Autor Tema: Gotham  (Posjeta: 108924 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #210 : 01.02.2015. 15:32:42 »
Jim polako ludi sa onom promjenom glasa, vidi se koliko mu svi oko njega idu na živce jer on jedini nešto pokušava. Očekivao sam možda malo više od ove serije, ali ne bunim se ni s onim što dobivam...
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #211 : 05.02.2015. 00:20:33 »
Hvala sean21 na prijevodu. :)
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #212 : 05.02.2015. 13:55:04 »
Hvala sean21 na odličnom prijevodu :nnc:
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #213 : 05.02.2015. 18:42:14 »
Nema na čemu!  ;)

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gotham
« Odgovor #214 : 05.02.2015. 18:43:47 »
Hvala
Najava za sledecu je dobra

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #215 : 05.02.2015. 18:46:13 »
Hvala Shunji i Loposomixu na odličnim prijevodima!

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #216 : 05.02.2015. 21:53:04 »
Hvala Shunji i Loposomixu na odličnim prijevodima!

 drinks
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #217 : 05.02.2015. 21:55:26 »
Solidna zadnja epizoda sa Crane-om, iliti Scarecrow-om. Ovaj Penguin cas pravi igrac, cas seronja rofl Mafija ga pritiska sa svih strana ;D Ali svakako dobar lik. Jos uvek je najbolji od svih. I Nygma postaje sve zanimljiviji.

Hvala svima na prevodu :)

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #218 : 06.02.2015. 12:41:57 »
Hvala Shunji i Loposomixu na odličnim prijevodima!

 drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #219 : 06.02.2015. 15:11:12 »
hvala na prijevodima

baš zakon epizoda, Pingvin, Nygma i Bullock su mi uvjerljivo najdraži likovi, s time da mi se ne sviđa zaljubljeni Bullock, ali Pingvin i Nygma su kraljevi u ovoj epizodi bili, Pingvin s telefonom me nasmijavao do suza i ono kada on i Maroni sjede i pričaju mi je super bilo, nekako mi Catwoman suvišan lik, mislim nisu baš sve poznatije likove ubaciti, žao mi je što smo samo malo vidjeli "pravog" Scarecrowa, zanimljiv izbor glumca, ako ne griješim glumio je mladog Dextera, ali nije ni blizu jeziv kao Michael C. Hall

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gotham
« Odgovor #220 : 07.02.2015. 00:13:07 »
Pravog Scarecrowa gledamo u sledecoj epizodi,polako tek razvijaju pricu,jeste da smara ponekad

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #221 : 08.02.2015. 00:47:41 »
Pogledana 14.  :)

Gotham sve bolji i bolji. Dobar uvod za Scarecrowa, ali samo to, uvod. Vidjet ćemo kako će ga u najbitnijem dijelu napraviti. Pingvin je opet ubio u ovoj epizodi. Ljigav, lukav, snalazi se. I to je do glumca. Zato toliko uživamo gledati kako glumi. Njegovog lika smo vidjeli toliko puta u filmovima i ostalim serijama, ali ovdje scenarise spašava glumac i način na koji on glumi.

Joker će se pojaviti ove sezone http://www.cnet.com/news/smile-the-joker-to-debut-on-foxs-gotham-this-season/ i to mi se baš ne sviđa previše. Izgleda da će ove sezone predstaviti većinu bitnijih villaina. Sad, kako bi se Joker trebao pojaviti, razmišljao sam o jednom liku. Kristen Kringle. Ona u koju je Nygma zaljubljen. Mislim da je ona nekako povezana sa Jokerom.


Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #222 : 11.02.2015. 22:53:21 »
Cameron Monaghan ili poznatiji kao Ian iz Shameless (US) glumit ce Joker-a  :)

Evo prva slika:

Spoiler for Hiden:
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #223 : 13.02.2015. 18:58:04 »
Prevedena 15. epizoda.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Gotham
« Odgovor #224 : 13.02.2015. 19:31:09 »
Prevedena 15. epizoda.
Thnx.

Sent from my HTC One_M8


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Gotham
« Odgovor #225 : 14.02.2015. 22:41:50 »
Hvala loposomix
iShare, noProfit


Offline a.a.d.c

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • krupan, debeo, ružan...
Odg: Gotham
« Odgovor #226 : 15.02.2015. 11:52:50 »
hvala loposomix na ep15 :D  drinks

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #227 : 16.02.2015. 08:30:53 »
Hvala loposomix!  drinks drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #228 : 16.02.2015. 19:54:55 »
Solidna 15. epizoda.

Loposomix hvala na prevodu drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #229 : 17.02.2015. 00:52:24 »
Pogledana 15.  :)

Sve po starom osim Scarecrowa. Njega su dobro predstavili. Ako želite dobru priču o njemu, pročitajte Fear for Sale i Year One: Batman/Scarecrow, strip koji se nadovezuje na originalni strip i širi priču. Scarecrow mi je u stripovima odličan i jedan od boljih Batman villaina.

Offline pedjakg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Gotham
« Odgovor #230 : 17.02.2015. 16:44:02 »
Solidna sesnaesta epizoda, ceo ovaj koncept prve sezone mi se cini kao uvod u seriju, upoznavanje negativaca,a i licnosti glavnih junaka, sve mi se cini da ce u sledecim sezonama krenuti malo slozenija prica,da ce negativci biti obradjivani po nekoliko epizoda.
Spoiler for Hiden:
Da li neko od onih ko je citao stripove zna nesto vise o dzokeru, negde sam procitao da se iz stripova malo o njemu zna,cak ni njegovo pravo ime nije poznato. A u sesnaestoj epizodi se pojavljuje kao ubica svoje majke,cak ima i ime Dzerom.

I naravno Brus Vejn, koliko je on bitan za ovu seriju, da li je njegov lik ima znacaja za buducu radnju serije? Za sad mi se njegov lik cini kao skroz nebitan, obicno razmazeno dete, koje se bori sa svojim unutrasnjim demonima. Stekao sam utisak o njegovom liku,kao da je tu da popuni minute u seriji.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #231 : 17.02.2015. 17:01:46 »
ne znam meni malo padaju sa kvalitetom ep, mislim da bi bilo idealno da je sezona imala 16ep...

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Gotham
« Odgovor #232 : 17.02.2015. 17:45:14 »
Ono što bih ja voleo da vidim u narednim sezonama jeste potpuno odrastanje Brusa Vejna. Tačnije da vidimo kako je postao Betmen. Ceo taj njegov put, možda čak i trening u League of Shadows. Dakle sve te sitnice koje su prethodile tome da on postane Betmen. Verovatno da neće prikazivati Betmena, to će sigurno ostaviti za film, jer je ipak ovo serija o Jimu Gordonu. Ali ipak bih voleo kao što rekoh da do kraja serije vidimo bukvalno sve do pre prvog oblačenja kostima.

Offline pedjakg

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Gotham
« Odgovor #233 : 17.02.2015. 19:43:28 »
Ono što bih ja voleo da vidim u narednim sezonama jeste potpuno odrastanje Brusa Vejna. Tačnije da vidimo kako je postao Betmen. Ceo taj njegov put, možda čak i trening u League of Shadows. Dakle sve te sitnice koje su prethodile tome da on postane Betmen. Verovatno da neće prikazivati Betmena, to će sigurno ostaviti za film, jer je ipak ovo serija o Jimu Gordonu. Ali ipak bih voleo kao što rekoh da do kraja serije vidimo bukvalno sve do pre prvog oblačenja kostima.
To dobro zvuci, zato sam i pitao koliko je on bitan. Ali ipak serija se vrti oko Dzima Gordona, Brusov trening u Ligi senki bas nema veze sa gordonom, ali bilo bi super da serija potraje do prvog oblacenja kostima,eventualno da se zavrsi sa filmom o betmenu iz Gordonovog ugla.
Od kad sam malopre pogledao 16. epizodu, razmisljam o Brusu Vejnu i o tome da li ce njegov znacaj u seriji da bude veci,jer je nepotrebno razradjivanje njegovog lika i dalje,ako to nece da doprinese seriji.

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Gotham
« Odgovor #234 : 17.02.2015. 23:31:58 »
Ono što je dobro kod ove serije jeste da se ona zove Gotham. Tako da tu bukvalno ima prostora da se iz sezone u sezonu menjaju glavni likovi, npr. u ovoj prvoj je glavni Jim, ali ko kaže da će tako biti i u ostalim. Tako da lako mogu da promene fokus i prebace ga na Brusa, što bi bilo jako dobro. Meni se svideo koncept prve sezone, i baš mi je nekako trebala jedna ovakva serija, koja se ne fokusira na Batmana, kao i sve ostalo. Ovde se najviše fokusiraju na Jima i negativce. I to je zaista sjajno odrađeno, međutim ako serija bude imala malo više sezona, pod tim mislim na 3+ onda mislim da će ovaj koncept dosta smoriti, jer nema nekog značajnog razvitka priče kod Jima, kao što će biti kod Brusa.

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #235 : 18.02.2015. 15:02:32 »
Postavljen prijevod za 16. epizodu!  kokicekola

Prijevod uradili loposomix i ja!  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #236 : 18.02.2015. 15:38:53 »
Postavljen prijevod za 16. epizodu!  kokicekola

Prijevod uradili loposomix i ja!  drinks

Hvala.  :naklon:
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline a.a.d.c

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • krupan, debeo, ružan...
Odg: Gotham
« Odgovor #237 : 18.02.2015. 15:51:18 »
hvala shunja i loposomix  drinks živjeli!

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #238 : 18.02.2015. 19:43:33 »
Postavljen prijevod za 16. epizodu!  kokicekola

Prijevod uradili loposomix i ja!  drinks

Hvala vam puno!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #239 : 19.02.2015. 06:56:58 »
Spoiler for Hiden:
Da li neko od onih ko je citao stripove zna nesto vise o dzokeru, negde sam procitao da se iz stripova malo o njemu zna,cak ni njegovo pravo ime nije poznato. A u sesnaestoj epizodi se pojavljuje kao ubica svoje majke,cak ima i ime Dzerom.
Ime nije poznato, ali je koristio više lažnih imena od kojih bi možda neko i bilo pravo. Joe Kerr je koristio u jednoj priči kad bježi iz Arkhama. Jack White je koristio u najboljem Joker stripu, The Killing Joke koji je po meni i najbolji Batman strip, uz Year One.

Što se tiče origin priče, nema prave. Kroz toliko desetljeća je bilo jako puno različitih njegovih priča da je teško naći pravu. Meni je uvijek bila ova iz The Killing Joke koja je bila prihvaćena preko 20 godina sve dok opet netko nije smislio novu. Alan Moore (jedan od najvećih strip pisaca) je isto rekao da voli tu iz The Killing Joke.

I naravno Brus Vejn, koliko je on bitan za ovu seriju, da li je njegov lik ima znacaja za buducu radnju serije? Za sad mi se njegov lik cini kao skroz nebitan, obicno razmazeno dete, koje se bori sa svojim unutrasnjim demonima. Stekao sam utisak o njegovom liku,kao da je tu da popuni minute u seriji.

On mora biti u seriji jer on sa 25 godina postaje Batman. U nekim pričama čak i ranije, ali uglavnom sa 25 postaje. Tako da svu tu minutažu koju dobije je jako bitna da nam približe cijelu tu njegovu borbu sa vlastitim demonima. To će ga ojačat i oslabit. Bit će i psihički najjači čovjek na svijetu u jednom trenutku, a drugom psihički najslabiji čovjek na svijetu. Joker će mu samo doći kao alter ego (zato je i stvoren).

Što se tiče nove epizode, solidna. Nadam se da će se što prije riješiti Barbare. Želim Monicu  ;D

Ovaj mali kaj je došao kao Joker je ok, ali smijeh na kraju mu je odličan. Pozadinsku priču koju su mu dali šteka, ali ajde opraštam im kad je nakon toliko Joker priča teško biti originalan. Prvi put kad se nasmijao bilo je loše, ali onaj zadnji put je bio odličan kad je dao puni duboki smijeh kakav Joker mora imati. Podsjetio me na najboljeg filmskog Jokera, onog kojeg je glumio Jack Nicholson u Burtonovom Batmanu.

I da, scenaristi su rekli da je ovo 7, 8 godina prije nego što on postane Joker. Dobra odluka.
« Zadnja izmjena: 19.02.2015. 06:59:53 Mulder »