Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862280 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4020 : 19.09.2012. 19:18:17 »
Ne mogu .mp4, pa ovo je užas, što ih onda prave, nezgodno mi gledati na kompu, ovako se mogu izvaliti i gledati.. Smor.


Nije samo u tim izdanjima.. Na primer internat koji sam skidao sa torenta .mkv formati epizoda imali su ugrađen prevod, msm ako sam ja dobro objasnio, nije to ugrađen kao ugrađen već ako nema nikakvog .sub ili .srt fajla on prikaže taj neki default prevod dok ako stavim prikaže samo srpski(konkretno).

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4021 : 19.09.2012. 19:47:31 »
Za mene je Xvid/mp3 još uvijek zakon, jer gledam većinom filmove tako da ih ubacim na USB stick, i preko digitalnog receivera. Čak ne mogu gledati ako je zvuk u AC3, dobijem samo sliku bez tona.
Mrzim lopatare i limune

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4022 : 19.09.2012. 19:52:23 »
Ne mogu .mp4, pa ovo je užas, što ih onda prave, nezgodno mi gledati na kompu, ovako se mogu izvaliti i gledati.. Smor.


Nije samo u tim izdanjima.. Na primer internat koji sam skidao sa torenta .mkv formati epizoda imali su ugrađen prevod, msm ako sam ja dobro objasnio, nije to ugrađen kao ugrađen već ako nema nikakvog .sub ili .srt fajla on prikaže taj neki default prevod dok ako stavim prikaže samo srpski(konkretno).

Vec se govorilo o temi prelaska na .mp4 sa AVI, ali ukratko, preslo se na .mp4 jer x264 daje mnogo bolji kvalitet nego XviD, a i AAC daje mnogo bolji zvuk od .mp3, pa su fajlovi u principu manje velicine, sto u velikoj meri znaci scene grupama. Plus, danas se u vecini zemalja zapadne Evrope, Azije, Amerike koriste LCD, LED i ostali televizori koji pustaju bez problema te fajlove, a i prilicno su dostupni HD-plejeri, koji zamenjuju DVD i pustaju gotovo sve sto postoji od formata.

Da, da, znam na sta mislis, ja ih zovem "ugradjeni", sto donekle i jesu jer su muxovani zajedno sa audiom, videom u jedan .mkv fajl, a u plejeru mozes da ih iskljucis ako hoces. Sta znam, meni vise odgovaraju takvi, nego kad skinem negi engleski transkript u slucaju da gledam nesto sa engleskim titlovima (transkriptima). ;)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4023 : 19.09.2012. 20:42:45 »
Šteta što to rade.. Ali nebitno, onda ću te epizode gledati na kompu a .avi na tv-u. Mada ja sam i dalje uveren da meni dvd može da učita .mp4 format jer sam već čini mi se jedan cd ranije puštao neki kao funny cats snimak i da je bio .mp4 formata i da je prikazano, sad moguće da može.


Imam još jedno pitanje, nevezano za ovu diskusiju oko formata... yuforum net, ima li neko tamo profil a da je donor, pošto se jedino tako mogu videti linkovi, treba mi usluga, čisto da se proveri da li u nekoj temi rade linkovi, jer mi glupo da ja sad uplatim, i kad hoću da skinem da bude dead link, a samo mi to treba, pa čisto da znam.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4024 : 19.09.2012. 20:55:32 »
Pošalji mi link na PP, provjerit ću.
Mrzim lopatare i limune

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4025 : 19.09.2012. 21:05:40 »
Dakle, ovako...

Sve se desilo nakon što mi je jedan kolega sa foruma poslao virus preko FB, van svog znanja. Bojim se da je nešto vezano za njega.

Moj telefon više neće da pristupi podacima sa microSD kartice. Nema nikakve muzike, slika, video snimaka, kao ni programa koji nisu instalirani u internoj memoriji telefona već na kartici. Kada hoću da pogledam podatke s nje, dobijem ovo:



Ne znam kakav je to poslednji fajl, ranije ga nisam viđao, ali kad hoću da ga otvorim piše:



Prvi put kad sam skenirao (AV mi je AVG), pojavilo se ovo:



Našao je nekog trojanca, izbrisao sam ga, i kad opet skeniram particiju G: ne nađe više ništa, ali se uvek pojavi ta poruka i ponovo se učitaju podaci (ponovo izbaci prozor kao na prvoj slici).

Memorija koju zauzimaju podaci na kartici je ostala ista, i dok sam skenirao video sam da skenira muzičke fajlove i sve ostalo što sam imao na kartici, znači svi podaci su još tu, ali kao da ih nešto blokira tj. kao da nešto blokira telefon da im pristupi. Nešto slično mi se dešavalo i sa jednom fleš memorijom, koja, da bude gore, nije moja (isto se pojavljivao taj fajl 8GB), mada sam mogao da pristupim svim podacima sa te fleš memorije preko Total Commandera. Šta sad da radim? :(

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4026 : 19.09.2012. 23:01:32 »
Imam 2 pitanja.
1. Kako da izbrisem Babylon Search kad otvorim novi jezicak u fajerfoksu?Sve sam probao. I deinstalirao ga, i izbrisao iz programa i iz fajerfoks dodataka.
2. Kako da mi jedan sajt zapamti sifru , ako sam 1. put kada me je fajerfoks pitao da li da zapamti sifru, odgovorio nikad? U opcijama fajerfoksa - bezbjednost u izuzecima ne pise ni jedan sajt da mogu da ponistim , pa tako ni ovaj za koji sad hocu da mi zapamti sifru.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4027 : 19.09.2012. 23:06:55 »

2
Mislim da će pomoći ako izbrišeš sve cookiese, ili ako tamo negdje u naprednim opcijama naćeš cookie za taj konkretan site.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4029 : 20.09.2012. 05:29:47 »
Ja Prvo sve isprobam , pa kad ne nadjem rjesenje pitam. Sto se tice pasvorda meni je prazn kvadratic gdje bi trebao biti taj sajt da mogu da ga odblokiram da zapamti. Sta sad? Pojma nemam.
A za Babylon ne znam sta cu. ja sam se njega svagdje rijesio osim kad otvaram novi jezicak u fajerfoksu , onda mi se on  pojavljuje kao home page. Sve Sam pokusao i ne ide,  pa ako neko ima jos neki savjet neka se javi.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4030 : 20.09.2012. 08:37:55 »
Dao ti je Bajone link za uklanjanje Babilona:
Citat:
- Access the about:config panel
- Do a search for "babylon" (without quotation marks)
- Right click on every item found and select the option "Restore Default"
- Done...
Sledeći put polako idi kroz instalaciju programâ, ne siluj dugme Next. ;D Ako ni to ne radi, lepo reinstaliraš Fajerfoks i miran si.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4031 : 20.09.2012. 13:47:38 »
Sve sam ja to uradio. Ali nista. I nije mo jasno kako mi se izgubio sajt u oznakama da ne pamti lozinke i sad ni to nikako da popravim. AAAAAAAAAAAAA!!!!!

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4032 : 21.09.2012. 00:16:55 »
Trazim celo popodne neki YouTube video u mp3 konverter za druga i nijedan ne radi.
 Da li moze neko, ako ima neki koji radi, ili ako zna gde moze da se nadje, da mi u pp posalje
link za program? Hvala unapred. :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4033 : 21.09.2012. 08:30:29 »
Poslao na pp :)

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4034 : 21.09.2012. 10:20:10 »
Poz :)
Molim vas ako tko zna, s koje stranice se mogu skidati DVD verzije serija, zanima me jer bi htjela pogledati DVD dotake poput bloopersa i izbrisanih scena.
Hvala :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4035 : 21.09.2012. 18:53:36 »
Ukucaš u google, usenet, torrent ili warez Ime serije DVDR PAL (ili NTSC), ako je neko negdje uploadao, naći ćeš.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4036 : 24.09.2012. 08:04:17 »
Zanima me zasto mi se PC odmah po pokretanju ugasi? Kad pritisnem ono dugme za startovanje posle dve sekudne se ugasi i posle uopste ne reaguje. Uspeo sam da ga upalim tako sto sam ga iskljucio skroz iz struje pa ponovo ukljucio i za sad radi normalno. Ali cim bih ga sad ugasio ne bi mogao da se upali.

Da li neko zna u cemu je problem i kako resiti?

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4037 : 24.09.2012. 11:43:04 »
Menjaj napajanje. U pitanju je "failsafe" mehanizam na ploči. Primećena je nepravilnost u radu napajanja. Ako budeš ignorisao i dalje taj problem, počeće da ti otkazuju hard diskovi.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4038 : 24.09.2012. 11:48:51 »
Menjaj napajanje. U pitanju je "failsafe" mehanizam na ploči. Primećena je nepravilnost u radu napajanja. Ako budeš ignorisao i dalje taj problem, počeće da ti otkazuju hard diskovi.

Kolika je sad trenutno cena napajanja? Vidim da na ovom mom pise nesto atx-400. Max output power is 400w. I jel moze bar neko vreme da radi sa ovim napajanjem dok ga ne zamenim,a da ne otkaze nesto?

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4039 : 24.09.2012. 11:54:28 »
Ako te ne mrzi, skini napajanje, otvori ga, pogledaj elektrolite (valjkasti delovi, vidi sliku), na vrhu imaju ravnu limenu površinu (obično sa urezanim +). Ako je neki nabubrio (slika 2), nosi kod bilo kog majstora i zameni. U većini slučajeva to rešava problem, a ako nije to, onda menjaj napajanje. Inače elektroliti nisu skupi i lako se menjaju


Inače, ako nisu elektroliti, često pomaže dobro čišćenje od prašine, i reparacija ventilatora (rastavljanje, čišćenje, kontakt sprej, sastavljanje)

EDIT: dodat komentar ispod slika
« Zadnja izmjena: 24.09.2012. 11:58:07 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4040 : 24.09.2012. 11:56:43 »
Ok probacu to. Hvala na odgovoru.

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4041 : 24.09.2012. 12:09:29 »
Ja sam imao slicnu situaciju pre oko 2 godine, i 6-7 mjeseci terao tako sto nisam iskljucivao komp. nikada, radio je danju-nocu bez problema sve dok ga jednom nisam ugasio i
na sledece ukljucivanje ode mi graficka, napajanje, i deo maticne ploce.
 
Moja preporuka ti je da popravis kvar u najkracem mogucem roku kako ne bi te zadesila veca steta.
 
Svakako prvo proveri prasinu, ako ga nisi cistio vise od godinu dana vrlo je moguce da je prasina i pauzina/pajacina problem. Iako kad je u pitanju prasina ovakva situacija se najcesce desava u sred ljeta kad je najveca vrucina no moguce je i u drugim periodima.
Ako ti se skoro (5-6 mjeseci) desilo makar jednom da ti se komp. iskljuci sam od sebi u toku rada (najcesce se desava kod igrice jer trose vise resurse) onda je 100% prasina.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4042 : 24.09.2012. 16:12:05 »
Može li se u Tapatalku podesiti da ne piše na kraju svake poruke ono
Sent from my ovajOnaj using too much drugs?

Nemam ja ni Tapatalk ni mobilni uređaj koji podržava to,
nego ljubomoram sam na ove kojima svaki post završava tom rečenicom.

Možda bi oni to isključili a ne znaju da može i kako.

 pionir

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4043 : 25.09.2012. 17:56:13 »
Pitanje vezano za brauzer Mozilla Firefox.

Kada pišem neki tekst na srpskom, reči mi budu podvučene crvenim kao u Wordu kad aktiviraš spellcheck. Desni klik, isključim Check Spelling i reči se više ne podvlače, ali već posle možda minut, ako ne i manje, to se opet uključi. Kako da isključim taj Check Spelling da se više nikad ne uključuje?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline amel

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4044 : 25.09.2012. 19:17:39 »
Ima li tko linkove za ove filmove:

U me dobrý (2008)    http://www.imdb.com/title/tt1288494/
Osobna iskaznica       http://www.imdb.com/title/tt1773000/combined
Horí, má panenko (1967)     http://www.imdb.com/title/tt0061781/

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4045 : 25.09.2012. 19:19:05 »
U opcije ako deaktiviras opciju trebalo bi biti ok
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4046 : 26.09.2012. 21:01:18 »
kad smo kod mozile, imam i ja jednu situacij koja me pomalo nervira.


Pre par nedelja mi se nešto desilo, pa kad hoću nešto da pogledam preko you tuba, samo mi se pojavi crni ekran uz natpis "error is ocurred. Please, try later again." Sećam se da mi se neposrdno pre toga izbacio prozorčić u kome je bilo neko upozorenje za fleš plejer, ali sam bio nešto zaokupljen, pa nisam video šta je pisalo i samo kliknuo na ok.

Kasnije sam probao da reinstaliram mozilu, pojedinačno svaki adobe, ali ništa. Yuo tube više nisam mogao da gledam. Onda sam se setio da na HDD imam neku staru instalaciju za mozilu 3.6.16. Instalirao sam nju i sada opet sve radi !

E sad, nije meni problem što furam staru mozilu (šta više, mislim da je ta bila i najbolja), nego, kad god je pokrenem, ubijaju me sa predlozima kako treba da se apdejtujem na najnoviju verziju, da treba ovo, ono. Počinje da smara. Na hromu mi sve normalno otvara, ali ja mozilu jednostavno volim najviše.
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4047 : 26.09.2012. 21:02:23 »
U opcije ako deaktiviras opciju trebalo bi biti ok


To bi bilo to. smileyNO1

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4048 : 26.09.2012. 23:20:58 »
kad smo kod mozile, imam i ja jednu situacij koja me pomalo nervira.


Pre par nedelja mi se nešto desilo, pa kad hoću nešto da pogledam preko you tuba, samo mi se pojavi crni ekran uz natpis "error is ocurred. Please, try later again." Sećam se da mi se neposrdno pre toga izbacio prozorčić u kome je bilo neko upozorenje za fleš plejer, ali sam bio nešto zaokupljen, pa nisam video šta je pisalo i samo kliknuo na ok.
           
Ja sam imao nedavno problema sa mozilom i novim updatom adobea flasha , stalno mi se rusio kod gledanja youtubea, tj crni ekran i poruka da se srusio. Vratio sam na prijasnju verziju adobea i sve ok.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4049 : 27.09.2012. 14:57:01 »
kad smo kod mozile, imam i ja jednu situacij koja me pomalo nervira.


Pre par nedelja mi se nešto desilo, pa kad hoću nešto da pogledam preko you tuba, samo mi se pojavi crni ekran uz natpis "error is ocurred. Please, try later again." Sećam se da mi se neposrdno pre toga izbacio prozorčić u kome je bilo neko upozorenje za fleš plejer, ali sam bio nešto zaokupljen, pa nisam video šta je pisalo i samo kliknuo na ok.
           
Ja sam imao nedavno problema sa mozilom i novim updatom adobea flasha , stalno mi se rusio kod gledanja youtubea, tj crni ekran i poruka da se srusio. Vratio sam na prijasnju verziju adobea i sve ok.
to bi bilo to. Potvrđujem rešenje problema i mnogo hvala.  smileyNO1
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Tags: