Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862269 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3990 : 02.09.2012. 22:36:57 »
Zna li neko neki program uz pomoću koga mogu brzo "ugraditi" prevod u neki video?
Ako ti je za avi fajlove, ovo je najbrzi program> http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,4271.msg47004.html#msg47004

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3991 : 03.09.2012. 11:37:10 »
E ovako,
subadjust - Nisam znao koristiti nikako xD
AviRecomp  - Jednu epizodu sam uspeo srediti, super je, samo što je trajalo duže nego što bi mi format factory to odradio(kome inače treba 40ak minuta po epizodi)
Xilisoft video converter ultimate - Probaću večeras, sad moram u školu xD
icemaher, hvala, probaću i taj, pa ću videti koji mi je najbolji :)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3992 : 03.09.2012. 22:19:02 »
Za puštanje na plejeru najbrži i najjednostavniji je AviAddXsubs. Neverovatno je brz, možeš birati font, staviti nekoliko različitih jezika i gasiti titlove po potrebi čak i na plejerima koji ne podržavaju titlove
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3993 : 09.09.2012. 11:42:22 »
Mozda nije pravo mesto, ali da pitam ima li neko da predlozi neku seriju na portugalskom, da je dobra i da ima naravno da se skine na netu...Prevodi nisu bitni potrebno je zbog jezika...
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3994 : 09.09.2012. 11:46:20 »
Jel ima još neko problema sa BTN-om? Ne mogu se ulogovati, traži mi novi password a nije menjan, ne znam šta da radim. ;D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3995 : 09.09.2012. 11:48:23 »
To je zbog sigurnosti, svi moraju promijeniti password i staviti neki koji ima najmanje 12 slova, da ima i velikih i malih slova i bar jedan specijalni znak, npr. ?!#$%.


U jedno polje pišeš trenutnu šifru, u drugo polje novu koju podešavaš.

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3996 : 09.09.2012. 11:48:44 »
Mozda nije pravo mesto, ali da pitam ima li neko da predlozi neku seriju na portugalskom, da je dobra i da ima naravno da se skine na netu...Prevodi nisu bitni potrebno je zbog jezika...

Zavisi koji žanr voliš.
Evo ovde ima nekoliko serija,pa vidi koja bi mogla biti zanimljiva.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Portuguese_television_series
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3997 : 09.09.2012. 11:52:15 »
To je zbog sigurnosti, svi moraju promijeniti password i staviti neki koji ima najmanje 12 slova, da ima i velikih i malih slova i bar jedan specijalni znak, npr. ?!#$%.


U jedno polje pišeš trenutnu šifru, u drugo polje novu koju podešavaš.

Hvala Milane. Uspeo sam. ;D

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3998 : 09.09.2012. 11:59:59 »
Mozda nije pravo mesto, ali da pitam ima li neko da predlozi neku seriju na portugalskom, da je dobra i da ima naravno da se skine na netu...Prevodi nisu bitni potrebno je zbog jezika...

Zavisi koji žanr voliš.
Evo ovde ima nekoliko serija,pa vidi koja bi mogla biti zanimljiva.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Portuguese_television_series
Hvala. Pa nemam pojma koji tacno zanr, nesto neobavezno s tim sto bi bilo odlicno da se radnja desava u juznoj americi, neka prica o plantazama i slicno bi bila odlicna....
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #3999 : 09.09.2012. 17:27:17 »
Mozda nije pravo mesto, ali da pitam ima li neko da predlozi neku seriju na portugalskom, da je dobra i da ima naravno da se skine na netu...Prevodi nisu bitni potrebno je zbog jezika...

Zavisi koji žanr voliš.
Evo ovde ima nekoliko serija,pa vidi koja bi mogla biti zanimljiva.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Portuguese_television_series
Hvala. Pa nemam pojma koji tacno zanr, nesto neobavezno s tim sto bi bilo odlicno da se radnja desava u juznoj americi, neka prica o plantazama i slicno bi bila odlicna....

Imas A Casa das Sete Mulheres (2003) - Globo TV

Govori o gradjanskom ratu u Brazilu (19. stoljece). Pojavljuju se Anita i Giuseppe Garibaldi. Jedna prica smjestena u historijski kontekst. Najblize onome sto ti trazis (Juzna Amerika, veleposjedi, portugalski), al' je telenovela. Bila je i na nasim televizijama (u BiH na Hayatu, u Srbiji na BK mislim) prije nekoliko godina  ;)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4000 : 10.09.2012. 17:52:37 »
Hoću da preuzmem neki fajl da skidam preko Opere. I dobijem natpis "Web Address Blocked", a ispod:

Citat:
To undo the block, right-click on the page, select "Block Content", and click the "Details" button to edit the list of blocked content.

Kad uradim kako je rečeno i odem na Details, u prozoru koji se otvori "Blocked Content" ne vidim ništa. U čemu je štos? ???

A i podrška za Javu je katastrofalna, gomilu toga što ide preko Jave mi Opera nikad ne učita.

Sve me više razočarava ova Opera... Na kraju ću definitivno preći na neki drugi brauzer.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4001 : 10.09.2012. 22:18:58 »
 Chrome jede jako puno resursa na nešto starijim mašinama. Ispod 2 jezgra ga nema svrhe instalirati. Međutim, ako imaš komp sa 2+jezgra i 2+GB rama definitivno Chrome. Ako ne, uvek je tu Firefox. Za nijansu (ok, možda par nijansi) sporijeg odziva, mnogo bolje radi na slabijem hardveru. Naravno, ako koristiš Linux, onda Chrome ili Chromium je jedina opcija (koju preporučujem), bez obzira na hardver.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4002 : 10.09.2012. 22:32:51 »
Preferences - Advanced - Content - Blocked Content  ... , pogledaj ovde da li u listi stoji sajt koji ti Opera blokira. Ako ima, obriši tu stavku iz liste.


Ako koristiš Opera link, topla preporuka je da skloniš kvačicu iz polja Content blocker rules, moguće da i to pravi određene pizdarije sa blokiranjem sajtova.


Takođe, baci pogled na fajl urlfilter.ini, u folderu Application Data/Opera/Opera tvog naloga (biće ti sve jasno)


Ako si instalirao ekstenzije za blokiranje reklamnih sadržaja i anonimno surfovanje, oni u 90% slučajeva prave problem (AdBlock, Ghostery i slično). Probaj isključiti te ekstenzije, jer neki sajtovi neće da se otvore dok se prvo ne otvore reklame, a pošto njih blokiraš, blokiraš i sajt. U slučaju AdBlock-a probaj sledeće:
- Otvori sajt na kom hoćeš da se prikažu reklame (jer verovatno moraš ;) ), desni klik na stranicu, Edit site preferences, otvori tab Content i skloni kvačicu sa polja Enable content blocking. Probaj reload stranice.



Ne pada mi više ništa na pamet. Što se tiče Jave, pošto mnogo godina koristim isključivo Operu, nikad nisam imao problema (osim u nekim predpotopnim verzijama :) ). Trenutno imam verziju 12.02 na Windows XP-u i sve radi savršeno, malopre sam probao da igram neke java igrice, to radi, skripte na nekim sajtovima (za koje znam) rade kako treba... Probaj da skineš najnoviju verziju Jave i instaliraš, i vidi da ti slučajno nije isključena podrška za Javu (kucaj  opera:plugins  u address baru)


Pošto Opera ima bruka mnogo skrivenih opcija (opera:config), možda da protrčiš malo kroz te opcije, ko zna šta se sve tu krije  ;)


I ne odustaj od Opere, problem je što mnoge stranice rade optimizaciju usko za Firefox ili Internet Explorer, koji za mene lično nisu ni za prismrdeti Operi. Firefox koristim kao sekundarni browser, a devojku teram da njega koristi kad ide na Fejsbuk  ;D  Ne žali se pa valjda sve šljaka kako valja i tamo  :P

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4003 : 11.09.2012. 04:05:43 »
Ljudi moze li neko da mi nadje neki ziv torrent za igricu The lord of the rings Return of the king, ali onu iz 2003. godine?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4004 : 11.09.2012. 10:14:42 »
Da li neko nešto zna o servisu Stream?

Kupio sam igricu koja se mora aktivirati preko tog Streama.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4005 : 11.09.2012. 10:19:49 »
Ako si kupio Stream, onda su te zahebali. ;D Možda si pazario preko Steama.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4006 : 11.09.2012. 10:22:06 »
Da, Steam je u pitanju. Greška u pisanju  ;D


Pa zanima me, da li stalno moram biti ulogiran na taj steam iako imam CD sa igricom?

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4007 : 11.09.2012. 16:25:09 »
Da, Steam je u pitanju. Greška u pisanju  ;D


Pa zanima me, da li stalno moram biti ulogiran na taj steam iako imam CD sa igricom?

Moraš, na njemu imaš svoj account i možeš da dodaješ prijatelje i tako će oni znati koju igru igraš. Moj nick je Mr. Bolzy pa ko je redovan korisnik Steama neka me doda.

U kutiji od diska imaš papir na kome piše aktivaciona šifra igre, to ukucaš i skineš igru i možeš da šibaš. :)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4008 : 11.09.2012. 17:03:05 »
A na Guglu sam jedino našao odgovore na to kako prodati ili hakovati Steam. Ništa pametnije...

A na forumu Steam sam našao da možeš i Offline igrati, ali bez odjavljivanja. A ni igrica koju igram, Cities in Motion, nije multi player tako da mi je to  8)

Nisam redovan korisnik, ali izgleda da ću postati  ;D Moj nick je CIM 121  :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4009 : 14.09.2012. 18:22:30 »
Treba mi dobar besplatni addon za firefox koji može da ripuje video i muziku sa youtuba. Onaj koji je ranije korišten sad se plaća, ostale koje sam probao jednostavno ne rade. Ima neko ideju? Poželjno je da ne vodi na drugi sajt na koji se kopira link i slične zajebancije, nego da na youtube stranici ima opcije za rip. Treba mi za lika koji slabo poznaje softver aka noob, tako da me zanima najprostije rešenje.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Одг: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4010 : 14.09.2012. 19:19:02 »
Imaš skript Youtube Enhancer za Greasemonkey (Fajerfoks). Radi i na Kroumu ako instaliraš Tampermonkey.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Одг: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4011 : 15.09.2012. 00:19:38 »
Imaš skript Youtube Enhancer za Greasemonkey (Fajerfoks). Radi i na Kroumu ako instaliraš Tampermonkey.

Instalirao i ne valja. Kad kliknem na download taster otvori novi prozor u kojem ništa ne očita. Ima neko bolji predlog?

EDIT: našao zašto nijedan ne radi

« Zadnja izmjena: 15.09.2012. 01:04:54 heller »

Offline amel

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
Odg: Одг: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4012 : 16.09.2012. 15:33:51 »
Imaš skript Youtube Enhancer za Greasemonkey (Fajerfoks). Radi i na Kroumu ako instaliraš Tampermonkey.

Instalirao i ne valja. Kad kliknem na download taster otvori novi prozor u kojem ništa ne očita. Ima neko bolji predlog?

EDIT: našao zašto nijedan ne radi



Ja sve skidam preko JDownloadera, kopiram link i izaberem koji format hoću... Ne može jednostavnije

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4013 : 17.09.2012. 10:22:12 »
YoutubeGet ili JDownloader. Kod oba samo kopiras link i krece skidanje.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4014 : 17.09.2012. 17:31:30 »
S obzirom da od ove sezone stvarno više nema novih serija u .avi formatu i da su svi prešli na mp4 imam problem. Tj. nemam ga ja, ja to sve u HD gledam ali šta da radim kad mojima dajem serije, odnosno šta da radim sa titlom i plejerom. AviAddxSubs je do sada radio sjajan posao, ali sa mp4 ne radi što je i normalno s obzirom na naziv programa :).

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4015 : 17.09.2012. 17:51:43 »
S obzirom da od ove sezone stvarno više nema novih serija u .avi formatu i da su svi prešli na mp4 imam problem. Tj. nemam ga ja, ja to sve u HD gledam ali šta da radim kad mojima dajem serije, odnosno šta da radim sa titlom i plejerom. AviAddxSubs je do sada radio sjajan posao, ali sa mp4 ne radi što je i normalno s obzirom na naziv programa :).
           
Sve nove serije koje izadju u mp4 isti dan mozes naci i u avi formatu, samo trazi u nazivu torenta nastavak AFG. Ja isto skidam serije ljudima koji nemogu pokreniti mp4 na playeru, i sve se moze naci. ako si bas zapeo za nesto sto ima samo u mp4, skini si Xilisoft ultimate video converter. seriju od 40min pretvara iz mp4 u avi za 15min.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4016 : 18.09.2012. 20:19:05 »
S obzirom da od ove sezone stvarno više nema novih serija u .avi formatu i da su svi prešli na mp4 imam problem. Tj. nemam ga ja, ja to sve u HD gledam ali šta da radim kad mojima dajem serije, odnosno šta da radim sa titlom i plejerom. AviAddxSubs je do sada radio sjajan posao, ali sa mp4 ne radi što je i normalno s obzirom na naziv programa :).
           
Sve nove serije koje izadju u mp4 isti dan mozes naci i u avi formatu, samo trazi u nazivu torenta nastavak AFG. Ja isto skidam serije ljudima koji nemogu pokreniti mp4 na playeru, i sve se moze naci. ako si bas zapeo za nesto sto ima samo u mp4, skini si Xilisoft ultimate video converter. seriju od 40min pretvara iz mp4 u avi za 15min.
Tacno, josuvek izlazi avi format za skidanje(HDTV XviD-AFG) skoro za svaku seriju. Meni mp4 pravi problema kad gledam na ps3, kad premotavam, skroz ode sinhronizacija u qrac, pa moram da gasim sve pa ponovo da pustam epizodu, dok na avi fajlove radi ko sat(showtime player).

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4017 : 19.09.2012. 00:10:17 »
Pa na BTN-u ne izbacuju, tako da što se mene tiče, nema ih :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4018 : 19.09.2012. 18:40:37 »
Jel svi dvd playeri mogu da učitaju mp4 i uz to i subtitle fajl, nisam još rezao serije koje su mp4 pa nzm da li mogu gledati na dvd-u, lakše mi je?


Isto tako, da li .mkv format može? I zašto ima "ugrađen" prevod u sebi kad nema nikakvog fajla sa prevodom? Dok kad se stavi neki prevod, onaj zanemari i bude onaj odabran, nzm kako to funkcioniše :D

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4019 : 19.09.2012. 18:59:37 »
Jel svi dvd playeri mogu da učitaju mp4 i uz to i subtitle fajl, nisam još rezao serije koje su mp4 pa nzm da li mogu gledati na dvd-u, lakše mi je?


Isto tako, da li .mkv format može? I zašto ima "ugrađen" prevod u sebi kad nema nikakvog fajla sa prevodom? Dok kad se stavi neki prevod, onaj zanemari i bude onaj odabran, nzm kako to funkcioniše :D

DVD plejeri ne mogu da citaju .mp4 fajlove tako da njih neces moci da gledas na DVD-u.
Tzv. ugradjeni titlovi se pojavljuju samo u izdanjima scene grupe BiA. Oni su drugacijeg formata od standardnih koje svi koristimo, tj. oni su u .ssa formatu. Na engleskim tv kanalima skoro svaka emisija ima titlove koje po zelji mozes da ukljucis i iskljucis, tj. oni idu odvojenim strimom od videa i audia (nesto slicno kao kod nas na Fox Life i Fox Crime). Prilikom obrade epizode, grupa ih enkoduje zajedno sa videom i audiom i tako dobijes epizodu sa ugradjenim titlovima, koji su, bar po mom misljenju, mnogo bolji od kasnije dobijenog transkripta u .srt formatu.

Tags: