Autor Tema: Više brzine za manje para  (Posjeta: 1490 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Više brzine za manje para
« : 23.05.2010. 22:17:08 »
U zemlji seljaka na brdovitom Balkanu Monopolistički telekomunikacioni gigant je u sklopu svoje Internet ponude neukim korisnicima pod imenom ADSL modem, podelio WIFI ADSL Rutere sa po defaultu aktiviranom WIFI funkcijom. Na taj način. preko noći, su se pojavili besplatni megabitni Hot Spotovi po celoj Srbiji. Međutim, mnogima od nas jedan Mbit nije dovoljan ili ne želimo da neukom (ili dobronamernom) komšiji pojedemo ceo protok (da ne bi shvatio i deaktivirao/zaštitio svoj WIFI.

Pošto sam jedan od tih, malo sam istraživao i došao do interesantnog rešenja. Nabavio sam Pentium konfiguraciju sa 6 PCI slotova, u njih planiram da stavim 6 WIFI kartica, a na njih 6 grid antena. Od softvera sam se odlučio za Mikrotik. Ideja je da svaka kartica pokupi jedan slobodan WIFI signal i sa njega vuče internet na taj način da ni u jednom momentu nikome ne uzurpiram više od 60% konekcije (400 kila je dovoljno za Youtube), dok bi u noćnim časovima koristio svih 100 %

Teoretski to bi trebalo da znači da ću besplatno koristiti 6 Mbit-a noću i 3.5 danju gratis.

Interesuje me, zna li neko od Vas, da li će to tako u praksi moći (jedan WIFI kartica koja je po volji Mikrotiku je skuplja neko Pentium mašina, a o antenama da ne pričam) i ako neko zna, postoji li ruterski softver za windows koji bi mi isto omogućio bez da uopšte sklapam takvu skalameriju (iako bi onda bio (u mom slučaju) ograničen samo na 3 kartice)

Hvala na odgovorima i dobro došli u diskusiju. Svako mišljenje i ideja su dobro došli
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Re: Više brzine za manje para
« Odgovor #1 : 23.05.2010. 23:16:08 »
zar je to izvedivo?

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Više brzine za manje para
« Odgovor #2 : 23.05.2010. 23:24:59 »
Kao što rekoh, teoretski jeste, ali ne znam kako je u praksi. Dosta sam čitao o tome, ali nemam iskustva sa Mikrotikom, a ne znam ni za jedan drugi ruterski program (Mikro tik je čak odrađen na nivou OS-a)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: Više brzine za manje para
« Odgovor #3 : 24.05.2010. 07:31:51 »
Ja znam da ima hardverskih rešenja, ali samo za dve simultane konekcije, a to ti u tvom slučaju ne bi vredelo ništa. Guglao sam malo u vezi sa tim, ali nisam mogao naći svežiji odgovor od 2007. godine, gde kažu da je to nemoguća misija.E sad, nauka i tehnika napreduju :)
Neko je nekome na netu predložio da uradi Bridge, ali se taj nije posle javio da li to radi...

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški

Tags: