Autor Tema: The First Power (1990)  (Posjeta: 1146 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The First Power (1990)
« : 21.05.2013. 22:54:43 »

Opis:
Sadistički serijski ubojica Patrick Channing (Jeff Kober), poznatiji kao Pentagram-ubojica, nalazi se na slobodi u Los Angelesu, u kojem ubija nevine ljude. Naime, Patrick ubija jer želi prinositi žrtve Sotoni. Ono po čemu se njegova ubojstva mogu razlikovati od drugih, jeste po pentagramu urezanom u tijelu žrtava (urezivanje se odvija dok su žrtve žive).
Detektiv Russell Logan (Lou Diamond Phillips) je odlučan u dovođenju Pentagram ubojice pred lice pravde. Nadalje, sam detektiv Logan prima anonimni telefonski poziv od vidovnjakinje Tess Seaton (Tracy Griffith), koja osjeća gdje će ubojica ponovno napasti. Povjerovavši joj, Logan odlazi u zasjedu, koja rezultira otkrivanjem Channingovog skloništa, a što naposljetku dovodi do njegovog uhićenja, tijekom kojeg sam Logan zadobiva ubodnu ranu u prsa.
Nadalje, detektiv Logan se uspjeva oporaviti od zadobivene ubodne rane, dok Channinga sud osuđuje na smrtnu kaznu, što naposljetku dovodi do njegovog pogubljenja u plinskoj komori. Ipak, budući da je Channing štovatelj Sotone, sam Sotona Channingu daruje Prvu Moć, tj. moć uskrsnuća. Nakon povratka iz mrtvih, Channingove sposobnosti su uvelike uvećane. Naime, Pentagram-ubojica se može manifestirati i nestati gdje god i kad god on to poželi, uz što još posjeduje i sposobnost opsjedanja drugih. Naposljetku, na njegovoj listi prioriteta na najvišoj poziciji nalazi se osveta prema Russellu Loganu.

Izvor: Wikipedija

Žanr: kriminalistički, horor, triler
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 98 min
Režija: Robert Resnikoff
Scenarij: Robert Resnikoff
Glumci: Lou Diamond Phillips, Tracy Griffith, Jeff Kober, Mykelti Williamson, Elizabeth Arlen, Dennis Lipscomb, Carmen Argenziano, Julianna McCarthy, Nada Despotovich, Sue Giosa...

IMDb

« Zadnja izmjena: 28.08.2017. 17:42:39 zkarlov »
Mrzim lopatare i limune