Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372974 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #330 : 02.04.2012. 05:04:37 »
Ovo je serija koju namjeravam sljedecu pratiti, jer sam cuo dobre kritike, a kako vidim zavrsena je 1 sezona, pa me zanima jel tu kraj, hoce li biti jos sezona i ako hoce kada bi trebalo krenuti?

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Homeland
« Odgovor #331 : 02.04.2012. 10:33:11 »
Serija je odlična. Biće i druge sezone samo tek u oktobru, novembru. :)

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #332 : 02.04.2012. 11:46:30 »
Druga sezona počinje 30.09.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Homeland
« Odgovor #333 : 02.04.2012. 12:09:35 »
1. sezona ide od 16. travnja (aprila) na Fox Crime u 20.55 ponedjeljkom. Pa, kome se ne da za...frkavati s, hm, alternativnim metodama gledanja.

Intervju s jednim od autora serije, Howardom Gordonom  ovdje
Meni je posebno zanimljiv dio gdje objašnjava kako se rad na kabelskoj televiziji razlikuje od onoga na "zemaljskoj", a gdje je radio na sličnoj seriji "24" (po tematici sličnoj, po estetici ne). U biti, kod "24" su morali imati nekakav vrhunac svakih 5 minuta zbog reklama, pa makar to bilo i potpuno umjetno. U Homeland su mogli raditi koliko žele duge scene i kadrove, ispričati priču tempom kojim su htjeli, pogotovo što je serija bila na Showtime (pay cable, znači nema reklama) i što im je David Nevins ("šef zabavnog programa" na Showtime) dao potpunu slobodu.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #334 : 02.04.2012. 22:27:41 »

Odlicna je serija, jedna od boljih u zadnje vrijeme. Samo velika ova pauza, morat cu u septembru ponovo gledati prvu sezonu  rofl

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #335 : 17.04.2012. 02:05:37 »
Kako je dobra serija, ne pamtim da sam se skoro odusevio  sa nekom serijom kao ovom. Jest' da me onaj glavni lik malo nervira (ne znam zasto :) ),al sto se tice radnje,glume i ostalog cista 10ka.

Offline Kova

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #336 : 17.04.2012. 16:30:16 »
Upravo zavsih gledanje, odgledao sam je za tri dana. Fantasticna je zaista, mozda nesto najbolje sto sam odgledao. Gluma fantasticna, prica fantasticna, dobre ribe, seks, napetost. Sve, sve.


Spoiler for Hiden:
Sto se tice Brodijeve bombe, mislim da mu je namerno podmetnut corak i da je on klikom na ono dugme dokazao Naziriju da je na njegovoj strani. Cista neka provera za Brodija. Saul je totalna enigma, ne znam vise ni sta da mislim za coveka. :D

Offline panda bear

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 107

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #338 : 20.04.2012. 00:15:34 »
Napokon sam neku dobru seriju 'ubo'  smileyNO1 . Odgledao sam prvih par epizoda. Odlucno se radnja odvija sa veoma prisutnom neizvesnoscu.
Kakve sam sve samo gluposti probao da krenem u zadnje vreme da gledam a jos skidao pre cele prve sezone da bi samo posle 20,30min odustjao od previse hvaljenih serija.

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #339 : 20.04.2012. 20:41:30 »
Ovo je genijalno. Tek sam dve epizode pogledao i više nego super mi je.
Drži pažnju svih 50 min epizode. Jako napeto, neočekivano...
Hvala svima koji su prevodili seriju.  smileyNO1

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #340 : 20.04.2012. 21:48:08 »
Izvinjavam se na offtopicu ali moram. Puko sam od smjeha  rofl
Koliko žena u potpisu na slikama imaš?


 rofl rofl rofl

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Homeland
« Odgovor #341 : 20.04.2012. 22:06:42 »
Citat:
Izvinjavam se na offtopicu ali moram. Puko sam od smjeha   Koliko žena u potpisu na slikama imaš?


Prebrojao sam za tebe - 74 žene... rofl

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #342 : 20.04.2012. 22:28:40 »
Da, samo žene... :mjuza
Gorane, jesi li Saru M.G. brojao dvaput?
Da, i Marcia Cross se ponavlja, pa se preračunajte.
« Zadnja izmjena: 20.04.2012. 22:41:40 tweegy »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #343 : 22.04.2012. 11:55:30 »
Odgledao celu sezonu. Fenomenalno! Odusevljen sam glumom, redosledom razvijanje price, iscekvanjem, naptetoscu,...
Spoiler for Hiden:
Dok su bili u sigurnosnom bunkeru i kada je Brodi trebao da pritisne osigurac, po prvi put posle dugog vremena sam osetio onoj osecaj napetosti gde samo sto i ja nisam poceo da se znojim. Nisam video da postoji potvrda za drugu sezonu (zbog toga mnogo puta i ne dozivam neke krajeve sezona spektakularno jer znam da ima nastavak sledece godine i da ce priziveti taj i taj), nisam znao sta da ocekujem, da li ce biti otkriven, sprecen da detonira pa posle da se nastavi drugacije prica ako bude sledece sezone ili ce ovo biti kraj sa detoniranjem. Dopalo mi se sto se ovako zavrsilo, max su razradili pricu u ovom smeru, sada ocekujemo nastavak iz politike. Tu me odusevio Damian Luis kako je odglumio, znojenje, izbezumljenost, drhtavica, usporenost, pa zatim mora u wc da bi sredio, vraca se nazad i cerka ga zove. Mala je tako emotivno zvucalo preko telefona, da je plakala i tako pricala ne bi dobro ispalo.



 

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Homeland
« Odgovor #344 : 22.04.2012. 14:52:29 »
Perkone to je Showtime tako da ne moras cekati sluzbenu potvrdu, naravno da ce biti druge sezone!

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #345 : 22.04.2012. 15:31:49 »
Koliko se secam oni su potvrdili drugu sezonu vec negde tokom sredine prve. Sta vise imam utisak da su i kraj zbog toga izmenili, da bi mogli uopste da udju u pricu druge sezone. Kako god, jedva cekam. Odlicna serija. Za divno cudo s obzirom na tematiku bez patetike, sto zaista cenim.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Homeland
« Odgovor #346 : 23.04.2012. 15:10:14 »
Odgledao celu sezonu. Fenomenalno! Odusevljen sam glumom, redosledom razvijanje price, iscekvanjem, naptetoscu,...
Spoiler for Hiden:
Dok su bili u sigurnosnom bunkeru i kada je Brodi trebao da pritisne osigurac, po prvi put posle dugog vremena sam osetio onoj osecaj napetosti gde samo sto i ja nisam poceo da se znojim. Nisam video da postoji potvrda za drugu sezonu (zbog toga mnogo puta i ne dozivam neke krajeve sezona spektakularno jer znam da ima nastavak sledece godine i da ce priziveti taj i taj), nisam znao sta da ocekujem, da li ce biti otkriven, sprecen da detonira pa posle da se nastavi drugacije prica ako bude sledece sezone ili ce ovo biti kraj sa detoniranjem. Dopalo mi se sto se ovako zavrsilo, max su razradili pricu u ovom smeru, sada ocekujemo nastavak iz politike. Tu me odusevio Damian Luis kako je odglumio, znojenje, izbezumljenost, drhtavica, usporenost, pa zatim mora u wc da bi sredio, vraca se nazad i cerka ga zove. Mala je tako emotivno zvucalo preko telefona, da je plakala i tako pricala ne bi dobro ispalo.

Spoiler for Hiden:
meni bi bilo bolje da je u tom bunkeru završila priča s Brodijem...

stvarno jedna top of the top serija smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #347 : 23.04.2012. 15:12:11 »
Odgledao celu sezonu. Fenomenalno! Odusevljen sam glumom, redosledom razvijanje price, iscekvanjem, naptetoscu,...
Spoiler for Hiden:
Dok su bili u sigurnosnom bunkeru i kada je Brodi trebao da pritisne osigurac, po prvi put posle dugog vremena sam osetio onoj osecaj napetosti gde samo sto i ja nisam poceo da se znojim. Nisam video da postoji potvrda za drugu sezonu (zbog toga mnogo puta i ne dozivam neke krajeve sezona spektakularno jer znam da ima nastavak sledece godine i da ce priziveti taj i taj), nisam znao sta da ocekujem, da li ce biti otkriven, sprecen da detonira pa posle da se nastavi drugacije prica ako bude sledece sezone ili ce ovo biti kraj sa detoniranjem. Dopalo mi se sto se ovako zavrsilo, max su razradili pricu u ovom smeru, sada ocekujemo nastavak iz politike. Tu me odusevio Damian Luis kako je odglumio, znojenje, izbezumljenost, drhtavica, usporenost, pa zatim mora u wc da bi sredio, vraca se nazad i cerka ga zove. Mala je tako emotivno zvucalo preko telefona, da je plakala i tako pricala ne bi dobro ispalo.

Spoiler for Hiden:
meni bi bilo bolje da je u tom bunkeru završila priča s Brodijem...

stvarno jedna top of the top serija smileyNO1
Spoiler for Hiden:
Vjerojatno mu je namjerno podmetnuta lažna bomba da vide jel u stanju to napraviti. Test i to kakav test  ;D tako da ta scena još više dobiva na težini  :)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Homeland
« Odgovor #348 : 23.04.2012. 15:22:47 »
Nabacio sam je na torrent da i ja vidim zasto se tolika prasina digla oko ove serije,vidim nigdje negativnog komentara samo rijeci hvale,kad se svi balkanci odreda sloze da nesto valja pa to mora da je nesto bas posebno  ;D

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #349 : 23.04.2012. 16:50:22 »
Spoiler for Hiden:
Vjerojatno mu je namjerno podmetnuta lažna bomba da vide jel u stanju to napraviti. Test i to kakav test  ;D tako da ta scena još više dobiva na težini  :)

Spoiler for Hiden:
Da, omogućimo mu sve uslove, ubacimo ga tamo gdje je to skoro nemoguće i kad konačno odluči da pritisne prekidač - ništa se neće desiti.
Čisto da vidimo hoće li to uraditi.
A ako ga uhvate, nema veze, nabavićemo nekog drugog koga ćemo opet tako poslati sa neispravnom opremom čisto da vidimo da li bi povukao okidač.  :facepalm :o ??? :vid-ga:
Jednostavno - odlučio se na to ali je oprema zakazala. Nije ni čudo, oblačio je i spajao sa velikom tremom i nervozom.
I ja bih volio da je tu završila priča, u bunkeru, kao što je i tejma rekao.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #350 : 23.04.2012. 18:02:51 »
Spoiler for Hiden:
Pa da, glupo izgleda, ali tako su i rekli ovi koji su radili na seriji. Nisu direktno rekli, ali su naglasili da je MOŽDA tako ili da mu se zbilja pokvario prekidač. Svejedno, ona napetost u bunkeru se ne viđa često i neću im uzeti za minus što bomba nije eksplodirala. Nadam se da će druga sezona biti iste kvalitete  :)

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Homeland
« Odgovor #351 : 23.04.2012. 19:03:10 »
Nabacio sam je na torrent da i ja vidim zasto se tolika prasina digla oko ove serije,vidim nigdje negativnog komentara samo rijeci hvale,kad se svi balkanci odreda sloze da nesto valja pa to mora da je nesto bas posebno  ;D
To sam i ja primjetio, baš nitko nema loše riječi ni na Balkanu, ni šire. Da se ocjenjuje svi bi Homelandu dali 9 ili 10.
Ja bi dao 9.5/10 (da budem posebna kobasica  ;D ) , jer očito je da su mogli kraj napraviti drukčije i bolje i da su ga mijenjali kad su dobili 2. sezonu. Pri tome sam naravno licemjeran, jer da su napravili bolji kraj, onda bi ugrozili kvalitetu 2. sezone ili je čak ne bi bilo. Ostali bismo bez nekih likova (a i sjajnih glumaca) i/ili linija priče.

idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Homeland
« Odgovor #352 : 23.04.2012. 19:39:43 »
To sam i ja primjetio, baš nitko nema loše riječi ni na Balkanu, ni šire. Da se ocjenjuje svi bi Homelandu dali 9 ili 10.

Znači, krajnje je vrijeme da nastavim gledati. 
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #353 : 24.04.2012. 01:20:38 »
Prva sezona je bila snimljena kad je Showtime naručio novu sezonu. Stoga nisu mogli ubacivati to što pričate pod spojlerima, šta je tu je. Verovatno su i sami znali da će dobiti još sezona (čini mi se da je bilo intervjua gde je neki glavni iz SHO rekao da im je ovo glavni adut) pa zato i takav sled događaja.


Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #354 : 24.04.2012. 09:01:33 »
Kako god da je, razbili su poslednjom epizodom.  :majstore

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #355 : 25.04.2012. 04:24:17 »
Upravo odgledao, dobra serija i dobra sezona, napeta, uzbudljiva, necu reci genijalna, ali sasvim dobra prica koja ce svakoga drzati na onoj napetosti da mora odgledati sljedecu epizodu sto brze, glumci odlicni moram reci. Zadnja epizoda bas odlicna.

Kraj, sami kraj oko Keri je vrlo dobro napravljeno, ali tokom serijala narocito pred kraj ima par pitanja, dal' ih ja nisam pohvatao u seriji ili nisu ni odgovorena ne znam:

Spoiler for Hiden:
-kako su Toma prevukli na svoju stranu, jer Brodi se maltene ne smatra teroristom, nego pravednikom, tj osvetnikom za smrt one djece, narocito Issa sa kojim je eto da kazemo bio blizak.

-ako se radi o kvaru na prsluku moram reci da bi mi to bio bas minus, jer ajde da kazemo ''profesionalci'' su to. Mada pazljivije ako se pogleda, 1 zica je ispala, ali jedna je presjecena, jer ih je on rucno spajao, dal je to slucajno ili ne, ne znam, ali moja pretpostavka je da je neko sabotirao prsluk, naravno pomislio sam odma na cerku, mada kasnija situacija ne vodi tome. Kao sto rekoh ako bi bilo bas do kvara po meni minus scenaristima.

-koliko je poludio za Tomom sto mu nisu rekli da je ziv, a onda ga hladnokrvno ubije, mada ok, mozda i razumljivo...

-i jos par malih greskica, vodi se kao musliman, a pije ko skot  rofl

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #356 : 25.04.2012. 10:52:33 »
Spoiler for Hiden:
Nije bilo nista posebno da se vidi za Toma sem u Brodijevim flashbackovima. Od njega su pravili tipicnog teroristu. Da je kojim slucajem preziveo gledali bi sigurno neke delove njegovo zarobljenistva kako je doslo do svega toga i kako su ga preobratili u teroristu.
Previse je naivno misliti da je devojcica sabotirala prsluk. I ako se vidi da je u wc kada je namestio zice upalila se zelena lampica nismo imali priliku da vidimo da li bi onda zaista eksplodirao prsluk jer ga odgovorila cerka. Nase prepostavke su da su ga mozda testirali ali svoju odlucnost kao cilju je pokazao kako je hladnokrvno ubio Toma. Preostaje nam da cekamo drugu sezonu gde ocekujem da cemo videti razradjen kraj kraja prve sezone.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Homeland
« Odgovor #357 : 25.04.2012. 15:19:50 »
Spoiler for Hiden:
Da, ali ta lampica se upalila ako se sjecas i kad je isprobavao prsluk, znaci ako je lampica znak regularnosti, onda je on dobio ispravan prsluk.
Po meni preglupo bi bilo da se eto samo pokvarilo, mislim kao ispala zica.

Ili ako lampica nema veze sa ispravnoscu, mozda je to uradjeno cisto radi napetosti, moguce da su mu i dali neispravan prsluk, jer ionako je Zaharvi rekao Brodiju da mora prihvatiti mjesto kongresmena ako zeli ''nastaviti akciju'', pa je moguce da su i od pocetka mislili na to da nadju saveznika u ''visoj politici''.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #358 : 25.04.2012. 20:49:49 »
Spoiler for Hiden:
Moze lako da je ispala zica, ipak je to cisti kucni rucni rad, treba povezati sve to, namestiti na telo a nervozna i napetost 1000%. Takodje, prilikom oblacenja kosulje pa sakoa postoji sansa da se zategla zica pa spala. Cista rekonstrukcija. A opet ako su mu vec namestili radi testa mogu i ne moraju da mu veruju to sto je rekao da nije radio prsluk. Zato se dokazao ubivsi Toma a drugoj sezoni se tek ocekuje njegova prava saradnja sa Al-kaidom.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #359 : 25.04.2012. 21:31:46 »

Spoiler for Hiden:
Koliko se ja sjecam, dok je oblacio prsluk pokucala mu je kcerka na vrata, pa je morao na brzinu skinuti. Mozda je tada ispala zica. Ne mislim da su sve ono pripremili samo da bi njega testirali.

Tags: