Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862290 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4440 : 16.05.2013. 19:07:16 »
Stvar je u organizaciji da sebe nateraš da gledaš samo par stvari koje ti prijaju, a ne da gomilaš XY serija i tek si onda u qrcu, i još kad krenu praviti pauze TV koje emituju serije, jer treba popuniti od 9 meseca pa do polovine 5 meseca, program. Ovako svedeš na par, eto mene, što mi prija i što mi ide, što mogu sa frau da gledam, što ona gleda bez mene i ja bez nje, to je par naslova, a kad imam vremena, onda udri po nekoj limunadi, da ubiješ vreme, jer ne znači mi tad ništa, vreme da mi prođe, nemam neku potrebu da se sećam šta je bilo u zadnjoj epizodi, jer takva je materija serije da nemam potrebe za tim.
I opet je bitna organizacija. Dobro, sumnjam da itko od vas ima svo vrijeme ovog svijeta kao što imam ja, ali organizacija je najvažnija. I konstantna gledanja, naravno. Pogotovo kad se prati mali milijun serija. Ako zakažeš kod par serija, onda se sve poremeti.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4441 : 16.05.2013. 20:25:30 »
Koliko prosečni gledalac ima koncentracije, dovoljno pažnje za gledanje serija, kad ih nabaca 10+ na gledanje, a da ima stvaran život još oko sebe? Nema tu kvaliteta ni kod TV konzumenta a ni kod serije. Počinjem od sebe.
iShare, noProfit


Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4442 : 16.05.2013. 21:02:13 »
Tu je Followmy.tv :)
Cycling 4 life

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4443 : 16.05.2013. 22:51:45 »
Koliko prosečni gledalac ima koncentracije, dovoljno pažnje za gledanje serija, kad ih nabaca 10+ na gledanje, a da ima stvaran život još oko sebe? Nema tu kvaliteta ni kod TV konzumenta a ni kod serije. Počinjem od sebe.

Slazem se. Dobra serija se gleda u kontunuitetu a razvlacenje jos par ili par desetina serija je vise neka navika gledanja nego uzivanje u istim.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4444 : 16.05.2013. 22:57:52 »
Najbolji sajt za programske šeme ti je Port.rs Praktično ti je tu sve  :)

Zahvaljujem. smileyNO1

1. Media Portal (HTPC). http://www.team-mediaportal.com/
2. ChrisTV PVR (Pro ili standard-plaća se), ili ChrisTV Lite (besplatan) http://www.chris-tv.com/download.html
3. ...

Ovaj prvi mi se ne dopada. Prvo što je mnogo obiman (vidim da je zamišljen kao medija centar, a meni treba samo program za gledanje TV-a), jako se sporo podiže i generalno je jako spor, a i navigacija je zbunjujuća i komplikovana. Jedino što je skenirao programe koje Presto nije, ali je ipak izostavio jedan. Sve u svemu, ne zadovoljava.

Ovaj drugi je okej, mada imam osećaj kao da mu nešto fali da bi bio pogodan za mene. Sad koristim njega i Presto, ali i dalje ću da tražim neki program koji je bolji od oba.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4445 : 16.05.2013. 23:45:49 »
Koliko prosečni gledalac ima koncentracije, dovoljno pažnje za gledanje serija, kad ih nabaca 10+ na gledanje, a da ima stvaran život još oko sebe? Nema tu kvaliteta ni kod TV konzumenta a ni kod serije. Počinjem od sebe.
To je od osobe do osobe. Svako nađe neko svoje zadovoljstvo. Znam dosta ljudi koji gledaju dosta serija istovremeno i uživaju.

Slazem se. Dobra serija se gleda u kontunuitetu a razvlacenje jos par ili par desetina serija je vise neka navika gledanja nego uzivanje u istim.
Kao što sam gore nenadu napisao. To je od osobe do osobe. Svako nađe neko svoje zadovoljstvo. Znam dosta ljudi koji gledaju dosta serija istovremeno i uživaju.

A zašto mogu toliko uživati i gledati toliko, Glavni razlog je zato što nisam opterećen vremenom. Da ti imaš vremena koliko god hoćeš, uživao bi. Iz osobnog iskustva ja sam svjestan sebe i svjestan sam koliko uživam u gledanju svih tih serija. Pa i u onim lošim serijama mogu uživati. Pokušavam izbjegavati sve negativnosti. Pogledaj samo medije. Desetljećima nas bombardiraju s takvim neviđenim crnilom da većina ljudi nisu ni svjesni koliko to katastrofalno utječe na njih. Da im sad daš 9 pozitivnih vijesti i jednu negativnu, pamtit će onu negativnu i bit će opterečeni s njome. Zato odgovorno tvrdim da iz mog osobnog iskustva (a znam još dosta ljudi koji potpuno neopterečeno žive) da se može uživati u svemu tome. Vjeruj mi da bi i ti uživao. Dakle, nije stvar navike već izbacivanja nekih važnig stvari iz života. Naravno, ako si u mogućnosti  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4446 : 16.05.2013. 23:49:04 »
Bravo Lisac   clapp :mjuza

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4447 : 17.05.2013. 00:14:45 »
Ja napisa, ako imaš stvaran život oko sebe,  ne može se to uklopiti. Uživaću i ja u tome da imam 24/7 za ništa drugo sem da ležim i da gledam serije. Pronaćiću zadovoljstvo, u svakoj seriji. I na kraju sam si sebi dao odgovor: Naravno, ako si u mogućnosti. To je početak svega, ako nisi, šta onda? Ja kad sam imao vremena nisam mogao gledati Boss, The Wire.. moram biti spreman za tako nešto, ne gledam Nensičku sa njenom Travom, gledam neku materiju koja mi traži pažnju, a takvu pažnju i koncentraciju ne mogu imati ni da sam 24/7 bez obaveza, jer imam dozer, kad mi je dosta, dal je 2 ili 6 za redom, i onda već pada pažnja, zasićenje, kao kad radiš, čovek može 10h da radi, sve preko toga tu nema više produktivnosti.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4448 : 17.05.2013. 00:26:44 »
Ovisi što smatraš pod stvarnim životom. Osoba koja radi od 9 do 17 po meni (da to naglasim) nema stvaran život. Takve ljude smatram robovima ovog sustava. S tim da ne mislim ništa loše o njima kao osobama i shvaćam da neki od njih nisu u mogućnosti voditi po meni (da opet naglasim) stvaran život. Ja imam "posao" (o gle, upotrebljavam navodnike  ti_si_Bog) koji meni omogućava ovako kako živim. Samo iskorištavam svaku priliku, a do te prilike sam došao samostalno bez ikakve pomoći.

Svatko od nas drugačije percepira društvo/sistem/život oko sebe. Dobro, sad već ulazim u neke duhovne teme s kojima se bavim  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4449 : 17.05.2013. 00:28:48 »
Mulder je narko-boss, zato ima fleksibilno radno vrijeme.

Citat:
Osoba koja radi od 9 do 17
Ovo ima samo u pjesmama Dolly Parton...
 Dosta ljudi kod nas radi od 7 do 18.
« Zadnja izmjena: 17.05.2013. 00:31:16 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4450 : 17.05.2013. 00:32:26 »
Ne plaši ljude  ;D

Ovo ima samo u pjesmama Dolly Parton...
 Dosta ljudi kod nas radi od 7 do 18.

Ma dobro, primjer je važan, a sad jel sat, dva prije ili kasnije...
« Zadnja izmjena: 17.05.2013. 00:34:01 Mulder »

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4451 : 17.05.2013. 20:49:09 »
E sad, paralelno sa instalacijom onih programa za gledanje TV-a pojavio se i jedan problemčić, ali ne vidim logičku vezu. Sada kada upalim komp, programu za elektronsku poštu (Outlook Express 6) treba mnogo vremena da se startuje. Ranije je bilo dovoljno nekoliko desetina sekundi od dizanja Windowsa, ali sada bogami treba nekoliko minuta. Kliknem na ikonicu "E-mail", ali ništa se ne desi. Tek posle nekoliko minuta AV se nakratko isključi (pojavi se balončić "Your computer might be at risk"), ali samo na sekund-dva, a tek onda Outlook startuje. Šta bi mogao da bude problem?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4452 : 17.05.2013. 22:02:36 »
Daki, reši se već jednom tog XP-a, svi problemi će ti nestati oko kojih se toliko mučiš. Veruj mi.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4453 : 23.05.2013. 02:10:37 »
Kakva je razlika , osim u velicini , izmedju  MKV / x264 / Bluray / 720p / Scene    20.75 GB i  MKV / x264 / Bluray / 720p / P2P  28.99 GB ?

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4454 : 23.05.2013. 03:15:42 »
Scene grupe imaju zadrta prvila kojih se moraju pridržavati ako žele ostati na sceni.
P2P grupe ne moraju poštivati ta pravila.
U većini slučajeva draži su mi ripovi od P2P nego od scene.
U tvom slučaju mislim da nema neke veće  razlike između kvalitete ripa.


It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4455 : 23.05.2013. 03:24:48 »
Znaci to su nazivi grupa koje ripuju ? Hvala na odgovoru .

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4456 : 23.05.2013. 10:44:28 »
Nisu nazivi, nego kom taboru pripadaju, onom sa strogim pravilima ili onima bez pravila - scena ili p2p

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4457 : 24.05.2013. 16:25:18 »
Zanime me kako u Utorrentu nastaviti seed , kada su fajlovi premesteni , gde izabrati destinaciju , ne vidim  :facepalm
Cycling 4 life

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4458 : 24.05.2013. 16:45:29 »
Ne znam da li je izvodljivo ako si već premestio fajlove... ako nisi, ideš desni klik, pod "advanced" imaš "set download location" i onda odabereš gde ćeš da premestiš fajl(ove).

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4459 : 24.05.2013. 20:00:20 »
Nisu nazivi, nego kom taboru pripadaju, onom sa strogim pravilima ili onima bez pravila - scena ili p2p
To ti dođe kao "zabranjeni" i 1970. Rade isti posao. Sad, jedni sa nekim pravilima a jedni bez pravila.   ;D
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4460 : 24.05.2013. 20:44:41 »
Kad smo se vec raspisali o tome , da jos nesto pitam . Zbog cega oni to uopste rade , kakvu korist ostvaruju ?

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4461 : 24.05.2013. 20:50:37 »
Ne znam da li je izvodljivo ako si već premestio fajlove... ako nisi, ideš desni klik, pod "advanced" imaš "set download location" i onda odabereš gde ćeš da premestiš fajl(ove).
znaci jedino tako mogu da se premeste uspesno , a sta raditi kada sam premestio rucno ? kako seedovati  ???
Cycling 4 life

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4462 : 24.05.2013. 20:54:20 »
Probaj izbrisati torent , pa ga opet skini i namjesti da ti skida u fajl gdje si premjestio . Trebalo bi funkcionisati .

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4463 : 24.05.2013. 20:56:27 »
Kad smo se vec raspisali o tome , da jos nesto pitam . Zbog cega oni to uopste rade , kakvu korist ostvaruju ?

Isti su razlozi kao i oni zbog kojih prevodimo  :om:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4464 : 24.05.2013. 20:58:40 »
Da ne bi mi kupovali precenjene DVD/BR/BD izdanja omiljenih filmova, serija, igrica, programa.. Il ti sve što radiš u životu, radiš samo da bi kakvu korist ostvario ili..
iShare, noProfit


Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4465 : 24.05.2013. 20:59:43 »
Ne znam da li je izvodljivo ako si već premestio fajlove... ako nisi, ideš desni klik, pod "advanced" imaš "set download location" i onda odabereš gde ćeš da premestiš fajl(ove).
znaci jedino tako mogu da se premeste uspesno , a sta raditi kada sam premestio rucno ? kako seedovati  ???

Pa prvo ih vrati nazad gdje su bili prije.
Onda pokreni ponovno taj torent kao da skidaš iz početka i sistem će sam prepoznati fajlove te nastaviti sa seedom.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4466 : 24.05.2013. 21:35:40 »
Ma ja sam premestio , sredio nazive , foldere , podfoldere , kako meni odgovara, ko ce to da vraca sad  ;D ;D
Cycling 4 life

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4467 : 24.05.2013. 21:42:00 »
Da ne bi mi kupovali precenjene DVD/BR/BD izdanja omiljenih filmova, serija, igrica, programa.. Il ti sve što radiš u životu, radiš samo da bi kakvu korist ostvario ili..
Sad ja mogu preko foruma pricati da sam ne znam ni ja kakav dobrotvor , ali realnost je surova . Svijet je otisao do djavola . Prevodjenje nekako i razumjem - hobi , vjezbanje , testiranje sebe . Ali ovi sto postavljaju serije , filmove ... trebaju iskesirati par stotina evra da bi to aplodovali , pa zato pitam .

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4468 : 24.05.2013. 21:46:21 »
Postoje 2 načina:

1. Izbriši SAMO torrent fajl, ne i fajlove (data) koje si skinuo sa njim.
    Ponovo povuci isti taj torrent fajl, ali ga označi da se ne pokreće.
    Izaberi mesto gde će da se skine (mesto na koje si premestio fajlove).
    Desni klik mišem, izaberi Force Re-Check.
    Sačekaj da odradi do kraja (da dođe do 100%) i tek onda ga pokreni.

2. U torrent klijentu izaberi da ti prikaže fajlove.
    Na njih onda desni klik mišem, izaberi Relocate, pa mesto gde si ih premestio.
    Na torrent file u klijentu desni klik, pa Force Re-Check.
    Sačekaj da odradi do kraja (da dođe do 100%) i tek onda ga pokreni.

Spoiler for Hiden:
I onda neko kaže da se žene ne snalaze  :P.

Ako ti nešto nije jasno, javi da ti pošaljem PM sa pratećim slikama korak po korak.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4469 : 24.05.2013. 22:49:14 »
 :-[ :rose: ;D
Cycling 4 life

Tags: