Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318534 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #990 : 25.01.2016. 04:33:49 »
Ovo večeras kreće. Vidjet ćemo hoće li ubosti.
Mrzim lopatare i limune

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #991 : 25.01.2016. 09:32:46 »
Jako sam zeleo da mi se epizoda dopadne a ispalo je sasvim suprotno. X-Files najbolje funkcionisu u MOTW epizodama, dok ovakve epizode, teorije zavere, ubijaju svu zabavu i dobru pricu. Zavere, mediji, vlada? Mislim, stvarno Karteru. Svet se promenio, ovo vise ni kod klinaca ne prolazi.
Karter nastavlja da bude uzasan pisac, ali Molder i Skali nastavljaju da osvajaju hemijom koja postoji medju njima, tako da je to izvuklo epizodu. Dobro je videti ih ponovo, kao da nikada nisu ni otisli. I samo se nadam da vecerasnja epizoda nece imati monologe.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: The X-Files
« Odgovor #992 : 25.01.2016. 09:40:54 »
Mulder, jel rano za utiske ? ;-)


Poslato sa WC šolje by BVK

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #993 : 25.01.2016. 11:28:09 »
Veoma veoma dobra prva.

Jest da je na početku epizode nekako sve zbrzano i nabacano , ali kako je epizoda išla postalo je sve normalno i prirodnije kao da nikad nisu "pauzirali" 14 godina .

Zanimljivo priča i baš me zanima kako će  e nastavit nastavit . Gilly je predivna u epizodi i odlično je odglumila .

Spoiler for Hiden:
"We have a small problem. They've reopened the X-Files."
Jeza ;D

Veoma se radujem 2. epizodi večeras , jer me je u trailerima i raznim promo klipovima najviše zainteresovala .
Promo za drugu epizodu:
Spoiler for Hiden:
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #994 : 25.01.2016. 14:17:25 »
Stari intro  ;D samo su ga malčice promijenili tako što su ubacili Skinnera i onda su morali izbaciti onu siluetu i ruku. Ovo je jedna od najhrabrijih Files epizoda. Carter nije normalan. Netko će ga ubiti. Ovoliko stvarnih zavjera koje više ne spadaju u teoriju na jednom mjestu. Naravno, ima serija/filmova koji namjerno stave prave zavjere i onda još dodaju nešto svoje samo da bi zbunili zemljane i napravili konfuziju.

Ali ovo nikad nisam vidio da se netko toliko posere po Americi i po toj propagandi. Dakle, u 45 minuta epizoda je morala izgledati kao pilot epizoda za sve oni koji nikad nisu gledali seriju i kao nastavak nakon 14 godina. Znači, rekonstrukcija svih 9 sezona u 45 minuta. Što smo ono rekli, Redux na steroidima  ;D

Najbolje stvari su početak, sredina i kraj. Između toga ima čudnih dijelova. Početak i
Spoiler for Hiden:
Mulder kao narator uz arhivske snimke + pad letjelice u Roswellu.

Ona sredina kad Mulder počne govoriti o svemu i onda se Tad uključi je odličan i onda Scully
Spoiler for Hiden:
kaže da Sveta nema aliensku DNA i odjebe ih hahahahaha.

I kraj je najbolji
Spoiler for Hiden:
Smoking Man se pojavljuje, ali izgleda strašnije nego ikada. Vidi se da mu je faca bila spaljena, ali kao fantom iz opere hahahaha i povuče onaj dim. Sad tu imamo odmah dvije misterije. Tko je ruka, čini mi se da je to žensa i s kim je razgovarao.

Fan service mi se svidio s olovkama iako je naravno nemoguće da toliko stoji, ali je izvrstan detalj. Dok ostali fan service mi se i nije previše svidio. Dijalozi negdje štekaju, negdje su dobri i pamtljivi kao taj kraj. Moram priznat da me je Joel McHale kao Tad ugodno iznenadio. Annet Mahendru kao Sveta za koju sam mislio da će me oduševit jer je odlična u Amerikancima nije me oduševila, ali bila je ok.

Skinner je fantastičan. Kakva pojava. Lik ne stari  ;D

Mulder i Scully. Sviđa mi se ovaj Mulder u depresiji, očajan za novim izazovima i samo mu dajte bilo kaj samo da nešto istražuje. Humor je tu. Scully i njezina ozbiljnost nikad nisu dosadni i osim one loše rasprave "i want to believe" sve ostalo je odradila odlično.

Što se tiče nove zavjere
Spoiler for Hiden:
gdje kažu je sve dijelo čovjeka, ali uz pomoć alienske tehnologije. Toga je bilo i u originalnoj seriji gdje je nekad vlada otimala. Samo se nadam kako neće zaboraviti na sve one epizode u kojima su bili bounty hunter, pobunjenici, black oil i da dalje ne nabrajam.

Ono što je bitno da je epizoda uspjela izgledati kao pilot i kao nastavak nakon 14 godina. Na koji način je to izvedeno nije bitno. Bitno je da su se vratili i da sad nove epizode normalno mogu teći. Neće izgledati tako natrpano jer je samo prva epizoda morala napraviti čitavu rekonstrukciju 9 sezona, ostale će samo nadograđivati polagano. Nova epizoda danas, kritika tu novu epizodu jako hvali i ovi fanovi koji su gledali. Očekuje nas neki sf horor.

Hej, vratili su se.

Vratili su se.
« Zadnja izmjena: 25.01.2016. 14:20:16 Mulder »

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #995 : 25.01.2016. 15:04:12 »
Malo sam prenaglio kad sam napisao da ni klinci vise ne veruju u to. Dobro, svako ima neki svoj fix i to je u radu. Stvar sa takvim ljudima je to da njih ne mozes da ubedis u suprotno pa cak i da im je pred nosom. Oni bi i poligraf prosli bez problema jer duboko veruju u ono sto misle.
Radujem se povratku Filesa.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The X-Files
« Odgovor #996 : 25.01.2016. 15:50:45 »
Sviđa mi se što su ostavili stari intro. Duchovny i Gillian su se brzo vratili u svoje uloge, kao da nije prošlo skoro 14 godina.
Sviđa mi se misterija.
Ne sviđa mi se što su samo prva i šesta mitološke (a ostale MOTW) jer su takve meni uvek bile najbolje. Sa MOTW ne znam šta da očekujem. Nekad je bilo odlično, nekad katastrofa.
Što kaže Mulder, Skinner kao da nije ni ostario.
Spoiler for Hiden:
Zanima me kako je CSM preživeo ono?
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #997 : 25.01.2016. 16:00:50 »
Ne da si pretjerao već je to obična laž i čisti primjer ne-istraživanja. Sa zavjeravama se bave ozbiljni ljudi koji normalno funkcioniraju. Zavjere su nešto najrealnije što se događa. Upravo su zadrti skeptici koji ne vjeruju u te stvari najgori. Svatko tko pristupa takvim stvarima u početku mora biti skeptik, ali ima skeptika koji u ništa ne vjeruju. Znanstvenici, vojni časnici, političari i da dalje ne nabrajam svako malo izlaze i pričaju o zavjeravama, a da ne pričam o FIB/CIA agentima. Pogledati http://www.imdb.com/title/tt1503769/

Političke zavjere se događaju praktički svaki tjedan. Samo na ovim prostorima u zadnjih godina ima niz afera. Mnogi kad danas čuju riječ zavjera odmah pomisle na nešto fantastično. Zavjera je kad dvoje ili više ljudi se počnu dogovarati i urotiti protiv nečega. Na globalnom nivou su takve zavjere svakodnevne.

Watergate afera
MK-ULTRA
Operacija Mockingbird
Asbestos
COINTELPRO
Operacija Ajax
NWO
Operacija Snow White
CIA i sve zavjere se drogama (pogledati Collapse)
Operacija Paperclip

Mogu nabrajati u nedogled praktički do sutra. Kao netko tko je u tome više od 10 godina i i stražuje o tome, ipak dozvoli da znam o čemu pričam. Ovo sve nabrojane su DOKAZANE zavjere, a ima ih još mnogo. A to sam nabrojao prilično moderne. I ne zaboravi da sam rekao kako u sve ulazim kao skeptik pa samim time ima i mnogo zavjera u koje ne vjerujem.

Biti skeptkik je sasvim u redu to definitivno podržavam i treba samo istraživati, ali biti onaj najograničeniji skeptik je nešto što uništava vaše društvo. Naišao sam na mnogo takvih skeptika i kad im dosta toga objasnim i kažem, oni odbijaju vjerovati u to. Mislim, jedan je odbio vjerovati u Watergate aferu jer kako bi jedan predsjednik to mogao učiniti iako je to danas čvrsto dokazano i jedna je od najslavnijih zavjera, ali eto, ta trća kategorija skeptika ne vjeruje. Ne vjeruju jer ne žele namjerno vjerovati. Ti skeptici su samo tu da b ismijavali iako je pregšrt toga dokazano. Zato s njima ne treba raspravljat. Treba raspravljat sa prvom kategorijom skeptika (u koju i ja spadam) gdje istražuješ i kritički razmišljaš te si onda otvorenog uma i skupljaš ono za što misliš da će te uvjeriti.

Nemoj ovo shvatiti kao napad već samo razmišljam kao na glas jer sam u tome toliko dugo vremena, i zapamti da ima dosta zavjera u koje uopće ne vjerujem, ali isto dosta zavjera u koje vjerujem od kojih su mnoge dokazane, a oko mnogih je toliko sumnji i dokaza da su isto dokazane, ali nisu dokazane za javnost kao Watergate afera ili MK-ULTRA. Malo istraži o MK-ULTRI pa da vidiš koliko je to ludo.

A o ljudima koji su izlazili i još izlaze, normalni ljudi koji imaju obitelj samo da bi saznali istinu da ne govorim. Mnogi od njih su nažalost ubijeni.

Sve ovo što sam ti rekao sam mislio na političke zavjere koje se stalno događaju. One malo fantastičnije sam pisao ovdje i dokazao http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,15898.msg322868.html#msg322868 samo treba izdvojit dosta vremena da se to sve pogleda, pročita dosta dokumenata istraži.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #998 : 25.01.2016. 16:01:10 »
Skiner je ono malo kose što je imao okrenuo i stavio kao bradu  ;D

A Duhovnija su baš stigle godine. Nije mi u Kaliju izgledao tako matoro.

Solidna epizoda, kraj je najbolji.

Ova "Ruskinja" iz Amerikanaca će izgleda glumiti samo Ruskinje celu karijeru  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #999 : 25.01.2016. 16:08:12 »
Sviđa mi se što su ostavili stari intro. Duchovny i Gillian su se brzo vratili u svoje uloge, kao da nije prošlo skoro 14 godina.
Sviđa mi se misterija.
Ne sviđa mi se što su samo prva i šesta mitološke (a ostale MOTW) jer su takve meni uvek bile najbolje. Sa MOTW ne znam šta da očekujem. Nekad je bilo odlično, nekad katastrofa.
Što kaže Mulder, Skinner kao da nije ni ostario.
Spoiler for Hiden:
Zanima me kako je CSM preživeo ono?
Mislim da se ne trebaš brinut jer je Carter rekao da i ove između epizode (monster of the week) će se baviti sa mitologijom. Ne toliko kao čiste mitološke epizode, ali će nadograđivati priču.

Spoiler for Hiden:
Sve nas zanima kako je CSM preživio  ;D vidjeli smo da ima spaljeno lice. Možda je klon, možda supersoldier ili neka tehnologija u pitanju. Baš me zanima.

Skiner je ono malo kose što je imao okrenuo i stavio kao bradu  ;D

A Duhovnija su baš stigle godine. Nije mi u Kaliju izgledao tako matoro.

Solidna epizoda, kraj je najbolji.

Ova "Ruskinja" iz Amerikanaca će izgleda glumiti samo Ruskinje celu karijeru  ;D
Pričekaj današnju epizodu. Odijelo je tu, bez brade. Odmah mlađi za 6, 7 godina  ;D

http://headlineplanet.com/home/2016/01/25/overnight-ratings-foxs-the-x-files-return-draws-large-audience/  clapp
« Zadnja izmjena: 25.01.2016. 16:24:00 Mulder »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1000 : 25.01.2016. 16:58:00 »
The X-Files s10e01 My Struggle tt4370492

Zadovoljan sam novom epizodom, ipak nije obično hvatanje na nostalgiju. Mulder je promijenio razmišljanje i otišao dublje s teorijom zavjere.
Spoiler for Hiden:
Ne znam temelji li se ovo na stvarnim teorijama, nikad nisam sreo podatak da američka vlada na onakav način eksploatira vanzemaljsku tehnologiju i da je koriste naveliko.
Tad O'Malley mi je sumnjiv lik, ne bi me čudilo da potajno radi za drugu stranu.
Nije mi se dopala CGI-scena slijetanja tanjira u Roswellu, kao ni loša šminka na Pušaču.
Zanimljivo otvaranje, vidjet ćemo kako će se nastaviti.
« Zadnja izmjena: 25.01.2016. 17:03:04 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline IV Sa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1001 : 25.01.2016. 17:39:01 »
Moze li me neko podsjetiti kako se uopce zavrsila serija?

Spoiler for Hiden:
Sta je sa onim likom sto pusi cigaru (jel ono on bio Mulderov otac)?

Ne mogu fakat da se sjetim, davno sam to gledao. Sjecam se samo da su imali bolji kraj da su zavrsili sezonu ranije i da nisam bio pretjerano zadovoljan krajem i filmovima.
Za mitologiju imaš ovu izvrsnu sliku i redoslijed http://www.outerplaces.com/img/infographics/infographic-xfiles-timeline-2016-w1200.jpg

A što se tiče spoilera
Spoiler for Hiden:
da, Smoking Man je njegov otac. Prvo to saznajemo u izvrsnom two parteru Two Father/One Son i onda u 9. sezoni jer ima i drugog sina, Jeffreya Spendera. U jednoj od tih epizoda Mulderov i Spenderov DNA su preslični. Polubraća. Ono što je ovdje Carter napravio je Star Wars i Darth Vader i Luke Skywalker
Hvala. Dosta sam se prisjetio.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1002 : 25.01.2016. 19:42:45 »
Nisam izdrzao morao sam da pogledam  rofl  rofl  rofl
Odlicna ep sve ono sto treba ima...
Svi su odlicni mada mi malo Molder lici na ulogu i kalifornikacije nego na starog Mokdera, ali dobro sad je stariji. :D

Offline Nneemmaanjnjaa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1003 : 25.01.2016. 20:01:30 »
ali dobro sad je stariji. :D
Mnooogo stariji. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1004 : 25.01.2016. 20:24:47 »
Carter je rekao da je Mulder u prvoj epizodi depresivan i očajan. Zato ga je namjerno ovako napravio da izgleda još starije. Pogledajte njegove zadnje intervjuje. Izgleda barem 6, 7 godina mlađi.

Inače, Duchovny danas https://www.youtube.com/watch?v=bAVxo-pDVLM  - http://variety.com/2016/tv/spotlight/david-duchovny-x-files-walk-of-fame-1201684440/ clapp



EDIT:

Friedkin (Francuska veza, The Exorcist) clapp https://twitter.com/WilliamFriedkin/status/691505253695369216
« Zadnja izmjena: 25.01.2016. 21:18:28 Mulder »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1005 : 25.01.2016. 22:02:35 »
klonio sam se interneta danas  ;D uglavnom prezadovoljan sam epizodom. zoki hvala za ekspresan prevod  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1006 : 25.01.2016. 22:05:11 »
 Karlov, clapp za brzi prevod.
Ajoj.Neupecatljivi Molder i Skali.Padalo mi je na pamet da je bolje bilo da su nastavili seriju u starom duhu sa
novim parom glumaca,mladjim ,orginalnim.Zadnjih desetak minuta napravili korektnu epizodu i pocetak sezone.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2689
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1007 : 25.01.2016. 22:28:35 »
Oduševljen sam prvom epizodom 10. sezone. Kao da nisam preskočio 200 epizoda.  :o  :ceska:

I ja sam sličnog mišljenja kao Molder u ovoj epizodi. Verujem da su lično najveći zaverenici aka masters of wisdom izmislili mnoge od teorija zavera i pridodavali lažne dokaze da bi masu učinili što naivnijom i podležnijom upravo lažima. :D

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1008 : 26.01.2016. 00:15:54 »
Ma daj, pametan si lik, mani se toga.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1009 : 26.01.2016. 00:23:53 »
Vidim ad hominem, ha transformeru. Skužio sam te odmah.

Verujem da su lično najveći zaverenici aka masters of wisdom izmislili mnoge od teorija zavera i pridodavali lažne dokaze da bi masu učinili što naivnijom i podležnijom upravo lažima. :D
Jako lijepo rečeno. Izgleda da svi koji vjeruju u zavjere nisu pametni iako ima pregršt dokazanih kao što sam gore naveo, ali izgleda da samo djeca u to vjeruju. Vjerojatno su i djeca svi ti vojni časnici, političari, znanstvenici koji svako malo izlaze sa novim informacijama. Vjerojatno su svi djeca koji vjeruju i Watergate aferu jer kako bi mogao jedan predsjednik poput Nixona tako nešto napraviti  :(



Gilly na twiteru https://twitter.com/GillianA/status/691710525227425792  ;D

Današnja epizoda izgleda dosta dobro. Povratak na staro. Epizoda je napisana od veterana Jamesa Wonga koji je radio na prve dvije sezone i na četvrtoj sezoni te na Carterovoj seriji Millennium, druga sezona.

« Zadnja izmjena: 26.01.2016. 00:38:09 Mulder »

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1010 : 26.01.2016. 00:46:32 »
Konacno je i ovo pocelo. ;D Prva epizoda je odicna po mo misljenju.Imala je nedostataka,ali ono nije bitno. Nesto da pitam da vidim dal je jos neko zapazio?
Spoiler for Hiden:
mogucu afericu izmedju Scully i Teda.Kad je on dosao kod nje i saopstio joj je ono,i posle reako da je dosao kod nje.Pa posle kad se nasla u limuzini sa njim i pila sampanjac.Nisu prikazali gde su bili,ali verovatno na picu nekom.:).Mislim da ce spetljati njih dvoje u buducnosti?.Sta mislite..:D
« Zadnja izmjena: 26.01.2016. 00:49:01 nebojsa66 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1011 : 26.01.2016. 01:01:09 »
Primijetio sam, ali ne brinem se zbog toga
Spoiler for Hiden:
to je Carter namjerno napravio jer ima povijest rasprava sa shipperima (oni koji žele Muldera i Scully zajedno među kojima sam i ja) ali nemam ništa protiv ako nisu zajedno. Tad je tu samo udica. Neće ništa biti oko toga.

Mene više zanima kraj
Spoiler for Hiden:
i tko je ona ruka. Meni se čini da je to ženska ruka, pogledao sam opet i ne znam baš. Možda je muško. I tko je bio na telefonu. Sindikat je mrtav to smo vidjeli u 6. sezoni, ali ima još jedan stari lik koji je surađivao sa Smoking Manom i u nekim poljima je na višem položaju, a to je Strughold. On je onaj lik iz prvog filma, a na kraju mu Smoking Man dolazi i govori mu da su otvorili x-files. A što smoking man sad govori na kraju epizode? Isto to  ;D on je više referiran nego što se pojavljao, ali zato je meni barem bio pamtljiva pojava. Vrlo značajan lik. Nisam ga vidio na popisu glumaca za novu sezonu tako da ne znam. Možda netko novi na kraju. Nadam se da će nas iznenaditi.

http://vignette1.wikia.nocookie.net/x-files/images/7/76/Conrad_Strughold.jpg/revision/latest?cb=20080616234526

https://van.physics.illinois.edu/qa/listing.php?id=1256  :)

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1012 : 26.01.2016. 01:08:48 »
Spoiler for Hiden:
Ta zenska ruka,ubedjen sam da ce biti neko krucijalan,cim nisu prikazali..:)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1013 : 26.01.2016. 02:07:59 »


Počela druga  clapp jeben uvod.
« Zadnja izmjena: 26.01.2016. 02:42:15 Goran88 »

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The X-Files
« Odgovor #1014 : 26.01.2016. 03:19:02 »
pogledao 1. ep.

2 minute mi je predobro, pa 2 odvratno, pa opet predobro.. :D
6 epizoda je prekratko.. mozemo dobiti lijepu limunadu. steta, u vremenu retardiranih superheroja. glupih zombija, prevelikog nasilja, serijskih ubojica.. x-files su i dalje genijalni, cak i sa manama.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1015 : 26.01.2016. 03:22:03 »
Pogledaj drugu epizodu čim prije. Klasični Dosjei  ;D upravo sam pogledao live i čekam da izađe pa ću još jednom pogledat i onda komentirat. Samo ću reći jezivo, tužno, what-if situacije (vidjet ćete), body horor, malo Hitcha i uvijek dobrog humora od Muldera.

Promo za treću, najiščekivaniju epizodu ove sezone. In Darin Morgan we trust  8)


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The X-Files
« Odgovor #1016 : 26.01.2016. 03:32:06 »
da, i sad znamo sta je Mulder radio u Californicationu.. kad se rastao sa scully poceo da pise hejtersku knjigu (usput nasao drugu cicu) koja je dozivjela uspjeh i po kojoj je snimljen film pa ga isforsiralo da predje u LA.. sad nakon 15 godina vraca se starom poslu ubijen od alkoholnih derivata i dr. ludji nego ikad.
Becca ce se ispostaviti da je ustvari cerka od muldera i scully  hiphop

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1017 : 26.01.2016. 05:41:45 »
Pogledao još jednom drugu.

Epizoda počinje jako zanimljivo
Spoiler for Hiden:
čovjek koji čuje zvuk koji nitko drugi ne čuje i polagano počne luditi da bi se na kraju ubio.

Ima nekoliko lijepih obrata ne u smislu nekih velikih twistova već epizoda nije predvidljiva. Ide u više pravaca, jako lijepo snimljena. Ima za svakog ponešto. Humora ne fali, ono kad Mulder dolazi u birc naći se s onim drugim tipom
Spoiler for Hiden:
koji mu želi popušiti  rofl rofl

"You know me, Scully, I'm old school"

Ono što me posebno razveselio, ali i rastužilo je ta tema s kojom se epizoda bavila. Ta djeca koja na prvi pogled izgledaju stvarno jezivo, ali onda postane tužno
Spoiler for Hiden:
pogotovo kad sam vidio onog s velikom glavom.

Odlična i body horor scena kad idu u posjeti ženi od doktora koji je bio dobar dodatak i uvjerljivo odglumio. I Mark Snow  fala-fala koliko je samo različitih melodija stavio u jednu epizodu. Nekad tako lijepo taman naglasi, a nekad samo pratimo priču i muzika u pozadini. Genijalac.

I ovo nije klasična motw epka već ima i mitologije. Mulder je u jednom trenutku rekao
Spoiler for Hiden:
o hibridima, sindikatu i kolonizaciji koja se trebala dogoditi 2012. godine kako je i Smoking Man rekao samo što je bila neuspješna, ali nikad nisu prestali pokušavati.

Dijalozi su u klasičnom stilu, teorije od Muldera, odlične rasprave između njih. I na kraju najbitnije je spomenuti ogroman spoiler
Spoiler for Hiden:
Williama. Znači, sve ovo što smo vidjeli nije stvarno. Carter je rekao da su to what if situacije. Strahovi i lijepi trenuci. Ono kad pogleda Scully sa alienskim očima ili bude otet ispred Muldera. Lijepo je vidjeti da ga ne zaboravljaju i jako su dobro ubacili te scene.

Cijela epizoda je kao rješavanje puzli. Mulder - Scully tandem i slaganje kockica da bi riješili slučaj. Vratili su se.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #1018 : 26.01.2016. 07:18:10 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1019 : 26.01.2016. 09:58:50 »
jel ovo izlazi dan za danom?