Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318537 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The X-Files
« Odgovor #510 : 16.06.2013. 15:15:03 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The X-Files
« Odgovor #511 : 27.06.2013. 16:19:47 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #512 : 27.06.2013. 20:04:46 »
COMIC PREVIEW: Your first look at The X-Files season 10 #1
http://www.followingthenerd.com/comics/comic-preview-your-first-look-at-the-x-files-season-10-1/
Kritike su odlične. Ovih dana si naručujem preko amazona strip.

GeekRest: "What gives us confidence in the success of this series is how Harris and Carter already have us wanting to see more…and fast. You couldn’t ask for anything better when it comes to the opening arc of brand new series and Harris and company have taken all the right steps." 10/10

Analog Addiction: "For old fans looking to get their X-Files fix, or comic fans who never delved into the series, The X-Files: Season 10 #1 is an accessible read that manages to rekindle charm and curiosity of the show. Dare I say it, The X-Files: Season 10 is the best licensed book IDW has on the stands." 9/10

Comic Hype: "The X-Files flavor, fan service, and fright returns with the X-Files: Season 10 from IDW with a powerful creative force and visions featuring Chris Carter, series creator, writer Joe Harris, artist Michael Walsh, and colorist Jordie Bellaire, as the X-Files promises to “wow” and challenge long time fans with the start of what will hopefully be an excellent book that IDW can run with."

Talking Comics: "...issue #1 avoids any serious pitfalls or problems and instead provides a great start to what should end up being a return to the old school supernatural mystery of The X-Files."

Samo šteta što jednom mjesečno izlazi. Iako tako većina stripova izlazi, ovo je ipak malo previše. Rado bi sve pročitao odmah, ali izgleda da ću morati svaki dan čitati taj prvi broj pa dok ne dođe drugi broj. Moram ga znat napamet. Hihihihi.

Inače, evo jedan zanimljiv tekst o prvim Philesima i kako su utjecali na seriju. http://film.purger.com/faq/xf/62.htm

"DOSJEI X ce u povijest uci kao jedna od prvih TV-serija na ciji je sadrzaj utjecao mocni lobi fanova s Interneta, odnosno serija ciji su autori bili svjesni te supkulture i to dali do znanja indirektnim posvetama u pojedinim epizodama.

Za Chrisa Cartera, tvorca serije, se zna da nema vremena pratiti ATX ali je zato uposlio posebnog pomocnika koji mu svako malo dostavlja sazetak najzanimljivijih poruka u forumima na Internetu.

U epizodi "The Little Green Men" medju imenima na spisku putnika za Puerto Rico nalazi se 12 najaktivnijih i najgrlatijih x-fila s Interneta.

U epizodi "One Breath" Langley predlaze Mulderu da se "spoje na Internet i gledaju kako ekipa rastura TV-seriju EARTH 2 pronalazeci u njoj znanstvene 'bisere'". U istoj epizodi se spominje superhaker po imenu Thinker, nazvan po Yung Jun Kimu, velikom hakeru i x-filu poznatom po nadimku "DuhThinker". Isti lik se osobno pojavljuje u epizodi "Anasazi".

U epizodi "Die Hand Die Verletzt" nekoliko je likova takodjer nazvano prema X-filima s Interneta.

Epizoda "Paper Clip" je, pak, eksplicitno posvecena Mariu Marku Kennedyju (1966 - 1995), x-filu koji je bio organizirao chatove posvecene "Dosjeima X" na AOL-u i koji je nedugo prije snimanja epizode poginuo u prometnoj nesreci.

U zavrsnim kadrovima epizode "D.P.O." na TV-ekranu se mogu vidjeti imena mnogim x-fila s AOL-a. Grupa "Rosemarys" pjeva pjesmu "Mary Beth Clarke, I Love You" (posvecenu Mary Beth Clarke, x-filu), a ime diskografske tvrtke je JHartling Records (po J. Hartlingu, takodjer x-filu), a reziser Deb Brown je takodjer dobio ime po x-filu s AOL-a.

Epizoda "2Shy" bi se, takodjer, s obzirom da je Internet dio radnje, mogla shvatiti kao specificna posveta on-line fanovima, ali i kao svojevrsni ironicni komentar. S druge strane, on-line fanovima je za pravo dano u epizodi "Revelations" gdje se demonski negativac preziva Gates.

U epizodi "War of the Coprophages", lik TV-novinarke je dobio ime prema Leikin Skye, x-philu s AOL-a koji je dobio nagradu na kvizu posvecenom DOSJEIMA X.

Za V sezonu se opcenito govori da je bila sezona fanovske proze, s obzirom da je dobar dio epizoda pokazivao frapantnu slicnost s nekim pricama i romanima. Sama epizoda "Unusual Suspects" predstavljala je spajanje kreativnih univerzuma DOSJEA X sa popularnom krimi-serijom ODJEL ZA UMORSTVA - veoma cest motiv u fanovskoj prozi. Kliseji fanovske proze, pogotovo shipperske, se mogu primijetiti u epizodi "Detour" - Mulder i Scully dijele motelsku sobu; i epizodi "Post Modern Prometheus" - Mulder i Scully zajedno plesu. Ipak, najveca orgija fanovske proze se dogodila tek u VI sezoni, u epizodi "Triangle", koja se moze shvatiti kao spajanje tri popularna zanra - romanse izmedju Muldera i Scully, romanse izmedju Skinnera i Scully te slash romansi izmedju Muldera i Skinnera."


X-Files na Comic-Conu!

http://tvline.com/2013/06/27/comic-con-2013-x-files-20th-anniversary-panel/

Uh, jedva čekam 9. mjesec i glavnu konvenciju  navijacica sad u subotu ujutro u Italiju. Oni ovaj vikend imaju državno-gradsku konvenciju pa onda Njemačka i te obližnje zemljice. Jebate, bliže mi je Italija nego Split. Hihihihih.

Pokušavam naći jedan fenomenalan video od jednog ženskog fana. Neke pjesme. Stavim kad nađem.

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #513 : 01.07.2013. 23:53:29 »
Na FOX kanalu (ovaj koji se daje kod nas na Balkanu) ide repriza serije od danas,ide 5-6 epizoda zaredom radnim danima (danas bile prve dve) pa ko ima vremena a zeli da gleda eto mu prilike.Krece oko podneva pa do 4-5 popodne.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #514 : 01.07.2013. 23:57:12 »
Seriju sa najmračnijom atmosferom daju u popodnevnom terminu. Kakav debilizam. To treba ići kako je išlo prvi puta 1996. godine, od 21 ili prije par godina od 23 sata.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #515 : 02.07.2013. 13:18:02 »
Seriju sa najmračnijom atmosferom daju u popodnevnom terminu. Kakav debilizam. To treba ići kako je išlo prvi puta 1996. godine, od 21 ili prije par godina od 23 sata.
+1
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #516 : 05.07.2013. 16:14:44 »
Odlična vijest. Dolazi i Duchovny

Dakle, 18. 7. će se održati ogromna X-Files konvencija, a na taj dan su i drugi događaji. Recimo, u 10:30 je 35th Battlestar Galactica Celebration. http://www.comic-con.org/cci/thursday dok je X-Files Con u 15:30 http://tvline.com/2013/07/03/david-duchovny-the-x-files-reunion-comic-con-2013/

Dolazi dosta važne ekipe koji su radili na seriji "The commemorative event — which takes place Thursday, July 18 — will also feature Gillian Anderson and series creator Chris Carter, as well as writer/producers David Amann, Vince Gilligan, Howard Gordon, Darin Morgan, Glen Morgan, John Shiban and Jim Wong."

Carter je tu po običaju. Dva Morgana moraju biti. Ipak su napisali jedne od najboljih epizoda čitave serije. I dragi Vince  ;D zbog njega mi je jako drago. Prvo zato što je još uvijek velik fan serije i drugo što je stvorio Breaking Bad. Zaslužio je to. Shiban i Wong isto redovito dolaze. http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/2013/07/comic-con-2013-david-duchovny-confirmed-for-x-files-20th-anniversary.html

Pošto ima mali milijun konvencija tog dana, ići ću na 35th Battlestar Galactica Celebration (10:30), Comedy Legends of TV Land (12:00), Sherlock (14:15) i naravno, TV Guide Magazine Celebrates The X-Files' 20th Anniversary (15:30) a koliko još ima sjajnih konvencija tijekom dana.

Još samo 13 dana  navijacica

Inače, http://www.fearnet.com/news/list/x-files-buffy-hannibal-and-more-six-censored-horror-television-episodes ništa čudno za Home;D

« Zadnja izmjena: 05.07.2013. 16:16:44 Mulder »

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The X-Files
« Odgovor #517 : 06.07.2013. 01:43:37 »
Cycling 4 life

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #518 : 11.07.2013. 20:55:09 »
Bas ovih dana gledam ponovo maraton epizoda na FOXu, sad su krenuli sa drugom sezonom... inace naleteo sam na ovaj clanak

Citat:
Gillian Anderson Picks Her Favorite 'X-Files' Episode, Talks Comic-Con

During its nine-season run from 1993-2002, "The X-Files" produced more than 200 episodes. Despite that large number, Anderson was quick to name a favorite.

"It's called 'Bad Blood.' I think -- oh, I don't even know what season it's in. It's kind of funny. It actually has Luke Wilson in it," she said with a laugh.

In Season 5's "Bad Blood," Mulder and Scully were called to a small town to investigate possible vampire activity and Luke Wilson played the local sheriff. The episode was told from both the duo's perspective.

"Oh my god, I just have to think about that episode and I start to laugh. [Laughs.] I think it's so funny. Just the idea [that] Mulder is chasing this young kid he thinks is a vampire and just as he's about to put the stake through his heart, I pull out his fake vampire teeth and he goes, 'Oh, s***' right before the titles run. That in and of itself brings joy to my world."

http://www.huffingtonpost.com/2013/07/10/gillian-anderson-the-x-files-%20%20favorite-episode_n_3512527.html

Favorite episodes:
Gillian Anderson: "Bad Blood"
Chris Carter: "The Post-Modern Prometheus"
David Duchovny: "Ice", "Piper Maru", "The Post-Modern Prometheus", "Small Potatoes", "Bad Blood"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #519 : 15.07.2013. 03:44:30 »
http://www.huffingtonpost.com/2013/07/11/x-files-vince-gilligan_n_3530106.html

Vince (kreator Breaking Bada) govori o tome kako su Filesi utjecali na Breaking Bad. Pogotovo vizualno i kako ispričati priču jer su Filesi prva serija koja je izgledala kao jednosatni film, a upravo Breaking Bad tako izgleda. Na kraju intervjua ima i zanimljiv podcast o slavnoj epizodi Filesa. Neću reći kojoj  ;D

Zanimljiv izbor http://www.filmschoolrejects.com/features/the-top-5-x-files-episodes-penned-by-breaking-bad-creator-vince-gilligan-ahump.php ubacio bih Paper Hearts.

Nadam se da će nešto reći o Breaking Badu na Comic Conu.


Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #520 : 19.07.2013. 11:14:34 »
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/394344/Sprema-se-treci-Dosije-iks-film
Danas svako sebe moze nazvati novinarem.
Citat:
Dok Duhovni i dalje aktivno radi na popularnoj seriji "Kalifornikacija", Gilijan se kloni televizijskih ekrana i radi manje filmske projekte dok brine o svoje troje dece
Nisam znala da su  Hannibal i  The Fall zapravo filmovi.

A i oni, koliko vec dugo pricaju o tom filmu. Red je da ga naprave vise  :)

I ne mogu da verujem da je proslo vec 20 godina.  :o

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #521 : 20.07.2013. 20:57:32 »
Opala, evo me s izvještajima. Oduševljenje? Ma neeee, orgazam. O jebem ti sve, kakva sam čuda tamo vidio  rofl rofl mislim, bio sam na svakakvim panelima i konvencijama i viđao sam različite fanove obučene u ko zna što, ali ovo je nenadmašno. Hodaš i ne vjeruješ, cijelo vrijeme smiješak na licu i molim se Saturnovom Bogu da ne prasnem od smijeha. Dakle, svakakvi fanovi su bili od SW-a, DC-a, Marvela do različitih televizijskih serija. Upoznao sam neke hardcore Firefly fanove koji su bili prošle godine kada je upravo Firefly ima reunion i bio highlight te sezone, a ove godine su došli najviše radi Files Reuniona koji je ove godine bio highlight.

Htio sam ići na što više Panela, ali pošto je svaki sat vremena trajao, a nema baš prevelike stanke već nakon jednog Panela koji završi, odmah ide drugi. Pa sam tako bio na onima koje sam gore napisao. O Sherlock Panelu koji je bio taman ispred Files Panela ću pisati na odgovarajućoj temi, a ima zanimljivh stvari o Sherlocku, ali samo za one koji vole spoilere.

Prvo sam bio na 35th Battlestar Galactica Celebration (10:30). Onda Comedy Legends of TV Land (12:00), a o tome ću malo ovdje jer nema baš tema o tome. Dakle, legende komedije. Svidjelo mi se zato što su zbilja došle legende, ali jedna baš i nije bila legenda komedije. Prvo je došla Roseanne i govorila je kako bi danas izgledala ta serija, a na pitanje koja joj se danas serija sviđa, rekla je Big Love. Govorilo je o Goodmanu i o odnosu s njim tada i danas. A baš sam koji tjedan prije toga gledao jedan intervju s njom u kojem je govorila kako je razočarana u neke prijatelje tijekom snimanja serije.

I onda je došao legenda nad legendama. Za ovo nisam jedino znao ko točno dolazi i odjednom se pojavi William Shatner i gledam, okrećem se oko sebe i pitam se jesam li pogriješio sobu  ti_si_Bog a ustvari ima gostujuću ulogu u Hot in Cleveland. Rekoh super, nije legenda komedije, ali koga briga. Progovorio je o današnjem sf-u i rekao je da su današnji CGI efekti totalno preuzeli primat nad umjetnosti i da je magija znanstvene fantastike u scenariju i mašti na što je dobio ovacije čitave dvorane. Još je nešto govorio o nekim stripovima i rekao kako još nije završio sa sf-om. Hvala, Gospodine Shatner.

Onda je došao Wayne Knight i cijela dvorana "Newman, Newman, Newman"  rofl govorio o seriji The Exes i o klasičnim scenaristima, glumcima koji su se danas spojili u današnje sitcome i kako je sretan zbog toga. Skroz simpatičan čovjek.

A sad na Files Panel. Ovo je bilo odmah nakon Sherlock Panela. Od svih Panela i konvencija, ovo je nešto najbolje što sam doživio. Cijela dvorana je čitavi dan samo to čekala, atmosfera na vrhuncu, adrenalin i počnu se pojavljivati. Prvo scenaristi dočekani s ovacijama. Voditelj je uzeo najbolje epizode od njih i počeo govoriti pa dolazi Chris Carter, ogromne ovacije i odjednom se svijetla gase. Ulaze Gillian i David i nose svjetiljke u mraku. Kakav doživljaj.  navijacica Cure vrište, iza mene dernjava, ma oduševljenje. Drago mi je da sam vidio i nove Philes fanove koji su tek seriju pogledali nedavno i odmah počeli sudjelovati u fandomu. Isto tako, bilo je dosta tati i mami sa svojim klincima.

Upijao sam sve što su govorili iako ću se svih onih sitnica sjetiti s vremenom

A ovaj koji je vodio Panel, kakve je sve nazive davao scenaristima, hahaha. Kaže. Vince "Freakin" Gilligan, Glen "The Other" Morgan. Ne sjećam se svih naziva točno.

I za sve BrBa fanove. Vince odmah na početku kaže jasno i glasno "There would be no Breaking Bad without X-Files."

Govorili su o svojim najboljim negativcima. Darin Morgan je izabrao Flukemana i Van Blundhta, a on je igro obje uloge. Dok je Glen Morgan izabrao punim imenom i prezimenom, Eugene Victor Tooms i zaradio ovacije. Carter je izabrao Peacock braću iz najbolesnije epizode Home i The Well-Manicured Man kojeg je glumio John Neville pa se tako časno oprostio od njega pošto je on preminuo 2011. godine. Smoking Mana nisu htjeli spominjat osim Shibana mislim jer je očit izbor za prvo mjesto. E da, netko je spomenuo i Kryceka  8) te dobio plijesak.

I onda smo mi fanovi počeli psotavljati pitanja. Nažalost, nisam uspio postaviti, držao ruku neko vrijeme, a imao sam pripremljena dva pitanja, ali kolo sreće. Netko je postavio pitanje kako bi izgledao spoj Muldera i Scully u pravom svijetu, a Gillian je odgovorila "Imali bi seks", a Duchovny njoj odgovori "A nakon toga možda večera".   rofl rofl

A što se tiče filma. Carter je izbjegavao odgovor, ali vidjelo se na njemu kako bi ga snimio. Kao "samo što sam danas ovdje i kad vidim sve ove ljude, moraš biti uzbuđen nakon svih tih godina, ali" i onda je zastao i voditelj ga je pitao "što ste htjeli reći", a Carter odmah brzinski odgovorio "Nisam htio ništa reći".

Voditelj je pitao jel bi voljeli vidjeti seriju u limitiranom izdanju kao 24 koji dolazi iduće godine, a Gillian je rekla da ne bi, ali da bi film dobro došao s čim se slažem. Ništa limitirano, a kad se već ne može cijela sezona, onda film.

Kad smo kod filma. Sva ta trakavica, ljudi moraju shvatiti da nije to samo tako. Ne mogu oni stvoriti čarobni štapić i reći "Idemo stvoriti film" jer koliko god Filesi bili veliki, u tih 20 godina su napravili za tv serije i pop kulturu kao niti jedna druga serija. Ipak, nejde to samo tak. Ali sve dok su oni za film i to su jasno i glasno rekli, a Gillian je još rekla kako Carter već piše scenarij, ali čeka pravi trenutak jer bi se s tim filmom sve završilo. Finito. To je kraj, točka na i. I jednostavno je teško, teško se njima oprostiti. Pogotovo Carteru. Dakle, oni jesu spremni, ali trenutak mora biti pravi jer i sami filmovi nisu na razini serije. Prvi film jest jako dobar, dobra zabava, ali daleko je to od serije jer je Carter radio prvi film tako da ga može gledati i ona publika koja nikad nije gledala seriju. Film i serija. Dva različita svijeta, barem što se tiče Filesa.

Onda je Carter progovorio i o stripovima. Btw., drugi dio stripa već izašao. Rekao je da će imati vlastitu mitologiju. Voditelj je pitao Morgana i Wonga za epozodu Home i jesu li ponosi na tu epizodu pošto je jedna od najpopularnijih i bila je zabranjena neko vrijeme. Rekli su da jesu i govorili o inspiracijama za tu epizodu. Drago mi je da su Shiban i Gillian progovorili i o Lone Gunmenima i njihovoj ostavštini u seriji.

Duchovny je govorio o najboljoj sceni između Muldera i Scully. Izabrao je nazaboravan ples iz epizode The Post-Modern Prometheus Post-Modern Prometheus Dance koja je stvarno jedna od njaromantičnijih scena ikad. A Gillian je nešto govorila o epizodi Quagmire i o nekakvom razgovoru između nje i Muldera. A svaki Panel bira drugu scenu.   ;D

Netko je postavio pitanje "kad su Mulder i Scully shvatili da se vole", a Carter odgovorio "Čim je Scully ušla dolje u podrum", a to je prvo upoznavanje.  srcesmajli

Onda su Duchovny i Gillian govorili o Vancouveru i Los Angelesu te koji grad više vole jer se u Vancouveru serija snimala prvih 5 sezona dok posljednje 4 u Los Angelesu. Rekli su da su oba grada sjajna, ali Vancouver je čista nostalgija. Onda je Gillian govorila o svojem liku i kakav je Scully ostavila utjecaj na današnju žensku publiku. Čak i postoji nekakav The Scully Effect.

Govorili su o epizodi Jose Chung's From Outer Space i Clyde Bruckman's Final Repose te se Gillian osvrnula na pokojnu legendu Petera Boylea i njegovu ulogu u Bruckmanu. Duchovny je na kraju rekao ako će raditi sa Gillian ponovo, da to mora biti nešto specijalno jer ne želi "uništiti" ono što imaju već 20 godina.

Kasnije iz dvorane su još ostali Duchovny i Gillian.

Sliku s njima nisam dobio, ali rijetko ko je, ali zato potpise dijelili ko ludi. A za potpis sam htio dati sve i dugo sam razmišljao što da nosim. Prvo sam mislio pa jednostavno na majicu, ali mora biti nešto posebno. I uzeo s velikim rizikom scenarij od prvoga filma, a pošto skupljam scenarije, a meni to nešto posebno pa to uzeo.
Spoiler for Hiden:
iznenadili su se kad su vidjeli pa se Gillian nasmijala i rekla "how nice", a Duchovny "Way to go, man" i dali mi potpis. Ja im kažem imate punu podršku fanova iz Hrvatske i osmijeh im se još više raširio. Skoro sam rekao da imaju punu podršku Saturnovaca, ali pošto ne znaju da postoje Saturnovci, nisam.

A prvo sam htio uzeti neku seksi sliku od Gillian, a bome ih ima dosta. No, nisam.

Idući dan novi Paneli. Taj dan sam si isto rezervirao zato što je Chris Carter održao Panel o Files stripovima. Još sam išao na The World's End: Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost Reunited. Kakvi su to luđaci. Umiranje od smijeha cijelo vrijeme. Govorili su o svojem novom filmu koji jedva čekam pogledati, The World's End koji je završni dio njihove trilogije Cornetto (Shaun of the Dead i Hot Fuzz). Dali su i glavni razlog zašto ta tri filma spadaju u trilogiju. Zato što su smješteni u Veliku Britaniju i zato što se radi o prijateljstvu i odrastanju. Naravno, sve zašećereno s posebnim humorom. Onda je Pegg govorio kad je sreo Wrighta na genijalnoj seriji Spaced. O tom razdoblju i kako su doživjeli 90-e. Rekli su da će sigurno još puno puta raditi zajedno. A Frost je genijalan s onom bradom i svojim stalnim upadima.

Poslije toga The X-Files with Creator Chris Carter na kojem je Carter pričao o 20 godina serije i uspješnosti serije te njegovim utjecajima poput Kolchaka, Zone Sumraka, Night Gallery. Sve ono što smo već znali i na kraju se okrenuo stripovima i njihovim piscima koji sudjeluju poput Joea Harrisa i drugih. Rekao je da planiraju napraviti poptuno novu mitologiju (što mi se sviđa), a u prvom dijelu stripa su već postavili nove temelje. Scully je već upala u probleme i drugi dio je izašao. Samo šteta što jednom mjesečno izlazi. U isto vrijeme kad se održavao X-Files Panel, bio je i AMC's The Walking Dead Panel. Šteta što je bilo u isto vrijeme.

I zadnji na kojem sam bio je Dark Horse: Joss Whedon. To sam išao sa Browncoatsima koje sam upoznao na Files Panelu, a i Whedon mi je jako drag. Rekao je da mu je najdraži lik kojeg je stvorio Buffy. Govorio je o Agents of S.H.I.E.L.D., filmovima i stripovima. Netko ga je pitao koja mu je najbolja smrt od svih likova.
Spoiler for Hiden:
Spomenuo je Winifredicu iz Angela.
a danas je prikazana i pilot epizoda iz njegove nove serije, Agents of S.H.I.E.L.D.

Najviše mi je žao što nisam išao na The Walking Dead jer je došla cijela ekipa i na Game of Thrones, a tamo su isto došli svi glavni i koliko čujem najviše se pričalo o 9. epizodi treće sezone. Došao je i Martin.

Bilo je toliko puno Panela, a možeš samo na odabrane koje ti pašu vremenski jer ako je neki panel u 12:00, a želiš ići na onaj koji počinje u 12:30, ne možeš. Bili su Paneli za sve današnje serije, nešto i starijih je bilo. Za stripove i ostale umjetnosti. Breaking Bad je danas bio. Vince je ostao do samoga kraja. I svi su gostovali.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #522 : 20.07.2013. 23:25:41 »
Vratio se nas guru sedme umetnosti i vise dimenzionalne dimenzije  ;D . Zanimljivo je ovo bilo za procitati, gde si i prvi covek kojeg na neki nacin znam a da je ljubitelj takvih desavanja. Podeli koju sliku vise da da vidimo kako izgleda tako neka konvencija.
Nego Mulder, ako zivis u kuci a ne boravis u podrumu ili ako zivis u stanu a nemas iznajmljen podrum onda ti ne mozemo, kao prijevodi-online, izdati zvanicno priznanje kao najveceg fana X-files-a kojeg znamo  :)   :naklon:


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #523 : 21.07.2013. 00:49:24 »
Paneli/konvencije, to ti je uglavnom isto. Al imaš različitih vrsta tipa kad mi kao fandom organiziramo u nekom gradu ili državi pa dođemo i dogovoramo se o budućnosti fandoma, različitim akcijama ili maratonskim gledanjem izabranih epizoda i imaš panele/konvencije gdje gostuju ljudi koji su radili na seriji. To ti je uglavnom samo velika dvorana i jedan veliki stol ispred nas fanova i čista uživancija.

Vince i Amann
Spoiler for Hiden:

Gillian i Duchovny iako piše Wong, al tako izgleda rofl rofl
Spoiler for Hiden:

Prvi Morgan, Shiban i tamo je drugi Morgan.
Spoiler for Hiden:

Velika trojka. Desno Carter.
Spoiler for Hiden:

Inače, jučer je voditelj bio Dean Haglund koji je glumio Langlya iz The Lone Gunmena. To mislim kad su samo Carter i Gillian gostovali i govorili o stripu kao 10. sezoni. Ona je bila u prekrasnoj pripijenoj crnoj majic  ;D

A sad samo za one koji su gledali seriju
Spoiler for Hiden:
The Lone Gunmeni bi se trebali vratiti u stripu.

Inače, imao sam slobodno srijedu jer sam tad došao, al se ništa nije održavalo i četvrtak navečer poslije Panela. Noćni život im je ludnica. Nisam ni trebao ići ne znam kak daleko jer na svakom kutku imaš nešto gdje se možeš zabaviti.

A i evo covera za treći dio stripa  ti_si_Bog

Spoiler for Hiden:

EDIT:

Svaki fan/običan gledatelj, a i oni koji nisu gledali seriju bi trebali pročitati cijeli ovaj članak. Vrhunski napisan, jedan od boljih članaka što se tiče Filesa.

http://globus.jutarnji.hr/kultura/20-godina-detektiva-za-svemirce
« Zadnja izmjena: 21.07.2013. 01:19:53 Mulder »

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #524 : 21.07.2013. 11:06:32 »
A ja od prošlog ponedeljka počela gledati celu seriju ispočetka. (Ovo će biti četvrti ili peti put :pevusi:) Nagovarala sam sestru da pogleda, pa kad je počela nisam mogla da izdržim a da ne gledam i ja.  :\)  ;D Zanimljivo mi je preko nje ponovo proživljavati osećaj koji sam ja imala kad sam prvi put gledala.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #525 : 21.07.2013. 19:22:56 »

Citat:
Spoiler for Hiden:
The Lone Gunmeni bi se trebali vratiti u stripu.
Spoiler for Hiden:
Ovo mi nešto nema smisla, budući da su oni poginuli u Dosjeima X. A onaj njihov spim-off je bio vremenski prije toga, čini mi se.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #526 : 21.07.2013. 19:28:29 »
Spoiler for Hiden:
Da, ali Carter je rekao kako će strip imati potpuno novu mitologiju. Mulder i Scully su isti, ali nova mitologija i vratit će se likovi koji u seriji inače ne bi. Iako piše da je strip kao 10. sezona,  ne veže se na zadnje slučajeve u 9. sezoni.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: The X-Files
« Odgovor #527 : 20.08.2013. 00:57:37 »
Dobri su ovi stripovi, samo kratko traju.  :D Baš imaju nešto što podseća na seriju.
Nostalgija...
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #528 : 10.09.2013. 02:20:51 »
10. 9. 1993. - 10. 9. 2013.  talasi misc-birthday misc-birthday :bday:

Sretnih 20 godina.  :najbolja:

It's The X-Files' 20th Anniversary. The first episode - "Pilot" - was aired exactly twenty years ago today.
Here's an extensive article with all you need to know about the groundbreaking TV series.

Critical Reception

• The Independent: "one of the greatest cult shows in modern television".
• Time: "cultural touchstone of" the 1990s."
• The Evening Herald: "A few TV shows of recent times can be said to have had a profound effect on the medium and the broader culture, something more significant than mere ratings and popularity: Twin Peaks, The Simpsons, ER. But has any programme ever had such an overwhelming influence as The X-Files?"
• IGN: "...some of the episodes were at a level of excellence that still hasn't been matched since". (Season 1)
• IGN: "...an improvement over the first because they started to explore a little, to really feel the new places to take the show". (Season 2)
• The A.V. Club: "Season three of The X-Files is... hands down, its best season and maybe one of the greatest TV seasons of all time. (...) It's a brutally consistent season of television, swinging from strength to strength". (Season 3)
• Entertainment Weekly: "Fifth Season proves the show was -- even then -- still at its creative peak and full of surprises". (Season 5)
• New York Daily New: "...proof that The X-Files still has more than enough creative life in it to justify an eighth season". (Season 7)
• The A.V. Club: "The show’s first eight seasons are good-to-great; ...the eighth was revitalized by the new search for Mulder story-arc". (Season 8)
• IGN: "the show could've gone on with Robert Patrick and Annabeth Gish as the leads if Carter would've tied up all the loose ends and freed them from the chains of the Mulder and Scully era. I wish they had just moved on and reinvented the show with the new characters". (Season 9)


Stats

• In its second season, The X-Files ratings in the United States grew faster than any other series on television.
• By its third season, The X-Files became the highest-rated series on television in Australia (Network Ten), France (M6), Germany (ProSieben), Spain (Telecinco), United Kingdom (BBC 2).
• In Japan it marked the first American-produced series to air in prime time in over a decade. Sales of The X-Files videocassettes in that country exceeded more than 120,000 units before the series had ever even aired.
• In 1996, the theme song reached #1 in France.
• By the time it ended, the show had become the longest-running science fiction series in U.S. television history.
• After nine seasons, The X-Files ended its run on primitive network television in 2002 as one of only three scripted entertainment series from the 1993-1994 season still on air.
• For 20th Century Century Fox, The X-Files has generated a profit of US $1.4 to $1.5 billion over its life as a network series including domestic syndication, an estimated $243 million in revenues from international distribution in over 90 worldwide broadcast outlets and merchandising license.
• The two feature films have grossed over $257 million combined.


Awards

• In 1996, The X-Files received the prestigious George Foster Peabody Award for Excellence in Television Broadcasting.
• The X-Files set the Golden Globes record for most wins as Best Drama Series (three) - it is now tied with Mad Men. However, The X-Files managed to win more awards overall (five).
Satellite Award for Best Actor – Television Series Drama
• In 1997, Gillian Anderson (Dana Scully) won the Emmy Award for Outstanding Lead Actress in a Drama Series.
• In 1997, David Duchovny (Fox Mulder) won the Satellite Award for Best Actor – Television Series Drama.
• In 1997, both Duchovny (Best Actor – Television Series Drama) and Anderson (Best Actress – Television Series Drama) won Golden Globes.
• In 2001, Robert Patrick (John Doggett) won the Saturn Award for Best Actor on Television.



Accolades

• In 1997, the episodes "Clyde Bruckman's Final Repose" and "Small Potatoes" respectively ranked #10 and #72 on 'TV Guide's 100 Greatest Episodes of All Time' list.
• In 1998, it was announced that the show's catchphrase "The Truth Is Out There" was among United Kingdom's Top 60 Best-Known Slogans and Quotes ever.
• In 2003, The X-Files was declared the most innovative brand according to a MediaDNA research.
• In 2004 and 2007, The X-Files ranked #2 on TV Guide's 'Top Cult Shows Ever' list.
• In 2012, Entertainment Weekly listed the show at #4 in the '25 Best Cult TV Shows from the Past 25 Years'.


Legacy

• The X-Files directly inspired other TV series, including Strange World, The Burning Zone, Special Unit 2, Mysterious Ways, Lost, Dark Skies, The Visitor, Fringe, Warehouse 13, and Supernatural, with key aspects carried over to more standard crime dramas, such as Eleventh Hour and Bones. Russell T Davies said The X-Files had been an inspiration on his series Torchwood, describing it as "dark, wild and sexy... The X-Files meets This Life". Other shows have been influenced by the tone and mood of The X-Files. For instance, Buffy the Vampire Slayer drew from the mood and coloring of The X-Files, as well as from its occasional blend of horror and humor. Creator Joss Whedon described his show as a cross between The X-Files and My So-Called Life.
• The show is parodied in The Simpsons season eight episode "The Springfield Files,"
• In the Star Trek Deep Space Nine episode "Trials and Tribbleations," Benjamin Sisko is interviewed by Federation Department of Temporal Investigations agents Dulmer and Lucsly, anagrams of Mulder and Scully, respectively.
• Welsh music act Catatonia released the 1998 single "Mulder and Scully", which became a hit in the United Kingdom (#3).
• The series attained a degree of historical importance. In 2008, Carter and Spotnitz donated several props from the series and new film to the Smithsonian's National Museum of American History. Some of the items included the original pilot script and the I Want to Believe poster from Mulder's office.
• 2013 San Diego Comic-Con hosted by TV Guide: Gillian Anderson discussed Scully's impact on female fans, relating that a number of women have informed her that they entered into careers in physics because of the character.



Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #529 : 10.09.2013. 02:23:09 »
Bolje biti u fan-domu nego u popravnom domu.  ;)   ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #531 : 10.09.2013. 22:05:27 »
Jedna od najboljih, ako ne i najbolja serija svih vremena, koja je promijenila puno toga... Čestitke!  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #532 : 11.09.2013. 00:35:46 »
Bravo, Zoka  :)


             

Za sve koji su pomalo zaboravili http://www.buzzfeed.com/louispeitzman/things-you-need-to-know-about-the-mythology-of-the-x-file


Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #533 : 11.09.2013. 01:09:24 »
Dobar je bas link sa tim najbitnijim opisima desavanja kroz seriju.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The X-Files
« Odgovor #534 : 11.09.2013. 11:32:41 »
He, ja sam odustao od ove serije nakon dvije epizode. Možda joj budem dao još jednu šansu u budućnosti, jedino zbog Muldera, ali ovog našeg. ;D
Veoma blag pilot, i ona druga epizoda, meni ne baš tako zanimljiva, vjerujem da je to bio razlog brzog odustajanja.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21909
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #535 : 11.09.2013. 11:40:23 »
Mislim da prve epizode nikad nisu mjerilo cijele serije, a pogotovo u ovom slučaju, pogotovo u ovom...  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #536 : 11.09.2013. 13:39:48 »
Zmaju, ludače, ne znaš šta propuštaš.  :dash

Offline bluerain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #537 : 11.09.2013. 14:21:43 »
nadam se da će uskoro filesi na blu-ray:).Mulderu, imaš li ti kakvih saznanja o tome?
sve se nešto šuška ali nikako da potvrde hoće li ih uopće izbacivati na BR

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #538 : 11.09.2013. 15:09:52 »
Ne znam , ni meni nikako ne ide sa ovom serijom. Stigao sam do pred kraj 2. S. Volim ovu tematiku i sve , ali nikako mi ne ide da izvine nas drug Lisac.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #539 : 11.09.2013. 18:26:15 »
He, ja sam odustao od ove serije nakon dvije epizode. Možda joj budem dao još jednu šansu u budućnosti, jedino zbog Muldera, ali ovog našeg. ;D
Veoma blag pilot, i ona druga epizoda, meni ne baš tako zanimljiva, vjerujem da je to bio razlog brzog odustajanja.
Meni je pilot jedan od boljih pilota nekih serija.

Baš si odustao kad bi se odmakli od glavne radnje jer prve dvije epizode su mitološke (centralna radnja), a prva sezona ti ima najviše monster of the week (motw) epizoda o raznim čudovištima, paranormalnim pojavama. Čak 18 od 24 epizode su ti motw  ;D

A dvije si već riješio kao one sa glavnom radnjom i sad su ti ostale 22 epizode od toga samo 4 mitološke. Tek od druge sezone ti se počinje razvijati ta glavna radnja, a motw epizoda uvijek imaš puno. A gle, ako ti se i dalje ne svidi, neće svijet propast. A i znam koliko voliš dobre motw epizode u serijama. Šteta je recimo da porpustiš Home iz 4. sezone ili dvije epizode o Toomsu ili Flukemana i ostala različita stvorenja. Home čak možeš pogledati i zasebno. Samo, ne bi bilo u redu od mene da ti tu epizodu preporučim kaojednu od prvih jer to nikome ne bih htio

http://www.buzzfeed.com/louispeitzman/the-20-scariest-x-files-monsters - http://www.pastemagazine.com/blogs/lists/2012/08/15-best-x-files-monsters.html

A isto je tako šteta da propustiš svu tu divnu centralnu radnju koja tek počinje od druge sezone. Baš ona prava sa puno preokreta i šokantnih saznanja. A ako ti se i dalje ne svidi, barem si dao priliku  smileyNO1

Filesi su multi žanrovska serija koja kombinira sve žanrove i zbog toga uvijek ima nešto za svakoga. A mitologiju i motw su ti oni popularizirali. Danas ne možeš zamisliti niti jednu seriju bez tih koncepata. Sad pratiš Buffy, a Buffy ti je među prvim serijama koja je to uzela od Filesa.

nadam se da će uskoro filesi na blu-ray:).Mulderu, imaš li ti kakvih saznanja o tome?
sve se nešto šuška ali nikako da potvrde hoće li ih uopće izbacivati na BR
Šuška se godinama i to s razlogom http://comicbook.com/blog/2013/07/24/x-files-and-twin-peaks-reportedly-coming-to-blu-ray/  ;)

Dakle, kraj ove ili početak iduće godine. A bilo bi šteta da ne dođe na blu ray jer su Filesi ipak prva serija koje tretirana kao film to jest prva serija izdana na dvd-ima. I to zajedno sa Twin Peaksom, di ćeš bolje  ;D TP ima genijalno zlatno dvd izdanje, a na blu ray možemo očekivati još više dodataka makar sam ih sve našao što se može naći.