Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318554 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The X-Files
« Odgovor #840 : 13.10.2015. 18:57:25 »
prvi put sam Dosjee X gledao na tv, bio sam klinac i nisam baš najbolje kužio radnju i nisam pogledao većinu epizoda. Ne sjećam se mnogo toga al onog Toomsa sam kao dijete dobro zapamtio
Sada sam odlučio pogledat seriju opet, sve sezone.
Trenutno sam završio 1. sezonu i mogu samo reći odlično!!!
Nastavljam s drugom...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #841 : 13.10.2015. 19:20:14 »
 drinks

I sad ti tek kreće prava mitologija. Prva sezona su samo Mulder i Scully. Mislim, Filesi jesu Mulder i Scully, ali baš u prvoj sezoni samo njih dvoje protiv raznih stvorenja (čak 19 motw epizoda) i globalne urote koja tek naraste od druge sezone i epizoda Duane Barry/Ascension. Tu je prava mitologija rođena. Uživaj  smileyNO1


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #842 : 13.10.2015. 20:42:04 »
I evo ga. Čekao sam da izađe ovaj projekat na kojem smo radili za Cartera. Fanovi diljem svijeta čestitali, ekipa i svi ostali. Ovaj fandom je jedna velika obitelj. Suradnja između fanova i svih koji rade na seriji je posebna i to još datira od 1994. godine kad se počelo surađivati. Dva najbolja fandoma na svijetu. TXF i TP  drinks

Uživajte u gledanju.


The cast, the crew and the fans of The X-Files wishing a happy birthday to the creator of the show, Chris Carter. Thank you for all this wonderful years. We love you.

Special thanks to Avi, Roi, Tiffany and Ky from www.xfilesnews.com for making all of this even possible.

Also many thanks to Jana and Annette from XPhilanthropy for having initiated this idea and having believed in us from the beginning.

We would also like to thank all of you guys who have sent us your videos for Mr. Carter and off course,

many thanks to :

Mitch Pileggi
David Duchovny
Gillian Anderson
Annabeth Gish
Mark Snow
Anne Simon
Frank Spotnitz
Vince Gilligan
Jeff Gulka
Corey Kaplan

...and all the others that we didn't mention here, thank you for your participation on this very special collaboration made possible by the fans of The X-Files, the extraordinary teamwork reaching even across the océans and seas! :-)

#NeverGiveUp

Happy Birthday Mr. Carter!

Gomnitus & YellowBee.


Zaboravih dodati i ovo http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/x-files-clyde-bruckmans-final-831505 na današnji dan prije 20 godina napravljena je najbolja epizoda svih vremena. Dobro, jedna od dvije najbolje epizode. Peter Boyle dobio Emmija za svoju sjajnu ulogu i Darin Morgan dobio emmija za najbolju epizodu godine. I Scully saznala
Spoiler for Hiden:
da nikad neće umrijeti  ;D
« Zadnja izmjena: 13.10.2015. 21:40:07 Mulder »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #843 : 14.10.2015. 03:03:10 »
prvi put sam Dosjee X gledao na tv, bio sam klinac i nisam baš najbolje kužio radnju i nisam pogledao većinu epizoda. Ne sjećam se mnogo toga al onog Toomsa sam kao dijete dobro zapamtio
Sada sam odlučio pogledat seriju opet, sve sezone.
Trenutno sam završio 1. sezonu i mogu samo reći odlično!!!
Nastavljam s drugom...
Zaboravio odgovoriti na Toomsa. Kako ga se svi sjećaju  ;D definitivno sami vrh monstera općenito. Inače, Doug Hutchison koji je glumio Toomsa, u stvarnosti je sa 50 godina oženio djevojku od 16 godina  :facepalm

"Their relationship drew controversy and criticism, as Stodden was 16 years old when the couple married; Hutchison is 34 years her senior. Hutchison was labeled a "pedophile". According to the actor, his agent quit, his family disowned him, and he received death threats, all resulting from this marriage"

Inače, u onom 201 maratonu, danas je došla epizoda Redux II, jedna od najboljih mitoloških epizoda u seriji iz Redux trilogije.


Redux II - Episode 99. Such an emotional episode. I tried to make this a true companion piece to my Redux I poster.

I sjetio se jedne od najboljih scena u cijeloj seriji. Svaki put naježim se.

I love this scene, the music, the editing, the acting. It's such an amazing sequence. One of the best in the whole series.

One of the classic scenes, in the entire show. The looks on the faces of "The Third Man", Blevins, Skinner and Mulder were perfect. Especially the panicked look on Blevins face, as Mulder names him.

First time i saw this when it aired this scene had me on the end of my seat.  At 3:06 I heard you say "Him?" along with almost everybody else watching it.

Arguably one of the absolute best scenes in the entire show.  Goosebumps every damn time.

One of the most intense scenes in the show by far. Chris Carter is a genius. It's impossible to get enough of this show... it never gets old.

The best scene in x files history in my opinion , the way mulder turns his head is just shivering!

Mulder did it "like a boss" !!! The best episode in the history of TV shows

Brilliant. This is my favorite scene on the X Files. I was sitting at the endge of my chair when i watched it the first time. It's so intense.



Ta Home je izvrstan minimalistički poster.


Home - Episode 75. Most people would call this the most disturbing episode of The X-Files. I went with a repeating title, similar to that found on alternative poster art for “Alien”, to push the importance home has to the Peacocks and give the house a menacing feel.

Postere za epizode možete naći ovdje http://xfilesposterproject.tumblr.com/ to je taj projekat. Kako epizode svaki dan izlaze u tom 201 maratonu, on radi poster. Sutra je klasik epizoda, Post Modern Prometheus. Baš me zanima kako će napraviti.

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: The X-Files
« Odgovor #844 : 14.10.2015. 20:07:28 »
Spoiler for Hiden:
prvi put sam Dosjee X gledao na tv, bio sam klinac i nisam baš najbolje kužio radnju i nisam pogledao većinu epizoda. Ne sjećam se mnogo toga al onog Toomsa sam kao dijete dobro zapamtio
Sada sam odlučio pogledat seriju opet, sve sezone.
Trenutno sam završio 1. sezonu i mogu samo reći odlično!!!
Nastavljam s drugom...
Zaboravio odgovoriti na Toomsa. Kako ga se svi sjećaju  ;D definitivno sami vrh monstera općenito. Inače, Doug Hutchison koji je glumio Toomsa, u stvarnosti je sa 50 godina oženio djevojku od 16 godina  :facepalm

"Their relationship drew controversy and criticism, as Stodden was 16 years old when the couple married; Hutchison is 34 years her senior. Hutchison was labeled a "pedophile". According to the actor, his agent quit, his family disowned him, and he received death threats, all resulting from this marriage"

Inače, u onom 201 maratonu, danas je došla epizoda Redux II, jedna od najboljih mitoloških epizoda u seriji iz Redux trilogije.


Redux II - Episode 99. Such an emotional episode. I tried to make this a true companion piece to my Redux I poster.

I sjetio se jedne od najboljih scena u cijeloj seriji. Svaki put naježim se.

I love this scene, the music, the editing, the acting. It's such an amazing sequence. One of the best in the whole series.

One of the classic scenes, in the entire show. The looks on the faces of "The Third Man", Blevins, Skinner and Mulder were perfect. Especially the panicked look on Blevins face, as Mulder names him.

First time i saw this when it aired this scene had me on the end of my seat.  At 3:06 I heard you say "Him?" along with almost everybody else watching it.

Arguably one of the absolute best scenes in the entire show.  Goosebumps every damn time.

One of the most intense scenes in the show by far. Chris Carter is a genius. It's impossible to get enough of this show... it never gets old.

The best scene in x files history in my opinion , the way mulder turns his head is just shivering!

Mulder did it "like a boss" !!! The best episode in the history of TV shows

Brilliant. This is my favorite scene on the X Files. I was sitting at the endge of my chair when i watched it the first time. It's so intense.



Ta Home je izvrstan minimalistički poster.


Home - Episode 75. Most people would call this the most disturbing episode of The X-Files. I went with a repeating title, similar to that found on alternative poster art for “Alien”, to push the importance home has to the Peacocks and give the house a menacing feel.

Postere za epizode možete naći ovdje http://xfilesposterproject.tumblr.com/ to je taj projekat. Kako epizode svaki dan izlaze u tom 201 maratonu, on radi poster. Sutra je klasik epizoda, Post Modern Prometheus. Baš me zanima kako će napraviti.
Ajde par pitanja:
Kako se "sprovodi" 201 episode maraton?
Ljudi gledaju kuci epizode kako ko moze ili...?
« Zadnja izmjena: 14.10.2015. 20:14:06 velja »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #845 : 14.10.2015. 21:03:37 »
Prvo smo mi kao fandom krenuli reprizirati iako ja stalno repriziram tako da ne gledam. O tome sam pisao ovdje http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,371.msg388791.html#msg388791 samo skrolaj malo dolje jer je velik post. Ispod Blackove slike je.

I onda nakon što smo mi tako krenuli, televizijska kuća Fox je isto pozvala sve fanove i obične gledatelje na taj 201 maraton. To možeš vidjeti ovdje http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,371.msg389719.html#msg389719



Po Fox-ovom maratonu danas je treća epizoda pete sezone http://www.fox.com/the-x-files/

Ali s vremenom smo se spojili sa Fox-om, malo ih pričekali tako da je sad jednako. Svako gleda kod kuće. Netko preko Netflixa gleda, netko skine pa gleda, ali većina pošto imaju kupljenu seriju gleda tako.

Ovdje može pratit live twiter https://twitter.com/xfilesnews kad krene epizoda, uvijek tijekom epizode stavljaju razne trivije, zanimljive činjenice vezane uz epizodu. Ili objašnjenja od strane znanstvenika koji isto twitaju kao Anne Simon https://twitter.com/annealiz1 koja i radi kao savjetnik na seriji pomažući Carteru oko znanstvenih stvari. Ona će imat live u petak kad je peta epizoda pete sezone.



Nekad se uključe i glumci/scenaristi u gledanje s nama pa twitaju.

Isto tako, imaš X-Files podcast od glumca i stand up komičara Kumaila http://www.feralaudio.com/show/x-files-files/ pa dovodi različite osobe iz filmske i tv industrije i razgovaraju o epizodama. Sad su na 4. sezoni, ali bio je dosta zaposlen pošto ga je Carter zvao da glumi u jednoj epizodi.
« Zadnja izmjena: 14.10.2015. 21:07:16 Mulder »

Offline vlajkosm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: The X-Files
« Odgovor #846 : 14.10.2015. 21:59:17 »
Auuuuuu kakav kraj prve sezone!!  :o  :o

Ničega se ne sećam, baš davno sam gledao. Neke epizode su me smorile, ali kraj je sjajan. I sad druga sezona pun gas!  8)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #847 : 14.10.2015. 22:03:14 »
^"Dosjei" su, dok su se emitirali, bili osrednje popularni za vrijeme prve sezone. Ali nakon tog kraja im je naglo porasla popularnost i ljudi su poludili za njima.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #848 : 15.10.2015. 15:31:17 »
 
 rofl rofl rofl
I want to belive

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The X-Files
« Odgovor #849 : 16.10.2015. 18:25:10 »
Nisam znao da je i Terry O'Quinn imao prolaznu ulogu u seriji (S02E12):
Vidim poznata faca, jedva sam ga prepoznao:


Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: The X-Files
« Odgovor #850 : 17.10.2015. 17:07:15 »
Terry O'Quinn je imao jednu od glavnih uloga u Millennium-u. Predobra serija.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #851 : 17.10.2015. 17:11:01 »
ja ga se ne sjećam iz te epizode, ali sjećam ga se iz prvog filma (on je onaj kojeg bomba na početku raznese hehe)

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The X-Files
« Odgovor #852 : 17.10.2015. 17:31:41 »
Uporedio sam ove WEB-DL-ove sa "kockastim" DVDRip-ovima i primetih da je u widescreen verziji odsečeno malo slike, i gore i dole. Sad, da l' će tako biti i u BluRay izdanju? Može li se negde videti poređenje između WEB-DL/HDTV i BluRaya?

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The X-Files
« Odgovor #853 : 18.10.2015. 11:26:58 »
Uporedio sam ove WEB-DL-ove sa "kockastim" DVDRip-ovima i primetih da je u widescreen verziji odsečeno malo slike, i gore i dole. Sad, da l' će tako biti i u BluRay izdanju? Može li se negde videti poređenje između WEB-DL/HDTV i BluRaya?

Mislim da je vjerojatno najkvalitetnija verzija trenutno: 720p.HDTV.x264.F1reFly

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: The X-Files
« Odgovor #854 : 19.10.2015. 06:17:46 »
Mislim da je ipak ova kvalitetnija 1080p WEB-DL DD5 1 AAC2 0 H 264-NVA:ne-zna

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The X-Files
« Odgovor #855 : 19.10.2015. 13:51:35 »
Moguće, veće je rezolucija u pitanju.
Ja sam gledao ovu verziju koju sam naveo i zadovoljan sam kvalitetom.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The X-Files
« Odgovor #856 : 19.10.2015. 21:53:24 »
Novi poster!
Spoiler for Hiden:
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #857 : 19.10.2015. 21:54:20 »
^Ništa posebno. Ne dopadaju mi se ti previše kompjutorski posteri.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #858 : 19.10.2015. 22:05:30 »
Novi poster!
Spoiler for Hiden:
Jednostavan i odličan!



I opet novi promo ili nešto  ;D


I evo malo igre. XFN tim je započeo otkrivati dio po dio neke ogromne puzle. Bit će 100 puzli. Jedna na dan.

Who’s ready to #ReopenTheXFiles? We’re just 100 days away.

Join us for yet another pretty cool contest that will carry us all the way to January 24th, 2016! We will reveal one puzzle piece a day. Yes, that’s 100 pieces to form this amazing artwork by PL Boucher. Winner will be the one that figures the whole piece correctly with all its parts in the appropriate order once they’re all released. So you have plenty of time to collect and arrange the winning combination.

Stay tuned. We’ll be announcing the prize for this contest soon.

The countdown begins NOW!


Zasad ima 5 puzli i ove su:

1.
Spoiler for Hiden:
2.
Spoiler for Hiden:
3.
Spoiler for Hiden:
4.
Spoiler for Hiden:
5.
Spoiler for Hiden:

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The X-Files
« Odgovor #859 : 19.10.2015. 23:14:27 »
Izgleda da su samo prve dve sezone "zumirane", i verovatno će tako biti i na blurayu.
http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=267673

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #860 : 20.10.2015. 01:16:08 »
Aaaaaaaaaa, to je to valjda.

Treći promo mi je najbolji od 1:05 napokon malo horora.



They say you two have experience with these.. “spooky” cases.




 rofl rofl

I svjetiljke su tu.
« Zadnja izmjena: 20.10.2015. 01:26:18 Mulder »

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #861 : 20.10.2015. 03:03:27 »
Već su stigli da obore snimak. :-\ Ne videh.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #862 : 20.10.2015. 03:09:52 »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #863 : 20.10.2015. 03:11:10 »
Već su stigli da obore snimak. :-\ Ne videh.

imaš ga na facebooku

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #864 : 20.10.2015. 03:11:46 »
Znaš ti koliki je Fejsbuk. ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #865 : 20.10.2015. 03:12:49 »
Znaš ti koliki je Fejsbuk. ;D

 rofl

mislim na službenu x-files stranicu :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #867 : 20.10.2015. 03:15:31 »
A gde su ostala tri? ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #868 : 20.10.2015. 03:19:30 »
Auuu, šteta. Naišao sam na tumblru su počeli stavljat i odmah napravili gifove. Netko je danas dobio otkaz pošto je četiri promoa pustio  ;D

A Fox je htio pustiti jedan promo tijekom Gothama i to je ovaj


To je mislim prvi bio. Meni je bio najbolji treći. I ovo što sam vidio, moram pohvalit genijalca Marka Snowa. Oppet je ubio sa muzikom. Napisao sam davno prije, napisat ću opet. X-Filesi imaju najbolju muziku među serijama. I nije tu samo ona poznata podloga već svaka epizoda ima STVORENU glazbu od genijalca Snowa. Nije kao većina dašanjih serija samo ubace nekakav soundtrack/pjesmu od nekog benda ili pjevača. Snow stvara bilo za triler, horor, humoristične ili sf, dramske epizode.


Pospanko, to je jedan promo. Ja govorim o četiri koja su dva sata bila dostupna. Ima ih još na thumblruovima.

Evo vam https://www.tumblr.com/video/campaignofmisinformation/131514490500/700/  smileyNO1

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: The X-Files
« Odgovor #869 : 20.10.2015. 03:48:56 »
aha, znači crko je onaj video sa 4 promoa, e jbg

ja pogledao, i mislim ili prvi ili zadnji je ovaj kojeg su htjeli pustiti bio na tom videu sa 4 promoa

a kad već imaju, pojavit će se negdje sigurno