Autor Tema: Gotham  (Posjeta: 108924 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Gotham
« Odgovor #300 : 14.06.2015. 15:23:45 »
serija ima puno dobrih i puno slabih točaka. za moj ukus je Gotham previše 'crtićast' i dječji, bez obzira na to što ima mnogo krvoločnih scena. mislim da mi to vrijedi i općenito za DC, ništa mi ne djeluje stvarno, uvijek moram 'suspendat my belief'.

dobra mi je gotička atmosfera grada i to nedefinirano razdoblje u kojem se radnja odigrava.
likova je previše. Previše! ali dobro je što ne izgleda kao da su nabacani navrat-nanos. koga će ubacivati u narednim sezonama, ako mi se već sad čini ko da su ispucali cijeli arsenal?

ne sviđa mi se i priča oko mafijaša -
Spoiler for Hiden:
to su valjda najnesposobniji mafijaši što postoje, nikako da dovrše ono što su naumili. stalno nekakvo mijenjanje strana, dogovaranje... koliko se puta Pingvin spasio, a mogli su ga ubiti. to me živciralo. a najgore je što znaš da ga neće ubit jer ga Betmen mora ubiti.
isto vrijedi i za druge neke likove, pa tu serija ne nudi puno uzbuđenja.

likovi - Gordon: dosta dobar i glumac ima poštenu facu
Bullock - jedan od boljih likova i isto je dobar ovaj što ga glumi.
dječak šišmiš - iznenađujuće dobar
Alfred - lik koji me najugodnije iznenadio i najdraži mi lik, uz Enigmatičara
Pingvin - nije spojler, samo video
Spoiler for Hiden:
            - super ga je skinuo glumac, ali njegova priča mi se ne sviđa. jedan od boljih likova.
Riba Mjesečnica - nije problem u liku nego u Žadi, koja ga je preglumila da me oči žuljaju kad je vidim. nadam se da je s njom gotovo. čak mi je u početku i bila jedna od boljih.
Barbara - ajme, koja glupača. iritantan lik.
Spoiler for Hiden:
Znao sam da Barbara neće umrijeti jer se zna što je u stripovima, ali nadao sam se  ;D nepotreban lik u seriji. Pingvin i dalje dominira sa svojim suludim, ali učinkovitim planovima.
tko je ona?

Mafijaški donovi - nezanimljivo mi je sve oko toga, sviđa mi se kako je Batista završio
djevojčica mačka - u početku jako iritantna i starmala (podsjeća na Chloe Grace Moretz), pa dobra kad glumi normalnu djevojčicu i onda na kraju opet katastrofa. jedan od gorih likova.
Enigmatičar - odličan, svaka scena s njime mi je zlatna  clapp nadam se da će biti jedan od likova koji će proći najveću transformaciju
Miss Kringle - ne znam jel ona netko u stripu (po prezimenu zvuči ko da je), ali na kraju mi je ispala najbolji ženski lik. ne znam zašto, valjda ima nekog potencijala, za razliku od drugih.
Đoker - dobro ga je odglumio, nadam se da će ga uvesti tek za 5-6 sezona.


zaključak: bolja sezona od 1. sezone Agenata Štita s velikim potencijalom za dalje, drago mi je štoće biti 2. sezona, a dosta slabija od Deredevila koja mi je bolja po svemu osim po zanimljivosti radnje. ali daleko je još Gotham od toga da bude vrijedan čuvanja za daljnje gledanje.


loposomix i shunja, hvala vam na prijevodima  clapp imali ste pogrešaka u prijevodu, i to na nekim laganim izrazima  ???

 i seanu hvala za 14.  clapp




Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #301 : 15.06.2015. 17:48:18 »
Hvala na ovakvoj recenziji. :) Nije baš za usporedbu Daredevil jer je to, barem po meni, najbolja serija o superjunaku i teško da će ju išta nadmašiti. Može primjer za pogreške, da budemo bolji idući put. :)
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Gotham
« Odgovor #302 : 15.06.2015. 19:30:57 »
Citat:
Nije baš za usporedbu Daredevil

Clearcut je na temi za DD-a spomenuo Gotham, pa sam htio-nehtio povlačio neke usporedbe. a obje su po stripovima i o superjunacima.

Citat:
Može primjer za pogreške, da budemo bolji idući put.
poslah obojici na PP  :)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #303 : 15.06.2015. 21:13:41 »
Hvala amiS na konstruktivnim kritikama! drinks

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline pedjakg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Gotham
« Odgovor #304 : 15.07.2015. 12:05:59 »
Nesto informacija o drugoj sezoni,na koje sam naleteo http://www.bustle.com/articles/80709-when-does-gotham-season-2-premiere-heres-what-to-expect-from-the-next-chapter-of-foxs

Prema IMDBu, druga sezona krece 21. septembra.

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #305 : 05.08.2015. 04:19:14 »
Odlična serija, baš sam uživao u njoj. Pingvin najjači lik, lik je prava "kuharica"  ;D Također i Bullock i Nygma.

Hvala prevoditeljima na prijevodima  :naklon:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #306 : 18.08.2015. 03:21:11 »

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #307 : 23.08.2015. 13:17:40 »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #308 : 23.08.2015. 13:24:44 »
oh o ho jedva cekam :D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Gotham
« Odgovor #309 : 23.08.2015. 14:43:26 »
nadam se da neće previše koristiti đokera. to bi mi stvarno bilo bezveze jer je on glavni neprijatelj betmenu, a ne glavnom gordonu

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #310 : 15.09.2015. 19:33:02 »
S02E01 je već dostupna.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #311 : 15.09.2015. 22:58:57 »
S02E01 je već dostupna.

Opa. Kako to? :D Tjedan dana prije.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #312 : 15.09.2015. 23:11:41 »
Playstation Store je imao ekskluzivu.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #313 : 16.09.2015. 15:48:20 »
Prevedena S02E01.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #314 : 17.09.2015. 09:12:17 »
Prevedena S02E01.

Hvala..  clapp  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Gotham
« Odgovor #315 : 24.09.2015. 01:21:08 »
Meni je dosta dobar start 2.sezone, ima dosta materijala, videcemo kako ce sve to izgledati...


Malo sam istrazivao posto nisam neki fan Batmana pa sam slabo i filmove gledao, pa moze li mi neko objasniti


Spoiler for Hiden:
kada Nygma i onaj advokat postaju villaini?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #316 : 24.09.2015. 16:57:06 »
Pogledan početak druge sezone  :)

Meni ovo njihova najbolja epizoda. Uživao sam od početka do kraja. Cijela priča sa Bruceom je sad napokon krenula. Sad bi trebali i krenuti pravi treninzi. Gordon je isti kakav je i bio, znači ne jebe živu silu i gradi dodatnu reputaciju. Pingvin i dalje over the top i to mu leži. Najbolji lik. Prikaz Jeromea (Joker) u zatvoru, vrlo dobro se snašao.

Meni je dosta dobar start 2.sezone, ima dosta materijala, videcemo kako ce sve to izgledati...


Malo sam istrazivao posto nisam neki fan Batmana pa sam slabo i filmove gledao, pa moze li mi neko objasniti


Spoiler for Hiden:
kada Nygma i onaj advokat postaju villaini?

Misliš na Thea Galavana. Njega ti nema u stripovima, ali je zanimljivo da je ona njegova sestra Tigress. Ona je villain.

S time da Theo Galavan bi mogao postati neki poznati villain, ali trenutno se ne zna. Što se tiče Nygme
Spoiler for Hiden:
sve je počelo da poremećajem osobnosti što se vidjelo u ovoj epizodi. Nema nekakav origin već je još u osnovnoj školi počeo za puzlama, zagonetkama i tako se odvajao od svijeta da bi kasnije postao zloćko. Ali imaš i neke druge verzije njega. Recimo, u jednoj verziji je psihijatar hahahahha.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #317 : 25.09.2015. 20:12:35 »
Druga epizoda Gothama bi trebala imati veći rejting jer će pustit jedan dio trailera od Filesa kad budu reklame http://movieweb.com/x-files-trailer-2016-premiere-date/

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #318 : 28.09.2015. 00:19:52 »
Evo promo za drugu epizodu Gothama i dobro su ubacili vijest za Filese. https://player.vimeo.com/video/140417897?color=ffffff&title=0&byline=0&portrait=0

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #319 : 30.09.2015. 20:39:27 »
nova sezona krenula odlicno prva ep stvarno odlicna...

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Gotham
« Odgovor #320 : 01.10.2015. 04:49:22 »
Odgledao 2.epizodu, ovaj sto glumi Jokera prebrutalno glumi  clapp


Steta sto nije bilo Penguina u epizodi.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #321 : 01.10.2015. 15:57:06 »
i druga ep je odlicna, mozda malcice slabija od prve... ali isto brutalna ep, da dzoker kida...

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Gotham
« Odgovor #322 : 01.10.2015. 21:08:16 »
Ova nova sezona je sjajna...

Offline FotoModel

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Gotham
« Odgovor #323 : 04.10.2015. 14:39:38 »
gdje ste uzeli prijevode za s02e01?

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Gotham
« Odgovor #324 : 04.10.2015. 21:06:36 »
Ja na addic7ed. Engleske.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #325 : 05.10.2015. 03:57:39 »
Gotham ove sezone na temelju prve dvije epizode je dobar. Vrlo su dobri u dramskim scenama i onim karikaturnim.

Cameron Monaghan kao Jerome (Joker) je dobar, ali ne odličan. Naučit će s vremenom kako će imati sve više i više scena. Glumac je rekao kako je najviše pod utjecajem crtanog Jokera kojem je Mark Hamill posudio glas i smijeh i malo Nicholsonovog Jokera iako taj smijeh je vrlo teško skinuti. Najbolja interpretacija Nicholsonovog Jokera se vidjela u onoj pucnjavi kad se Jerome okrenuo sa pištoljem. Nicholson je to identično napravio.

Kad krene pucati i osmijeh najjači  ;D


Nego, teorija je ova
Spoiler for Hiden:
što ako Jerome nije Joker. Naime, Joker uvijek je tajio svoje ime iako se danas zna kako se zove. Stvar je u tome da me ne bi čudilo kako će scenaristi ubiti Jeromea kao neki preokret i onda će se svi kao čuditi i govoriti pa zar on nije trebao biti Joker. Ne bi me čudilo da to naprave jer znaju koji je rizik sa Jokerom i kako će biti primljen. Isto tako, Joker ima jako puno različitih origina. Ima toliko različitih verzija i pogotovo u stripovima ima jako puno navlačenja. I ono najvažnije je da u stripovima nema Jokera prije Batmana. U niti jednoj verziji. Joker se uvijek pojavi kad dođe Batman što naravno može biti da je on sad Jerome, a tek kasnije prava verzija Jokera.

Ali ono što se dosad pokazalo je da ova serija ne prati toliko stripove tako da je sve moguće. I Barbaru su skroz promijenili.

I i i i  http://comicbook.com/2015/02/14/gotham-creator-teases-cameron-monaghan-may-or-may-not-be-the-jok/  "He may or may not be The Joker,"

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #326 : 06.10.2015. 16:16:13 »
Pogledana treca ep, mozda najlosija do sada ali i dalje gledljiva i malo zagonetna... jedva cekam novu ep. :D

Offline bigboom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Gotham
« Odgovor #327 : 06.10.2015. 16:32:10 »
Pogledana treca ep, mozda najlosija do sada ali i dalje gledljiva i malo zagonetna... jedva cekam novu ep. :D
Najlosija? Ja imam bas suprotno misljenje, cini mi se da je najbolja do sada u ovoj sezoni. Neke teorije su se razjasnile.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #328 : 06.10.2015. 17:14:54 »
Pogledana treca ep, mozda najlosija do sada ali i dalje gledljiva i malo zagonetna... jedva cekam novu ep. :D
Najlosija? Ja imam bas suprotno misljenje, cini mi se da je najbolja do sada u ovoj sezoni. Neke teorije su se razjasnile.
daleko od toga da je losa ali mi je losija od prve dve... Ali definitivno sve epizode su vrhunske i prica je odlicna... sezona je krenula odlicno...

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gotham
« Odgovor #329 : 06.10.2015. 22:09:42 »
Ova sezona je mnogo bolja od prve i konacno mi nije dosadna serija,kad sam je prije pratio samo da je ne bi ostavljao nedovrsenu,i to je bilo mucenje.
Vidi se da su ispravili nedostatke prethodne sezone