Autor Tema: Terra Nova  (Posjeta: 108805 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline thedman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Io Sono Interista!!!
Odg: Terra Nova
« Odgovor #540 : 21.12.2011. 04:04:21 »
hvala za prijevode ;)

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova
« Odgovor #541 : 21.12.2011. 09:30:24 »
Znači, gotova sezona? E, onda ja krećem gledati... :) Hvala, nešo na prijevodima... clapp

Ajde, Vanjski, debelo kasniš!  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Online zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova
« Odgovor #542 : 21.12.2011. 09:42:56 »
Fala i od mene Nešo!  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #543 : 21.12.2011. 09:49:54 »
Fala i od mene Nešo!  drinks

Pridružujem se zahvalama  drinks

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova
« Odgovor #544 : 21.12.2011. 09:54:17 »
Nema na čemu, društvo!  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Terra Nova
« Odgovor #545 : 21.12.2011. 10:48:14 »
Hvala hvala hvalaaaaaaa  :) Smajlicvece

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Terra Nova
« Odgovor #546 : 21.12.2011. 11:51:46 »
Hvala Nebojša na prevodima. clapp smileyNO1

Offline A.M.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Terra Nova
« Odgovor #547 : 21.12.2011. 12:11:40 »
Toliko sam bio nestrpljiv da sam epizodu odgledao bez prevoda, a naravno čim je izašao prevod pogledao sam i sa njim. Hvala Nebojši na prevodima, daleko je ugodnije gledati sa njima!
Definitivno bi bila velika šteta kada ova serija ne bi produžila na drugu sezonu!

Sada malo o seriji:
Spoiler for Hiden:
Ja sam veliki ljubitelj SF i zbog toga ispratim maltene svaku seriju koja je tog žanra. SF volim između ostalog i zbog toga što možeš da zanemariš i neki propust ili neslaganje koje se javi u seriji ako je priča dovoljno dobra. Ono što me drži kod ove serije je upravo glavna priča koja je tek malim delom rasvetljena samim krajem epizode. Sada je definitivno da postoji još neka veza dva sveta i da postoji nešto na severu gde se ostatak finiks grupe zaputio. Od početka se krenulo sa forsiranjem priče o čerupanju Terra Nove, ali sam se potajno nadao da će ubaciti i još neki jak momenat u seriju jer je tematika takva da stvarno mogu da se igraju sa 1001. teorijom.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #548 : 21.12.2011. 15:32:29 »
Fala, Šone.  smileyNO1   Večeras je na repertoaru ako stignem.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Terra Nova
« Odgovor #549 : 21.12.2011. 15:36:39 »
Hvala Nebojsa  drinks
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Savka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
Odg: Terra Nova
« Odgovor #550 : 21.12.2011. 16:26:30 »
Hvala na super prevodima :) volela bih da bude druge sezone

Offline belisarius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
    • Supreme Сasual Dating Living Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Terra Nova
« Odgovor #551 : 21.12.2011. 20:02:39 »
Hvala na super prevodima :) volela bih da bude druge sezone

+1
 clapp :mjuza clapp

Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #552 : 21.12.2011. 20:09:08 »
Spoiler for Hiden:
Ovo sa drvenim kipom sa broda iz 18.stoljeća po meni će ubaciti,ako uopće bude 2.sezone da je nestao u Bermudskom trokutu i prebacio se u prošlost,kao i ostatak sličnih nestanaka i svi završili u tom području na sjeveru
« Zadnja izmjena: 22.12.2011. 01:04:26 King Eric »

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova
« Odgovor #553 : 21.12.2011. 21:14:07 »
Imaš spoiler za takve stvari. Ovo SP kada pišeš odgovor.  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline mr_freez

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Terra Nova
« Odgovor #554 : 21.12.2011. 22:04:49 »
Hvala na svim prijevodima te pogotovo na ovom zadnjem brzinskom.
Meni je serija super.
Je da ima drame, ali u kojoj je seriji nema?
Lako meni zazmiriti na tih par sekundi ili jednu, dvije minute, ali tema je bitna.
Bilo bi steta da je ukinu, iako se ne bih cudio jer su to ipak Ameri.
Jos jedna stvar je dobra u seriji, a to je zenska postava.  8)

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #555 : 22.12.2011. 01:19:01 »
Hvala puno, nebojsa clapp
Odličan kraj. Nadam se da će biti druge sezone...
De gustibus non est disputandum.

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Terra Nova
« Odgovor #556 : 22.12.2011. 09:54:11 »
Rado gledam ovu seriju ali mi se plače kad pomislim kakva je ovo serija mogla da bude. Možda ima ipak nade:
" According to Deadline, the network and 20th Century Fox TV, which produces Terra Nova, are also searching for “high-level writers” to join executive producers Brannon Braga and Rene Echevarria in an effort to “elevate the show.”
Više informacija na http://www.deadline.com/2011/12/terra-nova-moves-to-pick-up-stars-jason-omara-stephen-lang-add-high-level-writers-while-awaiting-renewal-decision/#more-207146

Stvarno se nadam da će ipak biti 2. sezone i da će ovog puta zaposliti “high-level writers” a ne ove amatere koji su verovatno upropastili seriju.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Terra Nova
« Odgovor #557 : 22.12.2011. 10:09:10 »
I ja se nadam da ću ubost bar jednog bolje pisca za ovo.

Čak bi i ja smislio bolje priče od ovih lajbeka koji sad pišu. thumb-down
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline miki69

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #558 : 22.12.2011. 12:25:20 »
Spoiler for Hiden:
Ovo sa drvenim kipom sa broda iz 18.stoljeća po meni će ubaciti,ako uopće bude 2.sezone da je nestao u Bermudskom trokutu i prebacio se u prošlost,kao i ostatak sličnih nestanaka i svi završili u tom području na sjeveru
Ova scena je bila jedino vredno u (skoro) celoj prvoj sezoni. Trebalo je da se desi mnogo ranije, mozda u prvih par epizoda, da unese dozu misterije, drazi, iscekivanja... ovako nesto nisam imao preveliku zelju da odgledam "samo jos jednu epizodu" pre spavanja.....

Pozdrav,
Miki
The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova
« Odgovor #559 : 22.12.2011. 15:33:01 »
I ja se nadam da ću ubost bar jednog bolje pisca za ovo.

Čak bi i ja smislio bolje priče od ovih lajbeka koji sad pišu. thumb-down

Scenariji i scenaristi su katastrofa, ali ja mislim da je to ponajviše posljedica forsiranja Foxova managamenta da serija bude što više obiteljska i utjecaj glavnog izvršnog producenta Brannon Braga-e koji vodi ovu operaciju za 20th Century Fox.
David Fury (Buffy, Angel) je napustio kretivni tim još u preprodukciji zbog "kreativnih neslaganja s Bragom".
http://www.avclub.com/articles/steven-spielbergs-terra-nova-loses-david-fury-but,45136/

Braga je čudan tip koji je kao radio u Star Trek, ali tamo je izmišljao nepostojeće warp brzine u scenarijima, pa se poslije morao ispričavati fanovima zbog raznih gluposti koje je uveo (trekiji su vrlo precizni, da ne kazem cjepidlačni) . Odgovoran je i za totalnu katastrofu zvanu FlashForward (zanimljivo, isto kao Terra Nova dobar koncept i ideja, solidan pilot i početak).
Idući Bragin korak je bio da otpusti sve scenariste koji mu nisu bili po volji. Čovjek barem nije selektivan, ima kreativnih neslaganja sa sebi ravnima (Fury), ali i s podreðenima. Iako, čisto ne vjerujem da on ima nesuglasica s nadreðenima.
http://www.avclub.com/articles/steven-spielbergs-time-travel-and-dinosaurs-show-t,47216/

Negdje sam proèitao i da su scenaristi (8, ukljuèujuæi dva glavna izvršna producenta, Braga i Echevarria) izjavili da bi oni mogli napravit malo više SF orijentiranu seriju, ali da odozgo dolaze drukčije naredbe. To ne mogu sad naći link, a i to je sigurno bilo rečeno off-the-record ili je samo glasina.


Fox sad zeli angažirati high-level writers. To samo znači da su svjesni najvećeg problema (BTW kad sam ja napisao prije par tjedana da treba otpustiti sve scenariste i producente svi napadoše mene hatera) - a to su nezanimljive priče i i mahom iritantni likovi za koje gledatelji navijaju da ih dinosaurusi pojedu.
Jer sve ako i naðu takove, šta da urade novi pisci s Foxovim zahtjevima da sve mora biti razumljivo i 10-godišnjacima? Pa ni Stephen King ne bi mogao takva čuda činit.
A i šta će biti s novim scenaristima, ako (bolje rečeno kad) doðe do prvog neslaganja s Bragom - isto će dobit cipelu?


Bottom line, to da oni koji su birali scenariste i ton priča, sad kukaju nad slabom kvalitetom scenarija ... to je prejadno. To jako sliči na kad političari koji vode zemlju kukaju kako je loša situacija ili kad predsjednik sportskog kluba kuka kako su im loši rezultati. Pa ko je kupovao igrače i postavio trenera?
To jest nema tu pomaka osim da se rastjeraju svi producenti i scenaristi, a koncepcija postavi ozbiljnije i mračnije, te po mogućnosti SF-ičnije. Samo dovest jedno ili dva zvuèna scenaristička imena bi bilo samo šminkanje trupla. Serija zasada nije ni otkazana ni produžena (šta je već samo po sebi određeni znak nepovjerenja), ali u sadašnjem obliku je najviše primjerena Disney Channelu. A sigurno neće imati hrabrosti za (neophodne) velike rezove.

idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Terra Nova
« Odgovor #560 : 22.12.2011. 19:12:14 »
Nema ti bolan niko zivaca citati ovoliki post.poz,sve najbolje.

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #561 : 22.12.2011. 20:26:22 »
Hvala za prevode. E, sada cu pokusati da je odgledam, posto me pilot nesto bas i nije odusevio.

Offline Savka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
Odg: Terra Nova
« Odgovor #562 : 22.12.2011. 22:39:38 »
poslednja epizod aje mnogo dobra :) bas mi se popravio utisak o seriji. treba da joj daju drugu sansu

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Terra Nova
« Odgovor #563 : 23.12.2011. 00:08:32 »
Hvala Nebojsa na prevodu... epizoda mi je bila
Spoiler for Hiden:
nekako cudna, pocetak mi je bio los nisam ocekivao takav razvoj situacije, kasnije i neke nelogicnosti a kraj je bio dobar...
  serija ima veliki potencijal i nadam se da ce to da iskoriste ako bude bilo druge sezone a svi se nadamo jer steta bi  bilo da ne bude i definitivno vredi gledati...  :)

Offline Kounan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova
« Odgovor #564 : 23.12.2011. 19:46:58 »
Odgledao sam pilot. Ima potencijala, ali kako vas čitam, neće se baš ispuniti u prvoj sezoni.

Onaj sin me već dovoljno nanervirao da sam poželio da ga ubiju, dinosaurusi pojedu, ili šta već.

Također me malo nerviraju scene akcije u kojima pucaju jako dugo na "dinosauruse", a ovi i dalje trče i napadaju, pa šta onda pucaju? Ima li kakvog efekta? Onog jednog pogodiše, ustade i nastavi isto trčati? Čemu takva oružja, kad nikakvog efekta nema....

Valjda će se to popraviti.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Terra Nova
« Odgovor #565 : 24.12.2011. 23:28:19 »
Baš su mi otvorili radoznalost sa onom zadnjom scenom... Ovime su sigurno sebi kupili još jednu sezonu da se malo dovedu u red...

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: Terra Nova
« Odgovor #566 : 26.12.2011. 18:25:48 »
Odgledah seriju u dahu za 2 veceri i nije losa, ima potencijala. Neko je napisao ne svidja mu se sto dinosaursi padaju posle hrpe metaka, meni je to malo logicno ipak su to stvorenja od pre 85 mil godina o kojima se samo moze nagadjati kolika im je bila snaga, ipak su to ogromne zivotinje sa telom prekrivenim krljustima ili cime vec pa treba vece vatrene moci da se srede.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Terra Nova
« Odgovor #567 : 27.12.2011. 17:37:52 »
procitao sam vase komentar za zadnju epizodu, pa rekoh da pogledam. isto mi je loša kao i pilot. spomenuta je ona scena
Spoiler for Hiden:
s kipom s broda
, ta je i meni najzanimljivija. a la Lost.
sve ostalo za zaborav. bude li druge sezone, bit će bolja jer mislim da gore od ovog ne može.

Spoiler for Hiden:
jel se otkrilo što su crtkarije kod one rijeke?

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: Terra Nova
« Odgovor #568 : 27.12.2011. 17:55:53 »


Spoiler for Hiden:
jel se otkrilo što su crtkarije kod one rijeke?

Spoiler for Hiden:
to je Lukas(Tejlorov sin) zezao Tejlora, kao pokazivao mu koliko je napredovao sa  otkrivanjem nacina kako da se putuje u oba pravca

Spoiler for Hiden:
Sto se tice scene i mene podsetilo na Lost, sama scenografija i lepota prirode me podseca na Lost, sto se tice broda mislim da je taj brod nekada tamo putovao okeanom i onda u nekoj oluji veka naisao na portal i tako zavrsio 85 mil godina u proslosti, takodje ne bi me cudilo da nadju neke ljudske ostatke koje ne bi trebalo  da se nalaze tamo...
« Zadnja izmjena: 27.12.2011. 17:59:11 oswajac »

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Terra Nova
« Odgovor #569 : 29.12.2011. 16:02:42 »
Nešo, hvala na prijevodima...Vrhunski su.. clapp clapp clapp

A što se tiče serije :-\...Pogledao prva 3 nastavka i nije mi se svidjela..Dosta stvari su mi bile loše i jako teško gledljive, tako da odustajem od daljnjeg gledanja...Toliko od mene u ovoj temi...

Tags: