Autor Tema: Hardver i softver - problemi i rešenja  (Posjeta: 144465 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #150 : 14.03.2012. 01:36:29 »
Ugašen mi je user control, sve mi pokreće kao administrator, a i nije do toga, to sam također pokušao, rekoh da sam pokušao sve ove tipične mogućnosti, ali uspio sam ga pokrenuti, petljao sam po services i onda sam popizdio i par puta lupao enter po setupu i otvorio ga je...  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #151 : 14.03.2012. 01:44:36 »
i onda sam popizdio i par puta lupao enter po setupu i otvorio ga je...  ;D

Znači, trebalo je samo dovoljno jako da ga ubediš  ;D.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #152 : 14.03.2012. 09:35:03 »
onda sam popizdio i par puta lupao enter po setupu i otvorio ga je...  ;D

Mora da je neka ruska igrica. ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #153 : 14.03.2012. 10:13:12 »
@danny, mislim da je tu Ludi Milojko imao prste pa se igrao sa mnom, a igrica nažalost nije ruska, ali kao da je.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #154 : 16.03.2012. 21:48:09 »
Ako neko bude slučajno imao problema kao i ja sa searchnu evo kako ga riješiti
http://deletemalware.blogspot.com/2011/05/how-to-remove-searchqu-uninstall-guide.html

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #155 : 18.03.2012. 14:14:17 »
Imam jedan problemčić na sestrinom računaru. Naime, u poslednja dva-tri dana, kada se uključi
i nakon što prikaže welcome screen, slika se zatamni (samo stoji kursor miša) i tek nakon nekih desetak minuta
sistem se normalno podigne. Sistem je Win7 x86, updateovan je potpuno, svi drajveri su ažurirani (i za grafiču, matičnu...).
Hard je pun tek nekih 35%. Zna li neko zašto se ovo događa? Hvala unapred?

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #156 : 18.03.2012. 19:50:16 »
Ja imam sličan problem sa mojim kompom, samo što meni nakon što dođe do welcome ekran zatamni se na trenutak, i prikaže se neka besmislena crno bela slika (nekakve nesimetrično raspoređene kocke ili kvadrati), tako stoji jedno 4-5 min, a zatim se sistem resetuje i normalno podigne.

Ovo mi radi još otkako sam ga kupila. Nisam uspela da nađem razlog, niti da utvrdim kada dolazi do ovoga. Ne dešava se svakodnevno.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #157 : 18.03.2012. 21:18:56 »
Ja imam sličan problem sa mojim kompom, samo što meni nakon što dođe do welcome ekran zatamni se na trenutak, i prikaže se neka besmislena crno bela slika (nekakve nesimetrično raspoređene kocke ili kvadrati), tako stoji jedno 4-5 min, a zatim se sistem resetuje i normalno podigne.

Ovo mi radi još otkako sam ga kupila. Nisam uspela da nađem razlog, niti da utvrdim kada dolazi do ovoga. Ne dešava se svakodnevno.

Ne znam sta mu je, racunar je stvarno kvalitetan, jos ga moja sestra koristi samo za
osnovne potrebe, ne igra igrice, samo sto gleda filmove i serije na njemu. Ili je nesto sa procesorom,
ili mozda hard trokira, ne znam sta je od ta dva... :(

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #158 : 19.03.2012. 00:06:39 »
Strahinja, možda su kondenzatori na matičnoj ili na napajanju popustili, pa im treba vremena da postignu radnu temperaturu, ili se to jednostavno dešava kad je slab napon u gradskoj mreži. A možda i disk brljavi. Propusti ga kroz ovaj program: http://www.hdtune.com/, da vidiš kako se ponaša.

Spico, ako se javljaju takvi problemi, to ukazuje na grafičku kartu. Bez nošenja u servis se ništa ne može utvrditi. Možda bi mogla da uslikaš monitor kad se to pojavi.

Oboje skenirajte i sisteme na viruse i druge pošasti.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #159 : 19.03.2012. 08:30:21 »
Dan nakon što sam kupila računar, imala sam isto problem sa slikom (samo mnogo gori, sistem se podigao, a slika je još uvek bila izobličena), pa sam ga odmah vratila nazad. Kao što se dalo za pretpostaviti, problem je bila grafička - rekoše mi da je u pitanju fabrička greška, i da su mi stavili sasvim novu. Tada se taman ponadah da je sve u redu, kad ono dan-dva kasnije računar počeo da radi ovo. Bilo mi je prosto neverovatno da su mi uvalili dve grafičke sa fabričkom greškom? Kolika je verovatnoća da se to desi... Pošto je problem jednostavno rešavao restart, do dana današnjeg nisam ga ponovo odnela u servis, no o tome već duže vremena razmišljam. Odlažem to jer mi servis nije blizu, a računar mi je neophodan (i ko zna koliko bi ga dugo zadržali). Bolje da problem rešim dok još imam garanciju na računar, i dok ne postane ozbiljnije.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #160 : 01.04.2012. 18:32:26 »
Spoiler for Hiden:
Ne znam da li moje pitanje spada u ovu kategoriju, no hajde.
Usb fleška me zeza, ne znam da ali da je zafrljačim kroz prozor, ili ipak ima spasa.
Neki dan sam kupila novu flešku, bila akcija neka 650 dindži 8 GB, pa mislim greota da se ne kupi....Ali...Kad je uštekam u komp, sve radi normalno, ali meni ona treba da gledam serije preko dvd plejera. Znači prebacim ja lepo jedno 5-6 epizoda ( sređene u AVIAddXSubs-u) ubacim flešku u dvd, izađe mi lista epizoda, kliknem plej i onda krene učitavanje jedno 3 minuta i ugasi se. I piše no codec?
Sve ostale fleške, moje i tuđe, samsung čita normalno.
...problem rešen...
« Zadnja izmjena: 18.04.2012. 18:49:08 Noblica »

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #161 : 07.04.2012. 13:15:37 »
Jutros kad sam uključio računar, pored imena svakog fajla je stajala i ekstenzija, kao ovde na slici:

Ako hoću da izbrišem tu ekstenziju (na primer da mi ne stoji The.Finder.S01E08.HDTV.XviD-FQM.AVI, već The.Finder.S01E08.HDTV.XviD-FQM, kao i obično), on
mi više ne prodružuje video fajlove ni sa jednim programom za njihovo puštanje, pa ne mogu ni da ga otvotim. Isti je slučaj i sa drugim tipovima fajlova.
Nisam ništa menjao, samo od sebe se pojavilo kad sam ukjlučio računar. Zna li neko kako da ga vratim u predjašnje stanje, tj. da mi prikazuje samo nezive
fajlova, bez ekstenzije. Hvala unapred. :)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #162 : 07.04.2012. 13:18:05 »
otvori bilo koji folder
na vrhu TOOLS - FOLDER OPTIONS
VIEW
stavi kvakicu u HIDE EXTENSIONS FOR KNOWN FILE TYPES

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #163 : 07.04.2012. 13:34:10 »
otvori bilo koji folder
na vrhu TOOLS - FOLDER OPTIONS
VIEW
stavi kvakicu u HIDE EXTENSIONS FOR KNOWN FILE TYPES

Hvala mnogo, meni je taj podmeni gde je tools sakrivien u windows explorer-u, zato nisam mogao da ga nadjem. :)

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #164 : 25.04.2012. 11:28:21 »
Pošto mi ovaj najnoviji firefox dosta šteka(imam slabiji komp), vratio sam se na stariju verziju firefoxa 3.6(taj mi je nekako najbolje radio), pa me zanima hoće li biti kakvih problema? Jer mi je izlazila poruka kad bih pokrenuo firefox: Nije sigurno koristiti stariju verziju, napravite update... Probao sam koristiti Chrome, dojam mi je bio: tak-tak... Možda još probam operu...

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #165 : 25.04.2012. 16:31:44 »
Ne brini se za to upozorenje da je Firefox star. Ignoriraj to.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #166 : 25.04.2012. 16:39:46 »
 drinks

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #167 : 09.05.2012. 19:26:37 »
Imam problem sa facebookom jedino na njemu je prekrizen http i ne moze nikako da se ucita,ostale stranice sve normalno rade,evo uslikao sam u spojleru pa nadam se da je se nekom ovo desavalo i da je uspio rijesiti


...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #168 : 09.05.2012. 21:06:04 »
Umjesto https ukucaj http.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #169 : 10.05.2012. 11:01:22 »
Provjeri datum na kompjuteru/laptopu.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #170 : 10.05.2012. 18:40:28 »
Ne razumijem kakve veze ima datum i vrijeme sa internetom ali eto prepravio sam i naravno kao sto sam i predpostavio nikakvog napretka,https sam izbrisao i stavio http: ali opet se ne moze povezati izbaci mi onu glavnu stranicu gdje treba upisati login a onda opet sve po starom nakon sto unesem podatke,izbrisao historiju pregledavanje,kolacice i cackao po tune up ali nista ne pomaze  :o

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #171 : 10.05.2012. 19:14:18 »
U Firefoxu će raditi.  ;D

To se i meni desilo na faksu na jednom računaru, nije htjelo na gmail iz Chromea a iz Firefoxa otvara.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #172 : 10.05.2012. 19:47:40 »
Zašto datum? Jer mi je prijatelj prije nekoliko dana imao isti problem.
Nije mu otvaralo ni Gmail ni Facebook. Na kraju je ustanovljeno da je
datum stavljen kao 2004 godina, i login na gmail i fb ne dopušta pristup
te izbacuje slične, security certifikate.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #173 : 11.05.2012. 01:45:17 »

Ovo za datum je tacno. Nema sanse da gmail otvoris sa starijim datumom. Ako ne vjerujes, samo vrati datum na racunaru koju godinu u nazad i probaj  ;)

A nece pomoci ni pisanje http umjesto https, posto ce on sam vratiti na https. To je nesto oko enkripcije ili protokola koji koriste stranice sa osjetljivim podacima  ;)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #174 : 11.05.2012. 04:41:33 »
Vidim ja da je ovo ozbiljnije nego sto sam mislio,najbolje bi bilo da ja obavim onu staru pa da formatiram sistem ionako mu je vrijeme pa ce valjda da radi ha ja  ;D

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #175 : 11.05.2012. 07:38:24 »
Mislim da je samo problem sa SSL certifikatom. potraži u opcijama browsera postavke sigurnosti. Ja koristim Firefox tako da ti ne mogu pomoći gdje se taj dio opcija nalazi u drugim browserima. Inače se često "borim" sa SSL certifikatima jer dosta koristim SFTP servere ;).

Okvirno u opcijama browsera treba naći Security karticu u vidjeti gdje se nalaze SSL postavke i "uvesti" SSL certifikat za određenu stranicu - server. Ako ne proradi odmah nakon restarta browsera  mora :D.
Thick As A Brick

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #176 : 11.05.2012. 08:45:20 »
Imam i ja jedno pitanje naime nedavno sam slučajno updejtovao na novu verziju utorrenta ( nisam htio jer mi je stara dobro radila ali što je tu je ) i sada kad ujutro upalim kompjuter dogodi mi e da normalno imam konekciju podigne se utorrent normalno i krene upload ali download neće još barem 15-20 minuta. Evo upravo sam stavio da se diže TBBT i ništa. Upload normalno radi internet normalno radi ali download neće. Da li je problem neki u postavkama ili slično, zna li iko rješenje?

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #177 : 11.05.2012. 09:01:32 »
Hm, ne znam za ove nove verzije jer su pretjerali s tim čudima :D . Obično se postavke ne promijene nakon upgrade-a. Tako da bi trebalo sve biti kao i prije no ako stvarno imaš problema možda bi bilo najbolje da deinstaliraš ovu verziju i vratiš stariju pa onda u opcijama isključiš da se sam nadograđuje ;).

uTorrent ima dosta toga za podešavati pa tu nastaje problem jer nisi naveo da li si radio podešavanja kao npr. otvaranje porta, broja torrenata, broja konekcija i ostalih sitnica. Dosta je bitno da li koristiš utorrent na privatnim ili javnim trackerima, možda oboje :) .
Thick As A Brick

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #178 : 11.05.2012. 09:18:10 »
Nisam mijenjao postavke od stare verzije vratio bih ja staru verziju, ali onda moram opet stavljati da se uploaduju torrenti, većinom sa BTN, a to je poveliki posao jer trenutno podižem preko 400 torrenata.

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #179 : 11.05.2012. 13:05:05 »
Onda stvarno imaš dobru brzinu uploada ;) . Nikad nisam imao dobru brzinu pa i nisam uploadao više od 10-15 a od toga aktivnih je znalo biti po 2-3 jer s max. up brzinom od 30-ak KB/s i ne može bolje..  Ako sam išta želio podijeliti s nekim :). Ovako nekih 400 torrnata samo za sinhronizaciju s trackerom treba toliki up :D :D a neka postane aktivno više od 3-4 torrenta po svakom šalješ neku crkavicu od 2-4 KB/s.
Thick As A Brick