Autor Tema: Caprica  (Posjeta: 64689 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #150 : 21.03.2010. 21:03:52 »
Ja mislim da u ovoj seriji to nema veze sa tim...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #151 : 21.03.2010. 21:26:28 »
jako je veliko pitanje što bi "frakk" stranog jezika, strane, vanzemaljske, kulture trebalo značiti.

ako se misli da je prikriveni "fuck" ili jebati,jebanje,jebeni... onda nam po uporabi u seriji ispada da na 12 kolonija žive
kočijaši i nekulturna banda gdje se ni državnici ni admirali ne znaju kontrolirati

tako da ja "frakk" ne bih vezao uz "fuck" i neću u svojim obradama...
May the Plasma be with you!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #152 : 21.03.2010. 22:18:40 »
Citat:
Frak is a fictional version of "fuck" first used (with the spelling "frack") in the original Battlestar Galactica series. In the "re-imagined"  version, and subsequently in Caprica, it appears with greater frequency and with the revised spelling "frak", as the producers wanted to make it a four-letter word. In that framework it seems to function as a substitute for "fuck" in several different forms, as an interjection ("Frak!"), inquisitive idiom ("What the frak?"), verb ("You're not still frakking  Dualla, are you?"), adjective ("You frakking  crazy idiot!"), a noun ("You miserable frak"), ("A good frak") or in compound words ("What a clusterfrak."),("Motherfrakker!").

Citat:
Sanitized expletive on "Battlestar Galactica".

Used to replace the word Fuck.
Frak you! Frak off! You've got be frakking kidding me!


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #153 : 21.03.2010. 22:23:52 »
Shvatam amere kad cenzurišu sami sebe da bi zajebali zakone vezane za sopstvene televizije, ali ne kontam što se i ti držiš frekanja.

Pre svega mislim da SyFy kao kablovska televizija nema problema sa jezikom (npr. Sopranovi na HBO isl.), iako kad se pogleda primer sa pilot epizodom (sa sisama i bez sisa), čovek ne zna tačno šta da misli.

Nepokolebljiv utisak mi je da bi sa otvorenim prostačenjem, ukupna slika serije bila dosta zamrljana. Za epizodama bi ostajao gorak ukus. Ja bih ga sigurno osećao, a pitanje je da li bih se i prihvatio prevođenja.

Dobar deo forumaša na SyFy forumu gunđa zbog nesigurnosti, kolebljivosti, lenjosti i opsednutosti Josifa Adame. Očekivali su čvrstu ličnost, pravnog giganta. Kakve bi tek reakcije bile da otac omiljenog admirala počne da psuje kao da je na Kalenić pijaci?

Nadam se da nisam uvredio nijednog finog pijačara.  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #154 : 22.03.2010. 11:08:43 »
slažem se, to silno prostačenje bi bilo jako odbojno, ulično. Ugođaj ne bi bio ni sličan.

No i iz Hellerovog citata je vidljivo da je riječ višeznačna, ne samo u fuck smislu, mada i sam citat nema neku veliku vrijednost jer samo autor djela može tumačiti djelo, ostalo su više ili manje obrazovana naklapanja.

Ja je ostavljam u frakanom obliku pa može svatko zamišljati odgovarajuću lokalnu zamjensku imenicu ili glagol :)  (nekako mi izgleda da joj je to i glavna namjena...)
May the Plasma be with you!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #155 : 22.03.2010. 19:16:11 »
Hajde da napišem još i ovo pa ne bih više o ovome.

Pažljivi gledalac može lako da primeti da sam osnovu reči 'frek' koristio i kao glagol ("frekno te" kao zamena za "j**o te") i kao imenicu ("koji si ti frek" kao zamena za "koji si ti k***c").

Mislim da sam ovim povećao upotrebljivost i primenjivost reči 'frek'. Autorski tim serije bi bio ponosan na mene (ako me ne bi tužio zbog prevođenja).  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #156 : 28.03.2010. 17:03:35 »
Postavljen je prevod epizode 1x09 - End of Line. I to podešen za dve verzije.

Verzija 1: HDTV XVID-FQM
Verzija 2: 720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD



Ako je dosad postojala definicija pojma 'cliffhanger', ova epizoda će primorati redefiniciju tog pojma.

Svima nam bio prijatan 'hiatus'.

Uživajte.  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Re: Caprica
« Odgovor #157 : 28.03.2010. 18:27:08 »
Jako si me zaintrigirao ovom najavom epizode jedva cekam da odgledam.Hvala jos jednom na prevodima razbijaju kako su dobri.samo tako nastavi  clapp
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #158 : 28.03.2010. 19:49:58 »
Jako si me zaintrigirao ovom najavom epizode jedva cekam da odgledam.Hvala jos jednom na prevodima razbijaju kako su dobri.samo tako nastavi  clapp

Morfeju, brate, mogu samo da se ugledam na tvoju ustrajnost u borbi protiv mašina i snazi vere u Nea!  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #159 : 29.03.2010. 00:28:13 »
Postavljen je prevod epizode 1x09 - End of Line. I to podešen za dve verzije.

Verzija 1: HDTV XVID-FQM
Verzija 2: 720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD

respect !

još sam dužan prošlu HR WEB verziju, sad će mi "američki idiotski prekid" pomoći da to stignem...

fraknem ih blesave :)

May the Plasma be with you!

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Caprica
« Odgovor #160 : 29.03.2010. 01:21:18 »
Hvala na prijevodu  Smajlicvece

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Re: Caprica
« Odgovor #161 : 29.03.2010. 13:21:48 »
Epizoda je bila vauuuuuuuuuuu nemam rijeci ova caprica je nevidjeno dobra,a kraj epizode ostao sam bez teksta.Ovo je po meni remek djelo SciFi kanala i nadam se da nece padati kvalitet jer ova serija ne da ima potencijal nego ubija.Moracu traziti Nea na Kaprici ako osile ove masine da ih smiri ;D
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #162 : 29.03.2010. 13:46:16 »
Serija ima materijala pa za jedno 5 dobrih sezona...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #163 : 31.03.2010. 00:28:46 »
UL

Caprica.S01E09.End.of.Line.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD_HR

May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #164 : 01.04.2010. 19:18:15 »
UL

Caprica.S01E08.Ghosts.in.the.Machine.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD_HR
May the Plasma be with you!

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #165 : 02.04.2010. 13:02:25 »
UL

Caprica.S01E08.Ghosts.in.the.Machine.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD_HR

Admini, ovaj prijevod je završio u raru od 9. epizode.
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Re: Caprica
« Odgovor #166 : 02.04.2010. 13:14:23 »
Sređeno. :)

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Caprica
« Odgovor #167 : 04.04.2010. 03:28:17 »
kad je nastavak ove serije?????
...so say we all...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #168 : 04.04.2010. 11:09:05 »
kad je nastavak ove serije?????

Listopad, kada svi zaborave što je bilo i gledanost padne na mizeriju.
May the Plasma be with you!

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Re: Caprica
« Odgovor #169 : 04.04.2010. 19:56:30 »
Taman sam se navuka :(

Zasto tek sad ak' se zna? :(

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Caprica
« Odgovor #170 : 06.04.2010. 18:53:17 »
Nije vrag da će do Jeseni da naprave pauzu?
Ostale mi još dve ep. za pogledat  :'(
iShare, noProfit


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #171 : 06.04.2010. 19:00:26 »
Krenuh ja danas da iznova gledam još jednu otkazanu, a meni omiljenu seriju, Terminator: Hronike Sare Konor, kad ono...


Sajlonka...


i Terminatorka...


u ne baš toliko prijatnom razgovoru.

Iskreno verujem da bi joj Samer Glau otfikarila glavu u nanosekundi i da gđica Toresani ne bi imala šanse.  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Pogrebnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Re: Caprica
« Odgovor #172 : 07.04.2010. 12:46:25 »
samo sam htio konstatirati da citam ove sve pohvale i nemogu vjerovat. jasno mi je da svatko ima svoj ukus i izbor, ali ja kao da negledam istu seriju. meni je ovo jednostavno strasno lose i nenormalno mi je drago sto se sad zavrsava polusezona jer vise necu ni nastaviti. mada moram priznati da nisam bio ni preveliki ljubitelj battlestara (ali nije mi bila losa serija) pa mozda mi i zato je ovo tek ocaj.
nisam htio nista kritizirati i nikoga samo sam usao pogledati sta ljudi misle o seriji i bas sam mislio da ce biti losih kritika kad me iznenadilo ono sto vidim. samo sam htio ostaviti i svoje misljenje.
eto sretno sa serijom, ali jedan manje ce sad biti koji gleda jer nemogu vise trpit ono, a najvise me nervira ona butra sto glumi robota. toliko mi je antipatična da me glava zaboli kad ju vidim. i jos na kraju svake epizode ona jadna ispasta. joooj.
sretno sa serijom. :)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #173 : 07.04.2010. 13:57:06 »
Kapiram da je zato sto ispasta povilenela i rat je mogao poceti...

Offline kralj

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • Odmor od profesionalnog kladjenja !
    • Sportski-portal.com
Re: Caprica
« Odgovor #174 : 07.04.2010. 15:40:14 »
kad je nastavak ove serije?????

Listopad, kada svi zaborave što je bilo i gledanost padne na mizeriju.

nevjerovatno kako me to nervira, ajde 2-3 tjedna pauze to mogu shvatiti (iako mi ni to nije nes posebno) ali ovakve pauze od 6 mjeseci skoro pfffffff
Obozavam serije.

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Caprica
« Odgovor #175 : 07.04.2010. 16:53:05 »
kad je nastavak ove serije?????

Listopad, kada svi zaborave što je bilo i gledanost padne na mizeriju.

nevjerovatno kako me to nervira, ajde 2-3 tjedna pauze to mogu shvatiti (iako mi ni to nije nes posebno) ali ovakve pauze od 6 mjeseci skoro pfffffff

Odakle to da je pauza 6 meseci?
Logično bi bilo da se serija nastavi po završetku prve sezone SGU krajem juna ili eventualno u julu.
Kaprika nastavi do jeseni pa onda počinje 2. sezona SGU i tako u krug, pola sezona Kaprika, pa pola sezona SGU.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #176 : 07.04.2010. 17:19:34 »
Vrag zna što ti tipovi (ne)misle.

Čitam jednu recenziju kako je gledanost porasla za 18% što je , kažu,  nevjerojatan podatak za dramsku seriju visoko hvaljenu s kritičarske strane pa ni autoru teksta nije jasno što će se dogoditi nakon tolike stanke....

May the Plasma be with you!

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Caprica
« Odgovor #177 : 08.04.2010. 13:28:42 »
samo sam htio konstatirati da citam ove sve pohvale i nemogu vjerovat. jasno mi je da svatko ima svoj ukus i izbor, ali ja kao da negledam istu seriju. meni je ovo jednostavno strasno lose i nenormalno mi je drago sto se sad zavrsava polusezona jer vise necu ni nastaviti. mada moram priznati da nisam bio ni preveliki ljubitelj battlestara (ali nije mi bila losa serija) pa mozda mi i zato je ovo tek ocaj.
nisam htio nista kritizirati i nikoga samo sam usao pogledati sta ljudi misle o seriji i bas sam mislio da ce biti losih kritika kad me iznenadilo ono sto vidim. samo sam htio ostaviti i svoje misljenje.
eto sretno sa serijom, ali jedan manje ce sad biti koji gleda jer nemogu vise trpit ono, a najvise me nervira ona butra sto glumi robota. toliko mi je antipatična da me glava zaboli kad ju vidim. i jos na kraju svake epizode ona jadna ispasta. joooj.
sretno sa serijom. :)


bogami ja bi tu malu butru tako negde na nekoj zurci uz malo adrenalina jedno 3 do 4 puta... smileysex smileysex smileysex smileysex smileysex
...so say we all...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #178 : 22.07.2010. 16:04:35 »
Draga deco, noćašnje vesti o "Kaprici" su sledeće...

Nastavak serije je 20.01.2011. na SyFy kanalu.

Ko voli, evo i linka:
http://tvbythenumbers.com/2010/07/21/caprica-returns-to-syfy-in-january-2011/57822

>:( ???
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Caprica
« Odgovor #179 : 22.07.2010. 23:59:08 »


prije svega mi je drago da Caprica ide dalje, a onda im spominjem sve po spisku na tolikom kašnjenju...

May the Plasma be with you!

Tags: