Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862507 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4410 : 18.04.2013. 20:25:43 »
Koji telefon? I za što točno upisuješ podatke. Gmail aplikaciju, gmail na stranici, ili možda microsoft exchange?

Samsung Galaxy Ace S5830.

To se automatski pojavi čim aktiviram Wi-Fi, tj. povežem se na net. Isto se pojavi i ako hoću da pristupim Google Play-u. Izbaci moj mejl pod kojim sam registrovan i prostor za šifru, ali šifra ne prođe proces autorizacije. Kako da sve resetujem pa sve podatke upisujem ispočetka?

Ja sam imao taj problem sa androidom 2.3.4. Tada je to bila poslednja verzija pa je root pomogao, kasnije je sve rešio apdejt na 4.0.1.

Pa ako mogu i ja da pređem na 4.0.1. bez previše komplikacija (čitaj rutovanja), može, samo ako postoji neko uputstvo.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4411 : 18.04.2013. 23:47:04 »
Koji telefon? I za što točno upisuješ podatke. Gmail aplikaciju, gmail na stranici, ili možda microsoft exchange?

Samsung Galaxy Ace S5830.

To se automatski pojavi čim aktiviram Wi-Fi, tj. povežem se na net. Isto se pojavi i ako hoću da pristupim Google Play-u. Izbaci moj mejl pod kojim sam registrovan i prostor za šifru, ali šifra ne prođe proces autorizacije. Kako da sve resetujem pa sve podatke upisujem ispočetka?

Ja sam imao taj problem sa androidom 2.3.4. Tada je to bila poslednja verzija pa je root pomogao, kasnije je sve rešio apdejt na 4.0.1.

Pa ako mogu i ja da pređem na 4.0.1. bez previše komplikacija (čitaj rutovanja), može, samo ako postoji neko uputstvo.
da li na svom googlu nalogu imas 2 stepena verifikacije sifre?

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4412 : 19.04.2013. 15:04:34 »
Imam, i odradio sam to.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4413 : 19.04.2013. 15:52:26 »
Ja sam imao taj problem sa androidom 2.3.4. Tada je to bila poslednja verzija pa je root pomogao, kasnije je sve rešio apdejt na 4.0.1.

Pa ako mogu i ja da pređem na 4.0.1. bez previše komplikacija (čitaj rutovanja), može, samo ako postoji neko uputstvo.

Sad je 4.0.4. Softverom koji dobiješ uz telefon, u mom slučaju je to PC companion na Xperiu. Nije nikakva nauka, instaliraš, priključiš telefon na USB, check for new version, ako ima - update. Ostalo se samo odradi. Guglaj, nije neka nauka, engleski znaš. http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/SWUP/JSP

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4414 : 19.04.2013. 15:54:56 »
To si dobio u poruci kod?
Ako jesi zato ne možeš. Moraš kreirati onu generičku lozinku za logiranje koju jednom upišeš i onda se kasnije normalno logiraš. Probaj još tako, ako ne uspije isključi taj 2-step verification jer je više iritantan nego što koristi.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4415 : 19.04.2013. 17:04:01 »
Kad udjes u privacy na google pod taj 2 way verification imas da napravis genericku sifru za aplikacije i telefon npr to bude uglavno 16 slova al jednom kad ukucas onda radi stalno.
 
Pogledaj video https://www.youtube.com/watch?v=zMabEyrtPRg&feature=youtube_gdata_player
« Zadnja izmjena: 19.04.2013. 17:06:16 stefan87 »

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4416 : 19.04.2013. 21:57:50 »
Dajte mi, molim vas, detaljnije uputstvo, šta da radim korak po korak.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4417 : 19.04.2013. 23:11:52 »
na ovom gore videu sto sam ti ostavio prebaci na 2 32 i prati upustvo

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4418 : 09.05.2013. 16:50:46 »
Jel neko iz Srbije kupovao kredit za Skype? Kako to može, najbrže i koja je opcija najbolja? Stari mi je kod Borata u zemlji, na privremenom radu, pa odraše ih za fon, pa reko daj da vidim da ja uzmem ovde kredit pa da zovem preko Skype. Ajd ako neko ima nekog iskustva sa ovim nek pusti neku info.
Hvala.
iShare, noProfit


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4419 : 09.05.2013. 17:15:28 »
Ako oboje imate smartfone, ima opcija videopoziv preko one neke aplikacije. Slično kao Skype. Brat ti se samo mora prikačiti na neki internet signal koji nije kodiran.
Mrzim lopatare i limune

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4420 : 09.05.2013. 17:28:36 »
Ako nema internet, mora kazahstanski fiksni ili mobilni broj, predlažem 12voip.
http://www.12voip.com/calling_rates/#letter-K
Vrlo povoljno je.

Moji to koriste za pozivanje fiksnih brojeva u Švajcarskoj, Hrvatskoj, Americi.
Uplatim 10 € (visa debitna kartica) i određene zemlje (fiksni) su besplatne tri mjeseca a poslije tih 90 dana se naplaćuju tako što se skida od tih 10 €. Ali vrlo povoljno. Potraje tih 10 € za još tri mjeseca.
Tebi treba njihov program, ima za računar, može i na mobilni pa kako ti lakše.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4421 : 09.05.2013. 17:31:19 »
Nije mi bruder(ja sam singl,  :'() već stari, matori, ćaća.. Kakav signal od neta, on je u vukojebini koja se zove Kazahstan, i to su na granici sa Kinom. Kinezi grade auto put, da se povežu sa Evropom. Borat i ekipa sa sve masterima kung fua i našim ljudima iz Srbije radi tamo.

Hvala Milane. Moram da kontaktiram mog doktora za compujtere da mi ovo proveri kako da instaliram, da mu dam cintu da uplati, jer to šljaka kao Skype, jel? Imam broj od mobilnog iz KZ, ide na desktop tako da kad nisam kući, može mi i hanuma da okrene kad treba staroj, neću prebacivati na mob.
« Zadnja izmjena: 09.05.2013. 17:37:53 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4422 : 09.05.2013. 17:43:49 »
Da, isto kao skype samo jeftinije.  ;D
Pet evro centi minuta, mnogo jeftinije nego da zoveš preko mts-a.
Sad gledam koliko na skajpu košta: 16,5 po minuti plus uspostava veze 9 centi. Pa ti svako malo prekinu vezu da naplate još koji put tih 9 centi, vjerovatno.
Možda i 12voip naplaćuje uspostavu veze, nisam siguran, ali ako da, neće biti više od 2c.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4423 : 09.05.2013. 22:17:03 »
Hvala Milane, još jednom. Napravio sam. Radi super. Zvao sam starog, minut razgovora sa uspostavom veze, skinuto je 9 centi.
iShare, noProfit


Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4424 : 09.05.2013. 22:31:22 »
Ako oboje imate smartfone, ima opcija videopoziv preko one neke aplikacije. Slično kao Skype. Brat ti se samo mora prikačiti na neki internet signal koji nije kodiran.

Viber limune Viber :sef:

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4425 : 15.05.2013. 12:33:44 »
Konačno smo uveli kablovsku televiziju! drinks

E, sad, ako neko zna da mi preporuči neki dobar softver za gledanje TV-a na kompu putem TV kartice (ovaj što ga imam, Presto! PVR, mi se ne dopada)? Bitno mi je da mogu da imenujem kanale i da ih program sve skenira (ovaj nije skenirao nekoliko koje naš TV prijemnik u drugoj sobi prima: Cartoon Network, Comedy Central i još neke).

Takođe, tražim neki sajt na kome mogu da vidim programsku šemu svih kanala (provajder nam je KDS; na njihovom sajtu nije baš pregledno).

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4426 : 15.05.2013. 12:55:00 »

Takođe, tražim neki sajt na kome mogu da vidim programsku šemu svih kanala (provajder nam je KDS; na njihovom sajtu nije baš pregledno).


Najbolji sajt za programske šeme ti je Port.rs Praktično ti je tu sve  :)

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4427 : 15.05.2013. 13:27:27 »
E, sad, ako neko zna da mi preporuči neki dobar softver za gledanje TV-a na kompu putem TV kartice (ovaj što ga imam, Presto! PVR, mi se ne dopada)? Bitno mi je da mogu da imenujem kanale i da ih program sve skenira (ovaj nije skenirao nekoliko koje naš TV prijemnik u drugoj sobi prima: Cartoon Network, Comedy Central i još neke).

1. Media Portal (HTPC). http://www.team-mediaportal.com/
2. ChrisTV PVR (Pro ili standard-plaća se), ili ChrisTV Lite (besplatan) http://www.chris-tv.com/download.html
3. ...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4428 : 16.05.2013. 01:34:52 »
zasto na IMDb-u kod pojedinih serija ne mogu vidjeti ocjenu , niti je mogu ocjeniti ?

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4429 : 16.05.2013. 01:49:52 »

Iz nekog nepoznatog razloga tu stoji da serija jos nije objavljena, a neobjavljene, logicno, ne mozes ocjenjivati.

Offline Guy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • God hates us all.
    • Zapadni Balkan SA:MP
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4430 : 16.05.2013. 05:28:13 »
Možda je glupo pitanje, no kako vi pratite do koje ste epizode serije došli ? Nekad propustim do četiri epizode, i naravno zaboravim, nije mi se jednom desilo da skinem epizodu koju sam već prethodno gledao. No, sada to pišem na pastebin i nemam problema, no ima li neki lakši način. Također kako pravite slike u potpisu serija koje gledate ili ste pak odgledali. Koristeći photoshop, smanjivanje rezolucije i spajanje slika ili pak ima neki software ili website za tako nešto ? Hvala lijepa.

Inappropriateness is funny to me. Rudeness is hilarious.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4431 : 16.05.2013. 10:42:45 »
Da ne gubiš gde si stao, kad si šta gledao, sačekaš kraj sezone, pukneš je onda celu i nemaš šta da gubiš, kad sam šta gledao, koja je epizoda..
Za potpis pogledaj ovde
iShare, noProfit


Offline alfred

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • series rules
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4432 : 16.05.2013. 11:40:37 »
I ja se slažem sa imenjakom to je najbezbolniji način da nešto ne propustiš i da ne zaboraviš radnju ako gledaš epizodu po epizodu.Nekad sam i sam pratio serije tjednim ritmom pogotovo one na TV-u (RTL ,Nova  TV,HRT) dok nisam popizdio sa njihovim miješanjem sezona, epizoda,tako da sada isključivo gledam kad završi sezona i bude istitlana.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4433 : 16.05.2013. 14:30:38 »
Sve brsem , osim zadnje pogledane epizode . Em se podsjetim radnje kad izadje nova , em znam dokle sam stigao .

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4434 : 16.05.2013. 14:32:54 »
Možda je glupo pitanje, no kako vi pratite do koje ste epizode serije došli ? Nekad propustim do četiri epizode, i naravno zaboravim, nije mi se jednom desilo da skinem epizodu koju sam već prethodno gledao. No, sada to pišem na pastebin i nemam problema, no ima li neki lakši način.

Pratim preko kalendara PO. Ubacim serije koje gledam i u favorite, ujedno sam ubacio i druge omiljene (to vise zbog sebe da bi na jednom mestu imao omiljeno). Ako se npr serija pojavljuje u ponedeljak za skidanje (znaci emitovala se u nedelju) odem na torrent, stavim da skidam a ostavim otvoren tab sa stranicom za prevod pa refresujem u toku dana kada se setim par puta da vidim da li je prevod tu a ujedno i pise kojeg je datuma emitovana serija. Od prilike znam kada ko objavljuje prevod, za one serije koje pratim, pa znam da cu cekati nekada dan dva a nekada vec tog dana kada moze da se skida epizoda. A da se ne bi zabunio seedujem epizode od bar nedelju dana pa nekada i preko mesec dana, sve zavisi pa se dogodi da se nakupi par epizoda kao npr Game of thrones (koji je poceo da me umara) i onda ne znam koje sam gledao, posto su na seedovanju samo isklikcem da li je to npr. 5 ili 6 ep. koju sam zadnju gledao pa tako ujedno i znam dokle sam stigao ako sam zaboravio.

Imas par sajtova gde mozes cekirati odgledate epizode, ima negde ovde na forumu koji su sajtovi a i  ne pratim tako, a ujedno mozes i svaku posebnu ep. na imdb oceniti pa ces znati dokle si stigao.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4435 : 16.05.2013. 14:57:42 »
a da u notepadu sebi napišeš spisak serija koje pratiš i redovno samo obilježiš koju si zadnju pogledao?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4436 : 16.05.2013. 15:11:13 »
Možda je glupo pitanje, no kako vi pratite do koje ste epizode serije došli ? Nekad propustim do četiri epizode, i naravno zaboravim, nije mi se jednom desilo da skinem epizodu koju sam već prethodno gledao. No, sada to pišem na pastebin i nemam problema, no ima li neki lakši način. Također kako pravite slike u potpisu serija koje gledate ili ste pak odgledali. Koristeći photoshop, smanjivanje rezolucije i spajanje slika ili pak ima neki software ili website za tako nešto ? Hvala lijepa.
Uzmeš si rukovnike i zapisuješ. Na netu to raditi je jako loše iz više razloga. Kad gledaš nešto, neka rukovnik bude kraj tebe i nakon pogledane epizode samo zapišeš.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4437 : 16.05.2013. 18:40:50 »
Ja to ovako radim  ;D

Spoiler for Hiden:
Plavo odgledano, crveno neodgledano, i po završetku epizode promijenim i nema preskakanja, inače bih se zagubio odavno  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4438 : 16.05.2013. 18:44:43 »
Ja imam više rukovnika i zapisujem epiode te ih odmah ocjenjujem. Ništa lakše. Isto je i sa filmovima. A na zidu imam onu ploču po kojoj možeš pisati sa flomasterom i odmah brisati. Tamo imam serije koje pratim i samo ubacujem/izbacujem. Sve je u organizaciji.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4439 : 16.05.2013. 18:57:44 »
Stvar je u organizaciji da sebe nateraš da gledaš samo par stvari koje ti prijaju, a ne da gomilaš XY serija i tek si onda u qrcu, i još kad krenu praviti pauze TV koje emituju serije, jer treba popuniti od 9 meseca pa do polovine 5 meseca, program. Ovako svedeš na par, eto mene, što mi prija i što mi ide, što mogu sa frau da gledam, što ona gleda bez mene i ja bez nje, to je par naslova, a kad imam vremena, onda udri po nekoj limunadi, da ubiješ vreme, jer ne znači mi tad ništa, vreme da mi prođe, nemam neku potrebu da se sećam šta je bilo u zadnjoj epizodi, jer takva je materija serije da nemam potrebe za tim.
iShare, noProfit


Tags: