Autor Tema: Black Sails  (Posjeta: 56858 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline carpfish

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Black Sails
« Odgovor #90 : 24.02.2015. 10:59:47 »
nisam homofob, ali ovolika promocija gejluka.....nema smisla, cak ni za radnju, kao da nisu znali sta i kako pa da malo kao sokiraju,
Spoiler for Hiden:
iako u prvoj sezoni ima scena sexa izmedu flinta i barrow i nije se naslucivalo nista slicno, a sumnjao sam da je hamilton gay, ali sa flintom....ne (ne znam sto u spojler, ali moze nekom zasmetati....)
« Zadnja izmjena: 24.02.2015. 11:01:25 carpfish »

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: Black Sails
« Odgovor #91 : 25.02.2015. 09:11:52 »
Sta drugo od starz da ocekujes

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Black Sails
« Odgovor #92 : 26.02.2015. 23:55:27 »
Kao i kolega iznad...nije mi problem da ima neka gej osoba u seriji,ali ovoliko preterivanje i unistavanje jednog od najjacih likova uopsteno u serijama,je zaista bespotrebno...Skroz mi je unistila ova zadnja scena utisak serije...sve ostalo je ok.Nastavicu da gledam seriju,ali sa manjim ocekivanjima.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #93 : 02.03.2015. 22:25:41 »
ova šesta epizoda mi je baš bila dosadna :(
Spoiler for Hiden:
svi nešto kemijaju, kako bi uspijeli postići da ih englezi prestanu proganjati, ali nema nikakve akcije. jedino je Vane iskren, "što ću ja dobiti sa time ?".
hehehe. pravi piratski duh...

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #94 : 06.03.2015. 20:29:32 »
Tek sam poceo da gledam i svidja mi se serija, (treca epizoda prve sezone) i necu pricati o svim manjim zamjerkama sa moje strane, jer i nisu toliko bitne, ali mi je malo vise zasmetalo (treca epizoda) Tip ide sa naocarima koje bi bile i u danasnje vrijeme super, i po izgledu i po nacinu izrade. Mozda se varam ali cisto sumnjam da su u to vrijeme imali naocare takve izrade i kvalitete :)
:murija:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Sails
« Odgovor #95 : 06.03.2015. 21:15:06 »

evo jedan poučan link o sunčanim naočalama :)
http://www.glasseshistory.com/glasses-inventor/who-invented-sunglasses/

slične ima i ovaj iz davinčija


zanimljivo je što oba para naočala imaju i zaštitu sa strane.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #96 : 07.03.2015. 00:36:33 »
Vidi stvarno :)

Hvala na linku :) bio je poucan
:murija:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #97 : 08.03.2015. 02:36:20 »
Pogledana šesta  :)

Jako dobra epizoda u kojoj su opet strateški potezi bili bitni što volim vidjeti. I prekretnica za Rackhama
Spoiler for Hiden:
čim mu je kapetan rekao da ima tri opcije, odmah sam znao da će na kraju izabrati drugu. Druga je ta da se bori kao kapetan protiv drugog kapetana jer Rackhamov lik je od samog početka prikazan kao kukavica i sva ta psihička zlostavljanja i njegovo nedokazivanje se skupljalo u njemu. Još je znao da posada jako loše misli o njemu, a tako je htio postati kapetan. I sad kad napokon je, ne smije iznevjeriti posadu, a i sebe na kraju krajeva tako da mi je jedino logično bilo da se bori s njim što je i na kraju napravio. Drago mi je zbog toga.

Silver postaje sve lukaviji. Pravi diplomata  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #98 : 12.03.2015. 02:58:19 »
Pogledana sedma  :)

Billy!  ti_si_Bog

Spoiler for Hiden:
Drufesne je glup čovjek. On bi htio revoluciju. Pa Billy je došao kao promijenjen čovjek i to je morao znati. Ako već nije, onda ga je trebao dopustiti da se malo odmori od svega, a ne odmah navaliti sa svojim planom. Billy je s ovom epizodom opet došao među bolje likove.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #99 : 24.03.2015. 00:48:43 »
Pogledana osma  :)

Zatišje pred buru. Kraj i Kapetan Vane nagovještavaju tu buru  ;D

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #100 : 24.03.2015. 06:19:14 »
Nisam jos pogledao 9. Ali Vane mi je sve draz i drazi.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #101 : 24.03.2015. 21:41:11 »
Skroz ok serija. Preporuka svima koji vole avanturisticke i onima koji su uzivali u AC4. :D
Od ovih sto pratim, Da Vincis Demons je ipak dosta zanimljivija, ali ovde ima vise akcije.

Inace, Ray Stevenson dolazi kao Blackbeard u narednoj sezoni.
« Zadnja izmjena: 24.03.2015. 21:46:15 DeRadicci »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #102 : 26.03.2015. 00:26:05 »
Pogledana deveta  :)

Bura je krenula.

Nisam jos pogledao 9. Ali Vane mi je sve draz i drazi.

Postat će ti draži nakon ove epizode.

Spoiler for Hiden:
Iznenadila me njezina smrt. Jako dobro isplanirano i jako dobar plan od Vanea. Napokon su shvatili da ako žele pobjedu protiv njih, da moraju surađivati.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #103 : 26.03.2015. 10:01:25 »
ne da mi je draži, nego je i pametniji od glupog Flinta...
Spoiler for Hiden:
...koji mi je na početku sezone bio odličan. Mudar, pametan, manipulator ... zakon. onda je postao peder, ajde nije to nešto strašno. Vane mi je bio ono, tipični nasilnik, ali izgleda da je puno pametniji od Flinta. sad ne znam kako će Crnobradi uskočiti u tu priču, s kime će biti bolji... ja ne čitam knjige tako da ne mogu ni naslutiti što će se dešavati, ali slobodne me izvjestite ;)

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Black Sails
« Odgovor #104 : 26.03.2015. 12:30:07 »
Dosta mlakih poslednjih epizoda, kao da se sve zakuvavalo za poslednju.
Spoiler for Hiden:
Nadam se da ce to sto su je ubili, pokrenuti okidac kod Flina i da ce opet biti neustrasiv i zao.
Njena smrt mi je jedna od boljih na televiziji u poslednje vreme i moze da doprinese kvalitetu serije.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #105 : 26.03.2015. 20:05:26 »

Spoiler for Hiden:
Njena smrt mi je jedna od boljih na televiziji u poslednje vreme...

hahahaah. ne znam zasto mi je ovo smijesno :))))

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Black Sails
« Odgovor #106 : 26.03.2015. 20:13:09 »

Spoiler for Hiden:
Njena smrt mi je jedna od boljih na televiziji u poslednje vreme...

hahahaah. ne znam zasto mi je ovo smijesno :))))

Spoiler for Hiden:
Hahaha, tako zvuci ali stvarno mislim da jeste. Deluje kao bespotreban lik, a njena smrt može biti okidač Flintovog ludila. Dok je bila živa, uvek je predstavljala barijeru za Flinta.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #107 : 27.03.2015. 07:55:53 »
Slazem se s tobom. Volio bi da ide u tom smjeru kako si prognozirao za Flinta. Pisem s mobitela pa nemrem otvoriti spoiler. Budem kad dodem do kompa

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #108 : 27.03.2015. 08:23:16 »
ne da mi je draži, nego je i pametniji od glupog Flinta...
Spoiler for Hiden:
...koji mi je na početku sezone bio odličan. Mudar, pametan, manipulator ... zakon. onda je postao peder, ajde nije to nešto strašno. Vane mi je bio ono, tipični nasilnik, ali izgleda da je puno pametniji od Flinta. sad ne znam kako će Crnobradi uskočiti u tu priču, s kime će biti bolji... ja ne čitam knjige tako da ne mogu ni naslutiti što će se dešavati, ali slobodne me izvjestite ;)
Spoiler for Hiden:
Flint nije stvaran dok su Blackbeard i Vane bili stvarni gusari i bili su si dobri iako je Blackbeard odbio zadnju zajedničku borbu. Vidjet ćemo kako su isplanirali za Flinta i njegov odnos sa Blackbeardom. Promijenit će sigurno nešto.

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #109 : 27.03.2015. 09:02:45 »
Zakon. To ce se valjda dogadati u 3. Sezoni. Tko ce to sve docekati. Mozda da ipak pocnem citat knjige. Hahahaha

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #110 : 27.03.2015. 09:22:33 »
Otog s blagom kao zabavu, a za sve ostalo uzmi povijesne knjige o gusarima. Ja ih imam četiri koje jako detaljno opisuju realno stanje stvari. Ima na 20-ak stranica samo o odnosu između Blackbearda i Vanea. Nisu samo gusari već i obični radnici te kako se tada živjelo. Imam i o Korsarima. To je 15. i 16. stoljeće, a ova serija se bavi sa 18. stoljećem. Tortuga naravno. To je 17. stoljeće i Španjolska, meni drugo najdraže piratsko razdoblje poslije onog gdje je bio Blackbeard i ostatak vesele družine. Uglavnom, pravo piratstvo je nestalo sredinom 19. stoljeća. Meni je to pogotovo zanimljivo zato što mi je najdraže razdoblje došlo nedugo poslije. Američki građanski rat i početak divljeg zapada.

Offline vladailic73

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #111 : 27.03.2015. 11:19:10 »
Pozdrav svima
Zamolio bih Muldera ako je moguce da napises nazive kniga koje imas o gusarima. Jako me zanima tematika pa bih potrazio iste negde.
Hvala unapred

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #112 : 27.03.2015. 16:31:03 »
Mulder ti si Bog
« Zadnja izmjena: 27.03.2015. 16:43:57 sabljarka »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Sails
« Odgovor #113 : 27.03.2015. 16:36:33 »
Imam tri knjige od istog autora. Angus Konstam. On ti je najhvaljeniji povjesničar piratstva i općenito ratne povijesti na moru.

Piracy: The Complete History (General Military) - znači, to ti je cijela povijest piratstva od starog egipta do blackbearda. Čak su i vikinzi obrađeni. Knjiga sadrži i sve te stare mape što je posebno zanimljivo.

Blackbeard: America's Most Notorious Pirate - u toj knjizi ima odlično opisan odnos između Blackbearda i Vanea.

The History of Pirates - njegova prva knjiga. Isto kao Complete History, samo što ovdje opisuje najviše same pirate. Na svakoj stranici imaš i opisanu sliku pa se još detaljnije vizualizira.

Under the Black Flag - ovo nije njegova već od jednog drugog znalca za povijest piratstva. Vjerojatno najbitnija knjiga o piratstvu ako gledamo sve što su nam predstavili u filmovima o piratima. Dakle, ovdje ti se ruše mitovi o piratima iz filmova. Ima u knjizi i prave engleske dokumente koji su tada napisani od strane vojske. Imaš sve o njihovoj taktici, oružju, kako su ustvari živjeli.

I Treasure Island kao fikcijska knjiga o piratima. Zabavno štivo. Tu su Flint, Silver i Billy.

Nažalost, kod vas se prevodi samo ono što se dobro prodaje, a to su knjige o piratstvu koje sadrže puno fikcije. Jako je rijetko nešto dobro da te nauči kao ova http://www.utopija.rs/nasa-izdanja/knjiga-o-piratima

Offline vladailic73

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #114 : 28.03.2015. 20:12:14 »
Mulderu hvala za info. Video  da Konstam ima bas mnogo knjiga na razne teme. Deluje jako zanimljivo

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Black Sails
« Odgovor #115 : 30.03.2015. 21:18:11 »
totalno su se iskupili sa zadnje dvije epizode...  notworthy notworthy notworthy

reakcija na ClockGate:
Spoiler for Hiden:
:o :o :o :o  :nema: :nema: :'( :zbogom

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Black Sails
« Odgovor #116 : 31.03.2015. 22:29:22 »
Kakvo finale !Odlican uvod za sledecu sezonu..
Spoiler for Hiden:
Kako je ocigledno da ce Flint i Vane otkupiti Eleanor zlatom.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #117 : 01.04.2015. 12:27:20 »
Jedno od boljih finala, a poslednje 3-4 epizode odlicne.




Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Black Sails
« Odgovor #118 : 01.04.2015. 21:17:25 »
Spoiler for Hiden:
ma ne njima zlato, oni su dosadni

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Black Sails
« Odgovor #119 : 01.04.2015. 22:15:27 »
Odlicno finale zaista, po meni i najbolja epizoda do sad.  smileyNO1

Tags: