Autor Tema: Terra Nova  (Posjeta: 108787 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #420 : 15.11.2011. 22:23:42 »
Meni se jako svidja ova serija. Sad sam odgledao E08 i jako mi se svidela. Bice ovo sve zanimljivije i zanimljivije  smileyNO1
Serija kao serija nije nesto zarazna. Najvise jer se epizode ne zavrsavaju cliffhangerima. Ali, ja stvarno uzivam gledajuci taj svet 85000000 godina pre nove ere. Priroda je prelepa, Terra Nova je prelepa, glumci su dobri. Sve je dobro. Bude i dobrih akcionih scena. Jednostavno, opustim se gledajuci. Mada sam ocekivao vise od serije i ovako sam zadovoljan.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #421 : 19.11.2011. 17:47:22 »
Hvala nebojša na prevodu osme epizode. clapp smileyNO1
Nadležni, prevod odgovara i za 720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-ECI, pa dopišite.

Offline tazmaniac

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Izgubljen u vremenu i prostoru
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #422 : 19.11.2011. 17:51:29 »
Hvala i s moje strane.  drinks

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #423 : 19.11.2011. 19:34:18 »
Nema na čemu, ljudovi.

Nisam dugo komentirao.

Spoiler for Hiden:
Baš mi se sviđa ovo zahuktavanje. Moram priznati da je sredina serije malo slaba, ali sad je počelo biti odlično. Ovo otkrivanje na kapaljku mi se baš sviđa. Jedva čekam sljedeću epizodu.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #424 : 19.11.2011. 19:50:52 »
Bravo, bravo Nešo, sada imam dvi za pogledat...  Smajlicvece
Blaženi štrajk, skupilo se toga.  ;D


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #425 : 19.11.2011. 21:21:21 »
Ja zapeo na pilotu  ;D gledacu za uzitkom sav taj HD

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #426 : 23.11.2011. 17:12:28 »
I deveta je postavljena prije nekih sat i pol. Ovaj tjedan sam uranio, imao malo više vrmeena, ali odrekao sam se nečega drugoga.  ;D

I ova epizoda puna iznenađenja, baš me sad jako zanima dolazak 11. hodočašća što su najavili za kraj sezone i kako će se razriješiti sve ove malene zavrzlamice. :)

Vičite ako nešto ne valja u prijevodu. Kao npr. kormilo ili mjesečina.  rofl

Nisam lud, majka me testirala!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #427 : 23.11.2011. 17:16:20 »
Hvala, hvala s kormilom i bez njega...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #428 : 23.11.2011. 17:37:17 »
Hvala za prevodclapp
A koliko ce imati prva sezona epizoda?

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #429 : 23.11.2011. 17:55:22 »
Hvala za prevodclapp
A koliko ce imati prva sezona epizoda?

Mislim da sma negdje citao 13 epizoda.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #430 : 23.11.2011. 19:05:33 »
Prevod odgovara i za 720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-ECI verziju.

Hvala Nebojša na prevodu. clapp

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #431 : 23.11.2011. 20:55:19 »
Mislim da sma negdje citao 13 epizoda.
Taman dovoljno da ne saznamo ništa. Vrlo su fino zapakirali u celofan seriju koju je nemoguće definirati.
Jel to si-fi? Pa nije.
Jel akcijska? Pa nije?
Pa jel onda dramska? Pa nije ni to.
Jel komedija? Pa nije baš smiješna, osim ako se ne smiješ od muke.
Jel sapunica? Pa nije baš sapunica, ali definitivno ima najviše elemenata jedne teen sapunice.


Nekako mi se čini da je jedina svrha/radnja serije nabacat 45 minuta programa u koji će se ubacivati skupo plaćeni reklamni blokovi. Hvala k.... i piratiji pa barem reklamne blokove ne moramo gledati.

Sve do sada šta se u ovoj seriji "dogodilo" stalo bi u 2 solidne epizode.

 
 
Spoiler for Hiden:
Najjača mi je scena kad bradonja reži na komodo varana i zove ga kukavicom. Mislim da smo s tom epizodom svi mogli naučiti da dinosauri nisu izumrli zbog udara kometa i posljedica toga, nego je bradonja išao malo u vožnje s električnim vozilima(motori/auti) koji fino zvuče ko današnji benzinci, vidio dinosaura, malo režo na njega i zvao ga kukavicom. Poslije toga dinosauru nije preostalo ništa drugo nego umrijeti od sramote, i onda tako jedan po jedan.

Također, kad već kenjam, sjećate se "proizvodnje" procesora. Zakon mi je to, u uličnoj rupetini/birtiji di nema ni kafe mašinu ni čistu čašu, lik složi procesor.

Kad sam kod birtije, jaka mi je metla s kojom mali mete tu birtijetinu. Kad mu je stara farbala kuću imali su neki si-fi spravicu koja je to super obavljala, nažalost usisivač nije izumljen pa mete s metlom koju je ukrao Harryju Potteru.

U par velikodušnih kadrova lošeg CGI-a (pogotovo za tako skupu seriju) vidimo cijelu "Terra Novu".

Poprilična je to površina zemlje, ograđena s balvanima (to mi je pišurija) poprilične dužine/težine. Meni je prejako da u cijeloj seriji nikad nismo vidili neki stroj s kojim bi oni tako nešto radili, nekakav bager, rovokopač, dizalicu, šta već. Poslije ove sezone očekujem epizodu Ancient Aliensa, di će mi onaj smiješni preplanuli, čupavi grk objasniti tko tu koga zapravo.



Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #432 : 23.11.2011. 21:00:04 »
@ vrd

Ne znam da li sam nesto pozitivno od tebe procitao za bilo sta na ovom forumu. Ako ti se ne svidja, reci "Ne svidja mi se zato i zato" a ne da tako gadis i drugima seriju.
Meni se 9. epizoda puno dopala. Najezio sam se par puta. Jeste da sam vise ocekivao od serije, ali, zadovoljan sam i sad.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #433 : 23.11.2011. 21:21:53 »
@vrd, a jedno pivce za živce?  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #434 : 23.11.2011. 21:32:07 »
Ako ti se ne svidja, reci "Ne svidja mi se zato i zato" a ne da tako gadis i drugima seriju.

Pa dobro, čovjek je slikovito objasnio zašto mu se ne sviđa  ;D

Hvala na prijevodu, Nebojša  drinks

Offline Savka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #435 : 23.11.2011. 21:36:20 »
nije losa epizoda, mislim da su epizode sve zanimljivije

hvala na brzom prevodu  Smajlicvece

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #436 : 24.11.2011. 00:53:12 »
Mislim da uvijek dobijem najviše zahvala kad brzo prevedem titl.  ;D Ljudi, ja ne znam gdje se vama žuri.  :P


Spoiler for Hiden:
Što se tiče vrdinog posta razumijem njegove frustracije totalnim glupostima koje nam serija pruža, ali zar si u najavama same serije očekivao nešto više od ovoga što si dobio? Da, u jednom trenu farbaju super uber kul uređajem, a u drugom on čisti metlom jer se radnja usmjerila na nešto drugo, bitnije što si ti očito previdio jer nisi skontao da ovaj vremenski slijed u kojemu su oni nije povezan s vremenskim slijedom 2149., te da izumiranje dinosaurusa nema nikakve veze s ovom serijom. I zašto ne bi postojao plašljivi varan kojeg se može otjerati zastrašivanjem, vikanjem i vatrom? I ti bi pobjegao da bradati luđak koji viče i maše bakljom krene na tebe.  Što se tiče procesora, opet nisi pratio očito jer je poručnica napomenula da je Boylan bio stručnjak za veze i da može to srediti. Tako da unatoč ponekim propustima i možda slabijim CGI-jem u usporedbi s blockbusterima, te činjenicom da je serija skupa zbog poplava koje su povećale troškove produkcije, sve u svemu ovo je i više nego solidna obiteljsko-akcijska SF drama pošto ipak serije mogu biti svrstane u više žanreva.  ;)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #437 : 24.11.2011. 07:26:04 »
Uh. moram na posao pa ne stignem napisati pošten odgovor. Neznam zašto su se neki našli prozvani mojim postom.
Dobra serija je serija koja će i za 20 godina biti dobra. Svi znamo da Terra Nova to nije. Mogu se kladiti da većina koja i gleda seriju neće nikad više pogledati cijelu seriju.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #438 : 24.11.2011. 10:17:00 »
Ma nisam se našao prozvanim, samo ukazujem na to da nije sve tako crno i da serija ima potencijala, te da nije živo smeće.  ;)
Oprosti ako si shvatio moj post kao neki napad na tebe ili tvoju izjavu, nije mi to bila namjera već jednostavno prikazivanje druge strane medalje.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #439 : 24.11.2011. 11:19:43 »
@ vrd

Ne znam da li sam nesto pozitivno od tebe procitao za bilo sta na ovom forumu. Ako ti se ne svidja, reci "Ne svidja mi se zato i zato" a ne da tako gadis i drugima seriju.
Meni se 9. epizoda puno dopala. Najezio sam se par puta. Jeste da sam vise ocekivao od serije, ali, zadovoljan sam i sad.

pa napisao je zašto mu se ne sviđa  ;)

ja sam imao jako velika očekivanja od ove serije i jedva sam čekao da počne emitiranje, s time da nisam neki veliki fan SF-a, i čak sam redovno pratio prvih 3-4 epizoda, ali kako se apsolutno nije ništa desilo i moj interes je splasnuo, ne mogu suditi kakvo se dalje odvija serija jer je nisam gledao neke 3 epizode , a kad je pogledam dati ću detaljniji sud...

sve u svemu serija je imala veliki potencijal koji za sada nije ostvaren...  ;)

Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #440 : 24.11.2011. 11:58:32 »
Nebojša to odlično prevodi i hvala mu na tome  clapp  Serija mi je išla na živce,mislio sam da trebaju biti borbe s dinosaurima u svakoj epizodi,ali za to si pogledam Jurrasic Park ili King Konga  ;D meni je sad postala ok,baš mi se svidjela sa ovim zadnjim epizodama i mislim da ima potencijala za još koju sezonu

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #441 : 24.11.2011. 16:42:26 »
@ vrd

Ne znam da li sam nesto pozitivno od tebe procitao za bilo sta na ovom forumu.
Ne znam ni ja, koliko sam vidio susreli smo se samo na temama o Terri Novi i The Walking Dead. Nikad nisam uputi slova prema tebi, odmah bih želio naglasiti. Istina obije serije smatram lošima (odmah bi naglasio da je strip (kojeg su mi preporučili neke kolege forumaši) odličan, ali baš odličan, te da je serija bukvalna ekranizacija stripa i ona bi bila odlična).


Ako ti se ne svidja, reci "Ne svidja mi se zato i zato" a ne da tako gadis i drugima seriju.
Mislim da su svi osim tebe skužili da piše "zato i zato" ne valja, i kome ja to gadim seriju, i kakva je to uopće kultura obraćanja. Nemam pojma kako si se ti našao prozvanim da mi odgovaraš i držiš predavanje.

Meni se 9. epizoda puno dopala.
Super za tebe, mogo si to reći i bez gornje dvije rečenice, jer za razliku od gornje 2 rečenice ova se odnosi na seriju i tvoj stav prema njoj, dok u gornje 2 rečenice je tvoj stav prema meni, i to nekulturan.

Najezio sam se par puta.
Ajde molim te napiši koje su to scene ili šta natjerale te da se naježiš, šta je dobro (tebi) u njima i zašto.

Jeste da sam vise ocekivao od serije, ali, zadovoljan sam i sad.
Ja sam također očekivao više od serije, i nisam zadovoljan s ovim. Smatram da imam pravo to reći. Nikoga ne vrijeđam niti mi je to cilj. Svoje protuargumente uvijek možeš dati na fin i ružan način, neznam čemu birati ovaj drugi.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #442 : 24.11.2011. 17:17:17 »
Nisam tvoj post shvatio niti kao napad na mene ni na moju izjavu, iznimno cijenim to što činiš (prevodiš) i što se može kulturno razgovarati s tobom. Nabacao sam protuargumente, i nemoj ih niti ti shvatiti kao napad ili nešto slično.

Spoiler for Hiden:
Što se tiče vrdinog posta razumijem njegove frustracije totalnim glupostima koje nam serija pruža, ali zar si u najavama same serije očekivao nešto više od ovoga što si dobio?
Da jesam, očekivao sam više kad sam vidio najave, pogledaj prve stranice topika, gotovo svi su očekivali više. Hvala na potvrdi za totalne gluposti.

Spoiler for Hiden:
Da, u jednom trenu farbaju super uber kul uređajem, a u drugom on čisti metlom jer se radnja usmjerila na nešto drugo

Ok, stao bih na trenutak ovdje. U jednoj epizodi kad farbaju stup kuće, ženska ima neki gadget koji farba da je to milina,čak bi očekivao da na kraju posla skuha kavu i napravi kolač koliko ljepo radi. Epizodu - dvije poslije njen sin u seoskoj birtiji mete pod s metlom koja izgleda ovako

Mislim stvarno. Normalno nije tu kraj, neznam ako si primjetio kad mali polira čaše (očito nemaju mašinu da im opere čaše i osuši), krpa mu je ko gaće od John Waynea nakon mjesec dana jahanja. Čemu to, jesu li to stilski elementi koji nas uvlače u priču?

Spoiler for Hiden:
bitnije što si ti očito previdio jer nisi skontao da ovaj vremenski slijed u kojemu su oni nije povezan s vremenskim slijedom 2149., te da izumiranje dinosaurusa nema nikakve veze s ovom serijom.

Spoiler for Hiden:
u jednom nastavku Mira iz 6ersa govori da onaj tko kontrolira prošlost kontrolira i budućnost. Sad jeli to zbog resursa iz prošlosti koji bi se slali u budućnost ili je zbog ispreplitanja vremenskih tokova to mi u seriji neznamo. Uzimam Fringe kao paralelu, i tamo imaš paralelne svijetove/vremenske tokove, ne moraju se dogoditi sve stvari i na jednoj i na drugoj strani, ali nije druga vremenska linija negacija prve vremenske linije. Po toj logici ljudi bi hodali u rikverc, imali 4 noge i sl. Mislim da kužiš na šta ciljam.

Spoiler for Hiden:
I zašto ne bi postojao plašljivi varan kojeg se može otjerati zastrašivanjem, vikanjem i vatrom? I ti bi pobjegao da bradati luđak koji viče i maše bakljom krene na tebe.

O da ja bih, ali varan nije ja. Varani stvarno imaju otrovne žlijezde u ustima i to im je "najjače oružje", ali to nema veze s ostatkom njihova prikaza u seriji. Molim te pogledaj ovo i reci mi da je to životinja koja bi zbrisala od bradonje, pogotovo u vrijeme kad nije upoznata sa "snagom" čovjeka tj. tehnologijom kuju koristi, za razliku od recimo danas.



Spoiler for Hiden:
Što se tiče procesora, opet nisi pratio očito jer je poručnica napomenula da je Boylan bio stručnjak za veze i da može to srediti.
Nisam ni ja reko da Boylan nije stručnjak za veze, ali nađi ti meni bilo kojeg stručnjaka za veze koji će ti bez ikakvih električnih aparata napraviti procesor (da ne spominjem da "procesor" izgleda kao SIM kartica za mobitel s crnom gumom kao okvirom). Da se tako procesori prave, gdje bi nam bio kraj.


Tako da unatoč ponekim propustima i možda slabijim CGI-jem u usporedbi s blockbusterima, te činjenicom da je serija skupa zbog poplava koje su povećale troškove produkcije, sve u svemu ovo je i više nego solidna obiteljsko-akcijska SF drama pošto ipak serije mogu biti svrstane u više žanreva.
Naravno da mogu biti svrstane u više žanrova, ova je svrstana u sve žanrove koji postoje. Od male koja je ekstra lumen i detektiv u slobodno vrijeme (epizoda sa znanstvenikom), do proizvodnje procesora od spajalice za papir i lista agave iz obližnjeg šumarka( epizoda časnik za veze protiv kometa).





Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #443 : 24.11.2011. 17:21:18 »
Meni samo nije jasno zašto se toliko zamaraš s tim.
Ja kada gledam neku seriju gledam s namjerom da nekako utrošim pola sata do sat. Ne počinjem gledati s namjerom traženja nelogičnosti i grešaka u samoj seriji. Ako mi se sviđa nastavim gledati, ako ne... brisanje.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #444 : 24.11.2011. 17:29:35 »
Ma to je SF i sve je moguće. Ja sam i sam rekao da serija ima neke totalne gluposti, ali meni ima neku draž koja me tjera da gledam i jbga, ne mogu si pomoći. Takva je to serija, ili ti se sviđa ili ne. Ja tebe razumijem sve što želiš reći, ali sam ti htio reći da gledano iz drugog kuta ne izgleda to toliko loše.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #445 : 24.11.2011. 17:30:09 »
Nebojša :rose:

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #446 : 24.11.2011. 17:32:36 »
Nebojša :rose:

jesmo rekli preko PM-a, nemoj ovako javno!  :facepalm

Nisam lud, majka me testirala!

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #447 : 24.11.2011. 17:35:28 »
Zajebao sam se. u_jeeeeeeeeee

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #448 : 24.11.2011. 17:35:56 »
Nisi, pročitali smo te mi odavno...  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #449 : 24.11.2011. 17:37:25 »
Meni samo nije jasno zašto se toliko zamaraš s tim.
Ja kada gledam neku seriju gledam s namjerom da nekako utrošim pola sata do sat. Ne počinjem gledati s namjerom traženja nelogičnosti i grešaka u samoj seriji. Ako mi se sviđa nastavim gledati, ako ne... brisanje.
Ne zamaram se, mozak mi tako radi. Ja ne tražim nelogičnosti, jednostavno ih vidim. Meni je ovo utorkom kad se vratim s posla, uz ručak.

Tags: