Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 430634 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1380 : 12.03.2015. 16:32:53 »
I am browsing [Laguna - Tušta i tma - Svetislav Basara, Miljenko Jergović - Knjige o kojima se priča]. Have a look at it! http://www.laguna.rs/n2399_knjiga_tusta_i_tma_laguna.html
Prepiska dva pisca - Basare i Jergovica,gde se u kratkim pismima,jedno drugom,doticu velikog broja tema.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1381 : 12.03.2015. 22:10:26 »
Retko se javljam ovde, ali posle n pročitanih krimića 'ajde da izdvojim Vladara iz senke


Odličan za ljubitelje žanra, od istog pisca preporučujem i Šaptača (Vladar iz senke je zapravo nastavak, mada mislim da se može čitati i kao odvojena knjiga). Negde u tom rangu mi je i ona Tes Geritsen (po njenim romanima se snima Rizzoli&Isles), možda malčice "ispod" (kao i onaj Koben ili kako se već zove), a malčice "iznad" knjige Prestona i Čajlda. Ko voli trilere/misterije nek' navali na knjige ovih autora.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1382 : 12.03.2015. 22:28:38 »
Zadnje 4 koje sam pročitao su :



A Face in the Crowd - Stephen King i Stewart O'Nan
5/5

Prica je FENOMENALNA . Toliko sazeta , toliko zanimljiva  sa tolikom dubinom na samo 40 strana...to samo moze King. Ima i par scena , od kojih sam se najezio .Topla preporuka!

Hobit - J.R.R. Tolkien
- 5/5

Iako sam tek upoznao djelić Tolkienovog svijeta , ostao sam oduševljen tom ljepotom pisanja i opisivanja.
Sve u svemu , veliki klasik , temelj EF književnosti , i sve moguće preporuke .

NOS4A2 - Joe Hil 10/5

SAVRŠENO ! Bez ijedne greške i bez ijedne zamjerke ! Bravo !  clapp
Odabran citat iz zahvalnice:(nije spoiler , vec da uštedim na prostoru  ;D )
Spoiler for Hiden:
"In between the beginning and the ending of the work, I went for a motorcycle ride with my dad. He rode his Harley; I took my Triumph. (...) I guess I have been cruising his back roads my whole life. I don’t regret it."

A Death - Stephen King 3,5/5

Jednostavna ali i zanimljiva priča koja će se naći u Kingovoj novoj zbirci The Bazaar of Bad Dreams. Posebno mi se svidjela ta Revolveraška atmosfera u priči , iako nema nikakve akcije. Lijepo štivo uz kafu .

Trenutno čitam Strah mudroga , II tom , pa ćemo vidit.
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1383 : 12.03.2015. 22:42:32 »
The Bazaar of Bad Dreams jedva čekam da dođe. Zadnje njegove krate priče Just After Sunset mi nisu bilo nešto, ali od ovog očekujem dosta. Vjerojatno ću ići na konvenciju kad će opet ići po Europi pa jedva čekam da krene. 2013. je bio Pariz - Minhen - Hamburg. Priča se da ni iste gradove trebao ponoviti ove godine tako da bum skoknul  navijacica

Pa ako bude sreće, možda i autogram padne hihihih.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1384 : 12.03.2015. 23:10:04 »
The Bazaar of Bad Dreams jedva čekam da dođe. Zadnje njegove krate priče Just After Sunset mi nisu bilo nešto, ali od ovog očekujem dosta. Vjerojatno ću ići na konvenciju kad će opet ići po Europi pa jedva čekam da krene. 2013. je bio Pariz - Minhen - Hamburg. Priča se da ni iste gradove trebao ponoviti ove godine tako da bum skoknul  navijacica

Pa ako bude sreće, možda i autogram padne hihihih.

Ja nisam imao sreće za Munchen , jebiga kasno pokusao rezervisat mjesto ...
Vise srece drugi put  :)

Od njega ne znam šta bi sljedeće...Joyland , Revival , Cujo ,Mercedesa... Vidit cemo kad zavrsim Rotfusa , ince sponatno izaberem  ;D
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1385 : 12.03.2015. 23:23:24 »
Ja ću si ove godine rezervirat preko X-Files kluba u Parizu. Tamo je u Francuskoj najveći Files klub pa sam već rekao ako bude ove godine, da mi odmah rezerviraju.

Ako želiš nešto drugačije od njega, Mr. Mercedes. A ovako inače Cujo i Revival.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1386 : 19.03.2015. 08:41:24 »
Jo Nesbo - Crvendac.
Ja stvarno ne znam sto nisam ranije pocela da citam Nesba, grdno sam pogresila. Sjajna knjiga, povezivanje proslosti i sadasnjosti, likovi odlicno prikazani. Harry Hole - sta reci, negde sam procitala kritiku da kada Harry ima mamurluk da citaoci mogu da ga "osete". Meni se toliko knjiga dopala da sam odmah kupila Odmazdu. Jedino sto me nervira je Laguna, koja je zaboravila cini mi se 2-3 knjige do Crvendaca, krenula od sredine i sada ako se bude vracala na njih ima samo da se jos vise iznerviram ako se pojave neki nepostojeci likovi. Za sada ( a stigla sam do polovine knjige) malo mi se vise svidja Odmazda.
Ljudi, citajte ovaj serijal

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1387 : 19.03.2015. 09:56:37 »
Rick Riordan - Labirint kostiju (39 tragova, #1)



Spoiler for Hiden:
Zamisli da otkriješ kako je tvoja obitelj jedna od najmoćnijih u povijesti i kako je izvor njezine moći skriven po najrazličitijim zakucima svijeta u obliku tragova – njih trideset i devet. U Labirintu kostiju Amy i Dan Cahill otkrit će upravo to, i to na čitanju oporuke svoje bake, gdje su se okupili svi ogranci njihove slavne porodice. Težak trenutak pred njih će staviti još teži izbor: prihvatiti bakin izazov ili uzeti milijun dolara i otići. Koji je to izazov nitko u obitelji ne zna, ali ni Amy ni Danu ne pada na pamet da takvu priliku propuste. Lov je počeo, a plaha Amy i jedanaestogodišnji Dan doimaju se kao lak plijen pa će se ostali čanovi obitelji svojski potruditi da baš njih prve izbace iz igre. Je li istina da tiha voda brege dere, provjerite u prvoj knjizi iz niza 39 tragova!

Simpatična knjiga, više za djecu, brzo se čita i pisana je kao da su planirali ekranizaciju..  ;D Vjerujem da ću pročitati još koji dio..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1388 : 19.03.2015. 13:11:57 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
C. J. Sansom

Raskol





Izuzetna atmosfera ovog romana vratit će vas u Englesku u doba vladavine Henrika VIII. i turbulentne podjele između stare Katoličke i nove, Anglikanske crkve. Brutalno ubojstvo kraljeva povjerenika u benediktinskom samostanu u Scarnseaju, ukazat će na čitav niz sumnjivih događanja, od bludnih radnji do pronevjere i izdaje, koje će glavni lik, grbavi odvjetnik Matthew Shardlake, morati razriješiti kako bi sačuvao goli život i zdravu pamet...
meni se roman svidio, od mene 8/10
morat ću potražiti i ovu drugu CJS-ovu knjigu Crna vatra


nastavak romana iz spoilera:

C. J. Sansom
Crna vatra




Godina je 1540. Talentirani odvjetnik i razočarani pristaša reformacije Matthew Shardlake prihvaća se obrane mlade djevojke optužene za ubojstvo dječaka, a zatim ga kraljev glavni ministar, lord Cromwell, ponovno angažira za novi „specijalni“ zadatak. Naime u knjižnici ukinutog londonskog samostana slučajno je otkrivena stoljećima izgubljena formula grčke vatre, legendarne smjese zahvaljujući kojoj su Bizantinci u VIII. st. uništili moćnu arapsku mornaricu. Kada Shardlake krene u potragu za tajnom formulom, otkriva da su njezini posjednici, kraljevski službenik i njegov brat alkemičar, upravo okrutno ubijeni, a zapis je netragom nestao.

Izuzetni kriminalistički roman i zadivljujući prikaz Engleske u vrijeme Henrika VIII.

meni čak i bolji roman od Raskola, moja ocjena 8,5/10

nadam se da će ova izdavačka kuća Znanje prevesti i objaviti i ostale romane ovog spisatelja:
http://hr.wikipedia.org/wiki/C._J._Sansom


C. J. Sansom
Kraljevska krv




U jesen 1541. kralj Henrik VIII. i njegova Kraljevska povorka kreću na spektakularno putovanje na sjever Engleske gdje im građani Yorka pripremaju veličanstven doček. U York po službenoj dužnosti stižu i odvjetnik Matthew Shardlake i pomoćnik Jack Barak radi sastavljanja zahtjeva koje će građani tom prigodom uputiti kralju. No, Shardlake je dobio i „specijalni“ zadatak od nadbiskupa – mora se pobrinuti da opasan urotnik živ stigne na ispitivanje u londonski Tower. A kada nabasaju na skrovište s tajnim dokumentima koji bi mogli ugroziti prijestolje Tudora, dovesti će ih do potresnog otkrića i izložiti životnoj opasnosti… Intrigantna priča i zadivljujući prikaz Engleske u vrijeme Henrika VIII.

Sviđa mi se ovaj pisac, opisi 16. stoljeća su fantastični.
Tko god voli povjesne romane ove mora pročitati. Treći dio serijala o grbavom odvjetniku Matthewu Shardlaku je poput dva prethodna zaslužio barem 8,5/10.
Nadam se da će Znanje prevesti i dva preostala dijela, Revelation i Heartstone...

C. J. Sansom
Otkrivenje




Spoiler for Hiden:
Engleska za vladavine Tudora (1543): kralj Henrik VIII. snubi lady Catherine Parr za svoju šestu ženu. No lady Catherine baš i ne gori od želje da se pokloni kraljevim namjerama. Za to vrijeme, odvjetnik Matthew Shardlake radi na obrani mladog vjerskog fanatika zatočenog u zloglasnoj duševnoj bolnici Bedlam. Jezivo ubojstvo njegova starog prijatelja i potraga za ubojicom odvest će Shardlakea od Bedlama do same Catherine Parr, kao i do mračnih proročanstava Knjige Otkrivenja. I dok se biskup Bonner sprema očistiti London od protestanata, u gradu se zaredaju dijabolična ubojstva. Glasine o vještičjem čaranju i demonskom uplivu šire se poput požara, a Shardlake mora zaustaviti mahnitog ubojicu prije nego što bude prekasno… Napeta priča prepuna enigma jednostavno će hipnotizirati čitatelja!

Još jedno (po mom mišljenju) remek djelo C.J.Sansoma, možda i najbolji od do sada objavljenih u izdanjima Znanja. Od mene 9/10.
Preporuka svim ljubiteljima povjesnim trilera...

C. J. Sansom
Čarobna kost




Peti u nizu romana o Matthewu Shardlakeu, izuzetno zanimljivo i "čitko" iako je preko 600 stranica veliko. Od mene čista 10/10.

Spoiler for Hiden:
Ljeto 1545. Engleski kralj Henry VIII zaveo je zemlju u ekonomsku krizu kako bi financirao nastavak rata protiv Francuske, te okuplja englesku flotu u Portsmouthu gdje će dočekati ogromnu francusku flotu koja je na putu prema Engleskoj.
U međuvremenu, kraljica Katarina je zatražila odvjetnika Matthewa Shardlakea da istraži slučaj o “strašnoj” nepravdi koja je počinjena nad mladim štićenikom Suda za skrbništvo.
Shardlake pruzima ovaj slučaj jer mu daje priliku da istraži i tajanstvenu prošlost njegove prijateljice Ellen koja se već dugi niz godina nalazi u bolnici Bedlam.
Zajedno sa svojim pomoćnikom Barakom, Shardlake putuje prema Portsmouthu, baš u trenutku dok grad postaje ratna zona i priprema se za veliku pomorsku bitku. Pritom pronalazi neke stare prijatelje, kao i neprijatelje koji se nalaze na visokim položajima i mogu postati prijetnja engleskom prijestolju…
˝Od Umberta Ecoa nijedan romanopisac povijesnih trilera nije tako savršeno opisao likove i mjesta i obdario ih takvom inteligencijom i vjerodostojnosti da zasjene vrhunsku pripovijest o dvorskim spletkama, zlodjela i misterij.˝ Lancashire Evening Post

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1389 : 19.03.2015. 15:32:21 »


Spoiler for Hiden:
Soni Lofthus je neobično harizmatičan i samozadovoljan mladić. U zatvoru je skoro pola života. Tu je omiljen jer se zatvorenicima čini da on ume da ih razreši grehova. Njima nije važno što je Soni težak heroinski zavisnik niti im je čudno to što uvek uspeva da nabavi obilne zalihe droge. Svejedno im je i to što možda služi kaznu za tuđe zločine.

Soni je postao zavisnik kada se njegov otac ubio zbog optužbi korumpiranog policajca, a sada se čini da je on sam u centru korumpiranog sistema zatvorskih čuvara, policije, advokata, sveštenika. Iz nekog razloga svi oni žele da Soni bude sve vreme urađen i pod ključem.

Kada do Sonija ipak stigne istina o smrti njegovog oca, on uspeva da sprovede briljantno zamišljen beg iz zatvora. Čvrsto rešen da se osveti svima koji su ga čitavu deceniju držali sklonjenog, on počinje svoj lov… Ali pravo pitanje je da li će prvo njega uloviti jer ga traže i policija i mafija.

odlicno napisan roman, zavrsio sam ga za par dana, preporuka svima, a meni najveca kako bi krenuo sa njegovim serijalom o Hariju Huleu
9/10




Spoiler for Hiden:
Pre dvadeset godina sedmorica sinova bogatih povlašćenih porodica sprijateljila su se u otmenoj privatnoj školi Grnčarevo polje. Sada jedan po jedan umiru na najsvirepiji mogući način.

Detektiv Maks Vulf nedavno je premešten u Odsek za ubistva londonske policijske stanice Centralni Vest end u ulici Sevil Rou broj 27. On uskoro kreće po krvavom tragu od zabačenih uličica i blistavih svetala grada preko najmračnijih uglova interneta sve do najviših centara moći.

Dok se leševi gomilaju, Maks shvata da je ruka ubice duga i sve bliža svemu i svakome do koga mu je stalo.

Maks uskoro otpočinje bitku ne samo za pravdu nego i za sopstveni život...

takodje odlican triler ali meni malo slabiji od Nesbeovog Sina
8/10

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1390 : 22.03.2015. 17:20:08 »
Gordon Korman - Pogrešna nota ( 39 tragova, #2 )



Spoiler for Hiden:
Potraga se nastavlja! Nakon što su, čak i na vlastito iznenađenje, riješili svoj zadatak i našli se u vodstvu, četrnaestogodišnja Amy i njezin mlađi brat Dan (a nažalost i njihovi suparnici) putuju u Beč kako bi našli daljnje upute potrebne za rješavanje zagonetke koju je pred njih postavila bakina oporuka. Hoće li shvatiti što im govori Mozartova glazba? Sva sreća pa je s njima i dalje Nellie, njihova dadilja, jer će ona dokazati onu staru poslovicu da koliko jezika znaš, toliko ljudi vrijediš. Dok im je za petama čopor rođaka gladnih moći, Amy i Dan neće baš u svakom trenutku biti sigurni napreduju li prema pobjedi ili hitaju ravno u smrtonosnu zamku.

Simpatična je i druga knjiga, lagana, brzo se čita i definitivno vraća u djetinjstvo. Baš je potrebno ovakvo štivo s vremena na vrijeme..
« Zadnja izmjena: 08.04.2015. 13:10:21 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1391 : 28.03.2015. 11:06:11 »
David Baldacci
Nevini




Simpatično, nije kao Lee Child ali može proći. Od mene 7,5/10

Spoiler for Hiden:
Amerika je stalno na udaru opakih terorista pred kojima su policija i FBI, pa čak i sama vojska, često nemoćni. Na scenu tada stupa Will Robie, specijalni agent i hladnokrvni ubojica nepogrešivog hitca. Maksimalno usredotočen i učinkovit, Will Robie nikada ne postavlja suvišna pitanja. Kada napravi pogrešku svoje karijere i ne puca u metu, upliće se u niz ubojstava i paklenih zavjera koji ga suočava s nevjerojatnim izazovima. U potrazi za istinom, kada ništa nije onako kao što se čini, Will Robie staje na stranu nevinih…
„Majstorski napisan roman koji opasno ubrzava puls… Baldacci u najboljem izdanju.
Examiner.com

David Baldacci američki je spisatelj, autor svjetskih bestselera prevedenih na više od 45 jezika i prodanih u milijunskim nakladama. Njegovo ime postalo je sinonim za vrhunske špijunske i akcijske trilere koji su ga svrstali u red najpopularnijih pisaca današnjice. Zajedno sa svojom ženom osnivač je Wish You Well Foundation, neprofitne organizacije koja potpomaže literarna nastojanja diljem SAD-a.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1392 : 28.03.2015. 17:31:08 »


Spoiler for Hiden:
Priče o Vitezu iz Sedam kraljevstava – neizostavno štivo za svakog istinskog ljubitelja Martinovog fantastičnog sveta.

Stotinu godina pre događaja opisanih u epskom serijalu Pesma leda i vatre Džordža R. R. Martina, paž po imenu Dank uzima mač i štit svog pokojnog gospodara i prijavljuje se na turnir ne bi li otpočeo život viteza. Međutim, „ser Dankan“ mora mnogo toga da nauči o svetu vitezova i plemića, i dok pokušava da nađe pokrovitelja koji će mu omogućiti da nastupi na turniru, brzo stiče i prijatelje i neprijatelje. Dank je vešt borac i silno mu je stalo do časti, ali da li je to dovoljno da postane istinski vitez u očima drugih, ili je ipak tek običan mladić koji živi u zabludi i zbog koga mnogim njemu bliskim ljudima preti strašna opasnost?

Kroz tri povezane priče o ser Danku i njegovom neobičnom štitonoši: Vitez lutalica, Zakleti mač i Tajanstveni vitez, Džordž R. R. Martin nam pruža ne samo ono na šta nas je navikao još u Igri prestola – obilje zanimljivih likova, domišljate dijaloge i napetu akciju punu obrta – već i pogled na Vesteros kakav je bio davno pre nego što su se junaci Pesme leda i vatre rodili, i na događaje koji će u mnogo čemu oblikovati njihove sudbine i njihovo doba.

Tri price od vitezu Danku koje su se desile 100 godina pre desavanja u Pesmama leda i vatre.
Preporuka za sve ljubitelje serijala.

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1393 : 29.03.2015. 17:21:05 »
Tek sam sada uočio ovu temu. Ovo su zadnje dve koje sam pročitao...





Ko voli istorijsko štivo, preporuka. Ja sam baš uživao.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1394 : 03.04.2015. 12:49:52 »
Peter Lerangis - Kradljivac mačeva (39 tragova, #3)



Spoiler for Hiden:
Potraga još nije dovršena. I dalje traje nadmetanje u otkrivanju trideset devet tragova koji vode do stoljećima skrivene tajne, najvećeg izvora moći na ovome svijetu. Čini se da vrijedi još samo jedno pravilo – NE VJERUJ NIKOME!
Četrnaestogodišnja Amy i njezin mlađi brat Dan sada su na putu za Japan. Na ovom će se putovanju morati udružiti sa stricem Alistairom. Hoće li taj savez donijeti išta dobra Amy i Danu? Imaju li uopće izbora? Amy i Dan mogli bi se zapitati zašto sve to čine i požaliti što nisu, kao neki drugi članovi obitelji Cahill, izabrali bogato nasljedstvo umjesto pustolovine i potrage koja nikako da dovede do cilja.
Amy i Dan sami su protiv obitelji, timova, generacija. Mogu li uspjeti?

Sasvim okej, ali u usporedbi sa prethodna dva za nijasnu je lošiji.. Samo misterija na misteriju..  :ceska: Sve u svemu, lijep završetak ovog dijela..  smileyNO1

Philip Kindred Dick - Čovek u visokom dvorcu



Spoiler for Hiden:
Za ovaj roman Filip K. Dik dobio je nagradu “Hugo”, najviše priznanje za književno ostvarenje žanra naučne fantastike. Upravo je ovim delom skrenuo na sebe pažnju književne kritike, koja ga već godinama svrstava među najistaknutije savremene majstore ovog žanra. Radnja romana smeštena je u ambijent jedne Amerike, zamišljene u situaciji u kojoj su Japan i Nemačka izašli iz Drugog svetskog rata kao pobednici. Strašna vizija ovakvog “paralelnog vremena” – koju autor inače objašnjava kao iluziju ili ružan san – osnova je iz koje izrasta akcija protagonista romana: ljudi uhvaćenih u realistički dočaranu konstrukciju jednog neostvarenog pakla.

Dobra je knjiga, zanimljiva.. Zanimljiva je i sama ideja razvoja situacije da su iz rata izašli drugi pobjednici.. Nije mi ostavila neki paf dojam ali sasvim okej..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1395 : 03.04.2015. 13:23:10 »
Dick ima puno boljih knjiga. Pročitaj 'Sanjaju li Androidi električne ovce?', 'Ubik' (njegova najbolja za mene), 'VALIS'. Njegove kratke priče su isto odlične. Ne leži svakome, on je više pisao filozofski sf, puno dublji od ostalih pisaca.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1396 : 04.04.2015. 10:38:37 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Nicci French
Olovni ponedjeljak




Petogodišnji Matthew Faraday nestaje na povratku iz škole. Javnost je zgrožena, policija i roditelji očajni. Spletom slučajnosti u istragu se uključuje karizmatična psihijatrica Frieda Klein. Mračni i uznemirujući snovi njezina pacijenta prvo su svjetlo u ovom slučaju i jedini trag. Frieda otkriva povezanost između Matthewova nestanka i davno zaboravljenog zločina. Riskirajući sve, sve je bliže hladnokrvnom psihopatu i otkrivanju strašne tajne. Hoće li uspjeti spasiti dječačića i samu sebe, neizvjesno je do samoga kraja...

Opsesivan i uzbudljiv psihološki triler ne ispušta se iz ruku do zadnje stranice.


Od mene vrlo dobrih 8/10


Nicci French
Isčezli utorak




Spoiler for Hiden:
Kada je socijalna radnica ušla u stan Michelle Doyce, dočekao ju je prizor iz noćne more. Truplo muškarca u raspadajućem stanju i zbunjena žena izgubljena u prostoru i vremenu. Slučaj je potpuno bizaran, policija nema ni jedan suvisli trag, i inspektor Karlsson opet će pokucati na vrata Friede Klein, karizmatične psihoterapeutkinje nepogrešive intuicije. Frieda ponovno uzlazi u labirint zločina i u tamne zakutke ljudske duše. Na tom mračnom mjestu gdje žrtva lako postaje zločinac, Frieda će se morati obračunati i s duhovima iz vlastite prošlosti… Briljantno oblikovan kriminalistički serijal.

Ništa specijalno ali nije niti loše napisano, od mene 7,5/10...

Nicci French
Fatalna srijeda




Bolji od drugog dijela iz serijala. Moja ocjena 8/10.

Spoiler for Hiden:
Ruth Lennox, brižna majka troje djece, pronađena je mrtva u lokvi krvi u svojoj kući. Zašto bi netko ubio običnu domaćicu? Igrom slučaja Friedina se nećakinja sprijatelji s Ruthinim sinom Tedom. Kada se otkrije da je Ruth imala tajni život, policijski istražitelj Karlsson očajnički zatraži Friedinu pomoć u rasvjetljavanju zločina. No, nakon što je jedva izvukla živu glavu u napadu manijaka na nju, Frieda je konfuzna i nesigurna. A kada od jednog klijenta čuje mračnu tajnu iz njegova djetinjstva kreće u potragu koja je vodi otkriću serijskog ubojice čije zločine policija nije nikad ranije povezala. Ili je taj serijski ubojica samo plod njezina rastrojenog uma? Frieda zna da svaki korak bliže ubojici znači korak dublje u mrak iz kojeg nema povratka.
 Fatalna srijeda treći je roman u nizu o karizmatičnoj psihijatrici Friedi Klein.
 „Puno mračne psihologije i napetosti … igra živaca koja će vas posve obuzeti.“ Daily Express
Spoiler for Hiden:
[/i]

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1397 : 04.04.2015. 14:00:10 »
Larry Correia

Monster Hunter International




Mrak od knjige, već se dugo nisam tako nasmijao dok sam čitao knjigu
« Zadnja izmjena: 04.04.2015. 14:01:43 Commandoguru »
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1398 : 08.04.2015. 09:17:16 »
Rita Monaldi
Francesco Sorti

Imprimatur




Spoiler for Hiden:
Rujan je 1683. godine, opsada Beča u punom je jeku, cijeli kršćanski svijet strepi hoće li Turci osvojiti habsburšku prijestolnicu. Doba je najmoćnijih kraljeva: Luja XIV., Karla II., Leopolda I., Vilima Oranskog, vrijeme kada se povijest Europe i svijeta piše i utvrđuje za stoljeća koja dolaze. U Rimu je na vrhuncu moći papa Inocent XI.
U jednome rimskom prenoćištu gost umire od tajanstvene bolesti. Sumnja se na crnu smrt, pa gostionica postaje karantena. Gosti u strahu jedan od drugoga poduzimaju svoju istragu koju vodi opat Atto Melani. Sa svojim pomoćnikom, slugom iz kuhinje, Atto Melani neočekivano se nađe u srcu opasnosti i povijesnih zbivanja, otkriva tajne kraljevskih obitelji, neprimjerene financijske poslove pape Inocenta XI., alkemijske laboratorije, urotu unutar urote.
Imprimatur je roman koji se temelji na istinitoj, očima javnosti često nedostupnoj arhivskoj građi koju su Rita Monaldi i Francesco Sorti sakupljali više od deset godina. Imprimatur je knjiga koja je zabranjena u Italiji jer su proturječja o blaženom papi Inocentu XI. preplašila mnoge uglednike. Imprimatur je bestseler preveden na više od dvadeset jezika.

Dugo vremena sam čekao ovo "jeftinije" izdanje Frakture. Sjajan roman, nadam se da će i ostali iz serijala http://bestseller.jutarnji.hr/francesco-sorti/
izaći po ovakvoj cijeni u dogledno vrijeme. Moja ocjena 9/10.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1399 : 17.04.2015. 14:26:35 »
 navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica



 navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica

ALGORITAM opet poklanja u proljetnoj akciji – KUPI 5 PLATI 2 knjige!

Akcija vrijedi od 17. do 27.4.2015. za knjige iz naklade Algoritma koje možete pregledati u našem katalogu. Katalog preuzmite ovdje.

Nakon što pregledate katalog, odabranih pet naslova naručite ISKLJUČIVO putem e-maila: info@algoritam.hr

Napišite nam svoje podatke (ime i prezime, adresa, grad, kontakt telefon), naslove knjiga koje želite naručiti te odabrani način dostave.

Kad primite potvrdu da je vaša narudžba zaprimljena i obrađena, knjige možete osobno preuzeti u uredima Algoritma (Harambašićeva 19, Zagreb) ili vam mogu biti dostavljene na adresu naznačenu u e-mailu.

Način plaćanja:
•   gotovina u slučaju dostave na vašu adresu (plaćanje pouzećem)
•   gotovina ili kartice u slučaju osobnog preuzimanja u uredima Algoritma u Harambašićevoj 19 u Zagrebu

Napomene:
*Cijena dostave: 20 kn
*Rok dostave / preuzimanja: 7 dana od potvrđene narudžbe
*Način plaćanja: pouzeće (gotovina), osobno preuzimanje (gotovina, Maestro, MasterCard, Visa, American Express)
*Nije moguće kupiti više od dva ista naslova
*Na računu se odobrava popust u iznosu od tri najjeftinije knjige
*Akcija vrijedi od 17. do 27.4.2015. odnosno do isteka zaliha pojedinih proizvoda
*Akcija NE VRIJEDI ZA INTERNET KUPOVINU NI KUPOVINU U KNJIŽARAMA
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1400 : 18.04.2015. 18:02:18 »
Blago vama...knjiga koliko ti dusa hoce :D a ne ko kod nas Laguna da budi bog sa nama naslove...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1401 : 19.04.2015. 08:53:32 »
Spoiler for Hiden:
Karen Rose
Ti mi pripadaš




Kada forenzičarka Lucy Trask u parku nedaleko od svoga doma nabasa na unakaženo tijelo jedva prepoznatljiva lica. Nakon identifikacije tijela, Lucy zaprepasti otkriće da je žrtva zapravo muškarac iz njezine prošlosti. Nije poznato tko ga je ubio i zašto mu je na koži opekotina u obliku broja jedan, no netko očito želi privući Lucynu pozornost.

Otkriće drugog žigosanog tijela uskovitlat će zabrinjavajuća pitanja: koliko će još života biti ugroženo prije nego što se otkrije konačna poruka ubojice? I može li Lucy riješiti stravičnu zagonetku prije nego što ubojica utaži svoju žeđ za osvetom? Romantično, napeto i seksi... ledi krv u žilama.



Nije loše, od mene 8/10

Karen Rose
Ne reci nikome




Bolje od prvog romana ove spisateljice, moja ocjrena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
U ulicama Baltimora zapisana je mračna tajna. Privatna istražiteljica Paige Holden začula je cviljenje guma, a potom ugledala kako se neki kombi zabija u uličnu svjetiljku. Odjednom su po njemu stali prštati meci. Paige nije dvojila ni sekunde, već je odmah potrčala u pomoć. Prepoznaje u vozačici kombija svoju klijenticu koja joj, prije nego što će izdahnuti, kaže tajanstvenu poruku i pruži krvlju umrljan memory stick.
 Pet godina ranije državni tužitelj Grayson Smith optužio je jednog muškarca za brutalno ubojstvo djevojke i poslao ga iza rešetaka. No snimka sa sticka baca sumnju na pravednost presude. Paige i Grayson namjeravaju otkriti istinu. Njihova istraga vodi ih u kriminalnu mrežu ucjena i prema zastrašujućem otkriću o povezanosti desetljećima neotkrivenih umorstava djevojaka. Paige i Grayson mogu uspjeti samo ako jedno drugome bezgranično vjeruju, i ako vjeruju da su na pravom putu.
Spoiler for Hiden:

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1402 : 23.04.2015. 11:54:25 »
Spoiler for Hiden:
D.J. McIntosh
Babilonska vještica




Godina je 2003., Bagdad. Počinje američka vojna intervencija na Irak. Nakon bombardiranja u gradu vlada kaos, no Samuel Madison iz Nacionalnog muzeja spašava ploču s tekstom Nahumove knjige iz Biblije. Međutim, poslije povratka u New York pogine u prometnoj nesreći, dok njegov brat John prolazi samo s lakšim ozljedama. Kad izađe iz bolnice, John otkrije da je Hal Vanderlin, prijatelj iz djetinjstva, ukrao ploču. Ubrzo Hal umire pod sumnjivim okolnostima, a John dobiva pismo i USB na kojem se nalazi komplicirana Halova zagonetka. Ako je uspije riješiti, otkrit će tajnu koja povezuje drevnu asirsku kulturu sa suvremenim svijetom. Zastrašujuća priča koja povezuje nedavni rat u Iraku s tri tisuće godina starom mezopotamskom urotom.


Skroz čitljivo i zanimljivo, moja ocjena 8/10

D.J.McIntosh
Knjiga ukradenih priča




Drugi dio "Mezopotamske trilogije". Za nijansu bolji od prvoga, moja ocjena 8,5/10

Spoiler for Hiden:
John Madison, njujorški trgovac umjetninama, odlazi u London kako bi na aukciji kupio talijansku zbirku bajki iz sedamnaestoga stoljeća za nepoznatog naručitelja. Knjiga ima nevjerojatno tajnovitu prošlost i donosi nesreću svima koji dođu u dodir s njom. Neobičan muškarac koji tvrdi da je autor knjige otima Madisonu knjigu prije nego ju je predao klijentu. U potrazi za njom Madison ulazi u svijet ekscentrične europske aristokracije i sakupljača rijetkih knjiga. Otkriva mračne izvore najpoznatijih svjetskih bajki i njihovu povezanost s nekromancijom i smrtonosnom mezopotamijskom bolesti. New York, London, Napulj, Bagdad, samo su neke od lokacija na kojima se odvija radnja ovog vrhunskog trilera.
 „Knjiga ukradenih priča fenomenalna je u svakom smislu riječi. D. J. McIntosh koristi priče i bajke za djecu kao tragove koji vode prema mračnoj i zastrašujućoj tajni skrivenoj u srcu suvremene Mezopotamije. Užitak za čitanje!“ Katherine Neville
Spoiler for Hiden:

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1403 : 04.05.2015. 08:46:57 »
Stephen King
Knjižnički policajac




Sasvim slučajno sam naišao na ovu priču iz "4 iza ponoći". Jezovita radnja od osobi koja nije na vrijeme vratila kknjige u knjižnicu i onda...
Moja ocjena 9/10

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1404 : 11.05.2015. 08:44:41 »
Mali princ - Antoine de Saint-Exupery



Spoiler for Hiden:
Mali princ je bajka, napisana za djecu, ali za svu djecu, i onu koja žive u odraslim ljudima. Stranice ove knjige koja govori o prijateljstvu nezaboravne su. Sve tegobe suvremenog čovjeka ogledaju se u njima: usamljenost, otuđenost i bezizlaznost, te kao suprotnost tim neprilikama – vrijednost prijateljstva. Mali princ objavljen je prvi put 1943. godine i od tada do danas obišao gotovo sve zemlje svijeta i našao milijune čitatelja među djecom i odraslima. Knjiga je to kojoj se vraćamo u raznim razdobljima života jer govori o temeljnim stvarima kao što su ljubav i prijateljstvo, o važnom i nevažnom, o istinskom i površnom. Sve su to pitanja koja postavlja dječačić – Mali princ jer se spustio na Zemlju u pustinju s jednog malog planeta u svemiru. Knjiga je to u kojoj uvijek možemo pronalaziti i otkrivati nove izazove.

Ovo mi je više-manje slučajno došlo pod ruku i opet pročitah. Prvo sam je čitao u osnovnoj, pa nekad u srednjoj i sad. Svaki put drugačije doživim knjigu i gledam je s drugog stajališta.. I svaki put mi je bila fantastična.

Daredevil - Čovjek bez straha - Frank Miller/John Romita Jr.



Spoiler for Hiden:
Odgojio ga je samohrani otac, boksač na zalasku karijere, kojem je ostala zadnja prilika za uspjeh - prilika koja ga je koštala života. U djetinjstvu su mu se druga djeca rugala i maltretirala ga, no Mattov život se nepovratno izmijenio nakon što je oslijepljen radioaktivnim otpadom dok je spašavao život starcu. Što je dobio zauzvrat? Neslomljivu volju i oštar um, koji su mu pomogli da ovlada hiperčulima kojima je blagoslovljen u nesreći.

Njegova je priča priča o ljubavi, boli, razočaranju i snazi; priča o postanku ČOVJEKA BEZ STRAHA, koju su majstorski ispričale legende stripa FRANK MILLER i JOHN ROMITA JR.

Genijalan strip, volio bi da sam ga pročitao prije nego sam pogledao Netflixovu seriju.. Stvarno super...



Pajns - Blejk Krauč



Spoiler for Hiden:
Jedino strašnije od toga da siđeš s uma jeste kada shvatiš da si normalan...

Za ljubitelje Tvin Piksa, Izgubljenih, Dosijea Iks i Zatvorenog ostrva.

Agent tajne službe Itan Berk došao je u Vejvard Pajns, u državi Ajdaho – parčence raja usred nedođije – u potrazi za dva nestala federalna agenta, od kojih je jedan njegov bivši partner. Povređen u nesreći koje se ne seća budi se u bolnici – bez ličnih dokumenata i stvari – i počinje da podozreva kako u Vejvard Pajnsu ništa nije kao što izgleda.

Kako istraga odmiče, pitanja se samo gomilaju. Zašto Itan ne može da stupi u vezu sa ženom i sinom u spoljnom svetu? Zašto je jedan od nestalih agenata vezan za krevet i ostavljen da se raspadne u napuštenoj kući? Zašto niko ne veruje u ono što govori? Da li ograde pod električnim naponom sprečavaju stanovnike Vejvard Pajnsa da izađu ili onemogućavaju nešto drugo da uđe?

Što je Itan bliži istini, situacija postaje neverovatnija, i on polako shvata da možda nikada neće otići živ iz Vejvard Pajnsa.

Meni odlična knjiga.. Od samo početka je nabijena, misteriozna atmosfera u knjizi i zanimljivo je da nema praznog hoda, nema dosadnih scena, uvijek se nešto zanimljivo događa. Super knjiga, nadam se da će objaviti i ostale nastavke kod nas. Svakako preporuka za ovo!  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 11.05.2015. 09:13:57 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1405 : 11.05.2015. 10:39:38 »
Nagovorili ste me da uzmem taj Pajns :)


Psiho, Roberta Bloha je odlična knjiga, nekako se i ne pominje često, barem sam stekao takav utisak. Za fillm verujem da svi znaju. Kratka je, zanimljiva i veoma brzo se pročita.


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1406 : 11.05.2015. 10:46:02 »
Lisa Tucker
Jedan dan u životu




Spoiler for Hiden:
Prije devetnaest godina, bogat i uspješan filmski redatelj i producent Charles Keenen bez traga je nestao iz Los Angelesa. Poveo je sa sobom svoje dvoje djece i odselio se u izolirani i kameniti kutak New Mexica, gdje ih je odgojio u potpunoj izolaciji od vanjskog svijeta, u utopijskome Utočistu. Uz knjige, enciklopedije i gramofonske ploče. Bez televizora, radija i ikakvih vijesti. No djeca su izrasla u znatiželjne mlade ljude, a pitanja na koja im otac ne želi dati odgovor sve je više: što ga je nagnalo da slavu i uspjeh odbaci u ime njihove pretjerane sigurnosti, što se dogodilo s njihovom majkom, je li uistinu umrla kako tvrdi njihov otac?
Znajući da negdje iza granica Utočišta postoji svijet koji možda jest nepravedan, okrutan i nepredvidiv, ali je stvaran, najprije će Jimmy, a zatim i Dorothea početi potragu za svojom prošlošću i otkriti da je jedan jedini dan u njihovim životima iznenada promijenio sve.
Je li jedan dan u životu zaista dovoljan da uništi sreću, može li bezgraničnu ljubav ugasiti jedno ružno iskustvo i nadasve, može li se iz pepela roditi nova životna prilika?

Iako ne čitam često ovaj žanr, na nagovor prijateljice sam to uradio. Jedan dan je dovoljan da uništi sreću. Moja ocjena 8/10.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1407 : 11.05.2015. 17:11:24 »
Hm..odakle poceti? :D
Zadnja dva meseca sam u svetu Ju Nesbea - Hari Hule serijal. Procitala sam sve knjige sto su izdate u Srbiji(Crvendac, Odmazda, Solomonovo slovo, Spasitelj, Snesko, Oklopno srce).
Subjektivno misljenje : sjajno!
Meni najdraza :Oklopno srce- prvenstveno zbog broja strana (skoro 700) pa uzivanje traje duze i zbog samog Hulea. Preporuka svima. Nesbe savrseno komponuje likove, pravi fenomenalne zaplete, svaka recenica u knjizi je bitna. Kada krenete da citate jednostavno ne mozete da stanete.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1408 : 14.05.2015. 17:57:38 »
Da li imate neke preporuke za dobre trilere/krimi romane (poput Ju Nesbea, Erik Axl Sund, Olsen...devojka sa tetovazom zmaja)?

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1409 : 14.05.2015. 18:31:17 »
Ja bih ti preporučila sve od Harlana Kobena ili Tane Frenč.  smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Tags: