Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372962 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Homeland
« Odgovor #390 : 14.05.2012. 16:44:53 »
Odgledao prvu sezonu i ne bih je komentarisao ovako kao se sezonu jer ću pustiti ljude da završe isplanirano, pa onda doneti sud o seriji kao celokupnom delu. Ima dosta malih stvari koje su mi zasmetale i koje mi se ne dopada kako su rešili ali mora im se priznati da su napravili napetu seriju.

Spoiler for Hiden:
Sa porodicom ne može da spoji 5 minuta a da je ne zovu na posao, a onda bez ikakvih problema bane u vikendicu na kraći odmor i niko se ne pita gde je glavni agent cie.
Ono otkrivanje sa čajem koji pije je možda najotrcanija stvar koju su mogli da smisle.
Crnac direktor CIA, pa to je stereotip kao ciga u Vojnoj akademiji.
Neće da eksplodira prsluk, a nisu objasnili kako je došlo do toga, a lepo nam pre toga pokažu kako se zelena lampica upalila i kako je prsluk spreman. Ako ste nam to pokazali onda morate smisliti i kako je prsluk zakazao. (to što on posle spaja žice ponovo, okači mačku u rep).
Ajde da prihvatim mogućnost da ga ćerka odgovori od napada, mada mi se čini da takvim osobama to ne može pomoći.
Kao što sam gore napisao, ne volim kad se nešto dogodi bez objašnjenja, pa evo sitnice jedne. Kada ona sponzoruša hakuje blekberi princu i kao da li će stići, neće stići, on kreće nazad ka sobi i kao ODJEDNOM ga neko zove i on se okrene. Mislim da takve stvari lako sjebu celokupnu dobru priču, prejjeftine su.

Ništa od ovih ''zamerki'' ja nisam namerno tražio ili preterujem, pričam vam iskreno šta prvo pomislim kad se to desi u seriji.

E sad, koliko sam ja shvatio krtica još nije otkrivena, nadam se da će se oko toga malo vrteti u drugoj sezoni.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Homeland
« Odgovor #391 : 14.05.2012. 19:30:00 »
odlicna serija...bas bas odlicna...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Homeland
« Odgovor #392 : 14.05.2012. 21:16:40 »
Odgledao sam pilot. Evo sad pustio na down, original seriju, isto pilot, da pogledam večeras. Pilot mi je onako, nije me ni digao a nije me ni odbio od daljeg gledanja. Šta znam, već 15 dana kako vucam na hdd, sezonu. Pogledaće se valjda ovih kišnih dana.
iShare, noProfit


Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #393 : 14.05.2012. 22:57:32 »
Odgledao prvu sezonu i ne bih je komentarisao ovako kao se sezonu jer ću pustiti ljude da završe isplanirano, pa onda doneti sud o seriji kao celokupnom delu. Ima dosta malih stvari koje su mi zasmetale i koje mi se ne dopada kako su rešili ali mora im se priznati da su napravili napetu seriju.

Spoiler for Hiden:
Neće da eksplodira prsluk, a nisu objasnili kako je došlo do toga, a lepo nam pre toga pokažu kako se zelena lampica upalila i kako je prsluk spreman. Ako ste nam to pokazali onda morate smisliti i kako je prsluk zakazao. (to što on posle spaja žice ponovo, okači mačku u rep).

Spoiler for Hiden:
Po meni je isto ovo ne mogu reci problem, ali ostalo nerazjasnjeno ili prejeftino objasnjeno i nekako mi kvari tu sliku, jer ipak je skoro pa kljucna stvar. Naravno ostavljam mogucnost sto je neko vec govorio da je dobio prsluk neispravan i da ce se u drugom dijelu to i otkriti.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Homeland
« Odgovor #394 : 14.05.2012. 23:52:57 »
Pogledao pilot od original serije(Hatufim / Prisoners of War). Dosta se razlikuje od američkog. Rimejk je baš amerikanizovan.
iShare, noProfit


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #395 : 17.05.2012. 02:15:48 »
Ja sam u dva dana napravio maraton i pogledao svih 12 epizoda, odlična serija zaista, preporuke. smileyNO1 Glumci su razvalili. clapp

Hvala svima na prevodima, a hvala i članici maya- na preporuci. smileyNO1 Čitam da su nekima zasmetale pojedine sitnice, ali na mene je i pored svega serija ostavila odličan utisak, zbilja izvrsna sezona, napeta, puna preokreta, bez suvišne patetike.
Spoiler for Hiden:
Malo patetike ima, npr. to što je ćerka mogla odgovoriti fanatika od onakve zamisli, ali rekao bih opet u taman dovoljnoj količini.

Držim palčeve da druga sezona bude još bolja.


P. S. Ako se i dalje budete femkali ko će prevoditi, mogao bih ja ovo uzeti na sebe, jer šepavi ljudomrzac i genijalac Haus završava svoje nakon osam sezona, a već pomenuh da mi ništa ne deluje primamljivo od novih serija koje planiraju na jesen. :) No, ako je neko od dosadašnjih prevodilaca već rezervisao ovo, neću se mešati.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Homeland
« Odgovor #396 : 20.05.2012. 18:56:44 »
Ja sam u dva dana napravio maraton i pogledao svih 12 epizoda, odlična serija zaista, preporuke. smileyNO1 Glumci su razvalili. clapp

Hvala svima na prevodima, a hvala i članici maya- na preporuci. smileyNO1 Čitam da su nekima zasmetale pojedine sitnice, ali na mene je i pored svega serija ostavila odličan utisak, zbilja izvrsna sezona, napeta, puna preokreta, bez suvišne patetike.
Spoiler for Hiden:
Malo patetike ima, npr. to što je ćerka mogla odgovoriti fanatika od onakve zamisli, ali rekao bih opet u taman dovoljnoj količini.

Držim palčeve da druga sezona bude još bolja.


P. S. Ako se i dalje budete femkali ko će prevoditi, mogao bih ja ovo uzeti na sebe, jer šepavi ljudomrzac i genijalac Haus završava svoje nakon osam sezona, a već pomenuh da mi ništa ne deluje primamljivo od novih serija koje planiraju na jesen. :) No, ako je neko od dosadašnjih prevodilaca već rezervisao ovo, neću se mešati.

Što se tiče mene slobodno, ja sam previše lijenj da odradim neki snyc a kamoli da prevodim nešto  ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #397 : 04.06.2012. 22:27:20 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #398 : 04.06.2012. 23:05:11 »
Sve rečeno u ovih 10 sekundi  :)

Jedva čekam da krene.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Homeland
« Odgovor #399 : 05.06.2012. 13:43:15 »
P. S. Ako se i dalje budete femkali ko će prevoditi, mogao bih ja ovo uzeti na sebe, jer šepavi ljudomrzac i genijalac Haus završava svoje nakon osam sezona, a već pomenuh da mi ništa ne deluje primamljivo od novih serija koje planiraju na jesen. :) No, ako je neko od dosadašnjih prevodilaca već rezervisao ovo, neću se mešati.

Ja sam mislio prevoditi ako ne bude stalnog prevoditelja jer je ono bila katastrofa za seriju ovog kalibra, ali ako ćeš redovno prevoditi rado ću ti prepustiti, a ako bude trebala pomoć, tu sam...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline komarac12

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #400 : 16.06.2012. 23:54:53 »
Zahvaljujuci anketi primetio sam da je ova serija dobila dosta glasova. Procitao sam opis i pogledao pilot epizodu i dopala mi se. Hvala PO sto postojite  smileyNO1

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Homeland
« Odgovor #401 : 19.06.2012. 03:08:57 »
Spoiler for Hiden:
Jel bi mogao neko da mi malo bolje pojasni ovo sa tablom...Sta je tamno ljubicasto, sta zuto, nije mi to bas lepo leglo...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #402 : 19.06.2012. 10:42:09 »
Spoiler for Hiden:
Sada sam zaboravio, valjda se ostali secaju pa ce me dopuniti. Tabla je hronolosko pracenje aktivnosti Abu Nazira. Svaka boja je iz nekog perioda njegovog zivota a deo koji nedostaje i koji se ne uklapa nije im bio jasan sve dok nisu dosli do zakljucka da je izgubio nekog bitnog u svom zivotu sto se kasnije odnosilo na njegovog sina.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #403 : 19.06.2012. 18:34:31 »
Osvojene nagrade za najbolju dramu i najbolju glavnu glumicu na ovogodišnjoj "Critics' Choice Awards".

Offline komarac12

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #404 : 20.06.2012. 17:55:55 »
Pogledao svih 12 epizoda i super je serija. Druga sezona bi trebalo da krene 1 oktobra  :)
Spoiler for Hiden:
Potajno sam se nadao da ce bomba eksplodirati u tom malom sklonistu. Kakav bi to vrhunski i neocekivani zavrsetak bio. Malo je bez veze ispalo kao neispravan okidac ali neka bar se nadam dobrom nastavku

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #405 : 20.06.2012. 19:18:03 »
Spoiler for Hiden:
Vlada i mišljenje da je sve bilo samo iskušavanje Brodijevih vere i spremnosti, tj. da je prsluk bio namerno podešen da ne eksplodira. Valjda ćemo dobiti odgovore u drugoj sezoni. :)
« Zadnja izmjena: 20.06.2012. 23:37:07 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Homeland
« Odgovor #406 : 20.06.2012. 21:46:58 »
Najbolja serija u protekloj sezoni. Ubedljivo.

Iza nje jos jedino Boss koji moze da se poredi kvalitetom i to je sve.
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #407 : 20.06.2012. 22:58:02 »
Spoiler for Hiden:
Vlada i mišljenje da je sve bilo samo iskušavanje Brodijevih vere i spremnosti, tj. da je prsluk bio namerno podešen da neeksplodira. Valjda ćemo dobiti odgovore u drugoj sezoni. :)

Hmm! Ne bi reko da je to tako jednostavno.
Spoiler for Hiden:
Brodi nije sam napravio prslik, vec ga je dobio gotov, tako. Sa ovim je ok da je samo test.
Ali, ako se dobro sjecam, dobio ga je od saborca, onaj crnac ako se dobro secam bio, koji je i te kako bio sa zeljom da ubija??? Pa, zasto bi crnac napravio i dao njemu pokvareni prsluk?
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #408 : 20.06.2012. 23:27:39 »
Spoiler for Hiden:
Nisi pažljivo pratio ili si možda zaboravio. Nije dobio prsluk od crnca, već je odveo porodicu tobože na odmor, a u stvari je otišao u stražnju sobu neke krojačke radnje da preuzme gotov prsluk, gde mu je i objašnjeno kako radi. Poslao je porodicu na ručak i rekao da mu naruče hamburger dok on „ode po četkicu za zube“. Seti se da ga je ćerka zatekla kako ga gura u prostor za rezervnu gumu kad je pošla da vidi gde se zadržao, a on se pravdao da je to poklon za njenu majku.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline komarac12

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #409 : 21.06.2012. 01:17:46 »
Spoiler for Hiden:
Ako je ovako dobro organizovan test kakva li ce tek prava akcija biti.  ;D Mislim da je bio neki arapin koji je dao Brodiju prsluk u toj radnji. Steta za crnca, dao je seriji mnogo sa malo price i hladnokrvnim pojavljivanjem.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #410 : 21.06.2012. 01:28:52 »
Spoiler for Hiden:
Dobar je bio crnac, ali bio je previše zaslepljen i nije video širu sliku, pa su ga zato smakli.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Homeland
« Odgovor #411 : 21.06.2012. 01:57:15 »
Jel ova serija originalno bila planirana za vise od jedne sezone ili ih je dobra gledanost uputila da smisljaju dalje dogadjaje?
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #412 : 21.06.2012. 10:07:21 »
Kako pročitah na prethodnim stranama, već je nakon tri ili četiri epizode bila naručena druga sezona, a mislim da je bila i planirana od samog početka.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #413 : 21.06.2012. 11:49:42 »
Nijedna serija se ne planira za jednu sezonu. Neprofitabilno u potpunosti. (uz izuzetak mini-serija, u kojima je procedura drugačija)

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #414 : 21.06.2012. 12:20:12 »
Spoiler for Hiden:
Nisi pažljivo pratio ili si možda zaboravio. Nije dobio prsluk od crnca, već je odveo porodicu tobože na odmor, a u stvari je otišao u stražnju sobu neke krojačke radnje da preuzme gotov prsluk, gde mu je i objašnjeno kako radi. Poslao je porodicu na ručak i rekao da mu naruče hamburger dok on „ode po četkicu za zube“. Seti se da ga je ćerka zatekla kako ga gura u prostor za rezervnu gumu kad je pošla da vidi gde se zadržao, a on se pravdao da je to poklon za njenu majku.
Da, tacno. Totalno zaboravio
Spoiler for Hiden:

 Bio je neki drugi. Verovatno onaj diplomat.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #415 : 22.06.2012. 10:10:40 »
Ja juče krenula da gledam ovu seriju, pošto je toliko hvalite, i pogledala 8 epizoda jednu za drugom. ;D Inače ne volim ni filmove ni serije na ovu temu, ali ovo je stvarno zanimljivo, glumici su fantastični (plavuša je malo iritantna bila u početku, ali sam se navikla na nju). Definitivno gledam dalje.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline projepro

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #416 : 22.06.2012. 12:20:53 »
Sjajna serija  smileyNO1

Offline edo6

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 283
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #417 : 22.06.2012. 17:45:05 »
Pogledao sam u ova dva dana cijelu sezonu  :facepalm :D
Odlična je serija, iako su me u par navrata zeznuli spoileri koje nisam mogao ne otvoriti  ;D
Spoiler for Hiden:
Mislim da ovo s prslukom nije nikakav test već slučajnost.. Najviše me zanima gdje je završio video koji je ostavio ispod kamena (vjerojatno su ga Nazirovi ljudi pokupili, ali tko će ga znati ???)
Moram priznati da mi je Rubicon bio bolji, ali jedva čekam 2. sezonu  drinks

Preporuke svima koji ovo još nisu pogledali i hvala na prijevodima!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Homeland
« Odgovor #418 : 22.06.2012. 19:36:56 »
I ja sam je u dva dana pogledao, ali kako možeš otvarati spojlere? ??? :) Meni onda propadne užitak. I baš vuče serija da je gledaš: škakljivo se završava svaka epizoda i tera te da odmah pustiš sledeću.

Spoiler for Hiden:
Moguće i da je slučajnost to što je prsluk zakazao, pa su odlučili da menjaju plan: od pukog ubistva tolikih važnih ličnosti, na čija će mesta ubrzo doći neke druge, pokušaće da zametnu misao, što je teže uraditi ali i delotvornije ako urodi.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline edo6

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 283
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #419 : 22.06.2012. 19:49:16 »
Otvarao sam spojlere tek nakon pogledane epizode, a dva puta sam malo ubrzao  :facepalm
Spoiler for Hiden:
1. put: Saznao sam da će ona sponzoruša umrijeti
A 2. se ne sjećam :D

Tags: