Autor Tema: Defiance  (Posjeta: 64200 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #120 : 26.04.2013. 20:42:50 »
Promašio si sve. Ja nisam ni kritizirao sf u ovoj seriji već dramsku radnju oko te serije.
Biće da jesam. Naravno, ja o radnji još uvijek ne mogu pričati jer nisam pogledao epizode. Idem ih sad pogledati obe, baš sam se zainteresovao na šta ovo liči.  :)

Ako netko želi biti kritičan, neka bude. Bolje kritički razmišljati nego biti nesvjestan takvog razmišljanja.
Naravno.

Dakle, ti želiš reći da se sf ne smije kritizirati? Mislim, ne kužim.
Ne, ni najmanje. Zato sam i naglasio riječ previše. Dvaput.  :)

Ajmo logikom. Onaj koji nešto tvrdi, na njemu je da dokaže.
Pa ja i nisam ništa dokazivao; rekao sam možda. Posljedica mog stava da ne treba secirati svaku sitnicu. Naravno, ko želi - može.  :)

Tako je i s tim razvojem tehnologije. Da, ne znamo, ali sve dok živimo u neznanju naše teorije će biti u sferi što bi bilo kad bi bilo. Tkz. ŠBBKBB teorija.
Druže, pazi, to je samo jedna strana medalje. Druga je da je prije 150 g. kvantna mehanika bila naučna fantastika a danas je naučna činjenica.
Jedan moj prijatelj voli u slobodno vrijeme čitati o avionima i pričao mi je da su najveće face francuske Akademije nauka svojevremeno ismijale ideju. Čuj mašina koja može letjeti. I pazi, nije ideju aviona ismijao Pero Ložač ili Đuro što prodaje kupus i krompir na pijaci, nego najumnije glave Francuske tog doba.
Čitaš Kakua pa znaš priču i probleme oko teleportacije. Ipak, svi je mrtvi-hladni prihvatamo u Star Treku.
A kad smo već kod Star Treka, sad mi pade na pamet Star Trek IV: The Voyage Home. Sjećaš se povratka u budućnost? Jbg, Borgovi bar koriste nekakav tahjonski vrtlog, ali Spoku je bilo dovoljno samo da prođe pored Sunca.  rofl Kako si ti doživio taj detalj? Ja znam da sam se slatko nasmijao, ali svejedno sam uživao u filmu.  :)
Sjećaš se kad Mekoj pljuje po našem varvarizmu što još uvijek koristimo dijalizu pa onoj ženskoj dâ neku tabletu i riješen problem?  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #121 : 26.04.2013. 20:47:16 »
Naravoučenije ove, više nego poučne priče, je da su linije vrlo relativne...
Al' zato brzina svjetlosti nije.  :P  ;D

Druže, pazi, ja sam samo izrazio svoj stav. Nisam pljuvao po tuđem, naravno da uvažavam da drugi razmišljaju drugačije nego ja.
Vjerovatno i ja imam neke linije, ali su očito mnogo fleksibilnije kad ih nisam ni svjestan.  :)
Možda se lakše prilagodim, ne znam. Sad mi pade na pamet Bižolova i onaj njen sistem crvotočina koje vode do svake od kolonija; jbg, u startu vidiš da je to dječja glupost i nastaviš s čitanjem. A saga o Vorkosigenima uopšte nije loša. Bar meni.
Ima pisaca koji nisu postupali tako (Ursula, Frenk Herbert, Asimov, Klark...). I to poštujem, naravno.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Defiance
« Odgovor #122 : 26.04.2013. 20:48:10 »

Čitaš Kakua pa znaš priču i probleme oko teleportacije. Ipak, svi je mrtvi-hladni prihvatamo u Star Treku.
Problem kod teleportacije je onaj (ne mogu se sjetiti kako se zove) teorem od nekog znanstvenika da se sve molekule u nama nekontrolirano gibaju i zato je teleportacija nemoguća.  U Star Treku su to riješili nekim uređajem koji to poništava. Iako nisu objasnili kako radi :) .
Mrzim lopatare i limune

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #123 : 26.04.2013. 21:18:20 »
I pazi, nije ideju aviona ismijao Pero Ložač ili Đuro što prodaje kupus i krompir na pijaci...
Šta ti, bre, imaš protiv Pere i Đure? To bih ja voleo da znam!  ???
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #124 : 26.04.2013. 22:21:17 »
Na sta mislis pod ovim? Dobro ili lose? Ja sam odgledao 9 epizoda i za sada mi je utisak jos uvek "meh".
Nadao sam se serijalizovanoj radnji, a ovo, barem za sada, se sastoji od "filler" epizoda, cisto da se popuni kvota od 22 epizode.
To je dobro. Zabavno je. Mnogi su odustali zbog prve sezone, ali pokušaj izdržati. Kasnije kreć ludnica  :)

Pa ti poznajes period Stare Republike!  :o
Ti si moj heroj!  ;D
;D

SW Universe poznajem u detalje. Nema što nisam pročitao o njihovom univerzumu. Samo nikad kraja :)

Druže, pazi, to je samo jedna strana medalje. Druga je da je prije 150 g. kvantna mehanika bila naučna fantastika a danas je naučna činjenica.
Naravno, i sve to stoji, ali ja više volim kad za nešto ima temelja pa i 5% je dovoljno za neku teoriju. Inače, ne volim ti ja baš znanstvenike  ;D smatram da su previše ograničeni i da zbog toga dosta pate. Ustvari, to i jesu najograničeniji ljudi. Kao što vjerskim fanaticima je teško razmišljati da bog ne postoji, tako je i sa znanstvenicima kod nekih teorija. Al pogledaj tu ironiju. Znanstvenici i vjerski fanatici imaju nešto zajedničko. Bez uvrede običnim vjernicima  :)

No, s druge strane ima znanstvenika koje iznimno cijenim jer nisu ograničeni i voljni su poslušati te istražiti. Kaku je svakako jedan od njih. Clarke i Sagan isto.

Druže, pazi, to je Jedan moj prijatelj voli u slobodno vrijeme čitati o avionima i pričao mi je da su najveće face francuske
Akademije nauka svojevremeno ismijale ideju. Čuj mašina koja može letjeti. I pazi, nije ideju aviona ismijao Pero Ložač ili Đuro što prodaje kupus i krompir na pijaci, nego najumnije glave Francuske tog doba.
Za ovo se zna. I sad dolazimo do tog temelja. Jedna od glavnih fantazija je upravo bila ta da ljudi mogu letjeti. Oni su samo slagali puzle. Kao što ekonomski analitičari slažu puzle i godinama unaprijed nas obavještavaju što će se dogoditi. Pa i Clarke je predvidio razvoj komunikacija putem satelita. Da dalje sad ne nabrajam. Nažalost, tek kasnije kad se te zamisli ostvare, tek tada ti ograničeni znanstvenici uviđaju da su svi ti vizionari imali temelja za takvu tvrdnju. Tada nisu htjeli o tome razmišljati jer se kosi s njihovim pravilima. Srušio bi im se svijet da pokušaju otići malo dalje od svoje teorije.

Čitaš Kakua pa znaš priču i probleme oko teleportacije. Ipak, svi je mrtvi-hladni prihvatamo u Star Treku.
Teleportaciju sam istraživao na "teorijama" zavjere. Navodnici na teoriju zato što to više nije teorija. Philadelphia Eksperiment je bio proveden kao uspješan test teleportacije, ali sa gadnim posljedicama. Volim i vjerovati da je Tesla radio na "valu svjetlosti" (manipulacija materijom) sam je to više puta rekao iako nisu ništa našli. Kasnije se pojavila teorija da su mu to sve uzeli. Neću sad ostale eksperimente nabrajati koji su bili uspješni/neuspješni jer nije tema. Već smo sad duboko zaglibili  ;D

A kad smo već kod Star Treka, sad mi pade na pamet Star Trek IV: The Voyage Home. Sjećaš se povratka u budućnost? Jbg, Borgovi bar koriste nekakav tahjonski vrtlog, ali Spoku je bilo dovoljno samo da prođe pored Sunca.  rofl Kako si ti doživio taj detalj? Ja znam da sam se slatko nasmijao, ali svejedno sam uživao u filmu.  :)
Sjećaš se kad Mekoj pljuje po našem varvarizmu što još uvijek koristimo dijalizu pa onoj ženskoj dâ neku tabletu i riješen problem?  ;D
Identična reakcija. Ma stvar je u tome da ST nikad nisu pokušali biti skroz ozbiljni. Vrckava serija koja je prije svega bila domišljata. Dosta stvari su uzeli iz filma Forbidden Planet što im nikako ne zamjeram jer su sve te stvari popularizirali i dali svoj pečat.

Podsjećam te na Tkivo Svemira od Greena  ;D nadam se da si nabavio.
« Zadnja izmjena: 26.04.2013. 22:24:56 Mulder »

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #125 : 27.04.2013. 01:35:20 »
Pogledah i ovu drugu (treću?) epizodu, čini mi se da je ova serija shtako...
Potpis je so yesterday

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Defiance
« Odgovor #126 : 28.04.2013. 16:45:54 »
Pogledah i ovu drugu (treću?) epizodu, čini mi se da je ova serija shtako...
Shtako indeed... clapp
Aaaah kakvo đubre neopevano. Priča glupa i dosadna sa krajnje nezanimljivim i lošim glumcima (osim ovog glavnog). Nikad gori CGI nisam video, čak su i igre od pre 10 godina imale bolji CGI.
Nisam se nadao da će SyFy napraviti nešto pametno ali ovako jeftino đubre....sramota. Ovo neće doživeti ni kraj prve sezone.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #127 : 28.04.2013. 21:07:54 »
Pogledao obe epizode. Meni i nije toliko loše.

Vizuelno mi je dopadljiva, efekti i nisu toliki krš koliko sam očekivao. Priča jeste prežvakana, ali rijetko se danas naleti na nešto 100% originalno. Nekoliko scena mi jeste bilo klišeizirano do bola, al' preživjeh.  ;D

Naravno, nije vrhunsko, daleko od toga, ali dovoljno zanimljivo da nastavim gledati. Ako me smori, nije teško odustati; ne bi bila prva (a sigurno neće biti ni zadnja) serija koju sam batalio.

Oni bijeli vanzemaljci mi uopšte nisu toliko loše urađeni, ali mi je onaj krupni što ih prati, onaj s majmunskom glavom, presmiješan. Onaj glavni tabadžija bi bio bolji da je samo malo manje drčan, ali „kćerka“ mu liči na nešto.  ;D

Vidjećemo. Možda i izraste u seriju. <:fingers-crossed:>
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #128 : 28.04.2013. 21:16:03 »
ja više volim kad za nešto ima temelja pa i 5% je dovoljno za neku teoriju.

I ja, naravno, ali čini mi se da si sad ti profulao ono na šta sam mislio: to što nešto trenutno nema utemeljenje u prihvaćenim naučnim teorijama ne znači nužno i da je nemoguće. Oni naučnici iz Francuske su smatrali da ideja o mašini koja leti nema apsolutno nikakav zdravorazumski temelj.

Podsjećam te na Tkivo Svemira od Greena  ;D nadam se da si nabavio.

Rekoh ti, ništa prije septembra.  :( Košta.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #129 : 28.04.2013. 21:16:46 »
Pa ti poznajes period Stare Republike:o

Je l' ti misliš da ima nešto što Mulder ne poznaje?  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Defiance
« Odgovor #130 : 28.04.2013. 21:54:05 »
Pa ti poznajes period Stare Republike:o

Je l' ti misliš da ima nešto što Mulder ne poznaje?  ;D
A ovo?
http://en.wikipedia.org/wiki/Meaning_of_life

 ;D

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #131 : 28.04.2013. 23:39:36 »
Pa ti poznajes period Stare Republike:o

Je l' ti misliš da ima nešto što Mulder ne poznaje?  ;D
A ovo?
http://en.wikipedia.org/wiki/Meaning_of_life

 ;D

Možda ne poznaje, al ima teoriju koju brani životom :D (no ljutiš, zajebancija)

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Defiance
« Odgovor #132 : 29.04.2013. 00:29:57 »
Što li sam mislio da će ovo da bude vrh serija :facepalm,mada još se nadam( :facepalm :facepalm),ali glavni glumac je odličan.
Summer Is Coming...

Offline gamacin

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • kupus u kacu, dete u kolevku
Odg: Defiance
« Odgovor #133 : 29.04.2013. 15:23:35 »
...ali glavni glumac je odličan.
Meni liči na mog komšiju i tu mi prestaje svaka ubedljivost.
Nikako ne mogu da se oslobodim toga.
Upropasti mi komšija seriju  :(

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Defiance
« Odgovor #134 : 30.04.2013. 10:41:17 »
Pogledah 1. epizodu. Efekti katastrofa, prica nije losa. Jezik mi se svidja ( "Shtako"). Za sada 7/10.

Neverovatno koliko glumaca mi je poznato:  Grant Bowler i Fionnula Flanagan (LOST),  Julie Benz (No Ordinary Family), Mia Kirshner (The Vampire Diaries)...

PS: Naucite kastitanski:   ;D  http://en.defiance-wiki.com/wiki/Castithan_language

UPDATE: Odgledah drugu i mogu da izjavim da je jos vece shtako nego prva. Ocena 5/10. Ne znam da li cu pratiti dalje.
« Zadnja izmjena: 30.04.2013. 12:52:08 Homer99 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Defiance
« Odgovor #135 : 01.05.2013. 00:15:30 »
...ali glavni glumac je odličan.
Meni liči na mog komšiju i tu mi prestaje svaka ubedljivost.
Nikako ne mogu da se oslobodim toga.
Upropasti mi komšija seriju  :(

 rofl   totalno znam osećaj
inače 3 je maaaloooo bolja od 2 epizode :pevusi:
« Zadnja izmjena: 01.05.2013. 00:17:22 cocrcici »
Summer Is Coming...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #136 : 01.05.2013. 01:53:18 »
Kakva epizoda  ti_si_Bog

Datak je glumio jedi viteza u prvoj polovici epizode, a u drugom dijelu smo imali epizodu ala Starship Troopersti_si_Bog

Nevjerojatno su domišljati. Jedva čekam dalje.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Defiance
« Odgovor #137 : 01.05.2013. 09:36:30 »
Kakva epizoda  ti_si_Bog

Datak je glumio jedi viteza u prvoj polovici epizode, a u drugom dijelu smo imali epizodu ala Starship Troopersti_si_Bog

Nevjerojatno su domišljati. Jedva čekam dalje.
Koliko entuzijazma u ovim postovima.
Nece se dalje gledati. Nope, no way! xD

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Defiance
« Odgovor #138 : 02.05.2013. 00:55:57 »
Ne prejteruj Mulderu, nije kao u Star truperima :D
Spoiler for Hiden:
dodali su onu glavu
Što se mene tiče, adio. Ne pratim je više.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #139 : 02.05.2013. 01:06:08 »
Da, glava je baš tako bitna  rofl rofl

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #140 : 02.05.2013. 12:57:02 »
Meni jedino smeta sto u seriji naučne fantastike, jedino mozes vidjeti izgled vanzemaljaca  a sve ostalo je kao u neko obicnoj seriji (ne racunajuci prvu epizodu). Ali ipak naučna je fantastika i jedino što ima barem dok ne počne Falling skies.  Serija nije neki vrh umjestnosti (mada je to stvar ličnog ukusa) ali mislim i da ne zaslužuje toliko pljuvanje kao u komentarima ove teme. Imam neki osjećaj da ovdje više od pola negativnih komentara ima samo zato jer je neko vec nesto lose  rekao pa hajde da se pridruzimo da i mi izgledamo pametni i da i mi još malo pljujemo. Nije neki vrh ima dosta klišeja ali mislim da ne zaslužuje tolike negativne komentare poslije samo 3 epizode. Kad sam ga vec pomenuo Falling skies prva sezona bila mi je toliko dosadna da je strasno ali izdzao sam i sad mi je super, a i CGI u falling skies u prvoj sezoni (meni) bio je ocajan... pa sta sad je manje vise ok. Sta ocekujete CGI vrh da bude da uloze masu para i da serija propadne ... sto se desilo sa serijom Terra Nova.

Ono što je meni bilo smiješno (ali nije da mi smeta) izgled grada iz vazduha me nedoljivo podsjeća na grad iz serije Terra Nova, a i inače barem ja vidim više paralela iz ove serije na Terra Novu, isto tako govor vanzemaljaca me veoma podsjeća na govro plavih džinova iz avatara. Mada mislim da je neko rekao da je isti čovjek i izmislio govor za avatara i ovu seriju.
:murija:

Offline Cuna9

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #141 : 02.05.2013. 14:54:00 »
Jucer mi je bila dosadna epizoda cak sam malo i zaspa bio dok sam gleda...pitao sam se sta ja jos ovo gledam...ali nekako jos me nesto vuce da gledam dalje i vidim kako ce se rasplet situacija i da ce se serija malo poboljsat..bar nije tolika sapunjara ko sto je terra nova bila..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #142 : 02.05.2013. 15:23:27 »
Meni jedino smeta sto u seriji naučne fantastike, jedino mozes vidjeti izgled vanzemaljaca  a sve ostalo je kao u neko obicnoj seriji (ne racunajuci prvu epizodu). Ali ipak naučna je fantastika i jedino što ima barem dok ne počne Falling skies.  Serija nije neki vrh umjestnosti (mada je to stvar ličnog ukusa) ali mislim i da ne zaslužuje toliko pljuvanje kao u komentarima ove teme. Imam neki osjećaj da ovdje više od pola negativnih komentara ima samo zato jer je neko vec nesto lose  rekao pa hajde da se pridruzimo da i mi izgledamo pametni i da i mi još malo pljujemo. Nije neki vrh ima dosta klišeja ali mislim da ne zaslužuje tolike negativne komentare poslije samo 3 epizode. Kad sam ga vec pomenuo Falling skies prva sezona bila mi je toliko dosadna da je strasno ali izdzao sam i sad mi je super, a i CGI u falling skies u prvoj sezoni (meni) bio je ocajan... pa sta sad je manje vise ok. Sta ocekujete CGI vrh da bude da uloze masu para i da serija propadne ... sto se desilo sa serijom Terra Nova.

Opet tipični izgovori. Kakve ima veze Falling Skies s ovime? Ili Terra Nova. Nevjerojatni su ti izgovori. Kao, FS je bio loš u prvoj sezoni pa se poboljšao. Pa onda mogu i ja obrnuto ti navesti neke serije koje su bile loše u prvoj sezoni, i bile su u kasnijim sezonama. I to bi točno što dokazalo? Apsolutno ništa jer ova serija je sama za sebe i može ići na bilo koju stranu. Ja mislim da zaslužuje svo to pljuvanje. Ako tebi smeta, onda bi nama trebalo smetati kad netko hvali seriju. Ali pogađaš, ne smeta jer je ovo forum i svako ima pravo na svoje mišljenje. Defitinivno se trebamo pozabaviti s analizom ljudi kojima smeta drugačije mišljenje. Al ozbiljno. Što se događa i zašto ih toliko boli drugačije mišljenje je enigma. U redu je kad se netko ne slaže, ali kad se ovako besramno počne nametati mišljenje. To će biti zanimljiva psihološka analiza.

CGI je sam po sebi loš, puno lošiji od maski. Ali danas većina radi sa CGI-om jer je brže i lakše, ali ne i bolje. Al u cijeloj ovoj priči CGI je najmanje važan. On je samo tu kao okvir. Ono što je očajno je sva ta priča/scenarij.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #143 : 02.05.2013. 19:32:10 »
Ja stvarno ne znam na kojem si ti tripu... i jel sve sa tobom u redu... ja sam samo rekao da mi se ne svidja sto imam utisak da dosta njih pljuje po seriji čisto da se priduži ostalima... a što se i tiče drugih mišljenja i to je moje mišljenje ... kad već govoriš da je ovdje forum za  iznošenje mišljenja i ja imam prravo za to... (nadam se). Pomeuno sam FS i TN samo kao paralelu ne dabih upoređivao serije i mislim da sam tu bio jasan. a žao mi je ako si ti drugačije shavtio ali to je tvoj problem. A iskreno smatram da onaj ko zaslužuje psiho analizu si ti ... jer su ti dosta zanimljivi komentari... barem one koje sam slucajno vidio...
Druga stvar gdje to ja namećem drugima mišljenje? To što si ti možda nadrkan i što ima neko ko se ne slaže sa tvojim išljenjem... molim te zadrži za sebe i nemoj mene više pominjati. Ja kada budem druge vrijeđao onda me možeš pominjati.
Treće čisto da znaš ima gomila serija koje su do neba havljene a neke koje si i ti hvalio a meni su obično smeće pa nikad ni riječ nisam rekao.
Četvrto neka ljudi pljuju seriju to meni nesmeta ali.... ne da pljuju čisto da bi nešto napisali, ma neka i rade i čisto da bi napisali ali mislim da onda imam pravo i da to komentarišem... da sam omenuo bilo koje ime onda bi imao pravo ovako da reaguješ ... ovako čini mi se da se čuisto pre...vaš jer neko misli drugačije od tebe.
« Zadnja izmjena: 02.05.2013. 19:39:37 Suncani »
:murija:

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Defiance
« Odgovor #144 : 02.05.2013. 20:01:32 »
Ovdje bi psihijatri digli dobru lovu, vjerujte...  :)

Ovo je već ofucana priča, meni se sviđa, meni se ne sviđa, smeće, nije smeće...  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #145 : 02.05.2013. 20:36:10 »
Ovdje bi psihijatri digli dobru lovu, vjerujte...  :)

Ovo je već ofucana priča, meni se sviđa, meni se ne sviđa, smeće, nije smeće...  drinks

U potpunosti se slažem sa tobom :)
samo što sam ja iznio svoje mišljenje bez spominjanja imena a on je direktno napao mene kao da namećem svoje mišljenje i da trebam ići psihjatru da bi odmah u sledećoj rečenici uradio to isto za šta mene optužuje. A sve zato jer imaneko ko misli drugačije od njega i usudio se da to javno kaže.
U svakom slučaju po meni je pokazao kakav je i ja se isključujem iz ove rasprave da ne bi prerasla u neku jaču svađu :)
Izvinjavamse ako samnekogauznemiriosvojimpostovimaoko ove serije

PS:Space mi na laptopu ne radinajbolje:) a mrzime da sve to sad ispravljam, kaoi druge greskeukucanju :9
:murija:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Defiance
« Odgovor #146 : 02.05.2013. 21:04:54 »
Citat:
Četvrto neka ljudi pljuju seriju to meni nesmeta ali.... ne da pljuju čisto da bi nešto napisali, ma neka i rade i čisto da bi napisali...
Ne znam samo kako znaš tko nešto komentira čisto da komentira, a tko jer to stvarno to osjeća.
Mrzim lopatare i limune

Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Defiance
« Odgovor #147 : 02.05.2013. 21:45:27 »
Serija nije ništa posebno ali u ovoj opštoj suši SF daj šta daš :) od mene zasad 5/10.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #148 : 02.05.2013. 22:00:34 »
Citat:
Četvrto neka ljudi pljuju seriju to meni nesmeta ali.... ne da pljuju čisto da bi nešto napisali, ma neka i rade i čisto da bi napisali...
Ne znam samo kako znaš tko nešto komentira čisto da komentira, a tko jer to stvarno to osjeća.
Ma ne zna. Svako ko je kritizirao je objasnio što mu smeta tako da nema pljuvanja radi pljuvanja. Uopće ne treba odgovrati na takve provokacije. To ti je tipični ad hominem koji koriste ljudi kojima smeta drugačije mišljenje i onda im ništa drugo ne preostaje nego da tako nameču mišljenje stavljajući rečenicu u subtekst. Sve ti je to psihologija, a s tim sam savršeno upoznat. Iznenadio bi se koliko ljudi znaju manipulirati preko neta/foruma. Samo te rečenice treba znati zamotati u celofan  ;D

Zato takvi ljudi ne zaslužuju odgovore jer govore i optužuju druge da rade nešto što ne rade. Vidjet ćeš i sam da je tu bilo dosta kritika za seriju, ali svako ko je kritizirao je objasnio što mu smeta i tu ne vidim nikakvog problema. Da netko napisao "ovo je katastrofa" bez objašnjenja, onda u redu, ali ovako...

Zato ljudi, bez zle namjere, ali naučite se prihvatiti drugačije mišljenje ma koliko to bilo izlizano. Danas su izlizane mnoge stvari, ali dosta njih su i dan danas imaju svoju svrhu. A jedna je od njih ukus. Rasprave može biti i stvarno se lijepo može raspravljati sa drugom stranom, ali kad netko u startu optužuje nekoga za nešto...

Ovdje na serijama imam preko 3000 postova i vidjet ćete da na svakj temi ovdje pišem o pojedinoj epizodi i što mi se sviđa/ne sviđa. Nikad nisam rekao da je nešto dobro/loše bez objašnjena već uvijek nešto napišem. Kad je nešto loše - kritiziram, kad je loše - hvalim. Jako jednostavno za shvatiti. Ako iduća epizoda Defiancea bude dobra, pohvalit ću je, ali ako će i dalje biti ispod prosjeka, normalno da ću je krizirati. Nikad se nisam bojao iznositi svoje vlastito mišljenje ovako javno, a ovo je ništa s čime sam znao izaći u javnost (znaju neki).

Post je malo poduži zbog toga da se jednom za svagda riješi ta stvar oko iznošenja mišljenja. Na kraju se slažem da ima ljudi koji dolaze i napišu da je nešto loše samo da bi nešto napisalo. Ali vjerujte mi da ima više ljudi koji nešto hvale samo da budu u trendu. Na svu sreću, ovdje to nije slučaj.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Defiance
« Odgovor #149 : 02.05.2013. 22:43:35 »
Mislim da Sunčani nije bio zlonamjeran, možda se malo naljutio na tebe (ako jeste neka me ispravi :)).
Stvar koja me malo smeta je su neki članovi kojim smeta što netko kritizira neki serijal koji njima valja. Ja kad sebi ne želim pokvariti dojam prije gledanja, uopće ne otvaram taj dio foruma, to je vrlo jednostavan glagol: ne otvarati. Uostalom, svatko ima pravo gledati što hoće. Ako me volja, gledat ću i Krv nije voda.
Mrzim lopatare i limune