Autor Tema: Terra Nova  (Posjeta: 108787 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #180 : 29.09.2011. 11:47:39 »
TN i Lost se ne mogu porediti ni po čemu. U Lostu u pilotu nije bio nijedan jedini kliše a kamoli neki tinejdžerski, i uopšte je bilo malo klišeja, čak se ne sjećam nekog.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #181 : 29.09.2011. 14:12:22 »
pogledao ..s obzirom da nema nista od SF serija ovo je jos i dobro..Jurasic park prebacen u seriju..jedino ako onaj vodopad ne izvadi stvar s obzirom na misteriju na njemu...realno vise sam ocekivao,prica nista novo mislim da ce je nekad prekinuti sa ubrzanim krajem..ali ovo je samo moje misljenje..u svakom slucaju gleda se jer nema sta od novog SF-a.. :ne-zna :ne-zna
...so say we all...

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #182 : 29.09.2011. 14:22:44 »
Svidio mi se SF-ovski početak. I to jako.

Onda su prešli tamo i serija je postala avantura/misterija, od SF-a se ne nazire ni S. Sve u svemu, tresla se brda, rodio se miš.

Nezadovoljstvo efektima je veliko zbog najava, vremena i novca potrošenih na njih. Jest da sveukupno gledano nisu loši, ali uz svu halabuku koju je Fox podignuo oko njih, nisu ništa naročito.

I za kraj, u nedostatku SF serija, neću ovo pratiti; ofrlje napravljen SF ne može ispuniti prazninu koja je ostala nedostatkom SF serija.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #183 : 29.09.2011. 14:25:20 »
Dude, ne moras meni govorit kakav je Lost, ja sam ga samo spomenio u vezi onog da ce na sva pitanja biti odgovoreno,
Lost je serija kakvu nikad nece napravit ma koliko god pokusavali i para imali.

Vratimo se mi na Terra Novu.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #184 : 29.09.2011. 14:27:07 »
10 strana a tek 1 epizoda  :P

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #185 : 29.09.2011. 16:09:26 »
Trebali su mozda malo ozbiljnije da udju u seriju, nesto kao tipa britanske serije Outcasts malo vise da se bore za svoju egzistenciju...
Što se tiče Outcastsa, meni se serija baš svidela i drago mi je da nisam sam u tome.

Što se tiče ovog drugog (borbe za život) - daćemo im još vremena (desetak epizoda) pa ćemo onda ili da pevamo slavopojke onoj trinaestorici executive producera ili se na seriju obrušimo kritičarskim neumoljivim perima. Kao oluja.  8)

Šta misliš da će da bude od ovog dvoga, Annoraxe?  :\)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #186 : 29.09.2011. 18:06:11 »
Ovo moram da napišem  ;D

nebojša, hvala na prevodu, ali zamolio bih te da sledeći put bude malo brže  :P

(sjetih se sad onoga nekoga što je napisao na nekoj temi slično ovako, ono nikad neću zaboraviti)


i naravno, šalim se  :)

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #187 : 29.09.2011. 19:51:15 »
Što se tiče ovog drugog (borbe za život) - daćemo im još vremena (desetak epizoda) pa ćemo onda ili da pevamo slavopojke onoj trinaestorici executive producera ili se na seriju obrušimo kritičarskim neumoljivim perima. Kao oluja.  8)

Šta misliš da će da bude od ovog dvoga, Annoraxe?  :\)
Nadam se najboljem. Kao što proljetos već rekoh, bilo bi mi žao da ovo propadne, jer volim dobar SF, ali još me mori strah da je kombinacija Spilberg + Braga jednostavno prizivanje đavola. Ako bi ovo prošlo, Braga bi prekinuo beskonačni lanac propade mi sve što sam radio.
Moje očekivanje? Dao bih sve na svijetu da se to ne desi, ali i pomalo već iz ličnog iskustva znam da se ljudi pod stare dane teško mijenjaju. A Braga je ipak stariji od mene. Vidjećemo, što bi rekli slijepci.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #188 : 29.09.2011. 20:22:28 »
Ovo moram da napišem  ;D

nebojša, hvala na prevodu, ali zamolio bih te da sledeći put bude malo brže  :P

(sjetih se sad onoga nekoga što je napisao na nekoj temi slično ovako, ono nikad neću zaboraviti)


i naravno, šalim se  :)

Ma završio sam ja to još oko 3 popodne, ali nisam htio da se naviknete na toliku brzinu pa zato sam ga ostavio neka se kiseli do večeri.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #189 : 29.09.2011. 20:33:21 »
Nešo!!!  :o
Pusti Kinga Erica i "ne smijem napisati što mislim", nemoj mi sad prestajat' bit' Krejzi Milojko.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #190 : 29.09.2011. 23:25:54 »
Vidim da spominjete Outcasts, i mene je točno podsjetilo na tu seriju  :)
Od SF-elemenata vjerojatno će ostati ovaj vremenski procjep, još ga moraju objasniti, kako sve to točno funkcionira, tko ga je stvorio...  Tek je prva epizoda, vidjet ćemo dalje.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #191 : 29.09.2011. 23:41:53 »
E moram da spomenem ovu izuzetno glupu scenu.
Kad onaj sa bradom, glavni, ne znam sad ime, izađe i stane da čeka dinosaurusa, on sam tu se isprsio, i šta je on to mislio da uradi da onaj nije naletio sa autom po njega, a sigurno nije planirao da ce ovaj naici, i jos mu ono glupo kaze Šta čekaš, vozi. To je meni bilo nekako....ne znam kako da objasnim....ne da je dječije baš ali.........

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21898
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #192 : 29.09.2011. 23:43:18 »
Očito nisi gleda Sutjesku kada Ljubiša zaustavi silu tenkova s jednim topićem...  rofl
edit: i tri granate....
« Zadnja izmjena: 29.09.2011. 23:53:06 zkarlov »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #193 : 29.09.2011. 23:44:59 »
E moram da spomenem ovu izuzetno glupu scenu.
Kad onaj sa bradom, glavni, ne znam sad ime, izađe i stane da čeka dinosaurusa, on sam tu se isprsio, i šta je on to mislio da uradi da onaj nije naletio sa autom po njega, a sigurno nije planirao da ce ovaj naici, i jos mu ono glupo kaze Šta čekaš, vozi. To je meni bilo nekako....ne znam kako da objasnim....ne da je dječije baš ali.........
Pa on ti je prahistorijska verzija ramba  ;D

Offline miodrag75

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #194 : 30.09.2011. 00:00:31 »
Ma serija je odlicna ima odlicnu ideju imace sta da se gleda ove zime

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #195 : 30.09.2011. 00:04:48 »
Solidan početak, videćemo šta će se izdešavati.
De gustibus non est disputandum.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #196 : 30.09.2011. 00:05:30 »
Očito nisi gleda Sutjesku kada Ljubiša zaustavi silu tenkova s jednim topićem...  rofl
edit: i tri granate....
:P  rofl
A nije jbt, sad će svi reći da hejtujem tu previše. Nije, samo govorim koje scene su bile previše glupe, nisam očekivao tako nešto.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #197 : 30.09.2011. 11:22:48 »
Očito nisi gleda Sutjesku kada Ljubiša zaustavi silu tenkova s jednim topićem...  rofl
edit: i tri granate....
Lako je bilo Ljubiši kad je imao pomoć od ovog lika.


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #198 : 30.09.2011. 11:37:34 »
Očito nisi gleda Sutjesku kada Ljubiša zaustavi silu tenkova s jednim topićem...  rofl
edit: i tri granate....
Lako je bilo Ljubiši kad je imao pomoć od ovog lika.


Čestitam na postu.
Predlažem ga za najveći off-topic u istoriji! Od dinosaurusa do Ljubiše i Tarasa Buljbe!  ;D

Da pošaljemo ovu sliku Spilbergu i pitamo ga kakve veze imaju ova dvojica s Terra Novom?
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #199 : 30.09.2011. 21:28:51 »
Preko dinosaura do slobode  :P

E moram da spomenem ovu izuzetno glupu scenu.
Kad onaj sa bradom, glavni, ne znam sad ime, izađe i stane da čeka dinosaurusa, on sam tu se isprsio, i šta je on to mislio da uradi da onaj nije naletio sa autom po njega, a sigurno nije planirao da ce ovaj naici, i jos mu ono glupo kaze Šta čekaš, vozi. To je meni bilo nekako....ne znam kako da objasnim....ne da je dječije baš ali.........

A ne bi bilo fora da glavna vojničina pogine odmah u prvoj epizodi... Zapravo, bilo bi fora  :D
Uzred, mene baš podsjeća na dikobraza:
Spoiler for Hiden:

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #200 : 01.10.2011. 04:19:26 »
A ne bi bilo fora da glavna vojničina pogine odmah u prvoj epizodi... Zapravo, bilo bi fora  :D
Uzred, mene baš podsjeća na dikobraza...
Auh, Mila, koja sliketina! Da nisi možda kupila Stiven Lang foto tapete?  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #201 : 01.10.2011. 10:00:28 »
Odgledala sam sinoć seriju! Meni se dopalo, obećava.  smileyNO1  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #202 : 01.10.2011. 15:13:21 »
tak-tak pilot za seriju koju sam (pre)dugo iščekivao. nije me nešto pretjerano oduševio. slab scenarij, gluma solidna (žena mi je jedino išla na živce).

nekoliko stvari koje su me silno naživcirale i razočarale:
Spoiler for Hiden:
1. vidjeli smo da je osiguranje/vojska u 22. st. jednako nesposobna kao i danas: kako je samo tata uspio pobjeći iz onog fensi zatvora? drugi slučaj, kada dolazi na onu lansirnu rampu, opet nikakva reakcija osiguranja. provuko se bez problema.
2. sin mu govori da bi možda prošao s opomenom ili lakšom kaznom da nije opalio onog policajca??? wtf?? pa i tata je policajac, valjda zna što se događa kad prekršiš tu odredbu da nemaš više od 2 djece, a i sigurno ima veze na sudu. platio bi lijepo 100 kuna i gotovo, a ne u zatvor na 2 godine. kakva glupost! (tih prvih 10-ak minuta je očajno)
3.  meci ne mogu nauditi dinosaurima. postoji jednostavno rješenje - onaj laserski rezač s kojim je tata pobjegao iz zatvora. cap-cap! odrežeš mu muda i ćao. ali ne, oni s tim režu kruh vjerojatno  :facepalm.
4. očekivao sam animaciju dinosaura na razini avatara, s obzirom na pare koje su ulupali, ali jok. a nešto mi govori da ih nećemo puno viđati tijekom sezone (nadam se da griješim)
5. ima još dosta toga, al mi se ne da pisati.


da ne ispadne da samo pljujem, evo i nekoliko stvari koje su mi se svidjele: vizualno lijepo izgleda, isplati se gledati u HD-u. glavna priča čini mi se vrlo zanimljivom (koja je glavna svrha terra nove - 'kontroliraj prošlost, kontroliraj budućnost'
Spoiler for Hiden:
vjerojatno postoji način da se vrati u budućnost ili manipulira vremenom
, zašto su se šestaši odvojili (tu moram spomenuti još jednu stvar koja mi se nije svidjela. kako su, pobogu, ti ljudi prošli screening, tj. tko im je dopustio da uopće odu u prošlost  :dash)...)

uglavnom, da sam deset godina mlađi, bila bi mi super. ovako sam ostao malo razočaran, ali nastavljam pratiti u nadi da će kasnije epizode biti sve bolje.
a ovo pišem u afektu, možda se kasnije smekšam  :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #203 : 01.10.2011. 18:40:05 »
postavljeno Terra.Nova.S01E00.Sneak.Peek.720p.WEB-DL.XviD-P2P
Mrzim lopatare i limune

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #204 : 01.10.2011. 19:08:27 »
Odgledao prve 2 epizode.. Koliko sam je čekao i nije me oduševila.. Nekako sam očekivao više, puno neki teen stvari, nekih bezveze scena.. Ali odgledat ću par epizoda jer trenutno ništa ne pratim..
Spoiler for Hiden:
preglupa scena je kad onaj dinosaur rezač stoji iznad glave onom malom, a stari čeka da mu kaže da se sagne.. preglupo..

svaka čast za prijevod!!  clapp
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline moravac

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 154
  • Spol: Muški
  • Samo pozitivno!!! Biće bolje... nekada... mora!!!
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #205 : 01.10.2011. 23:59:01 »
Meni se lično sviđa.
Malo drugačije. ;D
Hvala na prevodu. clapp

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #206 : 02.10.2011. 16:22:38 »
U sustini nije losa serija, mislim da ce dalje da bude manje zanimljiva koliko sam video najavu za trecu epizodu verovatno dok ne pocnu da otkrivaju sta znace oni simboli sto moze da bude pri kraju sezone... u pravu ste svi za te lose scene ali ima i dobrih stvari... nije mi jasno sto neki ne vole tinejdzere u seriji kao da imate nesto protiv njih...  :o meni to ne smeta cak naprotiv neka padne i neka ljubav pa da bude raznovrsno  :) neko je rekao sto nema veze sa ovom serijom da je SGU tinejdzerska serija  u_jeeeeeeeeee  rofl sto je za mene totalna glupost... i neka mi neko objasni sto se tice serije Lost posto kazete da ima slicnosti a nisam je gledao niti me je nesto privlacila zbog jedne stvari, kako to da niko ne moze da pronadje avion koji se srusio  ??? mozda ja ne razumem ali to mi nije jasno...  :dash
uh sto se oduzi...  :)

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #207 : 02.10.2011. 16:35:06 »
pogledaj Lost i znat ces gdje je avion, nisu ga nasli zato sto je skrenio s puta

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #208 : 02.10.2011. 16:40:14 »
Kad pogledas Lost to pitanje ce ti biti najmanje vazno  ;D
« Zadnja izmjena: 02.10.2011. 17:32:55 Maddox »

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Terra Nova (2011)
« Odgovor #209 : 02.10.2011. 17:02:44 »
Serija je dobra, ali
Spoiler for Hiden:
su malo oteglili onaj deo kada su ih napali dinosaurusi u šumi.

Hvala na prevodu, odličan je! clapp

Tags: