Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862210 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4890 : 22.04.2014. 21:14:12 »
Imam problem sa Chromom kad treba da mi se učita citat, jednostavno se ništa ne dešava.  ???
Je li to do podešavanja? Sa Mozillom je sve funkcionisalo.
Zna li neko u čemu je problem?

Imao sam isti problem sa Operom (ovom novom koja je u suštini Chrome). Onda sam jednom prilikom naleteo na podešavanje za to, prebacio na stavku koja mi odgovara i upalilo je.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4891 : 22.04.2014. 21:45:02 »
Imam problem sa Chromom kad treba da mi se učita citat, jednostavno se ništa ne dešava.  ???
Je li to do podešavanja? Sa Mozillom je sve funkcionisalo.
Zna li neko u čemu je problem?

Imao sam isti problem sa Operom (ovom novom koja je u suštini Chrome). Onda sam jednom prilikom naleteo na podešavanje za to, prebacio na stavku koja mi odgovara i upalilo je.
Evo, upalilo je. Podesila sam kao kod tebe na slici. Hvala, Aleksa.  :rose:
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4892 : 25.04.2014. 22:59:02 »
Ponekad kad hoću da odem na neki sajt, prvo prođe puno vremena dok učita, a onda, umesto da me odvede na taj sajt, brauzer mi izbaci sajt AVG search u koji je uneo ime tog sajta kao pojam za pretragu i piše "did not find any results". Da nije neki virus (mada ne bih rekao) i šta mu to znači?

EDIT: Deinstalirao sam AVG toolbar, ali i dalje se prilično često dešava da hoću da učitam neku stranicu i da prvo prođe neko vreme (minut, dva), a onda dobijem poruku "Server not found". ???
« Zadnja izmjena: 26.04.2014. 00:19:38 dakyorlando »

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4893 : 25.04.2014. 23:04:39 »
Narode, na koji način mi na forumu (između sebe) možemo da razumenjujemo video, tj. epizode, filmove...  ?

Znam sa sigurnošću da je to moglo da se radi preko skype, ali ga već odavno nemam instaliranog. Nisam ljubitelj istog.
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4894 : 26.04.2014. 00:33:32 »
Ponekad kad hoću da odem na neki sajt, prvo prođe puno vremena dok učita, a onda, umesto da me odvede na taj sajt, brauzer mi izbaci sajt AVG search u koji je uneo ime tog sajta kao pojam za pretragu i piše "did not find any results". Da nije neki virus (mada ne bih rekao) i šta mu to znači?
Trebaš deinstalirati to smeće od AVG-a ili ga bar onemogućiti u svom pretraživaču...
Pazite kad skidate free programe sa CNET-a i sličnih stranica; čitajte šta vam se u instalaciji nudi uz program koji želite i ne prihvatajte ništa drugo.
Sve besplatne programe skidajte sa stranice Ninite https://ninite.com/   Tu ste najsigurniji...
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4895 : 26.04.2014. 00:58:54 »
Deinstalirao sam, ali i dalje tu nešto nije u redu.

Inače, bio sam uzeo nov ruter od provajdera, ali on izgleda nije bio ispravan jer bi se veza svaki čas prekidala, znači krene da učitava stranicu i to traje večno, sve dok ne osvežim stranicu jedno tri-četiri puta. Sad sam uzeo novi ruter, ali situacija nije mnogo bolja: i dalje zapinje, samo što sad više nisu beskonačna učitavanja nego poruke tipa "Server not found", ili recimo samo delimično učita stranicu, znači ne vide se sve slike itd... Ne znam više šta da radim. :dash

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4896 : 26.04.2014. 01:18:41 »
Deinstalirao sam, ali i dalje tu nešto nije u redu.

Inače, bio sam uzeo nov ruter od provajdera, ali on izgleda nije bio ispravan jer bi se veza svaki čas prekidala, znači krene da učitava stranicu i to traje večno, sve dok ne osvežim stranicu jedno tri-četiri puta. Sad sam uzeo novi ruter, ali situacija nije mnogo bolja: i dalje zapinje, samo što sad više nisu beskonačna učitavanja nego poruke tipa "Server not found", ili recimo samo delimično učita stranicu, znači ne vide se sve slike itd... Ne znam više šta da radim. :dash
Daky, čoveče, idi kod neke babe u vlaška sela da ti prebaje da te više ne bije maler sa tehnikom. Ja bih skočio do sad bar po jednom sa sva 4 mosta u Savu da me toliko jebava tehnika.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4897 : 26.04.2014. 13:42:14 »
Zna li možda netko namjestiti u z-o-o-m.eu da se uploada jedan po jedan fajl? Ne mogu se snaći u postavkama (To je ovaj ključ). Loš mi je internet pa mi zna pucati veza, zato bi mi bilo draže da se jedan uploada maksimalnom brzinom nego dva polovičnom.


Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4898 : 26.04.2014. 16:03:32 »
+Zanima me i kako namjestiti da se opet automatski uploada kada se prekine internet veza. Po ovim postavkama, kada se prekine veza, ti fajlovi ostanu neuploadani. Tj., uploadaju se oni fajlovi koji nisu prekinuti.
Mrzim lopatare i limune

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4899 : 26.04.2014. 22:57:04 »
Daky, čoveče, idi kod neke babe u vlaška sela da ti prebaje da te više ne bije maler sa tehnikom. Ja bih skočio do sad bar po jednom sa sva 4 mosta u Savu da me toliko jebava tehnika.

Ja se već neko vreme borim sa depresijom i osećajem očajanja i beznađa, tako da te molim, nemoj čak ni da se šališ oko toga. :(

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4900 : 26.04.2014. 23:22:45 »
Izvini, Daky, nisam imao nameru da te ubijam u pojam. Da sam stekao utisak da si depresivan, naravno da se nikad ne bih zajebavao na ovakav način.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4901 : 27.04.2014. 12:20:26 »
Zna li možda netko namjestiti u z-o-o-m.eu da se uploada jedan po jedan fajl? Ne mogu se snaći u postavkama (To je ovaj ključ). Loš mi je internet pa mi zna pucati veza, zato bi mi bilo draže da se jedan uploada maksimalnom brzinom nego dva polovičnom.



Limune, našao sam 4, 5 i 6 epizodu u celosti. Javni se na PM ako hoćeš da ti pošaljem linkove  smileyNO1

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4902 : 27.04.2014. 12:47:47 »
nisi skužio, ovo ja uploadam nešto. Zanima me kako da namjestim ove dvije stvari koje sam pitao :)
Mrzim lopatare i limune

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4903 : 27.04.2014. 13:16:57 »
LemonzOO, ako sam dobro shvatio treba ti jedan po jedan upload. Mislim da je to ovo:



A automatski resume uploada nisam pronašao. :(
Nadam se da sam malo pomogao, :)
Thick As A Brick

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4904 : 27.04.2014. 13:21:20 »
Hvala smileyNO1 . Ja sam gledao samo u postavkama.
Mrzim lopatare i limune

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4905 : 27.04.2014. 13:30:42 »
Hvala smileyNO1 . Ja sam gledao samo u postavkama.

Nema na čemu. Inače ne koristim takvo što pa sam morao instalirati da vidim o čemu je riječ.
A "resume", "fast resume" ili slično, ne nalazim. Možda postoji u nekoj Premium verziji, tko će znati.
Thick As A Brick

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4906 : 27.04.2014. 15:46:50 »
 :-[ Ja i moja brzopletost...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4907 : 28.04.2014. 16:15:54 »
je li netko naišao na program za titlanje u kojem se tajmira (unosi titl) pritiskom na samo jednu tipku, osim DivxLand Media Subtitlera?

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4908 : 28.04.2014. 18:20:01 »
U SW 6 klikom lijevim tasterom miša podešavaš početno vrijeme, a desnim klikom završno vrijeme trenutne linije titla.



Postoji mogućnost da će u narednoj verziji SW-a biti omogućeno da se na to vrijeme klikne i drži kao što se u Subtitleru drži Apply.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4909 : 28.04.2014. 19:13:38 »
U Subtitle Workshopu whatever verzija ima ova glupost koja je lošija od Media Subtitlera.


Mrzim lopatare i limune

Offline alexru

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4910 : 07.05.2014. 18:59:13 »
Treba mi diskografija hip hop benda Connect. Kontakt na pm.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4911 : 30.05.2014. 20:56:54 »
ima li tko problema sa uploaded.net. zadnjih par dana kada želim skinutu bilo što preko njega kliknem na free, sačekam 30 sekundi, upišem šifru (broj) i kada bi inače dao link za skidati, samo vrti...
« Zadnja izmjena: 04.06.2014. 13:25:43 MilanRS »

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4912 : 04.06.2014. 12:38:11 »
Zdravo ljudi.Treba mi pomoc jedna,odnosno usluga.:)..Imam za fax da uradim dijagram neki.E sad ja sam uradio,odnosno nasao na netu,ali na engleskom jeziku.Sad posto je moj engleski solidan,hteo sam da zamolim nekog ako moze da mi prevede,ovo.Znam da je potraznja prevoda zabranjeno,ali mi stvarno treba pomoc.Za nekog ko zna dobro engleski ovo je 10 min.oduzetog vremena..:)..Ako sam prekrsio neko pravilo,ja se izvinjavam stvarno,i neka admini izbrisu post.Ovo je dijagram..:

http://www.smartdraw.com/specials/images/examples/flowchart-example-human-resources-hiring-process-flowchart.png

Offline PrettyLittleLiar

  • Take a look around. Nothing's normal.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 105
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4913 : 04.06.2014. 19:22:42 »
Zdravo ljudi.Treba mi pomoc jedna,odnosno usluga.:)..Imam za fax da uradim dijagram neki.E sad ja sam uradio,odnosno nasao na netu,ali na engleskom jeziku.Sad posto je moj engleski solidan,hteo sam da zamolim nekog ako moze da mi prevede,ovo.Znam da je potraznja prevoda zabranjeno,ali mi stvarno treba pomoc.Za nekog ko zna dobro engleski ovo je 10 min.oduzetog vremena..:)..Ako sam prekrsio neko pravilo,ja se izvinjavam stvarno,i neka admini izbrisu post.Ovo je dijagram..:

http://www.smartdraw.com/specials/images/examples/flowchart-example-human-resources-hiring-process-flowchart.png

Identify staffing need - tipa proceniti kakvu vrstu osoblja trebaš, odnosno koji radnici na kojim pozicijama su neophodni.
Define and write up job description-opis posla, šta će taj kandidat raditi, tj. koji je njegov posao.
Send personnel request form to HR- taj zahtev poslati ljudskim resursima(HR) ili je to kod nas onaj Biro za zapošljavanje, to ne znam, nisam baš stručna u tome.
Determine clasiffication- izvršiti podelu/raspodelu. Nečega?  :pevusi:
Regular hire-Verovatno se odnosi na to da li je posao za stalno ili samo privremeno.
Post job internally  E sad se tu malo kopkam http://www.businessdictionary.com/definition/job-posting.html Sa tim bi to značilo da se tu mogu prijaviti i radnici koji su već zaposleni u tom preduzeću...
Suitable candidate- Pogodan kandidat.
Examine existing resume on file- Pre toga je izabrano "no", samim tim bi to značilo preispitati ili ponovno pregledati CV(mislim) ili valjda rezime koji je kandidat poslao.
Develop recruiment strategy-Razviti strategiju zapošljavanja.
Place ads-Dati u oglas, reklamirati kako god.
Gahter resumes-Skupiti rezime ili CV od svih ponovnih kandidata.
Resume qualified- Jesu li prošli dalje ti kandidati...
Arrange meeting with candidate-Dogovoriti sastanak sa kandidatom
Conduct preliminary interview- To nisam sigurna, sprovesti ili izvršiti preliminarni intervju. Ako bi prevodili ipreliminarni, dobijamo uvodni...
Develop interview questions- Sastaviti pitanja za intervju.
Conduct interview- Sprovesti intervju.
References OK?- Da li su preporuke koje kandidat ima dobre? (Pretpostavljam da je to)
Select candidate-Izabrati kandidata.
Determine pay range-Neće valjda za džabe raditi?  :D Odrediti početnu platu.
Make employment offer-Ponuda za zapošljavanje.
Candidate accepts?-Da li kandidat prihvata?
Hire candidate-Zaposliti kandidata.

Opet ponavljam da nisam stručna u ovoj oblasti, pa ako se nađe neko sa boljim i tačnijim prevodima zaista bih volela da me ispravi. Gore sam objašnjavala malkice naširoko, pa sad znaš šta otprilike sve znači tako da sam sebi složi prevod onako kako ti odgovara. U suštini sve je logično. Kako teče jedan događaj koji se naziva zapošljavanje, čega kod nas nema :D
Never trust a pretty girl with an ugly secret. ;)

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4914 : 04.06.2014. 21:08:45 »
Hvala..Slozicu ja ovo nekako.. :naklon:

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4915 : 10.06.2014. 14:54:42 »
Da li je moguće od antene iza u kućištu napraviti wireless, odnosno da ta antena ne prima signal već da ga šalje dalje? Pošto retardirani telekom ima rutere sa internim antenama od svega par dbl što je bedno jer ne mogu u drugom delu kuće uhvatiti signal. Pa sam uzeo jaču od 10dbl i na mrežnu karticu iza zavrnuo i deluje kao da hvata signal a treba da radi suprotno. Znam da je moguće ali ne uspevam naći rešenje na internetu.


Hvala. :)

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4916 : 10.06.2014. 16:00:17 »
Bolje traži od telekoma da ti zamene ruter i da ti daju neki sa jačim wi-fi signalom, sam da prčkaš po tome ti ne preporučujem. Bolje ga stavi na neko mesto gde imaš signal na mestima od značaja, jer nije baš ni mudro niti zdravo mnogo budžiti snagu bilo kog signala čija je noseća frekvencija 2.4 GHz.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4917 : 10.06.2014. 17:16:49 »
Kad sam već kupio antenu, da je iskoristim.

Mada proslediću sada jedan meil telekomu da pitam, možda dozvole. Ili makar neki sa eksternom antenom da daju. :D

Edit: Ne daju ovi iz telekoma, bednici. Obično im treba sto godina da odgovore ali na ovaj meil su odgovorili u roku od sat vremena.

Pokušavao sam onaj AP mode da aktiviram, ali ne znam podesiti internet da mi taj što dolazi putem LAN kabla iz rutera u kućište bude deljen pa da njega mogu deliti preko te antene.



« Zadnja izmjena: 10.06.2014. 23:49:02 Milan95 »

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4918 : 11.06.2014. 01:06:11 »
... Pa sam uzeo jaču od 10dbl i na mrežnu karticu iza zavrnuo i deluje kao da hvata signal a treba da radi suprotno. Znam da je moguće ali ne uspevam naći rešenje na internetu.
Edit: Ne daju ovi iz telekoma, bednici. Obično im treba sto godina da odgovore ali na ovaj meil su odgovorili u roku od sat vremena.

Pokušavao sam onaj AP mode da aktiviram, ali ne znam podesiti internet da mi taj što dolazi putem LAN kabla iz rutera u kućište bude deljen pa da njega mogu deliti preko te antene.

Bojim se da ništa od toga. Antena služi samo za (bolji) prijem ili slanje signala.
Ako tu novu spojiš na mrežnu (kopjuter) možeš imati bolji signal s rutera.
Kad bi je mogao spojiti na ruter, imao bi jači signal prema klijentima.

S antenama možeš nešto dobiti ako bi ih priključio na klijente s lošim signalom (kompjutere, laptope...).
Za pravo proširenje signala trebaš nekakav AP - unutarnji; vanjski - zavisno od situacije.
Ja imam vanjski AirMax2 http://hr.airlive.com/product/AirMax2
Povezan s ruterom; služi samo kao repetitor, okrenut prema kući, najveća udaljenost do ciljanih klijenata 15 m i opet imam problema kad neko uleti s jeftinim tabletom i sl. :facepalm

A za tvoj edit: takvi su ti svi operateri ;D
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4919 : 11.06.2014. 10:20:32 »
Spoiler for Da ne bude predugačko:
Hmmm a da ona vuče sa rutera pa da šalje dalje? Bude dupleks prenos?

Prijatelj je onu najobičniju wireless antenu što mu je na krovu bila tokom korišćenja  nekog bežičnog provajdera iskoristio tako da sa njom uzima komšijin internet i odmah šalje preko te antene. Uradio je to softverski.



I onda kaže da samo odabere preko čega će da deli net.



Mada kaže on meni da matična ne podržava to a imam noviju od njegove pa mi to čudno.


Znam jedno sigurno rešenje ali ne znam da li je dozvoljeno. Na ruteru pored ove male antene ima mesta onako centimetar ipo, pa bih ja to rastavio i napravio rupu i zalemio onaj muški priključak za antene i spojio mase i onaj jedan provodnik što ide i rešeno. Ali nisam siguran da li smem "bušiti" ruter. :D

Škrtice, imaju one bele rutere na koji se mogu prikačiti antene ali neće. Dođe mi da dovedem jači napon na ovaj i spržim ga pa nek ga servisiraju sve dok mi ne donesu na koji mogu zavrnuti antenu. :)

Edit: Pomalo sam noob oko ovih stvari pa nisam siguran baš šta je to WAN, znam da je to mreža širokog domena(imam sutra na ispitu to) ali da li ja mogu nekako to aktivirati ili šta već treba. Kontam da mi je potrebno da mi je internet koji stiže preko LAN-a deljiv i da njega mogu odabrati da ta antena odašilje. Ali kako, ne uspevam. :D


Moram podeliti sa vama jednu sliku. Instalirao sam neki Ralink 150-G i startovao onaj AP mode i dobio sledeće:


A na telefonu sam dobio ovo:


Ali mi stoji to kao dobavljanje IP adrese i ne menja se ništa. Znam da je moguće to uraditi. Upornost je najvažnija. Jedino mi je problem sada kako da to sredim da me uspe povezati i rešeno. :D
« Zadnja izmjena: 11.06.2014. 10:57:05 Milan95 »

Tags: