Autor Tema: Lijepljenje titlova  (Posjeta: 8740 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljko962

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Lijepljenje titlova
« : 30.03.2008. 23:35:31 »
dobro vece
  sa kojekakvih stranica skinuo sam hrpu filmova,novih,starih
tako sam isto skinuo i titlove za iste
  kako i sa kojim programima,da te iste titlove postavim u film da budu sastavni dio filma da ih kasnije mogu convertirati u DVD format,
  ako je ikako moguce ,da ako neko ima koliko-toliko-volje a i barem malo zivaca da mi to malo opise,jer zaista sam novi u tim vodama,do sada sam radio sa filmovima koji su u DVD, ai sa englaskim sam na VI
       unaprijed jedno veliko
                                     HVALA
Edit by MilanRS: Korekcija naslova teme.
« Zadnja izmjena: 24.06.2008. 11:54:13 MilanRS »

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: LJEPLJENJE TITLOVA
« Odgovor #1 : 31.03.2008. 00:19:30 »
Evo, pokušati ću ja, ako sam shvatio dobro što želiš. Potrebne su ti tri stvari - WinAVI Video Converter (inače program nije besplatan, pa se moraš snaći nekako) i instalirani codeci zajedno sa DirectVobSub-om (primjerice K-Lite Mega Codec Pack, ja koristim njega, a i DirectVobSub se nalazi unutar instalacije, moraš pogledati prilikom instalacije je li odabran). Prijevodi neka ti budu u istom folderu kao i film, te istog naziva.

Pokreneš WinAVI Video Converter i odeš na opciju DVD, odabereš film koji hoćeš "razvući" na DVD, te mjesto gdje će ga spremiti. Program tada počinje "razvlačiti" film u DVD format (dobit ćeš dva foldera AUDIO_TS i VIDEO_TS kao rezultat), a DirectVobSub se automatski uključuje i lijepi titlove na sliku, tako da na kraju dobiješ film u DVD formatu veličine oko 4.3 GB (veličina zna varirati) sa zalijepljenim titlovima na slici. Tako dobiveni film onda pomoću programa (čini mi se da WinAVI ima u sebi i opciju za snimanje) snimiš na DVD.

E, sad, ako ima nejasnoća pitaj, ako netko ima ispravaka neka ispravi, ili ako ima neki lakši način. Ja osobno ne koristim ovo često, ali isprobano radi jer sam snimao na taj način nekoliko filmova osobama kojima DivX player ne diže prijevode ili ne čita neke DivX formate. (da, ima i takvih)  ;D DivX playera, ne osoba. ;D
« Zadnja izmjena: 31.03.2008. 00:35:22 Nagy »
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Indoctrinator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: LJEPLJENJE TITLOVA
« Odgovor #2 : 03.04.2008. 10:39:41 »
Po meni je najbolje resenje VSO  ConvertXtoDVD. Ne treba ti DirectVobSub sto znaci da racunar nece direktno lepiti titlove na video vec ces dobiti regularne DVD titlove. Prednost ovoga je sto mozes ubaciti titlove na vise jezika i regularno ih menjati. Ponekada se desi da program nece da prepozna neki titl, dovoljno je je ispraviti greske ili konvertovati titl u neki drugi format sto mozes uciniti sa Subtitle Workshop-om. Kvalitet je odlican, cak i kada podesavanja stavis na srednji kvalitet. Sto se tice velicine fajla program ce to automatski odraditi, tebi preostaju stvari cisto kozmeticke prirode oko menija i fontova.


Naravno, ni VSO nije besplatan ali ja mislim da ces se vec snaci oko placanja. ;)
« Zadnja izmjena: 03.04.2008. 10:42:30 Indoctrinator »

Offline tripko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: LJEPLJENJE TITLOVA
« Odgovor #3 : 24.06.2008. 01:30:04 »
mozel sta jednostavnije  ;D skinuo sam SHIELD i titlove sa vase stranice...kako da ih zalepim...sta da koristim za gledanje : win media player,power dvd .... ?

Offline MoVies4eVer

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: LJEPLJENJE TITLOVA
« Odgovor #4 : 02.07.2008. 16:32:14 »
mozel sta jednostavnije  ;D skinuo sam SHIELD i titlove sa vase stranice...kako da ih zalepim...sta da koristim za gledanje : win media player,power dvd .... ?

Samo titl i film stawi u isti fajl, film i titl moraju imati isti naziv

Mozes preko media playera, ili preko Redlight-a, ili power dvd, a mozes i preko micro media playera
« Zadnja izmjena: 02.07.2008. 16:37:47 MoVies4eVer »

Offline Lazicy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
  • Wess
    • NBA Serbia - where amazing happens!
Kako zalepiti prevod za video zapis?
« Odgovor #5 : 11.07.2010. 16:02:24 »
Posto idem na more za neki dan, pa bih hteo da prebacim nekoliko epizoda serije na mp4 sa prevodom, pa pitam, preko kojeg programa bih mogao da zalepim prevod u .srt ili .sub fajlu na  video u .avi fajlu. Nebitno u kom fajlu ce biti film nakon lepljenja. I ovako cu ga convertovati..

Ukoliko neko zna, bio bih mu veoma zahvalan. ;)
Ko želi nešto naučiti, nači će način; ko ne želi, naći će nacin da to izbegne. - Pablo Picasso

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lijepljenje titlova
« Odgovor #6 : 11.07.2010. 16:15:34 »

Offline sk0mi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Re: Lijepljenje titlova
« Odgovor #7 : 07.08.2010. 19:17:32 »
Evo ti najlakse i najprostije lepljenje subtitlova na svetu, ali radi samo sa avi i wmv
Covek je napravio video prezentaciju i ojasnjava korak po korak, ja uveliko koristim ono sto sam ovde saznao.
Mozda bi trebalo da u podesavanjima programa malo spustis subtitle, (da odstupis od default podesavanja) i da stavis font da bude Central European, ali za to nisam siguran da ima ikakve veze, jedino spusti subtitle u settingsima u dno ekrana da ti ne zauzme suvise mesta...ma prosto je videces, malo se poigraj, ne treba ti vise od 15 min da provalis sve kako i sta, prakticno idiotproof, program je prost, sve je prosto, samo pogledaj video uputstvo na ovoj adresi:

http://www.howcast.com/videos/29716-How-To-Embed-Subtitles-Into-Videos

Nadam se da ce ti se svideti, meni je ovo najlaksi i najbrzi nacin, za 1 film treba ti malo manje od 1h sto je prihvatljivo.
S druge strane mozes da uzmes DVD-RW pa da pomocu programa ConvertXtoDVD 4 (koji mozes naci na torrentima) napravis svoj DVD mada i to traje oko 1,5h...pa izvoli probaj. Ja vise koristim moj prvi predlog ali ni ovaj drugi mi nije stran, pogotovo kad treba da pustim neki film na standalone DVD Playeru, a ne na kompu...

Pozdrav,

Sk0mi

Tags: