Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 539378 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2490 : 17.03.2016. 13:47:07 »
Spoiler for Hiden:
Nemoguće da nemaju para za tolko,mislim što kažeš neki bi i besplatno išli  ;D  ko je čitao strip zna da tek sad kreće taj svet da se širi i ovo nje tek uvod u sve to,problem je taj ako oni fušerišu na ovakve sitnice šta će tek kasnije napraviti,znate i sami da Aleksandrija u stripu nije u šumi nego u gradu i samim tim je zanimljivije,meni su scene pre i posle upada zombija daleko bolje tamo odradjene,recimo svidja mi se to što se tamo baš obraća pažnja na detalje,posle upada onog krda,tamo su iskopali silne rupe i rovove oko Aleksandrije,vamo ništa al bitno da nam puste scenu kako se Isus juri sa Rikom i Derilom pola sata  thumb-down ,onu vožnju na krovu kamiona bolje da i ne komentarišem,ranije mi je bilo 50-50 odnos stripa i serije,možda je čak prva sezona bila i bolja od stripa u početku ali u zadnje vreme moj glas definitivno ide stripu iako je i on ruku na srce španska serije ali jbg,to se i očekuje od zombi telenovele

Stvarno ne znam na šta će da liči taj "čuveni rat" sa Neganom ali ovo mi ne miriše na dobro a tek treba da uvedu gro likova ako će ih uopšte i uvesti u seriju(tipa onaj kralj sa tigrom  ;D )

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2491 : 17.03.2016. 13:56:53 »
Spoiler for Hiden:
Zeznuto je raditi serije i filmove po stripovima. Moraju zadovoljiti dvostruku publiku. Slažem se da nisu trebali škrtariti na nekim stvarima koje su u stripu jako bitne a izgledale bi moćno na ekranu. Ako u budućnosti budu išli bliže stripu onda imaju pun pogodak.
Sumnjam da će izostaviti tako bitne likove iz stripa, to bi bio promašaj i oni to znaju.
Nadajmo se da je ovo škrtarenje bilo zbog toga jer su sve resurse usmjerili na dio priče kad se pojavi Negan i dalje.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2492 : 17.03.2016. 14:12:16 »
Spoiler for Hiden:
ako je tako onda se nadam da su izabrali banku sa najvećom kamatom na štednju  rofl 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2493 : 17.03.2016. 18:50:02 »
Evo neka moja razmišljanja o trenutnoj situaciji, na većini foruma se povela rasprava. Jedni opravdavaju Ricka drugi ne. Mnoge buni Negan jer se puno miješa i strip itd itd...
Spoiler for Hiden:
Većinu buni, a i mene ponekad, neko saznanje iz stripa. Bilo da smo čitali ili naletjeli na informacije o Neganu iz stripa. Zato većinom pravdamo Ricka i ekipu jer znamo ko je i šta je Negan.
Dok s druge strane naši junaci o Neganu saznaju nešto malo više tek u Hilltopu, i prije onaj susret na cesti.
Na osnovu svega toga su zaključili kako je Negan opak lik kojeg treba smaknuti.
A ustvari šta to oni znaju o njemu, faktički ništa. Imaju stranu priče ovih iz Hilltopa koje su tek upoznali, to pravdaju time da moraju jesti pa je uredu pobiti ljude. Kad tako postavši stvari Negan ispada bolji. Negan naplaćuje od ovih da ih ne pobije. Zatim situacija sa ceste, od kud Darylu i ostalima dokaz da su ovi radili po naredbi Negana. Istina da pljačkaju putem, ali možda je ovaj radio na svoju ruku i htjeo ih pobiti.
Naravno ovo sve navodim iz njihove perspektive, dok mi donekle znamo da Negan to sve zaslužuje.
Za sada ako samo pratimo seriju činjenica je da su Rick i ostali postali hladnokrvne ubice i nisu više tako "nevini" u svemu ovome.
A organizacija im je nula u odnosu na ove Neganove, zajebali su se opasno i čačkali su pogrešnu mačku.
Nema oprvdanja za Ricka. To je tipična moralna poruka u seriji. Ovako stvari stoje: to je čisto hladnokrvno ubojstvo zbog kojeg se ide na doživotni zatvor. Sad, neki mogu reći pa to su okolnosti, drugačiji svijet, preživljavanje. I ok, to je dobar argument, ali taj argument vrijedi kad oni budu napadnuti pa se brane i ubijaju. Jebiga, borba za život i smrt. Ovo što je Rick napravio
Spoiler for Hiden:
je čisto ubojstvo. Ne iz nehaja, ne iz obrane već čisto hladnokrvno ubojstvo. Taj kojeg su ubili bio je bez oružja, nije ni napao Ricka i grupu u toj sceni, niti je nešto pokušao. Dakle, bio je bespomoćan. Ono što je krivo napravio je krivi odgovor na Rickovo pitanje i ovaj ga upuca. Blesav potez Ricka, ali tu su scenaristi krivi jer Rick nam je prikazan kao vođa i kao čovjek koji dobro taktizirao. Mogao ga je ostaviti, povedu ga s njime i neka posluži kao mamac ili kao neka vrsta pregovora ako dođu do Negana.

Stvar je u tome što mi gledatelji Ricka i društvo od samog početka vidimo kao nekakve heroje i ljude s kojima se možemo poistovjetiti i kako se ti likovi mijenjaju, tako se i mi gledatelji mjenjamo zajedno s njima. Mi isto proispitujemo sve te moralne dvojbe. Samo što oni više nisu heroji. Ne može ih se i nazvati ni villianima, ali neka vrsta antiheroja. Iz nekog drugog gledišta oni jesu villaini da mi njih ne pratimo od samih početaka. Zamislite da pratimo neku drugu grupu i onda ta grupa naiđe na ovu Rickovu i čujemo glasine o njima kako su ubili ove, ubili one. Zapalili, napali. To je ono što bi mi znali i samim time njih bi nazvali glavnim villainima u seriji. Sve je kako tko gleda. To je i sama bit serije. Uvijek se bave sa takvim pitanjima.


Samo Molderu da kažem: poštedeo si me pisanija drinks

Spoiler for Hiden:
Roknuće nekoliko bitnih likova to je sigurno ali nikako im ne bih oprostila Kerol. U stripu sam stigla baš do dela kad je klincu ''izvađeno'' oko i tek se naziru Neganovi tako da ih ne znam. Kerol se tamo ubije baaaš patetično ali je opet napravljena ravnoteža u zamenu za Andreu koja isto patetično strada kod Guvernera.

To što se dešava sa Kerol je sasvim normalno i meni ni malo nije dosadno. Šta je pogrešno u tome što se jadna nadala da će imati bar malo mira :D Pukla je kad je shvatila da će ipak morati sve da ih podavi i spasi Megi.

Žao mi je što su izostavili Mišonino sakaćenja Guvernera u stripu ali ipak...Riku su zadržali ruku :D
drinks

Slažem se,
Spoiler for Hiden:
meni je Carol postala vjerojatno najbolji lik. Na početku tih prvih par sezona mi je bila jedna od gorih, ali polagano mi se počela sviđati njezina transformacija zbog kojeg sam je zavolio. Sad se opet vraća kakva je bila na početku, baš onakva kakvu nisam volio, ali to je sad nebitno jer se uspjela promijeniti na jedan zanimljivi i logičan način. Sad će taj malo zločesti dio sebe uvijek imati i uvijek će se moći prešaltati na tu badass Carol kakvu smo vidjeli na trenutak u zadnjoj epizodi čim je ona druga prerezala Maggienu majicu na trbuhu (dijete), a Carol je rekla samo da dijete ne diraju. To je očito okidač pošto je sama izgubila dijete. Eto, ti detalji dižu Carol od ostalih likova i tako se radi karakterizacija likova. Sve je u detaljima.
« Zadnja izmjena: 17.03.2016. 18:52:11 Mulder »

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2494 : 17.03.2016. 18:59:03 »
Spoiler for Hiden:

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2495 : 17.03.2016. 19:01:22 »
Spoiler for Hiden:
Ovo SAW?

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2496 : 17.03.2016. 19:02:49 »
Da, da..

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2497 : 18.03.2016. 01:26:53 »
Spoiler for Hiden:
Pustimo sad strip, svaka tv serija mora imati neku jezgru likova, inace da ih rokaju sve postalo bi kao indijske serije sto se vrte na nasim televizijama. tako da te prestane boliti briga sta ce se uopste desiti.

Glen me najvise nervira od svih likova.. uopste nema nikakvu ulogu, osim da tumara kao zombi iz scene u scenu, ocito da je morgan uticao na carol.. i njegov lik je uzasno napisan. Ne znam, mozda previse uvode nove "bitne" likove poput tyreese kojeg su mnogi najavljivali kao frajercinu u stripu, na kraju nista, u seriji prikazan kao covjek bez dodira sa stvarnoscu, dok ga nisu pokopali.

Ova polusezona ide odlicno, samo ce na kraju da zavrsi sa sok momentima s kojima smaraju od starta serije.. pa ce sljedecu sezonu da bude "reset" do novog soka i tako u krug. nadam se da sam u krivu i da ce tek od 7. sezone da nastane haos :D 

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2498 : 19.03.2016. 00:35:58 »
Za jednu stvar mi nisu jasni

Spoiler for Hiden:
Ono naselje odakle Isus dolazi,broji u stripu dal 1500-2000 duša i taj deo je onako "spektakularno" predstavljen,kad on njima kaže "niste sami" il nešto slično,u seriji jedino što su preneli onu kuću,ostalo se nisu uopšte potrudili da dočaraju "taj novi svet",mislim ne tražim kule i gradove ali mogli su bar statiste da natrpaju,to mi nije jasno,mogu da finansiraju školu za zombije a ne mogu da nabutaju statiste u pozadini  ??? ,zašto hvataju tolko jeftine prečice,vamo su se hvalili kako su se potrudili da onu prvu epizodu naprave što spektakularinije(ono sa krdom) a sad ne mogu da nam dočaraju to naselje kako dolikuje....

uzgred Rik u poslednje vreme poprima karakteristike Rika iz stripa,neke rečenice su skoro pa preslikane,u stripu mnogo filozofira,zna da davi,što u seriji nismo tolko mogli da vidimo ili bar ne u tolikoj meri

Mala ispravka
Spoiler for Hiden:
Hilltop u stripu nema 1500-2000 duša, već 200. Da su imali 1500 ljudi, verujem da bi se sami izborili sa Neganom. Ali se slažem da su izgled Hilltopa bedno odradili u seriji, čak i za 200 ljudi koji žive tamo, morali su da naprave to bolje.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2499 : 19.03.2016. 10:53:46 »
Za jednu stvar mi nisu jasni

Spoiler for Hiden:
Ono naselje odakle Isus dolazi,broji u stripu dal 1500-2000 duša i taj deo je onako "spektakularno" predstavljen,kad on njima kaže "niste sami" il nešto slično,u seriji jedino što su preneli onu kuću,ostalo se nisu uopšte potrudili da dočaraju "taj novi svet",mislim ne tražim kule i gradove ali mogli su bar statiste da natrpaju,to mi nije jasno,mogu da finansiraju školu za zombije a ne mogu da nabutaju statiste u pozadini  ??? ,zašto hvataju tolko jeftine prečice,vamo su se hvalili kako su se potrudili da onu prvu epizodu naprave što spektakularinije(ono sa krdom) a sad ne mogu da nam dočaraju to naselje kako dolikuje....

uzgred Rik u poslednje vreme poprima karakteristike Rika iz stripa,neke rečenice su skoro pa preslikane,u stripu mnogo filozofira,zna da davi,što u seriji nismo tolko mogli da vidimo ili bar ne u tolikoj meri

Mala ispravka
Spoiler for Hiden:
Hilltop u stripu nema 1500-2000 duša, već 200. Da su imali 1500 ljudi, verujem da bi se sami izborili sa Neganom. Ali se slažem da su izgled Hilltopa bedno odradili u seriji, čak i za 200 ljudi koji žive tamo, morali su da naprave to bolje.

Spoiler for Hiden:
Eto omaklo mi se samo za 1500  ;D ali da,to je poenta bila,par statista pride u pozadini bi popravilo dojam i mene to tolko buni zato što obraćaju pažnju na neke detalje,tipa kako zombi izgleda u svakoj sceni,znači to uglavnom odrade vrhunski dok preko nekih drugih situacija samo prelete

a ako si čitao strip znaš kolko priča tek treba da se raširi,nego ajd da ne otkrivamo ljudima šta će dalje da se desi

Uzgred,vidim da se raspravlja sad malo o Riku i njegovom ponašanju,to je ono o čemu sam pričao,polako RIk poprima neke karakteristike iz stripa,tamo on redovno ali baš redovno pravi sranja,nije kao u seriji,na tv je možda mračniji(što se osobno meni više svidja) dok u stripu mnogo filozofira,drži stalno neke govore i redovno neko pogine zbog njega i njegovih odluka

druga stvar,više mi je lego razvoj situacije sa Neganom u stripu,nego ovo što gledamo na tvu gde se Rikova ekipa pretvorila u Rambo squad  :facepalm

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2500 : 21.03.2016. 17:59:21 »
Finale će trajati 90 minuta

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2501 : 21.03.2016. 18:11:26 »
Znači imaju sat vremena da Negan pobije sve nebitne likove  :mafija
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Online NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2502 : 21.03.2016. 21:06:58 »
Vredelo je čekati pola sata
Spoiler for Hiden:
onako dobru akciju i ono što je Abraham rekao Judžinu zbog čega za malo da se ugušim od smeha.  rofl rofl rofl

Znači imaju sat vremena da Negan pobije sve nebitne likove  :mafija

Ako ne razvuku to na celu sledeću sezonu.  :\)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2503 : 21.03.2016. 21:19:41 »
pogledana 14 ep...
Spoiler for Hiden:
ma daj toliko se netrude vise pa cak ni kod pogibije nekih likova.... ok sto je ova doktorka otisla ali su to tako glupo odradili... samo se bojim da nepokvare finale... jer ova sezona mi je daleko najslabija od svih do sada

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2504 : 21.03.2016. 21:30:34 »
Pogledah i ja 14 ep... Sta napisati sem da je losa epizoda. Ne mogu da se setim iz prve ali ovo je najverovatnije najlosija epizoda serije... Nema potrebe ni da komentarisem jer mi se nista nije dopalo... :(

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2505 : 21.03.2016. 23:29:13 »
S06E14

Solidna epizoda, meni dobra mada većini sporija radnja ne štima...

Spoiler for Hiden:
...Dobar način da se u igru uvede još jedan lik iz stripa, Dwight, epizoda je po meni imala poentu da nas razuvjeri o onome što smo pričali da su Rick i ekipa postali zločinci. Kad gledaš tako i izgledaju, ali ono kada Daryl kaže da je trebao pobiti ove što su mu motor ukrali je istina... i Carol je to shvatila, mora se ubijati ljude koji predstavljaju opasnost. Jednostavno je takav život. Zato je i otišla, ili kud već je nestala, jer ona više ne može ubijati a to je neophodno da se zaštite voljene osobe.
Ona doktorica je glupo izginula, išla je nešto dokazivati sebi i drugima... doduše dokazala je neke stvari, kao i Eugene što je. Ali glupo s obzirom da je ona jedini doktor u Alexandriji, a doktori se čuvaju i na frontu.
Ono što slijedi je siguran rat sa Saviorsima, još dvije epizode... malo su rastegli sve ali ipak sve u svemu je dobro.

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 6.15 - East

http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot.ba/2016/03/zavirimo-u-epizodu-epizoda-615-east.html

Online NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2506 : 22.03.2016. 00:22:58 »
Mene je izludelo Kerolino uzdisanje u prethodnoj epizodi pa mi je kraj 14. dobro pao.
Dobar promo za 15. epizodu, biće zanimljivo. Verovatno prva polovina opet smor. :D

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2507 : 22.03.2016. 12:11:15 »
ovako usporavanje radnje znači samo da će biti "vatrometa" u sljedećim epizodama. nadam se da negan neće biti "godot" ove sezone.

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2508 : 22.03.2016. 17:11:59 »
Nakava za sledecu ep obecava  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2509 : 22.03.2016. 21:49:36 »
Pogledana 14.  :)

Solidna epizoda. Zagrijavanje za zadnje dvije.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2510 : 23.03.2016. 18:06:00 »
Nije loše epizoda, čist prosjek po kvaliteti. Ne znam kako će biti, ali zasad su ovi Neganovi dečki prikazani kao najveći papci.
Spoiler for Hiden:
Zasad nisu ništa uspješno uradili protiv Rickovih ljudi. Biju ih ko malu djecu.

Doktorka je simpatičan lik i šteta što ode. Očekivao sam da će u vanjskom svijetu uspijeti malo ojačati kao osoba i postati hrabtrija... bla-bla-bla, ali ništa od toga.
Sigurno će još ponetko izginuti.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2511 : 25.03.2016. 12:58:06 »
Trailer finala sezone.

Mrzim lopatare i limune

Offline DJ DEDO

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • Call me if you need me :D
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2512 : 28.03.2016. 15:45:44 »
Predzadnja epizoda :

Spoiler for Hiden:
Jedna osoba ode samovoljno i ovi se odmah raspadnu i odu samostalno trazit nju  :dash Scena kad se mimoilaze auti pa zatim kad Carol ubija one na cesti... Katastrofa napravljeno. Zatim zasjeda za Daryila na kraju  u_jeeeeeeeeee.. On kao iskusan a ovi mu se prisuljaju tako lako..

Ocekivao sam mnogo - mnogo vise.. Zadnja valjda bude "boom" kad konacno prikazu Negana..

Online NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2513 : 28.03.2016. 15:51:12 »
^Slažem se. Potpuno sam razočaran. Čini mi se da će samo na tren da prikažu Negana u zadnjoj.
Pretpostavljam da će cela sledeća sezona da bude kao protekle epizode.  :facepalm

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2514 : 28.03.2016. 16:24:50 »
15 uzasna kao i predhodne... jako su opali na kvalitetu...i zadnja ep ako bude odlicna nece izvuci celokupan utisak sezone... misli da je ova ezona imala bar 5 potpunih promasaja od epizoda...
Nadam se da e sledeca sezona biti mnogo bolja...

Offline DJ DEDO

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • Call me if you need me :D
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2515 : 28.03.2016. 16:28:29 »
Čini mi se da će samo na tren da prikažu Negana u zadnjoj.

Spoiler for Hiden:
Ako sam dobro skuzio u talking dead-u bit ce vise prikaza Negana.. Voditelj upitao (mislim redateljicu) da opise u jednoj rijeci sto mozemo ocekivati od iduce epizode i ova rekla : Negan.

Online NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2684
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2516 : 28.03.2016. 16:49:32 »
^Onda se radujem zadnjoj.  :D Sve u svemu, od predzadnje sigurno ne može da bude gora.  ;D

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2517 : 28.03.2016. 18:37:12 »
ovako se na ispitu odugovlači kad nemaš pojma ni o čemu.
pokušavaju stvoriti napetost dosadom rofl rofl rofl .

uspjeli su... s dosadom!!!!

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2518 : 28.03.2016. 22:57:12 »
Rik o Kerol : "Ta žena je prirodna nepogoda"  rofl rofl rofl

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2519 : 29.03.2016. 02:22:27 »
Rik o Kerol : "Ta žena je prirodna nepogoda"  rofl rofl rofl

 rofl

klasika za TWD. krenu dobro i onda se vrate na staro i tako u krug