Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318551 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1170 : 10.02.2016. 17:29:48 »
najfake scena ove sezone ( ne samo x filesa ) je kada "plastična vrećica" slini nad umirućom majkom, podigne obrvu i u pola glasa zajeca :facepalm :facepalm :facepalm , pazeći da joj fake suze ne otope 3cm debelu šminku. rofl rofl rofl rofl . "horatio caine" je vulkan prirodnih emocija.
bit će ove godine berba malina
 

Očito je da ga provociraš... Ako želiš sudjelovati u radu foruma dobrodošao si, a ako nastaviš s provociranjem oprostit ćemo se.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1171 : 10.02.2016. 17:31:50 »
I završni dokaz

Što se tiče Gilly. Nema tu botoxa već perika koja ju užasno boli. Kosa joj je počela otpadati od silnog bojanja i preporučili su joj periku. Znao bi svatko da nema botoksa da se malo prati njezini intervjuji. Crte lica https://static-secure.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2015/2/9/1423495532288/ec57e468-41eb-4887-b0bf-6edadf1baaee-1020x612.jpeg - https://pbs.twimg.com/media/B6xNuseCIAALEaE.jpg

Kao što se vidi, crte lica su tu, podočnjaci što dokazuje da nema govora o botoksu već jednostavno su je uglancali i to je to. Plus smršavila je i to je pridonijeilo nešto duljem licu. Gilly ima 46 godina, izgleda fantastično. Cijenjena je, nagrađivana za svoje uloge i to je jedino važno.

Tko i dalje nešto govori ovo što govori thrgovi, smatrat ću ga šovinistom i posebno ću se potrudit da poduzmem nešto u vezi kleveta i laži jer se može. Divan je zakon zbog čega se sve može tužiti na sudu  ;D divota. Over and out.

Offline Nneemmaanjnjaa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1172 : 10.02.2016. 18:11:01 »
Odkad je najavljeno da ce biti snimanje opet "The X-Files"-a, ko malo dete sam bio srecan. :) Mada, sad su mi emocije podeljene. Nekako kao da nesto fali, ne mogu to opisati bas. Mada, ima i onaj osecaj sto su samo 6 epizoda, pa te bace u bedak malo. Kao da su u fazonu "ajde da snimimo zbog stare slave". Ali se gleda i opet ceka svaka epizoda. Sto se tice Skali i botoksa, iskreno deluje nekako vestacki. Ali kad je clan Mulder postavio fotografije sto nisu iz serije, tu mi deluje prirodno.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1173 : 10.02.2016. 18:17:42 »
najfake scena ove sezone ( ne samo x filesa ) je kada "plastična vrećica" slini nad umirućom majkom, podigne obrvu i u pola glasa zajeca :facepalm :facepalm :facepalm , pazeći da joj fake suze ne otope 3cm debelu šminku. rofl rofl rofl rofl . "horatio caine" je vulkan prirodnih emocija.
bit će ove godine berba malina
 

Očito je da ga provociraš... Ako želiš sudjelovati u radu foruma dobrodošao si, a ako nastaviš s provociranjem oprostit ćemo se.

primio na znanje. više neću spominjati scully i očite stvari oko nje zbog poštivanja prema prijevodima-online. inače ovdje je isprovociran samo jedan član koji zatrpava forum "plaćenim oglasima" i reži na svako drugačije mišljenje.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1174 : 10.02.2016. 18:21:40 »
što se tiče odnosa gledanosti i kvalitete ove sezone da navedem što je Leone Glembay rekao Alojziju Silberbrandtu:
"Nikakve cifre neće me uvjeriti da je barunica dobrotvor..."

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1175 : 10.02.2016. 23:24:43 »
Odkad je najavljeno da ce biti snimanje opet "The X-Files"-a, ko malo dete sam bio srecan. :) Mada, sad su mi emocije podeljene. Nekako kao da nesto fali, ne mogu to opisati bas. Mada, ima i onaj osecaj sto su samo 6 epizoda, pa te bace u bedak malo. Kao da su u fazonu "ajde da snimimo zbog stare slave". Ali se gleda i opet ceka svaka epizoda. Sto se tice Skali i botoksa, iskreno deluje nekako vestacki. Ali kad je clan Mulder postavio fotografije sto nisu iz serije, tu mi deluje prirodno.
:majstore

O tome se i radi. Scully je fikcijski lik. Gilly je pa... stvarna osoba. Ne zaboravi da nosi periku zbog koje ne može sve raditi što bi htjela, a kao što si i sam skužio po ovim slikama, a možeš i sam još provjerit njezine slike iz prošle/ove godine, intervjuje. Totalno druga žena, drugi izgled sa predivnim borama, crtama lica. Prirodno i dokazano  ;)

https://www.facebook.com/disclosetv/videos/10154078820815628/  ;D čista istina.

http://www.stopthecrime.net/945938_470391326392829_674370264_n.jpg

I sretan rođendan Vinceu  :D  talasi


Došao kao fan raditi na seriju, ostvario sve snove i zadržao se šest godina. Dao nam jedne od najboljhi epizoda. Breaking Bad ne bi postojao bez Filesa. Jedva čekam da dođe za 11. sezonu. Barem jednu epizodu da napiše.


Citat:
Man, it was weirdly shattering to see these two looking so young, and I believe it was the first time we really saw how much Mulder truly loved his partner. And again, what a lot of people may not remember about The X-Files was how emotional it could be. Yes, the series was horrifying more often than not, and occasionally very wacky and hilarious, but it also brought us some of the saddest, richest emotional storytelling on television. There is a reason people fell head over heels for this show, and these kinds of episodes were a big reason why. This episode was very much part of that tradition.
http://www.tv.com/shows/the-xfiles/community/post/the-x-files-season-10-episode-4-home-again-photo-recap-review-145497509888/?fullstory=1  dobar-poso
« Zadnja izmjena: 10.02.2016. 23:31:25 Mulder »

Offline belushi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • Ja još uvek nisam glasao!!!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1176 : 10.02.2016. 23:53:56 »
Nekako kao da nesto fali, ne mogu to opisati bas.
Fali VREME. Pre dvadeset i kusur godina kad je krenuo Dosije X, gutao sam svaku epizodu do kraja serije. Efekti, likovi, vanzemaljci, stvorenja, sve je to za mene bilo novo, dotad nevidjeno, upecatljivo. A potom smo gledali more SF serija koje su pokusavale da se priblize sa manje ili vise uspeha. Mislim da sam se zasitio toga i da mi sve izgleda vec vidjeno sa boljim ili losijim efektima. Nisu oni krivi, trude se. Treca epizoda se izdvaja, iznenadila me. Mislim da se ono odusevljenje sa kojim sam onda docekivao i gledao svaku epizodu Dosijea X, bar za mene, nece nikad vise ponoviti. Mozda je u pitanju zivotno doba i mentalna pohabanost, ko ce ga znati.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1178 : 11.02.2016. 06:56:34 »
Odkad je najavljeno da ce biti snimanje opet "The X-Files"-a, ko malo dete sam bio srecan. :) Mada, sad su mi emocije podeljene. Nekako kao da nesto fali, ne mogu to opisati bas. Mada, ima i onaj osecaj sto su samo 6 epizoda, pa te bace u bedak malo. Kao da su u fazonu "ajde da snimimo zbog stare slave". Ali se gleda i opet ceka svaka epizoda. Sto se tice Skali i botoksa, iskreno deluje nekako vestacki. Ali kad je clan Mulder postavio fotografije sto nisu iz serije, tu mi deluje prirodno.

ne vjeruj onima koji kažu da vjeruješ njima, a ne vlastitim očima

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1179 : 11.02.2016. 07:09:13 »
Nekako kao da nesto fali, ne mogu to opisati bas.
Fali VREME. Pre dvadeset i kusur godina kad je krenuo Dosije X, gutao sam svaku epizodu do kraja serije. Efekti, likovi, vanzemaljci, stvorenja, sve je to za mene bilo novo, dotad nevidjeno, upecatljivo. A potom smo gledali more SF serija koje su pokusavale da se priblize sa manje ili vise uspeha. Mislim da sam se zasitio toga i da mi sve izgleda vec vidjeno sa boljim ili losijim efektima. Nisu oni krivi, trude se. Treca epizoda se izdvaja, iznenadila me. Mislim da se ono odusevljenje sa kojim sam onda docekivao i gledao svaku epizodu Dosijea X, bar za mene, nece nikad vise ponoviti. Mozda je u pitanju zivotno doba i mentalna pohabanost, ko ce ga znati.

bravo
više nismo nezreli klinci kojima možeš prodavati rog za svijeću. danas se "ne bojimo" reći "bobu bob, popu pop", a carteru da je "fulao ceo fudbal", ma koliko ga ( cartera ) cijenili. to znači growing up , a carteru vjerojatno trebaju "nove pločice u bazenu", pa je računao na: little help of my f(andoms)riends.
zato i imamo ovu zbrkanu sezonu. ( kratka je jel "bazen" nije olimpijski )

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1180 : 11.02.2016. 10:23:30 »
Da se razumemo, da bilo koja druga serija, znaci bilo koja, na bilo kojoj mrezi ili sa bilo kojom glumackom postavom napravi ovako nesto, to niko ne bi gledao. Svi bi ih ispljuvali kao sto i prolazi vecina ovakvih serija.
Ali ovo su Filesi, i imaju vec neko ime iza sebe. Tada su bili ikone svog vremena. Danas ako pogledas i starije epizode shvatis da ni tada Filesi nisu bili ne znam koliko kvalitetna serija, ali je dosta ljudi odraslo uz njih i kao takvi su nam veoma dragi. U podsvesti niko ne zeli da pokvari tu sliku o njima.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1181 : 11.02.2016. 10:50:19 »
Danas ako pogledas i starije epizode shvatis da ni tada Filesi nisu bili ne znam koliko kvalitetna serija, ali je dosta ljudi odraslo uz njih i kao takvi su nam veoma dragi. U podsvesti niko ne zeli da pokvari tu sliku o njima.

Svašta ću ja ovdje još čuti  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1182 : 11.02.2016. 10:54:58 »
Ali to je stvarno tako. Ja kao obozavalac Filesa nemam problem to da priznam. Ali i pored toga oni funkcionisu na svoj nacin, i kao takvi su postigli nesto veliko.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1183 : 11.02.2016. 12:33:48 »
Da se razumemo, da bilo koja druga serija, znaci bilo koja, na bilo kojoj mrezi ili sa bilo kojom glumackom postavom napravi ovako nesto, to niko ne bi gledao. Svi bi ih ispljuvali kao sto i prolazi vecina ovakvih serija.
Ali ovo su Filesi, i imaju vec neko ime iza sebe. Tada su bili ikone svog vremena. Danas ako pogledas i starije epizode shvatis da ni tada Filesi nisu bili ne znam koliko kvalitetna serija, ali je dosta ljudi odraslo uz njih i kao takvi su nam veoma dragi. U podsvesti niko ne zeli da pokvari tu sliku o njima.

više volimo filese nego što oni vrijede.
najveća im je vrijednost sama ideja, najdraži su mi bili dok sam mislio da im se samo ja "divim do imbecilnosti"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1184 : 11.02.2016. 12:50:35 »
Danas ako pogledas i starije epizode shvatis da ni tada Filesi nisu bili ne znam koliko kvalitetna serija, ali je dosta ljudi odraslo uz njih i kao takvi su nam veoma dragi. U podsvesti niko ne zeli da pokvari tu sliku o njima.

Svašta ću ja ovdje još čuti  :)
Izmišlja čovjek, a vidim zajedno trolaju. Sad se kao svodi na odrastanje. Koji argumenti. Odrastao sam na mućkama pa je vjerojatno i  ta serija danas ništa posebno. Logika je ovdje  ti_si_Bog

Filesi kod kritike ima status kao jedna od najboljih serija svih vremena. Nema niti jedna druga serija u povijesti sa toliko odličnih sezona. Ovdje govorim o statusima, a ne o osobnim ukusima. Pošto su Filesi najutjecajnija serija na modernu televiziju. Umjesto da trolaju, mogli bi malo pročitati knjige i knjige koje su se pisale o tome, ali naravno da nećete jer je to vama cilj da radite raskol. Koliko se samo starih epizoda samtra među najboljima ikada od strane kritike bolje da ne govorim. A da ne pričam o grupi pisaca kakvu niti jedna druga serija nije imala i što su oni danas sve napravili sa ostalim serijama. Kumovi su isto ništa posebno filmovi. Odrastao sam na njima  rofl rofl rofl rofl rofl

Status: jedna od najboljih serija svih vremena. Sve ostalo je mlaćenje prazne slame.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1185 : 11.02.2016. 13:10:47 »
Ne mogu Filesi da se uporede sa Kumom, prilicno si omasio sad. I zao mi je ako ostavljam utisak da ovde trolujem, nadam se da sam svojim pisanjem ukazao suprotno, ali ako je tako izvinjavam se. To mi uopste nije namera.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1186 : 11.02.2016. 13:32:39 »
Idemo malo o statusu među kritikom. Sad će biti jedini cilj rušiti mitove od vas trolova pošto znam da to jeste jer konstantno širite laži, a modus operandi vam je identičan.

Činjenica 1:
Citat:
The X-Files received positive reviews from television critics, with many calling it one of the best series that aired on American television in the 1990s.

Činjenica 2:
Citat:
British newspaper The Independent called the show "one of the greatest cult shows in modern television."

Činjenica 3:
Citat:
Entertainment Weekly listed the show at #4 in the "25 Best Cult TV Shows from the Past 25 Years,"

Činjenica 4:
Citat:
In 2004 and 2007, The X-Files ranked #2 on TV Guide's "Top Cult Shows Ever"

Činjenica 5:
Citat:
In 1997, the episodes "Clyde Bruckman's Final Repose" and "Small Potatoes" respectively ranked #10 and #72 on "TV Guide's 100 Greatest Episodes of All Time.

S time da se i The Post Modern prometheus nalazi na top listama najboljih epizoda.

Činjenica 6:
Citat:
In 2013, TV Guide included it in its list of the "60 Greatest Dramas of All Time"[197] and ranked it at #25 on their list of the "60 Best Series of All Time"

Činjenica 7:
Citat:
Empire magazine ranked The X-Files ninth best TV show in history, further claiming that the best episode was the third season entry "Jose Chung's From Outer Space".

Činjenica 8:
Citat:
According to The Guardian, MediaDNA research discovered that The X-Files was on top of the list of the most innovative TV brands.

Činjenica 9:
Citat:
The A.V. Club called the third season The X-Files' "best season and maybe one of the greatest TV seasons of all time", noting it was consistent and "[swung] from strength to strength" between mythology and stand-alone episodes

Činjenica 10:
Citat:
drugo mjesto u 50 najboljih sf serija.

Činjenica 11:
Citat:
peto mjesto među 50 najboljih sf serija.

Činjenica 12:
Citat:
četvrto jesto među 100 najboljih

Činjenica 13:
26. mjesto najblje napisanih serija

Činjenica 14: - ovo su izabrali "We asked more than 2,800 industry people — including 779 actors, 365 producers and 268 directors, among others — to choose their favorite series of all time"
Citat:
drugo mjesto najboljih serija svih vremena.

Jel se ja slažem sa tom cjelokupnom listom? Naravo da ne, ali to ovdje nije bitno. Nisam bitan ja, niste bitni vi niti itko drugi. Bitan je status. Kao što se vidi po statusima među kritikom, X-Filesi su konstantno u top 5, top 10 što potvrđuje i dokazuje status kao jedne od najbojlih serija svih vremena. O utjecaju bolje da ne pričam. Za to imate knjige i knjige napisanih, akademskih radova zašto su Filesi najutjecajnija serija svih vremena. Rast interneta je svakako tu pomoglo, ali sreća je sastavni dio svega.

Filesi su osvojili sveukupno 5 zlatnih globusa. Dva za glumce i 3 za najbolju seriju godine. Samo je još Mad Menu uspjelo osvojiti tri zlatna globusa za najbolju serije godine.

Citat:
The X-Files: 10 Reasons Why It Ruled Our TV Screens

To celebrate this amazing milestone here are ten reasons why X-Files was, and still is, one of the best television shows ever aired.[/url]

Ja ovo radim iz principa jer znam da će nastaviti trolati. Kao što sam i napisao na prošloj stranici da je to jače od njih i da im je to cilj. Ovo uopće neće ni pogledati jer ih osporava i dokazuje ono što govorim. Status je tu  :najbolja:

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1187 : 11.02.2016. 13:34:59 »
 clapp clapp clapp clapp clapp clapp

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1188 : 11.02.2016. 13:43:59 »
Da se razumemo, da bilo koja druga serija, znaci bilo koja, na bilo kojoj mrezi ili sa bilo kojom glumackom postavom napravi ovako nesto, to niko ne bi gledao. Svi bi ih ispljuvali kao sto i prolazi vecina ovakvih serija.
Ali ovo su Filesi, i imaju vec neko ime iza sebe. Tada su bili ikone svog vremena. Danas ako pogledas i starije epizode shvatis da ni tada Filesi nisu bili ne znam koliko kvalitetna serija, ali je dosta ljudi odraslo uz njih i kao takvi su nam veoma dragi. U podsvesti niko ne zeli da pokvari tu sliku o njima.

više volimo filese nego što oni vrijede.
najveća im je vrijednost sama ideja, najdraži su mi bili dok sam mislio da im se samo ja "divim do imbecilnosti"

Lepo si ovo rekao. Bili su revolucija u svom periodu, i zasluzuju ime koje su stekli.

Jos da napisem ovo i zatvaram diskusiju na ovu temu sa moje strane, tj. necu pisati da ne ispadne da trolujem ili nesto drugo. Ne mogu Filesi nikako da budu medju najboljim serijama svih vremena. Nije to sirok pojam, vec uzak krug televizijskih remek dela, narocito ako uzmemo u obzir sta danas televizija predstavlja. Filesi su obelezili jednu epohu i imaju jednu od najvecih fan bazi ali reci da su medju najkvalitetnijima je prilicno subjektivno i laicki. Ali i to mi ne smeta. Uzivam citajuci o svemu sto se pise. Ali ne uzivam u tome da se napadaju ljudi zbog razlicitog misljenja.
Morate malo spustiti loptu. Hiljadu ljudi, hiljadu misljenja. Znaci, i ako neko napise kritiku na nesto sto se vama dopada, nije u redu da se odmah skace i napada. Neko voli ovo neko voli ono, i to je to.

Edit: Entertainment Weekly nije stavio Filese na 4. mesto svih vremena, vec The Prisoners. Ne znam odakle uopste taj podatak. Ostalo nisam proveravao. Ali ni to nije bitno, jer ovo sto si izneo nije relevantno. Top liste nisu relevantne kao ni smajlovi koje stavljas. Ok je da volis nesto, ali da budes ovoliko naporan nije. Ponavljam, necu siriti dalju diskusiju na ovu temu. Toliko.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The X-Files
« Odgovor #1189 : 11.02.2016. 13:45:06 »
Tema je do daljnjeg zaključana!

Nisam lud, majka me testirala!

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: The X-Files
« Odgovor #1190 : 16.02.2016. 01:06:56 »
Nadam se da ste se ohladili.
Tema je otvorena jer večeras izlazi nova epizoda. Svaka sljedeća provokacija, reagiranje na provokacije i nepotrebne rasprave rezultirat će puno strožim kaznama.

Molim vas, budite razumni ljudi i poštujte mišljenja jedni drugih i razgovarajte o seriji.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1191 : 16.02.2016. 03:26:49 »
Pogledh "Babylon".
Losa epizoda, rekao bih sramno losa. Prva epizoda ove sezone kod koje mi se bas nista nije dopalo. Potpuno razbacano sa duboko dosadnim scenama. Jos me i stream zezao, tako da sam potpuno razocaran.
Bez uvijanja, ovakvo nesto bi mozda i bilo prihvatljivo da sezona ima bar desetak epizoda, ali posto nema, nema ni smisla. Povrh toga, nastup Duchovny i Gillian je bio nedovoljno uverljiv i los. Jos na kraju svega Lumineers, neverovatno.

Gledajuci Filese osecao sam se kao da gledam Grays Anatomy.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1192 : 16.02.2016. 05:46:31 »
Chris Carter je genije!!! Ne ne, Chris Carter je Bog!!! Muda do poda. Nitko, ali nitko u današnjoj televizijskoj idnustriji nema ovolika muda da kaže neke stvari. Carter je i prije bio takav i zato je u 90-ima uvršten među najutjecajnije ljude na svijetu. Nije nikakva tajna da su mi prilazili FBI/CIA da promijeni neke stvari.

Ono zašto volim njegove epizode zato što su tako jebeno istinite. Ne govorim sad tu o onim fantastičnim stvarima, govorim o sitnicama od stereotipa pa sve do velikih stvari kao što je američka vlada i percepciju koju ima prema nekim stvarima. Dok drugi pisci to rade suptilnije (a ne treba suptilnije već treba sve baciti pred nos), a Carter upravo radi ovo drugo. On je ekstrem. Ne jebe živu silu, bacit će vam pred nos i reći evo vam istina. Samo mnogi nisu navikli na tu istinu. Znate zašto? Zato što konstantno iz godine u godinu slušate o svakakvim stvarima ne na ovaj direktan Carterov način već na način da vam daju mrvice zapakirane u jedan velik kolač koji sadrži puno laži.

Tko je shvatio, shvatio je.

Što se tiče same epizode, ludilooo. Ozbiljnost? Check. Smijeh? Check. Tuga? Check.

"Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted."  ti_si_Bog prvo što je Mulder odgovorio Scully u pilot epizodi. Sad Scullyo odgovara, samo onom drugom.

Novi agenti su dobri. Lauren jako dobra. Nije baš simpatičan njezin lik, ali odglumila je svoj dio jako dobro i imala je teži zadatak nego Robbie Amell koji je bio solidan. Malo je ukočen kao njegov brat, ali je skroz simpa sa puno entuzijazma.

Naravno, highlight epizode je kako kaže Robbie na twiteru https://twitter.com/RobbieAmell/status/699407741517889536  rofl rofl rofl rofl rofl

TLG  :( bio sam sretan kad sam čuo
Spoiler for Hiden:
da će ih nekako vratiti. Iako sam očekivao veću mniutažu, ali kužim. Jebiga, mrtvi su. Lijepo ih je bilo vidjeti. Uvijek će mi biti jedni od najdražih likova.

Mulder i ples pa ona bad trip i Smoking Man sa bičom hahahaha, ali pjesma koja je tad svirala se tako odlično uklopila. Legenda Tom Waits i Misery is the River of the World iako ne vjerujem da će sad netko tko nikad nije slušao Waitsa ići ga slušati, ali za svaki slučaj tko ga nikad nije slušao konstantno velika preporuka jer taj genijalac zaslužuje, a često se zapostavlja.

Zadnja scena čisti MSR i najljepši dio epizode. Cijeli razgovor, kakva kemija poželim ih ja držati za ruke  ;D

Uglavnom se slažem sa IGN-ovom recenzijom http://www.ign.com/articles/2016/02/16/the-x-files-babylon-review

U jednoj rečenici je Matt opisao zašto nam je ovo bila odlična epizoda
Citat:
And I liked it. Mostly because, overall, I never knew where "Babylon" was headed.

I to je to, ta nepredvidljivost u ovakvoj tipičnoj radnji koja je sve samo ne tipična.

Promo za finale sezone, ne serije  ;D



Ok, ovo će biti epsko. Od 0:30  :o
Spoiler for Hiden:
kao da počinje kolonizacija. Ma je li moguće. Ili neki virus.

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: The X-Files
« Odgovor #1193 : 16.02.2016. 11:47:56 »
Meni osobno je serija prejaka!   :majstore

Prije nam je naravno bila jos bolja posto nije bilo ovako puno izbora kao danas, ali X-Files je danas ipak nesto malo drugacije snimana serija nego je to bio prije slucaj, koliko vidim i teme su malo drugacije (u nekim situacijama me podsjeca na Fringe, ne znam zasto).

Serija mi je danas mozda cak i draza nego prije.

Mogu razumjeti da nekome to sve ne "lezi", ali svatko nesto voli i ja tako jedva cekam novu epizodu.   :drugari

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1194 : 16.02.2016. 19:25:11 »
uuuu 5ep totalno luda... skroz mi se svidela.... ;D

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1195 : 16.02.2016. 21:52:47 »
Jako .. hmm.. zanimljiva epizoda . Mulderova tripovanja i Skinner poslije su stvarno smijesni bili  rofl

K'o što Mulder kaže , Carter ima muda . I to od čelika . Slabo ko će baciti one stvari pred vama tako .

Ali cjelokupno gledajući , epizoda je prosjek .

Zato finale djeluje jako interesantno .
I want to belive

Offline ammodytes

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: The X-Files
« Odgovor #1196 : 16.02.2016. 22:33:47 »
ja se samo nadam da u novoj sezoni necemo gledati nove "agente"

dosije x su molder i skali....

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1197 : 17.02.2016. 01:40:26 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1198 : 17.02.2016. 14:00:45 »
The X Files s10e05 Babylon

Još jedna u nizu loših epizoda, ovaj reboot postaje rasprodaja ugleda koja mi kvari dojam o staroj seriji. Slažem se za glumačke bravure Muldera i Scully. Scullyca nikad nije ni bila nešto specijalno (iako je bila korektna), ali Mulder je nekad bio karizmatičan. Ovdje izgleda kao da mu se ne da ni prdnut. I još na sve to dodaš onakav smiješan scenarij ove epizode. u_jeeeeeeeeee. Ovakve epizode ne bi smetale da sezona ima 20 epizoda. Ali četiri od pet loših, ma daj. thumb-down
Nakon pogledane tri epizode, očekivao sam da će sve dalje biti također slabo, ali vjerujem da će finale sezone biti dobro kao prva epizoda jer je dio iste priče, kako su najavili.
« Zadnja izmjena: 17.02.2016. 15:34:32 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1199 : 17.02.2016. 16:52:22 »
ja se samo nadam da u novoj sezoni necemo gledati nove "agente"

dosije x su molder i skali....
Ma ne brini. Ništa od toga. Peta epizoda je bila još jedan dokaz da ne podilaze novim fanovima već su se samo vratili radi starih.


 rofl rofl rofl rofl rofl

Al kakvo remek djelo od epizode. Samo to neki ne shvaćaju jer su od rođenja šopani sa različtim informacijama. Jedva čekam finale jer me najviše zanima
Spoiler for Hiden:
hoće li biti kolonizacije.

I onda najbolja i najutjecajnija serija svih vremena se vraća iduće godine sa još epizoda. Nadam se 12, 13 epizoda.

Kritika/publika obožava ovu sezonu.

Citat:
X-Files S10 premiere on Channel 5 grows to 5.1 million viewers; making it C5's highest rated drama EVER
BOLESNOOO!!!

Citat:
The penultimate episode of The X-Files S10 pulls in live+same day audience of 7.1 million viewers and a 2.1 A18-49 rating.
Citat:
That's a strong result considering all the factors at play, including being up against Grammys

Citat:
In L7 delivery, The X-Files Ep 2 grows to total audience of 14.4 million viewers and a 5.1 A18-49 rating