Autor Tema: Caprica  (Posjeta: 64681 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #270 : 15.11.2010. 20:51:47 »
Krbo, čekaš li HD ili gledaš?

čekam, ovakve slike kao ova što si stavio nemam ni u noćnim morama.

kakvi ovo kreteni cappaju vrag ih satro?

i doba VHS-a je bila bolja slika
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #271 : 15.11.2010. 21:00:44 »
Krbo, čekaš li HD ili gledaš?

čekam, ovakve slike kao ova što si stavio nemam ni u noćnim morama.

kakvi ovo kreteni cappaju vrag ih satro?

i doba VHS-a je bila bolja slika

Saznao sam da, nakon što završi s lososima, ova gospođa skida epizode sa Spejsa.

Ipak je to Kanada, bre!  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #272 : 16.11.2010. 00:19:14 »
veliš, a?

jedan capture, dva bonga i eto hapenninga

(losos je neki opaki chilli jeo)

'bem ih mutave, 80-ih nisam radio takav video drek.

A zanimljivo da su pustili neki FAQ gdje se peru kako prekid emitiranja nema veze s padom gledanosti - čisti kretenizam jer su prije prekida imali stalni rast gledanosti i onda prekinu seriju koja traži više od 2 vijuge mozga za praćenje.

rezultat vidimo i sami.

Sad će ovaj Chrome uraditi k'o Sanctuary pa ga opet nitko neće gledati.

Tko nam je kriv pa ne volimo "hrvanje" - SyFy glavni show.
May the Plasma be with you!

Offline Allien

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Re: Caprica
« Odgovor #273 : 17.11.2010. 14:52:50 »
Jel se znaju termini kada emituju kanadjani nove epizode???

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #274 : 17.11.2010. 15:31:12 »
Jel se znaju termini kada emituju kanadjani nove epizode???
Odeš, na primer, na vikipediju i otkucaš "Caprica". Gle čuda - tamo sve piše!

Ili, ako te mrzi da kucaš, a ti samo klikni na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Caprica_episodes. Moraćeš malo da skroluješ, ali bolje od toga za sada ne možemo.
U veselju ispunjavamo želje!
 8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Allien

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Re: Caprica
« Odgovor #275 : 17.11.2010. 18:00:51 »
Jel se znaju termini kada emituju kanadjani nove epizode???
Odeš, na primer, na vikipediju i otkucaš "Caprica". Gle čuda - tamo sve piše!

Ili, ako te mrzi da kucaš, a ti samo klikni na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Caprica_episodes. Moraćeš malo da skroluješ, ali bolje od toga za sada ne možemo.
U veselju ispunjavamo želje!
 8)

nije mi bila namera da nekog ljutim ili vredjam pitanjem o datumima emitovanja.
a jos manje da mi neko ispunjava zelje.

u svakom slucaju se izvanjavam na uznemiravanju
( a 16 ep izasla dok traje prepiska )

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Re: Caprica
« Odgovor #276 : 17.11.2010. 18:19:04 »
Jesi li skinuo? Kakav je kvalitet? Izgleda mi po "težini" (325 MB) da možda treba da sačekam YooX.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Allien

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Re: Caprica
« Odgovor #277 : 17.11.2010. 21:46:55 »
403 mega je
nemam pojma zasto tako, ali to je jedina dostupna verzija tada.
sad imaju neke od 326 mega ( stavio sam i to da se skida pa cemo videti )
inace ova "veca" verzija je ok ( u rangu predhodnih ) sto se kvaliteta slike tice

evo posle skinute obe verzije dostupne trenutno, ova teza je dosta kvalitetnija i u formatu je 4:3.
kvalitet je dosta bolji !!!
« Zadnja izmjena: 17.11.2010. 23:12:35 Allien »

Offline Mikos

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #278 : 17.11.2010. 23:09:48 »
Pojavila se verzijaYooX.
350.77 MB

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Re: Caprica
« Odgovor #279 : 17.11.2010. 23:44:37 »
Aha. Hvala vam obojici na informacijama. Skinuću verziju YooX, jer sam gotovo siguran da će Khevenhiler prevoditi po njoj.
Pozdrav.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Caprica
« Odgovor #280 : 19.11.2010. 21:11:35 »
Službeno je potvrđeno:

Citat:
The airdate information for Caprica’s final 5 episodes has been confirmed: They will air back-to-back on Tues, Jan 4, from 6pm-11pm

Ovo se dakako odnosi na SyFy.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #281 : 19.11.2010. 21:45:11 »

back-to-back oho, valjda će onda odmah i sve na WEB-DL pa da uživamo za kraj.

tnx info
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #282 : 23.11.2010. 11:19:13 »
Titl na portugalskom se pojavio tek rano jutros. Sve kasni zbog štrajka na Addic7ed i borbe sa onim španskim (lopovskim) sajtom. Samo da se zna, i naš Zkarlov je ustao u odbranu Addic7ed i pravednu borbu sa španskim lopovima!
Elem, ja ću da počnem pa kad bude gotovo.

A dok čekate na prevod ili najavljeno januarsko emitovanje u HD, kako bog zapoveda, pogledajte ovaj video koji je Alesandra Toresani (Zoi) snimila u hotelskoj sobi. U njemu ona nosi kostim plejbojeve zečice i igra s braćom Adama.

http://bambolabambina.tumblr.com/post/1531924594/adama-rama-in-honor-of-todays-episode-of-caprica

Krbo, ne brini i gledaj bez straha. Hju Hefnera nema nigde u blizini!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #283 : 23.11.2010. 16:55:57 »


A dok čekate na prevod ili najavljeno januarsko emitovanje u HD,


ne treba, WEB-DL ep 14,15 i 16 su na tržištu  ;D
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #284 : 23.11.2010. 17:06:09 »
Krbo, stvarno si mi ulepšao dan! Skidamo!  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #285 : 23.11.2010. 22:38:20 »
Zahvaljujući Krbinom obaveštenju, postavio sam prevod za epizodu 1x14 - Blowback, WEB-DL verzija.
Sutra ujutru će biti postavljena i WEB-DL verzija za 1x15 - Dirteaters.

Slobodno se može reći da skoro pola stvari nisam uopšte video u onoj YooX verziji. Kao da sam sada gledao epizodu po prvi put.  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #286 : 23.11.2010. 23:28:10 »
zanimljiv je komentar uploadera "kako nitko još nije stavio ove epizode evo mene" , kud su nestali standardni vrag zna.

Valjda im se zakotrlja samo ako bude na TV.

A ja stalno kopam po iTunes, Hulu, Netflix ne bih li negdje naletio na epizode he
(dobro, priznajem ne instalira mi se iTunes app pa valjda onda nije lako ni pregledati trgovinu)
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #287 : 25.11.2010. 08:17:08 »
Postavio sam prevod za epizodu 1x16 - Heavens Will Rise i to za izdanja PDTV.XviD-YooX i WEB-DL.



Za najnoviju epizodu 1x17 - Here Be Dragons, već je izišla i WEB-DL verzija. Biće gledanja, krbo!  ;D

Inače, kažu ljudi da su stari kartografi stavljali izraz "Here Be Dragons" ili "Ovde budu zmajevi" na mesto neistraženih područja, na kartama koje su crtali.
 8)
« Zadnja izmjena: 25.11.2010. 12:29:53 Khevenhiler »
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #288 : 25.11.2010. 11:37:05 »
Za najnoviju epizodu 1x17 - Here Be Dragons, već je izišla i WEB-DL verzija. Biće gledanja, krbo!  ;D

e to volim, hrpica epizoda nečega što gledam na lageru :)

odoh u DL vode...
May the Plasma be with you!

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Caprica
« Odgovor #289 : 25.11.2010. 17:38:04 »
sta se desava sa serijom..rekose da je nastavljaju 4 januara i to kao 5 poslednjih epizoda i to je to..kraj ??? ??? ??? ??? ??? ???
...so say we all...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #290 : 25.11.2010. 17:46:06 »
sta se desava sa serijom..rekose da je nastavljaju 4 januara i to kao 5 poslednjih epizoda i to je to..kraj ??? ??? ??? ??? ??? ???
Eh, prijatelju...
Tada će na SyFy biti emitovane, jedna za drugom epizode od 14 do 18. I to je sve narode. Serija nije zadovoljila menadžere.

Ali, iako se ne emituju u SAD, emitovane su na kanalu Space u Kanadi što može da se skine, a od neki dan skidljive su i WEB-DL verzije (one koje su postavljene na itunes). Možeš da ih odgledaš pre Amerikanaca. Eto.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Re: Caprica
« Odgovor #291 : 25.11.2010. 20:19:52 »
Prosto ne verujem svojim ocima da sad imaju i WEB DL aaaaaa ja gledao onaj krshhhh. BTW bas kasne i engleski titlovi za Capricu. Jel moze na PM neki link gde se najbrze pojavljuju eng titlovi?
« Zadnja izmjena: 25.11.2010. 20:23:05 xalexas »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Re: Caprica
« Odgovor #292 : 26.11.2010. 15:54:07 »
Pa, slika je užasna, ali je zato epizoda bila odlična.
Spoiler for Hiden:
Jest baba zaje..., jbt.  rofl
Koliko sam primijetio, njihova medicina i nije nešto puno superiornija od naše. Baš me sad zanima kako će se mladi admiral Adama izvući sa onim metkom u stomaku.
I još samo jedna epizoda... Šta veliš Khevenhileru, da krenem ja ponovo mijenjati tokove istorije?  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #293 : 26.11.2010. 16:10:42 »
Menjaj Annoraxe, ja ti neću zameriti!

Od samog početka serije, fanovi su vodili žestoku raspravu o mladom Viliju Adami. Ljudi su preračunavali "tokove istorije"  ;D i zaključili da nešto nije u redu s godinama ovog Vilija iz Kaprike i admirala iz BSG. Štono bi rekli, ne pašu. Takođe je postavljano pitanje različite boje očiju mlađeg i starijeg izdanja istog lika. Takođe je u BSG jasno i glasno rečeno da se majka admirala Vilija zove Evelin.
Tek nakon ove epizode su se rasprave zakuvale. Moguće je da su, u svetlu zadnjih događaja, ljudi koji su tvrdili da ovaj Vili nije i onaj Vili iz BSG ipak bili u pravu. Hoćeš i tu malko da menjuckaš tokove ako ti se rezultat ne svidi, Annoraxe?
Još jedna stvar u vezi s ranijom epizodom 1x16 koja mi je isprva promakla. Kada je Amanda dovela ranjenog agenta Durama u bolnicu, dežurni je bio pripravnik dr Kotl. Ta scena nije prikazana, ali to saznajemo iz Amandinog razgovora s Danijelom. Ne moram ni da naglašavam da fanovi po forumima vode ljute rasprave da li je to dr Kotl iz BSG ili njegov otac, deda, brat od strica...
 8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #294 : 29.11.2010. 14:01:50 »
Postavio sam prevod za epizodu 1x17 - There Be Dragons i to za izdanja PDTV.XviD-P2P i WEB-DL.



Uživajte.  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Re: Caprica
« Odgovor #295 : 01.12.2010. 22:52:16 »
Menjaj Annoraxe, ja ti neću zameriti!

Od samog početka serije, fanovi su vodili žestoku raspravu o mladom Viliju Adami. Ljudi su preračunavali "tokove istorije"  ;D i zaključili da nešto nije u redu s godinama ovog Vilija iz Kaprike i admirala iz BSG. Štono bi rekli, ne pašu. Takođe je postavljano pitanje različite boje očiju mlađeg i starijeg izdanja istog lika. Takođe je u BSG jasno i glasno rečeno da se majka admirala Vilija zove Evelin.
Tek nakon ove epizode su se rasprave zakuvale. Moguće je da su, u svetlu zadnjih događaja, ljudi koji su tvrdili da ovaj Vili nije i onaj Vili iz BSG ipak bili u pravu. Hoćeš i tu malko da menjuckaš tokove ako ti se rezultat ne svidi, Annoraxe?
Još jedna stvar u vezi s ranijom epizodom 1x16 koja mi je isprva promakla. Kada je Amanda dovela ranjenog agenta Durama u bolnicu, dežurni je bio pripravnik dr Kotl. Ta scena nije prikazana, ali to saznajemo iz Amandinog razgovora s Danijelom. Ne moram ni da naglašavam da fanovi po forumima vode ljute rasprave da li je to dr Kotl iz BSG ili njegov otac, deda, brat od strica...
 8)
Sudbina mladog admirala je konačno razriješena, mada sam ja tokom epizode zamišljao drugačije rješenje. Ovo me je malo iznenadilo.
A to za Kotla... smatram da to ne može biti onaj dr Kotl iz BSG. Razmisli malo: ovo je 58 godina prije događaja iz BSG, a stažista već ima 20 i kusur godina. Po tome bi ispalo da dr Kotl u BSG ima preko 80, a nije imao. Sjeti se da je na početku serije Adama išao u penziju (prije sajlonskog napada), po čemu možemo zaključiti da je i stariji od Kotla.

Inače, epizoda je bila fantastična.
Spoiler for Hiden:
Dvije stvari su me fino nasmijale: Danijelove naočale kad se maskirao i onaj "Pavaroti" na stadionu. Vidjeli smo i malo Sajlonce u pravoj akciji. Khevenhileru, jesi li primijetio kakvu alfanumeričku tastaturu ima Danijel u svom ofisu/labu? Izgleda da su sa engleskim slovima ravnopravno koristili i grčka.
A kraj me je ostavio bez teksta...
Spoiler for Hiden:
Jedino me je malo zbunilo ono oživljavanje Zoi. Ja sam shvatio da 12 kolonija nisu imale Ressurection Technology sa Kobola, da su to Sajloncima dali oni što su putovali sa Zemlje (oni nisu imali FTL, ali jesu RT).  ???
Šteta što su ovo ukinuli.
I sad, čekamo Krv i hrom...?
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Caprica
« Odgovor #296 : 04.12.2010. 03:34:27 »
Odlična poslednja epizoda, šteta što su odustali od serije.  u_jeeeeeeeeee

Offline Nesius

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
Odg: Caprica
« Odgovor #297 : 06.12.2010. 01:12:58 »
Caprica - 01x18 - Apotheosis 720p.WEB-DL i Caprica - 01x17 - Here Be Dragons 720p.WEB-DL nemogu nać na isoHunt-u...
Zna neko di ih mogu free skinit, thx :D
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!!!"
                 Grunf

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Caprica
« Odgovor #298 : 06.12.2010. 11:14:04 »
Steta sta ova serija nece imat S02, jer dali su neke odgovore, ali moze se to jos. No, dobro je, bar su je u HDU zavrsli xD

Offline markoak47

  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
Odg: Caprica
« Odgovor #299 : 07.12.2010. 12:41:22 »
nije mi jasno zašto ako neće biti 2. sezone  na kraju piše next season on caprica?

Tags: