Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372963 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #360 : 26.04.2012. 01:19:41 »
Samo nesto sam razmisljao, odlican film bi se mogao napraviti, naravno samo sa prvim serijalom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #361 : 26.04.2012. 03:28:36 »
To bi bilo zanimljivo  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Homeland
« Odgovor #362 : 28.04.2012. 01:10:11 »
Večeras mi frajer u birtiji preporuči ovo za gledanje. Dođem sad na forum, ovde 19 strana postova u temi serije. Probaću onda ovo gledati ovih dana. Nadam se da nije ko 24h. Jer 24h nisam mogao uz svu moju dobru volju, gledati.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #363 : 28.04.2012. 01:15:04 »
A ja cijelo vrijeme mislio da si pogledao ovo i da si ostavio dojmove o prvoj sezoni  ;D

Probaj, meni odlična i napeta serija uz stvarno vrhunsku glumu Claire Danes i Lewisa.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Homeland
« Odgovor #364 : 28.04.2012. 01:47:16 »
Pa bio bi ja laprdao ovde više puta u temi da sam gledao i da mi je leglo. Ili da sam probao a nisam se pronašao u samoj priči, napisao bi, probao nije išlo, obrazložio i to je to. Počeo sam sad da gledam Blekingegade a titlovi su urađeni samo za ne englesko govorne dijaloge, a na sluh mi je dosta teško pratit, imaju jako čudan akcenat/naglasak, moram po 3x vratit i pojačati da bih pohvatao šta kažu. Imaju rusi kompletan titl, popizdim, uzeću njihov titl pa gledati..
iShare, noProfit


Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Homeland
« Odgovor #365 : 28.04.2012. 01:56:56 »
Večeras mi frajer u birtiji preporuči ovo za gledanje. Dođem sad na forum, ovde 19 strana postova u temi serije. Probaću onda ovo gledati ovih dana. Nadam se da nije ko 24h. Jer 24h nisam mogao uz svu moju dobru volju, gledati.

Ja takođe nikad nisam mogao gledati 24, ali ovo mi je super, nema one američke patetike i patriotizma... probaj trebalo bi da ti bude dobro
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #366 : 28.04.2012. 02:35:11 »
HL sam pocela da gledam  negde kad je bila emitovana 3-4 epizoda bas iz straha da od navedene patetike. Prijatno me je iznenadilo  sto je nema. 3 fantasticna sata  i kriziranje do emitovanja sledece epizode. 24 sata sam pokusavala par puta  da gledam i odustajala. Nije mi legla serija ni malo.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Homeland
« Odgovor #367 : 28.04.2012. 09:15:26 »
I mene je ova serija bila prijatno iznenadila, upravo pre početka emitovanja sam očekivao da će biti puna patetike i da neću izdržati duže od 2-3 epizode, ali je na kraju ispala i više nego dobra. Dobro je što se serija prikazuje na kablovskoj, a ne na nekoj od četiri velike nacionalne mreže, jer bi je ovi sigurno upropastili totalno.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Homeland
« Odgovor #368 : 01.05.2012. 01:33:54 »
Pogledao pilot.. nije loše, tek treba da krene priča, videćemo. Samo mi na qrac ide ona pametnica od agentice, al ajd, budem je već nekako istrpio toliko koliko je dužna da bude u samoj seriji i radnji.
iShare, noProfit


Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Homeland
« Odgovor #369 : 01.05.2012. 10:24:10 »
solidna serija, ništa više od toga

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Homeland
« Odgovor #370 : 01.05.2012. 16:10:29 »
Maloprije pogledao pilot nije losa serija ima zanimljivu radnju i odlicne glumce nadam se da ce nastaviti ovako,jedino mi je ona plavusa malo odbojna ostalo je sve dobro uglavnom pratit ce se :)

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline skemamen

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Homeland
« Odgovor #371 : 08.05.2012. 23:32:36 »
Pa dobro ljudi, je l' neko video OGROMNU GRESKU na kraju prve sezone...?

SPOILER u nastavku...!!!

Spoiler for Hiden:
Pre elektrosokova, plavusa je razgovarala sa Saulom koji joj je rekao da je Nazirov sin poginuo u eksploziji bombe kada je imao 10 godina... Neposredno pre nego sto su je "otresli" sa elektrosokovima setila se da je Brody dozivao u snu Issu, Nazirovog sina, citiram: "Issa, Nazirov sin, Brody ga je poznavao"

Saul NIJE REKAO da se sin zove Issa...!!!!!!!!!!!!
« Zadnja izmjena: 08.05.2012. 23:33:31 King Eric »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #372 : 08.05.2012. 23:36:43 »
Spoiler for Hiden:
Pa šta je tu greška?  ???  Sama je povezala da je Issa vjerovatno Nazirov sin.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #373 : 08.05.2012. 23:36:53 »

Pa mozda je povezala. Vidis da je mala inteliigentna iznad prosjeka  ;D

EDIT: Prestize me Kapetan za 10 sekundi  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #374 : 08.05.2012. 23:49:06 »
Ne mora uvek da bude 1+1=2 u ovom slucaju je bilo 1+x=2. Povezala je. Ona je, skoro, pa zdrava otisla na terapiju. Zajebana je kao Mehoni :). Nasla je kariku.
Spoiler for Hiden:
Ona je pratila Nazirov zivot, ima razdobolje kada joj nista nije jasno sta se desavala u odredjenom periodu. Zatim je saznala da je izgubio sina, pa je povezala sa imenom koga je Brodi pozivao u snu.

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: Homeland
« Odgovor #375 : 09.05.2012. 21:55:03 »
Nije to greška...Oni prate nazira i znaju dosta o njemu samo ga ne mogu ćapiti, pričala je ona i o njegovim ženama pre toga...

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: Homeland
« Odgovor #376 : 09.05.2012. 22:15:38 »
I da ne bude da samo pohvale žanje.Ima i kritika pre svaega kod ljudi koji pizde što je otkazan Rubicon (ja takođe)
Evo sa jednog drugog foruma:
Citat:
rekoh, mozda sam zabagovala od silnih engleza koje odgledah u poslednjih par meseci, pa mi sve americko sto nije iz sajmonove kuhinje bzvz. a i mnogo bolje u 24 radili te preobracenike, da im je u homelandu jedan dzek bauer, odma bi prepoznao da li je infidel ili nije. gledam i ja svaku epizodu, ali recimo, koliko mi je rubicon bio izazov za mozak, ovde mi je sve na prvu loptu.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #377 : 10.05.2012. 01:32:50 »
Odgledana 1. epizoda , 9/10 nakon 1. epizode ocena za seriju  :mafija

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #378 : 10.05.2012. 23:08:40 »
Ovako , nakon 5 epizoda evo nekog zakljucka :

Spoiler for Hiden:
Meni se serija dosta svidja , nesto na foru Killinga je msm koncept , svidja mi se i odabir glumaca , sto se radnje tice isto je zanimljiva , moje neko misljenje je da Brody nije ovaj izraelski pomocnik iako mi nije jasno njegovo klanjanje , ponovo sve ide na ruku da jeste , ali mi je to malo nelogicno da otkriju , obicno bude nesto skroz zavuceno , videcemo , iako mislim da se nista nece razotkriti u 1. sezoni kao ni kod Killinga  ;)

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #379 : 11.05.2012. 01:51:29 »

Spoiler for Hiden:
Izraelski  ??? :vid-ga:

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Homeland
« Odgovor #380 : 11.05.2012. 03:33:53 »
Јa odgledao 8 ep. Aj doneću sud na kraju, kad sam već blizu. Stvarno napeta i dobro urađena, mada ima stvari koje mi se nisu svidele i koje sam primetio odmah u toku gledanja, a ne da sam namerno tražio dlaku u jajetu jer svi hvale seriju.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Homeland
« Odgovor #381 : 11.05.2012. 09:30:04 »
Ovako , nakon 5 epizoda evo nekog zakljucka :

Spoiler for Hiden:
Meni se serija dosta svidja , nesto na foru Killinga je msm koncept , svidja mi se i odabir glumaca , sto se radnje tice isto je zanimljiva , moje neko misljenje je da Brody nije ovaj izraelski pomocnik iako mi nije jasno njegovo klanjanje , ponovo sve ide na ruku da jeste , ali mi je to malo nelogicno da otkriju , obicno bude nesto skroz zavuceno , videcemo , iako mislim da se nista nece razotkriti u 1. sezoni kao ni kod Killinga  ;)

Jesi ti neki Šubijev rođak?  ;) Ni meni nije jasno što si mislio pod izraelski?!

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #382 : 11.05.2012. 13:28:26 »
Možda je to rečeno u afektu, pošto je serija bazirana na delu(serija, knjiga, šta god) izraelskog pisca.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #383 : 11.05.2012. 22:21:52 »
Ovako , nakon 5 epizoda evo nekog zakljucka :

Spoiler for Hiden:
Meni se serija dosta svidja , nesto na foru Killinga je msm koncept , svidja mi se i odabir glumaca , sto se radnje tice isto je zanimljiva , moje neko misljenje je da Brody nije ovaj izraelski pomocnik iako mi nije jasno njegovo klanjanje , ponovo sve ide na ruku da jeste , ali mi je to malo nelogicno da otkriju , obicno bude nesto skroz zavuceno , videcemo , iako mislim da se nista nece razotkriti u 1. sezoni kao ni kod Killinga  ;)

Jesi ti neki Šubijev rođak?  ;) Ni meni nije jasno što si mislio pod izraelski?!

Sve je to isto  rofl Mislio na Palestinu , Abu NAZIR ili sta su vec , valjda Saudiska Arabija , neki je djavo sa bliskog istoka  ;D

Offline skemamen

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Homeland
« Odgovor #384 : 12.05.2012. 11:50:20 »
Vezano za onu gresku,
Spoiler for Hiden:
kako je plavusa znala da je Issa Nazirov sin... Ona to NIKAKO nije mogla povezati, jert da je htela da poveze - povezala bi mnogo ranije... Cinjenica u seriji je da je ona to povezala tek kada joj je Saul rekao da je Nazirov (bezimeni) sin poginuo... na taj deo su udarali. Ali ostao je udarac u prazno... greska.
« Zadnja izmjena: 12.05.2012. 11:54:45 mijau »

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #385 : 12.05.2012. 12:24:19 »
Spoiler for Hiden:
Pa kako bi povezala kad nije znala da je Nazir imao jos jednog sina ? Ona uopste nije znala za tog sina dok joj Saul nije rekao , onda je povezala kad su anestetici poceli delovati ali bilo je kasno  ;D

Offline skemamen

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Homeland
« Odgovor #386 : 12.05.2012. 19:21:24 »
Spoiler for Hiden:
Da, ali da se seti bas situacije kada je Brody u snu izgovarao Issino ime, i da to poveze sa Nazirovim sinom. Issa je mogla biti i spremacica i vojnik i kucepazitelj i bastovan, bilo ko...
Malo je poveca koincidencija...
« Zadnja izmjena: 12.05.2012. 20:29:02 King Eric »

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #387 : 12.05.2012. 23:43:44 »
Spoiler for Hiden:
Ne bih se slozio , onog trenutka kada je rekao Issa ja sam pretpostavio istog trenutka da je to sin od Abu Nazira a ciin mi se da se mali do tada nije spominjao ali u svakom slucaju je serija odlicna , meni licno dosta bolji od Killinga

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #388 : 13.05.2012. 00:08:38 »
 Ne znam sto se iscudjavas tolko oko toga? Kolko si puta shvatio i povezao nesto? A opet te posle neke smernice odvedu od toga na pogresnu stranu i posle nekog vremena shvatis da si bio na pravom putu ali te omelo nesto da odma shvatis.
Spoiler for Hiden:
Mozda i bude bilo tamo u nekoj epizodi druge sezone kada ce se opet setiti pa mozda ne dodje do konacnog zakljucka da je to Nazirov sin jer ce je npr Brodi skrenuti sa koloseka ako u opste budu imali neke vece kontakte u drugoj sezoni.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Homeland
« Odgovor #389 : 14.05.2012. 15:28:06 »
Evo, krenuo je sa emitovanjem original ove serije.

http://skyarts.sky.com/prisoners-of-war-hatufim

Sad vidim da je okačena i prva epizoda na mrežu. Snimak je HDTV, sa nalepljenim engleskim titlom. Trenutno je snimak dostupan u 4:3, po rečima čoveka koji je snimao i okačio na mrežu ovo, gleda da uskoro uradi i snimak 16:9. Opet po njegovim rečima, ako bude još ljudi zainteresovano, nastaviće da objavljuje nastavak serijala.
iShare, noProfit


Tags: