Autor Tema: Hardver i softver - problemi i rešenja  (Posjeta: 144458 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #180 : 15.05.2012. 15:03:54 »
Koristim Thunderbird vec dugo za e-mail adresa. Imam ih par komada. Primetio sam da mi za hotmail.com ne skida e-mailove koji su ubaceni u JUNK folder. Gledao sam malo po podesavanju sto se tice TB i na hotmail.com nema nista sto bi ukljucio da proveri TB i skine ako ima e-mailova u JUNK folderu na hotmail.com. Ovo hocu da iskljucim iz tog razloga jer provera hotmail.com i nije nesto najbolja za smece jer mi tamo ubacuje i e-mailove koji nisu smece. Npr u ovom trenutku imam 2 maila koja su bitna i 4 reklame koje bi trebale da ostanu junk.

Podesavanje za TB sam koristio odavde: http://kb.mozillazine.org/Hotmail ranije je postajao add-on ali je Microsoft omogucio preko ovih paramtera da se skidaju e-mail klijenti. Ne razumem se najbolje oko tih stvari kako to funkcionise POP, SMTP,...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #181 : 16.05.2012. 00:54:12 »
I tebi s tim postavkama radi skidanje mailova??  ???

Zato što bi incoming server trebao biti od tvog internet provajdera, a outgoding od hotmaila jer je njegova mail adresa...

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #182 : 20.05.2012. 18:51:27 »
Nakon instalacije nove verzije Mozilla kada pokušam da otvorim bilo koju
stranu poajvljuje mi sledeće obaveštenje
Spoiler for Hiden:

A onda se komjuter sam isključi. Da li neko zna u čemu je stvar i kako to da rešim? Hvala.



Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #183 : 21.05.2012. 07:32:17 »
Mixed content site javlja ovu obavjest da nisu svi dijelovi "pokriveni" https protokolom što je apsolutno normalno ako je takva stranica. Pokušaj otvarati stranice koje nisu https pa vidi da li ti javlja neku grešku ili te obavještava o nečemu.

A zašto se kompjuter ugasi to je već drugi problem. Pogledaj u Event vieweru da li ima koja poruka zašto se kompjuter ugasio.

Više informacija nebi smetalo :). Konfiguracija, operativni sistem, temperature kompjutera...
Thick As A Brick

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #184 : 21.05.2012. 08:05:31 »
Makni kvačicu s tog obaveštenja i neće te više gnjaviti kad pregledaš stranice mešanog sadržaja (sa HTTPS-om i bez njega). A zašto je to i da li je povezano s gašenjem računara — nemam pojma.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #185 : 09.08.2012. 16:38:25 »
You Tube mi nenormalno steka u zadnje vrijeme,jest da mi je starija masina ali ovo mi se jos nikad nije desavalo iako sam prije imao brzinu neta 1 mb/s sad sam uzeo jaci paket sad je 8 mb/s i otad mi pocinje zezati,nekad me zeza slika tj trza a nekad zvuk sad ne znam da li je do neta ili je do neceg drugog

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #186 : 09.08.2012. 17:41:36 »
Tu može biti svašta. Provjeri koju verziju Flash-a imaš. Osobno sam sličan problem riješio nadogradnjom Flash player-a, Shockwave playera-a i jave. Brzinu veze provjeri na www.speedtest.net. (Ako i ona zapinje onda sigurno imaš problema s Flash-om).
Thick As A Brick

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #187 : 09.08.2012. 17:47:55 »
Može biti Flash, a može biti i manjak prostora na disku, manjak radne memorije, pregrevanje grafičke...
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #188 : 09.08.2012. 22:31:26 »
Generalno se jako puno ljudi zale na buffering na yt.com bilo to 240p ili 1080p (logicnije 1080p ali ne ako neko ima 10Mbit+ pa i manje). Ja sam to resio sa ovom aplikacijom:
http://www.videoaccelerator.com/


Uradio ovo sta su ti rekli ako i dalje ne radi probaj onda speedbit video acc.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #189 : 10.08.2012. 15:16:59 »
Generalno se jako puno ljudi zale na buffering na yt.com bilo to 240p ili 1080p (logicnije 1080p ali ne ako neko ima 10Mbit+ pa i manje). Ja sam to resio sa ovom aplikacijom:
http://www.videoaccelerator.com/


Uradio ovo sta su ti rekli ako i dalje ne radi probaj onda speedbit video acc.

Instalirao sam ovu aplikaciju ali ne pomaze,nesto sam prostora sa diska oslobodio a sto se tice flash playeri cisto sumljam da je on u pitanju posto koristim google chrome browser ,graficka mi je integrisana i sad ne znam da li je do nje samo znam da je prije nekoliko dana sve bilo uredu ali u zadnja 3-4 dana you tube gotovo da ne koristim zbog tog stekanje,inace nije samo you tube problem nego opcenito video na netu je problem,brzina neta nije u pitanju zato sto sa torrenta normalno skida oko 1mb/s a i na speed testu postize maksimalnu brzinu jedino sto ping nije dobar kakav je bio pa sad ne znam da li moze biti do njega,opet kako god da skontam cini mi se da me hardwer zeza jer kod mene u okolini ljudi sa dosta sporijom internet konekcijom koriste bolje internet nego ja,da li je moguce da imam virus u racunaru pa da ga on zeza

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #190 : 10.08.2012. 21:24:34 »
Ja tipujem na "vrucina i prasina". Proveri stanje, pocisti i proveri ponovo kako radi YT.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #191 : 10.08.2012. 21:35:37 »
Da li ti radi ikonica u traybar-u? Trebao kao da se krece sa levo na desno.

Mnogi AV i FW programi imaju provere net stranica koje znaju da po prilicno uspore net a pogotovo se odrazi na ping koji zna da ide i na 600ms i vise. To se mora iskljuciti.

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #192 : 11.08.2012. 13:59:00 »

... a sto se tice flash playeri cisto sumljam da je on u pitanju posto koristim google chrome browser ...


E, upravo je tu problem, već nekoliko dana se korisnici Google Chromea žale na povećani lag s YouTubea..
S obzirom da se sve normalno ponaša u drugim preglednicima (IE, FF, Opera..) pokušaj s drugim preglednikom.
Thick As A Brick

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #193 : 11.08.2012. 14:34:12 »

... a sto se tice flash playeri cisto sumljam da je on u pitanju posto koristim google chrome browser ...


E, upravo je tu problem, već nekoliko dana se korisnici Google Chromea žale na povećani lag s YouTubea..
S obzirom da se sve normalno ponaša u drugim preglednicima (IE, FF, Opera..) pokušaj s drugim preglednikom.

Nije do Chroma jer sam odmah pokusao i sa Mozillom i IE i isti problem i na njima tako da do browsera nikako nije

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #194 : 08.10.2012. 22:25:53 »
Ljudi, pomagajte. Primetila sam da mi GOM player već neko vreme loše prikazije deo titla koji je u italic tagovima. Prosto stavi da je ceo red italic iako su tagovi pravilni. Nije ovo ranije radio, a u BS-u nema ovog problema. Je l' postoji neko podešavanje za to? Ja ga ne nađem.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #195 : 08.10.2012. 22:34:03 »
MPC konza. clapp Vidiš da ga koristi i CIA. ;D

Spoiler for Hiden:
Sol Berenson u Domovini. ;D


Ako se problem javio sam od sebe, preinstairaj program, zadržaće podešavanja a problem će možda nestati.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #196 : 08.10.2012. 23:02:21 »
Probala sam, ne pomaže. Pokušaću da nađem stariju verziju. Nije mi jasno u čemu je problem, nikad dosad nije ovo radio.

EDIT: Uspelo je, nova verzija je bila problem. :D
« Zadnja izmjena: 08.10.2012. 23:07:17 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #197 : 26.10.2012. 21:30:27 »
Može li mi neko naći neki antivirus sa ključem koji se ne mora instalirati online. Probao sam Sa novim BitDefenderom i Kasperskyjem, ali trebam otići na net, a taj comp nije umrežen.
Po mogućnosti da bude jedan od gore navedenih, ili neki drugi od kvalitetnijih.
Mrzim lopatare i limune

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #198 : 29.10.2012. 21:28:38 »
Zna li tko kakav dobar programčić kojim mogu prekodirati video sa zadanom max veličinom i rezolucijom?
Radi se inače o HD mkv fajlu, prebacio bih ga u klasičan xvid jer te verzije nema.
Napravio sam to s AVS video editorom, ispalo je jako dobro, no veličinu je premašio, mada sam podesio bitrate.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #199 : 29.10.2012. 22:03:44 »
Virtual dub mode, imaju sve moguće opcije i parametre za video.
Jedan lošiji, ali jednostavan, Oxelon.
Mrzim lopatare i limune

Offline bojan92

  • Član
  • ***
  • Postova: 637
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #200 : 12.11.2012. 13:38:33 »
Jel postoji Subtitle Workshop(ili neka njegova alternativa) za android?
They should name a hurricane after her
A typhoon, a mountain in africa
A monsoon, I'm a junkie just after her
She'll leave but I'll run right back after her

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #201 : 23.12.2012. 23:20:34 »
Skinem ja danas linux mint 14 i napravim normala usb disc creator tj da sistem dignem sa usb-a to mi je prvi put jer sam inace sisteme dizao sa cd citaca ali posto mi je otisao a nemam namjeru nionako uzimati novi alternativa i to dobra je usb.Uđem lagano u bios doduse nije standardan vec su opcije nabacane sa svih strana ali eto nađem da se boota sa hard diska a da je alternativa usb,pa pomaknem hdd a stavim kao glavno usb ali nece lopov ovaj pc da mi nikako ocita sistem sa usb-a,nema sta nisam pokusao ali nece pa nece pa sad ne znam sta bi moglo biti problem

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #202 : 24.12.2012. 01:21:32 »
ne mogu sve ploce da butuju sa usb-a
Cycling 4 life

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #203 : 24.12.2012. 01:39:09 »
Ma mogu, jedino ako aux nema neki muzejski primerak, nego ti programi za pravljenje butabilnih USB-a često zaseru stvar. Znao sam i po triput da pravim USB instalaciju Ubuntua pa tek onda proradi. Što se mene tiče, linuks je priručno njesra za mazohiste. Koristio sam ga godinama, doduše uvek paralelno s vindousom, dok to smetalo nisam jednom sasvim sklonio s računara i ne pada mi na pamet da mu se vraćam.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #204 : 24.12.2012. 23:37:55 »
Moze li mi neko send link na pm od windows sp3 da je bootabilan ali da je pouzdano,koji god skinem ili nije bootabilan ili izbaci error cim ga pokrenem

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #205 : 01.01.2013. 18:50:52 »
Ako ima ko pametniji i iskusniji da mi odgovori kako da prebacim seriju iz mp4 formata u avi format da se može gledati na običnim DVD playerima?
Naime ja sam pokušao sa MediaCoder i on nešto pravo brzo prekodira i napravi novi file koji ne mogu pregledati ni na kompjuteru. Taj fajl ima težinu i piše da je avi format ali ne može da se pokrene, tj. pokrene se ali samo crn ekran.
Onda sam pokušao sa Pazera Free MP4 to AVI Converter-om koji već malo duže radi ( dvadesetak minuta po epizodi od oko 500-600 MB ) i na kraju kad konvertuje javlja mi na DVD playeru da ne čita HD video, ali ton se čuje.
E sad može li se kako to prebaciti i sa kojim programom ali da se baš ne uništi totalno slika?
Unaprijed hvala.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #206 : 01.01.2013. 19:21:03 »
Ja sam ranije kada mi je bilo potrebno, konvertovao preko DVDVideoSoft Free AVI Video Converter, i nisam imao nikakvih problema. Pa probaj s njim.

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #207 : 01.01.2013. 19:32:45 »
Hvala na odgovoru probaću, samo mi reci kad si prekodirao jesi li mogao gledati na regularnim DVD playerima?

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #208 : 01.01.2013. 22:23:55 »
Ja sam prebacio par stvari sa Format Factory i sljaka na standalone playerima.

Jedino je ppoveća razlika u veličini filea, mp4 od 400Mb postane avi od >600Mb
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #209 : 02.01.2013. 11:45:56 »
Hvala na odgovoru probaću, samo mi reci kad si prekodirao jesi li mogao gledati na regularnim DVD playerima?

Da, zbog toga sam i prebacivao. Ali pošto sam se otarasio starog DVD plejera, više nisam morao ovo da radim. Novi tv podržava sve formate  :)