Autor Tema: F1 - I love it  (Posjeta: 133993 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #150 : 14.01.2009. 11:48:05 »
Seca li se neko poslednje Shumijeve trke u karijeri? Covek je imao 5 kvarova, ali je pokazao kakav je tata-mata bio! Ono preticanje Kimija, kad ga je prošao na 20 cm rastojanja od onog betonskog zida u Interlagosu!  :)

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #151 : 14.01.2009. 15:14:37 »
ja sam mrzio schumija, ali samo zato što je bilo dasadno kad je vozio.
on je bio super, ali ostali mu nisu bili do malog prsta. a što se tiče prestizanja
on je zadnji koji je to znao, danas sve slabije i slabije, iako je i hamilton
imao par dobrih poteza, ali i njega ne volim, kimi rulz

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #152 : 27.01.2009. 05:46:39 »
Promocija novog bolida! Ferrari F60 (nazvan po 60-dodišnjici takmicenja u F1) na slikama izgleda extra, videcemo kako šljaka na stazi!  ;)
GO KIMI, GO MASSA, idemo, da nam se ove sezone kroz dobro vrate svi oni maleri iz prethodne! FORZA FERRARIclapp2 clapp2 clapp2


Tako je PFC, ovaj Ferrdza deluje da ce da sljaka samo tako !!!


to sam i ja načuo, iako mislim da još uvijek vozači prestižu, a ne sami auti, znači samo 5 najboljih kao i svake godine.

Vozaci prestizu, ako imaju auto za prestizanje, a i kada imaju, to je sada jako tesko, ne zato sto su vozaci losi, vec zato sto je to zbog napredovanja tehnike nemoguce! Hocu reci, na ubrzanju, svi su problizni, i uopste veoma je tesko da tako nekome lupis klempu, a kocnice su sve bolje, gume i aerodinamika tako da je vreme kocenja svedeno na minimum ! Sto znaci da i tada je tesko da preteknes! Zato se mnogo vise pretice u Moto GPu jer oni koce dosta duze iako se krecu sporije! Sada je svedeno na nekoliko mogucnosti:

1. vozac ispred pogresi, ovaj to iskoristi
2. vozac iza je mnogo brzi (ima bolji bolid)
3. pada kisa, i tada iako su iste gume, zbog razlicitih aerodinamika nekom bolidu bolje odgovaraju, nekom losije..


Formulu su unistili onog trenutka kada su ubacili onaj sistem koji sprecava "potpisivanje" na startu! Unistili su je isto kada su poceli da gledaju da bude sto bezbednije za vozace. Pickice, ko ih jebe. Hoce da imaju mililonske ugovore, da im sedaju na pise sve moguce ribe ovoga sveta, a nece da rizikuju ni malo. Nabijem ih bas na pisu sve. Zato sam uvek voleo Montoju, jer je jedini imao muda!

To je ubaceno, jer su bile dozvoljene inovacije tehicke, pa su tako poceli, videli da to dosta pomaze pa su normalno i koristili ! Sto je opravdavajuce, kasnije su sve striktno propisali, sta sme, ne sme i sl..

To za bezbednost se apsolutno NE slazem !!! OK imaju plate i sl, pa sta? To ne znaci da treba da poginu, ovo je 21. vek, takve stvari nadlezni nece da dozvole, i ne treba, zamisli godisnje pogine 3 vozaca!? Drugo, bolidi su mnoooogo brzi, pa je normalno da treba i bezbednost da se poveca! Npr, onaj udes Kubice u Kanadi, ili Hamiltona, ili Glocka, pa da je bila 90neka svi bi poginuli ! Trece, ulazu se milijarde evra, da bi se razvilo nesto, ako Ferrari potrosi 50 milijardi evra, hoce sa tim da dobije nesto sto ce mu koristiti i u normalnoj autoindustriji !

Za Montoyu je navijala jedna moja ortakinja jer je ludak i jeste imao muda, ali kao vozac, nije bio bas neki ogromni kalibar! Nedostajao mi je kada je otisao, da napravi neki haos na stazi :) A zato ga je i Ekleston sutnuo :)

Seca li se neko poslednje Shumijeve trke u karijeri? Covek je imao 5 kvarova, ali je pokazao kakav je tata-mata bio! Ono preticanje Kimija, kad ga je prošao na 20 cm rastojanja od onog betonskog zida u Interlagosu!  :)

PFC najjaci poznavalac F1 na forumu !!! Gledao sam sve trke poslednjih 25 godina, ali PFC je master !

Sumi je tu trku odvezao Lavovski, video je da ne moze da pobedi, nagazio gas, i cepao, pa sta bude...Po meni jedna od najboljih u karijeri ! A imao ih je puno, pocevsi od te, pa do nekih na Spa po kisi gde je odrzao lekcije, onda na Suziki, jednoj od najtezih staza, pa i na Interlagosu, Monci...Nije ni cudo sto je postigao to sto jeste, sve elemente je posedovao, talenat, psihicku izdrzljivost, pa i fizicki je bio najspremniji, vrhunska voznja u najbitnijim trenutcima, skoro sve staze su mu odgovarale, po kisi je bio tata, i imao je muda da pokaze kada je potrebno, posvecenost mehanicarima po ceo dan, najbolje poznavanje mehanike i samim tim da najbolje prenese sta ne valjda, dok nije ubacena telemetrija, neprelazenje u drugi tim za vece pare !!! Sta vise moze neko da trazi?


Samo cu dodati jos jedan podatak, koji sam stalno trazio negde da uporedim, i nikako nisam mogao da iskopam, e prosle godine sam nasao! Zeleo sam da uporedim vozace po vremenima, ne ovako ko je bolji i sl..da bi to uporedio, moras da ih pustis da voze sa istom kolicinom goriva, znaci da iscrpe do kraja i da imaju isti bolid i uslove na stazi, koji bolji trenutak za to nego na testiranju u Spaniji?!

Ferrari, bez TCa vozili su Kimi, Masa i Michael koji je najmanje od njih vozio, i najmanje naviknut bez TCa, vremena su bila otprilike ovakva

1. Michael 1:30:000
2. Kimi      1:30:550
3. Masa    1:30:800

Nebitno je vreme bitne su razlike, ko prati F1, znace koliko je ovo !! LOL


Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #153 : 28.01.2009. 02:59:03 »
Nova pravila u Formuli 1

Vozači Formule 1 neće ubuduće biti kažnjavani zbog ulaska u boks dok je bezbednosno vozilo na stazi.

Novi softver omogućio je Svetskoj automobilskoj federaciji (FIA) da spreči vozače da ne odu prebrzo da dopune vozila. Tako je ukinuto pravilo iz 2007. godine, jer vozači "neće moći da uđu u boks brže nego što to kontrolna tabla dozvoljava", rekao je direktor trka FIA Čarli Vajting na tehničkom sastanku.

"Želeli smo da uvedemo minimalno vreme u boksove. Kada na stazu uđe bezbednosno vozilo, poruka o tome otići će svim vozilima, a njihova vozila preći će tada u poseban način rada. Čim ta poruka stigne do bolida, znaće se da li je vozilo na stazi i moći će da se izračuna minimalno potrebno vreme da vozač ode do boksa. Oni će tada morati to da poštuju i ta informacija biće izložena na njihovim kontrolnim tablama", objasnio je Vajting.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #154 : 27.02.2009. 22:33:19 »
Još nepunih mesec dana... clapp


Scuderia je spremna! clapp

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #155 : 27.02.2009. 22:38:57 »
Renault je također spreman, mada se i Alonso i Nelsinho bune da ima je bolid loš.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #156 : 27.02.2009. 22:48:55 »
Renault je također spreman, mada se i Alonso i Nelsinho bune da ima je bolid loš.
Mislim da im je trenutno od bolida veci problem što im ING nece više biti sponzor! Pokušavaju da se probiju na indijsko tržište!  8)
http://www.manipef1.com/news/articles/8757/

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
« Zadnja izmjena: 28.02.2009. 01:42:55 Dexter`s Lab »

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline hmmmmm

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #158 : 28.02.2009. 20:48:29 »
Bit ce Sauber zanimljiv ove godine. Jer ipak treba uzet u obzir da su oni prvi poceli raditi na bolidu za sljedecu sezonu, bas me zanima jesu li uspjeli napraviti bolid koji ce konkurirati ferariju i mclarenu. Ako jesu, Kubica medu glavnim favoritima, da se kladim na njega bi uplatio.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #159 : 01.03.2009. 12:22:22 »

Nadam se da je Red Bull napravio bolid dostojan Sebastiana Vettela. Pored Ferrarija navijam i za njih,
a malog vec sledece sezone, ili one tamo ocekujem u cockpitu Scuderie! Vec ima nekih naznaka o tome!
  clapp ;)


(retko ko u F1 danas ima ovakvu harizmu...)


(najveci vozac svih vremena i onaj koji ga verovatno jedini može prevazici...)




Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #160 : 03.03.2009. 14:36:34 »
Testiranja u Jerezu...

prvi dan:

1. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) - 1:19.055, 87 laps
2. Felipe Massa (Ferrari) - 1:20.330, 63 laps
3. Kamui Kobayashi (Toyota) - 1:20.699, 79 laps
4. Nico Rosberg (Williams-Toyota) - 1:21.171, 71 laps
5. Robert Kubica (BMW Sauber-BMW) - 1:21.292, 47 laps
6. Giancarlo Fisichella (Force India-Mercedes) - 1:21.584, 31 laps
7. Pedro de la Rosa (McLaren-Mercedes) - 1:21.831, 94 laps
8. Nelson Piquet jr. (Renault) - 1:22.011, 52 laps

drugi dan:

1. Timo Glock (Toyota) - 1:31.103, 34 laps
2. Robert Kubica (BMW Sauber-BMW) - 1:31.737, 24 laps
3. Nico Rosberg (Williams-Toyota) - 1:32.960, 40 laps
4. Nelson Piquet jr. (Renault) - 1:33.476, 13 laps
5. Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) - 1:34.554, 29 laps
6. Giancarlo Fisichella (Foce India-Mercedes) - 1:36.180, 10 laps
7. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) - No Time, 19 laps

danas:

1. Fernando Alonso (Renault) - 1:21.151, 55 laps
2. Mark Webber (Red Bull-Renault) - 1:21.545, 45 laps
3. Timo Glock (Toyota) - 1:21.652, 82 laps
4. Nico Rosberg (Williams-Toyota) - 1:21.991, 57 laps
5. Felipe Massa (Ferrari) - 1:22.905, 45 laps
6. Robert Kubica (BMW Sauber-BMW) - 1:22.908, 28 laps
7. Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) - 1:23.726, 45 laps

Veleno, vidi Nanda što se danas osilio na domacem terenu!  ;)

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #161 : 03.03.2009. 18:33:49 »
Menije Alonso omiljeni vozac, i nadam se da ce dobiti novi bolid jer smo mogli sami da uocimo da onaj stari ne valja nista.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #162 : 03.03.2009. 19:23:55 »
Menije Alonso omiljeni vozac, i nadam se da ce dobiti novi bolid jer smo mogli sami da uocimo da onaj stari ne valja nista.

E moj Scepo... Neću ni komentirati.

PFC: Ma to se on pravi važan pred domaćom publikom.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #163 : 03.03.2009. 22:50:02 »
dobro ajde ko je odobrio ovaj scepin komentar???

da li je moguće da je nekome Fando omiljeni vozaš? njega bre i majka voli samo na praznik pred gostima, lik je naduvenko najobičniji kao i Montoya što je bio

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #164 : 03.03.2009. 23:11:59 »
dobro ajde ko je odobrio ovaj scepin komentar???

da li je moguće da je nekome Fando omiljeni vozaš? njega bre i majka voli samo na praznik pred gostima, lik je naduvenko najobičniji kao i Montoya što je bio

Ja.
Alonsa ne mogu podnjeti,
ali ima svatko pravo na svoje mišljenje,
makar se nama ne svidjelo.  ;)

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #165 : 03.03.2009. 23:41:58 »
Meni je on omiljeni vozac samo jer vozi za Reno, i dexter lab molim te da ne govoris scepin vec scepov jer mi to nije ime vec nadimak.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #166 : 04.03.2009. 08:26:23 »
da li je moguće da je nekome Fando omiljeni vozaš? njega bre i majka voli samo na praznik pred gostima, lik je naduvenko najobičniji kao i Montoya što je bio

Ne slažem se s tobom, kolega.
Koliko znam, Alonso je dvostruki svjetski prvak.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #167 : 04.03.2009. 08:33:00 »
istina da je dvostruki prvak, ali dex ipak ima pravo. umišljen je i zato nikada neće biti vrhunski vozač. što je bilo, bilo je.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #168 : 04.03.2009. 08:52:27 »
Dobro, vučete me za jezik.
-Schumacher - Zar triba što govoriti.
-Kimmi - Još ga nisam uspio razumiti. Spavanje po cilu trku, i onda pred kraj se budi. Alkohol...
-Massa - Možda čak i bude nešto od njega, ali sumnjam
-Hamilton - Super talent, ali ja ga ne mogu nacrtanog viditi.
-Kubica - Jedini kojeg POŠTUJEM
-Alonso - Za njega navijam otkad je P. de Le Rosa prestao aktivno voziti, tj. otkad je Alonso vozio za Minardi. Onda sam bio uz njega, sad sam uz njega, nastavljam biti uz njega.
Ako on ima neke svoje 'falinge', ja ih ne primjećujem, i iskreno, ne mislim ni početi ih primjećivati.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #169 : 04.03.2009. 09:23:27 »
slažem se uglavnom, stim da sam mrzio i schumachera. otkad je Hakinen prestao voziti nije bilo više takvih vozača. alonsa mrzim još više od schumachera jer je umišljen i treba mu svaki dan govoriti kako je super i fenomenalan vozač. živi dokaz za to je kad je bio u mercedesu. tamo nije dobivao takvu podršku već se prema njemu ponašalo isto kao prema hamiltonu i tu je pukao i bio je još više u kurcu. hamilton je isti kao alonso stoga i njega mrzim. kimi mi je jedini trenutno simpatični zato što šuti i vozi, iako baš ne vozi najbolje. kubica mi je isto super, ali mu još fali auto, možda ove godine.
trenutno mi je jedina nada da si više nađem omiljenog vozača mladi Vettel. potencijala definitivno ima, momčad ima para ko blata ali dali zna napraviti auto je upitno, a i Norbert Haug, direktor mercedesa, je naglasio da planira u roku 2-3 godine dovesti njemačkog vozača u mercedes, što bi bio vrlo vjerojatno on.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #170 : 04.03.2009. 10:16:54 »
živi dokaz za to je kad je bio u mercedesu. tamo nije dobivao takvu podršku već se prema njemu ponašalo isto kao prema hamiltonu i tu je pukao i bio je još više u kurcu.

Da su se prema Alonsu ponašali kao i prema Hamiltonu, nebi bilo došlo do onoga do čega je došlo.
Kad bi Alonso osvojio pole position, reakcije bi bile: -A dobro.
Kad bi Hamilton osvojio, reakcije bi bile općenarodno veselje.
I kad se shvatilo da Hamilton zna voziti, počelo se na Alonsa gledati kao njegovog vodonošu.

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #171 : 04.03.2009. 11:52:25 »
istina da je dvostruki prvak, ali dex ipak ima pravo. umišljen je i zato nikada neće biti vrhunski vozač. što je bilo, bilo je.

Reci da Nando nije dobar vozac je isto kao i reci da Filippo Inzaghi nije dobar fudbaler!  ;)

trenutno mi je jedina nada da si više nađem omiljenog vozača mladi Vettel. potencijala definitivno ima, momčad ima para ko blata ali dali zna napraviti auto je upitno, a i Norbert Haug, direktor mercedesa, je naglasio da planira u roku 2-3 godine dovesti njemačkog vozača u mercedes, što bi bio vrlo vjerojatno on.

Kimi se najverovatnije 2011. povlaci i prelazi u WRC, jer mu je najveci idol Tommi Makinen i želi da se oproba u njegovoj branši, a najverovatnija postava Scuderie ce biti Vettel - Alonso, tako da je moguci Nemac u Mercedesu verovatno Nico Rosberg8)

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #172 : 04.03.2009. 13:46:19 »
istina da je dvostruki prvak, ali dex ipak ima pravo. umišljen je i zato nikada neće biti vrhunski vozač. što je bilo, bilo je.

Reci da Nando nije dobar vozac je isto kao i reci da Filippo Inzaghi nije dobar fudbaler!  ;)

 rofl rofl rofl rofl
pogodio si u sridu ;D

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #173 : 04.03.2009. 18:14:21 »
šumahera nikad nisam voleo... pazi... on jete odličan vozač, ali hajde neka mi neko objasni da kad on drži prvo mesto, a drugo barichelo ili massa onda je on 30 sekundi i više u prednosti
odgovor, drugi vozač je im je služio kao kočničar da zaustave sve ostale da slučajno ne ugroze šumija.  to je pederska taktika i zato ga nikad nisam, niti ću ga poštovati kao vozača


kubica je meni zakon... ima muda ko bilijarske kugle... doduše frizura mu nije jača strana  ;D

kimi je sav usporen... kovalainen mi je ko s marsa da je pao, hamilton je malčice manje uobražen od alonsa

alonso je klasičan smrdljivko koga bih išamarao, samo tako... bez razloga, faca njegova mi je ljigava

vettel mi je isto gotivan... a moje simpatije je imao i takuma sato.... oduvek sam smatrao da je on suviše nenormalan za onako slabe automobile koje je vozio, on malo malo pa mu eksplodira motor, ko zna šta bi napravio u mercedesu ili ferariju

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #174 : 04.03.2009. 22:52:29 »
šumahera nikad nisam voleo... pazi... on jete odličan vozač, ali hajde neka mi neko objasni da kad on drži prvo mesto, a drugo barichelo ili massa onda je on 30 sekundi i više u prednosti
odgovor, drugi vozač je im je služio kao kočničar da zaustave sve ostale da slučajno ne ugroze šumija.  to je pederska taktika i zato ga nikad nisam, niti ću ga poštovati kao vozača


kubica je meni zakon... ima muda ko bilijarske kugle... doduše frizura mu nije jača strana  ;D

kimi je sav usporen... kovalainen mi je ko s marsa da je pao, hamilton je malčice manje uobražen od alonsa

alonso je klasičan smrdljivko koga bih išamarao, samo tako... bez razloga, faca njegova mi je ljigava

vettel mi je isto gotivan... a moje simpatije je imao i takuma sato.... oduvek sam smatrao da je on suviše nenormalan za onako slabe automobile koje je vozio, on malo malo pa mu eksplodira motor, ko zna šta bi napravio u mercedesu ili ferariju
E sad vec pocinješ da lupetaš!  :-*

Šumi je najveci vozac svih vremena, a to je postigao zahvaljujuci tome što je bio covek-mašina, tj. totalno posvecen trkanju. U njegovom životu je bilo mesta za jedan uzak krug od 50-ak ljudi (u to ubrajam porodicu, menadžera Vebera, Ž. Toda, mehanicare Ferarija i još nekoliko manje poznatih ljudi). Taktika je sastavni deo svega toga, jer ovo je 21. vek, a ne 1970!  ;)

Od današnjih vozaca jedino bi mu mogao parirati Kimi, ali on je sušta suprotnost. Covek je definitivno najbrži vozac, ali kod njega nema te apsolutne posvecenosti i predanosti. Kimi se i dan danas druži sa ljudima iz kraja s kojima je rastao, igra hokej sa njima, trka se gliserima, ucestvuje na maskenbalima, druži se sa Lordijevcima,... Da je on barem 50% predan trkanju kao Šumi, ne bi mu bilo ravna!  ;D


A o tome kakav je vozac bio Mihael Šumaher i koliko je bio posvecen formuli i šta joj je sve dao možda i najbolje govori trka za VN San Marina iz 2003. kad mu je u 09:00 sati ujutru umrla majka, a on je (iako je Luka di Montecemolo zahtevao da odustane, a sam Berni Eklston cak hteo i da pomeri trku) ostao i u 14:00 se pojavio na gridu! Krenuo je s pola i ostalo je istorija! Sem toga, slike najbolje govore!  clapp

 



Tako da sledeci put kad neko krene da pljuje po Šumiju, onda neka mi navede i neki valjan razlog za to, jer sam kao veliki fan Scuderie i samog Mihaela jako osetljiv po tom pitanju!  >:(

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #175 : 04.03.2009. 22:59:09 »
Nemoj da mi neko ljuti kolegu PFC. Moglo bi biti svašta  podup

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #176 : 04.03.2009. 23:30:38 »
em grobar em voli šumahera.... sad ću da ti lupim opomenu zbog loših izbora u životu hahahahahah


pazi ni jednog momenta ne poričem da je šumi odličan vozač, da to nije ne bi vozio za ferrari i ne bi bio toliko puta šampion, e sad... zadnje 2 sezone njegove su po meni sa totalno pederskom taktikom koja nema 2 blage veze sa sportskom borbom već sa sistemom "šumi će da vozi najbolje što može, a mi ćemo da se trudimo da sjebemo sve ostale"

za kimija se slažem... dobar je totalno, ali mi povremeno deluje totalno pogubljeno, nezainteresovano :) valjda njima fincima ta vožnja toliko ide uz genetiku da njemu nije interesantno više... ja sam gledao testove za vožnju tj. "poligon" koji prolaze klinci u finskoj kad polažu za vozačku dozvolu, ono je sumanuto!

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #178 : 05.03.2009. 19:37:47 »
ima i finih i loših ideja. mene osobito živciraju ti motori. ne što moraju trajati par utrka već što se ne smiju dalje razvijati već im je razvijanje motora zamrznuto.
a ovo u vezi bodova i bonus bodova mi se jako sviđa ;D

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: F1 - I love it
« Odgovor #179 : 07.03.2009. 00:05:13 »
PFC, pogledaj ovo:
Brawn GP F1 momčad, do jučer poznata kao Honda Racing, danas je isprobala svoj novi bolid iza zatvorenih vrata na britanskom Silverstoneu.

Bijelo-žuto-crnim bolidom je upravljao Jenson Button, kojemu će i ove godine momčadski kolega biti Rubens Barrichello. Kao što je poznato, BGP001 bolid pokreće isti Mercedesov motor koji se već nalazi u bolidima McLarena i Force Indije.

Prve fotografije bolida Brawn GP momčadi:
http://www.f1-hr.com/vijesti_sl/2474.jpg
http://www.f1-hr.com/vijesti_sl/2475.jpg

Tags: