Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862239 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4290 : 04.01.2013. 20:26:29 »


wtf  :(
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4292 : 04.01.2013. 21:18:33 »
Opet problemi, ali ovaj put s drugim kompom u kući... :(

Dakle, usred korišćenja kompa sve se odjednom zaledilo, znači strelica miša se nije pomerala, nijedno dugme na tastaturi nije reagovalo... Meni se to na mom kompu više puta dešavalo i uvek bih rešio stvar tako što bih prosto resetovao komp pritiskom na RESET dugme na kućištu. Tako sam uradio i ovde, međutim na monitoru se ništa nije pojavljivalo. Probao sam da isključim kućište, zatim da isključim struju pa da je opet uključim, ali ništa. Čuje se ventilator, upale se lampice koje se uvek pale po uključivanju i čuje se onaj "bzz" zvuk, ali nema slike, a i lampica na monitoru treperi kao kad je komp uključen (kad je uključen onda non–stop gori). S obzirom da je komp suviše star da bi se nešto čačkalo oko njega ili stavljale nove komponente (služi samo za jednu ili dve stvari i to je to), šta bih još mogao da probam da se uspostavi slika na monitoru?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4293 : 05.01.2013. 03:27:36 »
daky meni je isto tako radilo prije nekih mjesec dana i tada je riknula matična... stara lga 755


Spoiler for Hiden:

wtf  :(

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,9328.650.html
:P

Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4294 : 05.01.2013. 11:12:36 »
Daky, pa ti kao da pišeš knjigu; daješ detaljne opise šta si kako mrdnuo rukom i šta si kada i zašto pritisnuo. ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4295 : 05.01.2013. 12:55:28 »

Opet problemi, ali ovaj put s drugim kompom u kući... :(
<cut>


Hm, Za početak bi taj komp trebalo otvoriti, počistiti prašinu, provjeriti sve spojeve i kontakte, odspojiti sve osim grafičke, memorije i tipkovnice pa pokrenuti i vidjeti da li prolazi POST tj. da li možeš u BIOS. Ako već tu nastaje problem velika je mogućnost da je matična rekla "zbogom". Ako nisi vičan takvim stvarima probaj pronaći nekog tko se stvarno razumije u servis "starih kanti". Jer treba znati protumačiti zvučne signale matične ili njihov izostanak. ;) Eventualno bi mogao pomoći i CLEAR CMOS-a. No, za to treba iskusniji "mačak". rofl

Sretno u traženju rješenja...

Thick As A Brick

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4296 : 05.01.2013. 16:41:50 »
Daky, pa ti kao da pišeš knjigu; daješ detaljne opise šta si kako mrdnuo rukom i šta si kada i zašto pritisnuo. ;D

Kontam da ako preciznije opišem problem, pre će neko ko se u to razume moći da nasluti šta nije u redu.

Da, probaćemo sa čišćenjem. Jedan što se razume u to nam reče da ne veruje da je do matične, već da je problem verovatno u nataloženoj prašini.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4297 : 05.01.2013. 21:51:32 »
Ma zajebavam te, dobar si. ;D
Treba što detaljnije, otkud znaš šta je problem...
De gustibus non est disputandum.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4298 : 09.01.2013. 00:24:50 »
Imam jedno pitanje za masu.  :) Zapravo imam problem. Od nedavno bilo koji video da pustim preko You Tuba ili nekog drugog sajta, zvuk počinje da krči i čuje se neko seckanje. Što više otvorenih tabova imam sve više krči i secka. Kada nemam nijedan otvoren tab ne krči mnogo, ali opet se oseća kako ga nešto ometa. Ne znam da li je do browsera (Google Chrome koristim već duže i ranije nisam imao problem), nisam pokušava da ga re-instaliram  ili pređem na drugi browser. Sve je u redu i sa sluškama i sa zvučnicima, kada pustim nešto što nije vezano sa browserom sve je u redu. Možda neko zna do čega je problem.  :ne-zna Hvala.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4299 : 09.01.2013. 00:27:07 »
Moguce da je flash player pobrljaveo :)

edit kolko znam google chrome u sebi ima flash player , tako da proba sa reinstall ako ne predji na comodo dragon koristi chromon engine  :)
Cycling 4 life

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4300 : 09.01.2013. 00:32:01 »
Strah me da ukoliko re-instaliram ne pogubim sve stranice koje sam sačuvao, a imam ih puno.  :-\

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4301 : 09.01.2013. 00:40:15 »
Mislim da reinstal neće pomoći. Pokušao sam nekoliko puta   u_jeeeeeeeeee


Mislim da taj problem imaju svi sa GC-om.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4302 : 09.01.2013. 00:43:49 »
Baš sam dugo koristio Google Chrome i nisam to ranije imao, a evo sad odjednom. Nemoguće da nema leka. :dash

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4303 : 09.01.2013. 00:44:50 »
Strah me da ukoliko re-instaliram ne pogubim sve stranice koje sam sačuvao, a imam ih puno.  :-\

Samo exportuj bookmarks na hdd  :)
Cycling 4 life

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4304 : 09.01.2013. 00:52:10 »

Nema veze sa GC, evo ja upravo slusam YT i nema nikakvih problema. Probaj reinstalirati Chrome, a bookmarkse vrati poslije (2-3 klika misem)  ;)

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4305 : 09.01.2013. 00:58:58 »
Imam jedno pitanje za masu.  :) Zapravo imam problem. Od nedavno bilo koji video da pustim preko You Tuba ili nekog drugog sajta, zvuk počinje da krči i čuje se neko seckanje. Što više otvorenih tabova imam sve više krči i secka. Kada nemam nijedan otvoren tab ne krči mnogo, ali opet se oseća kako ga nešto ometa. Ne znam da li je do browsera (Google Chrome koristim već duže i ranije nisam imao problem), nisam pokušava da ga re-instaliram  ili pređem na drugi browser. Sve je u redu i sa sluškama i sa zvučnicima, kada pustim nešto što nije vezano sa browserom sve je u redu. Možda neko zna do čega je problem.  :ne-zna Hvala.

Ima li snega na ekranu? Idi na krov i probaj da okreneš antenu  ;D

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4306 : 09.01.2013. 01:36:02 »
Imam jedno pitanje za masu.  :) Zapravo imam problem. Od nedavno bilo koji video da pustim preko You Tuba ili nekog drugog sajta, zvuk počinje da krči i čuje se neko seckanje. Što više otvorenih tabova imam sve više krči i secka. Kada nemam nijedan otvoren tab ne krči mnogo, ali opet se oseća kako ga nešto ometa. Ne znam da li je do browsera (Google Chrome koristim već duže i ranije nisam imao problem), nisam pokušava da ga re-instaliram  ili pređem na drugi browser. Sve je u redu i sa sluškama i sa zvučnicima, kada pustim nešto što nije vezano sa browserom sve je u redu. Možda neko zna do čega je problem.  :ne-zna Hvala.

Ima li snega na ekranu? Idi na krov i probaj da okreneš antenu  ;D

 rofl Još to mi fali.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4307 : 09.01.2013. 01:43:27 »
Idi u opcije u Chromeu i uloguj se sa Google nalogom. Zapamtiće ti sve bookmarkse. Deinstaliraj ga, opet instaliraj i uloguj se. Možda upali  :)

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4308 : 09.01.2013. 01:49:07 »
Re-instalirao. Neće.  :-\ Nešto ga opasno zeza.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4309 : 09.01.2013. 01:56:58 »
Je l' imaš instaliran flash player na kompjuteru? Ako imaš u adress bar ukucaj chrome:plugins. Idi na disable Adobe flash player. Tako neće koristiti integrisan, nego taj instaliran  :ne-zna

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4310 : 09.01.2013. 02:05:49 »
Mislim da sam izbrisao flash player ranije. Evo isključio sam ovaj GC-ov podrazumevani kao što si ti rekao i sad šljaka dobro. Znači do flash playera je. Faks, častim te kad te vidim.  :)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4311 : 09.01.2013. 18:18:42 »
Kada pišem na forumu postove ispod slova mi se sve crveni, kao da je uključen engleski spellchack, koristim chrome, se da to kako srediti, već sam poklikao u tom chromu sve i svašta ali ništa od toga nije...

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4312 : 09.01.2013. 19:25:27 »
Za Firefox:
Tools -> Options -> Advanced -> General tab -->odznačiti "Check my spelling as I type"
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4313 : 09.01.2013. 23:06:09 »
... koristim chrome, ...


Za Firefox: ...
I koju posluku porati?! rofl rofl rofl

Oprostite na oftopicu ali nisam mogao izdržati mada ne mogu pomoći jer ne koristim Chrome jer mi nikad nije "sjeo".
Koristim Waterfox i prezadovoljan sam.
 
« Zadnja izmjena: 09.01.2013. 23:09:42 JethroTHR »
Thick As A Brick

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4314 : 09.01.2013. 23:55:56 »
Sto dalje od bilo kog fox-a , firefox , watefox , cyberfox i td , verujte  :) na x64 windows8 , najbolje radi comodo dragon , ali ne ice :D , ice koristi firefoxov engine , dok dragon chromov i radi ko sat vec dosta vreme  ;D
Cycling 4 life

Offline Trawis

  • Član plus
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4315 : 10.01.2013. 00:50:47 »
Jedno pitanjce,
Ako imam neke ripove sa prijevodom i sada to pretipkam i napravim tajming, jel smijem sebe potpisat kao prevoditelja ili?I jel se može to vodit kao autorski prijevod?
Također, ako je netko preveo neku epizodu na srpski i ja sam ju doradio i preveo na hrvatski jel to onda autorski prijevod?

Unaprijed hvala na odgovorima, tražio sam po forumu sličana pitanja i pravila, ali nisam mogao naći ???

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4316 : 10.01.2013. 01:01:02 »
Ništa od toga se ne vodi kao autorski prevod.

Kad prilagođavaš sa SR na HR, to se zove obrada. Znači, ostaviš potpis originalnog prevodioca i ispod napišeš: "obrada: Travis:"

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4317 : 14.01.2013. 20:51:46 »
Outlook Express je postao mnogo spor što se tiče proveravanja pošte. Treba mu mnogo više vremena nego ranije da prikaže ima li novih poruka ili nema nakon što ga otvorim. A još gore je što preko njega više ne mogu da šaljem mejlove. Dobijem poruku:

Citat:
The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was '***********'. Subject 'test', Account: 'pop3.beocity.net', Server: 'smtp.beocity.net', Protocol: SMTP, Server Response: '550 5.7.1 <************>... Relaying denied. IP name lookup failed [**********]', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 550, Error Number: 0x800CCC79

Treba da napomenem da sam u međuvremenu promenio provajdera (jer je Beocity postao neaktivan), ali mi u novom provajderu (Orion) nisu ništa govorili o tome da menjam server ili nešto drugo. Jedino su me savetovali da uzmem njihovu opremu, ali nemam baš novca za to. Ne znam da li ovo ima neke veze sa time. Imate li kakvu ideju šta bih mogao da podesim da mogu opet da šaljem mejlove?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4318 : 14.01.2013. 20:57:50 »
Ma ko jos koristi Outlook express , odes direknto na sajt i proveris mail ili koristi  Thunderbird  :)
Cycling 4 life

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4319 : 14.01.2013. 21:08:24 »
Treba da napomenem da sam u međuvremenu promenio provajdera (jer je Beocity postao neaktivan), ali mi u novom provajderu (Orion) nisu ništa govorili o tome da menjam server ili nešto drugo. Jedino su me savetovali da uzmem njihovu opremu, ali nemam baš novca za to. Ne znam da li ovo ima neke veze sa time. Imate li kakvu ideju šta bih mogao da podesim da mogu opet da šaljem mejlove?

Moraš u Outlooku (Internet accounts) , promijenit Outgong mail(SMTP) -Staviti server novog providera.
(Incoming ne mijenjaj)

Ako ti treba step by step postupak, piši.
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Tags: