Autor Tema: Terra Nova  (Posjeta: 108787 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tazmaniac

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Izgubljen u vremenu i prostoru
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #330 : 14.10.2011. 16:50:46 »
Spoiler for Hiden:
Ne mogu da shvatim osobe koje po više puta zalaze u topic serije koja im se ne sviđa. Zar morate po 100 puta dati svoje cijenjeno mišljenje. Hoću li ja sada otići u topic od The vampire Diaries i drugih tinejdžerskih nebuloza i sbvaki dan pisati kako je to bljak, užas, grozota, otpad i tako nabijati poslove. Ako vam je bitno da što prije imate 1000 ili 100,000 postova, kažite i dogovorit ćemo sa moderatorima da vam "nakucaju" taj broj ali prestanite smarati nas ostale.
Razumijeli smo i prvi put da vam se ova (ili bilo koja druga) serija ne sviđa i u redu, poštujemo vaše mišljenje.
ovo se ne odnosi samo na topic serije Terra Nova nego i na mnoge druge.
možda trebaju administratori uvesti kazne za spammere kojih je očito svaki dan sve više....

i na kraju:
meni je serijal OK!

Svaka čast Dražene. Slažem se s tobom.
Ima nas svakakvih, ali ovo je već pretjerivanje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #331 : 14.10.2011. 16:51:38 »
Slažem se sa Draženom  smileyNO1
+ nije mi jasno što gledate nešto što vam ne valja  ???
Ja uvijek na takvo pitanje odgovorim sa Baywatchom i ostalim lošim serijama  ;D imaju ono nešto, zarazne su ma koliko loše bile. Dok Terra Nova je čisto ok serija koja ima gluposti, ali da se gledat  :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #332 : 14.10.2011. 17:38:33 »
Forum je mesto na koje svako može da dođe i kaže svoje mišljenje, ako poštuje ranije utvrđena pravila ponašanja.

Forume o serijama posećuju tri grupe posetilaca. Oni kojima se serija sviđa, oni kojima se ne sviđa i oni koji seriju nisu gledali i došli su da vide šta razni ljudi misle o seriji koja ih zanima.

Među onima kojima se serija ne sviđa, izdvaja se mala, neformalna grupa društveno odgovornih ljudi, koja redovno posećuje forum i iznosi svoje loše mišljenje. Jedini razlog ovome je zaštita bezazlenog, dobronamernog potencijalnog gledaoca koji bi bez njihovog mišljenja bio prepušten i obmanut nekritičkim mišljenjima onih kojima se serija sviđa.
Malo nas je, ali nikad nećemo prestati da štitimo potencijalne gledaoce od potpunog gubljenja vremena.

Među onima kojima se serija sviđa ima takvih koji ne podnose iznošenje negativnih mišljenja na forumu. Zamislite! Takvi, čak, često potežu za nasiljem, traže zabrane, izgone sa foruma, ma da vam ne pričam! Zgranut sam kao i vi.
Oni nisu na pravom mestu. Trebali bi da idu na fan-sajtove gde fanovi/obožavaoci obožavaju svoju omiljenu seriju. Tamo se mogu obavestiti gde da kupe lutkicu svog omiljenog junaka iz serije. Mač ili prsten koji on koristi u seriji... Da, baš kao što je Radovan III kupio šešir da bi ličio na Džordža.

Na fan-sajtovima bi sigurno mogli preko PM da se obaveste i gde da nabave lutku omiljenog junaka/junakinje na naduvavanje. Nek se nađe.

 8)
« Zadnja izmjena: 14.10.2011. 17:41:08 Khevenhiler »
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #333 : 14.10.2011. 17:49:56 »
Ajme, što ga vi presipate iz šupljeg u prazno.

Nitko nije nikome branio da ovdje piše, samo smo konstatirali (iznijeli mišljenje) da je bespotrebno za svaku epizodu, uzastopno ponavljati jedno te isto (da je serija sranje, da ništa ne valja), a stalno je ti isti gledaju. Naravno da svatko može iznijeti mišljenje, ali mislio sam da ovdje iznosite mišljenje, a ne da druge upućujete što bi trebali govoriti, a što ne. Pročitat će oni i taj vaš jedan post gdje vam se serija nije svidjela. Ako odluče na osnovu toga uopće ne gledati seriju, ok, ako je pogledaju pa odustanu, opet ok, ali ne vidim kakve vi koristi od toga imate.

Po meni, cilj u ovim temama serija je razgovarati o tome u kojem smjeru mislite da će serija krenuti, što vam se svidjelo, što ne u pojedinim epizodama ili što ja volim raditi kod serija koje ne prevodim na kraju sezone dati nekakvo svoje mišljenje.

Stvarno, ova prepucavanja liče na dječji vrtić. Malo stanemo na loptu, nitko nikome ništa ne može zabraniti, ali ako ste dovoljno pametni shvatit ćete da su neke stvari nepotrebne, a ako ne, onda žalim slučaj, potražite pomoć stručnjaka.  :P
« Zadnja izmjena: 14.10.2011. 17:51:48 nebojsa66 »

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #334 : 14.10.2011. 18:00:21 »
Takođe ima ljudi koji, potpuno nepomenuti i neimenovani, krenu da se brecaju, ljute i objašnjavaju šta i kako i o čemu oni misle da treba da se piše, objašnjavaju gde je pogrešio taj koji je postavio svoje mišljenje, a na kraju se sve opet završi pozivom na nasilje i uvredama. Ja se stidim zbog takvog njihovog ponašanja!
 :-[

Onda blagonaklono i pokroviteljski govore kako niko nikome ne može ništa da zabrani - kao da to ovisi od njih. Svašta!
 :ne-zna
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #335 : 14.10.2011. 18:15:27 »
Ništa to ne valja  :P

Meni je zanimljiva, podseća me na reality šou Survivor, imamo plemena, mesto gde čovečija noga nikada nije kročila, svaka epizoda neki izazov...  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #336 : 14.10.2011. 18:26:04 »
Takođe ima ljudi koji, potpuno nepomenuti i neimenovani, krenu da se brecaju, ljute i objašnjavaju šta i kako i o čemu oni misle da treba da se piše, objašnjavaju gde je pogrešio taj koji je postavio svoje mišljenje, a na kraju se sve opet završi pozivom na nasilje i uvredama. Ja se stidim zbog takvog njihovog ponašanja!
 :-[

Onda blagonaklono i pokroviteljski govore kako niko nikome ne može ništa da zabrani - kao da to ovisi od njih. Svašta!
 :ne-zna
Slažem se, pogotovo ta vrijeđanja kada počnu. Ne govorim sad za ovaj forum isključivo već općenito govoreći. Mislim, svatko ima pravo na svoje mišljenje i ako želi pljuvati, neka pljuje, ali neka ne nameće. To mi je najgore, kada netko pokušava nametati mišljenje

No, dosta o tome, kako ti se dopala 3. epizoda i
Spoiler for Hiden:
kopija Hitchovih ptica?  ;D meni je bilo za  :facepalm ali sam uživao kako su to napravili

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #337 : 14.10.2011. 18:26:25 »
Serija ima potencijal da bude dobra zabava, ali nikakva kult serija.
Nadam se da će ubuduće malo bolje poraditi na scenariju, jer već u 4.epizodi ponavljati temu (nepoznati virus će da pobije svih) koja je već puno puta obrađena u SF serijama malo mi je bezveze.
Od pustih dinosaura oni se uvatili virusa :dash
Al idemo dalje, ništa bolje slične teamtike ne izlazi

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #338 : 14.10.2011. 18:29:06 »
No, dosta o tome, kako ti se dopala 3. epizoda i
Spoiler for Hiden:
kopija Hitchovih ptica?  ;D meni je bilo za  :facepalm ali sam uživao kako su to napravili
Mislim da serija i dalje drži jaku trojku. Nadam se da će naći svoju publiku.  :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #339 : 14.10.2011. 20:28:31 »
Mislim da serija i dalje drži jaku trojku.

Ako misliš na rejting, ne. Ovaj tjedan je pala na 2,5. Izgleda da joj je bejzbol, umjesto da pomogne, odmogao.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #340 : 14.10.2011. 20:38:23 »
Mislim da serija i dalje drži jaku trojku.

Ako misliš na rejting, ne. Ovaj tjedan je pala na 2,5. Izgleda da joj je bejzbol, umjesto da pomogne, odmogao.
Ne. Mislim na moju, krajnje subjektivnu ocenu.
Znači, pade. Šteta. Amerikanci, izgleda samo hoće da gledaju forenzičare. :-X
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #341 : 14.10.2011. 21:29:54 »
Negdje sam pročitala da je ova epizoda dosta podsjećala na Star Trek i da tu producent Braga daje svoj obol  :)
I istina, kad se malo pogleda, tajanstveni virus koji napada likove i tjera ih da se čudno ponašaju je klasični Star Trek.
Nije ni Star Trek (UVIJEK) neko remek-djelo zapleta, radnje, likova, tema... ali svejedno je razvio kultni status. Ne kažem da će tako i Terra Nova, možda se neće maknuti ni od prve sezone, ali ostaje nam da se strpimo i vidimo.  ;)

Offline Kjara

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 290
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #342 : 15.10.2011. 16:28:07 »
molim link na pm za epizodu 2, nalazim samo spojenu 1+2 epizodu.
ako za ovu opciju ima titlova onda ne treba link. hvala  pionir

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #343 : 15.10.2011. 16:32:04 »
Nemaš razdvojenih fajlova, prijevod je pod jednom i pod drugom epizodom isti. :)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline MikiST

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #344 : 18.10.2011. 23:32:56 »
Negdje sam pročitala da je ova epizoda dosta podsjećala na Star Trek i da tu producent Braga daje svoj obol  :)
I istina, kad se malo pogleda, tajanstveni virus koji napada likove i tjera ih da se čudno ponašaju je klasični Star Trek.
Nije ni Star Trek (UVIJEK) neko remek-djelo zapleta, radnje, likova, tema... ali svejedno je razvio kultni status. Ne kažem da će tako i Terra Nova, možda se neće maknuti ni od prve sezone, ali ostaje nam da se strpimo i vidimo.  ;)

Mislim da u tome i je problem. Konkretno što se tiče ove epizode. Kakav utjecaj na epizodu ima što se nalaze 85 mil. B.C.? Mogli su je smjestiti u bilo koje vremensko razdoblje. Virus koji napada bla bla bla...Da nije bilo žderača kabela mogla se i događati 2011.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #345 : 18.10.2011. 23:48:28 »
Spoiler for Hiden:
No, ova zadnja bar počinje otvarati pitanja o šestašima i njihovom cilju te pozadini cijelog problema Terra Nove.

Naravno, uz stereotipne sladunjave trenutke... ;D
« Zadnja izmjena: 19.10.2011. 00:05:01 King Eric »
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #346 : 20.10.2011. 01:28:12 »
Zoki nisam znao da prevodis ovo...prijatno iznenadjenje...hvala  drinks

Spoiler for Hiden:
Otvaraju se nova pitanja u vezi sestasa i svrhe Terra Nove...to mi se svidja  ;D
« Zadnja izmjena: 20.10.2011. 01:29:52 Omar_Little »
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #347 : 20.10.2011. 01:33:46 »
Ne prevodim... Nebojša je pregledao titl na engleskom i učinilo mu se da neće znati prevesti pa me je zamolio da prevedem ovu...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #348 : 20.10.2011. 02:23:52 »
Ne prevodim... Nebojša je pregledao titl na engleskom i učinilo mu se da neće znati prevesti pa me je zamolio da prevedem ovu...

Ziv bio svakako  ;D  drinks
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #349 : 20.10.2011. 02:32:27 »
Šalam se, naravno...
Izgleda da se lagano pretvaram u intervencijsku postrojbu za prevođenje...
Zoki, ne mogu stići, moram vamo, moram tamo, ajd' molim te prevedi...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #350 : 20.10.2011. 11:27:57 »
Zoki nisam znao da prevodis ovo...prijatno iznenadjenje...hvala  drinks

Spoiler for Hiden:
Otvaraju se nova pitanja u vezi sestasa i svrhe Terra Nove...to mi se svidja  ;D

Hvala Zoki. clapp

Spoiler for Hiden:
Nadam se da će u buduće biti malo bolje, da nam na kraju ostave clifhanger i da malo zaintrigiraju sa onim natpisima na stenama.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #351 : 20.10.2011. 22:48:54 »
Nebojša se zahvaljuje intervencijskom prevoditelju.  clapp clapp clapp

A ja još nisam stigao ni pogledati epizodu.  u_jeeeeeeeeee :dash

Nisam lud, majka me testirala!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #352 : 20.10.2011. 22:57:55 »
Nema na čemu, i drugi put...  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #353 : 20.10.2011. 22:59:56 »
A ja još nisam stigao ni pogledati epizodu.  u_jeeeeeeeeee :dash

 :no-no :no-no :no-no
Sramoto jedna  :P. Ja sam počela da gledam da bih mogla da komentarišem tvoje prevode i sad sam uspela da je pogledam već dva puta, bez prevoda i sa savršenim Zokijevim. Odmah da se izviniš  prav'la  ;D.

Spoiler for za Nebojšu:
Čik dođi u Beograd pre nego što je pogledaš   ;D

Offline tazmaniac

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Izgubljen u vremenu i prostoru
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #354 : 21.10.2011. 15:22:06 »
Evo, ja sam u 2 dana, počevši jučer, pogledao svi 5 do sada emitiranih epizoda.
I mogu reći da mi je serija čista laganica. Budući da sam fan Star Trekova i općenito
SF serija i filmova, ova serija mi je čisto osvježenje u moru dosadnih sapunica i trakavica.

Još jednom svaka čast Nebojši i Zokiju na prijevodima. Pozdrav.

Offline Savka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #355 : 21.10.2011. 21:41:14 »
I ja se zahvaljujem na prevodima!

ne znam sto ste svi toliko negativni ;) verovatno smo svi ocekivali nesto drugacije, ali dajte joj sansu. Ja  je gledam, bas je opustajuca. mislim da jos nije pocela prica ovde ;)

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #356 : 21.10.2011. 22:23:42 »
Eh da se nastavi Stargate Universe a isto tako smo bili negativni, opuštajuce deluje e sad od nastavka serije zavisi da li će dosaditi.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #357 : 23.10.2011. 18:21:31 »
ova zadnja epizoda je bila nešto zanimljivija, još se nadam da će se serija popraviti.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #358 : 23.10.2011. 18:30:11 »
hvala
Mrzim lopatare i limune

Offline ztnebi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #359 : 23.10.2011. 23:11:05 »
kad bilo ko pogleda preko 20-30  serija razlicitih zanrova uvek ce se naci uporedjivanje da jedna podseca na drugu ....

meni je serija zanimljiva ,obecava ,vredi je gledati

hvala na prevodima
« Zadnja izmjena: 23.10.2011. 23:14:17 ztnebi »

Tags: