitnija.

Nesto sto mi smeta jeste sto mi DD deluje da se svo vreme sprda, kao da nikada nije izasao iz Kalifornikacije i izlecio od seksualne zavisnosti pa mi je iz tih razloga najbolje legla druga i ova epizoda, kada je dobio priliku da se pokaze ono sto najvise voli i bude ON  ;D. Kada izgovara recenicu imam utisak kao da treba da usledi sitcom smeh u pozadini. Ne u svakoj sceni ali vecina.
Za razliku od Skali koja je ozbiljnije shvatila nastavak.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1215 : 19.02.2016. 01:15:57 »
Mislio sam na trecu epizodu.

p.s. ako ste vec izbacili edit stavite da traje do par min i posle da se ne dozvoli editovanje poruka a ne ovako da trenutno ne moze vise da se edituje.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The X-Files
« Odgovor #1216 : 19.02.2016. 10:49:53 »
Nesto sto mi smeta jeste sto mi DD deluje da se svo vreme sprda, kao da nikada nije izasao iz Kalifornikacije i izlecio od seksualne zavisnosti pa mi je iz tih razloga najbolje legla druga i ova epizoda, kada je dobio priliku da se pokaze ono sto najvise voli i bude ON  ;D. Kada izgovara recenicu imam utisak kao da treba da usledi sitcom smeh u pozadini. Ne u svakoj sceni ali vecina.
Za razliku od Skali koja je ozbiljnije shvatila nastavak.

I meni se nekako čini da cijelo vrijeme gledam Henka Moodyja zaposlenog u nastavku X-Filesa. Tako nekako. I u 5. epizodi je stvar eskalirala. Samo sam čekala da još i zaskiči Motha'Fuckaaaa'...  ;D
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Nneemmaanjnjaa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1217 : 19.02.2016. 15:51:43 »
Mozda i previse ocekujemo, ali kad ogledam epizodu, zaboravim je u roku minut. :(

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The X-Files
« Odgovor #1218 : 20.02.2016. 01:27:06 »
Mozda i previse ocekujemo, ali kad ogledam epizodu, zaboravim je u roku minut. :(

ili u pola epizode okrenem se prema laptopu i skroz zaboravim da jos traje.. nije da mi se ne svidja, nego jednostavno mi ne drzi paznju

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1219 : 20.02.2016. 01:48:46 »
Dobre su mi bile prethodne epizode ali ova mi je losa. Prvo ne znam sta ce ovaj manekencic u seriju. Nisu se valjda zabrinuli za gledanost kada su snimali? Ne snima se nastavak bilo cega nego X-files. Samim pojavljivanjem serije posle tolko godine gledanost mora biti velika, sledeca sezona ce pokazati kolko su dobili novih gledaoca, fanovi ce uvek ostati uz ovu seriju.
Nema bas taj smek iz '90 definitivno, oseti se u ovih 5 epizoda da zele da prilagode novoj publici. Sto je i razumljivo jer danas zivimo u vremenu gde je statistika najbitnija.

Nesto sto mi smeta jeste sto mi DD deluje da se svo vreme sprda, kao da nikada nije izasao iz Kalifornikacije i izlecio od seksualne zavisnosti pa mi je iz tih razloga najbolje legla druga i ova epizoda, kada je dobio priliku da se pokaze ono sto najvise voli i bude ON  ;D. Kada izgovara recenicu imam utisak kao da treba da usledi sitcom smeh u pozadini. Ne u svakoj sceni ali vecina.
Za razliku od Skali koja je ozbiljnije shvatila nastavak.

Pa Duchovny je uvijek takav bio to jest Mulder u originalnoj seriji ima kako to ameri zovu dry humour. U svakoj epizodi je imao neke smiješne one linere. Kad je DD postao Hank Moody, donio je dosta Muldera u njega. Samo je Hank partijao, drogirao se, ali Mulder je uvijek imao humor, one linere, posvećenost poslu, entuzijazam. I to ne govorim samo o onim humorističnim epizodama iz originalne serije već i onim najozbiljnijim. Uvijek je morao ubaciti neku šalu.

Jebiga, 2016. je godina. I ja bih volio da neka današnja serija može dočarati onu atmosferu 90-ih, ali to je nemoguće. Ne mogu izbaciti sve one laptope u seriju, sve one glupave velike mobitele (drago mi je da ih ne koristim) samo nokia još uvijek one stare jer mi ne trebaju ovi ogromni ne zamaram se sa trendom + sva ostala tehnologija. I još računaj da je ova sezona snimana sa digitalnom kamerom što ti isto daje razliku + snimali su na ljeto i baš to ljeto je bilo najtoplije unazad 10-ak godina.

A originalna serija, tih prvih 5 sezona u Vanceouveru su snimali na jesen. Vjerujem da će tako napraviti i sad za 11. sezonu. Još se Vince vrati i to je to.

Nova scena iz finala  :)
Spoiler for Hiden:

A ovo sam već pogledao nebrojeno puta. Remek djelo od epizode i jedna od omijenijih scena iz nove sezone. Kako su dobro pogodili.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1220 : 20.02.2016. 14:02:43 »
Meni se ne svidja ova epizoda...10x5...Ne volim da generalizujem stvari..ali ovo sa islamistima mi je stvarno bzvz...to je preraslo u fobiju u Americi...Ok,kritikuje se americko drustvo u sv.epizodi...Ima nekoliko dobrih dijaloga,koji su mi se svideli...ali se i propagira Uber ili transrodnost...Malo mi je pateticno to hodanje po zici,po ivici...a tice se odnosa izmedju Moldera i Skali...Non stop se implicira da tu postoji nesto vise..a nikako da vidimo to vise..te se drze za ruke,te iskazuju osecanja jedno prema drugome...a nikako da vidimo to konkretno...pa mi stoga nekad deluju kao osnovna skola na ekskurziji..

Fali to nesto od starog shmeka...iako nisam hc fan...ali osecam taj nedostatak...Kad su se pojavili pre 20 i kusur godina,sve je to bilo novo,misterija...zataskavanje dokaza,Vlada SAD-a,razne kreature...ili nam je barem prikazano o prvi put na takav nacin..sve je to imalo neki shmek...U medjuvremenu smo odrasli uz internet...citali o tim teorijama...nista vise ne moze da nas tek tako iznenadi i shokira na neki nacin...
Molder je stvarno znao da nam docara zaludjenost raznim teorijama...a ovde mi je previse nekako mlak...Skali mi ipak bolje glumi u ovoj sezoni.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1221 : 22.02.2016. 11:07:48 »
Krenuo da gledam seriju pa dokle doguram; slučajno se pogodilo u isto vreme sa izlaskom novih epizoda  :)


Bolje je nego što sam očekivao, barem sada u početku. Odmah u prvoj sam bio kupljen, jurnjava kroz šumu, jeziva muzika, ma baš dobro i atmosferično.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1222 : 22.02.2016. 12:46:56 »
Citat:
Pa Duchovny je uvijek takav bio to jest Mulder u originalnoj seriji ima kako to ameri zovu dry humour. U svakoj epizodi je imao neke smiješne one linere. Kad je DD postao Hank Moody, donio je dosta Muldera u njega. Samo je Hank partijao, drogirao se, ali Mulder je uvijek imao humor, one linere, posvećenost poslu, entuzijazam. I to ne govorim samo o onim humorističnim epizodama iz originalne serije već i onim najozbiljnijim. Uvijek je morao ubaciti neku šalu.

Razumem tacno o cemu pricas ali ovde mi deluje da nije prisutan u potpunosti, ekspresija lica mu nije sa onim sto izgovara kao ni emocije koje treba da se unesu u datu scenu (ako izuzmemo neku ironiju, sarkazam,...). To je moj utisak, mislim da moze mnogo bolje od ovoga tj. ne da moze nego je mogao. Zasto je sada ovde takav, mozda se samo teze prilagodjava.

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: The X-Files
« Odgovor #1223 : 22.02.2016. 14:47:36 »
Meni nije jasna "histerija" koja je prisutna i ovde i na stranim sajtovima/forumima a dolazi od strane fanova (kako se to danas moderno kaze za obozavaoce...). "Histerija" koja se ogleda u odsustvu bilo kakvog realnog pristupa gledanju a narocito komentarisanju. Gledanje pominjem samo zato sto je komentarisanje ocigledno rezultat.

Ok, verujem da nema coveka koji ne shvata koliko je The X-Files bila serija i realno dobra i realno osnova za mnoge stvari sto se tice umetnosti (filmske) ali i pristupa tematici u realnom pa i naucnom svetu i zivotu uopste. I tu se svi slazu. Ali mistifikovanje u toj meri da se glorifikuju nebuloze, gluposti i ono sto ne valja je besmisleno. Prosto je nepotrebno, vrlo ruzi celu pricu.

Ovo sada sto nazivamo deseta sezona je sve, moze biti sve samo to nije. Niti je nastavak u pravom smislu niti moze to biti. Posle toliko godina je bespredmetno nastojanje da se ovo sada predstavi kao nesto sto je deo originalnog serijala.

I sami autori su na najbolji moguci nacin odgovorili nastojanju "publike" da se uradi nastavak, okupi ista ekipa, snima, dogadja... Prve dve epizode su bukvalno odgovor svima kako stoje stvari. Oboje glavnih protagonista deluju tacno onako kako treba, neodgovorno, povrsno, nezainteresovano, losa montaza je u stvari tacno ono sto su hteli da pokazu. Jer, sama fotografija, kadriranje, kostim, scena, produkcija, post produkcija, FX, kompletna gluma, pristup... sve je savrseno u okvirima danasnjice po svim pitanjima tehnickog karaktera. I to je to. Sve ostalo pokazuje autoski odgovor koji su hteli i pokazali a mogli su i da objasne recima "zato sto ste Vi to trazili". Nista vise od toga.

Ni jednu jedninu epizodu originalne serije nisam propusti, gledajuci i uzivajuci i u reorizama (tada je samo tako i moglo da se gleda...). Desavalo se da odlozim neke stvari da bih na miru kod sovje kuce pogledao epizodu, cesto. I to je to. Ostala je u secanju kao nesto nezaboravno i vredno pamcenja. Bez komentara. Ovo sada, pa gleda se jer je kratko, nece dugo da traje a namenski je uradjeno. Laka zabava i nista vise.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1224 : 22.02.2016. 15:37:15 »
10. sezona je odlično gledana i prihvaćena i najvažnije fanovi su sretni i zadovoljni.

http://www.telegram.hr/zivot/tv-recenzija-mire-para-pogledao-sam-x-files-i-neopisivo-sam-sretan/

Citat:
Međutim, treći nastavak, nipošto nije trebalo propustiti. To je, bez pretjerivanja, bilo nešto najbolje što se pojavilo na TV-u još od Bagina intervjua sa Sanaderom, pa smo se s pravom zapitali jesu li izvanzemaljci možda ipak onog datuma kolonizirali naš planet, ali umjesto da ga unište – počeli su se baviti pisanjem scenarija? Nije, naime, moguće da je nešto tako kvalitetno napisano na ovom planetu…

Bio je to, ne mogu to dovoljno istaknuti, prekrasan spoj onih fantastičnih, natprirodnih i neobjašnjivih epizoda s onim klasičnim koje su proslavile tu posebnu FBI-jevu jedinicu. U tih sat vremena imali smo sve ono zbog čega volimo tu seriju; od čudovišta, mrtvih, malog mističnog mjesta, referenci na stare epizode i nekoliko Mulderovih pošalica,
Spoiler for Hiden:
pa sve do genijalnog zaokreta u kojemu se ispostavi da se nije čovjek pretvorio u čudovište kako se cijelo vrijeme pretpostavljalo, nego čudovište u čovjeka.

U jednom trenutku to čudovište – koje se dakle, preobrazilo u čovjeka – prepričava što je radilo tog dana i spomene, onako usput, da je spavao sa Scully, a kada Mulder izrazi svoje sumnje u to, čudovište mu odmah prizna da otkako se pretvorilo u čovjeka ima snažan nagon da laže o svom seksualnom životu. Nabraja, nadalje, i druge nuspojave koje mu je to donijelo poput zavaravanja samog sebe da će napisati roman ili, štajaznam, potrebe da po cijele dane gleda porniće…



Hahahaha od Bage i Sanadera. To je 10-ka godina. Tako je i meni negdje. Remek djelo, fantazija

Inače, danas mnogo znanstvenika ima dogovoreno zajedničko gledanje po različitim instituticijama i rekli su da su jako zadovoljno sa sezonom. U University of Maryland Anne Simon (znanstvenica koja je radila na seriji) će zajedno gledati sa svojim kolegama i studentima  ;D

https://twitter.com/Annealiz1/status/701386391280885760

400  ;D ludilooo. Nadam se da imaju mjesta. Tako se voli serija i fandom.

EDIT:

Ogroman spoiler za finale pa tko želi odmah pročitati ili pričekati još jedan dan na epizodu. Upozorio sam vas
Spoiler for Hiden:
Reyesica radi sa Smoking Manom.

@Dersu, samo bolje i bolje. U prvih 6 sezona ćeš uživati uvjeren sam  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 22.02.2016. 15:42:40 Mulder »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1225 : 22.02.2016. 16:46:10 »
štaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa???

Spoiler for Hiden:
radi s njim??  :o :o

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1226 : 22.02.2016. 17:34:03 »
Spoiler for Hiden:
Ne znam jel radi prljave poslove, ali ono što sto posto znam je da su je zvali nakon što su ga pogodili sa projektilom i od tog trenutka je šutila te po svemu sudeći on ju je uzeo pod svoje.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1227 : 22.02.2016. 17:51:31 »
Spoiler for Hiden:
ne mogu vjerovati da bi radila nešto loše, nije bila uopće kao onaj lik bivše mulderkove (partnerice od jeffreya), da je ona negativac stvarno bi mi bio veliki veliki šok

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1228 : 22.02.2016. 18:05:13 »
Spoiler for Hiden:
I meni bi bio prevelik šok ako se ispostavi da je zbilja negativac jer ne djeluje tako. Nadam se da ima dobar razlog zašto bi to napravila makar stvarno ne znam kakav bi to razlog bio. Možda ju je nekako potkupio ili nešto. Možda obećao neke stvari. Možda je imala ogromnih privatnih problema. Svašta može.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1229 : 22.02.2016. 18:13:23 »
Spoiler for Hiden:
dok sam pisao prošli post jedino što mi je palo na pamet da je postala supervojnik makar njih se ne spominje baš u ovoj sezoni nije ih bilo pa ne znam, al stvarno mi nema logike još smo je upoznali i privatno i njenu vezu sa doggettom, i stvarno ne liči kao taj tip da bi mogla biti negativac, stvarno ne znam