Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862375 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5220 : 07.05.2015. 13:02:42 »
Pretpostavljam da ima vas koji koristite Chrome. Zanima me da li i vama zapucava kao meni ili sam ja jedini baksuz kome ne valja, ustvari ne znam ni da li uopšte do toga problem. Da obrazložim slučaj  ;D
Kao što rekoh, stalno zapucava, ponekad otvara pola godine stranicu (net mi je dooosta brz, znači nije do toga), onda kad je konačno otvori posle par sekundi zapuca i ovo mi napiše: A plug-in (Shockwave Flash) isnt't responding. Stop plug-in.(u kvadratiću)
Ponekad mi video kad pustim online seriju radi kao usporeni snimak da mi dođe da bacim komp kroz prozor. Pošto se ne razumem baš najbolje u te pluginse ili šta već, ima li neka dobra duša da mi kaže koji je problem i kako da ga rešim, ako se rešiti može.  :volim

Na Mozillu neću da se vraćam jer sam zbog zapucavanja od nje i pobegla.  ;D

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5221 : 07.05.2015. 13:58:56 »
Pročitaj ovo: http://www.howtogeek.com/103292/how-to-fix-shockwave-flash-crashes-in-google-chrome/

Možeš i preskočiti uvod i početi od sljedećeg: "How can you tell if a Flash conflict is the source of your trouble? Run Chrome. In the address bar, type about:plugins in the address bar..."
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5222 : 07.05.2015. 23:04:06 »
Sad tek stigoh da isproveravam ovo. Nije mi isto kao što je tamo navedeno. Ima li možda neki drugi browser da je dobar? Da pobegnem i od ovog čuda  rofl

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5223 : 07.05.2015. 23:17:39 »
Možda ti je zastareo fleš, treba ga nadograditi na poslednju verziju (link). Skini ovo, zatvori GC, instaliraj najnoviji fleš pa vidi koči li se opet kad pokreneš neki sadržaj koji se oslanja na njega (YT i sl.).
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5224 : 08.05.2015. 01:48:24 »
Skinula sam ovaj, mada sam taj i imala. Videću za neko vreme je li se šta promenilo, nmg odmah jer mi se ne dešava to stalno, bude često ali ne stalno, trenutno je sve ok, ali ako ga opet bude, ne znam šta ću. Javljam se vremenom  ;) :volim

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5225 : 10.05.2015. 15:21:49 »
Evo me opet, i opet ista prica. Video kad gledam seriju online radi jao usporen snimak pa onda bude ok pa opet tako. Ima li jos neko tih problema ili sam ja jedini baksuz koga chrome zafrkava? :(

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5226 : 10.05.2015. 17:07:55 »
Evo me opet, i opet ista prica. Video kad gledam seriju online radi jao usporen snimak pa onda bude ok pa opet tako. Ima li jos neko tih problema ili sam ja jedini baksuz koga chrome zafrkava? :(


Nekad i nije do fleša. Imaš različitih "streaming" sajtova. Neki su spori, neki su brži, bez obzira na brzinu tvog neta. Nekad je putlocker bio najbolji i gorilavid, ali sad ovaj prvi ima ograničenje a ovaj drugi često zapuca. Ja trenutno koristim thevideo.me i zadovoljan sam brzinom.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5227 : 10.05.2015. 17:19:38 »
Nemam pojma ne razumem ti se ja u to hahaha
Ovako cu ti lakse reci, ja gledam filmove na milveru, vojvodina netu, filmoviziji i tako tim sajtovima. Znaci li sad to nesto? Znam da chrome vise ne podrzava javu ali svejedno, msm da to nema neke veze jer neki video i ne trazi javu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5228 : 10.05.2015. 17:37:40 »
Nemam pojma ne razumem ti se ja u to hahaha
Ovako cu ti lakse reci, ja gledam filmove na milveru, vojvodina netu, filmoviziji i tako tim sajtovima. Znaci li sad to nesto? Znam da chrome vise ne podrzava javu ali svejedno, msm da to nema neke veze jer neki video i ne trazi javu.


Google Chrome podržava javu, ali moraš imati najnoviju veziju. Praktično, java nema veze sa puštanjem videa, ali to je neka njihova aplikacija na sajtu koja to zahteva.




Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5229 : 10.05.2015. 20:06:09 »
I ja sad koristim thevideo i to samo zato što mi novamov koji sam redovno koristio i koji mi je bio najbolji, više ne radi kako valja. Neće uvek da mi učita video. Jel još neko koristi Novu i kakva su mu iskustva?

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5230 : 10.05.2015. 22:53:37 »
Nemam pojma ne razumem ti se ja u to hahaha
Ovako cu ti lakse reci, ja gledam filmove na milveru, vojvodina netu, filmoviziji i tako tim sajtovima. Znaci li sad to nesto? Znam da chrome vise ne podrzava javu ali svejedno, msm da to nema neke veze jer neki video i ne trazi javu.


Google Chrome podržava javu, ali moraš imati najnoviju veziju. Praktično, java nema veze sa puštanjem videa, ali to je neka njihova aplikacija na sajtu koja to zahteva.

Imam najnoviju verziju, ali evo šta kažu tamo: We have detected you are using Google Chrome and might be unable to use the Java plugin from this browser. Starting with Version 42 (released April 2015), Chrome has disabled the standard way in which browsers support plugins.

Nije bitna sad java uopšte, mene izludi to kočenje i crashovanje browsera stalno. Može li se to nekako rešiti?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5231 : 10.05.2015. 22:59:53 »

Nije bitna sad java uopšte, mene izludi to kočenje i crashovanje browsera stalno. Može li se to nekako rešiti?


Promena pretraživača  ;D

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5232 : 10.05.2015. 23:48:49 »
 ;D

Sa Mozille sam zbog takvih stvari prešla na Chrome, a sad i on zeza.  :dash

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5233 : 10.05.2015. 23:49:36 »
;D

Sa Mozille sam zbog takvih stvari prešla na Chrome, a sad i on zeza.  :dash


Probaj Operu.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5234 : 12.05.2015. 05:57:30 »
Je l' zna neko link odakle mogu skinuti knjigu Živorada Kovačevića - Zamke doslovnog prevođenja?
Mogu i ja na pp da dobijem taj link? :) :rose:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5235 : 12.05.2015. 10:57:49 »
Ovo pitam čisto informativno, možda netko zna. Nedavno sam nešto radio i pravio veliku Rar-arhivu pa mi je na particiji C ostalo slobodno svega 40-ak mb i to se još smanjivalo. Odjednom mi se nakon toga na C-u stvorilo slobodnih oko 11 gb. Vjerojatno je sam sustav obrisao privremene datoteke, je li to to?
Koristim CCleaner, ali on mi pobriše svega 20-ak mb koji se nakupe, očito ne dira u te druge stari. Imam XP SP3.


Je l' zna neko link odakle mogu skinuti knjigu Živorada Kovačevića - Zamke doslovnog prevođenja?
Mogu i ja na pp da dobijem taj link? :) :rose:
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,10610.msg371524.html#msg371524
Mrzim lopatare i limune

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5236 : 12.05.2015. 12:48:07 »
 :rose:

Za ovo što si pitao sigurno postoji neko stručniji, i ja koristim CCleaner, posle drljanja po YT (dosta muzike sam i obrisala sa harda, sve što mi treba imam na netu) dovoljno je 15-20 pesama da mi posle toga CCleaner analizom izbaci da se nakupilo 250-350 MB, ako baš silujem muziku celo popodne onda i više, ali baš 11 GB je mnogo... tako mi je radio i na XP-u i na sedmici

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5237 : 29.05.2015. 21:24:41 »
Ljudi treba mi mala pomoć. Treba mi neki prosti i jednostavni video joiner, merger. Ajte, pomagajte  :drugari

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5238 : 29.05.2015. 21:28:58 »
Nema jednostavnog, posebno ako je različita kvaliteta videâ. Za format .TS ima TSSplitter.
Mrzim lopatare i limune

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5239 : 29.05.2015. 21:33:11 »
Ok. Skinuo, probaću ga. Hvala  drinks

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5240 : 29.05.2015. 22:29:51 »
AKo ti je ista rezolucija i bitrate u bilo kom formatu, probaj Boilsoft Video Joiner i Merger. Odradiće ti posao bez rekompresije.

Ili možeš ta dva videa da umuxuješ u mkv kontejner pomoću MKVToonix (MKV Merge GUI).

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5241 : 29.05.2015. 23:41:34 »
Boilsoft mi je bila prva opcija, ali koje sam ja kurate sreće, da se rodim opet bio bih ja  ;D Malo Cakaninog potpisa u praksi  rofl Ne mogu da ga nađem krekovanog  :facepalm

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5242 : 29.05.2015. 23:46:53 »
Ukucaj na KickAss Torrents "Boilsoft video joiner", ima ih hrpa.
Mrzim lopatare i limune

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5243 : 08.06.2015. 23:44:09 »
Jel znate za program Popcorn time za gledanje filmova, serija i anime? Streamuje direktno 720p/1080p kako sam shvatio sa torrenata gde i automatski ucitava titl za jezik koji hocete. Jako je jednostavan, pregledan i brzo ucitava. Mozete i odrediti iz kog playera od instaliranih zelite da pustite, takodje ima i svoj. Pogledajte. A ja bi pitao ko zna za ovaj program da li znaju za jos neki slican?


https://popcorntime.io/

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5244 : 09.06.2015. 00:06:25 »
Sad sam probao Popcorn time, nije loše. Čim sam ga otvorio na kilometar se vidi da su ovo u suštini yify torenti koji se streamuju. Za druge programe ne znam.


Evo odgledaću jednu epizodu preko njega, al mi čudno. Verovatno sam bolestan pa ne mogu da gledam online, mora da mi bude video na hardu.  rofl rofl

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5245 : 09.06.2015. 00:09:28 »
Ja još uvijek skidam na staromodan način, teško da ću se ikad priviknuti na te startrekovske gadžete.
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5246 : 09.06.2015. 00:17:24 »
Zakočilo na dva maha dok povuče. Neka hvala, puštam sa harda epizodu od početka.  :P

Veliki minus za yify što u titlovima dozvoljava reklamiranje drugih sajtova na početku i kraju titla.  thumb-down ;D ;D
« Zadnja izmjena: 09.06.2015. 00:20:10 Aleks@ »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5247 : 09.06.2015. 01:19:36 »
Ja isto volim da skinem dobar BRrip koji nikada nije ispod 5Gb, a neretko su 10-15Gb, dok su serije su najcesce web-dl. Ovo vise da preporucim jer mi deluje veoma dobro odradjeno, jednostavno, a par filmova sto sam ucitao isli su veoma brzo. Pitam zbog radoznalosti da li ima nesto slicno. Prepostavljam da ima mozda slicnih ali da su to na fazon kupovinu filmova ili placanje za gledanje.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5248 : 09.06.2015. 12:38:13 »
Kod mene zavisi šta gledam. Ako su u pitanju serije koje želim da imam na hardu, i naravno ako je nešto što prevodim, onda skidam. A ako nešto nameravam da gledam samo jednom, eventualno dva puta, kao što su domaći filmovi ili recimo anime, to mogu i online preko YouTube ili nekog strima.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #5249 : 11.06.2015. 19:43:57 »
Koristi li netko freemail.net.hr? Ne mogu se ulogirati, a treba mi danas mail.
Mrzim lopatare i limune

Tags: