Autor Tema: Super Size Me (2004)  (Posjeta: 931 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Super Size Me (2004)
« : 07.08.2013. 16:24:45 »

Opis:
Zaintrigiran činjenicom da su Amerikanci najdeblji narod na svijetu, te da je čak 60% odraslih Amerikanaca predebelo, u veljači 2003. tada 32-godišnji Spurlock odlučio se podvrgnuti neobičnom eksperimentu. Privučen podatkom da se velik broj Amerikanaca svakodnevno hrani isključivo u McDonaldsovim restoranima brze prehrane, gdje konzumiraju i do tri obilna i visokokalorična obroka, Morgan je odlučio na mjesec dana postati "pravim Amerikancem".

Uz stalan nadzor triju liječnika, kardiologa Stepena Siegela, gastroenterologinje Lise Ganjhu i liječnika opće prakse Daryla M. Isaacsa, te povremene konzultacije s drugim stručnjacima poput dijetetičarke Bridget Bennett i fiziologa Eica Rawleya, Morgan je unatoč protivljenju svoje zabrinute djevojke, veganke Alexandre Jamieson, pristao točno 30 dana hraniti se isključivo u McDonaldsovim restoranima, kojih samo na Manhattanu ima čak 83. Pritom je svoj eksperiment u suradnji sa snimateljem Scottom Ambrozyjem neumorno, duhovito i uz konstantan autoironični odmak bilježio kamerom, te istodobno davao znanstvena objašnjenja svih svojih tjelesnih i zdravstvenih promjena i problema uzrokovanih konzumiranjem svakodnevnih redovitih, "big" i "super size" obroka obogaćenih kemijski proizvedenim pojačivačima okusa, jedenjem golemih porcija kolesterolom izuzetno bogatih krumpirića, kao i ispijanjem jednolitarskih čaša Coca-Cole, Fante i ostalih barnumovski reklamiranih gaziranih pića.

Izvor: Mojtv.hr

Žanr: dokumentarni, komedija, drama
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 100 minuta
Režija: Morgan Spurlock
Scenarij: Morgan Spurlock
Glumci: Morgan Spurlock, Daryl Isaacs, Lisa Ganjhu, Stephen Siegel, Bridget Bennett, Eric Rowley, Mark Fenton, Alexandra Jamieson, John Banzhaf, David Satcher…

IMDb

« Zadnja izmjena: 14.10.2017. 13:56:23 zkarlov »

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Super Size Me (2004)
« Odgovor #1 : 07.08.2013. 16:55:35 »
Gledao, valja  smileyNO1

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Super Size Me (2004)
« Odgovor #2 : 07.08.2013. 17:03:23 »
Obavezno pogledaj i Hrana, d.d. Odličan dokumentarac.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Super Size Me (2004)
« Odgovor #3 : 07.08.2013. 17:06:33 »
Ali ne prije jela. Kad vidiš one krave u govnima do koljena... :-X

Tags: