Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862265 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4230 : 04.12.2012. 14:52:31 »
Perkone, druže, nisam ni rekao da otvara pick-up, već kutiju rezača. Kablove koji ga povezuju sa matičnom pločom (tj. kontrolerom) ne treba ni da skida. (kako bi mogao da nareže disk tako otvoren) A veruj mi nisu tako osetljivi, otvorio sam sigurno barem stotinu CD/DVD i sličnih optičkih uređaja koji su bili pri kraju života i u 95% slučajeva sam uspeo da ih popravim. Za slučaj kada su uređaji otpisani, tj dotrajali (a to je preko 12 godina i više) ili, kako kažeš u krajnjoj nuždi, ostaje da mu se produži život za još 2-4 godine povećanjem injekcione struje/struje praga samog poluprovodničkog lasera (onaj trimer na pikapu se okrene za 2-3 "sata" u smeru kazaljke na satu) a starenje se dešava usled degradacije aktivnog sloja (zone osiromašenja) pp lasera (to je, laički, kao onaj sloj, po analogiji, kod baze tranzistora) pa se povećanje ove struje taj sloj dodatno širi. (naravno, time se dodatno dalje ubrzava degradacija sloja, ali bolje i to nego ga baciti u staro gvožđe).
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4231 : 04.12.2012. 18:19:56 »
Sad mi nista nije jasno. Tri puta sam pokusao da narezem seriju Walking Dead i sva tri puta mi je prekinuo narezivanje na pola.
A danas sam pokusao da narezem neke druge serije na 2 dvd-a i sve mi je normalno narezao. U cemu je sad tu stvar? Ne verujem da je dvd crkao posto je ova 2 dvd-a narezao dobro.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4232 : 04.12.2012. 19:30:33 »
Perkone, druže, nisam ni rekao da otvara pick-up, već kutiju rezača. Kablove koji ga povezuju sa matičnom pločom (tj. kontrolerom) ne treba ni da skida. (kako bi mogao da nareže disk tako otvoren) A veruj mi nisu tako osetljivi, otvorio sam sigurno barem stotinu CD/DVD i sličnih optičkih uređaja koji su bili pri kraju života i u 95% slučajeva sam uspeo da ih popravim. Za slučaj kada su uređaji otpisani, tj dotrajali (a to je preko 12 godina i više) ili, kako kažeš u krajnjoj nuždi, ostaje da mu se produži život za još 2-4 godine povećanjem injekcione struje/struje praga samog poluprovodničkog lasera (onaj trimer na pikapu se okrene za 2-3 "sata" u smeru kazaljke na satu) a starenje se dešava usled degradacije aktivnog sloja (zone osiromašenja) pp lasera (to je, laički, kao onaj sloj, po analogiji, kod baze tranzistora) pa se povećanje ove struje taj sloj dodatno širi. (naravno, time se dodatno dalje ubrzava degradacija sloja, ali bolje i to nego ga baciti u staro gvožđe).

Drugo je kada neko iskusan otvara i kome je posao to da servisira. Naravno da se neces secati prvih 5x kada si otvorio jer je sve posle toga bila rutina. Imas DVD-eova koji su u metalnoj kutiji koju treba svuci a cesto se to odradi traljavao ako nisam imao iskustvo pre toga. Tebi to deluje jednostavno a mnogi kada otvore zeznu pa bude jos i gore pa ni ne znas da li je bilo do toga samo da je trebao da ocisti glavu ili je samim otvaranjem prekinuo kontakt neki...
Bolje objasni coveku da kupi novi, posto je to tvoj posao, a ne da misli da je narezao i da ima arhivu pa kada posle par godinu bude hteo da pokrene disk da mu prijavi 'read error', 'no disk' ili tome slicno.


Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4233 : 04.12.2012. 20:25:46 »
@dakyorlando

1.) Nabavi mozillin dodatak ProxyTube - Unblock YouTube 1.4.3

Upalilo je. Osim što prikazuje video snimke koji su blokirani, tu je i dugme za skidanje. smileyNO1

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4234 : 04.12.2012. 22:04:31 »
U svakom slučaju je kupovina novog uređaja dobro rešenje, ali nemaju svi toliko da se razbacuju, neki novcem, a drugi vremenom za popravke, pa prema tome i traže rešenje.
Nikog nisam terao da nešto uradi (rekao sam probaj) i poštovao sam inteligenciju svog sagovornika pa nisam pisao ništa tipa "znaš, ako slučajno šrafcigerom otkineš neko SMD kolo uređaj neće raditi" i slično.
Veruj mi, veći je rizik od apgrejda firmwarea po CD/DVD uređaj nego od otvaranja kutije istog  :aha: (osim ako ga ne otvaraš čekićem).  ;D
I da, kvalitet i dugotrajnost snimka (koji je prošao verifikaciju) gotovo isključivo zavisi od kvaliteta i načina čuvanja medija, jer svaki ovakav uređaj ima kolo za autonivelisanje snage lasera za narezivanje (iliti dubinu zapisa).
P.S. Nije mi posao servisiranje računarske opreme.  :pevusi:

Sad mi nista nije jasno. Tri puta sam pokusao da narezem seriju Walking Dead i sva tri puta mi je prekinuo narezivanje na pola.
A danas sam pokusao da narezem neke druge serije na 2 dvd-a i sve mi je normalno narezao. U cemu je sad tu stvar? Ne verujem da je dvd crkao posto je ova 2 dvd-a narezao dobro.

Eh, sad može biti 300 čuda.   :cupam-kosu Od toga da u podešavanjima ISO si stavio neka naša slova, do toga da jednostavno neće da "guta" medije jednog tipa ili proizvođača, a druge hoće.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4235 : 05.12.2012. 02:06:11 »
Onda ne znam sto si otvarao 100+ dvd uredjaja... Ok je probati, nije nista stasno otvarati, ja sam prvi koji voli sve zivo da otvara, rasklapa i sastavlja ali neke stvari, kao u ovom slucaju, su pokazatelji vec tu sta se desava. Jer realno ne znam nikog, bar ja, koje resio bilo kakav problem kada je cistio glavu. A probali su da ciste glavu kada krenu ovakvi neki simptomi.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4236 : 05.12.2012. 09:14:26 »
Da, tu si u pravu. Čišćenje sočiva rešava problem samo u retkim slučajevima, najčešće kada se računar nalazi u zadimljenim prostorijama (katran iz duvanskog dima se lepi za njih k'o lud), i ne bi trebalo da se čačka pick-up bez preke potrebe. Ali ako je problem mehanički, onda jednostavno nema druge nego da se otvori uređaj i vidi šta je u pitanju. Često spadne prenosna gumica, iskrivi se pločica koja zatvara disk, ili se iskrivi ili zaprlja nosač pick-upa itd. Na ovo poslednje se prvo posumnja ako SVAKI disk koji se reže puca NA ISTOM mestu, ali sad to više nije ni bitno pošto ovde to nije bio slučaj.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4237 : 07.12.2012. 16:36:21 »
Zna li neko neki program preko koga mogu da menjam audio output, ili kako se to već kaže. Znači neki program preko koga dok slušam muziku ili šta već da isključim bas i tako na taj fazon, povećam glas i to, a da nije winamp ili tako to, uz audio drajver imam instaliran realtek ali on baš i nema nešto funkcija.

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4238 : 07.12.2012. 23:00:56 »
Probaj sa DFX Audio Enhancerom ;). Mene dobro služi za "farbanje" zvuka :D
Thick As A Brick

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4239 : 08.12.2012. 10:43:31 »
Hvala :)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4240 : 09.12.2012. 05:50:03 »
@dakyorlando

1.) Nabavi mozillin dodatak ProxyTube - Unblock YouTube 1.4.3

Upalilo je. Osim što prikazuje video snimke koji su blokirani, tu je i dugme za skidanje. smileyNO1



Izgleda da ima neke veze sa novim dizajnom. :(

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4241 : 09.12.2012. 06:09:01 »


Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4242 : 13.12.2012. 16:56:51 »
Jel mi moze neko poslati ispravne linkove, ili torrent za WIN 7 ali da je aktiviran, mucim muku danima ne mogu ga nigde skinuti a win prso skroz  ;D

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4243 : 13.12.2012. 19:39:52 »
... prso ...  ;D

Ovu riječ ne razumijem, ali ako trebaš aktivirati postojeće windowse, upotrijebi Loader by DAZ.
Thick As A Brick

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4244 : 13.12.2012. 19:42:57 »
Jethro, poludio, prošvikao, najeo seludih gljiva!  ;D ;D ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4245 : 14.12.2012. 08:13:06 »
He, u mom kraju se ne koristi takav izraz, ali ako moj savjet pomaže ok, ako ne skinuti negdje neki W7 AiO SP1 i Loader pa imati kolekciju za svaki slučaj ;)
Thick As A Brick

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4246 : 14.12.2012. 15:35:28 »
"prso" je kod nas "puko" najjednostavnije receno, a ne ono sto neso pise liturgije :P
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4247 : 14.12.2012. 22:07:21 »
Dieselu, ajd nemoj se tu pravit pametan...  :P

Nisam lud, majka me testirala!

Offline lumocolor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4248 : 14.12.2012. 22:15:53 »
Da li ste čuli da je rapidserbia ugašen!?

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4249 : 14.12.2012. 22:33:45 »
Da li ste čuli da je rapidserbia ugašen!?

ako je  ;D  :P realno ozbiljnost tog foruma je odavno spala na minimum , samo su deca spamovala + danas nema nista od warez linkova :)
Cycling 4 life

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4250 : 15.12.2012. 01:53:22 »
Da li ste čuli da je rapidserbia ugašen!?

Zezas?! Jeste da su popucali svi zivi linkovi tamo ali sam bio aktivan. Tamo sam najvise skidao dokumentarce i skidao mnoge druge stvari, prati nekoliko temi. E bas mi je krivo ako je tacno. Vidim da je onemogucen pristup, ako imas neku izvornu informaciju napisi.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4251 : 15.12.2012. 02:06:15 »


Cycling 4 life

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4252 : 15.12.2012. 11:48:48 »
Nekada sam bio tamo asistent moderatora. Postavio preko dve hiljade postova. Odličan forum, šteta što je ugašen.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4253 : 15.12.2012. 12:28:34 »
Hvala na potvrdi. Verovatno jedan od razloga je sto su host serveri na vestackom odrzavanju zivota.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4254 : 15.12.2012. 13:18:03 »
Zauvek? Ajme, pa baš sam tamo postao uploader, omg, stvarno ne vidim razlog zbog čega su ugasili :///// jbg

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4255 : 15.12.2012. 14:23:34 »
Oni su samo prebacivali linkove sa ostalih takvih foruma: TehParadox, Warez-BB i sl. Ionako je to postala gomila balavurdije koja samo spamuje, kako je Entourage i rekao. U početku je nešto i vredeo, ali već dve i po godine nisam zalazio tamo.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4256 : 15.12.2012. 16:59:12 »
Odakle mogu da skidam anime crtace? Kad ovako kucam u torrentz, malo toga mi izbaci.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4257 : 15.12.2012. 20:32:29 »
Oni su samo prebacivali linkove sa ostalih takvih foruma: TehParadox, Warez-BB i sl. Ionako je to postala gomila balavurdije koja samo spamuje, kako je Entourage i rekao. U početku je nešto i vredeo, ali već dve i po godine nisam zalazio tamo.


Tamo je sada najvece groblje na internetu piratskih linkova. Ko nije clan neka vidi na slici kolko imaju mrtvih tema u kanti

Prva stavka su topici a druga postovi


A jos bar 100k do 500k tema ima koje su za kantu gde su zabranjeni serveri ili mrtvi linkovi.
« Zadnja izmjena: 15.12.2012. 20:34:13 Perkone »

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4258 : 16.12.2012. 09:58:12 »
Ali u 90% slučajeva uspem naći na Warez BB šta mi treba. A rapidserbia m je služio za domaće snimke i pesme onako ako sam baš hteo da skinem a nisam uspeo naći xD

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4259 : 16.12.2012. 22:47:48 »
Jel koristi neko MPC-BE? Kakva su iskustva naspram MPC-HC?

Tags: