Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 539385 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2280 : 09.11.2015. 14:49:04 »
...a možda sam samo otišao na "pecanje"...
sad vidim da se najveći "som" upeco na praznu udicu

i da u seriji mi se ne sviđa kako onaj drugi pomoćnik šefa rasvjete drži svjetlo
u 3. sezoni 4 epizoda od 13-te minute svim su glumcima frizure bile loše to mi se nije uklopilo s bojom noktiju kod šetača
u 4 sezoni 7 epizoda u trećem redu od jezera ona dva šetača su bila vrlo neuvjerljiva, vidjelo se da nisu "pravi" šetači
na kraju 2, 5 i 8 sezone svima je bilo jasno da je to kraj sezone što je vrlo neuvjerljivo.
da su realni niko ne bi znao da je kraj sezone

čovjek se odmah bolje osjeća kad vlastite frustracije projicira na neku seriju





Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2281 : 09.11.2015. 15:23:34 »
Mislim da je bilo dovoljno... Teme nisu otvorene da bi se samo davali hvalospjevi nekoj seriji. Ovo je forum, što bi značilo da su dopuštena različita mišljenja... Tko ne može podnijeti kritiku neke serije onda je bolje da ne postuje, jer samo izaziva reakcije i dovodi staff u situaciju da mora dijeliti opomene.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2282 : 09.11.2015. 17:47:20 »
Izgleda da će da bude po Limunovoj pretpostavci. :-\ Inače, smor od epizode, tkz. filler, sa klišejima na sve strane. Gledaće se i dalje, naravno.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2283 : 09.11.2015. 18:02:00 »
ocekivana je ovaka epizoda posle dve dobre... zato sam Homlend ostavio za veceras  rofl

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2284 : 09.11.2015. 23:28:12 »
Peta epizoda iza nas, iskreno za nijansu slabija od ostalih ali i dalje kad se gleda šira slika ima nekog smisla i ova dramski odrađena epizoda..

Spoiler for Hiden:
I da, Rick je vikao da se kapija otvori.. poznao sam po glasu u prošloj epizodi a i u jednom promotivnom videu. Za očekivati je bilo da će Rick se spasiti, al' nije uspio krdo odvesti daleko nego na kapiju. Mislim da nećemo vidjeti flešbek priču o tome kako se spasio jer znamo da je sposoban i ne bi to bilo ništa što nije već viđeno od strane Ricka.
Dramska epizoda, kao što već rekoh, možda i nepotrebna ali gledam na to kao svojevrsni uvod u sledeću epizodu. Ustvari prije bih rekao u tamo neku jer u sledećoj će biti akcije sa Darylom, Abeom, Sashom ...
Maggie se pomirila sa činjenicom da Glenna nema, mislim da ga i nema, i da je ovo sve navlačenje gledalaca da se pitaju što je sa njim...to ćemo sigurno vidjeti u polusezonskoj pauzi, tj u 8. epizodi i zadnjoj u ovoj godini.. još 3 su ostale.
Ništa previše značajno se nije desilo osim nekih detalja, npr kad je Rick bio blizu mjestu gdje je Morgan sakrio vuka... neće ni ići dole više, zatim preokret u Deanni..neki bijes je spopao i mislim da će joj odzvoniti uskoro.. i ono na kraju pucanje ograde, ili je nešto drugo vidjet ćemo

U idućoj je akcija na djelu i evo da zavirimo malo

http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot.ba/2015/11/zavirimo-u-epizodu-epizoda-606-always.html

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2285 : 10.11.2015. 10:44:59 »
Ova epizoda je poslužila kao neka priprema za daljnje događaje.
Spoiler for Hiden:
Sad će vjerojatno sljedećih nekoliko epizoda biti traganje za Glennom i onom malom što je otišla, i oko Ricka, treba li vladati gradićem. Imam osjećaja da (toliko željenog :)) Glenna nećemo vidjeti barem 3-4 sljedeće epizode, a možda ga vidimo tek pretkraj. Ne bi me čudilo da ga pokupi neka druga nasilno skupina i bude kod njih neko vrijeme. Recimo, oni W-i.
Mrzim lopatare i limune

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2286 : 10.11.2015. 14:50:52 »
...a možda sam samo otišao na "pecanje"...
sad vidim da se najveći "som" upeco na praznu udicu

i da u seriji mi se ne sviđa kako onaj drugi pomoćnik šefa rasvjete drži svjetlo
u 3. sezoni 4 epizoda od 13-te minute svim su glumcima frizure bile loše to mi se nije uklopilo s bojom noktiju kod šetača
u 4 sezoni 7 epizoda u trećem redu od jezera ona dva šetača su bila vrlo neuvjerljiva, vidjelo se da nisu "pravi" šetači
na kraju 2, 5 i 8 sezone svima je bilo jasno da je to kraj sezone što je vrlo neuvjerljivo.
da su realni niko ne bi znao da je kraj sezone

čovjek se odmah bolje osjeća kad vlastite frustracije projicira na neku seriju

nisi u pravu. ova serija ima mnogo veci problem nego "gluposti" koje si naveo.
koja je radnja? sta se uopste desava? gdje idu? zasto su tu gdje jesu? u 6 godina mogli su barem naslutiti nesto.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2287 : 10.11.2015. 15:39:00 »
Mrzim lopatare i limune

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2288 : 10.11.2015. 23:54:39 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2289 : 10.11.2015. 23:55:37 »
Koliko sam shvatio, taj je neka velika faca u stripovima.
Spoiler for ne čitaj, for god's sake!:
Mislim da bi on trebao ubiti Glenna.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2290 : 11.11.2015. 00:16:26 »
Pogledana nova  :)

Ovakve epizode su mi uvijek bolje od onih kako ja zovem atraktivnim epizodama poput one sa Glennom gdje je radnja jako brza i znamo da nas očekuju šokovi. S druge strane ovakve epizode uvijek su bitnije iako nam se to ne čini na prvi pogled. Dok u tim atraktivnim epizodama likovi moraju brzo razmišljati i odlučivati o važnim situacijama, u ovim epizodama likovi dobivaju na predahu (naravno i dalje oni moraju biti spremni od 0-24), ali tu se puno bolje vidi koliko neki lik napreduje. U ovakvim epizodama se grade odnosi među likovima i karakterizacija tako da iako ni izbliza atraktivna kao prošle epizode, kvalitetom mi je bolja.

Ali sad se vidi kako su se sjebali
Spoiler for Hiden:
oko Glenna. Mislim  na scenariste. Oni su mislili da će biti to nekakav šok i u početku je možda bio, ali sad se vidi koliko je njegova moguća smrt traljavo odrađena. Pa praktički nikog nije briga jel živ ili mrtav. Neće mi biti važno ako se otkrije da je živ u finalu sezone. Onak, ok. Ili da je mrtav. Svejedno mi je i sad odugovlače s time što je pogrešno. Kod nekih likova bi bilo dobro, ali kod Glenna na mene nema takav efekat kakav bi bio da je recimo Daryl na njegovom mjestu.

:juhu:

ODABRAN GLUMAC ZA ULOGU NEGAN-a

http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot.ba/2015/11/odabran-glumac-za-ulogu-negan-a.html

Ovo je vrlo dobar izbor. Stvarno je sličan Neganu i mislim da će puno bolje odraditi svoju ulogu nego što je odradio onaj glumac koji je glumio guvernera.

Zoka, hvala na najboljim prijevodima.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2291 : 11.11.2015. 02:12:10 »
Koliko sam shvatio, taj je neka velika faca u stripovima.
Spoiler for ne čitaj, for god's sake!:
Mislim da bi on trebao ubiti Glenna.
Da, velika faca u stripu i naspram njega Guverner je mala maca

Spoiler for Hiden:
U stripu je još živ, Glenna je u stripu on smaknuo. Sad kad je Glenn ''navodno mrtav'' postavlja se pitanje ko će zauzeti mjesto te smrti, i da li će uopšte tako nešto se izvesti, u seriji.
Pogledana nova  :)

Ovakve epizode su mi uvijek bolje od onih kako ja zovem atraktivnim epizodama poput one sa Glennom gdje je radnja jako brza i znamo da nas očekuju šokovi. S druge strane ovakve epizode uvijek su bitnije iako nam se to ne čini na prvi pogled. Dok u tim atraktivnim epizodama likovi moraju brzo razmišljati i odlučivati o važnim situacijama, u ovim epizodama likovi dobivaju na predahu (naravno i dalje oni moraju biti spremni od 0-24), ali tu se puno bolje vidi koliko neki lik napreduje. U ovakvim epizodama se grade odnosi među likovima i karakterizacija tako da iako ni izbliza atraktivna kao prošle epizode, kvalitetom mi je bolja.

Ali sad se vidi kako su se sjebali
Spoiler for Hiden:
oko Glenna. Mislim  na scenariste. Oni su mislili da će biti to nekakav šok i u početku je možda bio, ali sad se vidi koliko je njegova moguća smrt traljavo odrađena. Pa praktički nikog nije briga jel živ ili mrtav. Neće mi biti važno ako se otkrije da je živ u finalu sezone. Onak, ok. Ili da je mrtav. Svejedno mi je i sad odugovlače s time što je pogrešno. Kod nekih likova bi bilo dobro, ali kod Glenna na mene nema takav efekat kakav bi bio da je recimo Daryl na njegovom mjestu.
Slažem se u potpunosti, iako sam epizodu okarakterisao kao jednu od dosadnijih i besmisleno iznošenje monologa, smatram da će ova epizoda dati veći značaj cijeloj priči kad se sagleda šira slika, možda čak i do polusezonske pauze.
Spoiler for Hiden:
Glennova smrt, ili bar pokušaj navođenja na to da je mrtav, je i po meni traljavo odrađeno. Nekako kao jeftini klišej koji ima svrhu da cima gledaoce, bar one koji ''sijeku vene'' jer je jedan od glavnih likova otišao pa-pa. Sad u iščekivanju razješavanja te ''misterije'' ubacuju epizodu ovog tipa, neko svojevrsno spuštanje lopte koje ujedno ima i svrhu da prikaže šta je to ustvari Maggie do sada sve proživjela, ženska je najviše izgubila od svih.


Ovo je vrlo dobar izbor. Stvarno je sličan Neganu i mislim da će puno bolje odraditi svoju ulogu nego što je odradio onaj glumac koji je glumio guvernera.
Stvarno dobar odabir glumca, ova uloga će mu biti totalna suprotnost od onih koje je igrao do sada, prilika da se pokaže u drugačijem svjetlu a samim tim kao i ti smatram da će to sve odlično iznijeti.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2292 : 11.11.2015. 08:38:27 »
Znam ovog glumca... Ali ne mogu da se setim koga je glumio u Supernaturalu...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2293 : 11.11.2015. 08:54:38 »
Pa ćaleta.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2294 : 11.11.2015. 08:59:43 »
u jeee... davno je to bilo skroz zaborvi....  rofl

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2295 : 11.11.2015. 12:31:57 »
Odličan izbor za Negana  :)

Ako je verovati IMDB-u, pojaviće se u zadnjoj epizodi ove sezone
Spoiler for Hiden:
i tad će verovatno biti završeno pitanje oko Glena (ako je nekako preživeo onu scenu). Samo se nadam da ako Glen nije preživeo onu gomilu šetača, da neće neko drugi od glavnih likova zauzeti njegovo mesto iz stripa  ???

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2296 : 13.11.2015. 21:21:44 »
Nedavno je u drugoj postapokaliptičnoj seriji koju gledam spomenut jedan problem s gorivom, da on ima rok trajanja. Nisam o tome razmišljao, ali sad čitam članke i vidim da neke vrste gube svojstva i nakon pola godine. Ovdje se ne spominje vrijeme od apokalipse, ali prošlo je barem godinu-dvije. Ne znam znaju li scenaristi za taj podatak ili možda prešućuju ako znaju, jer bi se ljudi našli u velikim g****** da im se to desi. Prijevoz im je jedan od bitnijih faktora za preživljavanje.
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2297 : 13.11.2015. 22:56:05 »
Nema veze, stariji dizel motori nisu izbirljivi, mogu da idu i na suncokretovo ulje, na bilo kakvo biljno ulje ako nema dizela. Rudolf dizel je vozio na ulje od kikirikija.  ;)

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2298 : 15.11.2015. 20:12:39 »


nisi u pravu. ova serija ima mnogo veci problem nego "gluposti" koje si naveo.
koja je radnja? sta se uopste desava? gdje idu? zasto su tu gdje jesu? u 6 godina mogli su barem naslutiti nesto.
[/quote]

od postanka čovječanstva ni jedan um nije uspio odgovoriti na pitanja:
tko smo? odakle dolazimo? gdje idemo? zašto smo tu gdje jesmo? i što se "uopšte" dešava? ...a tebi je najveći problem što u "entertainmentu" nisu odgovorili na ta pitanja.
MNOGO si "zahtevan" ili imaš 14 godina

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2299 : 15.11.2015. 21:41:20 »
proslo je 2 godine a ne 6... Moj drugar gledao Matrix 5 puta nista nije skapirao....

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2300 : 16.11.2015. 23:30:56 »
Epizoda 6.06 .. još jedna epizoda sa malo više priče i priče, al sve u svemu dobra zbog...

Spoiler for Hiden:
...toga što u ovoj epizodi vidimo da fora sa 3 pitanja više ne pije vode. Daryl se uvjerio da je istina ono što mu je Rick rekao, da ne treba više primati ljude i da ne treba ići u potragu za novim kandidatima i primiti ih u svoju grupu. Rick je to shvatio,a kako i nebi kad jedini zna što radi, da su ljudi sve više posztali zli i da ne treba nikome vjerovati. Treba se držati svoje grupe i preživjeti.
Onaj dio sa Abrahamom i Sashom mi se manje dopao, opet gos'n Ford ima svoje neke kretenske spike.
Mislim da je ova grupa ljudi samo nasumična i da nemaju neku veću ulogu u priči, samo su poslužili za to da Daryl shvati da nema više dobrote, sad kad je evoluirao iz ''seljačine'' u čovjeka koji nije više samotnjak.
A na kraju poziv na ''voki'' , upomoć. Mislim da je Glenn u pitanju ili još jedna zezancija scenarista sa gledateljima.
Možda ima neki vremenski pomak u ovome, možda će ga ipak naći kao walkera.

A sad da vidimo što nas čeka u idućoj epizodi

http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot.ba/2015/11/zavirimo-u-epizodu-epizoda-607-heads-up.html

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2301 : 17.11.2015. 01:16:57 »
Ovo nije ni filer epizoda, filer treba nešto da popuni, a ovo je rupa bez dna od epizode.  u_jeeeeeeeeee

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2302 : 17.11.2015. 01:23:27 »
Slažem se, ovo je bilo iznimno blesava epizoda. Abraham i ona me ne zanimaju previše, jedino sam polagao nadu u Daryla, ali i on više ne dobiva dobre priče. Vrte se u krug i to se moe trpiti jedno vrijeme, ali kad te prevare toliko puta sa jedno te istom radnjom (samo drugačiji sporedni likovi) onda ti jednostavno prekipi. I imam dojam da su scenaristi dobili naređenje od AMC-a
Spoiler for Hiden:
da naprave neko lažno ili pravo ubojstvo važnog lika i da odgovor drže u tajnosti sve do stanke i poslije stanke će se kao saznati jel mrtav ili nije. A to su napravili zbog gledanosti.

I Augment je postavio neka izvrsna pitanja  clapp
nisi u pravu. ova serija ima mnogo veci problem nego "gluposti" koje si naveo.
koja je radnja? sta se uopste desava? gdje idu? zasto su tu gdje jesu? u 6 godina mogli su barem naslutiti nesto.

To su obična pitanja. Nisu to univerzalna pitanja o čovječanstvu otkuda vi potječete, koji vam je cilj na zemlji, koja svrha. To je netko potpuno krivo shvatio što je Augment htio reći  rofl rofl već je postavio sasvim legitimna pitanja na koja scenaristi trebaju i moraju znati odgovor. Znali smo da idu u Washington i ok, bilo pa prošlo. Idemo dalje. Odgovorajte na ta pitanja koja se tiču grupe. Upravo to, radnja, gdje idu i sve što ide uz to, a ne univerzalna pitanja o vama kao ljudima  rofl rofl rofl rofl rofl

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2303 : 17.11.2015. 08:42:41 »
Dobra epizoda. U početku sezone su se scenaristi iskeširali malo više pa sad moraju ove sporije epizode jer im vjerojatno ponestalo love. :)  Mislim da će ih biti još nekoliko ovakvih dok se ne odvrte sve priče bitnih likova. A i dobili smo dva nova lika, možda budu važni u budućim epizodama.
Mrzim lopatare i limune

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2304 : 17.11.2015. 12:48:43 »
Sasvim ok epizoda, moglo je i bolje ali moglo je i lošije xD

Ne razumem pitanja tipa, gde idu, šta rade i zašto su tu. Mislim da je očigledno da Rikova grupa želi da ostane u Aleksandriji, jer tu imaju zidove, kuće, krov nad glavom, hranu i druge ljude sa kojima mogu da rade zajedno i da prežive. U takvom svetu, u takvoj situaciji gde je sve otišlo dođavola, nađeš ljude kojima možeš da veruješ (ako imaš sreće) i nađeš/napraviš sigurno mesto za preživljavanje. Važna im je Aleksandrija i boriće se za nju sa svima, šetačima, ljudima koji žele da je osvoje, opljačkaju, itd. Aleksandrija im je važna jer tu mogu da polako rade na obnavljanju civilizacije
Spoiler for Hiden:
Što će se i desiti, ne mrdaju nigde više, ostaju u Aleksandriji, a pored Aleksandrije, pojaviće se još 2-3 mesta, grada, kako god, sa kojima će sarađivati...

Ono mora da su bili Neganovi ljudi
Spoiler for Hiden:
što su jurili ono troje? Spominjali su klečanje, a zna se ko traži da se klekne pred njim  :sef:

Offline zweistein

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2305 : 18.11.2015. 17:13:30 »
vidim da je drugi pomoćnik šefa rasvjete ponovo raspizdio dežurne mudrace.
pod hitno bi trebalo angažirati onoga iz pravog detektiva 2.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2306 : 18.11.2015. 23:39:16 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2307 : 18.11.2015. 23:41:51 »
 rofl rofl rofl rofl rofl

Spoiler for Hiden:
Sad kad na kraju bude svi poginu ili se pretvore u zombije i finale serije vidimo Glenna kako se cijelo vrijeme skrivao u kanalizaciji, jeo štakore i izlazi van te se uputi nekamo. The end.  rofl rofl

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2308 : 19.11.2015. 05:24:46 »



od postanka čovječanstva ni jedan um nije uspio odgovoriti na pitanja:
tko smo? odakle dolazimo? gdje idemo? zašto smo tu gdje jesmo? i što se "uopšte" dešava? ...a tebi je najveći problem što u "entertainmentu" nisu odgovorili na ta pitanja.
MNOGO si "zahtevan" ili imaš 14 godina

 rofl rofl 

zadnja ep.. konacno malo ljudskosti, pa bila to i seksualna napetost medju likovima  clapp





Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #2309 : 23.11.2015. 16:34:14 »
pogledah sedmu ep. od FLEET ali ga nesto isekose na kraju... sad vidoh da se pojavila PROPER 2HD... verovatno je popravljen kraj koji te ostavlja u soku naglo :D