Autor Tema: Black Sails  (Posjeta: 56862 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #180 : 11.02.2017. 22:07:47 »

Završavam sad treću sezonu Black Sails i ima šta da me dočeka


Spoiler for Hiden:
Fuck Charlesa Vanea obesili
[/size][/font][/color]
[/Spoiler][/color]

Offline Marin Bukovac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #181 : 20.02.2017. 18:00:14 »
Vrhunska serija, zapostavljena i podcijenjena kao nekad Spartacus.
 :sef:

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Sails
« Odgovor #182 : 06.03.2017. 11:33:34 »
Eh.
Spoiler for Hiden:
Ode mi najomiljeniji lik u seriji, Eleanor.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #183 : 07.03.2017. 20:04:08 »
Pogledan početak četvrte sezone  :)

Odličan kratak dvoboj no puno bitnije je
Spoiler for Hiden:
da su Flint i Billy zajedno i moraju surađivat. Blackbeard ima neke svoje zamisli očekivano. Teach me trenutno i ne zanima previše. Silver je očekivano preživio naj napad jer mora završiti svoje putovanje iz knjige. Bit će jako zanimljiv završni obračun jer nećemo samo gledati španjolce protiv pirata već bi i trebali gledati Kapetane protiv drugih Kapetana tako da računam kako će finalni dovoboji početi prije finala.


Evo ti jedan primer ovde kod nas na "PO"

Tema serije je iskomentarisana na samop šest strana. I opšte u javnosti je slabije, nepravedno doživljena.


Uporedi sa nekim drugim serijama koje su popularne. I ja sam bio blizu da odustanem...

 :volim smileyNO1
Pogledaj i Justified. 13 stranica što je opet malo kad vidimo koliko bezveznih novih serija ima puno stranica. Ili najbolja srija današnjice Rectify ima samo 5 stranica. Pih...

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Black Sails
« Odgovor #184 : 16.03.2017. 19:35:57 »
Prva sezona dosta dobra, a ova druga, ne mogu reci da je losa ali ima poprilicno uspona i padova, te nekih nepotrebnih delova. Ostaje finale, i onda trecu da krenem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Black Sails
« Odgovor #185 : 20.03.2017. 13:26:19 »
Šta je ovo? LGBT gusari? Ovde sve pršti od gay scena, pa to nema ni u Game of thrones  :o
Previše za mene.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #186 : 20.03.2017. 15:47:44 »
Jbg, kad je jak lobi. Valuta čini sve danas.
iShare, noProfit


Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Black Sails
« Odgovor #187 : 20.03.2017. 20:23:26 »

[/quote]
Pogledaj i Justified. 13 stranica što je opet malo kad vidimo koliko bezveznih novih serija ima puno stranica. Ili najbolja srija današnjice Rectify ima samo 5 stranica. Pih...
[/quote]

 :facepalm :facepalm :facepalm

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Black Sails
« Odgovor #188 : 20.03.2017. 20:24:33 »
Pogledaj i Justified. 13 stranica što je opet malo kad vidimo koliko bezveznih novih serija ima puno stranica. Ili najbolja srija današnjice Rectify ima samo 5 stranica. Pih...

 :facepalm :facepalm :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #189 : 21.03.2017. 00:50:36 »
Pogledana druga  :)

Opa, pa jel nam se to pojavio Israel Hands  ;D najssss. Odlično ga je ovaj glumac odglumio. Sviđa mi se kako je Silver sad postao kompletaj gusar. I diplomat, i zna riješiti stvari na prljavi način. Eleanor mi je uz Max i dalje najgori lik. Pitaš se koja je njihova uloga. od početka uvijek isto samo malo na drugačiji način.

Billy i Flint  ;D

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Black Sails
« Odgovor #190 : 22.03.2017. 06:40:39 »
Pogledaj i Justified. 13 stranica što je opet malo kad vidimo koliko bezveznih novih serija ima puno stranica. Ili najbolja srija današnjice Rectify ima samo 5 stranica. Pih...

 :facepalm :facepalm :facepalm

A kaj fejspalmaš?! A) Rectify JEST odlična serija. i B) De gustibus...
Možda da si te fejspalme malo elaborirao, kontrirao nečim drugim, pa ajde... (vi'š kak Mulder, uglavnom, lijepo obrazloži svoje gledište, pa se možeš složiti ili ne složiti s njim, ali bar uvijek možeš em raspravljati em dobiti ekstra informacije  :sef: .)


Mislim i da sam napokon došla do nekog svog zaključka zašto je serija "slabo" gledana i nema puno komentara ovdje: čini mi se da je, s obzirom na temu, previše "misaona", s premalo makljaže i gorea. Dijagonalno sam preletjela temu i primijetila priličan broj komentara "jedva čekam (glavnu) bitku" (ili sl.).
A likovi iz serije razgovaraju, dogovaraju se, planiraju, mute...  ;D


And now for something completely different...

Šta jes'-jes', i meni se čini da su ga "malo" pretjerali s lezbarenjem. Onaj zamućeni odnos između Flinta, njegovog beaua (zaboravila sam kako se zvao u seriji i mrzi me sad ići na imdb, al glumio ga je Rupert Penry-Jones) i žene mu, bio bi sasvim dovoljan za "obavezni pederluk po serji", a usput su to prilično uvjerljivo odradili.
Ali ne, svi vodeći ženski likovi su se morali međusobno oblizati. I to otvoreno, da cijeli grad zna i kao - kul. :facepalm . Historijski, ne bi držalo vodu.

Moj neki dojam (ne mora značiti da sam u pravu) je da upravo Starz najviše forsira s tim historijskim pederlukom, baš nas šopaju. A Showtime ga slijedi u stopu.
Dođe mi da napišem "Nisam homofob, ali..."  ;D Ali nije do toga, čisto imam prigovor s obzirom na povijesni kontekst. Ne bi prošlo, čak ni među piratima.

Usput, lagano se naježim svaki put kad vidim da se "sodomy" prevodi kao "sodomija". To su tzv. lažni prijatelji (kao i prezervativi i preservatives). U našim krajevima riječ sodomija se koristi ili (rjeđe) kao sveobuhvatni termin za seksualnu nastranost, ili specijaliziranije - općenje sa životinjama (izvolte: sodomija), sinonim za zoofiliju, a ne kao u engleskom - za jebanje u dupe, pardon, analni seks (u-muško ili u-žensko, svejedno) ili, još gore, za pederluk (kao seksualno opredjeljenje, homoseksualnost, što čak nema opravdanje u eng. originalu).
Iako, full disclosure, u nekim rječnicima sam nailazila na natuknicu da zbog učestalosti te greške, sodomija postupno ulazi u naš(e) jezik(e) u njenom engleskom značenju. U dupe, konkretno. Ono drugo i dalje ne važi.

Nažalost, izgleda da su promjenom izgleda sajta HJP-a, usput pobacali neki postotak riječi i definicija van, pa su "muželožnik" i "muželoštvo" dobili nogu iz njega, "pederluk" je postao "pederstvo"  :facepalm .... (a nekako mi se čini da je prethodna verzija imala i + natuknicu o sodomiji). Izgleda da je opet u igri čišćenje jezika. Al o tom potom.


U zadnje dvije epizode, svidjelo mi se kako su (napokon) prikazali
Spoiler for Hiden:
ženski M.O. (modus operandi), babu Guthrie i upravljanje iz pozadine. Tako su "snažne žene" iz povijesti kontrolirale stvari, ne mlatarajući mačem i ne javno, kao što su prikazali Eleanor ili Max u Nassau. Max mi je ni vrit-ni mimo lik, funkcionira kao madam kupleraja, ali da bi ušla u neko upravno vijeće... čista fikcija.

S crnkinjama (Madi i keva) su stvari nešto drugačije, ovisno o plemenu iz kojeg su došli, matrijarhat među njima nije nešto nečuveno, ali opet - ne kao borci, nego kao vladarice, zadužene za politiku, donošenje odluka, raspodjelu dobara...

Silver i Flint, izgleda, ipak nisu izdržali. Da nisu još samo dvije epizode do kraja serije (i da ne znamo kako je sve završilo), posumnjala bih da je razdor među njima gluma da zavaraju Billyja i Rogersa. Ovako, tipujem da su stvarno pukli. Šteta.
Rado bih da prikažu na kraju Rogersa kako crkava od boleštine, u dugovima i siromaštvu.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #191 : 23.03.2017. 01:40:38 »
And now for something completely different...

Šta jes'-jes', i meni se čini da su ga "malo" pretjerali s lezbarenjem. Onaj zamućeni odnos između Flinta, njegovog beaua (zaboravila sam kako se zvao u seriji i mrzi me sad ići na imdb, al glumio ga je Rupert Penry-Jones) i žene mu, bio bi sasvim dovoljan za "obavezni pederluk po serji", a usput su to prilično uvjerljivo odradili.
Ali ne, svi vodeći ženski likovi su se morali međusobno oblizati. I to otvoreno, da cijeli grad zna i kao - kul. :facepalm . Historijski, ne bi držalo vodu.

Moj neki dojam (ne mora značiti da sam u pravu) je da upravo Starz najviše forsira s tim historijskim pederlukom, baš nas šopaju. A Showtime ga slijedi u stopu.
Starz i Showtime su prvi u tome.  Ne zaboravi i Outlander, pogotovo prva sezona. Kao da im je to obavezno. Onak si razmišljam kak se svi okupe i počnu razgovarati što bi moglo prvo. I jedan kaže gledajte bez pederluka ne možemo. Svi se slože jer je to politički korektno jer na stranu kvalitetu drugi kaže, a treći slažem se prvo i jedino bitno je da prikažemo pederluk u toj i toj epizodi. Četvrti se nadoveže i kaže da da, po mogućnosti nekakva romantika u pozadini, možda i ljubavni trokut to bi bilo dobro.

Al da ne serem previše. Ovdje mi je homoseksualnost najbolje prikazana od svih serija. Slažem se oko ženskih likova, to je loše. No, baš oko
Spoiler for Hiden:
kapetana Flinta jer stvarno nisam očekivao. Inače lagano pogodim kad idu suptilno prikazati tako nešto kao u seriji Person of Interest. Ovdje su to gradili i gradili te nisu davali glavni fokus na njegovu seksualnost tako da me iznenadilo i nije bilo nametnuto kao što rade neke druge serije.

Inače, pogledao sam treću epizodu. Što reći osim fantastično! Jedna od najboljih epizoda serije. Kao da su se okupili najbolji pisci ikada i napisali ovu epizodu. Ne znam otkud početi, ali Israel faking Hands  ti_si_Bog inače je on u stvarnosti bio desna ruka Blackbeardu. A Woodes Rogers nije u stvarnosti
Spoiler for Hiden:
zbilja ulovio Blackbearda već je to bio Maynard kojeg ni nema u seriji. I prikazali su još jednom zašto je Blackbeard bio najopasniji pirat. Trebalo je petorica/šestorica da ga zarobe. I u stvarnosti Maynard ga je zbilja tako vukao ispod broda ali kasnije i otkinuo glavu i obijesio da visi sa broda. Brutalna scena, čisti horor. Samo mrtva tišina dok se tijelo dere uz bord.

Sviđa mi se to mješanje fikcije i povijesti. Imamo stvarne likove i one koji su iz knjige (Kapetan Flint, Silver i ostali) tako da ćemo vidjeti kako će biti s njima iako se zna što se događa u knjizi između njih dvoje. Kraj je odlično režiran, napet prepun preokreta.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #192 : 27.03.2017. 04:15:08 »
Pogledana četvrta  :)

Još jedna odlična epizoda.
Spoiler for Hiden:
Reckham morao birati svoje ljude, a na kraju Anne uspjela izazvati mini pobunu.

Počinje kao u knjizi. Flint i Silver
Spoiler for Hiden:
imaju nedoumice to jest Silver ima prema njemu. Odlični razgovori između njih dvoje, Silver ga cijelo vrijeme analizira, a Flint pokušava ostati miran. Billy je u pravu iako mu je namjera da se Flint i Silver zakače. Kraj je sve rekao, ali opet Flint kaže "trust me" vidjet ćemo što je isplanirao.

U svakom slučaju drago mi je da se glavni mcguffin (pokretač radnje) vraća gdje mu je i mjesto, a to je blago.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #193 : 02.04.2017. 16:05:21 »
Pogledana peta  :)

Ha, jeste vidjeli možda i najbolji razgovor u seriji dosad? Woodes Rogers i španjolac. Puno dileme, govora koliko su toga izgubili, ne vole se, ratuju međusobno, a opet imaju zajednički interes. Sjajan razgovor i još jedan primjer te dokaz kako je ovo serija koja se ne zasniva na akciji i eksploziji koliko na karakterizaciji likova, izvrsne strategije i poteza. Akcija je ovdje samo okvir koji služi za tu glavnu radnju. To je ono kada stil nije iznad sadržaja.

Još neke dobre scene su Israel Hands šamara Silvera. Moralne dvojbe Silvera i kako srediti sa Billyiem. Billy je pravi primjer gusara koji je talentiran, ali prebrzo se digao. Nije išao korak po korak kao Silver već je preskakao i zato je propao.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Black Sails
« Odgovor #194 : 03.04.2017. 10:56:13 »
^
Jašta, sve si dobro uočio.

Malo ti zavidim, imaš još 5 epizoda za pogledati, ja noćaske slistih zadnju  :( .
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Sails
« Odgovor #195 : 03.04.2017. 11:39:27 »
Lepo finale serije. Svidja mi se kako su pristupili odnosu Flinta i Silvera.


Sa druge strane.
Spoiler for Hiden:
Bili, covek koji je preziveo sve padove.

I na kraju. Kapetan Dzek Rakam.

Sail with Godspeed, Black Sails.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Black Sails
« Odgovor #196 : 05.04.2017. 10:44:36 »

I na kraju. Kapetan Dzek Rakam.


Oh, da...  :)

A i Tobi Šmic je macan (kao što mu i prezime indicira) i sasvim pristojan glumac. Upravo sam shvatila da preslabo pratim što Aussies nude na TV/filmskom planu...  :ceska:

Jaka serija. Mudra.

I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Black Sails
« Odgovor #197 : 07.04.2017. 13:07:24 »
Odlicna serija po svemu. Meni licno osim o gej varijanti ali vec je neko lepo to opisao i razjasnio pa nema veze, samo kazem. Svakako jedna od retkih gde postoji prica kao pocetak razrada i kraj.

Zahvaljujem na odlicnim prevodima!  clapp


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Black Sails
« Odgovor #198 : 07.04.2017. 13:43:06 »
Kad su se odmakli od lezbojštine i gejovištine serija je postajala sve bolje.

Šteta da je kraj, ali još je veća šteta kada rastegnu još tri sezone priču.

Pamtiti će se.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1147
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #199 : 07.04.2017. 18:06:11 »
Jedna od najboljih serija, malo ih je ovakvih.

Hvala maksi za sjajne prevode.  Smajlicvece

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #200 : 09.04.2017. 13:33:06 »
Završio sam sa gledanjem serije i ostaje veliki žal što nema više. Preporuka za gledanje.
iShare, noProfit


Offline jmgandza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Black Sails
« Odgovor #201 : 09.04.2017. 20:33:47 »
Gledam finale serije, već sam tužan jer nema više. Serija je vrhunska...  :naklon:

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Black Sails
« Odgovor #202 : 10.04.2017. 05:04:02 »
Pogledao 3 sezone za kratko vreme, pa cu uskoro i 4.sezonu.
Nije lose, samo nista za cim bi patio kad se zavrsi. Prosek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Black Sails
« Odgovor #203 : 10.04.2017. 10:21:58 »
Uf... da je bar Black Sails prosjek!

A za što se tiče još... pa, dobili smo "još". 4 poglavlja više od knjige (Otok s blagom) - svake sezone jedno. Kao da su radili seriju po receptu za čaj (mislim onaj od listića, ne iz filtera) - po žličicu za svaku osobu i još jednu jednu za kotlić (=po epizodu za svako poglavlje i + jednu za sezonu).

Možda nisam u pravu, ne znam niš o tome - ali imam neki dojam da su prije snimanja imali ili gotov scenarij ili bar kostur priče od A do Ž, da nije bilo "snimit ćemo jednu sezonu, vidjeti kako će proći, pa ćemo onda mislit što dalje", kako se uglavnom radi. Hoću reć, kao cjelina djeluje koherentno i zaokruženo.

Btw, možda najneizvjesnija scena u zadnjoj epizodi mi je bila kad
Spoiler for Hiden:
je Silver tražio Madi dole u brodu i naišao na nekog tipa šćućurenog u kutu, "šta ti si neka kukavica...?" "Ne, gospon, ja sam samo kuhar." Što bi sve Silveru (da je serija stvarnost) moralo proći kroz glavu u tom momentu....?!  :ceska: Zajebato.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Black Sails
« Odgovor #204 : 10.04.2017. 10:41:16 »
Pa, kako za koga, jel?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Sails
« Odgovor #205 : 10.04.2017. 14:02:18 »
Btw, možda najneizvjesnija scena u zadnjoj epizodi mi je bila kad
Spoiler for Hiden:
je Silver tražio Madi dole u brodu i naišao na nekog tipa šćućurenog u kutu, "šta ti si neka kukavica...?" "Ne, gospon, ja sam samo kuhar." Što bi sve Silveru (da je serija stvarnost) moralo proći kroz glavu u tom momentu....?!  :ceska: Zajebato.

Ovo podvuceno dva puta.

Verovatno najupecatljivija scena u seriji.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Sails
« Odgovor #206 : 10.04.2017. 17:48:16 »
Serija je prejaka sa likovima i sa dijalozima. Ovo ne vrišti od neke motherfucker svemirsko morske borbe brodova, ovde nema iščekivanja kad će biti neka šibačina i bitka koju more nije videlo. Ovde je nešto drugo. Ovde je nešto mnogo jače, vrednije. Nešto što danas nema u moru smeća koje se servira TV konzumentima. Ovo je jedan primer da se može napraviti ovako nešto bez pravljenja spektakla kroz neki drugi vid da bi bio magnet za TV konzumente.
Scena u zadnjoj ep. koja je u Spoiler, verovatno najjača i koja nas je vratila na početak a sa druge strane daje nam kraj.. prejako odrađeno.
iShare, noProfit


Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Sails
« Odgovor #207 : 10.04.2017. 18:19:44 »
uf, nabrijavate me komentarima danima, a ne stignem gledati... bit će maraton kod mene.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #208 : 13.04.2017. 23:51:01 »
Pogledana šesta  :)

Ajde, imaju hrabrosti
Spoiler for Hiden:
ubiti takvog ženskog lika. Dvoje ustvari iako tu mislim prvenstveno na Eleanor.
ostatak isto odličan. Silver u zeznutom položaju, čak gorem nego Flint. Sad bi trebali dobiti ono što je sama srž otoka s blagom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #209 : 20.04.2017. 13:06:46 »
Pogledana sedma, osma, deveta i deseta (finale).

Dok sam gledao sve te epizode i bližio se kraju serije, dosta toga mi je prolazilo kroz glavu. Od mojih početaka i ljubavi prema piratima i starim piratskim filmovima, knjigama do Otoka s Blagom. Nakon prve sezone Black Sails me nije dobio, pa ni nakon druge iako je bila bolja od prve sezone. Tek kod treće sezone je kliknulo da se radi o vrlo dobroj seriji kojoj će uvijek ipak faliti ono nešto, neke sitnice da bi se kod mene smatrala vrhunskom serijom. Bilo je svakako vrhunskih epizoda, kao treća i šesta epizoda ove sezone. Ali uglavnom su to bile vrlo dobre epizode, pamtljivih rečenica i likova. Drago mi je da su uveli Skeleton Island direktno iz knjige. Rackham je imao najbolji govor na kraju o percepciji ratova i pobjednika te kako obični ljudi, povjesničari gledaju na sve to. Pobjednici pišu povijest i to je jednostavno tako. Za Rackhama sam još prije par godina pisao kako je on koji je izmislio piratsku zastavu što smo i vidjeli na kraju. Drago mi je da su na kraju ubacili tako nešto.

Silver je prošao najveći put od svih pirata iako i Rackham ima iza sebe dobrih argumenata. Jedan je prošao krvave ratove, moralne dvojbe, vodio ljude u bitke dok je drugi ovako po strani polako se mijenjao, ali zadržao tu svoju mirnoću. Što se tiče toga, dvije najbolje transformacije u ovoj seriji.

Kapetan Flint je uvijek ostao vjeran sebi. Imao je svoj cilj i mislio ga je poštivati. Nekako mi je drago da nisu prikazali Kapetana Flinta kao iz knjige. Ne tako zlog. Nije on bio klasičan villain u seriji.

Finale iako dobro, nije to što sam očekivao iako sam vidio nakon predzadnje dvije epizode u kojem će smjeru ići. Priču jesu zaokružili, moglo je bolje u nekim stvarima, ali u principu bilo je ovo jedno lijepo iskustvo. Nadam se da bi ova serija mogla utjecati i napraviti novi val piratskih serija. Vidjet ćemo.

Najbolji likovi:

1. Flint
2. Charles Vane
3. Long John Silver

8/10

Tags: