Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318492 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1470 : 04.01.2018. 00:24:36 »
Seriju sam prvi put gledao na hrt-u, pratio sam redovito no ponekad bi mi koja epizoda promakla pa sam odlučio pogledati sve sezone ponovno!
I evo nakon dugo gledanja stigao sam na finale 9. sezone koje ću pogledat večeras!! I uživao sam a vjerujem da ću uživati i u 11. sezoni. :)
smileyNO1

http://www.vulture.com/2018/01/the-x-files-season-11-review.html
Citat:
https://i.imgur.com/7yGmJ4y.png

Uglavnom, najmanje hvaljena je premijera 11. sezone dok ove ostale četiri su super hvaljene. Baš me zanimaju ratinzi jer znam da su neki htjeli da ne uspije, ali ratinzi za 10. sezonu su bili vrhunski. Mislim da će biti manji za 11. sezonu ali i dalje vrhunski u ovo doba.

Jedan dobar video zašto su Files monsteri tako pamtljivi i najbolji. Kreativnost, osobnost monstera i praktični efekti.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1471 : 04.01.2018. 08:08:00 »
Ahh ima li ista bolje od lijepe doze konspiracije na jutro. Meni odlican pocetak sezone.
I want to belive

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1472 : 04.01.2018. 11:07:05 »
Ovo se lagano pretvorilo u miks Santa Barbare, Philipa Marlowea i Krim Tima 2...  :neverovatno:

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1473 : 04.01.2018. 15:07:22 »
Ahh ima li ista bolje od lijepe doze konspiracije na jutro. Meni odlican pocetak sezone.
smileyNO1

Nisam gledao uživo, štekao mi stream + reklame. Pogledao jednom ujutro i sad popodne. Ono što volim kod ovakvih epizoda sa manama (previše se toga događa, spašavanje mitologije koja traje od prve sezone i slično) je što je Carter jedan od rijetkih hrabrih scenarista koji uspiju u svojem naumu. Znači, lik komotno u jednoj epizodi od 45 minuta stavi toliko malih pričica i upakira u jedan rollecoster. Epizoda je sasjeckana od niz odličnih scena. Dobar i Mark Snowov score za vrijeme car chase scene. Lagana i minimalistička muzika.

Početna scena i monolog CSM-a je izvrstan. Kraj te scene jako pametno osmišljen. Sve ono u My Struggle II praktički pada u vodu što mi je i nekako drago iako taj twist ne bi bio dobar za neke druge serije, ali je idealan za Filese. Iksići su idealna serija za 20+ epizoda gdje je u svakoj sezoni bilo u prosjeku 7 mitoloških epizoda dok ove sezone imamo samo dvije na 10 epizoda što znači da priču iz 7 epizoda su trebali staviti u dvije. Zato je radnja u tim mitološkim epizodama tako brza, ali neka jer je 11. sezona, kraj će i sad se nadam
Spoiler for Hiden:
kako će Mulder ubiti CSM-a jer nema većeg razloga za to od njegovog sina.

Skinner me ugodno iznenadio u ovoj epizodi. Mislim da je imao dobre scene i bio jedan od highlighta. “Get your ass back in the car, I’m not finished”  ;D no, CSM je taj koji krade cijelu epizodu. Nema bolesnijg gada na televiziji od njega. Uvijek me iznenadi, a onaj twist na kraju epizode je nešto bolesno. Bome nisam očekivao tako nešto niti sam ikad mislio da će me opet iznenaditi naonakav način kakvim su me znali iznenaditi u originalnoj seriji. Ta teorija se povlači još od 7. sezone. Carter je u nedavnom intervjuju rekao da je taj plan imao od te 7. sezone, a ako se pogleda epizoda is 7. sezon En Ami
Spoiler for Hiden:
gdje CSM drogira Scully i probudi se u drugačijoj odjeći. U finalu 7. sezone ona kaže da je trudna. Bilo nam je cijelo vrijeme pred jebenim nosom. Wooow. Kaže Smokey da je zatrudnila pomoću alienske tehnologije. Ma joj kako bolesno sama pomisao da je to njegova sperma makar mislim da je i dalje Mulder otac.

Nakon introa je pisalo ovo “I want to believe. I want to lie što se odnosi na CSM-a siguran sam.

Neke stvari koje su mi se još svidjele je uvođenje dva nova lika. Onaj debeljuci i ona ženska. Neki novi sindikat i neki novi plan
Spoiler for Hiden:
kolonizacija drugih svjetova. Jako mi se sviđa ta ideja. Makar dobro kaže Mulder, i oni žele nešto sasvim deseto. Sve su to lažovi. Drago mi je bilo vidjeti Jeffrey Spendera. On je bio sav spaljen kad smo g azadnji put vidjeli. Carter je rekao da je imao pristup nekog alienskoj tehnologiji pomoću koje se je vratio dosta kože. Nešto kao CSM.

Evo što Carter kaže
Spoiler for Hiden:
Citat:
I'd always imagined revisiting it. I'd been thinking about it since Season 7. Parentage was something that I had wanted to have a question mark around it. That incident in that episode, I knew we would revisit since it was such a remarkable episode in that Scully was momentarily in league with Cigarette-Smoking Man. So it was sweet for me to be able to connect that dot from so long ago.

Citat:
I think it makes total sense. The Cigarette-Smoking Man has affected Scully's life in so many ways and not the first time her physical body. Originally there was an implant and there was an abduction and Scully's actually been abducted, if you count them up, abducted eight times in this series. So he has been involved intimately in her life. This, though, is the greatest intrusion that we've ever told.

Iduća epizoda od Glena Morgana akcijski triler kako je sam rekao. Spada u monster of the week, ali to ustvari nije. Kažu da je Black Mirror susreće North by Northwest  ;D

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1474 : 04.01.2018. 22:54:11 »
Dobra epizoda, sviđa mi se priča, al editing epizode i onaj naratorski dio su užas bili.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1475 : 05.01.2018. 12:33:22 »
koliko je prošla sezona bila sranje, i kako je TP izmasakriran ovo me strah i počet gledati.
osjećam da će biti k'o u onoj pjesmi"...otvorila mi matora s licem aligatora..." :o :o :o

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1476 : 05.01.2018. 22:19:41 »
Dobra epizoda, sviđa mi se priča, al editing epizode i onaj naratorski dio su užas bili.
vala bas, nikad mi nece bit jasno da u ekipi ozbiljnih ljudi dozvole neke tako ocigledne propuste.
ostaralo se, ne znam sta drugo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1477 : 07.01.2018. 18:43:14 »
Jedanaesta sezona Dosjea X je počela prije nekoliko dana, iako ju nitko nije tražio, a pogotovo ne Gillian Anderson. Nakon što je jedva pristala na snimanje šest epizoda prošle godine, dodatnih deset u novoj sezoni su joj bile kap koja je prelila čašu.

Deseta sezona je završila s cliffhangerom što je činilo nastavke neupitnima pa se FOX obvezao za “još samo jednu sezonu”, iako je Gillian već dugo vremena govorila kako je završila s The X-Files te se više ne planira vraćati u franšizu. Na vijest o odlasku glavne glumice se oglasio i autor serije Chris Carter koji “ne želi raditi seriju bez Dane Scully jer to nisu njegovi Dosjei X“, što bi značilo da bez Gillian neće biti daljnjih oživljavanja davno zatvorenih Dosjea.

S druge strane, glumica je uspjela šokirati publiku još jednim odlaskom, iz prošlogodišnje hit serije American Gods jer ne želi biti dio projekta bez showrunnera Bryana Fullera i Michaela Greena koji su prije nekoliko mjeseci dali otkaze na čelu Starzove serije. Uz gubitak izvrsne boginje Medije, novi voditelji serije će se možda morati brinuti i o traženju nove glumice u ulozi božice Easter jer Kristin Chenoweth također razmišlja o odlasku iz sličnih razloga.

Hoće li FOX i Starz nastaviti s narudžbom nastavaka svojih dviju serija, unatoč odlasku njihovih najvećih aduta? Najvjerojatnije hoće, no za službene detalje ćemo morati pričekati još nekoliko mjeseci.
Mrzim lopatare i limune

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: The X-Files
« Odgovor #1478 : 07.01.2018. 18:52:59 »
Dobra epizoda, sviđa mi se priča, al editing epizode i onaj naratorski dio su užas bili.

Odlicna prva, ali slazem se da je na zalost taj dio bio totalno ne potreban  i lose izveden.


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The X-Files
« Odgovor #1479 : 08.01.2018. 03:18:15 »
nista me vise ne iznervira u zadnje dvije sezone x-files, nego floskule "nije moguce" "kako to.. ne, to ne moze biti istina"... nakon svega sto su prosli i vidjeli.

inace ova 1. epizoda je vise x-files nego sve prosle godine. 10. sezona mozda mi 1-2 epizode legle, ostalo kao da sam gledao drugu seriju sa poznatim glumcima, nesto kao stalone i ekipa u "placenicima"


Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1480 : 08.01.2018. 23:37:52 »
Usiljeno do granice gledljivosti. Scena jurnjave automobila očaj. Naratorski deo tragi-komičan. Daleko od starih fajlsa.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1481 : 09.01.2018. 00:23:18 »
Promo za drugu  :)


Dakle, sad kreću pravi Filesi. Svaka kritika rekla je da od druge epizode to je to. Stari Filesi. Vidim Mulder obrijan, sve je spremno. Drugu epizodu napisao x-files veteran Glen Morgan koji je uvijek bio totalna suprotnost njegovom burazu Darinu koji je gradio x-files karijeru na humorističnim epizodama, Glen je napravio najslavnije x-files horor epizode. No, druga neće biti horor već je rekao da je nešto slično hitchovom north by northwest ali sa dodatkom black mirrora. I to neće sve biti od Glena jer je sa Wongom napisao 8. epizodu koja će biti čisti horor kako kažu. Nešto kalibra epizode Home koju su oni isto zajedno napisali.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1482 : 09.01.2018. 00:59:26 »
Vrlo...... zanimljiv početak sezone. Bolje od prošle, i stvarno sam uživao iako znam da ovo što gledam nije bilo skroz zdravo. Montažera treba otpustiti. I sve koji su progledali kroz prste na taj jebeni editing u kojem se zooma svaku riječ... njih isto treba otpustiti, pa što je to bilo? Bilo je jeftino, a ja ne volim gledati jeftine stvari i razočarao sam se. Što se tiče priče, jednostavno sam rekao jebiga, otpustio razum i krenuo uživati. A recite štogod, ali je bilo zabavno svaku minutu. Kolikogod htio da cijela mitologija jednom i zauvijek završi, treba priznati da sam uživao u My Struggle III, njenoj ludosti i zabavi, većinu vremena.

Promo za drugu  :)


Dakle, sad kreću pravi Filesi. Svaka kritika rekla je da od druge epizode to je to. Stari Filesi. Vidim Mulder obrijan, sve je spremno. Drugu epizodu napisao x-files veteran Glen Morgan koji je uvijek bio totalna suprotnost njegovom burazu Darinu koji je gradio x-files karijeru na humorističnim epizodama, Glen je napravio najslavnije x-files horor epizode. No, druga neće biti horor već je rekao da je nešto slično hitchovom north by northwest ali sa dodatkom black mirrora. I to neće sve biti od Glena jer je sa Wongom napisao 8. epizodu koja će biti čisti horor kako kažu. Nešto kalibra epizode Home koju su oni isto zajedno napisali.
A U ***** ********
Ja ne znam koja je rečenica od ovih bolja. Ja... ja jedva čekam.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1483 : 09.01.2018. 01:39:58 »
Ma montaža je vrhunska u prvoj epizodi, Dakle, povezivanje kadrova je bilo na razini jer znam kakav je to posao koliko je teško tako nešto napraviti. Pogotovo na ovaj način jer kao što sam napisao prije si po sezoni imao 7, 8 mitoloških epizoda jer je bilo 20+ epizoda pa bi cijela ova prva epizoda bila kroz četiri epizode + bi naravno dodali još nešto. Ovako je Carter morao priču za 7, 8 epizoda staviti u dvije mitološke epizode koje ćemo vidjeti ove sezone. Zato njemu svaka čast na samoj ideji jer nitko nema muda u tom biznisu kao on. I to pokazuje nakon 25 godina, pogotovo danas kad je sve vezano uz PC kulturu i slične gluposti. Lynch je isto tu, ali on se ne inati toliko kao Carter  ;D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1484 : 09.01.2018. 13:23:22 »
Ma montaža je vrhunska u prvoj epizodi, Dakle, povezivanje kadrova je bilo na razini jer znam kakav je to posao koliko je teško tako nešto napraviti.
Ja specifično pričam o Mulderovu razgovoru s onim debelim i onom ženskom, kad je na svaku riječ kadar malo zoomirao, u stilu "24" ili čega god već, nije dobro izgledalo.

+ Evo sa kraja epizode:
Spoiler for Hiden:
tajna poruka, dešifrirana:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1485 : 10.01.2018. 00:17:19 »
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa  :)


I Gilly napokon dobila http://www.mirror.co.uk/3am/celebrity-news/gillian-anderson-looks-almost-unrecognisable-11821900 prelijepa je ovdje. Oh gle, kako lijepe crte lica  rofl rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1486 : 10.01.2018. 21:25:53 »
http://ew.com/tv/2018/01/10/x-files-haley-joel-osment/

Koliko njega nisam dugo vidio. Bucooo

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1487 : 11.01.2018. 01:39:34 »
Početak druge epizode.


Znači ovo izgleda izvrsno i tako badass. Langley, ovaj sjedi ubojica, Ramonesi pjevaju  notworthy ovo je povratak starih x-filesa. Cijelo vrijeme smiješak na licu kad sam gledao. Glen Morgan uvijek pozitivno iznenadi.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1488 : 11.01.2018. 12:12:16 »
Dinamična, zabavna, zanimljiva, intrigantna. Dobra epizoda. Početak je genijalan.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1489 : 11.01.2018. 12:54:03 »
Pogledana druga.  :)

Kakav bijeg iz kuće pune specijalaca, zavezani jedno za drugo...  rofl

Gluma očajna, doduše prenaglašena pozadinska glazba odvraća pažnju od loše glume. Fake show...  ;D

Ramonesi  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1490 : 11.01.2018. 14:23:23 »
Druga ep podseća na supernatural.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1491 : 11.01.2018. 14:44:00 »



 rofl

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1492 : 11.01.2018. 16:03:52 »
Pogledana druga  :)

Što reći nego su se Filesi vratili na najbolji mogući način Kakav Supernaturan. Supernatural nije nikad imao ovakvu epizodu niti se pozabavio s ičime ikada na sf način. Supernatural kreatori/pisci samo mogu i dalje ići po sudovima pa se braniti od raznih tužbi gdje su pokrali strip Hellblazer više story arcova i Castiel je isti Constantine u onoj odjeći

Ovo je bio izvrstan techno sf triler nabijen s akcijom. Lijepo je Glen Morgan rekao. Dobili smo malo Hitchovog North by Northwest i malo Black Mirrora. Bilo je mnogo vrhunskih scena. Početna je bila napeta, lijepo režirana i badass. Cijela epizoda je podsjećala na one stare mračne epizode. Vrhunska atmosfera, nevjerojatna napetost u pojedinim scenama i čim se Duchovny više potrudi dobijemo izvrsnu dinamiku između likova i samo još jedan dokaz zašto su Mulder i Scully najbolji televizijski duo.

Lijepi trowback i hommage nečem starijem. Suzu sam pustio kad su išli po grobu i tražili jedan spomenik, a to je bio spomenik od Mulderovog prvog informera, Deep Throata. Koliko su imali vrhunskih zajedničkih scena u originalnoj seriji. Baš lijepa sjećanja.

Mulder opet sa svojim poznatim dry humorom.  rofl rofl
Citat:
Scully: “Why do you operate so well with your hands cuffed behind your back?”
Mulder:” As if you didn't know...”

Imali su odličnih scena zajedno. Ili kad Scully jede mafine haha. Barbara Hershey je pun pogodak ove sezone. Mogla bi postati veliki villain. Odličan razgovor između nje i Muldera i ono što je rekla zvuči jezivo. Evolucija - simulacija. Mislim, zar nije tako? Govore vam da ste prirodno evoluirali, a ovo bi bila evolucija pomoću tehnologije. Ali opet Langly je postao svjestan
Spoiler for Hiden:
simulacije. Ima izvrsna knjiga hologramski svemir u kojoj se govori da živite u simulaciji. No, čim mi pričamo ovako o simulaciji i da bi mogla postojati to je još jezovitije jer ako postoji, znači da smo postali svjesni toga, ali ne na nekoj duhovnoj razini jer još ne možemo točno shvatiti kako sve funkcionira.

 rofl rofl
Citat:
"The Ramones are here, and they DON'T FIGHT!"

X-Filesi su pokazali s ovom epizodom da su relevantni i hrabri. Opet se dokazuje da su X-Files scenaristi jedini hrabri i imaju muda u ovom poslu na ovakve poteze. I nisam zaboravio Marka Snowa. Muzika u ovoj epizodi je bila sjajna. Opet se osjetio onaj stari Mark Snow touch.

Emotivna, pomalo smiješna zbog lijepih one linera, odlično režirana i mračna te vrlo relevantna techno triler epizoda. X-Filesi mogu biti sve i to su još jednom dokazali.

Promo za treću epizodu. Ova ide u horor vode sa zanimljivom temom.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1493 : 11.01.2018. 18:10:06 »
 :facepalm

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1494 : 11.01.2018. 18:51:04 »
Novosti o nekoliko epizoda. Šesta će biti Skinnery arc epizoda ali to se već znalo, ali za sedmu epizodu se nešto novo saznalo. Ovo je od TV kritičara Daniela Fienberga

https://twitter.com/XFilesNews/status/951246287604600832

Sedma epizoda skoro pa bez dijaloga  clapp volim takve eksperimentalne ideje što je i poanta X-Filesa. Jedva čekam tu epizodu. Uglavnom, kritičarima je poslano samo prvih 5 epizoda i svi su super duper zadovoljni. Mislim da su i oni sad u neizvjesnosti a još di je 8. epizoda gdje Glen Morgan i James Wong surađuju po zadnji put pa nam možda daju nešto slično kao epizoda Home. A sedmu epizodu su napisali Kristen Cloke i Shannon Hambling. Dvije nove scenaristice koje nikad nisu pisale za Filese, ali Clokeve je imala veze kako sa Filesima, tako sa nekim drugim srodnim serijama kao što su Space: Above and Beyond, serija koju su napravili x-files pisci Glen Morgan i James Wong te Millennium - još jedno dijete Cartera.

Jedva čekam treću epizodu jer se vraća jedna od ikona X-Filesa, Karin Konoval. Ona je glumila majku ispod kreveta u epizodi Home. Sad će naravno imati drugu ulogu.

Gilly gledala s nama https://twitter.com/GillianA/status/951306038988468224  ;D jedna velika obitelj.

I jedan video koji je FOX izbacio jučer o ondosu između Muldera i Scully.



Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1495 : 11.01.2018. 18:58:29 »
Spoiler for Hiden:
Ima li života bez X-Filesa?  rofl

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1496 : 11.01.2018. 22:36:54 »
Dobra epizoda, šteta što nisu na scenu di Mulder gleda u Deep Throatov grob udarili onaj njegov soundtrack.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1497 : 11.01.2018. 23:02:56 »
E da zaboravio sam jesi vidio na Mulderovom mobitelu onog aliena hahahahaha  rofl rofl

Ovo mi je jedna od omiljenijih scena iz originalne serije, a tek druga epizoda.


Citat:
"Mr. Mulder, they've been here a long, long time".

Deep Throat je bio tako sjajno napisani lik i onda onakvo finale prve sezone i kad po prvi puta se izgovara Trus No One iz njegovih ustiju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1498 : 18.01.2018. 05:40:17 »
Pogledana treća. Prvo uživo i onda još jednom. Zemljani moji, ovo je epizoda od cijelog revivala (10. i ova sezona) u kojoj se najviše osjećao onaj stari X-Files šmek. I ne samo to, Carter je učinio nemoguće jer su HC shipper poludili od sreće diljem interneta. Jedna od najvećih shipper epizoda.

Ima toliko toga. Krenimo sa početnom scenom. Kao i u drugoj epizodi i ovdje je odličan uvod s odličnom pjesmom. Inače to je od Duchovnya pjesma sa njegovog prvog albuma. Njegova verzija a verziju iz epizode ne mogu naći pa ako netko nađe neka stavi. Dobro je zvučala u epizodi. Uglavnom, početna scena zakon. Klasični x-filesi da ti probude zanimanje. Jako jeziva scena i općenito sama pomisao da se tako nama nešto dogodi i da počnemo viđati tako nešto.

Opet, dinamika Muldera i Scully i u ovoj epizodi je još bolja ali s ozbiljnijim razgovorima. Highlight epizode su tri stvari. Prvu i drugu sam siguran da ste primijetili.

1. Karin Konoval je opet nakon epizode Home ubila s ulogom igrajući tri/četiri lika. Demon Judy mi je najdraži. Baš jezivo i uznemirujuće. Ali nisam mogao vjerovati da je ona i OVO kad je otvorio vrata gledam i vidim prvo iste oči rekoh znam da će glumit nekoliko likova i vidim to je ona  ti_si_Bog i još kad priča ima totalno muški glas. Nevjerojatna glumica.

2. Mulder i Scully u motelu kao u starim vremenima ali highlight je prije svega
Spoiler for Hiden:
imali su sexxxxxxxxxxx napokon  ;D shipperi su sad prezadovoljni uključujući mene. Uvijek sam se bojao kako će prikazati njihov sexxx, ali Carter je uspio.
a i tu su još stvarno odlični razgovori u krevetu o tome kako će ostariti zajedno, hoće li imati još djece, kako dalje poslije svega kad završe. A i to je posveta cijeloj seriji je nekako i oni znaju da je ovo zadnja sezona.

3. Mark Snow. Najveći televizijski kompozitor ovaj put stvarno oduševio. Pohvalio sam ga za prošlu epizodu, ali ovu nemam riječi. Jedva čekam kad dođe na youtube da si poslušam. Mnogi zaboravljaju kako je njegova muzika sve u x-filesima. Sjetite se svih onih starih epizoda i koliko određene scene budu vrhunske radi njegove muzike. U ovoj epizodi najviše me dojmila muzika u onoj sceni s odvjetnikom i ona muzika u pozadini za naježit se koliko je dobra. Dosta različita pa je zaigrana muzika kada vidimo Judy i njezinog brata. Onako vrckava, zna Mark Snow točno što treba za svaku scenu. Ovo mi je najbolji Mark Snow još od 8.
sezone i epizode Within Scully's Theme makar je i 9. sezona imala odličnu muziku pogotovo u prvoj i zadnjoj epizodi.

Najdraži Snow soundtrack mi je iz 5. sezone i epizode The Post Modern Prometheus jer je najzaigraniji x-files soundtrack. Pogotovo kad krene od Post-Modern Posse i pogotovo kad krene od 0:36

Jednostavno Snow je čudo i bez njega serija ne bi bila to što je danas.

Od ostatka epizode atmosferično i kreativno. Super ideja vješala  ;D

Mitch, Gilly i David su po običaju s nama gledali epizodu. Evo što Mitch kaže https://twitter.com/MitchPileggi1/status/953820882606047234 a što Gilly hahaha https://twitter.com/GillianA/status/953809292120948736

Promo za iduću. Zna se ko radi ovu epizodu. Svi najviše čekaju ovo i izgleda nestvarno dobro i po običaju unikatno kad je Darin u pitanju. Jedva čekam. I jedva čekam Snowa jer mu je sad prilika da se opet zaigra pogotovo u ovako neobičnoj i ludoj epizodi

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1499 : 18.01.2018. 18:29:56 »
Pogledao sam treću epizodu, svakako najjača za sad.

Jako creepy, koža je osjećala strah na nekoliko trenutaka, najozbiljnije. Režija je bila jako, jako dobra. Bilo je lijepo čuti muziku, nije mi se tolko istaknula prve dvije epizode ali ovu sam je baš čuo. Originalna ideja, dosta drukčija od epizode o doppelgangerima koju su Filesi imali u ranijim epizodama. Ful retro osjećaj, bilo je baš lijepo gledati epizodu. Rješenje je dobro iako je moglo biti malo manje deus ex machina, što je zapravo moja jedina veća primjedba epizodi. Pohvale glumici, nisam skužio da glumi i drugog lika dok nisam otišao na IMDb nakon gledanja.

Naravno, jedva čekam sljedeću epizodu. Kako nisam vidio promoe/trailere/ništa, realno, znam samo da je od Darina, da se zove "The Lost Art of Forehead Sweat," da je ljudi hvale, i da se zabavlja Mandela efektom, mislim da ću uživati.