Autor Tema: Twin Peaks  (Posjeta: 103295 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #300 : 22.05.2017. 16:28:13 »
Pojavile su se 3. i 4. epizoda nove sezone, a sinoć su na HBO-u bile samo prve dvije. Zna li neko o čemu se radi?
Showtime je na svom sajtu izgleda objavio i 3. i 4. epizodu, ne znam zašto. Ovo u Italiji je procurelo još pre premijere u SAD valjda.

Ja sam odgledao prve 2 epizode, druge dve ću večeras.  :naklon: Reći ću samo da je ovo MAESTRALNO, stvarno sam se oduševio. clapp Uvod u celu priču je skroz u Linčovom stilu, sve deluje nepovezano, a onda se kockica po kockica sve slaže, ali opet nedovoljno da se svi konci pohvataju. Iako dosta toga nisam razumeo, nastavljam da gledam i baš sam srećan jer se ovo nastavilo, i dalje ne mogu da verujem da je stvarno krenulo. :neverovatno:

Nažalost, nisam stigao da repriziram prve 2 sezone i onda imam nekih rupa, ali preko leta ću sve lepo odgledati, zasad ću morati da ispremotam malo poslednje epizode. Sve u svemu, meni se mnogo dopada jer je mračno, jezivo, strašno, novo, a opet staro. srcesmajli

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #301 : 22.05.2017. 16:44:59 »
Rečeno je da će se pojaviti četiri epizode.

1. i 2. za televiziju a 3. i 4. za OnDemand pretplatnike.

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #302 : 22.05.2017. 17:01:05 »
Skinuo sam Part 1, ali traje 2 sata, a prevod na sajtu sat vremena

Da nisu upakovali part 1 & part 2 u jedan snimak?

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #303 : 22.05.2017. 17:06:26 »
Skinuo sam Part 1, ali traje 2 sata, a prevod na sajtu sat vremena

Da nisu upakovali part 1 & part 2 u jedan snimak?

Vjerovatno jesu. Ja sam skinuo sve četiri epizode posebno i sve su po sat vremena.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #304 : 22.05.2017. 19:04:03 »
HDTV verzija S01E01 na torrentima od sat i 54 min su zapravo prve dve epizode. Skinite WebRip verzije, tu je svaka posebno od po sat.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #305 : 22.05.2017. 19:08:19 »
Pogledo sam prve 2 epizode. Prva mi nije bila nešto, ali zato je druga bila odlična jer su se fokusirali na stariju ekipu. Serija je zadržala taj neki old skul šmek i to mi se sviđa. Jedva sam prepozno Laurinu mater i Jamesa  :o
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Reloader

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #306 : 22.05.2017. 22:08:31 »
Spoiler for Hiden:
Jel smo mi to upravo prisustvovali sceni iz Crne kolibe sa 5 demona?

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #307 : 23.05.2017. 00:21:18 »
Gledao sam kao hipnotisan.Kakva vožnja prve 2 epizode.Odlično.I pesma na kraju ❤️

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #308 : 23.05.2017. 02:28:48 »
I tako...

Pogledao sam prve dvije, a treću i četvrtu ću poslije ove male recenzije čemu smo svjedočili u prve dvije epizode.

Ukratko: prvih pola sata nisam bio uvjeren. Drugih pola sata sam bio uvjeren da se Lynch to jest pravi Twin Peaks vratio, ali nećemo ukratko jel tako? Idemo redom. Ne, ne, ne, ići ćemo random baš kakve su i bile prve dvije epizode. Uglavnom razbacano, nadrealno, puno wtf momenata. Rekli bismo klasični Lynch.

Nisu prve dvije epizode bile nekakvo savršeno remek djelo jer dvije vbrlo bitne stvari su mi falile. Prva je glazbena podloga tijekom scena od legendarnog Angela Badalamentia, a drugo je slapstick humor po kojem je Twin Peaks bio poznat. No, malo razmišljaći i poznavajući Lyncha ne bi me čudilo da mu je to i bila namjera jer ovo u dosta scena izgleda potpuno drugačija serija od originalne. Sad, prošlo je 25, 26 godina pa niti ne očekujem neki potpuni povratak korijenima, ali isto tako poznavajući Lyncha ovo je namjerno napravio. Lynch je nadrealni redatelj koji u svakom filmu eksperimentira. To mu je glavna mana i nakon toliko godina jer ne ide po filmskim/TV pravilima. Ne prati trendove već ih sam stvara. Kako je 1990. godine stvorio započeo novo zlatno doba, tako i danas stvara nešto novo. I dalje je ovo ispred svega što danas imamo na televiziji. Fućka mu se za pravila, bježi od onog starog Twin Peaksa. I znam da to radi namjerno jer i sam ponavlja da obožava prevariti fanove jer je to jače od njega. Ne sumnjam da će se vratiti sve ono kako je bilo prije, ali svaki kvalitetan revival mora započeti na ovaj način kakav smo gledali u prve dvije epizode. Širenje svijeta i mitologije, upoznavanje sa novim likovima i simbolima, ali opet vraćanje one stare atmosfere i čudnih ljudi koje smo i vidjeli kroz par scena.

Idemo prvo na Red Room i što smo sve vidjeli u prve dvije epizode u toj sobici.
Spoiler for Hiden:
Očekivano, Cooper i dalje sjedi čekajući da prođe 25 godina, ali i zaboravljajući što se sve dogodilo. Zanimljiva scena sa Divom na početku i odmah imamo najnoviju zagonetku. Div mu kaže "remember 430, Richard and Linda. Two birds with one stone."

Da, vrlo zanimljivo. Ptice su vrlo vjerojatno sove. Kamen je nešto mistično, neki ključ tako nešto. Richard i Linda možda ćemo saznat, a 430 možda neka šifra/tajni kod. A opet 4+3+0=7, a 7 je vrlo značajan broj u seriji.

Najzanimljivija scena je Cooperov susret sa MIKE-om. Oni koji ne znaju, MIKE je zli duh isto kao i BOB, ali MIKE nema jednu ruku, a ta njegova ruka u originalnoj seriji je bio onaj patuljak zvani the man from another place. Ono što smo sad dobili u novoj sezoni je the three form another place koji je više ni manje podsjećao na Lynchov debi Eraserhead. To drvo sa čudnom glavicom mu govori "You can't go out until your doppelganger comes back in". Dakle, zli Cooper, doppelganger dobrog Coopera mora se vratiti natrag u Red Room da bi dobri Cooper izašao i to zli Cooper zna. No, je li zbilja tako. Mogu li dva Coopera biti u istom svijetu?

Treće i ne najmanje važno je što smo vidjeli Lauru Palmer. Kako mu je Laura rekla u originalnoj seriji vidimo se za 25 godina, sad ju je i vidio. I opet kao scena iz originalne serije ona mu prilazi, poljubi ga i nešto mu šapne. Cooper opet osjeća onu slobodu i polako shvaća da mora izaći da postane onaj stari.

Sad malo natrag na sami Twin Peaks. Očito je da je ovo nešto drugačije od originala. Mislim, ja gledam svaku scenu kao nekakvu simboliku pogotovo jer se tu radi o Lynchu i pratim ga više od 15 godina kako njegov rad tako i njegove ideje o svijetu, o meditaciji i nije bezveze da se izgovorilo za three from antoher place da je evoluiralo. Kao, to je evolucija. Zato i gledamo drugačiji Twin Peaks - koji je evoluirao, a opet Twin Peaks koji je na trenutke onaj stari, sa onom odličnom i mračnom atmosferom. Idilični gradić koji skriva mračne tajne, ljubavne trokute, čudne i bizarne situacije.

Sad idemo malo na horor scene, a pogotovo ona sa kockom.
Spoiler for Hiden:
Naravno, što je ta kocka? Što predstavlja? Moje neke teorije su da je ta kocka nekakav vojni eksperiment što me ne bi čudilo jer originalni Twin Peaks je imao poveznica sa UFOlogijom, razno raznim projektima i naravno tu je bio glavni Major Briggs.

Ja sam se usrao kad je onaj nekakvi demon/duh izletio i masakrirao mladi par. Kako je i taj mladić rekao, on mora to čuvati i gledati da vidi hoće li se nešto pojaviti. Sve je tako izgledalo random, još New York. Onak, koji kurac. I onda na kraju se pojavljuje dobri Coop. Jel nam time Lynch sugerira da ih je ubio dobri Coop ili nešto sasvim drugo. Možda je i to dio ruke ne bi me čudilo. Kako su i sami rekli, evolucija dragi moji. Mislim da ta kocka služi ili barem jedna od svrha je da više doppelgangera može biti u jednom svijetu tako da i zli, i dobri Coop mogu biti u ovom svijetu. Jedna od mogučnosti svakako.

A tek onaj lik na početku koji je optužen pa dolazi u zatvor i razgovor sa svojom ženom
Spoiler for Hiden:
koja mržnja se osjetila. Izvrsno režirano i tipični Lynch sa malo sapunice i ljubavnih trokuta. A tek kad počne govoriti o moj bože, o moj bože, a nasuprot njega bog kao kip samo nestane. Jezivo i nadrealno iskustvo. Manifestirao je boga sa svojim mislima, ali na jedan potpuno drugačiji način. I dalje su neke čudne i moćne sile uključene. Sad, je li on ubio ili ne. Moguće da ima neku amneziju na te događaje ili su mu žena i odvjetnik namjestili. Nešto od toga.

Ajmo malo o starim likovima. Braća su i dalje u igri. Vidim, nova sekretarica  ;D scena je bila ok, tipična njihova. Lucy i Andy. Bilo mi ih je drago vidjeti. Ostali isti idealni za jedno drugo. Uvijek bile najveće karikature u seriji. No, najdraže mi je bilo vidjeti Hawka. Jedan od najdražih likova u seriji. Pravi prijatelj Cooperu. To se dobro vidi kad ga ide tražiti po mračnoj šumi (stari Twin Peaks). A tek Log Lady  :( jaka scena s njom. Nažalost, više nije s nama, ali može nam biti samo uzor jer je snimila to malo scena samo za nas. Počivaj u miru.

James se pojavio na kraju haha. Nikad ga nisam volio u originalnoj seriji, ali moram priznati da mi se jako svidjela ta zadnja scena u legendarnom kafiću uz izvrsnu muziku kakvu Lynch preferira. I naravno na kraju Shelly  :rose: Madchen Amick i dalje bomba.
Spoiler for Hiden:
rekla je da ima sina, baš me zanima tko je otac. Vjerojatno Bobby.

Na sve te likove sam dobro reagirao ne samo iz nostalgičnih razloga već su nam i dobro predstavljeni. Još trebam vidjeti kad će mi doći omiljena Audrey pa Bobby, Ed i ostali.

Vizualno jako lijepo, ali ipak CGI u nekim dijelovima je slab.

Ajmo malo na zlog Coopa  :)
Spoiler for Hiden:
Vrlo intrigantno jer me zanima što on točno traži. Zna da se mora vratiti natrag, ali nešto traži a to je vrlo vjerojatno nešto što bi mu omogućilo da ostane na ovom svijetu. Kyle koliko god bio odličan kao dobri Coop, tako je i odličan koa zli Coop. Ozbilja mimika lica, dug ai prljava kosa, ubit će bez razmišljanja. BOB odrađuje svoj posao, ali ipak nije Frank Silva
a Frank Silva bome nedostaje. Lijepo je što su mu dali posvetu na kraju druge epizode. E da, osim sjajne zadnje pjesme, taj neki nadrealni zvuk nadam se da će se i pojaviti Julee Cruise.

Trenutno jako podsjeća i na Lynchovo remek djelo Mulholland Dr., a u neki mscenama na Lost Highway. To uopće nije loše, dapače  ;D oko novih likova neću previše teorija osim da ih želim što bolje upoznati kao i novu-staru radnju. Ono što mi se sviđa kod prve dvije epizode je to Lynchovo eksperimentiranje i to što se ne boji ići protiv pravila koja su postavljena na današnjoj televiziji. Nešto što je Carter napravio na Filesima jer obojica imaju muda, samo na drugačiji način. Prve dvije epizode imaju mana, ali to nije ni bitno. Bitno je da su usprkos nekim manama, ovo odlične epizode jer mi je uvijek bilo bitno kako će netko isporučiti sve te wtf momente, sve te simbole, svu tu bizarnost. Volim kad me redatelj/scenarist izaziva sa pitanjima i misterijom, a to nitko ne radi bolje od Lyncha. I nakon ovoliko godina majstor ostaje majstor. Pokazao je da se ne oslanja uopće na nostalgiju. Da, jesu tu većinom isti likovi, radnja se nastavlja, ali je opet toliko drugačije zbog njegove vizije koja stalno raste i raste. Evoluira jebemu. Baš kao i sama serija. Baš kao i MIKEova ruka  ;D

Jedna od najdražih scena u prve dvije epizode mi je kada Sarah Palmer gleda dokumentarac o životinjama kada lavovi ubijaju bivola. Pogled na brutalan dio dokumentarca pa pogled na Sarah kako samo bezlično gleda u mračnoj sobi. Ma to je Twin Peaks, a tek oni kadrovi u šumi ili New Yorku.

Joooj da, a što je tek s onom scenom u red roomu
Spoiler for Hiden:
kad usisa Lauru  :o jel ju to možda kažnjava sama soba, ta nekakva sila ili nešto treće.
i Coop je opet vidio konja. Za one koje zanima simbolika, taj bijeli konj predstavlja nečiju smrt to jest netko će umrijeti. Vide ga samo oni koji su uglavnom prokleti.

coadj, za avatar  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 23.05.2017. 02:30:59 Mulder »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #309 : 23.05.2017. 02:37:36 »
aj sjutra cu...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #310 : 23.05.2017. 02:43:43 »
Ajd, ja idem pogledat treću i četvrtu pa onda popodne opet ponovit gledanje i onda nešto napisat o tim epizodama. Ho ho ho  :ono-kao

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #311 : 23.05.2017. 02:51:46 »
Ajd, ja idem pogledat treću i četvrtu pa onda popodne opet ponovit gledanje i onda nešto napisat o tim epizodama. Ho ho ho  :ono-kao
gledao sam prve dvije... morao sam ovo po mozga odmorit sa ekipom i pivom poslije toga...
nek me cekaju obaveze pored ovoga...

 ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #312 : 23.05.2017. 02:54:17 »
coadj, za avatar  smileyNO1
ti znas!
 smileyNO1
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #313 : 23.05.2017. 06:08:50 »
Spoiler for Hiden:

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #314 : 23.05.2017. 15:01:47 »
Odustao nakon jedva odgledane prve sezone..
Cycling 4 life

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #315 : 23.05.2017. 15:15:54 »
Naišao sam na baš dosta negativnih komentara.Od toga da nisu trebali snimati dalje,da je loša gluma,da su priča i likovi smejurija,da je namenjeno LSD publici,i standardno dosadno i usporeno,sa bizarnim dijalozima i likovima,Sve u svemu ,da ne valja kao sto nije valjao ni film ni sezona 2.Da ce je gledati samo Hadcore fanovi...
Ja nisam jedan od tih fanova ali meni je leglo.Komletna serija me je uvukla u taj njihov svet,priču,ludilo i čudne likove...


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #316 : 23.05.2017. 16:50:37 »
Svaka čast valkaneli jer je preveo sve četiri epizode u dva dana.  drinks
Mrzim lopatare i limune

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #317 : 23.05.2017. 17:43:35 »
Svaka čast valkaneli jer je preveo sve četiri epizode u dva dana.  drinks

Bravo. To se zove zaljubljenost u seriju.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #318 : 23.05.2017. 17:50:09 »
Ne znam sta da mislim.

Prva epizoda dosta dobra, druga i treca tanje. Previse mindfuck-a za moj ukus.

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #319 : 23.05.2017. 17:59:30 »

James se pojavio na kraju haha. Nikad ga nisam volio u originalnoj seriji, ali moram priznati da mi se jako svidjela ta zadnja scena u legendarnom kafiću uz izvrsnu muziku kakvu Lynch preferira. I naravno na kraju Shelly  :rose: Madchen Amick i dalje bomba.
Spoiler for Hiden:
rekla je da ima sina, baš me zanima tko je otac. Vjerojatno Bobby.



Spoiler for Hiden:
Cerku  :) Becky. Na imdb stoji da Amanda Seyfried glumi Becky Briggs, tako da je Bobijeva  :)

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #320 : 23.05.2017. 19:18:41 »
Treca epizoda UDAVI. Cetvrta ce odluciti da li nastavljam...

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #321 : 23.05.2017. 20:04:03 »
Pogledo sam treću i četvrtu sinoć. Treća mi je bila smeće živo  ;D  Četvrta mi je bila dobra, a scena kad Bobby vidi sliku Laure je bila najbolji trenutak u seriji do sad, još ona glazba u pozadini.  8)
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #322 : 24.05.2017. 00:06:52 »
Naišao sam na baš dosta negativnih komentara.Od toga da nisu trebali snimati dalje,da je loša gluma,da su priča i likovi smejurija,da je namenjeno LSD publici,i standardno dosadno i usporeno,sa bizarnim dijalozima i likovima,Sve u svemu ,da ne valja kao sto nije valjao ni film ni sezona 2.Da ce je gledati samo Hadcore fanovi...
Ja nisam jedan od tih fanova ali meni je leglo.Komletna serija me je uvukla u taj njihov svet,priču,ludilo i čudne likove...
Ne znam di to, ali pošto sam u TP fandomu većina nas je prezadovoljna. Na najvećem TP forumu većina prezadovoljna. Sva glavna kritika prezadovoljna. Ima negativnih komentara, ali to su primjedbe da ovo nije Twin Peaks kao onaj stari. I nije, ali ni ne treba biti. Ovo su likovi iz Twin Peaksa smješteni u neki drugi svijet, ali isto tako vjerujem da će polako se vraćati na staro. Pogledao treću dvaput, sad idem četvrtu po drugi put pa dojmovi.

A vidim neki tu gledaju seriju, a da uopće nisu ni pogledali originalnu. Svašta  rofl rofl

EDIT:

E da, trenutno je jako slabo gledana serija i to mi je posebno drago. Tako treba biti. Ovo nije serija za one koji prate i pritom uživaju u CW serijama, no-brain tv proizvodima. Twin Peaks i Lynch su samo za određen dio ljudi i nitko sretniji od mene da tako ostane.
« Zadnja izmjena: 24.05.2017. 00:16:50 Mulder »

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #323 : 24.05.2017. 01:03:46 »
Po Facebook stranicama sam najviše pročitao.Pogledao i ja 3 i 4 epizodu.Meni su obe bile dobre.Blagu prednost dajem epizodi 4.Podsetila me na neke stare epizode Twin Peaksa(Nostalgija).Al kad je Bobi ugledao sliku na stolu i kada je krenula moja omiljena tema ,koža mi se naježila.❤️Bilo je i humora u ove 2 epizode.U Prvim ga nije bilo kao ni muzike u pozadini,što mi je najviše nedostajalo.
Sve u svemu ja zadovoljan.Jedva čekam iduće epizode

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #324 : 24.05.2017. 01:08:11 »
Jel moguće da je slaba gledanost? Mislio sam da će biti baš obrnuto Definitivno serija nije za McDonald's mozgove.


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #325 : 24.05.2017. 01:17:10 »
Jel moguće da je slaba gledanost? Mislio sam da će biti baš obrnuto Definitivno serija nije za McDonald's mozgove.



Iako je nezahvalno govoriti jer ipak Showtime je pretplatnička televizija, serija jeste bila slabo gledana. Dvosatnu premijeru pogledalo je 560.000 gledalaca, a rejting je bio 0.2. Recimo The Leftovers su imali 770.000 gledalaca a American Gods 631.000 i obe mreže su isto pretplatniče. Brojke će kasnije narasti posle sabiranja gledanosti posle tri dana i sedam dana ali sveopšti utisak je "dobro je ali ne previše dobro".

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #326 : 24.05.2017. 03:10:23 »
Pročitao sam s uživanjem Mulderov komentar i slažem se da novi TP i ne treba biti isti kao stari, već ovako drugačiji i noviji kakav nam je i predstavljen.

Trenutno jako podsjeća i na Lynchovo remek djelo Mulholland Dr.
Daaa, mene je ona scena u zatvoru kada se u ćeliji pored one gde je lik optužen za ubistvo pojavi ona crna figura podsetila na onu početnu scenu u "Mulholland Dr.": https://www.youtube.com/watch?v=Zmu71H_6UAA , ne znam zašto.

Naišao sam na baš dosta negativnih komentara.Od toga da nisu trebali snimati dalje,da je loša gluma,da su priča i likovi smejurija,da je namenjeno LSD publici,i standardno dosadno i usporeno,sa bizarnim dijalozima i likovima,Sve u svemu ,da ne valja kao sto nije valjao ni film ni sezona 2.Da ce je gledati samo Hadcore fanovi...
Ja nisam jedan od tih fanova ali meni je leglo.Komletna serija me je uvukla u taj njihov svet,priču,ludilo i čudne likove...
Ne znam di to, ali pošto sam u TP fandomu većina nas je prezadovoljna. Na najvećem TP forumu većina prezadovoljna. Sva glavna kritika prezadovoljna. Ima negativnih komentara, ali to su primjedbe da ovo nije Twin Peaks kao onaj stari. I nije, ali ni ne treba biti. Ovo su likovi iz Twin Peaksa smješteni u neki drugi svijet, ali isto tako vjerujem da će polako se vraćati na staro. Pogledao treću dvaput, sad idem četvrtu po drugi put pa dojmovi.

A vidim neki tu gledaju seriju, a da uopće nisu ni pogledali originalnu. Svašta  rofl rofl
Tako je. Ja sam npr. pokušavao nekim ljudima originalnu seriju da preporučim i retko kome se svidela i odustao sam, a to je zato što Linč ne može svakome da se dopadne. Jednostavno, to je on, to je njegov stil i ko voli, svideće mu se svaki njegov film/serija, a kome ne, neće mu se ama baš ništa svideti. Jeste bilo dosta WTF momenata u prve 2 epizode, ali moja sreća dok sam sve to gledao je bila neopisiva jer prosto obožavam "Twin Peaks", iako nisam ni bio rođen kada se davao i odgledao ga relativno skoro, pre 3 godine, ali ja sam se otada zaljubio u tu seriju i Linčov stil. Odgledao sam i  neke njegove filmove, imam u planu i ostale i meni se jednostavno to mnooogo dopada. Ovaj novi-stari Twin Peaks je upravo ono što sam i hteo da gledam kad sam čuo za nastavak. Pošto volim sapunice, taj element koji je TP imao u prve 2 sezone i koji provlače i sad sa ovim u Bakhornu, samo čini da se meni serija automatski još više dopadne.

I ja sam video da su gledali neki koji nisu gledali prve 2 sezone i to zaista ne razumem. :-X

Nažalost, nisam još stigao 3. i 4. da odgledam jer moram da budem 200% skoncentrisan, pa ću videti sutra da natenane sve to odgledam.

Spoiler for Hiden:
koja mržnja se osjetila. Izvrsno režirano i tipični Lynch sa malo sapunice i ljubavnih trokuta. A tek kad počne govoriti o moj bože, o moj bože, a nasuprot njega bog kao kip samo nestane. Jezivo i nadrealno iskustvo. Manifestirao je boga sa svojim mislima, ali na jedan potpuno drugačiji način. I dalje su neke čudne i moćne sile uključene. Sad, je li on ubio ili ne. Moguće da ima neku amneziju na te događaje ili su mu žena i odvjetnik namjestili. Nešto od toga.
Spoiler for Hiden:
Ja mislim da tu Bob ima udela, da je nekako inicirao ili možda probao da uđe u telo tog tipa i ubije jer mu to omogućava nešto, ali ne znam. Meni je prva pomisao kada je krenuo Bakhorn i sve to oko ubistava da Bob ima novog hosta, ali onda scene u kolibi i sve se razjasnilo, pa mi to više nije imalo smisla. Kako god, siguran sam da je to on izazvao.

Hvala za prevod, taman ću 3. i 4. da odgledam sa.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #327 : 24.05.2017. 12:09:47 »
Jel moguće da je slaba gledanost? Mislio sam da će biti baš obrnuto Definitivno serija nije za McDonald's mozgove.



Iako je nezahvalno govoriti jer ipak Showtime je pretplatnička televizija, serija jeste bila slabo gledana. Dvosatnu premijeru pogledalo je 560.000 gledalaca, a rejting je bio 0.2. Recimo The Leftovers su imali 770.000 gledalaca a American Gods 631.000 i obe mreže su isto pretplatniče. Brojke će kasnije narasti posle sabiranja gledanosti posle tri dana i sedam dana ali sveopšti utisak je "dobro je ali ne previše dobro".

Nikad nisam pratio te brojke.Jedino ono kad naletim pa pročitam negde ili čujem da neka serija ima sumanutu gledanost ili je nema.Ali sam za Twin Peaks bio ubedjen da ce biti gledan.Barem ta premijera.Ali dobro,danas skoro i da  nema merila,pravila... merila vredonisti su se poremetila kako na Televiziji,muzici ... tako uopste u životu.I biće jos gore

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #328 : 25.05.2017. 00:38:57 »
Kako bih najbolje opisao Tvin Piks? Nefiltriran i velicanstveni Dejvid Linc. E to. I posle toga mogu da pisem sta hocu, ali ovo mora da stoji.

Kad ne mozes da prestanes da mislis o necemu, onda je to to. Tesko da neko moze shvatiti kako Lincov mozak funkcionise. U prilog tome idu i ove epizode. Svaka je pojam za sebe. Svaka ima neku svoju drugaciju atmosferu i svaka je prelepa na sebi svojstven nacin. Sposobnost da sve to Linc kontrolise, i to ne samo ono sto vidimo, vec i da kontrolise jedan koherentan skup percepcija cini Twin Peaks jedinstvenim iskustvom u zivotu. Ne postoji nista slicno tome. Sve ovo zajedno, razlicite scene i momenti, sve je tako cudno. Tako jebeno cudno. I volim ih vise nego sto i mogu da opisem ili objasnim.

Posle ovih cetiri epizode, kako god stvari krenu da se razvijaju, sta god da se desi, ne zanima me. Samo zelim da zagrlim Linca i da ga, ne znam, nikad ne pustim. Toliko mu hvala za ovo. Nesto jedinstveno u modernoj eri. Remek delo od strane nekoga ko ne samo da duboko razume i prikazuje funkciju, vec i formu na nacin koji moderni film-mejkeri ne uspevaju. Linc vrsi divlje eksperimentisanje i istrazuje sa mladalackim zarom kroz iskru maste. Sa ovog aspekta, rekao bih da je vredelo to sto se Linc izolovao od svega u poslednje dve decenije i vise. Ako je treca sezona Twin Peaks-a produkt toga, onda je to to.

Uznemireni ritam. Prkosna kinematografija. Izazovan sadrzaj. Vestacki efekti. Apstraktne slike. Intimnost, licnost i svojstvenost u istom trenutku kao i strah i smeh. Sve je to jednostavno drugaciji nacin pripovedanja. Drugaciji nacin svega. Izvanredno.

Ovo je umetnost. Svaka scena je jedna luda i uzbudljiva, naslikana slika.

Izvinjavam se ako sam malo preterao pokusavajucinda izrazim svoja osecanja. To je jace od mene.

NON-EXISTEEEEEEEENCE.

Citat:
He's funny one, that Barney. He's in the hospital. Not the regular hospital.
Citat:
Life in prison, Bill. Life in prison.
Citat:
Why do you let him make you do this things?
Citat:
I have a message from the log: Something's missing.
Citat:
Is it future or is it past?
Citat:
Fix their hearts or die.
Citat:
HELLOOOOOOOOOO!
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Sudo Simpson

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: Twin Peaks
« Odgovor #329 : 25.05.2017. 09:58:27 »
Serija (ovaj nastavak iz 2017)je toliko opičena da mi se jako, jako, jako sviđa.
Ništa slično njoj ne postoji.  :najbolja:

A i raj za prevodioce, u 20 minuta samo pet-šest prosto proširenih rečenica.

Tags: