Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862466 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5580 : 17.08.2016. 12:48:15 »
U prevodu: Viste, 10-ke i sl. grozote.  ;D

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5581 : 18.08.2016. 12:48:32 »
Photoshop CS3. Uvek kad pravim neki oblik (pravougaonik, krug, oblačić za tekst u stripu), svaki put moram da mu podebljam ivice. Desni klik na lejer > Blending Options > Stroke > menjam boju iz crvene u crnu. Jedino mi je veličina, tj. debljina crte koja uokviruje oblik nakon što štikliram Stroke, snimljena. Može li da se podesi da mi uvek bude (po defaultu) aktiviran Stroke sa crnim okvirom kad pravim neki oblik? (valjda sam dobro objasnio...)

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5582 : 24.08.2016. 03:22:25 »
Koji je najbolji program za reenkodiranje formata mkv? Treba mi nešto da malo kompresiram jedan video. Ali ne bih neke obične programe, nego nešto što koriste profi riperi.
Naletio sam na HandBrake, ali ne može se instalirati na XP. https://handbrake.fr/downloads.php
« Zadnja izmjena: 24.08.2016. 03:26:07 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5583 : 24.08.2016. 06:29:39 »
Simple x264 launcher ili MeGui. Na BTN-u se ranije koristio ovaj prvi, a njihovi ripovi su najkvalitetniji.
Moraš malo da poznaješ materiju, a ne znam koliko ti se isplati da čitaš za jedan video.

Sent from my GT-N7100


Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5584 : 24.08.2016. 13:17:50 »
Koji je najbolji program za reenkodiranje formata mkv? Treba mi nešto da malo kompresiram jedan video. Ali ne bih neke obične programe, nego nešto što koriste profi riperi.
Naletio sam na HandBrake, ali ne može se instalirati na XP. https://handbrake.fr/downloads.php
Profi riperi ne koriste GUI-je - barem tako kažu na doom9 forumu.
Ali ako hoćeš nešto nabudženo, čitaj profi, onda probaj Hybrid. Mada ja bih ti preporučio Vidcoder (sa Handbrake motorom), koji je najbolji user-friendly gui koji ćeš naći. Poslednja verzija sa aac fdk audio codecom je 2.26 beta i 1.5.34 stable.

Inače, preko svakog gui-ja ćeš dobiti isti kvalitet, pogotovu sa sada već zrelim x264 codecom.
Kada encoduješ koristi CRF opciju - tako održavaš kvalitet.
Za x264 koristi presete slow ili slower, a za x265: medium.

Na videohelp skini neku raniju (stable) verziju, ako ti ova ne bude radila na XP.
« Zadnja izmjena: 24.08.2016. 13:23:44 den78 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5585 : 24.08.2016. 13:52:32 »
Hvala, testirat ću. Tražim neki bolji jer ću to postaviti na internets pa da ne bude grešaka. Nedavno sam nešto kompresirao iz .ts u .avi s Oxelonom i prvih 10 minuta je bilo pokvareno.
A znam otprilike sve stavke o kvaliteti videa, mislim da ću se snaći.
Mrzim lopatare i limune

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5586 : 24.08.2016. 22:01:30 »
Mene dosta dobro služi Xilisoft Video Converter Ultimate 6  :majstore

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5587 : 24.08.2016. 22:01:39 »
Profi riperi ne koriste GUI-je - barem tako kažu na doom9 forumu.

Kažu i slažu. :) Ne svi, naravno.

Ali i da se često koriste instukcije/alate iz komandne linije, i to je tačno (FFmpeg).

I jedno odlično parče softvera za koje nije potrebno naročito poznavanje komandi FFmpeg-a, myFFmpeg. Nažalost program nije besplatan, ali kao i za skoro sve programe postoji "lekić".

MeGUI je "stari", ali odličan program, koji radi, kako kažeš sa već zrelim x264 codecom, ali daje odlične rezultate.

Prporučujem da pročitate tutorijale na Video Majstor. Odličan sajt za početnike.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5588 : 24.08.2016. 22:26:22 »
Da, on koristi avisynth, kao što ga koristi i hybrid, staxrip... itd. A to je jako oružje za dobar kvalitet, pogotovu ako je cilj mala veličina fajla, tipa Ozlem, Yify, Shaanig... Ali zato oduzima i puno vremena. Sve se to sada može ostvariti sa samim x265 kodekom - em je brži od te kombinacije filtera i x264 kodeka, em u nekim slučajevima ima kvalitetniju sliku i manji izlazni fajl.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5589 : 26.08.2016. 02:59:48 »
Photoshop CS3. Uvek kad pravim neki oblik (pravougaonik, krug, oblačić za tekst u stripu), svaki put moram da mu podebljam ivice. Desni klik na lejer > Blending Options > Stroke > menjam boju iz crvene u crnu. Jedino mi je veličina, tj. debljina crte koja uokviruje oblik nakon što štikliram Stroke, snimljena. Može li da se podesi da mi uvek bude (po defaultu) aktiviran Stroke sa crnim okvirom kad pravim neki oblik? (valjda sam dobro objasnio...)

A ovo bi bilo bolje da si postavio pitanje na nekom stripovskom forumu... stripzona, npr...
Imaš tamo dosta akcija i skripti za PS...

Imaš sigurno opciju kad promijeniš boju u dijalogu: "set default"... to se odnosi i na boju i na debljinu crte...
Kod CC2015 to, u svakom slučaju, radi mnogo bolje i uvijek ti daje onako kako si zadnji put stavljao, bez potrebe ulaska u te opcije - dovoljno da razvučeš oblik i već ima stroke, ako si ga zadnji put koristio... Osim toga, na meniju imaš i predefinirane stilove, pa možeš i njih koristiti (i dodati svoje)... Pa bez obzira na rješenje predlažem da migriraš, jer je višestruko bolji u svim segmentima...

Kako god, imaš i rješenje s akcijom, koje mislim da bi ovdje bilo djelotvorno - možda čak i najbolje... Spasiš to što radiš na jednom primjeru i dodijeliš F tipku ili pozivaš preko button moda...
To ti je prilično lako napraviti:
1. razvučeš proizvoljni oblik preko slike
2. odeš na paletu s akcijama - tamo napraviš novi set (daj mu neki smislen naziv) i napraviš novu akciju (također daj neko smisleno ime - npr. "okvir" i možeš odabrati neku F tipku - npr. F8) - Akcija se automatski počinje snimati
3. Podesiš sve to kako si radio (desni klik na paletu s layerima, pa sve to odradiš)
4. vratiš se na paletu s akcijama i pritisneš dugme za prekidanje snimanja akcije
- to je to
Ako želiš promijeniti naziv akcije ili F tipku to možeš na paleti s akcijama...

Usput, pretpostavljam da praviš neke svoje stripove, jer ako radiš scanlation onda ti to ne treba, pošto je puno zgodnije ostaviti originalne oblačiće, a čišćenje teksta imaš gotove akcije, koje je jednostavno koristiti (mislim da većina koristi moje akcije, a poneki izuzetak napravi svoje)...

Rijetko sam ovdje, pa ako šta treba radije pošalji poruku ili se javi na nekom od stripovskih foruma (mene možeš pronaći kod BDS, CN ili na stripzoni)...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5590 : 26.08.2016. 11:09:44 »
Zadnja dva dana sve slike koje šaljem preko FB messengera stižu mutne, iako nisu takve. Malo pre je isto bila mutna slika koju sam primio. Isto su mutne i kad otvorim u browseru na desktopu. Ima li još neko taj problem?

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5591 : 26.08.2016. 13:37:44 »
@sabko: Hvala na odgovoru, javljam kad budem radio sledeći put u PS šta je bilo. I ne, ne radim skanslaciju, kreiram sopstvene stripove.

Zadnja dva dana sve slike koje šaljem preko FB messengera stižu mutne, iako nisu takve. Malo pre je isto bila mutna slika koju sam primio. Isto su mutne i kad otvorim u browseru na desktopu. Ima li još neko taj problem?
Dešavalo se meni ranije. Mislim da je nešto do FB i njihovih servera.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5592 : 26.08.2016. 15:36:05 »
I meni se događalo nedavno kad sam nešto slikao pa slao preko kompa, ali prošlo je kako je i došlo...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5593 : 26.08.2016. 16:00:00 »
Evo i sad je opet...

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5594 : 26.08.2016. 20:52:56 »
Nema na čemu, daky... Da, pretpostavio sam da je u pitanju tvoj custom oblačić... U svakom slučaju dobrodošao si na te stranice na kojima ima više govora o stripovima... ;)

Što se FB tiče, provjerite je li vam uključeno ono za kvalitetu slike (High resolution ili tako nešto) - prije je bar bila opcija da se to uključi i isključi prilikom slanja, pa ti zapamti i uvijek šalje onako kako si zadnji put... Da se slučajno nije to "odštikliralo"?

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5595 : 26.08.2016. 23:06:04 »

Što se FB tiče, provjerite je li vam uključeno ono za kvalitetu slike (High resolution ili tako nešto) - prije je bar bila opcija da se to uključi i isključi prilikom slanja, pa ti zapamti i uvijek šalje onako kako si zadnji put... Da se slučajno nije to "odštikliralo"?

Ma, jok. Nije to. Radi se o slanju slika preko messengera, koje se izgleda povremeno pokvari kod njih, kako se ispostavilo. Kačenje slika na sam FB je nešto drugo.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5596 : 26.08.2016. 23:11:40 »

Što se FB tiče, provjerite je li vam uključeno ono za kvalitetu slike (High resolution ili tako nešto) - prije je bar bila opcija da se to uključi i isključi prilikom slanja, pa ti zapamti i uvijek šalje onako kako si zadnji put... Da se slučajno nije to "odštikliralo"?

Ma, jok. Nije to. Radi se o slanju slika preko messengera, koje se izgleda povremeno pokvari kod njih, kako se ispostavilo. Kačenje slika na sam FB je nešto drugo.

Pa nije samo preko messengera. Ja sam danas nešto skrinšutao i ispala je također mutna slika iako sam preko kompjutera i sharex-a to napravio...

Evo kak je ispalo, a trebalo je biti normalno čisto:

Spoiler for Hiden:

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5597 : 27.08.2016. 00:26:51 »
Meni je problem samo ako šaljem preko fb mesengera.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5598 : 27.08.2016. 17:34:43 »
Trebam MS Project (Microsoft Project). Ne mogu se snaći. To valjda dolazi unutar paketa kad instaliraš MS Office, ali ja ga nemam (imam 2007). Volio bih to instalirati zasebno da ne remetim Office jer u njemu imam neke postavke. Ali ako ne može, možete mi dati neki Office koji funkcionira na XP-u da u njemu imaju Project, Word, Excell, itd...

Dobio.
« Zadnja izmjena: 27.08.2016. 21:34:11 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5599 : 08.09.2016. 21:38:19 »
Nabavih novi monitor, LG 23MP48HQ. Treba malo privikavanja na nešto drugačiji kolorit (najviše mi pada u oči što crna boja nije sasvim crna, već kao da je nekako beličasta), ali nije strašno.

Inače, ono što je prodavac "zaboravio" da mi spomene je da u paketu ne dolazi HDMI kabl. Hoće li kvalitet slike biti osetno bolji ako nabavim HDMI kabl i povežem monitor preko njega?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5600 : 08.09.2016. 21:45:28 »
Razlika ne bi trebalo da bude vidljiva iz aviona pa ako si zadovoljan slikom koju imaš preko postojećeg kabla, nije nužno da trčiš po hdmi kabl.
Sa druge strane, jeftiniji mogu da se kupe već za kojih tristotinak dinara.

Kako god, uživaj u novom monitoru.
 drinks




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5601 : 08.09.2016. 22:34:29 »
Razlika ne bi trebalo da bude vidljiva iz aviona pa ako si zadovoljan slikom koju imaš preko postojećeg kabla, nije nužno da trčiš po hdmi kabl.
Sa druge strane, jeftiniji mogu da se kupe već za kojih tristotinak dinara.

Kako god, uživaj u novom monitoru.
 drinks

U tome je fora, što i nisam baš najzadovoljniji slikom, s obzirom da sam "puk'o" dosta para (za moje standarde) za nov ekran. Ne kažem da ne valja, ali ne bih joj dao najvišu ocenu. Smeta mi, recimo, ovo što sam pomenuo u vezi sa crnom bojom (a i drugim tamnijim nijansama).

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5602 : 08.09.2016. 23:05:38 »
Crna boja je boljka manje-više svih LCD tehnologija, to ti hdmi verovatno neće srediti.

edit: Najbolje probaj prvo da nađeš neku kombinaciju kontrasta i osvetljenja koja će dati lepši prikaz.
« Zadnja izmjena: 08.09.2016. 23:22:31 petko »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5603 : 08.09.2016. 23:25:24 »
Moraš da kalibrišeš monitor. Windows 7 ima svoje alatke, možeš da platiš nekoga da ti uradi kolorimetrom ili možeš da izguglaš slike i sam na oko da podesiš. Sama kalibracija je jako važna ako se baviš nekom foto/video obradom, fajlovi mogu da izgledaju drugačije na tuđim monitorima ili pri štampanju.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5604 : 10.09.2016. 04:12:10 »
Ne bih baš da plaćam nekog ako mogu i sâm to da sredim.

Kad reče fajlovi koji izgledaju drugačije, gledajući neke slike na svom kompu nisam mogao a da ne primetim da mi boje na nekima izgledaju drugačije nego ranije. Recimo, koža neke osobe mi na novom monitoru deluje nekako žućkasto. Da li to znači da je ta boja sve vreme bila žućkasta a da je stari monitor nije lepo prikazivao, ili...?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5605 : 10.09.2016. 09:51:32 »
Ili je ovaj sada ne prikazuje dobro, ili je onaj ranije nije prikazivao. Ne možeš znati dok neki od ta dva ne doteraš. Ako imaš neki noviji telefon uključi i njega u priču da priceniš koji je loše podešen. Za početak obavezno na sva tri uređaja isključi Mod ako imaju (recimo movie mode, ili internet mode...), vrati na normal (ili default). Izaberi sliku, ubaci u Fotošop, file, save for the web (da konvertuje u sRGB) i uporedi je.

Sent from my GT-N7100


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5606 : 10.09.2016. 17:51:54 »
Instalirao sam jučer program koji bi mi dodao srpski jezik u spell-checker Microsoft Worda i danas kad sam opet upalio kompjutor, svi izbornici su mi se prebacili na srpski. Nešto se ne sjećam je li mi prije bio hrvatski ili engleski, vjerojatno hr. Zna li netko kako to vratiti? U Regionalnim i jezičnim postavkama mi je svugdje namješteno na hrvatski pa nije do toga. Imam XP.

Mrzim lopatare i limune

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5607 : 27.09.2016. 00:53:52 »
Instalirao si tu nešto više, čini se... Trebao ti je vjerovatno samo spellcheck (jezički alat, čini mi se), a ti si stavio i prijevod officea...
Ako ga skineš (trebalo bi da ima kod instaliranih programa - je l' ono bi Programs and Features kod HP?) vjerovatno će ti ostati engleski, pa bi trebao pronaći i skinuti HR prijevod officea ponovo, ako ga nemaš negdje na disku...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5608 : 27.09.2016. 19:56:39 »
Instalirao sam srpski jezik za Windows, nijedan program mi nije promijenio jezik osim njega.
Nasao sam hr jezik kod sebe, samo moram naci kako se deinstalira srpski. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5609 : 27.09.2016. 20:06:39 »
Pa to je i logično. Ako hoćeš da ti svi programi budu na srpskom jeziku, onda moraš da skineš srpsku verziju, recim kao što je Firefox, a za ostale programe koji u podešavanima imaju odabir jezika, odabereš srpski, ako je naravno taj program preveden i postoji.

Tags: