Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862327 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4500 : 16.06.2013. 06:28:28 »
Ovi nisu baš jeftini ;D Logitech-ovi, 5.1 (ne znam koji tačno model, ako te zanima kaži mi kako da iskopam koji su), koštali oko 100€ pre pet godina... dodatno, zlopatili smo se da ih povežemo, svaki zvučnik za sebe radi, ali svi odjednom - nema šanse, 4 majstora su pokušavali to da srede, svima je bio izazov ;D ali niko nije uspeo

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4501 : 16.06.2013. 10:06:27 »
Pa s obzirom da imaš JBL i Bose 2.1 sisteme, kod mene u Novom Sadu, za 200/300€ - jesu jeftini  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4502 : 16.06.2013. 12:24:05 »
Ovi nisu baš jeftini ;D Logitech-ovi, 5.1 (ne znam koji tačno model, ako te zanima kaži mi kako da iskopam koji su), koštali oko 100€ pre pet godina... dodatno, zlopatili smo se da ih povežemo, svaki zvučnik za sebe radi, ali svi odjednom - nema šanse, 4 majstora su pokušavali to da srede, svima je bio izazov ;D ali niko nije uspeo

Jel imas laptop ili desktop komp?

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4503 : 16.06.2013. 13:14:50 »
Fakse, ovo je kupovala moja keva, a u tehniku se doznaje k'o magarac u kantar, tako da ko zna šta su joj utrapili ;D generalno nisam imala problema osim što su od starta "hvatali" tu radio stanicu ili koji je već đavo i sad zadnjih 10ak dana ovo. Praktično sam prestala da gledam serije/filmove, muziku uopšte ne slušam koliko je iritantno. I uopšte nije bitno koliko su zvučnici pojačani, ona mikrofonija je uvek iste (ogromne) glasnoće

Perkeone - imam desktop, planiram da ga uskoro menjam, što?

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4504 : 16.06.2013. 15:11:28 »
Provjeri žice, spojeve, konektore.
Ako nema promjene testirati zvučnike na drugom kompu.
Ako rade onda je zvučna kartica (zanemari onaj šum koji si imala od početka).
Ako nema promjene, vjerojatno je otišlo nešto u pojačalu zvučnika, nabaviti druge ;)

Ako bi testirala druge zvučnike na svom kompu trebala bi naći 5.1; 2-kanalni bi ti mogli normalno raditi i ne bi primijetila problem s zvuč. karticom.


It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline rambo975

  • Who cares?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 903
  • Spol: Muški
  • Svaka ruža ima trnje
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4505 : 16.06.2013. 17:38:22 »
@Cakana!
A kako kompjuter radi na slušalicama
Probaj bilo koje slušalice(može i slušalice za mobilni telefon)
Ako opet 'bruji' verovatno je problem u kompjuteri ili podešavanju

Još jedan predlog:
Ja ne koristim zvučnike meni je kompjuter povezan na DVD Kućni bioskop
a ranije je bio povezan na HI-FI pojačalo
Probaj da povežeš na bilo kom uređaju koji ima AUDIO- INPUT
recimo kasetofom, muzički stub, hi fi uređaj ili kućni bioskop
možda je bolja varijanta nego kupovina novih zvučnika (ako su zvučnici u kvaru)

 :)
« Zadnja izmjena: 16.06.2013. 17:57:59 rambo975 »

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4506 : 16.06.2013. 17:48:28 »
Upravo sam htela da napišem Cakani da kupi sluške. Meni zvučnici služe samo za muziku. A bez slušalica ne bih mogla da prevodim.  :ccc:
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4507 : 18.06.2013. 02:08:18 »
Opet imam problem sa uTorrent 3.3 . Imam Win 8 ako je bitno . Kad krece da skida na pocetku ili nastavaku pauziranja , zaledi mi cijeli lap top . Po Task Menageru Disk mi ode u crveno na 100 % zbog uTorrent-a . E sad , ako nema rjesenja za popravku do novog apdejta , koja zadnja verzija uTorrent-a je normalna i ako je skinem kako da sacuvam torente koje sidujem jer je privatni traker u pitanju ?

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4508 : 18.06.2013. 05:14:10 »
Tnx na savetima, uzimam sluške ovih dana (ni njih nisam imala ranije).

Prenositi sve zvučnike makar i kod prvog komšije... :facepalm ali ako ovaj užasni zvuk nastavi da se javlja moraću
Spoiler for Hiden:
ako me do tad ne iznerviraju toliko da na njima isprobam komšijinu novu sekiru, nju je lakše preneti nego zvučnike

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4509 : 18.06.2013. 12:15:33 »
Opet imam problem sa uTorrent 3.3 . Imam Win 8 ako je bitno . Kad krece da skida na pocetku ili nastavaku pauziranja , zaledi mi cijeli lap top . Po Task Menageru Disk mi ode u crveno na 100 % zbog uTorrent-a . E sad , ako nema rjesenja za popravku do novog apdejta , koja zadnja verzija uTorrent-a je normalna i ako je skinem kako da sacuvam torente koje sidujem jer je privatni traker u pitanju ?

Imao sam isti problem na win 7. Zadnji update za utorrent je rešio taj problem.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4510 : 18.06.2013. 12:54:26 »
Treba film Naked Gun (1956), bilo koji rip, bilo koji kvalitet. Ako neko zna gde ima, neka javi  :aha:

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4511 : 22.06.2013. 16:40:35 »
Treba mi pomoć. Nakon restarta laptopa imam normalnu internet vezu. Ako spustim ekran laptopa (stand by) i ponovo ga upalim, ne želi se spojit na internet nego piše: limited or no connectivity. Kad ga restartam opet se spoji bez problema.  ???
Zna li netko zašto se to događa i kako to riješiti? (bacit ga od zid, otić u dućan i uzet novi nije opcija)

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4512 : 22.06.2013. 22:07:10 »
Vjerojatno si na bežičnom povezivanju i u postavkama veze  ti je da automatski dodjeljuje IP adresu i DNS server.
Nakon stand bay-a ti laptop ne dobije novu adresu(e).
Ne znam jesi li na xp-u ili win 7 ali je slično; uđi u properties veze - Internet protocol  (ne znam kako je na naški) i umjesto da ti automatski dodjeljuje adrese upiši ih sam. To napraviš kad ti radi veza, ideš start - run, upišeš cmd stisneš enter pa upišeš ipconfig /all, tu ćeš vidjeti podatke (brojeve) koje možeš upisati.
Nakon toga bi ti veza trebala stalno raditi, i nakon stand bay-a.


It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4513 : 22.06.2013. 22:33:18 »
Cijelo popodne san se igra s postavkama, sve sto je domos napisa san uradija. Svejedno mi lansira odjeb. Kako san danas instalira AVG internet sec. 2013 nekako san uspija u firewalu blokirat sys driver. Nakon odblokade radi normalno.
Najgluplje provedeno popodne ikad :facepalm
Svejedno hvala obojici na pomoci  drinks

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4514 : 25.06.2013. 09:44:55 »
Da li neko zna neku foru kako da se skinu fajlovi sa extmatrix.com .. Neki cookies, ili neka druga fora. hvala
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4515 : 27.06.2013. 16:31:44 »
Sto se desava sa pretragom? Kad god udjem da trazim nesto ili kaze da je doslo do greske ili nema rezultata..
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4516 : 27.06.2013. 16:53:41 »
Sto se desava sa pretragom? Kad god udjem da trazim nesto ili kaze da je doslo do greske ili nema rezultata..

Piše ti u temi Prijavite probleme u funkcionisanju sajta.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4517 : 28.06.2013. 12:43:13 »
Nedavno sam kupila ovaj eksterni hard disk drajv:

http://www.emmi.rs/hdd-eksterni-hdd-external-35-2tb-wd-wdbacw0020hbk-eesn.11.html?productId=21275

I prezadovoljna sam njime, ali mi je drugar sinoć rekao da ne treba stalno da stoji uključen, što je slučaj kod mene. Je l' tačno da može da mu smeta to ili da ga isključujem iz struje ponekad?
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4518 : 28.06.2013. 13:14:24 »
Ne znam zašto bi mu to smetalo. Ako ne vrti, ne radi. Možda napajanje i led lampica (ako svijetli) troši par kuna/dinara godišnje ???
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4519 : 28.06.2013. 13:42:36 »
Ne znam zašto bi mu to smetalo. Ako ne vrti, ne radi. Možda napajanje i led lampica (ako svijetli) troši par kuna/dinara godišnje ???

I ako troši, to nije neki problem.  :) Hvala, domos!
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4520 : 28.06.2013. 14:48:53 »
Zavisi koja je vrsta. WD ima Red, Blue, Black i Green seriju diskova.
Tvoj HDD je Green vrsta.

WD Green hard drives are tested and recommended for use in PCs as secondary storage, external enclosures and other applications that require cool and quiet operation.
WD Black hard drives are tested and recommended for use in PCs, high-performance workstations and notebook computers.

Ako treba da bude stalno uključen, Green nije za to. Npr. ako su na njemu torenti koji su na seedu, stradaće brzo*.
Ako će na njemu samo da se čuvaju serije pa će da se uključi svaki dan na pola sata, odlični su za to.

*tako su meni rekli. Nadam se da će neko reći nešto preciznije ko je bolje upoznat s tim.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4521 : 28.06.2013. 14:59:07 »
E upravo to sam i pitala. Namenila sam ga za čuvanje/skladištenje serija i filmova da bih oslobodila interni HDD za torente. Ovako ima mesta za sve.
Hvala puno, Milane.  smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4522 : 28.06.2013. 16:07:49 »
Glavna razlika u green i "negreen" je u lažima o velikoj uštedi energije koje prodaju proizvođači i u performansama (skupljem green HDD-u treba vremena da postigne punu brzinu okretaja, jeftiniji greenovi ni ne postižu brzinu "normalnog" HDD-a. To za eksterni nije ni važno.)
Prava razlika je između HDD-a i SSD-a, a to se vidi i po cijenama.
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4523 : 28.06.2013. 16:17:52 »
Da , green su samo za skladisenje , nikako za sistem . pise da imaju 7200 broj obrtaja a zapravo ta brzina varira , pa na kraj nemaju ni 5400, i to sto brzina varira samo sporije radi , ja kad sam sa greena preso na barracudu , preporodio sam se :D
Cycling 4 life

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4524 : 28.06.2013. 16:59:11 »
Ako treba da bude stalno uključen, Green nije za to. Npr. ako su na njemu torenti koji su na seedu, stradaće brzo*.
Ako će na njemu samo da se čuvaju serije pa će da se uključi svaki dan na pola sata, odlični su za to.

Potpuno tačno  smileyNO1

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4525 : 28.06.2013. 18:31:20 »
Pomagajte . I dalje ne mogu da rijesim problem sa utorrent-om . Cekao sam da zavrsim sa obaveznim sidingom pa sam ga deinstalirao i opet instalirao i problem i dalje postoji . Znaci kad krenem da skidam , pogotovo vece torente sa preko 10 giga odmah mi citav lap top zaledi Ima li neko ikakav prijedlog za ovaj problem ? Neki link za stariju verziju koja provjerreno radi bez problema ili prijedlog za neki drugi torent klijent koji podrzava BTN ?

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4526 : 29.06.2013. 02:42:44 »

Instalirao sam Call of Duty: Black Ops II i kada pokrenem igru nista se ne desava - u Task Manageru postoji proces, al' igra ne starta :dash

Krekovao sam, instalirao Update, instalirao dx i MS Visual C++, pokretao kao Administrator, pokretao u Compatibility mode za Win XP i Vista (u tom slucaju nema ni procesa u Task Manageru), blokirao igru u firewallu, dozvolio u firewallu, isto i u antivirusu, reinstalirao dva puta, al' nece  :facepalm

Hardverske komponente su u najgorem slucaju dva puta jace nego sto igra zahtjeva.

Ima li neko ideju?

btw. Jedino sto nisam probao (ne mogu da nadjem gdje se namjesta) da namjestim da igra koristi samo jednu jezgru procesora. Znam da se to moralo uraditi kod nekih.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4527 : 29.06.2013. 11:23:56 »
Instaliraj Steam sa neta, besplatno je, ali ne sme biti pokrenut dok igraš, pa ga nađi, dole desno imaš ikonu, podesi da se ne pali sa windowsom, restartuj i onda probaj, treba da proradi. Mnogi su to morali da urade da bi pokrenuli tu igru i Hitman Absolution.

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4528 : 29.06.2013. 19:26:42 »

Uspio sam sa Steamom. Hvala  smileyNO1

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4529 : 29.06.2013. 22:10:34 »
Ja sam svoj problem sa  utorrent-om rijesio . Ako neko bude imao slicnih problema neka skine verziju 2.2.1 Sve poslije ne valja .

Tags: