Autor Tema: La Femme Nikita  (Posjeta: 70257 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Just me...Tanja...

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #210 : 04.10.2010. 19:42:14 »
Probaću, hvala!

Ma šta ima veze što je znaš napamet.. ;D Ja obožavam Roy-a još iz Emili Kalebove Kćeri.

Rimejk mi se ne sviđa..Original je ipak original.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #211 : 04.10.2010. 19:47:00 »
Slažem se. Nikita mi je omiljena serija. A rimejk je gledljiv... NI BLIZU originalu.
A hoću da je zaboravim zato što mi je zanimljivije kad ne znam sve unapred.  ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Re: La femme Nikita
« Odgovor #212 : 04.10.2010. 22:40:32 »
meni je najbolji početak druge sezone.Kad se Nikita vrati u odjel, pa kad je testita Jurgan smileyNO1 pa Michael sav ljubomoran, ma odlično smileyNO1

Sječam se jedne scene kad su Operations i Madeline razgovarali o Nikiti i Michaelu

Madeline: (About Michael getting back meaning for life) I doubt if it's going to be that simple. There's nothing keeping them apart now.
Operations: When I was a boy, my father and I were hunters. We had two retrievers. Good dogs, very fond of each other. Being close kept them content and efficient, but occasionally it interfered with the hunt.
Madeline: How did you deal with it?
Operations: A system of rewards and punishments, as with any living creature.
Madeline:Did it work?
Operations: For a while. Eventually, we had to put one of them to sleep. >:dj


Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #213 : 04.10.2010. 23:31:38 »
meni je najbolji početak druge sezone.Kad se Nikita vrati u odjel, pa kad je testita Jurgan smileyNO1 pa Michael sav ljubomoran, ma odlično smileyNO1

Sječam se jedne scene kad su Operations i Madeline razgovarali o Nikiti i Michaelu

Madeline: (About Michael getting back meaning for life) I doubt if it's going to be that simple. There's nothing keeping them apart now.
Operations: When I was a boy, my father and I were hunters. We had two retrievers. Good dogs, very fond of each other. Being close kept them content and efficient, but occasionally it interfered with the hunt.
Madeline: How did you deal with it?
Operations: A system of rewards and punishments, as with any living creature.
Madeline:Did it work?
Operations: For a while. Eventually, we had to put one of them to sleep. >:dj


Sećam se toga. Sve su mi sezone fantastične. :) Iako bismo svi voleli da je imala drugačiji kraj.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Just me...Tanja...

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #214 : 04.10.2010. 23:51:09 »
A najbolja scena... I don't love u! Never did!

Bila sam u dilemi na kraju..Da li ga je volela ili joj je samo trebao da bi lakše manipulisala, obzirom da je ona... (Ovo možda nek ostane, možda neko nije gledao...)

Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Re: La femme Nikita
« Odgovor #215 : 04.10.2010. 23:57:27 »
meni je kraj bio tako tužan al opet tako savršen,to je jednostavno takav tip serije koji nemože završit happy endom cry1
meni je muzika u seriji isto bila odlična

http://www.youtube.com/watch?v=KVhxLTgxX68
http://www.youtube.com/watch?v=JYV_z116_MI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=lhvKm8u36F0
http://www.youtube.com/watch?v=0xDfbdXNc_I

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #216 : 05.10.2010. 07:24:55 »
Da, to i ja mislim. Posle svega, to je takva priča. Serija mi je baš zato i bila toliko zanimljiva, nije predvidljiva, površna... Bavi se mnogo složenijim temama, i ne zasniva se samo na akciji, već mnogo više na psihologiji likova i njihovim međusobnim odnosima... Uloge su perfektno odigrane... A Majkl je lik kojeg ne možeš da mrziš, makar šta uradio. :)
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Just me...Tanja...

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #217 : 19.10.2010. 23:44:31 »
Ne znam koja je to sezona, ali mislim da je 4 kad oni beže u neku kuću na brdu ili pak ne, viđaju se na večeri, ispred kamin i neka francuska pesma...Ako se neko seti i ima pesmu, neka mi pošalje na p.p.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: La femme Nikita
« Odgovor #218 : 22.10.2010. 19:14:34 »
Potreban re-upload fajlova:
La Femme Nikita - 03x15 - Before I Sleep DVDRip.rar    spico   
Ispravljen.

La Femme Nikita - 04x02 - There Are No Missions DVDRip SR.rar    spico   
Prevod: spico

te sezona 5: epizode 3-8 DVDRip SR spico.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #219 : 22.10.2010. 23:13:48 »
Sve je uploadovano. ;)
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Re: La femme Nikita
« Odgovor #220 : 02.11.2010. 23:48:49 »
Moje mišljenje je da su trebali stati kod season 4...
5-ta seasona uopšte nije bila nephodna...
« Zadnja izmjena: 03.11.2010. 00:12:58 tweegy »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: La femme Nikita
« Odgovor #221 : 03.11.2010. 00:43:41 »
5-ta seasona

Glumica koja je glumila Nikitu se ne zove 5-ta (Petta) nego Peta (5. sezona).
wink
« Zadnja izmjena: 03.11.2010. 00:47:33 MilanRS »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Re: La femme Nikita
« Odgovor #222 : 03.11.2010. 04:21:26 »
Citat:
Glumica koja je glumila Nikitu se ne zove 5-ta (Petta) nego Peta (5. sezona).
wink

Nisam mislio na glumicu, već na petu sezonu serije...
« Zadnja izmjena: 03.11.2010. 21:19:36 MilanRS »

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #223 : 03.11.2010. 08:07:17 »
Kraj serije se možda mnogima ne sviđa, ali ja mislim da bilo mnogo gore da se završilo sa 4. sezonom.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Just me...Tanja...

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #224 : 04.11.2010. 03:21:08 »
Možda grešim ali oni izgovaraju Pita a pišu Peta..kao Julian McMahon - Džulijan Mekman.

Gde da nađem prvu sezonu da skinem, odgovore šaljite na p.p. ;D

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Re: La femme Nikita
« Odgovor #225 : 04.11.2010. 07:11:05 »
meni je najbolji početak druge sezone.Kad se Nikita vrati u odjel, pa kad je testita Jurgan smileyNO1 pa Michael sav ljubomoran, ma odlično smileyNO1

Meni prva sezona, njena obuka u Odseku, prve misije, sve one njene transformacije na zadacima... uzbudljivo nekako, a dobra je, kako kažeš i početak druge sezone...

Jedino sam ostao razočaran kod pete sezone i one epizode pri kraju četvrte, samoubistvom Birkoffa....
« Zadnja izmjena: 04.11.2010. 07:13:10 tweegy »

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #226 : 04.11.2010. 08:19:14 »
Meni su omiljene prva i druga sezona. ;D

I slažem se, nimalo mi se nije svideo kraj četrvte sezone... I Birkofovo samoubistvo zaista nije bilo potrebno. Ali peta sezona se barem nekako završila. Mislim da su takvim krajem četvrte sezone, koja je (koliko znam) i trebala da bude poslednja, stavili svima do znanja da serija neće imati srećan kraj.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline extra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Re: La femme Nikita
« Odgovor #227 : 04.11.2010. 22:39:16 »
Zanimljivo, meni su prva sezona i možda polovina druge sezone bili prilično loši. Same misije u seriji mi inače nekako nisu bile nešto preterano interesantne.
Još da nije bilo onakve "hemije" između Majkla i Nikite, prva sezona bi baš bila krš.
Daleko zanimljivije mi je bilo kada su počele spletke unutar samog Odseka.
Peta sezona je obzirom na okolnosti u kojima je nastala savim ok.
Kraj pete sezone je po meni vrlo dobar i baš u duhu serije.

Inače namera autora nije bila da se serija završi u četvrtoj sezoni.
Više detalja o tome zašto i kako je serija ukinuta ima ovde.



Offline Just me...Tanja...

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #228 : 05.11.2010. 00:39:05 »
Iskreno mrzi me da čitam zašto je serija ukinuta, ali mislim da je peta sezona prekratka...Da je završena happy endom ličila bi na sapunicu (mada ja nemam ništa protiv) ovako završena je na sasvim ok način.

Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Re: La femme Nikita
« Odgovor #229 : 05.11.2010. 10:46:32 »
Iskreno mrzi me da čitam zašto je serija ukinuta, ali mislim da je peta sezona prekratka...Da je završena happy endom ličila bi na sapunicu (mada ja nemam ništa protiv) ovako završena je na sasvim ok način.

to i ja kažem,serija nije završila happy endom i to je super smileyNO1 jednostavno bi bilo glupo da se svi izvuku iz odjela.Ovako je bio tužan kraj ali opet nekako poseban,baš mi je bila posebna ona zadnja scena nje u uredu Operationa.

I da mislim da je to prvi put da sam vidla neki par mislim na Michaela i Nikitu da svoj odnos nisu razvili u neku sapunicu.Nije nikad bilo previše pričica "ja volim tebe, jel ti voliš mene i te gluposti" uvijek se sve riješilo jednim pogledom i to je to :)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: La femme Nikita
« Odgovor #230 : 05.11.2010. 12:08:19 »
Slažem se, takav kraj i savršeno priliči takvoj priči.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Highlander

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #231 : 21.01.2011. 05:52:06 »
Hvala na prijevodima :)

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #232 : 17.12.2011. 15:12:52 »
Gleda li neko jos ovu seriju?pratim nekih par serija koje su trenutno aktuelne al posto je sad vecina na pauzi kontam da krenem opet sa gledanjem...po ko zna koji put  :)
mislim da mi ova serija stvarno nikad nece dosaditi.inace sad sam video na fejsu neku grupu vezanu za ovu seriju i vidim da pominju neku peticiju za snimanje filma.jel zna neko nesto o tome?
a sto se tice same serije mislim da je u svakoj sezoni bila po koja ne toliko zanimljiva epizoda al ja sam iskreno uzivao u svih 5 sezona i sve su mi bile odlicne.i drago mi je sto serija nije zavrsena sa cetvrtom sezonom jer ipak kraj pete koliko se nekima svideo ili ne ne moze biti gori od cetvrte,jer smo se svi donekle nadali bar nekom srecnom zavrsetku kad su u pitanju Majkl i Nikita.

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #233 : 17.12.2011. 15:33:10 »
Meni se kraj dopao... ali ne baš i šesta sezona... ne volim Happy Endinge... što u ovoj slučaju pojačava utisak gledanja serije...
Maggie Q mi je bila fascinantna kao nova Nikita, ali sad kako gledam drugu sezonu, vidim da ne može ni prići originalu i da je samo jedna Nikita - Peta Vilson. Skoro sam odgledao ponovo ceo serijal, a što se tiče filma, mislim da bi to bio loš potez...

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #234 : 17.12.2011. 15:45:31 »
Cek , cek. Ako sam te dobro shvatila, fanovi serije koja je snimljena  po filmu zele da se po seriji snimi film ? Racunam  da b se bar nastavio na seriju sa sto je vise moguce  glumaca iz serije. Iskreno receno mislim da od toga nema nista, sto zbog  velike vremenske distance, ali i zbog  angazovanja Alberte u novoj Nikiti. Kako god seriju je kao i film uvek lepo pogledati (pod uslovom da se ne napravi budalastina i ne skine  verzija filma koja ima sinhronizaciju na engleskom  gde je gluma na nivou karikiranja i ismejavanja. Nikad mi nije bilo jasno zasto je zapadnjacima toliki problem da citaju titl. Nisu svesni koliko gube)  A sto se tice kraja serije, taman je imao istu onu notu sivila kojom je odisala i cela serija.

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #235 : 17.12.2011. 16:33:07 »
@ tweegy
dobro to je indiviudalna stvar tj kome se koji kraj vise svideo,ja sam iskreno vise za kraj pete sezone,jer da se zavrsilo na cetvrtoj slazem se sa tobom da bi ostavilo mozda jaci utisak al bi iskreno bio razocaran i nebi to bilo "to" a i taj kraj pete sezone je ostao u njihovom fazonu tj nije bio onaj klasicna happy end na koji smo navikli.
a sto se tice ove druge Nikite,nesto sam kao pokusao gledati pilot al iskreno nije mi se nesto dopao pa sam odustao,mada mozda kad uvatim slobodnog vremena nastavim sa gledanjem.

@maya
da,tako sam skontao tj da oce od ekipe iz LFN da naprave film na foru "sta je bilo kasnije" tj nakon zavrsetka pete sezona.iskreno mislim da od toga nece biti nista jer sam jos pre par god.vidjao neke peticije za nastavak serije ili film..al opet voleo bi videti celu ekipu na okupu ponovo.
« Zadnja izmjena: 17.12.2011. 16:36:07 Nikola_90210 »

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #236 : 17.12.2011. 17:25:16 »
Nikola ako hoces da ti ova nova verzija prija, jednostavno zaboravi i na film a narocito na na LFN, i na bilo kakva poredjenja kako radnje ,tako i  likova i glumaca. Licno za  mene su to dve apooslutno dve razlicite serije koje imaju samo zajednicko ime.  Serija je slobodno mogla da ima i drugi naziv, kao i da se Nikiti, Majlklu i Birkofu dodele druga imena. Zapravo mozda bi u tom slucaju  nova Nikita i bolje prosla jer ne bi  bilo tog poredjenja i razocarenja kod fanova LFN. I da, velika je steta sto se nova emituje na cw. Postoje i neka govorkanja da bi Peta mogla da se pojavi, ali mislim da bi to bilo malo previse.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #237 : 17.12.2011. 17:32:02 »
Ja mislim da je bilo dovoljno filmova na ovu temu. Nije to to sa drugim glumcima, drugim imenima, itd. Samo bi napravili fijasko. Nova Nikita je sasvim dovoljna -  ali nije a svakoga. Po meni je mnooogo razvodnjena i amerikanizovana, i to sve više, kako ide dalje. No dobro, meni je gledljiva, i gledaću do kraja kakva god bila - ipak je Nikita.

A što se tiče kraja serije, ja ga smatram fantastičnim. Kraj četvrte je ipak bio previše brutalan da bi na tome ostalo. Svi bi imali utisak da su bili prevareni. Kraj pete nije srećan, ali je na neki način savršen. Cela serija je mračna, i nije ni trebala imati drugačiji kraj.
« Zadnja izmjena: 17.12.2011. 17:35:58 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline MiranSnake

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 55
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #238 : 26.05.2012. 20:24:43 »
pozdrav ekipa, samo da javim da sam poceo "sredjivati" vec uploadane titlove.... prva sezona je jos dobra kakve su ostale....

Offline Just me...Tanja...

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Odg: La femme Nikita
« Odgovor #239 : 06.07.2012. 03:55:05 »
Super, javi kad središ!

Tags: