Autor Tema: Terra Nova  (Posjeta: 108788 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maxi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #480 : 05.12.2011. 18:02:38 »
Citat:
"Terra Nova" naziv je nove australske serije koja se od 5. prosinca premijerno u 22 sata počinje prokazivat na Fox Lifeu.

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #481 : 06.12.2011. 00:09:17 »
pozdrav ljudi, evo odgledao danas na fox lifeu prvu epizodu i svidjela mi se serija, e sad imam jedno pitanje, ovdje po prijevodima vidim da prva epizoda je razdijeljena na 2 dijela, a kad idem skidat seriju, tamo ima to uklopljeno u jednu epizodu, pa me zanima gdje ima kakv lin part 1 i part 2 genesis, jer ako skinem ovak oba dijela sklopljeno u jednu epizodu, onda mi neće raditi prijevod, hvala :)

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #482 : 06.12.2011. 00:17:43 »
Među prevodima samo piše deo 1 i 2, ali je isti prevod na oba mesta, za duplu epizodu.
Dakle, slobodno skini tu epizodu i jedan od ta dva prevoda, jer su isti.
Pozdrav  :).

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #483 : 06.12.2011. 00:44:34 »
Među prevodima samo piše deo 1 i 2, ali je isti prevod na oba mesta, za duplu epizodu.
Dakle, slobodno skini tu epizodu i jedan od ta dva prevoda, jer su isti.
Pozdrav  :).

hvala  smileyNO1

Offline djelle

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 54
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #484 : 07.12.2011. 10:46:26 »
Jučer je bila prva epizoda na FOX Life-u u 5 popodne, repriza je u subotu u 15:40, a serija će se prikazivati samo utorkom.

Offline A.M.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #485 : 07.12.2011. 17:19:16 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Prevashodno sam došao na ovaj sajt zbog prevoda, ali mi je interesantno da čitam komentare ljudi u vezi serija kao i različita tumačenja i tome slično. Veliko hvala za prevode Terra Nova serije, odlični su.

Komentar o dešavanjima u seriji.
Spoiler for Hiden:
Nego razlog što sam prvo pisao na ovu temu jeste jedna stvar koja me kopka od kada sam video trejler na FOXlife. Radi se o "kugli" koju su poslali kako bi utvrdili da li je u pitanju nova vremenska linija ili nije. Ostalo mi negde u sećanju da je neko od likova koji su došli u ranijim hodočašćima prokomentarisao taj momenat. Malo konfuzno sam sročio, ali suština je da sam stekao utisak da su se oni vratili u prošlost, ali ne u novu vremensu liniju već u istu. U svakom slučaju to je neko moje zapažanje.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #486 : 07.12.2011. 17:58:27 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Prevashodno sam došao na ovaj sajt zbog prevoda, ali mi je interesantno da čitam komentare ljudi u vezi serija kao i različita tumačenja i tome slično. Veliko hvala za prevode Terra Nova serije, odlični su.

Komentar o dešavanjima u seriji.
Spoiler for Hiden:
Nego razlog što sam prvo pisao na ovu temu jeste jedna stvar koja me kopka od kada sam video trejler na FOXlife. Radi se o "kugli" koju su poslali kako bi utvrdili da li je u pitanju nova vremenska linija ili nije. Ostalo mi negde u sećanju da je neko od likova koji su došli u ranijim hodočašćima prokomentarisao taj momenat. Malo konfuzno sam sročio, ali suština je da sam stekao utisak da su se oni vratili u prošlost, ali ne u novu vremensu liniju već u istu. U svakom slučaju to je neko moje zapažanje.

Spoiler for Hiden:
Mi gledatelji, a i junaci serije smo ostavljeni u uvjerenje da oni jesu u istoj vremenskoj liniji. Međutim kako je napravljeno, nigdje nije izričito rečeno da to jeste tako.
Čak ne mora biti ni da to jeste Zemlja, onaj portal može da vodi na drugi planet, može biti prostorni portal kao u Stargate. A može biti i vremenski i prostorni (drugi planet u drugo doba).
Meni je jako sumnjivo što su dinosauri "novoizmišljeni", što nisu onakvi kakvima ih iz kostiju rekonstruiraju knjige i znanstveni Tv-kanali, Spilbergov "Jurski Park" i zabavni parkovi. Oni svi imaju neke T-rexove i brontosaure, a ovo su neke skroz druge nepoznate vrste.
Sigurno će se rasplesti u finalu sezone, moraju tada ubaciti nešto šokantno. Ili barem, "šokantno".
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #487 : 07.12.2011. 18:42:30 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Prevashodno sam došao na ovaj sajt zbog prevoda, ali mi je interesantno da čitam komentare ljudi u vezi serija kao i različita tumačenja i tome slično. Veliko hvala za prevode Terra Nova serije, odlični su.

Komentar o dešavanjima u seriji.
Spoiler for Hiden:
Nego razlog što sam prvo pisao na ovu temu jeste jedna stvar koja me kopka od kada sam video trejler na FOXlife. Radi se o "kugli" koju su poslali kako bi utvrdili da li je u pitanju nova vremenska linija ili nije. Ostalo mi negde u sećanju da je neko od likova koji su došli u ranijim hodočašćima prokomentarisao taj momenat. Malo konfuzno sam sročio, ali suština je da sam stekao utisak da su se oni vratili u prošlost, ali ne u novu vremensu liniju već u istu. U svakom slučaju to je neko moje zapažanje.

Spoiler for Hiden:
Mi gledatelji, a i junaci serije smo ostavljeni u uvjerenje da oni jesu u istoj vremenskoj liniji. Međutim kako je napravljeno, nigdje nije izričito rečeno da to jeste tako.
Čak ne mora biti ni da to jeste Zemlja, onaj portal može da vodi na drugi planet, može biti prostorni portal kao u Stargate. A može biti i vremenski i prostorni (drugi planet u drugo doba).
Meni je jako sumnjivo što su dinosauri "novoizmišljeni", što nisu onakvi kakvima ih iz kostiju rekonstruiraju knjige i znanstveni Tv-kanali, Spilbergov "Jurski Park" i zabavni parkovi. Oni svi imaju neke T-rexove i brontosaure, a ovo su neke skroz druge nepoznate vrste.
Sigurno će se rasplesti u finalu sezone, moraju tada ubaciti nešto šokantno. Ili barem, "šokantno".
Spoiler for Hiden:
Eto zašto vi kojima se ne sviđa ne biste trebali komentirati. Jer dajete krive informacije. Oni JESU u drugoj vremenskoj liniji, i to je objašnjeno.
Zato su novi dinosaurusi i to je objašnjeno kada je bila epizoda sa sondom. Jer se ona nije pojavila u našoj vremenskoj liniji u 2149. pa su po tome zaključili da je druga vremenska linija.  ;)
 

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #488 : 07.12.2011. 18:54:39 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Prevashodno sam došao na ovaj sajt zbog prevoda, ali mi je interesantno da čitam komentare ljudi u vezi serija kao i različita tumačenja i tome slično. Veliko hvala za prevode Terra Nova serije, odlični su.

Komentar o dešavanjima u seriji.
Spoiler for Hiden:
Nego razlog što sam prvo pisao na ovu temu jeste jedna stvar koja me kopka od kada sam video trejler na FOXlife. Radi se o "kugli" koju su poslali kako bi utvrdili da li je u pitanju nova vremenska linija ili nije. Ostalo mi negde u sećanju da je neko od likova koji su došli u ranijim hodočašćima prokomentarisao taj momenat. Malo konfuzno sam sročio, ali suština je da sam stekao utisak da su se oni vratili u prošlost, ali ne u novu vremensu liniju već u istu. U svakom slučaju to je neko moje zapažanje.

Spoiler for Hiden:
Mi gledatelji, a i junaci serije smo ostavljeni u uvjerenje da oni jesu u istoj vremenskoj liniji. Međutim kako je napravljeno, nigdje nije izričito rečeno da to jeste tako.
Čak ne mora biti ni da to jeste Zemlja, onaj portal može da vodi na drugi planet, može biti prostorni portal kao u Stargate. A može biti i vremenski i prostorni (drugi planet u drugo doba).
Meni je jako sumnjivo što su dinosauri "novoizmišljeni", što nisu onakvi kakvima ih iz kostiju rekonstruiraju knjige i znanstveni Tv-kanali, Spilbergov "Jurski Park" i zabavni parkovi. Oni svi imaju neke T-rexove i brontosaure, a ovo su neke skroz druge nepoznate vrste.
Sigurno će se rasplesti u finalu sezone, moraju tada ubaciti nešto šokantno. Ili barem, "šokantno".
Spoiler for Hiden:
Eto zašto vi kojima se ne sviđa ne biste trebali komentirati. Jer dajete krive informacije. Oni JESU u drugoj vremenskoj liniji, i to je objašnjeno.
Zato su novi dinosaurusi i to je objašnjeno kada je bila epizoda sa sondom. Jer se ona nije pojavila u našoj vremenskoj liniji u 2149. pa su po tome zaključili da je druga vremenska linija.  ;)
 

Spoiler for Hiden:
Eto zašto ljudi koji ništa ne razumiju ne bi trebali komentirati:
Ako bi se sonda pojavila u 2149. godini, to bi dokazivalo da jesu u istoj vremenskoj liniji (osim u slučaju foul play).
Ako se nije pojavila, to ne znači ništa, to jest to ne dokazuje ništa:
- možda je uništena kroz 85 milijuna godina
- možda ju je neko premjestio
- možda su tupavci tražili na pogrešnom mjestu
- možda je portal prostorni ili vremensko-prostorni, pa ni nije postavljena na onome mjestu di je traže

Da je nešto "objašnjeno" baš spada pod ono "šokantno", pod jeftine scenarističke trikove kojima zbune ljude koji ništa ne razumiju, pa su poslije šokirani "neočekivanim" i "uzbudljivim" razvojem događaja. Pa im se poslije serija sviđa zbog silne "nepredvidljivosti" - a nekome normalne inteligencije je dosadno jer se praktički sve razotkrije odmah.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline A.M.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #489 : 07.12.2011. 22:36:54 »
Spoiler for Hiden:
Hm, meni je serija ok, ne bi je pratio da nije niti bi komentarisao radnju nečega što ne planiram gledati...čisto da ne bude zabune. Iako jesu rekli kako se radi o drugoj vremenskoj liniji stekao sam utisak da je ostao taj deo priče otvoren i da postoji mogućnost da su oni ipak u istoj vremenskoj liniji. Naravno ovo je samo neka moja pretpostavka, a da li i koliko ima veze sa samom serijom videćemo... Pozdrav

Offline Black Crowes

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #490 : 08.12.2011. 00:25:04 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Prevashodno sam došao na ovaj sajt zbog prevoda, ali mi je interesantno da čitam komentare ljudi u vezi serija kao i različita tumačenja i tome slično. Veliko hvala za prevode Terra Nova serije, odlični su.

Komentar o dešavanjima u seriji.
Spoiler for Hiden:
Nego razlog što sam prvo pisao na ovu temu jeste jedna stvar koja me kopka od kada sam video trejler na FOXlife. Radi se o "kugli" koju su poslali kako bi utvrdili da li je u pitanju nova vremenska linija ili nije. Ostalo mi negde u sećanju da je neko od likova koji su došli u ranijim hodočašćima prokomentarisao taj momenat. Malo konfuzno sam sročio, ali suština je da sam stekao utisak da su se oni vratili u prošlost, ali ne u novu vremensu liniju već u istu. U svakom slučaju to je neko moje zapažanje.

Spoiler for Hiden:
Mi gledatelji, a i junaci serije smo ostavljeni u uvjerenje da oni jesu u istoj vremenskoj liniji. Međutim kako je napravljeno, nigdje nije izričito rečeno da to jeste tako.
Čak ne mora biti ni da to jeste Zemlja, onaj portal može da vodi na drugi planet, može biti prostorni portal kao u Stargate. A može biti i vremenski i prostorni (drugi planet u drugo doba).
Meni je jako sumnjivo što su dinosauri "novoizmišljeni", što nisu onakvi kakvima ih iz kostiju rekonstruiraju knjige i znanstveni Tv-kanali, Spilbergov "Jurski Park" i zabavni parkovi. Oni svi imaju neke T-rexove i brontosaure, a ovo su neke skroz druge nepoznate vrste.
Sigurno će se rasplesti u finalu sezone, moraju tada ubaciti nešto šokantno. Ili barem, "šokantno".
Spoiler for Hiden:
Eto zašto vi kojima se ne sviđa ne biste trebali komentirati. Jer dajete krive informacije. Oni JESU u drugoj vremenskoj liniji, i to je objašnjeno.
Zato su novi dinosaurusi i to je objašnjeno kada je bila epizoda sa sondom. Jer se ona nije pojavila u našoj vremenskoj liniji u 2149. pa su po tome zaključili da je druga vremenska linija.  ;)
 

Spoiler for Hiden:
Eto zašto ljudi koji ništa ne razumiju ne bi trebali komentirati:
Ako bi se sonda pojavila u 2149. godini, to bi dokazivalo da jesu u istoj vremenskoj liniji (osim u slučaju foul play).
Ako se nije pojavila, to ne znači ništa, to jest to ne dokazuje ništa:
- možda je uništena kroz 85 milijuna godina
- možda ju je neko premjestio
- možda su tupavci tražili na pogrešnom mjestu
- možda je portal prostorni ili vremensko-prostorni, pa ni nije postavljena na onome mjestu di je traže

Da je nešto "objašnjeno" baš spada pod ono "šokantno", pod jeftine scenarističke trikove kojima zbune ljude koji ništa ne razumiju, pa su poslije šokirani "neočekivanim" i "uzbudljivim" razvojem događaja. Pa im se poslije serija sviđa zbog silne "nepredvidljivosti" - a nekome normalne inteligencije je dosadno jer se praktički sve razotkrije odmah.
Spoiler for Hiden:
...
...
- možda je sonda neuništiva i odašilje specijalan signal da je mogu pronaći, a ima bateriju u sebi koja traje 85mil. godina i koja se tokom tih godina punila usljed tektonskih poremećaja jer ima kinetički mehanizam   rofl  techo blabla  rofl
Mislim da je to završena priča i da je neće potezati dalje u seriji. Vjerujem da su samo htjeli kratko objasniti kako su došli tu, a da će se pojedini događaji koji bi detaljnije objasnili sam početak kolonizacije, Tejlorovih 120 dana i njegovu prošlost, provlačiti kroz seriju.
Eventualno ako serija zaživi u više sezona, pa u nedostatku ideja ponovo vrate sondu u priču.
« Zadnja izmjena: 08.12.2011. 00:29:45 Black Crowes »

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #491 : 08.12.2011. 00:46:41 »
@Silvio: Brate mili, koji si ti hejter? Jesi ti ikad bio sretan zbog nečega? Jesi se ikad nasmijao ili uvijek tako turobno evil?

Kako ti se dalo toliko izanalizirati čitavu seriju, a uopće ti se ne sviđa?  ???

 Na šta ljudi troše kvalitetnu energiju...  :facepalm

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #492 : 08.12.2011. 12:27:46 »
@nebojsa66

Gledam sve šta je SciFi i većinu od srodnih žanrova. A kakva je takva je, Terra Nova je ipak iznad raznih Sanctuaryja, Eureka, da ne govorim o totalnim bedastoćama kao šta je Fringe.
Shvati to ovako, likovni kritičar ne može biti netko tko gleda samo dobre slike, mora gledati i loše slike, e da mu se ne bi pomutio osjećaj za estetiku, da može uspoređivati i rangirati.
Uz to, ova serija je imala dobar koncept, solidan pilot ... i onda otišla strmoglavce. Još se može spasiti - ali samo teoretski, samo velikim rezovima za koje sigurno nemaju muda.

Ja sam žrtvovao svoju kvalitetnu energiju da odgledam ovo i upozorim druge da svoju kvalitetnu energiju bolje potroše na nešto drugo. Pa ja mu zapravo dođem kao neka vrsta sveca.

U krajnjoj liniji, ko si ti da mi zabraniš da gledam loše serije? Moje vrijeme, moja odluka kako ću ga trošiti. I kad već gledam, zašto bih lagao da je nešto dobro kad nije? Ako tako nešto tebe čini sretnim i ne-hejterom - svaka čast. Meni je mučno ako moram lagati.

idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #493 : 08.12.2011. 12:53:28 »
Oprosti, ja nigdje tebi nisam zabranjivao da gledaš, dapače, slažem se da treba pogledati i loše da bi raspoznao što je dobro, ali ja kad odgledam nešto loše ne trošim više energiju na to, a također ne želim drugima nametati svoje mišljenje jer možda se baš nekome svidi serija, a nije je ni krenuo gledati jer sam rekao da je sranje i da ništa ne valja. Uostalom ja nisam lagao da se meni serija sviđa samo kako bi drugi više gledali jer ja to prevodim. Meni se sviđa zato što nisam toliki kritičar. Meni su serije i filmovi samo zabava i trenuci opuštanja, a ne prilika za pretjerana analiziranja pogrešaka i gledanosti i kakva budućnost čeka tu seriju. I smeta mi kad netko govori drugima da nešto ne gledaju samo zato što se to njima ne sviđa. Ne možeš ti znati hoće li drugi isto reagirati na nešto kao što ti reagiraš.

A ova rečenica gdje se prozivaš svecem mislim da je ipak malo previše umišljena stoga ispričavam se na rječniku,
Spoiler for Hiden:
ali ne seri, brate!  ;D

I s ovime završava ovaj moj off topic.

Pozz.  smileyNO1

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #494 : 08.12.2011. 12:56:48 »
da ne govorim o totalnim bedastoćama kao šta je Fringe.

E, hvala ti što si mi otvorio oči, da odustanem od prevođenja na vreme. smileyNO1
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #495 : 08.12.2011. 14:04:16 »
@nebojsa66
Nisam znao da ti prevodiš, koliko vidim prijevodi su dobri. Hvala.

Pa ti si se okomio na mene, ne ja na tebe. Da šta ja trošim energiju na ovo, da šta je ovo, šta ja ono ...
Što se nisi okomio na one kojima je serija super? Ako ja nekome nešto namećem (a ne namećem, samo kažem istinu), šta je onda tek s njima.
Ako novinski kritičari unisono pljuju ovo, ako pada gledanost u USA gdje je svašta moguće prodati pod bubrege, ako je svakome jasno da je ovo miš-maš nespojivih žanrova nastao iz producentske pohlepe - onda je meni čudno kad je nekome Terra Nova dobra serija, a ne to da je nekome loša.

Šta se tiče analiziranja - da samo kažem "ovo ništa ne valja" onda bi možda (ili čak vjerojatno ) bio hejter. Ili barem izgledao kao takav. Ali ako sam o nečemu promislio, pa onda još jednom promislio kad sam sastavio post, pa još jednom razmislio baš o ovome šta ti pričaš (da nekome ne zgadim prije gledanja) prije negoli sam pritisnuo <Pošalji> , onda to nije baljezganje iz mržnje - to je stav. Imam stav, čvrst i osnovan, i nije me ni strah ni sram izreći ga.
Šta, ako kažem jednu rečenicu, onda se kao samo nabacujem blatom na seriju bezveze. A ako napišem više, da zašto ja analiziram nešto što se meni ne sviđa. Mislim ono, koje su to bizantinske fore.
Obrni-okreni, negativni komentari o serijama na ovom forumu nisu dozvoljeni. To jest, formalno su dozvoljeni, ali onda se odmah obruši hrpa članova na tebe s nekim jeftinim forama. Samo da bi na sve odgovorio trebalo bi mi pola dana.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #496 : 08.12.2011. 14:20:40 »
negativni komentari o serijama na ovom forumu nisu dozvoljeni. To jest, formalno su dozvoljeni, ali onda se odmah obruši hrpa članova na tebe s nekim jeftinim forama.
Ne govori negativno o negativnim komentarima jesi čuo!!!! bejzbol1 bleh
Jebeš forum bez dobre svađe

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #497 : 08.12.2011. 20:04:56 »
Obrni-okreni, negativni komentari o serijama na ovom forumu nisu dozvoljeni. To jest, formalno su dozvoljeni, ali onda se odmah obruši hrpa članova na tebe s nekim jeftinim forama. Samo da bi na sve odgovorio trebalo bi mi pola dana.
smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #498 : 08.12.2011. 21:10:44 »
Mislim da je ovde zamena teza. Dozvoljeni su negativni komentari o serijama, ali očigledno neko ne želi da se zadrži na tome, već smatra, ukoliko se ostali ne slože s njim, mora se potruditi u objašnjavanju svoje kritike, koja je, ako se ne varam "istina", i dok svi ne kažu  clapp clapp clapp u pravu si, serija je stvarno grozna.

Nisi shvatio poentu, ostavi svoj komentar o navedenoj seriji, kakav god bio, i preskoči temu o toj seriji ukoliko si ostavio komentar da ti se serija ne sviđa. I svi zadovljni. :mjuza :mjuza :mjuza

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #499 : 08.12.2011. 21:41:34 »
Tako je, čika Macondo, reci ti njima  pionir



Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #500 : 08.12.2011. 21:42:36 »
Mislim da je ovde zamena teza. Dozvoljeni su negativni komentari o serijama, ali očigledno neko ne želi da se zadrži na tome, već smatra, ukoliko se ostali ne slože s njim, mora se potruditi u objašnjavanju svoje kritike, koja je, ako se ne varam "istina", i dok svi ne kažu  clapp clapp clapp u pravu si, serija je stvarno grozna.

Nisi shvatio poentu, ostavi svoj komentar o navedenoj seriji, kakav god bio, i preskoči temu o toj seriji ukoliko si ostavio komentar da ti se serija ne sviđa. I svi zadovljni. :mjuza :mjuza :mjuza

Oćito nisu svi zadovoljni. Ti si već deseti koji sere o mom negativnom komentaru. To mi ne izgleda "zadovoljno". A usto ne kažu ništa. Osim eventualno:"Sviđa mi se".
Stvarno balavo.

Zamjena teza jeste, ali sasvim drugačija. Ja ne komentiram tuđe mišljenje niti nekoga nagovaram da se slaže sa mnom. Nego iza moga posta dođe deset ljudi i na moje argumentirano mišljenje o seriji odgovara s mišljenjem o meni. Nemoj sad da citiram. Te da sam lažljivac, te da sam hater, te da sam trol, sve do toga da se nikada u životu ne smijem. Džizus krajst, kojih li šerloka. Da nema tih smiješnih djetinjastih reakcija bilo bi točno onako kako si rekao, jedan post i gotovo (vidi topic Stargate Universe). Ostalo moji postovi su samo odgovori na pitanja i odgovori na takve postove s osobnim napadom.

I ti sad dođeš i prozivaš mene, a ne one koji izazivaju kavgu. Ili ne čitaš topic pažljivo ... ili se praviš blesav.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #501 : 08.12.2011. 21:45:27 »
Ii ti ne umeš da se družiš sa ljudima  ;D

Offline Black Crowes

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #502 : 09.12.2011. 00:24:46 »
Silvio, dosadan si.  :dash

Potrosio si previse prostora i vremena. Nisam gledao da li si pisao prije 24 str., ali poslije nje imas samo jedan-dva komentara na seriju i 10-tak laprdajucih komentara gdje sebe uzdizes u kriticara serija kao da ti je to zvanje, pozivajuci se na likovne i novinarske kriticare, kojima je to ipak zvanje.
Komentarisi seriju, epizodu, likove i ostalo u seriji, ali nemoj sam sebi da laskaš.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #503 : 09.12.2011. 02:30:15 »
Silvio, dosadan si.  :dash

Potrosio si previse prostora i vremena. Nisam gledao da li si pisao prije 24 str., ali poslije nje imas samo jedan-dva komentara na seriju i 10-tak laprdajucih komentara gdje sebe uzdizes u kriticara serija kao da ti je to zvanje, pozivajuci se na likovne i novinarske kriticare, kojima je to ipak zvanje.
Komentarisi seriju, epizodu, likove i ostalo u seriji, ali nemoj sam sebi da laskaš.

Nisam ja smorio. Kad ti se već ne da čitati topic nego nagaðaš šta je bilo, evo da ti ponovim gradivo:
Neko je pristojno pitao koje su šanse da bude 2. sezona.
Ja sam pristojno odgovorio da je slaba šansa jer je loša gledanost, a kritičari seriju pljuju.
Ali da ima šanse za opstanak iz razloga što je moguće da neke druge Fox serije budu ukinute + možda menadžeri budu spašavali silne novce ulupane u ovaj propali projekt.
Na to sam dodao, da tako i treba - kad je serija iz dobre ideje i solidnog pilota ... na kraju ispala prilično loša.

Na tome sam ja mislio ostati, i na tome bi ostalo da se onda nije deset ljudi javilo, ne da brani seriju (jer argumenata naravno nemaju), nego da napadnu mene, da kako se ja usudim negativno pisati o seriji na forumu di svi pišu samo pozitivno. Sad kad ja odgovorim ljudima da zašto je tema tih postova Silvio, a ne Terra Nova - onda je to tebi smaranje. Šta treba da šutim i gledam kako me pljuju? A samo pljuvanje po meni, e to tebi nije smaranje? Svašta.
I sad ti jedanaesti u istom stilu: tvoj cijeli post je de facto "tvoja mama je debela" rečenica. Nemaš ništa pametno za reći o Terra Novi, pa sereš nešto protiv mene.

Druga stvar, ako tebi nije jasno da kad neko sam sebe nazove svecom, da je to samoironija i zajebancija ... pa koju ti onda seriju uopće možeš pratit? Pa Hannah Montana je debelo iznad tvog nivoa. Onda me ne čudi da tebi ova Terra Nova izgleda kao da je Berlin Alexanderplatz.

Treća stvar, pod kritikom se misli na ukazivanje na mane, u smislu "suprotno od pohvale" - a ne da je neko kritičar po zanimanju. OMG.

idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #504 : 09.12.2011. 02:45:26 »
Ccc, citam temu i mislim vi ste se raspisali o seriji kad ono...prepucavanje.  thumb-down

Mislim da je ovde zamena teza. Dozvoljeni su negativni komentari o serijama, ali očigledno neko ne želi da se zadrži na tome, već smatra, ukoliko se ostali ne slože s njim, mora se potruditi u objašnjavanju svoje kritike, koja je, ako se ne varam "istina", i dok svi ne kažu  clapp clapp clapp u pravu si, serija je stvarno grozna.

Nisi shvatio poentu, ostavi svoj komentar o navedenoj seriji, kakav god bio, i preskoči temu o toj seriji ukoliko si ostavio komentar da ti se serija ne sviđa. I svi zadovljni. :mjuza :mjuza :mjuza

+1

But boys will always be boys. rofl

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #505 : 09.12.2011. 04:03:25 »
Silvio, evo i ja dvanaesti u slicnom stilu... :)
Nisam ja smorio. Kad ti se već ne da čitati topic nego nagaðaš šta je bilo, evo da ti ponovim gradivo:
Neko je pristojno pitao koje su šanse da bude 2. sezona.
Ja sam pristojno odgovorio da je slaba šansa jer je loša gledanost, a kritičari seriju pljuju.
Ali da ima šanse za opstanak iz razloga što je moguće da neke druge Fox serije budu ukinute + možda menadžeri budu spašavali silne novce ulupane u ovaj propali projekt.
Na to sam dodao, da tako i treba - kad je serija iz dobre ideje i solidnog pilota ... na kraju ispala prilično loša.

Na tome sam ja mislio ostati, i na tome bi ostalo da se onda nije deset ljudi javilo, ne da brani seriju (jer argumenata naravno nemaju), nego da napadnu mene, da kako se ja usudim negativno pisati o seriji na forumu di svi pišu samo pozitivno.

Sad si ovde slagao, jer je rasprava pocela oko vremenske linije :facepalm...
I bila je to sasvim normalna rasprava o seriji, da ti nisi,(po ko zna koji put na ovom forumu), poceo da pises o nivou inteligencije ostalih clanova foruma, kojima se eto svidela serija koja tebi nije legla...jos nije bilo ni prave reakcije na to...ali nije ti smetalo da krenes da se svadjas...naravno jos jednom si iskoristio priliku da pises o necijem nivou inteligencije (drugi post iznad ovog!). Ako je to zbog kompleksa nize vrednosti, onda cu razumeti. :)
Niko ne brani da izneses svoje misljenje o seriji, kakvo god da je...ali zar ne mislis da si malo preterao sa tim nametanjem sta nije dobro a sta jeste? Jer ti bas to radis.
Samo, ja jos uvek nisam procitao nigde da ti je neka serija dobra, pa zato nemoj da se ljutis kad te ljudi nazivaju hejterom.
I posto ti za razliku od vecine nas ovde dajes ozbiljnu kritiku, daj malo vise fakta...mnogo pises, a malo toga kazes.
Nadam se da ces sve ovo shvatiti sa dobrom namerom...da nam se ne bi vise desavalo da pisemo o Silviu, kad bi trebalo o seriji.  smileyNO1

HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #506 : 09.12.2011. 08:50:45 »
O dragi Bože, kad vi počnete pretjerivati, nebo vam je granica.
Dobro, shvatili smo, Silvio, ne sviđa ti se serija. Nije od tebe u redu
da ti drugima govoriš da je ne gledaju. Tebi se ne sviđa, ne gledaš je više,
podielio si svoje mišljenje kako misliš da su je uništili, a dosta je obećavala.
Sve te razumijem, primljeno na znanje i što sada?!
Mora se o tome na dvije stranice raspravljati?!?
Sad fino prekinite s tim prebacivanjem, ali ti si rekao ovo, a ja sam rekao ono,
šmrc, reći ću te mami itd. Imate li što produktivno reći o samoj seriji,
onda napišite, ovako brišem postove i mutiram dotične.


U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #507 : 09.12.2011. 12:23:53 »
Imate li što produktivno reći o samoj seriji,
Evo Cato samo za te i novi avatar (grudi fetiš se nastavlja)

Serija definitvno nije Lost, ima puno mana i pomalo je naivna. Ali nije i negledljiva kako dotični govori.
U kasne sate mi ne odgovara gledati kompleksne serije, pa mi dobro dođu razbrige ovog tipa ( malo akcije, malo komedije, lijep krajolik, pokoji dinosaur) jer tu i netražim nešto više.
Sve u svoje vrijeme.
I za kraj Silvio Fringe nije totalna bedastoča  :no-no kako kažeš i žao mi je da ako kažeš gledaš sve od Sci-fii nisi uhvatio bit/smisao Fringea.  Molim te da neodgovaraš na ovo o Fringu jer otvaramo opet temu ko šta voli, ako ne.
Pozdrav Cato i ostali.

Offline maxi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #508 : 09.12.2011. 12:39:19 »
A ljudi jeste naporni. Pustite Silvia da komentira seriju. Ako mu se nešto ne sviđa, zašto to ne smije komentirati? Vi kojima se serija sviđa, smijete pisati, a on kojemu se manje sviđa (ili uopće ne sviđa) ne smije komentirati. On barem argumentirano piše za razliku od većine vas ovdje. Serija i nije baš ispunila sva očekivanja, ali se može malo opustiti i pogledati je.

A sada nastavim o seriji. Koga biste najviše voljeli da dinosaur pojede u zadnjoj epizodi ove sezone?

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #509 : 09.12.2011. 12:56:27 »
Po stoti puta:
Neka mi neko pokaže post di sam ja zametao kavgu.
Neka mi neko pokaže di sam ja odgovarao na post tipa "Serija mi je dobra jerbo ... " ili samo "Serija mi je dobra".
Ja sam samo odgovarao na postove tipa "Silvio, ti si kreten i hater". Istina, ponekad možda i prežestoko.
Nisam nametao svoje mišljenje nikome. Nisam nikoga tjerao da ne gleda seriju. Nisam prestao gledati i nisam to nigdje napisao.

Moderator je u pravu da sad tu u temi ima postova koji imaju malo/nimalo veze sa serijom. Ali nisam ja uzrok toga, nego nedostatak kulture komuniciranja drugih postera, koji se umjesto serijom bave napadima na mene. Onda ja gubim vrijeme na odgovore na to. Rezultat: dva posta koja se ladno mogu obrisati jer spadaju u offt opicpodforum. Samo šta ja stvarno izgubim vrijeme da napišem argumentirani i pismeni post - a odgovaram na "tvoja mama je debela" postove.

Ona stvar koja mi ne idu u glavu je:
Sve ako neko crno na bijelo dokaže da sam ja hater, lažljivac i trol - kakve to ima veze sa serijom? Zar to dokazuje da je serija dobra?
Ne, to samo potvrðuje da je loša - zar bi se neko ko ima argumente uhvatio osobnih napada da ih ima.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Tags: